Αποστολέας Θέμα: Σκοπός του site  (Αναγνώστηκε 9614 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σκοπός του site
« στις: 08/04/02, 02:42 »


δεν εχω καταλαβει ακριβως τον σκοπο του site .
τα περισσοτερα τραγουδια ειναι λαθος, θελει ενα καλο ξεσκαρταρισμα και διορθωσεις, αλλα που χρονος.
ωραιο ειναι να μην ξερεις 2-3 τραγουδια αλλα ας δουλεψουμε και λιγο το αφτι μας, το ποιο  χρησημο παντως ειναι οτι υπαρχουν οι στιχοι απο τα τραγουδια...

« Τελευταία τροποποίηση: 27/12/02, 18:30 από Ο Νέος Κιθαρωδός »
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:σκοπος?
« Απάντηση #1 στις: 08/04/02, 04:40 »
Φίλε κατά ένα βαθμό έχεις δίκιο.Προσωπικά παίζω 10 χρόνια κιθάρα και πλέον μπορώ να πω ότι βγάζω τραγούδια με το αυτί χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.Όμως αυτό δεν συμβαίνει απο τους πρώτους μήνες που παίζει κανείς κιθάρα, θέλει χρόνο μέχρι το χέρι σου να πηγαίνει αυτόματα στα ακκόρντα όταν βγάζεις ένα τραγούδι στην κιθάρα.Είναι καθαρά θέμα εξάσκησης και απο ένα σημείο και μετά το αυτί οδηγεί το χέρι εκεί που πρέπει.Η γνώμη μου για το site είναι οτι πρόκειται για μια πολύ σημαντική δουλειά συγκέντρωσης και καταγραφής του ελληνικού τραγουδιού και αποτελεί ταυτόχρονα ένα ιδιαίτερα χρήσιμο εργαλείο για όσους παίζουν κιθάρα, αυτός είναι ο σκοπός του.Απο εκεί και πέρα η μουσική πρόοδος αυτών που το επισκέπτονται εξαρτάται απο τη χρήση που θα κάνουν.Τι εννοώ: αν κάποιος δεν μπορεί να παίξει ένα τραγούδι χωρίς να  βλέπει τα ακκόρντα τότε μουσικά δεν έχει κάνει καμμία πρόοδο.Το site μπορεί να βοηθήσει  στους στίχους, στην αλλαγή ημιτονίων και σε κάποιο δύσκολο ακκόρντο του τραγουδιού, αλλά ένα τραγούδι έχει γίνει "κτήμα" μας μόνο όταν μπορούμε να το παίξουμε πιστά ανα πάσα στιγμή και χωρίς να το βλέπουμε.Άρα για μένα η ιδανική χρήση είναι να προσπαθείς πρώτα με το αυτί και αν κολλήσεις το βλέπεις απο το site.(κάτι σαν το λυσάρι στα μαθηματικά  :) )
Για τα λάθη που ανέφερες, γίνεται προσπάθεια απο τους εμάς και τους admins για διόρθωση, είναι ευνόητο οτι στα 3000 σχεδόν τραγούδια θα βρεθούν και λάθη, με τη βοήθεια όλων -και τη δική σου -  θα μειωθούν σίγουρα.Να' σαι καλά  :)

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 315
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι τρελλοί αυτοί οι Ρωμαίοι............
    • Προφίλ
Re:σκοπος?
« Απάντηση #2 στις: 08/04/02, 11:25 »
Καλά ρε φίλε, δηλαδή εσύ αν δεν βλέπεις κάποιο σκοπό σε αυτή την σελίδα τι να σου πω. Δηλαδή εσύ με ποιό σκοπό μπήκες στην σελίδα και σε αυτό το φόρουμ. Εξάλλου τι νομίζεις τα τραγούδια εδώ μέσα δεν είναι από αυτί που βγήκαν ή είναι και κανένα κατόρθωμα να βγάζεις τραγούδια με το αυτί >:(
Ασ. : Φοβάσαι; Φοβάσαι μερικά θηριάκια;
Όβ. : Ω, δεν είναι τα θηρία. Είναι το κοινό, όλος αυτός ο κόσμος....
Ασ. : Στην αρένα θα σου περάσει το τρακ....

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:σκοπος?
« Απάντηση #3 στις: 09/04/02, 00:43 »
προς mariososo: δεν είμαι και τόσο σύμφωνος με αυτό που είπες :

...ή είναι και κανένα κατόρθωμα να βγάζεις τραγούδια με το αυτί >:(
πιστεύω οτι το να βγάζεις τραγούδια με το αυτί είναι πολύ σημαντικό.Αντίθετα αν τα κοιτάς μια ζωή απο παρτιτούρες, αυτό είναι "μασημένη τροφή", έτσι δεν κάνεις τίποτα.Αν κατάλαβα καλά αυτό θέλει να πεί ο phantomas7,το site απο μόνο του δεν μπορεί να μάθει κιθάρα σε κάποιον, αυτό εξαρτάται απο τη χρήση που κάνει ο καθένας.Η αξία όμως του site παραμένει, αυτά byez  :)

antigoni

  • Επισκέπτης
Re:σκοπος?
« Απάντηση #4 στις: 09/04/02, 01:15 »
kalo einai kai to afti den lew alla ama den diabazoume kai kamia nota tote..........tipota
Giati i mousiki den einai mono afti paidia!!!!!!!!!!!
pairnoume mia ki8ara kai paizoyme duo akornta bgazoyme kanena tragoydaki kai nomizoume pws kati kanoyme e?
den einai toso apla ta pragmata
protinw na psaxtite ki allo  

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:σκοπος?
« Απάντηση #5 στις: 09/04/02, 01:55 »
λοιπον αυτο που ειπε η αντιγονη ειναι εν μερη σωστο.
ξερω ανθρωπους που εχουν σπουδασει σε ωδεια και οταν τους λες παμε να παιξουμε το ταδε κομματι απο ΛΑ ματζορε σε κοιτανε καλα καλα και σου λενε :"ρε φιλε φερε καμια παρτιτουρα"
αυτοι ειναι οι "ψυχροι εκτελεστες"
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:σκοπος?
« Απάντηση #6 στις: 09/04/02, 04:41 »
Καλύτερα να ξέρω 2 τραγούδια που να τα έχω βγάλει μόνος μου παρά να ξέρω 10 που αναγκαστικά θα πρέπει να τα διαβάζω απο παρτιτούρα για να τα παίξω.Τι να τα κάνω 10 χρόνια ωδείο όταν δεν μπορώ να ξεχωρίσω μια νότα ματζόρε απο μια μινόρε ; Πιστεύω πως στη μουσική πάνω απο όλα είναι η εξάσκηση του αυτιού, δηλαδή η ευαισθησία του να μπορείς να ξεχωρίζεις τις λεπτές αποχρώσεις των ήχων.Αυτό είναι κάτι που αποκτάται με το χρόνο και την εξάσκηση και γι' αυτό το λόγο η αξία του είναι ανεκτίμητη.Δεν το πουλάνε πουθενα - δεν αγοράζεται!Οι νότες στο χαρτί δεν έχουν ψυχή, ψυχή αποκτούν μόνο όταν τις κάνουμε κτήμα μας, θα έλεγα οτι οι νότες στο χαρτί περιμένουν να τις απελευθερώσουμε, για να βρούν ένα καλύτερο μέρος μέσα στο μυαλό και την ψυχή μας.Θυμηθείτε:ο Mozard μπορούσε να απομνημονεύσει ώρες μουσικής γιατί την ένιωθε, το χαρτί είναι απλά ένα αποθηκευτικό μέσο - τίποτ' άλλο.Μην κολλάτε στο χαρτί, βγάλτε τα τραγούδια μόνοι σας, ακόμα και το να βρείς ένα ακκόρντο έχει τεράστια σημασία σε σχέση με το να το δείς έτοιμο.Για μένα αυτό είναι το "ψάξιμο" που λες Αντιγόνη, όλα τ' άλλα είναι θεωρίες και φούμαρα.Αυτή είναι η αφετηρία, το πού θα φτάσει ο καθένας είναι θέμα ταλέντου και εξάσκησης.Ο Steve Vai ως κιθαρίστας και μουσικός λέει οτι το μεγαλύτερο όπλο του μουσικού - και απο την τεχνική ακόμα - είναι το αυτί.Ο Stevie Ray Vaughan δεν ήξερε καν να διαβάζει νότες, δεν τον εμπόδισε απ' το να γίνει απο τους μεγαλύτερους bluesmen.Όλα αυτά κάτι λένε, οτι η μουσική δεν είναι κάτι νεκρό στο χαρτί, είναι κάτι που ζεί μόνο μέσα μας.

Να' στε καλά όλοι  :)

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:σκοπος?
« Απάντηση #7 στις: 09/04/02, 09:29 »
Συμφωνώ με αυτά που αναφέρθηκαν για το "μουσικό αυτί", ότι είναι απαραίτητο για να παίξει κάποιος καλά ένα όργανο, ότι χρειάζεται εξάσκηση και εμπειρία, κλπ. Παρ' όλα αυτά, άλλο πράγμα το μουσικό αυτί, και άλλο η αποστήθιση τραγουδιών! Πόσα τραγούδια μπορεί να ξέρει κανείς απ' έξω (100% ολόκληρα και χωρίς λάθη) ??? 500 ??? 1000 ??? Και το μυαλό του ανθρώπου, έχει όρια!

Μην ξεχνάτε ότι όσο καλή και να είναι η αποστήθιση, η γραφή είναι μια από τις μεγαλύτερες εφευρέσεις της ανθρωπότητας. Λένε ότι στα αρχαία χρόνια υπήρχαν πολλοί που ήξεραν απ' έξω την Ιλιάδα και την Οδύσσεια, σήμερα βέβαια προτιμάμε να τις διαβάζουμε από το βιβλίο.

Και μια διευκρίνηση εκ μέρους μου: Για μένα "μουσικό αυτί" δεν σημαίνει να ξέρει κάποιος το τραγούδι απ' έξω. Σημαίνει να ξέρει πώς θα ακουστεί το κάθε ακόρντο και η κάθε νότα *πριν την παίξει*.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Μάριος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 315
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι τρελλοί αυτοί οι Ρωμαίοι............
    • Προφίλ
Re:σκοπος?
« Απάντηση #8 στις: 09/04/02, 11:08 »
Πρώτα απ' όλα φίλε Μπάμπη  όταν είπα ότι δεν είναι κατορθωμα να βγάζεις με το αυτί τραγούδια δεν είναι κατόρθωμα δεν το είπα διότι δεν το θεωρώ σωστό ή αναγκαίο αλλά απλώς επειδή το θεωρώ εύκολο και κάποιος με που έχει λίγη πείρα στην μουσική και κάποιο ταλέντο δεν θα έπρεπε να δυσκολεύεται να βγάζει τραγούδια με το αυτί. Αυτό που εννοούσα είναι αυτό που είπε και ο Κιθαρωδός ότι πρέπει να έχεις και ένα ρεπερτόριο σε φυλλάδια διότι δεν μπορείς να τα θυμάσαι όλα απ' έξω και όταν σου ζητηθεί ένα τραγούδι σίγουρα δεν θα καθήσεις να το βγάλεις εκείνη την ώρα. Σίγουρα το να το βγάζουμε με το αυτί είναι κάτι που αποκτιέται με την εξάσκηση και είναι απαραίτητο σε ένα μουσικό δεν μπορείς να βασιστείς όμως μόνο σε αυτό. :o
Ασ. : Φοβάσαι; Φοβάσαι μερικά θηριάκια;
Όβ. : Ω, δεν είναι τα θηρία. Είναι το κοινό, όλος αυτός ο κόσμος....
Ασ. : Στην αρένα θα σου περάσει το τρακ....

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:σκοπος?
« Απάντηση #9 στις: 09/04/02, 15:41 »
egw re paidia exw mnimi kai g**w!xwris partitoura de paw pouthena!kai meta an kserw oti iparxei to site giati na katsw na paideftw?tprospathw sta tragoudia pou den iparxoun edw mesa i se afta pou de me ikanopoioun!eksalou edw den exei pentagrammo!an den ksereis to tragoudi de mporeis na to paikseis!eki thelei to afti gia na mporeseis na to vgaleis kai na se ikanopoiei!
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Re:σκοπος?
« Απάντηση #10 στις: 09/04/02, 16:07 »
Shmantiko kommati tou site einai kai auto to forum  ;)

Pandws opws eipes ki esy Phantomas7 oi stixoi einai poly shmantiko voithima.

Kostas

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:σκοπος?
« Απάντηση #11 στις: 09/04/02, 16:37 »
pisteuo pos auto to site einai polli xrisimo gia olous osous pezoun kithara... simfono apolita me to sourwtiri.. giati na katsw na paidefto? ;Dalla kai kati allo.. sti mousiki pisteuo oti einai simantiko kai na pezeis me to auti kai to na diavazeis notes...  ;)
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:σκοπος?
« Απάντηση #12 στις: 09/04/02, 17:37 »
Δεν πιστεύω οτι διαφωνούμε στα βασικά σημεία.Ένα φυλλάδιο με παρτιτούρες έχω φτιάξει κι εγώ,για να το έχω σε ταξίδια και όταν δε θυμάμαι κάτι.Απλά όταν πιστευω οτι μπορώ να βγάλω ένα τραγούδι,παίζω πρώτα τη δική μου version και μετά τη συγκρίνω με των παιδιών στο site.Πολλές φορές η version του site ακούγεται καλύτερα, έτσι προσπαθώ να καταλάβω γιατί έκανα το λάθος.Με τον καιρό έχω παρατηρήσει οτι το χέρι μου πάει αυτόματα στο σωστό ακκόρντο - και όχι λόγω μνήμης - αντανακλαστικά.Γιατί το μυαλό καταλαβαίνει απο πριν πώς θα ακουστεί το ακκόρντο.Αυτό όμως δεν μπορεί να συμβεί αν κάποιος πρέπει αναγκαστικά να διαβάζει ένα τραγούδι για να το παίξει.Τότε το μυαλό απλά διαβάζει - δεν υπάρχει καμία εξάσκηση σε αυτό.Εγω πιστεύω οτι αξίζει να παιδευτεί και λίγο κανείς, ό,τι πονάει, αξίζει κι' είναι δύσκολο έτσι δεν είναι ;  ;)

Αποσυνδεδεμένος Φιλόμουσος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάθε μας μεράκι γίνεται τραγούδι και το λέμε...
    • Προφίλ
Re:σκοπος?
« Απάντηση #13 στις: 10/04/02, 02:33 »
Αγαπητέ fantomas7,
    ο ελεύθερος χρόνος μου είναι ελάχιστος και μου είναι δύσκολο να φανταστώ πως αυτό συμβαίνει μόνο σε εμένα. Το site αυτό προσφέρει στίχους, συγχορδίες και tabs τραγουδιών μέσα από μια συλλογική δουλειά κάνοντας ευκολότερη και παραγωγικότερη την ενασχόλησή μου με την κιθάρα και γενικότερα με τη μουσική. Για να προλάβω τις πιθανές ενστάσεις σου θα πω οτι η πιθανότητα κάποια τραγούδια να έχουν λάθη είναι ίδια και στην περίπτωση που αναζητήσω ο ίδιος τους στίχους, τις συγχορδίες ή τα tabs. Ακόμη και αν το θεωρείς "'ετοιμη τροφή" θα σου πω οτι δεν είναι παρά η άποψη κάποιου, που όπως κάθε άποψη που διατυπώνεται δημόσια υπόκειται και αυτή σε κρίση. Στη ζωή οι απόψεις τρίτων βλάπτουν ΜΟΝΟ όταν τις υιοθετείς άκριτα. Τέλος το site αυτό μου δίνει τη δυνατότητα να επικοινωνήσω και να ανταλλάξω γνώσεις και απόψεις με ανθρώπους που μας ενώνει η από κοινού αγάπη για τη μουσική. :)
    Μοναδικοί αρμόδιοι για να απαντήσουν για το σκοπό αυτού του site είναι οι δημιουργοί του. Είναι όμως βέβαιο οτι πέτυχαν το σκοπό τους και ως προς εσένα καθώς ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙΣ ΞΑΝΑ μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες από το αρχικό σου ερώτημα. ;)  

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:σκοπος?
« Απάντηση #14 στις: 10/04/02, 08:54 »
Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος προβληματισμός για τον σκοπό του site. Σκεφτείτε απλά το πώς ξεκίνησε: Είμασταν τρεις άνθρωποι που μας αρέσε να παίζουμε τραγούδια και τα μαζεύαμε σε γραπτή, έντυπη και ηλεκτρονική μορφή. Το πάθος μας ήταν μεγάλο και θέλαμε να μοιραστούμε τη συλλογή τραγουδιών μας με όλον τον κόσμο για να χαρούν κι άλλοι όπως εμείς. Γι'αυτό, αρχίσαμε να βάζουμε όλο και πιό πολλά τραγούδια στις προσωπικές μας σελίδες... μέχρι που μας "έβαλε χέρι" η ΑΕΠΙ (όπως και σε πολλούς άλλους σαν κι εμας) και αποφασίσαμε να ενώσουμε τις δυνάμεις μας σε ένα μεγάλο site που θα είναι νομικά καλυμμένο, με το ανάλογο οικονομικό κόστος βέβαια...
Δεν μπορούμε να ξέρουμε αν τα τραγούδια που βρίσκονται στο site είναι 100% σωστά, κι αυτό είναι λογικό και δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε. Κάνουμε ότι μπορούμε για να τα καταφέρουμε καλύτερα και εκτιμούμε και καλοδεχόμαστε και τη δική σας βοήθεια. Πάντως, είτε προτιμάτε να παίζετε με το αυτί είτε με παρτιτούρα πιστεύω οτι αυτό το site σας είναι πάρα πολύ χρήσιμο.

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:σκοπος?kala,akomi ton psaxneis?!!
« Απάντηση #15 στις: 10/04/02, 12:08 »
egw paidia pou sas stelnw minima, prin 5 mines otan ksekinisa na paizw kithara...apla anaferw ta logia tou kollitou mou otan me akouse.epi lexei eipe:"an matheis pote kithara,egw tha allaksw filo!"se 5 mines mesa paizw 100 tragoudia.kai  pws egine auto?
1.me ta akkornta pou katevasa ap' to site pou einai apla,katanoita kai eukola.
2.me tin megali poikilia tragoudiwn pou vrika sto site.auti tin stigmi exw 350 tragoudia,pou kata kirio logo einai apla.
3.giati na trexoume san m***kes ston kathe mauromoustaki kai na stazoume ta dekarika dio dio??.
4.an sixathika kati mexri tora einai oi kitharistes wdeiou,pou nomizoun oti einai kai kala oi epomenoi diadoxoi tou Malmsteen kai nomizoun oti an den paizoun 15 meres solo den paizoun mousiki.xilies fores Joe Strummer para Malmsteen.
5.sto katw katw re paidia i magiki lexi tou site einai oX-A-V-A-L-E-S!!!!ta paidia goustaroun,stelnoun kommatia kanoun mwre to kefi tous!!!oloi pia se mpanta tha pame??twra an kapoios einai toso gnwstis wste na thewrei to site axristo,e tote entaxei.apla na thimithei kaneis oti i istoria stin mousiki den graftike ap' tous spazoklampanies solistes alla apo antropous me meraki.

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:σκοπος?
« Απάντηση #16 στις: 11/04/02, 21:44 »
Για μένα το θέμα "ποιός είναι ο σκοπός του site" έχει απαντηθεί και είναι πασιφανές.Η δουλειά των παιδιών είναι φοβερή - είναι αυτό που πάντα όλοι θέλαμε αλλά κανείς δεν μπορούσε να το κάνει μόνος του.χρειάστηκε να δουλέψουν μαζί,ο Ν. ΚΙθαρωδός , ο Σπύρος και ο Βασίλης, για να γίνει πραγματικότητα.Πιστεύω όμως οτι μέσα απο αυτή τη συζήτηση προέκυψε ένα άλλο θέμα.Το θέμα του πώς πρέπει να βγάζουμε τραγούδια και αν τελικά η εξάσκηση του αυτιού αποτελεί σημαντικό στόχο που αξίζει κάποιος να προσπαθήσει, ή αν είναι τζάμπα κόπος αφού τα τραγούδια μπορεί κάποιος να τα αγοράσει σε παρτιτούρες απο μαγαζιά ή και να τα κατεβάσει δωρεάν απο το site.χμμμ ...ίσως πρέπει να ανοίξω ένα ξεχωριστό θέμα συζήτησης γι' αυτό  :) ας το συζητήσουμε!

Αποσυνδεδεμένος Τζουράς

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Κύπρος είναι Ελλάδα
    • Προφίλ
    • Ρεπερτόριο Ελληνικού Τραγουδιο
Re:σκοπος?
« Απάντηση #17 στις: 12/04/02, 07:53 »
Εγώ προσωπικά το μόνο που έχω να πω στα παιδιά που έκαναν το site αυτό ειναι, συγχαρητήρια. Αν κάποιος δεν βλέπει το νόημα, απλά ας μην ξαναεπισκευθεί το site.

Ξέρω από πρώτο χέρι τι σημαίνει να διατηρεί κάποιος ένα τέτοιο site επειδή διατηρώ κι εγώ ένα παρόμοιο. (www.repertorio.addr.com)

Λάθη σίγουρα υπάρχουν. Ας χρησιμοποιήσουμε το φόρουμ για να τα διορθώσουμε.

Να στε όλοι καλά,
Γιάννος Γεωργιάδης

Δείτε το Ρεπερτόριο Ελληνικού Τραγουδιού
http://www.repertorio.addr.com

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
23 Απαντήσεις
9545 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/03, 03:36
από NikosTs
2 Απαντήσεις
4544 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/08, 17:42
από Stathis1
4 Απαντήσεις
3974 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/08, 23:35
από profsokin
5 Απαντήσεις
4426 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/09, 17:23
από Rock-Elliniko
1 Απαντήσεις
5076 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/09, 14:07
από Fteo
7 Απαντήσεις
7747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/10, 13:56
από MiXoLydian
0 Απαντήσεις
2417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/10, 15:39
από sofitia
0 Απαντήσεις
2682 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/11, 17:43
από zepfan
0 Απαντήσεις
3227 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/11, 11:32
από kritikos22
2 Απαντήσεις
4403 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/18, 15:24
από Dagoth