Σελίδες:
  • #1 από SpYrO TsErKe στις 06 Aug 2005
  • Ποιον Κιθαριστα/στες Μελετατε ?
  • #2 από blue_jazz στις 06 Aug 2005
  • Εσύ έχεις συγκεκιμένους κιθαρίστες που μελετάς; Δεν νομίζω ότι κάποιος αν θέλει να βελτιώσει τις κιθαριστικές του ικανότητες πρέπει να μελετά συγκεκριμένους.
  • #3 από psomas στις 06 Aug 2005
  • ο pertucci προφανώς εννοοεί αυτήν την περίοδο ποιους κιθαρίστες μελετάμε...  ;)
  • #4 από Devil Driver στις 06 Aug 2005
  • Adam Jones
  • #5 από SpYrO TsErKe στις 07 Aug 2005
  • ο pertucci προφανώς εννοοεί αυτήν την περίοδο ποιους κιθαρίστες μελετάμε...  ;)

    Mε ΠοιαΝΝεις  ;)
  • #6 από inthewoods στις 08 Aug 2005
  • ayton ton kairo ton kirio tom morello an kai den eimai apo tous typous pou kathontai kai meletane sugkekrimenous kitharistes......
  • #7 από D@ve Murray στις 09 Aug 2005
  • Εχω μελετησει τον συνονοματο...γιατι μου αρεσει το στυλ του...αλλα μην φανταστεις οτι εχω και ντοκτορα...
  • #8 από Λιάκος στις 11 Aug 2005
  • Έγώ τον Mr. John Petrucci........
  • #9 από Elenaki_ στις 11 Aug 2005
  • Mελετώ τους εξης κιθαρίστες: Carruli , Sagreras , Carcassi , Pujol !  ;)
  • #10 από Cuenca_60R στις 11 Aug 2005
  • Παράθεση
    Mελετώ τους εξης κιθαρίστες: Carruli , Sagreras , Carcassi , Pujol !

    Μπράβο βρε Ελενίτσα...κοίτα σύμπτωση...κι εγω τους ίδιους μελετούσα πριν μετατρέψω την συνονόματη κλασσική (Cuenca_60R) μου σε...ηλεκτρική και ορισμένες φορές και σε ακουστική...πλέον, τους παραπάνω κυρίους τους μελετάω μόνο για να βλετιώσω ταχύτητα και τεχνική...Τώρα όμως δεν μελετάω κανέναν...
  • #11 από fatses asteies στις 11 Aug 2005
  • Mελετώ τους εξης κιθαρίστες: Carruli , Sagreras , Carcassi , Pujol ! ;)

    Δηλαδή κάνεις κλασσική και πρέπει μάλιστα να μελετάς και πολλές ώρες. Μου δίνει ιδέα για άλλο θέμα αυτό τώρα, μάλλον θα το ανοίξω, αν δηλαδή μετά από χρόνια μελέτης (δε ξέρω τώρα που είσαι αλλά μάλλον αρχές μέσης) που θα έχεις και δίπλωμα μάλιστα βρεθούμε και σου πω πιάνεις "Ρε μινόρε7ύφεση5" και μετά "Σολ αλτ" θα νομίζεις ότι σου είπα να σταματήσεις μάλλον ε; Ή ακόμα και ένα απλό δίεση9 θα είναι αρκετό για να μπερδέψει ένα διπλωματούχο νέο/α, είναι κρίμα που το σύστημα στα ωδεία είναι έτσι φτιαγμένο που δε μαθαινεις μουσική (αλλά μαθαίνεις παπαγαλία ένα πολύ πολύ μικρό μέρος της μουσικής).

    ΥΓ. Μην το πάρεις προσωπικά δεν το λέω για σένα, προς Θεού, απλά μου έδωσες την αφορμή να το πω, να θυμηθώ μόνο να το βάλω και θέμα.
  • #12 από Elenaki_ στις 11 Aug 2005
  • Κανω κλασσικη κιθάρα 5 μιση χρονια τωρα και μελετω με τον κυριο μου αυτους
    Για το μονο που σου λεω να εισαι σιγουρος ειναι οτι ξερω ολες τις συγχορδιες και μπορω να σου παιξω οποιο τραγουδι θες στο λεπτο....Και μαλιστα τραγουδια που δεν εχω συγχορδιες τα βρισκω μονη μου...επειδη εχω μουσικο αυτι... Δεν σημαινει οτι οσοι κανουν κλασσικη δεν ξερουν να παιζουν τραγουδια!Μην σου πω οτι ξερω και παρα πολλα γυρω απο συγχορδιες κλπ....
    ;) ;) ;)
  • #13 από zappas στις 11 Aug 2005
  • εφαγα  τα  χρονια  μου  με  τον  απιθανο  frank zappa και  τι  καταλαβα? οτι  δεν  ειχε  τιποτα  να  μελετησω!!!! απλα  επαιξα  μερικα  τραγουδια  του!!!!! αποτελεσμα  και  σε  συνδηασμο  με  ενα  ατυχημα  (μηχανακι) να  πεταξω  τις  ηλεκτρικες  στην  ακρη!!! και  page επαιξα ..και santana..και vai  satriani  καποιες  εισαγωγες.......και και  και και ... ολοι  τα   ιδια  παιζουν  7 νοτες!!! μη  χανεστε!!!!!!!!! παιξτε  δικα  σας  πραγματα.. παντα με  παρεα  και  οχι  μονοι  με  ενα  κομπιουτερ!!!!!
  • #14 από fatses asteies στις 11 Aug 2005
  • Μόλις είδα το προφίλ σου και την ηλικία σου. Σου εύχομαι γλυκό μου κοριτσάκι να έχεις κάθε επιτυχία και καλή πρόοδο. Δεν το είπα για σένα φυσικά. Απλά ήταν η αφορμή αυτό. Να σου πω μόνο ότι εγώ στην ηλικία σου δεν ήξερα ούτε η δίεση τι είναι. Να είσαι καλά και καλή μελέτη.
  • #15 από Jesse James στις 11 Aug 2005
  • αυτές τις μέρες έχω φάει κόλλημα με Jeff Beck
  • #16 από Avril στις 14 Aug 2005
  • οποιος μου κατσει, δεν εχω καμια ιδιαιτερη προτιμηση
  • #17 από Cuenca_60R στις 16 Aug 2005
  • Όποιος σου κάτσει???!!!!  :o  :o  :o Καλά εσύ...πολύ πονηρή είσαι τελικά για την ηλικία σου...Όπως στο θέμα <<Τι  κάνουν οι γόνεις σας που σας κάνει έξω φρενών>> που σου είχε <<ανοίξει>> κάποιος την όρεξη για κάτι... ;D ;D Αστειεύομαι...
  • #18 από Avril στις 17 Aug 2005
  • Όποιος σου κάτσει???!!!! :o :o :o Καλά εσύ...πολύ πονηρή είσαι τελικά για την ηλικία σου...Όπως στο θέμα <<Τι κάνουν οι γόνεις σας που σας κάνει έξω φρενών>> που σου είχε <<ανοίξει>> κάποιος την όρεξη για κάτι... ;D ;D Αστειεύομαι...

    καλα οτι θελεις διαβαζεις εσυ!!! :o
    εννοω οποιος μου κινησει το ενδιαφερον εκεινη τη στιγμη Κ-Α-Τ-Α-Λ-Α-Β-Ε-Σ? ? ? ? ?
    η μηπως θελεις να σου βαλω και υποτιτλους??
    εδω το πας, εκει το πας παντα στο ιδιο καταληγεις!!!!!!!!!!!!!
  • #19 από Flanger στις 17 Aug 2005
  • SCOTT HENDERSSON  ΚΑΙ ΜΟΝΟ(ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΒΕΒΑΙΑ)κατα καιρους και mike stern αλλα και eric jonhson...επισης rory gallagher παλιοτερα και βεβαια steve ray vaugh(ετσι πρεπει να γραφεται)..........Ξεχασα βεβαια οτι o DAVID GILMOUR ειναι ο μονιμος κιθαριστας προς μελετη αφου οπως και ο hendersson εχουν πολλα στοιχεια και δεν ειναι κλειστει σε εναν και μονο χωρο.
  • #20 από Cuenca_60R στις 19 Aug 2005
  • Παράθεση
    καλα οτι θελεις διαβαζεις εσυ!!!
    εννοω οποιος μου κινησει το ενδιαφερον εκεινη τη στιγμη Κ-Α-Τ-Α-Λ-Α-Β-Ε-Σ? ? ? ? ?
    η μηπως θελεις να σου βαλω και υποτιτλους??
    εδω το πας, εκει το πας παντα στο ιδιο καταληγεις!!!!!!!!!!!!!

    Όντως μερικές φορές ότι θέλω διαβάζω...χεχε  ;) Έλα μωρε απλά σε πειράζω...Μην το παίρνεις και τόσο στραβά...Το πάντα εκεί καταλήγεις που κολλάει;;;Μόνο μια φορά κατέληξα...την άλλη φορά κατέληξε άλλος σε πονηρό συμπέρασμα....
  • #21 από Avril στις 19 Aug 2005
  • α δεν εισουνα εσυ ε??(θα τον κανονισω τον αλλον μην ανησυχεις... ;))
    δε θυμωσα ρε αλλα εχω και μια φημη στο forum που πρεπει να διατηρησω.... 8) 8) :P :P :-X :-X
  • #22 από Cuenca_60R στις 19 Aug 2005
  • Ante kala...kai...mhn ksexnas synaitere...na to paizeis to klarino kamia fora e?  :P :P ;)
  • #23 από YmiRLinG στις 19 Aug 2005
  • α δεν εισουνα εσυ ε??(θα τον κανονισω τον αλλον μην ανησυχεις... ;))
    δε θυμωσα ρε αλλα εχω και μια φημη στο forum που πρεπει να διατηρησω.... 8) 8) :P :P :-X :-X
    FHmh?! na kai kati kainourio. HEHE ;D ;D ;D

    Paidia egw pou paizw mpasso meletaw mpassistes alla den adigrafw ta style tous. Dhmiourgw to diko mou style pai3imatos
  • #24 από Avril στις 19 Aug 2005
  • α δεν εισουνα εσυ ε??(θα τον κανονισω τον αλλον μην ανησυχεις... ;))
    δε θυμωσα ρε αλλα εχω και μια φημη στο forum που πρεπει να διατηρησω.... 8) 8) :P :P :-X :-X
    FHmh?! na kai kati kainourio. HEHE ;D ;D ;D

    Paidia egw pou paizw mpasso meletaw mpassistes alla den adigrafw ta style tous. Dhmiourgw to diko mou style pai3imatos

    δικο σου style.... ετσι το λετε εσεις οι μπασιστες οταν γρατζουνατε το μπασσο?? ;D

    οσο για σενα Cuenca καμια μερα να μου δανεισεις την καρο φουστιτσα σου τι λες?? :-*
  • #25 από YmiRLinG στις 19 Aug 2005

  • δικο σου style.... ετσι το λετε εσεις οι μπασιστες οταν γρατζουνατε το μπασσο?? ;D

    Parathrw oti olo mou th les teleutaios giati? Nai diko mas style to leme
Σελίδες: