Αποστολέας Θέμα: Άγγελοι Της Νύχτας  (Αναγνώστηκε 8190 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Άγγελοι Της Νύχτας
« στις: 01/06/06, 01:33 »
Για χαρα...

εδω θα βρειτε καποιες πληροφοριες για τη μπαντα....στην οποια εχω τη τιμη να παιζω τις κιθαρες....καθως και καποια samples απο το καινουργιο μας demo..

Η γνωμη σας .... αναγκαια...

http://aggeloitisnixtas.rock-underground.gr/

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #1 στις: 01/06/06, 02:17 »
απο τα λίγα που άκουσα μου άρεσαν οι μελωδίες σας και τα τραγούδια φαίνονται ενδιαφέροντα... ο τραγουδιστής δε μου άρεσε ιδιαίτερα. όπως επίσης δε μου αρέσουν και οι μελωδίες των φωνητικών. Φαίνεται πως οι στιχοί δεν κάθονται καλά πάνω στην μουσική και η προσπάθεια να τους "χώσετε" στα μέτρα είναι αποτυχημένη. Μουσικά από όσα μπορω να καταλάβω είστε άρτιοι και μου αρέσει σε γενικές γραμμές και η παραγωγή.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #2 στις: 01/06/06, 11:09 »
Ωραία μου ακούγονται Γεράσιμε, η μουσική, οι στίχοι και γενικά όλοι παίζετε πολύ καλά. μόνη ένσταση και γω έχω στη φωνή που μου ακούγεται σε κάποια σημεία εκτός τόνου και κάνει λάθος γυρίσματα εκτός χρόνου. Από κει και πέρα εσύ ξέρεις καλύτερα κάποια πράγματα στο μουσικό τομέα.

Συγχαρητήρια για την επαναδημιουργία του γκρουπ και μακάρι να σας παν όλα καλά  :)

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #3 στις: 01/06/06, 16:10 »
Ωραια ειναι τα κομματακια συνονοματε...
Κατ'εμε ισως να κανετε υπερβολικη χρηση πληκτρων αλλα ενταξει εγω ειμαι και περιεργος...
Καλη συνεχεια...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #4 στις: 01/06/06, 17:44 »
Πολυ καλο παιξιμο απο τους μουσικους, αν και ο πληκτρας υποτονικος λιγο.

Το προβλημα δεν ειναι πιστευω τοσο στην φωνη (βεβαια, οι ειδικοι ας με διορθωσουν) οσο  με τις μελωδιες των φωνητικων και με τους στιχους.

Συγγνωμη, αλλα ο στιχοι στο "Ενα Μιασμα" χανουν απο παντου... :/

Στο "Απλα Περαστικοι" τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα με τα φωνητικα και μ' αρεσαν και τα 2α αρκετα...

Keep up the good work, παντως!

Αναμενω να ακουσω και κατι ολοκληρωμενο....
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #5 στις: 02/06/06, 16:49 »
Παιδες ευχαριστουμε..... :)

προσθεσα αλλο ενα τραγουδι μας... :o


περιμενω περισσοτερες γνωμες........ :-\

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #6 στις: 06/06/06, 16:17 »
και ενα video για να σπασει λιγο η μονοτονια......


http://rapidshare.de/files/22739392/pes_mou_pos.avi.html
« Τελευταία τροποποίηση: 11/06/06, 01:30 από sadromanticghost »

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #7 στις: 11/09/06, 01:04 »
Είδα ένα άλλο σου thread με link στο YouTube και άδραξα την ευκαιρία να τσεκάρω τη live εμφάνιση του "Ένα Μίασμα". Τι το 'θελα...

Να ξεκινήσω απ' τα θετικά...θεωρώ πως έχεις το potential για καλύτερα πράγματα από τεχνική άποψη και φαντασία στο παίξιμο και μάλλον χαραμίζεσαι εκεί μέσα. Φεύγω από σένα και πάω στο συγκρότημα:

Στιχουργικά -θα το πω ωμά και χωρίς πολλές υποκριτικές ευγένειες- μιλάμε για μια αθλιότητα, εκτός κι αν το target group είναι η 1η Γυμνασίου, οπότε είμαστε σε καλό δρόμο. Θεματικές εξαντλημένες, που δε χρησιμοποιούν κανένα τέχνασμα για να ξεφύγουν από τα γνωστά και τετριμμένα. Απλοϊκότητα κι άγιος ο Θεός. Το δε "Ένα Μίασμα" χρήζει κι εννοιολογικής εξέτασης με κάτι ακατάληπτα μηνύματα τύπου "Ένα μίασμα όλα τα κάνω/με τους βόρβορους μαζί ας πεθάνω". Νόμιζα πως αυτή την -και καλά- περιθωριακά αυτο-υπονομευτική στιχοπλοκία την είχαμε αφήσει πίσω μας για τα καλά, αλλά φαίνεται πως λάθεψα.

Φωνητικά (και βασίζομαι κυρίως στο live, όπου και καταφαίνεται καλύτερα η επάρκεια του καθενός) πάσχει το πράγμα. Δεν ξέρω αν το είχαν ματιάσει το παλικάρι, αλλά ούτε το ευχέλαιο δε νομίζω πως θα διόρθωνε τα όσα, δυστυχώς, άκουσα. Φυσικά το studio είναι πιο αξιοπρεπές, αλλά και πάλι τίποτα που να με συγκινήσει προσωπικά. Όπως θα έλεγε κι ο φαφούτης, πολύ κλο-κλο κι από αυγό τίποτα.

Το ίδιο ισχύει και για το μουσικό στοιχείο που τίθεται προς κρίση. Με παρέπεμψε στην καρικατούρα της rock έκφανσης που προωθεί, εις βάρος της αισθητικής, ο Atlantis. Σε ρηχά νερά κινήθηκε τόσο η πρωτοτυπία (αν μάλιστα θεωρήσουμε πως υπήρχε και τέτοια ενίοτε), όσο και οι ενορχηστρώσεις.

Λυπάμαι αν ακούγομαι αποθαρρυντικός, αλλά δε βλέπω μέλλον στο παρόν εγχείρημα και δεν πολυ-καταλαβαίνω και αν αφορά και πολλούς άλλους πέραν από φίλους και συγγενείς. Αν μιλάμε για μια φάση, κανένα πρόβλημα...διασκεδάστε το όσο πάει. Αν υπάρχουν βλέψεις για κάτι καλύτερο, φοβάμαι πως δε θα στοιχημάτιζα υπέρ σας.

Καλή τύχη όπως και να έχει...

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #8 στις: 06/07/08, 19:48 »
....μια γευση απο τη νεα δουλεια των Αγγελων Της Νυχτας η οποια συντομα θα ειναι διαθεσιμη προς πωληση σε ολα τα κεντρικα δισκοπωλεια..

http://www.myspace.com/aggeloithsnyxtas


thanx

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #9 στις: 06/07/08, 23:35 »
omg...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/08, 11:21 από #Γιάννης# [nOiz] »

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #10 στις: 07/07/08, 11:15 »
...βαλτε κανα σχολιο...ρε παιδια.. :P

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #11 στις: 07/07/08, 11:21 »
το ξέρω ότι θα γίνω κακός αλλά.... απ'ότι βλέπω το ελεϊνό ελληνικό rock διαιωνίζεται...

Παρόλο που ο schism τα είπε ωραία... θέλω να βάλω κι εγώ το (κακό) στίγμα μου.

Αρχικά θα το εξετάσω μουσικά το ζήτημα...
Δε βρέθηκε το παραμικρό στοιχείο στη μουσική που να με συγκίνησε... ή να είπα "χμ, ντάξει εδώ παλεύεται η κατάσταση".
Άκουσα όλα τα κομμάτια που υπάρχουν στο myspace (που υποτίθεται ότι είναι και προσεγμένα) αλλά... δεν "ένιωσα"
Η φωνή δε μου άρεσε καθόλου, πολύ πανηγύρι.

Από πλευράς παραγωγής ok και πάλι αδιάφορο. Νιαούριζαν λίγο οι κιθάρες αλλά εντάξει... αδιάφορο.

Στιχουργικά... τι να πω.... "Ένα μίασμα όλα τα κάνω..." μιλάει απο μόνο του...

πραγματικά δηλαδή... έχω να βγάλω το άχτι μου γενικότερα για μπάντες που γίνεται ντόρος για το τίποτα...
πχ Οι Rosebleed... Έλεος ρε παιδιά... και Sony και Rockwave?... Γιατί?... επειδή βάφεστε?...γιατί μόνο αυτό κάνετε... κουλαμάρα γενική έχει πέσει...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/07/08, 11:42 από #Γιάννης# [nOiz] »

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #12 στις: 07/07/08, 23:11 »
το ξέρω ότι θα γίνω κακός αλλά.... απ'ότι βλέπω το ελεϊνό ελληνικό rock διαιωνίζεται...

Παρόλο που ο schism τα είπε ωραία... θέλω να βάλω κι εγώ το (κακό) στίγμα μου.

Αρχικά θα το εξετάσω μουσικά το ζήτημα...
Δε βρέθηκε το παραμικρό στοιχείο στη μουσική που να με συγκίνησε... ή να είπα "χμ, ντάξει εδώ παλεύεται η κατάσταση".
Άκουσα όλα τα κομμάτια που υπάρχουν στο myspace (που υποτίθεται ότι είναι και προσεγμένα) αλλά... δεν "ένιωσα"
Η φωνή δε μου άρεσε καθόλου, πολύ πανηγύρι.

Από πλευράς παραγωγής ok και πάλι αδιάφορο. Νιαούριζαν λίγο οι κιθάρες αλλά εντάξει... αδιάφορο.

Στιχουργικά... τι να πω.... "Ένα μίασμα όλα τα κάνω..." μιλάει απο μόνο του...

πραγματικά δηλαδή... έχω να βγάλω το άχτι μου γενικότερα για μπάντες που γίνεται ντόρος για το τίποτα...
πχ Οι Rosebleed... Έλεος ρε παιδιά... και Sony και Rockwave?... Γιατί?... επειδή βάφεστε?...γιατί μόνο αυτό κάνετε... κουλαμάρα γενική έχει πέσει...

thanx man

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #13 στις: 08/07/08, 07:07 »
Anytime..

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #14 στις: 08/07/08, 14:06 »
Για τα off topic, μπορειτε να συνεχισετε εδω:
Off topic Απο "Αγγελοι της Νυχτας"
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #15 στις: 08/07/08, 14:21 »
Καταρχήν προσπαθήστε να μην δείτε με εμπάθεια τα λεγόμενα μου ..

Μιλώντας για το "φάσμα του ελληνικού ροκ"..OK δεν είμαι τρελός οπαδός του αλλά αυτό νομίζω δεν έχει απολυτη σχέση με
την περίπτωση σας...

Άκουσα τα samples ...αλήθεια γιατί samples και οχι ολοκληρα κομμάτια? μου φαίνεται λιγο περίεργο αυτο.. εδώ υπάρχουν
επαγγελματίες που βάζουν ολοκληρα κομμάτια, για να μη πω ολόκληρες δουλειες στο net. Και αυτό γιατί θέλουν να
προωθήσουν τη μουσική τους και ΟΧΙ να την πουλήσουν.
Πρώτο φαουλ οπότε για μένα...

Η φωνή....συγγνώμη Γιαννη που θα το πω αλλά θες ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολυ δουλειά......εκτιμώ και μου αρέσουν πολλές μπάντες
που οκ...δεν έχουν και τα καλύτερα φωνητικά αλλά για εδώ πραγματικά εχω να πω πως θες πολύ δουλειά ακόμα...
Δευτερο φάουλ...

Διαβάζοντας στο myspace βλέπω "The band was formed in 1996 when all the members were just 16 years old" ....δηλαδη
τώρα είστε περίπου 28?
Και το δουλεύετε 12 χρόνια τώρα?
Νομίζω πως αν το αγαπάτε πραγματικά θα έπρεπε να του είχατε δώσει ΠΟΛΥ περισσότερη προσοχη....
Φαουλ τρίτο...


Οι βόρβορες ρε παιδιά τι διαλα είναι?

Και κάτι τελευταίο.....
... η οποια συντομα θα ειναι διαθεσιμη προς πωληση σε ολα τα κεντρικα δισκοπωλεια..

Aν πουλάτε την δουλειά σας για τίμιους λόγους όπως πχ να βγούν τα έξοδα της ηχογράφησης κλπ που σημαίνει πως
ηχογραφήσατε σε studio και πληρώσατε....και αν αυτό που θα υπάρχει στο cd που θα κυκλοφορεί είναι αυτό που υπάρχει
στο myspace...
Τότε εαν θέλετε ελάτε σε μένα να μου πείτε πόσα πληρώσατε για τις ηχογραφήσεις αυτές και να σας κάνω μια τούμπανο
τιμούλα για καλύτερο αποτέλεσμα....
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #16 στις: 08/07/08, 14:27 »
Λοιπον..διαβασα ολο το θεμα και ακουσα οσο καλυτερα γινεται τα κομματια.Εγω βεβαια δεν ξερω ποσο αντικειμενικος ειμαι γιατι ειμαι φαν της ελληνικης ροκ..οπως και της φασολαδας επισης.Λοιπον..τα κομματια μουσικα για μενα ειναι ελληνικο ροκ.Η φωνη πρεπει να ειμαι ειλικρινης..πιστευω οτι θελει λιγη δουλιτσα αλλα σιγουρα μπορει να βγει και καλυτερη.Σημαντικο να δουλεψετε λιγο την φωνη μιας και ειναι κατι που φαινεται πολυ.Τα φωνητικα επισης θελουν δουλεια.

Στιχος..δεν μπορω να πω οτι με τρελανε.Βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα λενε..αλλωστε ο καθενας βγαζει την ψυχη του με τον δικο του τροπο μεσω των στιχων του.
Σε γενικες γραμμες με το συμπαθειο αλλα σαν φαν της ελληνικης ροκ..πιστευω οτι πρεπει να αναβαθμισετε λιγο την φαση...γιατι και γω ενιωσα οτι η μουσικη αυτη απευθυνεται σε πολυ νεαρα ατομα και μονο.

Δεν ξερω ακριβως ποιες ειναι οι προθεσεις σας οσον αφορα την μουσικη σας.Δλδ αμα γενικα παιζετε και ηχογραφειτε τα κομματια κυριως για την παρτη σας και μονο...τοτε καντε τα οπως γουσταρετε και μην ακουτε κανεναν. 8)

Αν ομως..θελετε να το πατε παραπερα(που λογικα κατι τετοιο θελετε για να θελετε να σας ασκησουν κριτικη)..πιστευω κ μπορει και να κανω λαθος αλλα ειναι η αποψη μου οτι πρεπει να δουλεψετε πολυ ακομα γιατι εχετε να ανταγωνιστειτε πολυ καλυτερες μπαντες αλλα κ γενικα δυσκολες συνθηκες.Απο κει και περα..αμα βγειτε οπως εισαστε..πιστευω οτι με το ζορι θα προβληθειτε και μεσω Ατλαντις.Δεν εχω τπτ απολυτως με τον Ατλαντις..ισα ισα ειχα συνεργαστει με τα παιδια ενα φεγγαρι.Ομως ακομα και κει εχουν χειροτερεψει λιγο τα πραματα και το επιπεδο.

Παλεψτε το..γιατι αν και σας ακουσα ευχαριστα ..δεν μπορω να πω ουτε οτι τρελαθηκα ουτε οτι αυτο που ακουσα μου φανηκε μια καλη παραγωγη γενικα.Πιο πολυ παρειιστικη φαση μεταξυ φιλων μου φανηκε.Οποτε δουλεψτε σκληρα...μπορειτε..και περιμενουμε παλι να σας ακουσουμε. ;)

Υ.Γ.:Αν και διαβασα καλα ολο το θεμα..ηθελα να το πω αυτο.Αμα το ελληνικο ροκ θεωρειται ελεεινο..τοτε τι να πω..μαλλον ειμαι ελεεινος τυπος ;D
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Άγγελοι Της Νύχτας
« Απάντηση #17 στις: 10/07/08, 18:13 »
Οι σύνδεσμοι
http://aggeloitisnixtas.rock-underground.gr
http://rapidshare.de/files/22739392/pes_mou_pos.avi.html
δεν λειτουργούν πια...
...οπότε άκουσα τα τραγούδια που έχει στο myspace... με την χάλια ποιότητα ήχου του.
Εντάξει, συμπαθητικά τραγουδάκια είναι για το είδος τους, όχι κάτι ιδιαίτερο πάντως... ούτε
Ο τραγουδιστής, καλό είναι που έχει πάθος/εκφραστικότητα, όμως είναι φάλτσος.
Ο κιθαρίστας καλύτερα να αποφύγει τις shredιές και να παίξει πιο λιτά και πιο μελετημένα σόλο.
Αυτά τα ολίγα...


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2333 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/06, 22:58
από paran0id
2 Απαντήσεις
2355 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/06, 18:55
από blackie
0 Απαντήσεις
2226 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/06, 01:48
από Lightstringer
98 Απαντήσεις
23713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/08, 15:15
από drakoumel
1 Απαντήσεις
1651 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/13, 12:53
από gas-13
0 Απαντήσεις
1613 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/14, 19:27
από ivikos
0 Απαντήσεις
7216 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/14, 22:31
από Chris m.
0 Απαντήσεις
1743 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/18, 22:17
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
822 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/20, 11:22
από ivikos
0 Απαντήσεις
547 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/22, 15:31
από ΠΟΙΟΣ