Ψηφοφορία: Θα έρθετε στην συνάντηση;

Ναι, μόνος/η μου
- 22 (33.3%)
Ναι, με 1 φίλο
- 16 (24.2%)
Ναι, με 2 φίλους
- 3 (4.5%)
Ναι, με 3 φίλους
- 0 (0%)
Ναι, με 4 φίλους
- 1 (1.5%)
Ίσως
- 8 (12.1%)
Όχι
- 16 (24.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 65


Σελίδες:
  • #1 από Βραζίλης στις 08 Nov 2006
  • Πλησιάζουμε τα 15000 μέλη! Ευκαιρία να κάνουμε άλλη μια μεγάλη (ή έστω μέτρια) συνάντηση!

    Ακούω προτάσεις... για ημ/νία και χώρο.
    Να'ναι τώρα σύντομα ή πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων ή κατά τη διάρκεια;
    ή να κάνουμε μια επετειακή τώρα και μία χριστουγεννιάτικη μετά;


    Ορίστηκε ημερομηνία: Κυριακή 17 Δεκεμβρίου... Ώρα: 14:30 έως το βράδυ... όσο αντέξουμε.

    Το μαγαζί όπου θα βρεθούμε, λέγεται "Κονάκι".
    Φωτογραφίες, διεύθυνση, τηλ., χάρτη, θα βρείτε εδώ: www.konaki-grillhouse.gr

    Παρακαλώ ψηφίστε στην παρούσα ψηφοφορία για να υπολογίσουμε περίπου πόσα άτομα θα μαζευτούμε.

    - Κλικάρετε στην αντίστοιχη επιλογή ανάλογα με το αν θα φέρετε φίλους/ες σας που ΔΕΝ είναι μέλη του kithara.gr.
    - Αν έρθετε μαζί με μέλη του kithara.gr, αυτά πρέπει να ψηφίσουν μόνοι τους για τον εαυτό τους.
    - Μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας ανάλογα με τη βούλησή σας. πχ. αν ψηφίσατε οτι θα έρθετε και τελικά δεν μπορείτε, αλλάξτε την ψήφο σας σε "Όχι".
    - Το ποιοι ψήφισαν, φαίνεται στους διαχειριστές, και θα σταλεί προσωπικό μήνυμα για επιβεβαίωση λίγο πριν φτάσει ο καιρός για τη συνάντηση. Γι'αυτό παρακαλούμε ψηφίστε υπεύθυνα, μετά από σκέψη.
  • #2 από bassman(4 String Suicide!) στις 08 Nov 2006
  • Προτεινω να εχει φαι οπωςδηποτε.Βασικα και να ξαναπηγαιναμε στην Γλυφαδα οπως την αλλη φορα δεν με χαλαγε.Μπορει να γινει μια τωρα κοντα..και κλασσικα στις γιορτες η συναντηση για καλαντα.Ξερω ενα μερος στο πεδιο του Αρεως οπου εχει καλο φαι και ειναι οικονομικο.Λεγεται κυρ Ηλιας.Αλλα ας το ψαξουμε λιγο το θεμα και βλεπουμε..
  • #3 από Σπύρος στις 08 Nov 2006
  • Κονάκι λεγόταν αυτό το περσινό;
    Ήταν πολύ καλά
  • #4 από FSL στις 08 Nov 2006
  • Λείπει ο Μάρτης απ΄τη Σαρακοστή? Τσου!
    Εγώ μέσα....

    Ναι κονάκι λεγόταν.
  • #5 από Vagabond στις 08 Nov 2006
  • Αν γίνει κατά τη διάρκεια των διακοπών, ενδέχεται να είμαι Ελλάδα και ενδέχεται να σκάσω μύτη... αλλιώς, να περάσετε καλά. ;)
  • #6 από Ε!ΜΑ στις 08 Nov 2006
  •    εγω εχω να προτεινω κατι αλλο! γιατι δν τη κανουμε χριστουγεννα μεσα στις γιορτες δλδ ,με αφορμη,εκτως απο τα 15000 μελη και τη κοπη της βασσιλοπιτας του κιθαρα?? ( αληθεια εχει γινει ποτε τετοιου ειδους συναντηση κοπης πιτας? δν ξερω δν ειμαι και πολυ καιρο εδω...) ?? λοιπον προτεινω επετιακη συναντηση για εορτασμο 15000 μελων, νεου ετους ,κοπης πιτας ,μπολικης χρισουγενιατικης μουσικης ,και γενικοτερα οτι προκηψει κλπ... και θα μπορουμε και εμεις οι σχολειοφροντιστιροκρτατουμενοι να παρεβρεθουμε!! μιας και θα παρουμε  χαρτι εξοδου απο τα καθηκοντα για δυο εβδομαδες ; ;)   ;D
  • #7 από YmiRLinG στις 08 Nov 2006
  • Καλα εννοοιτε μεσα δεν το συζηταω καν. Παντα μεσα σε τετοια. Και βεβαια ξαναψηφιζω κονακι ;)
  • #8 από Holy Diver στις 08 Nov 2006
  • Inside, inside...
  • #9 από freemind στις 09 Nov 2006
  • In side και εγω...
  • #10 από parlats στις 09 Nov 2006
  • Παραinside και γω αν είμαι εντός ορίων Αθήνας! Οπου και να το κάνετε καλά είναι φτάνει να έχει μάσα  ;D
  • #11 από eva... στις 09 Nov 2006
  • Αν γινει μεσα στις διακοπες θα μπορεσουμε να παραβρεθουμε και εμεις οι βοριοι που εχουμε πλεον υποχρεωσεις (με την σχολη) και δε μπορουμε να κατεβουμε μεσα στη βδομαδα και για Σαββατοκυριακα δυσκολο...Οποτε αν βολευει μεσα...
  • #12 από dorry_sings στις 09 Nov 2006
  • γιουπιιιιιιι!!!!!! ;D
    κ γω μεσα!!! νομιζω οτι αν ξαναπηγαιναμε Κονακι θα ηταν εγγυημενα καλα! εχουμε ξαναπαει, φαγητο καλο, μια χαρα αντιμετωπιση οσον αφορα τις μουσικες μας επιδοσεις... Ε τι αλλο θελουμε??? ;D
    οποτε θελουν οι πολλοι ας γινει... ειμαστε μεσα κ μεις, μετα του επισημου συνοδου μου!

    φιλιααααααααααα 8)
  • #13 από juliad στις 09 Nov 2006
  • Ωραία!
    Αν γίνει μέσα στις γιορτές,ίσως θα μπορέσω να ..κολυμπήσω την απόσταση ;D
  • #14 από mogli στις 09 Nov 2006
  • εκτος οτι ειμαι ΜΕΣΑ που θα χωρεσουμε??τι λετε για ΟΑΚΑ ;D ;D ;D
  • #15 από fenderiarhs στις 09 Nov 2006
  • αν ειναι σε καλη ημερομηνια και μερα εχω περιεργεια να δω πως ειναι και εγω
  • #16 από vert στις 09 Nov 2006
  •    Αφού θα είναι "επετειακή", καλό θα είναι να γίνει σε μέρος και χρόνο που θα εξυπηρετεί τους περισσότερους και να είναι ένας συνδυασμός όλων των μουσικών συναντήσεων που έχουν γίνει μέχρι τώρα... Να ξεκινήσει δηλ. από το απόγευμα και να κρατήσει μέχρι αργότερα,για να μπορούν να έλθουν όλοι κάποια στιγμη, να υπάρχει μια στοιχειώδης μικροφωνική για να μην καλύπτονται τα όργανα και τα τραγούδια από τη φασαρία, να μπορεί όποιος θέλει να κάνει με σχήμα ή μόνος του ένα μίνι προγραμματάκι (άντε... να κάνουν και την παρθενική τους εμφάνιση κι οι "Λαικοί εσπερινοί" ;D... ), να υπάρχει φαγητό και ποτό και χώρος αρκετός...

       Την "καλοσύνη" που λέτε ότι είχε το "Κονάκι", εγώ δεν την θυμάμαι... ένα κρύο σουβλατζίδικο ήταν, αλλά τεσπά... περί ορέξεως, τα `χουμε πει. Πιο ελκυστική μου φαίνεται η πρόταση του bassman...back in action! , αν και δεν το ξέρω το μέρος. Μπορούμε όμως μιας και το συγκεκριμμένο θα αργήσει προφανώς, να κανονιστεί  μια πρώτη ανιχνευτική συνάντηση εκεί (το τελευταίο Σ.Κ. του Νοεμβρίου ας πούμε) και βλέπουμε κατά πόσο προσφέρεται.
  • #17 από Θοδωρής στις 09 Nov 2006
  • Πού καλή ιδέα .Εκτός πολύ σοβαρού προβλήματος ,είμαι μέσα .
  • #18 από Holy Diver στις 09 Nov 2006
  • Πρόεδρε, ξέρω τι σκέφτεσαι... Τα 6 Αδέρφια στου Ζωγράφου είναι πολύ βολικό μέρος, παίδες...
    Πάντως, όπου και να είναι εγώ θα είμαι εκεί!!!
  • #19 από blackie στις 09 Nov 2006
  • Eγω λεω να κλεισουμε στη Κοκκινου... :P :P
  • #20 από Βραζίλης στις 09 Nov 2006
  • Πολύ φοβάμαι οτι το "Κονάκι" δεν θα μας χωρέσει (το βρίσκω "ζεστό" ως χώρο πάντως). Μετά από ένα χρόνο που πήγαμε, έχουμε γίνει 50% παραπάνω (σε εγγεγραμμένα μέλη). Αν μάλιστα στήσουμε και μια μικρή σκηνή με μικροφωνική (που είναι κάτι που θα ήθελα πολύ να κάνουμε), σίγουρα δεν χωράμε. (Δείτε φωτό όπου φαίνεται περίπου το 70% του χώρου, εδώ)

    Φυσικά ούτε λόγος για πιθανότητα να χωρέσουμε στα "6 αδέρφια".
  • #21 από dorry_sings στις 09 Nov 2006
  • ουπς... ναι ρε γμτ... αυτη ειναι μια λεπτομερεια που δε σκεφτήκαμε... στον Κυρ Ηλία στο Πεδίον του Άρεως, επίσης δε χωράμε με αυτή τη λογικη, όσον αφορά την μικροφωνική κ τη σκηνή που λες Βασίλη..
  • #22 από YmiRLinG στις 09 Nov 2006
  • Η αληθεια ειναι οτι πολυ δυσκολα θα βρουμε μαγαζι να μας χωραει......Θα προτεινα το Σαραϊ στη βουλα να φαμε τον αμπακο αλλα δεν ξερω αν θα δεχτει τα περι μικροφωνικης....
  • #23 από vert στις 10 Nov 2006
  • Πρόεδρε, ξέρω τι σκέφτεσαι... Τα 6 Αδέρφια στου Ζωγράφου είναι πολύ βολικό μέρος, παίδες...
       καμμία σχέση... Θα μου φάνταζε εφιαλτική η ιδέα του να γίνει "επετειακή", στην ταβέρνα του Θανάση. Στην περιοχή αποτελεί δράμα το ζήτημα του πάρκινγκ, μαζεύει αρκετό κόσμο ακόμη και τις καθημερινές... (πόσο μάλλον τα παρασκευοσάββατα που θα θέλετε), δεν προσφέρεται για μικροφωνικές μιας κι είναι χαμηλοτάβανο, ούτε διατίθεται αποκλειστικά για κοινωνικές εκδηλώσεις (εκτός τα μεσημέρια της Κυριακής).

      Απλά μια πρόταση έριξα για το πως φαντάζομαι το ιδανικό και νομίζω θα υπάρχουν μαγαζιά που να το πλησιάζουν και κάποιο απ` τα 15.000 μέλη, ίσως να γνωρίζει κάποιο ή αλλιώς μπορούμε να ψάξουμε...
  • #24 από pascal. στις 10 Nov 2006
  • Βασίλη ήδη οι επιλογές μας είναι πολύ λίγες. Πρέπει να είναι ένας χώρος που θα μας διατεθεί αποκλειστικά και που επιπλέον θα ανεχτεί τη μουσική μας. Να μην τις κάνουμε ακόμα λιγότερες λόγω της μικρής σκηνής που θέλουμε να στηθεί. Μακάρι να υπάρχει τέτοιο μέρος, αλλά προσωπικά νομίζω ότι το να παίζουν οι μουσικοί ανάμεσά μας και όχι κάπου ψηλά μόνοι τους είναι πιο παρεΐστικο.

    Την προηγούμενη φορά περάσαμε πάρα πολύ καλά, η κιθάρα άλλαζε χέρια πολλά και το μαγαζί ας ήταν ό,τι ήταν, το ζεστάναμε εμείς με τις παρουσίες μας. (προσωπική γνώμη πάντα)
  • #25 από bassman(4 String Suicide!) στις 10 Nov 2006
  • Θα συμφωνησω και γω με την Μαρια στο θεμα της σκηνης.Θα μας δυσκολεψει αρκετα πιστευω.
Σελίδες: