Αποστολέας Θέμα: Παναθηναϊκος  (Αναγνώστηκε 136710 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SPIROS26

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #400 στις: 21/02/10, 22:05 »
φιλε faser εγω θα διαφωνησω με την προοπτικη του ολυμπιακου να παρει 2πλο στο ΟΑΚΑ για εναν και πολυ απλο λογο....Αν βρεθει ομαδα που να τον "τρεξει" οπως χθες ο εργοτελης, χανουν τα αυγα και τα καλαθια....δεν εχουν ουτε την υποτυπωδη φυσικη κατασταση μετα απο καποιο λεπτο και πιστεψε με χρειαζεται ΚΑΙ αυτο για να παρεις τιτλο, οχι μονο η ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ περιβοητη "ψυχη του πρωταθλητη" (αντιστοιχο παραδειγμα δες και χθες στο μπασκετ, αν και εκει δεν χασαμε λογω φυσ. καταστασης)...Το θεμα ειναι το εξης που βλεπω εγω σαν παναθηναικος και ανησυχω....Με το αγχος που κουβαλαει πια η ομαδα, ειναι παλι ικανη στο ντερμπι με τον οσφπ να τον παιξει σαν την γατα με το ποντικι (που πιθανολογω πως θα γινει ετσι,εδω ειμαστε και εδω θα ειμαι) αλλα να φερει παλι κανα Χ!! Ναι μεν μπορει και να ειναι καλο αποτελεσμα αυτο με την κατασταση που θα εχουμε μετα απο 1 μηνα, αλλα υπαρχει και ο ΠΑΟΚ απο πισω που εγω πια αρχιζω και πιστευω πως δειχνει ικανος να μπει "σφηνα" στους 2 μεγαλους (Αποδειξη πιο τρανη απο τις νικες επι των αιωνιων δεν μπορει να υπαρξει)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #401 στις: 21/02/10, 22:09 »
Master, συνεχίζω να πιστεύω το κείμενο μου που παρέθεσες.. Πιστεύω ότι σε σύγκριση μεταξύ ΠΑΟ και ΠΑΟΚ, ο πρώτος είναι καλύτερη ομάδα.. Μην ξεχνάς ότι έπαιζε στην Τούμπα και ο ΠΑΟΚ ευτύχησε να σκοράρει σχεδόν με 100% ευστοχία.. Πες μου, πότε έχει κατέβει ο ΠΑΟΚ στην Αθήνα και έχει κάνει τόσες ευκαιρίες όσες έκανε ο ΠΑΟ σήμερα.. Σε όλα αυτά βάλε και την κούραση από την υπερπροσπάθεια της Πέμπτης (εκτός του Σάλπι, όλη η άλλη 11άδα ήταν ακριβώς ή ίδια) και θα καταλάβεις ότι ο ΠΑΟ σήμερα, ceteris paribus, έπρεπε να νικήσει.. Σαν ουδέτερος παρατηρητής, ομάδες σαν τον ΠΑΟΚ που δεν σκοράρουν εύκολα, δεν τις πιστεύω.. Δίνω πολύ μικρές πιθανότητες στον ΠΑΟΚ να κερδίσει όλα τα παιχνίδια που του απομένουν και με ένα Χ στο ΟΑΚΑ να στεφθεί πρωταθλητής.. Να στο πω αλλιώς: πιο πιθανό θεωρώ να έρθει ο ΟΣΦΠ στο ΟΑΚΑ και να μας νικήσει παρά ο ΠΑΟΚ να κερδίσει στα επόμενα 7 παιχνίδια..

Δεν θα ρωτήσω τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ο Παναθηναικός παίζει ωραίο ποδόσφαιρο....δεν θα σταθώ καν στη δικαιολογία περι υπερπροσπάθειας στο ουέφα...για να πάρεις την κούπα πρέπει να κανεις το απόλυτο απο δω και πέρα...γιατι αν περιμένεις να στραβοπατήσει γάυρος, παοκ...ζήσε μαη μου να φας...τριφύλλι....ο ΠΑΟ έχει να κατακτήσει πρωτάθλημα απο το 04 και υποτίθεται ότι ο κύριος στόχος ήταν αυτός.....το +8 εύκολα μόνοι σας το κάνατε +2....και λυπάμαι που το λέω αλλά θα τερματίσετε στο -2...δυστυχώς....η κοιλιά της ομάδας ήρθε στην χειρότερη χρονική περίοδο...και όντως μιλάμε για κοιλιά...είτε θες να το αποδεχτείς είτε όχι...τώρα φταίει το ότι έχετε την προσοχή σας σε 3 διοργανώσεις (κακώς....) ή το ότι οι παίχτες σας νομίζουν ότι πήραν την κούπα σπίτι τους (ακόμα χειρότερα...)....anyway.....να σου πω κι εγώ ότι πιο πιθανό θεωρώ να πάρει φέτος η ΑΕΚ το πρωτάθλημα απο το να το πάρεις εσύ.....και για αυτό φταις εσύ σαν ομάδα...(μην παίρνεις προσωπικά το 2ο ενικό πρόσωπο...όταν λέω εσύ αναφέρομαι στον παναθηναικό....απλά έτσι μου βγήκε στο κείμενο...και όχι δεν είμαι επιθετικός.. ;))

ΑΑΑΑΑΑ....edit...: και για τις ευκαιρίες που λες....ο παράγοντας τύχη είναι πάντα μέσα στο ποδόσφαιρο...και στο λέω εγώ που είμαι και καμμένος απο τύχη....φέτος την έχει ο ΠΑΟΚ με το μέρος του...δεν είναι κακό....
« Τελευταία τροποποίηση: 21/02/10, 22:12 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #402 στις: 21/02/10, 22:23 »
Παράθεση
να σου πω κι εγώ ότι πιο πιθανό θεωρώ να πάρει φέτος η ΑΕΚ το πρωτάθλημα απο το να το πάρεις εσύ





Κοίτα μην την πάθετε κι εσείς όπως ήδη την έπαθαν Άρης και ΠΑΟΚ (με λιγότερες συνέπειες). 3 σερί νίκες έχετε όχι 13.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #403 στις: 21/02/10, 22:30 »
Παράθεση
να σου πω κι εγώ ότι πιο πιθανό θεωρώ να πάρει φέτος η ΑΕΚ το πρωτάθλημα απο το να το πάρεις εσύ

Κοίτα μην την πάθετε κι εσείς όπως ήδη την έπαθαν Άρης και ΠΑΟΚ (με λιγότερες συνέπειες). 3 σερί νίκες έχετε όχι 13.

i was just being sarcastic.....

Αποσυνδεδεμένος SPIROS26

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #404 στις: 21/02/10, 22:30 »
Master, συνεχίζω να πιστεύω το κείμενο μου που παρέθεσες.. Πιστεύω ότι σε σύγκριση μεταξύ ΠΑΟ και ΠΑΟΚ, ο πρώτος είναι καλύτερη ομάδα.. Μην ξεχνάς ότι έπαιζε στην Τούμπα και ο ΠΑΟΚ ευτύχησε να σκοράρει σχεδόν με 100% ευστοχία.. Πες μου, πότε έχει κατέβει ο ΠΑΟΚ στην Αθήνα και έχει κάνει τόσες ευκαιρίες όσες έκανε ο ΠΑΟ σήμερα.. Σε όλα αυτά βάλε και την κούραση από την υπερπροσπάθεια της Πέμπτης (εκτός του Σάλπι, όλη η άλλη 11άδα ήταν ακριβώς ή ίδια) και θα καταλάβεις ότι ο ΠΑΟ σήμερα, ceteris paribus, έπρεπε να νικήσει.. Σαν ουδέτερος παρατηρητής, ομάδες σαν τον ΠΑΟΚ που δεν σκοράρουν εύκολα, δεν τις πιστεύω.. Δίνω πολύ μικρές πιθανότητες στον ΠΑΟΚ να κερδίσει όλα τα παιχνίδια που του απομένουν και με ένα Χ στο ΟΑΚΑ να στεφθεί πρωταθλητής.. Να στο πω αλλιώς: πιο πιθανό θεωρώ να έρθει ο ΟΣΦΠ στο ΟΑΚΑ και να μας νικήσει παρά ο ΠΑΟΚ να κερδίσει στα επόμενα 7 παιχνίδια..

Δεν θα ρωτήσω τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ο Παναθηναικός παίζει ωραίο ποδόσφαιρο....δεν θα σταθώ καν στη δικαιολογία περι υπερπροσπάθειας στο ουέφα...για να πάρεις την κούπα πρέπει να κανεις το απόλυτο απο δω και πέρα...γιατι αν περιμένεις να στραβοπατήσει γάυρος, παοκ...ζήσε μαη μου να φας...τριφύλλι....ο ΠΑΟ έχει να κατακτήσει πρωτάθλημα απο το 04 και υποτίθεται ότι ο κύριος στόχος ήταν αυτός.....το +8 εύκολα μόνοι σας το κάνατε +2....και λυπάμαι που το λέω αλλά θα τερματίσετε στο -2...δυστυχώς....η κοιλιά της ομάδας ήρθε στην χειρότερη χρονική περίοδο...και όντως μιλάμε για κοιλιά...είτε θες να το αποδεχτείς είτε όχι...τώρα φταίει το ότι έχετε την προσοχή σας σε 3 διοργανώσεις (κακώς....) ή το ότι οι παίχτες σας νομίζουν ότι πήραν την κούπα σπίτι τους (ακόμα χειρότερα...)....anyway.....να σου πω κι εγώ ότι πιο πιθανό θεωρώ να πάρει φέτος η ΑΕΚ το πρωτάθλημα απο το να το πάρεις εσύ.....και για αυτό φταις εσύ σαν ομάδα...(μην παίρνεις προσωπικά το 2ο ενικό πρόσωπο...όταν λέω εσύ αναφέρομαι στον παναθηναικό....απλά έτσι μου βγήκε στο κείμενο...και όχι δεν είμαι επιθετικός.. ;))

ΑΑΑΑΑΑ....edit...: και για τις ευκαιρίες που λες....ο παράγοντας τύχη είναι πάντα μέσα στο ποδόσφαιρο...και στο λέω εγώ που είμαι και καμμένος απο τύχη....φέτος την έχει ο ΠΑΟΚ με το μέρος του...δεν είναι κακό....

και μια που το ανεφερες ποιος νομιζεις πως θα ειναι στο +2 απο τον παο?? ετσι να δουμε και προγνωστικα! :)

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #405 στις: 22/02/10, 00:22 »
Έτσι όπως το είδα, πιστεύω ότι ένα δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν το Χ και αν μου έβαζαν το μαχαίρι στο λαιμό για να πω ποιος θα έπρεπε να φύγει με τους 3 βαθμούς από την Τούμπα, αυτός θα ήταν ο ΠΑΟ βάσει ευκαιριών..
Σαν να το πήρες από το στόμα μου  ;).  Αυτή ακριβώς είναι και η δικιά μου γνώμη για το σημερινό ματς...

Δεν θα ρωτήσω τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ο Παναθηναικός παίζει ωραίο ποδόσφαιρο....δεν θα σταθώ καν στη δικαιολογία περι υπερπροσπάθειας στο ουέφα...για να πάρεις την κούπα πρέπει να κανεις το απόλυτο απο δω και πέρα...γιατι αν περιμένεις να στραβοπατήσει γάυρος, παοκ...ζήσε μαη μου να φας...τριφύλλι....ο ΠΑΟ έχει να κατακτήσει πρωτάθλημα απο το 04 και υποτίθεται ότι ο κύριος στόχος ήταν αυτός.....το +8 εύκολα μόνοι σας το κάνατε +2....και λυπάμαι που το λέω αλλά θα τερματίσετε στο -2...δυστυχώς....η κοιλιά της ομάδας ήρθε στην χειρότερη χρονική περίοδο...και όντως μιλάμε για κοιλιά...είτε θες να το αποδεχτείς είτε όχι...τώρα φταίει το ότι έχετε την προσοχή σας σε 3 διοργανώσεις (κακώς....) ή το ότι οι παίχτες σας νομίζουν ότι πήραν την κούπα σπίτι τους (ακόμα χειρότερα...)....anyway.....να σου πω κι εγώ ότι πιο πιθανό θεωρώ να πάρει φέτος η ΑΕΚ το πρωτάθλημα απο το να το πάρεις εσύ.....και για αυτό φταις εσύ σαν ομάδα...(μην παίρνεις προσωπικά το 2ο ενικό πρόσωπο...όταν λέω εσύ αναφέρομαι στον παναθηναικό....απλά έτσι μου βγήκε στο κείμενο...και όχι δεν είμαι επιθετικός.. ;))

ΑΑΑΑΑΑ....edit...: και για τις ευκαιρίες που λες....ο παράγοντας τύχη είναι πάντα μέσα στο ποδόσφαιρο...και στο λέω εγώ που είμαι και καμμένος απο τύχη....φέτος την έχει ο ΠΑΟΚ με το μέρος του...δεν είναι κακό....
Όσο για αυτά που λέει ο φίλος μαστερ δεν τα σχολιάζω καν γιατί είναι λόγια ενθουσιασμού... .


Κάτι άλλο που θα ήθελα να πω επίσης είναι ότι αν οι επιτροπές λειτουργούσαν σωστά ο πάοκ στην τούμπα θα έπαιζε με κόσμο 2-3 παιχνίδια τη σαιζόν....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #406 στις: 22/02/10, 00:29 »
Έτσι όπως το είδα, πιστεύω ότι ένα δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν το Χ και αν μου έβαζαν το μαχαίρι στο λαιμό για να πω ποιος θα έπρεπε να φύγει με τους 3 βαθμούς από την Τούμπα, αυτός θα ήταν ο ΠΑΟ βάσει ευκαιριών..
Σαν να το πήρες από το στόμα μου  ;).  Αυτή ακριβώς είναι και η δικιά μου γνώμη για το σημερινό ματς...

Δεν θα ρωτήσω τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ο Παναθηναικός παίζει ωραίο ποδόσφαιρο....δεν θα σταθώ καν στη δικαιολογία περι υπερπροσπάθειας στο ουέφα...για να πάρεις την κούπα πρέπει να κανεις το απόλυτο απο δω και πέρα...γιατι αν περιμένεις να στραβοπατήσει γάυρος, παοκ...ζήσε μαη μου να φας...τριφύλλι....ο ΠΑΟ έχει να κατακτήσει πρωτάθλημα απο το 04 και υποτίθεται ότι ο κύριος στόχος ήταν αυτός.....το +8 εύκολα μόνοι σας το κάνατε +2....και λυπάμαι που το λέω αλλά θα τερματίσετε στο -2...δυστυχώς....η κοιλιά της ομάδας ήρθε στην χειρότερη χρονική περίοδο...και όντως μιλάμε για κοιλιά...είτε θες να το αποδεχτείς είτε όχι...τώρα φταίει το ότι έχετε την προσοχή σας σε 3 διοργανώσεις (κακώς....) ή το ότι οι παίχτες σας νομίζουν ότι πήραν την κούπα σπίτι τους (ακόμα χειρότερα...)....anyway.....να σου πω κι εγώ ότι πιο πιθανό θεωρώ να πάρει φέτος η ΑΕΚ το πρωτάθλημα απο το να το πάρεις εσύ.....και για αυτό φταις εσύ σαν ομάδα...(μην παίρνεις προσωπικά το 2ο ενικό πρόσωπο...όταν λέω εσύ αναφέρομαι στον παναθηναικό....απλά έτσι μου βγήκε στο κείμενο...και όχι δεν είμαι επιθετικός.. ;))

ΑΑΑΑΑΑ....edit...: και για τις ευκαιρίες που λες....ο παράγοντας τύχη είναι πάντα μέσα στο ποδόσφαιρο...και στο λέω εγώ που είμαι και καμμένος απο τύχη....φέτος την έχει ο ΠΑΟΚ με το μέρος του...δεν είναι κακό....
Όσο για αυτά που λέει ο φίλος μαστερ δεν τα σχολιάζω καν γιατί είναι λόγια ενθουσιασμού... .


Κάτι άλλο που θα ήθελα να πω επίσης είναι ότι αν οι επιτροπές λειτουργούσαν σωστά ο πάοκ στην τούμπα θα έπαιζε με κόσμο 2-3 παιχνίδια τη σαιζόν....

lol? ενθουσιασμού? για ποιο θέμα...? εγώ Αεκτσής είμαι.....:P

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #407 στις: 22/02/10, 00:38 »
master, αφού με ρωτάς (αν κατάλαβα καλά) για ποιους λόγους το +8 έχει γίνει +2 θα σου πω τι πιστεύω (με σειρά σημαντικότητας):

1) Η άμυνα του ΠΑΟ είναι αστεία.. Σε κάθε παιχνίδι βλέπουμε το ίδιο έργο.. 2-3 φάσεις ο αντίπαλος, 1-2 γκολ στο ρολόι.. Έχει καταντήσει γραφικό το να βλέπεις τον Σαριέγκι και τον Καντέ να τρώνε αστεία γκολ και τον Βύντρα με τον Σπυρόπουλο να μην μπορούν να βγάλουν μια σωστή σέντρα.. Όλη η τετράδα θέλει αλλαγή.. Πάρε για παράδειγμα το σημερινό παιχνίδι.. Από τη στιγμή που μπαίνει ο Μουσλιμοβιτς (ο Εντίνιο παραήταν soft ακόμα και για αυτά τα μπακάκια που έχει τα τελευταία χρόνια ο ΠΑΟ) η ομάδα κλείνεται στην περιοχή της.. Δεν μπορούν να καθαρίσουν τις φάσεις με τίποτα και η ομάδα δέχεται αδικαιολόγητη πίεση.. Σε ένα από τα κόρνερ-foul που ήρθαν ως απόρροια της αδικαιολόγητης πίεσης (σε σχέση με τους παίχτες που έχει ο ΠΑΟΚ από το κέντρο και μπροστά) ήρθε το πολύ όμορφο γκολ του Γκαρσία.. Για το δεύτερο γκολ δεν θα μιλήσω καν.. Ο ΠΑΟΚ δεν νομίζω να έχει βάλει πολλές φορές 2 γκολ σε φετινά του παιχνίδια και το ένα από αυτά τα λίγα ήταν με τον ΠΑΟ.. Το ίδιο και με Καβάλα.. 2 επιθέσεις, 2 γκολ.. Το ίδιο και με ΟΣΦΠ.. 2 φάσεις σου έκανε ο Μήτρογλου και στα κόλλησε (μετά το παιχνίδι ξεχείλωσε γιατί τα παράτησαν και από καθαρή τύχη δεν δεχθήκαμε και άλλα).. Με τέτοια άμυνα δεν μπορούν να έχουν και μια σχετική ασφάλεια οι επιθετικοί και να πάρουν και ένα ρίσκο παραπάνω όταν ξέρουν ότι αν χάσουν τη μπάλα πάνω σε μια τρίπλα τότε αυτόματα οι πιθανότητες να δεχθεί γκολ η ομάδα είναι πάνω από 70%.. Πραγματικά σε πιάνουν τα νεύρα σου να βλέπεις τον Σισέ να έχει βάλει 18 γκολ (ο δεύτερος νομίζω σκόρερ του πρωταθλήματος έχει 8 ή 9 γκολ) και να μην σου φτάνουν να πάρεις αυτό το πρωτάθλημα.. Δηλαδή πόσα πρέπει να βάλει ο άνθρωπος; 40 γκολ; Έλεος.. Μεγάλα μεταγραφικά λάθη τα οποία πληρώνονται γιατί ως γνωστόν, ότι πληρώνεις παίρνεις..

2) Ο ΠΑΟ ατύχησε φέτος να μην έχει ικανούς προπονητές στον πάγκο του.. Ο Τεν Κάτε διαπιστωμένα δεν ήταν καλός προπονητής, ενώ ο Νιόπλιας μέχρι στιγμής έχει δείξει ότι κινείται με γνώμονα το πόσο γκελάρει ο ΟΣΦΠ.. Χάνει από τον ΠΑΟΚ ο ΟΣΦΠ; Πάμε για δύο άνετα Χ στο Χαριλάου με Άρη και στο ΟΑΚΑ με ΑΕΚ.. Έρχεται Χ στο Παγκρήτιο; Πάμε πάλι για ένα άνετο Χ στη Τούμπα.. Του παρουσιάστηκε μια 1ης τάξεως ευκαιρία στο χθεσινό παιχνίδι (ελλείψει Βιτόλο) να παίξει μόνο με 2 αμυντικά χαφ και τον Νίνη και να κάνει το διπλό και αυτός προτίμησε να παίξει με 3 αμυντικά χαφ για να εξασφαλίσει το Χ.. Εγώ πιστεύω ότι αν ο Μουσλίμοβιτς δεν έβαζε το γκολ, ο Νιόπλιας δεν θα έκανε αλλαγές και θα κλεινόταν πίσω για το Χ.. Για να πω την αλήθεια η ομάδα παίζει καλύτερα επί Νιόπλια αλλά τα προβλήματα στα τελειώματα των φάσεων (αμαρτήματα που κουβαλάει η ομάδα επειδή ο Τεν Κάτε ποτέ του δεν τους έβαλε στην προπόνηση να τους δείξει πως εκδηλώνεται μια σωστή επίθεση) δεν λύθηκαν.. Για την άμυνα ο Νιόπλιας δεν μπορούσε να κάνει και πολλά πράγματα.. Ζήτησε killer, δεν του τον αγοράσανε και πορεύεται με τον Τρομοκράτη και τον Πρέτζιμπα (inside joke)..

3) Η εικόνα στα διοικητικά είναι χάλια μαύρα.. Από την μία ο ένας σκάβει τον λάκκο του άλλου και από την άλλη ο Πατέρας χαιδεύει αυτιά λέγοντας παίξατε καλά, ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να πει στους παίχτες ότι αναγνωρίζω την προσπάθεια σας αλλά οι νίκες κάνουν τον πρωταθλητή.. Τα αποδυτήρια είναι ένας βάλτος.. Ο Κατσουράνης παίζει με "χαρτάκι", ενώ ο Καραγκούνης έχει γίνει τσιφλικάς των αποδυτηρίων.. Καμία σχέση με την σιδηρά πειθαρχεία του Ομπράντοβιτς όπου παίχτες αστέρια όπως Γιασικεβίτσιους, Σπανούλης, Φώτσης, Διαμαντίδης δεν βγάζουν άχνα..

Θα μπορούσα να γράφω ολόκληρα σεντόνια προσπαθώντας να εξηγήσω γιατί ο ΠΑΟ φέτος δεν κάνει περίπατο με τόσο κακό ΟΣΦΠ, αλλά τα γνωρίζουμε όλοι όσοι βλέπουμε ποδόσφαιρο οπότε δεν έχει και κάποιο ιδιαίτερο νόημα.. Το γεγονός ότι έγραψα ότι ο ΠΑΟ ήταν κουρασμένος πήγαινε στην παλιά παράθεση που έβαλες και είχα γράψει "[...]αν οι ομάδες παίξουν στο 100% των δυνατοτήτων τους, το ΠΑΟΚ-ΠΑΟ θα δείξει τη διαφορά μεταξύ των 2 ομάδων".. Καλώς ή κακώς, ο ΠΑΟ αν δεν υπήρχε το εμβόλιμο παιχνίδι θα μπορούσε να δημιουργήσει περισσότερες ευκαιρίες (επίσης αν δεν είχε γκελάρει ο ΟΣΦΠ και χρειαζόταν το 3ποντο) γι'αυτό θεωρώ ότι οι 2 ομάδες δεν έπαιξαν στο 100% των δυνατοτήτων τους..

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #408 στις: 22/02/10, 00:50 »
Ωραία....οφείλω να συμφωνήσω με αυτά που λες για το χάσιμο των βαθμών και επίσης με την τελευταία σου παράγραφο.....
Πάραυτα....πιστεύεις πραγματικά ότι με αυτή την ομάδα (άσε τον Cisse έξω....ο άνθρωπας ξέρει πολύ μπάλα....και πιστεύω ότι φέτος δεν είδαμε τπτ ακόμα) αξίζει να πάρεις πρωτάθλημα? Γιατί (δεν θα μιλήσω για τις εύκολες επαγγελματικές νικες απεναντι σε ομάδες χαμηλότερων ταχυτήτων) στα ντέρμπι...ακόμα και με μας (που είμαστε για κλάμματα)...δεν είδα κάποια διαφορά στην νοοτροπία του παναθηναικού....με ΟΣΦΠ (εκκρεμει το παιχνιδι στο οακα), ΠΑΟΚ, ΑΕΚ ήσασταν στο ίδιο επίπεδο...και χειρότερο ίσως (στο καραισκάκη συγκεκριμένα)....Θα με πεις...δεν κρίνονται απο τα ντέρμπι τα πρωταθλήματα....σαφέστατα...αλλά σκέψου τις άκρως εριστικές και αφ'υψηλού δηλώσεις του Βγενόπουλα μετά την Ρόμα που δείχνουν ότι ακόμα και η διοικησή σας στηρίζεται στο ένα ντέρμπι για την κατάκτηση του τίτλου.....

τεσπα...θα μπορούσαμε να συζητάμε ώρες....αλλά πραγματικά κρίμα αν δεν το σηκώσετε γιατι:
1) δεν νομίζω οτι θα ξαναβρείτε τόσο χάλια ΟΣΦΠ και ΑΕΚ και
2) ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  :P

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #409 στις: 22/02/10, 01:50 »
lol? ενθουσιασμού? για ποιο θέμα...? εγώ Αεκτσής είμαι.....:P
είσαι σίγουρος ότι δεν είσαι κρυφοπάοκ   :P ;D :P

Τέσπα, δεν ξέρω γιατί αλλά "φουντώνω" όταν ακούω ότι ο παοκ έχει ομάδα και αξίζει πρωτάθλημα....
δεν έχει ομάδα για πρωτάθλημα μόνο έδρα έχει στην οποία εξελίσσονται τριτοκοσμικές καταστάσεις!!! αν ποτέ παίξει στην ευρώπη  :P και κάνουν στην τούμπα αυτά που κάνουν στο ελληνικό πρωτάθλημα θα φάει καμπάνες που θα τις φυσάει και δεν θα κρυώνουν....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #410 στις: 22/02/10, 02:37 »
Ρε master ακόμα επιμένω στα λόγια που παρέθεσες, δεν άλλαξε κάτι με 2-3 κακά αποτελέσματα.. Ο Π.Α.Ο.Κ. θα πάρει πρωτάθλημα μόνο αν αποφασιστεί να πάει κάποια φορά και βόρεια (να του το δώσουν).. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο..

Καταλαβαίνω γιατί τα Μ.Μ.Ε. να προβάλλουν συνεχώς την υπερτιτανομέγιστη μπαλάρα που παίζει φέτος ο Π.Α.Ο.Κ. (προφανώς μόνο εγώ το βλέπω τσούκου-τσούκου ball...) αλλά δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατί παρασύρεται και ο κόσμος του.. Πολλά από τα αποτελέσματα τα πήρε και με τη βοήθεια της τύχης και σίγουρα δε θα είναι το ίδιο τυχερός μέχρι το τέλος.. Σήμερα (χμμμ... χθες) για παράδειγμα, ο Παναθηναικός έχανε τις ευκαιρίες, ο Π.Α.Ο.Κ. έβαζε τα γκολ.. Κακά τα ψέματα, οι πράσινοι έχουν αυτή τη στιγμή το καλύτερο ρόστερ και παίζουν το καλύτερο ποδόσφαιρο.. Ακόμα και στα παιχνίδια που χάθηκαν βαθμοί, η ομάδα έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο σε αντιθεση με τον Π.Α.Ο.Κ. που και με κάκιστο ποδόσφαιρο, τα αποτελέσματα τα παίρνει (μέχρι στιγμής)..

Κλείνοντας, να υπενθυμίσω ότι το πρωτάθλημα και φέτος είναι Πράσινο/Κόκκινο...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #411 στις: 22/02/10, 02:38 »
sakman θες δηλαδη να μου πεις πως οι αλλες εδρες ειναι εκκλησιες και η τουμπα ειναι η τριτοκοσμικη?
Αλλωστε ο παοκ φετος εχει παρει αποτελεσματα και εκτος εδρας.Στην τελικη δεν νομιζω πως υπαρχει οπαδος που να προτιμαει η ομαδα του να παιζει μπαλαρα αλλα να μη παιρνει αποτελεσματα.Καλως η κακως στην ελλαδα σημασια εχει το αποτελεσμα και αυτο φετος ο Παοκ το κανει καλυτερα απο ολες τις ομαδες(και δεν ειμαι Παοκ).Τα ντερμπι ειναι ενα αλλο θεμα...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #412 στις: 22/02/10, 10:09 »
lol? ενθουσιασμού? για ποιο θέμα...? εγώ Αεκτσής είμαι.....:P
είσαι σίγουρος ότι δεν είσαι κρυφοπάοκ   :P ;D :P

Τέσπα, δεν ξέρω γιατί αλλά "φουντώνω" όταν ακούω ότι ο παοκ έχει ομάδα και αξίζει πρωτάθλημα....
δεν έχει ομάδα για πρωτάθλημα μόνο έδρα έχει στην οποία εξελίσσονται τριτοκοσμικές καταστάσεις!!! αν ποτέ παίξει στην ευρώπη  :P και κάνουν στην τούμπα αυτά που κάνουν στο ελληνικό πρωτάθλημα θα φάει καμπάνες που θα τις φυσάει και δεν θα κρυώνουν....
sakman, ο ΠΑΟ δεν έχασε στην Τούμπα εξαιτίας των οπαδών του ΠΑΟΚ.. Σε γενικές γραμμές όλα αυτά που είδαμε χθες γίνονται σε όλα τα γήπεδα εφόσον οι πρόεδροι των ομάδων τα αφήνουν και γίνονται.. Απλά σε μερικά γήπεδα όπως Τούμπα, Καραϊσκάκης, Λεωφόρος παλιότερα, οι οπαδοί βρίσκονται στα 10 μέτρα από τους παίχτες και γι'αυτό κάνουν αυτές τις ηλιθιότητες.. Μην ξεχνάμε ότι και στο Barcelona - PAO, είχε πετύχει φωτοβολίδα τον Νικοπολίδη στα πλευρά σε αγώνα CL.. Παντού γίνονται αυτά από ανεγκέφαλους..

Απλά με βάση αυτά που έγραψες θυμήθηκα 2 πράγματα.. Το ένα είναι ότι όντως ο ΠΑΟΚ έχει φάει βαριά καμπάνα στην Ευρώπη.. Ήμουν παιδάκι αλλά το θυμάμαι σαν χθες που οι οπαδοί του ΠΑΟΚ μπήκαν στο γήπεδο σε ένα παιχνίδι με την Paris-saint-Germain.. Αν θυμάμαι καλά του είχε επιβληθεί ποινή αποκλεισμού από τα ευρωπαϊκά κύπελλα για ένα χρόνο και νομίζω ότι μέτρησε από τη χρονιά που προκρίθηκε σε κύπελλο Ευρώπης και δεν μέτρησε απλά για μια ονομαστική χρονιά (δηλαδή ο ΠΑΟΚ μετά από 2-3 χρόνια που έπρεπε να βγει στην Ευρώπη, τιμωρήθηκε τότε)..

Το δεύτερο έχει να κάνει με ένα παιχνίδι ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ, όταν ο ΟΣΦΠ είχε πάρει δανεικό τον Ντάρμπισιρ.. Είχε βγει ένα σχετικό ανέκδοτο που πήγαινε ως εξής.. Μετά την μεταγραφή (δανεισμό) του Ντάρμπισιρ στον ΟΣΦΠ, εμφανίζεται ο Άγγλος στον Βαλβέρδε και του λέει "coach, θέλω να σου αποδείξω ότι είμαι πολύ καλός ποδοσφαιριστής και δεν μασάω πουθενά.. Τι θέλεις να σου κάνω για να στο αποδείξω; Θέλεις να πάω για ένα μήνα στο Αφγανιστάν να πολεμήσω; Θέλεις να πάω στη ζούγκλα και να σου φέρω 10 ζωντανά λιοντάρια; Θέλεις να πάω με φανέλα της Ίντερ σε σύνδεσμο της Μίλαν; Τότε ο Βαλβέρδε του απάντησε: "Για να μου αποδείξεις ότι δεν μασάς, δεν θέλω να κάνεις τίποτα από αυτά που ανέφερες.. Απλά θα πας να χτυπήσεις το πρώτο κόρνερ του ΟΣΦΠ στη Τούμπα" :D..

Αποσυνδεδεμένος Μιχάλης13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Άντρας
  • πως αλλιώς αφού αγαπιούνται οι άνθρωποι-Ελύτης
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #413 στις: 22/02/10, 13:25 »
  Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως ο Παναθηναικός σε τρία παιχνίδια που ήταν πολύ καλύτερος από τους αντιπάλους του (ΑΡΗ , ΑΕΚ , ΠΑΟ ) και εξαιρώ τον αγώνα με την ΚΑΒΑΛΑ που ήταν όντως κακός κατάφερε να έχει συγκομιδή μόλις δύο βαθμών . Πέρα από τα όποια λάθη έκανε ο Νιόπλιας νομίζω δεν είναι σκόπιμο τώρα να του αποδωθεί το μεγαλύτερο μερίδιο της ευθύνης . Αυτοί που πρέπει πραγματικά να σηκώσουν το βάρος των ευθυνών είναι οι διοικούντες οι οποίοι εδώ και δυομιση χρόνια αναζητούν στόπερ ηγέτη και συνεχίζουν παρόλαυτα να αγωνίζονται με τα χθεσινά στόπερ που μια μπαλιά 50 μέτρων μπορεί να τους περάσει στην πλάτη . Σχεδόν για όλους τους βαθμούς που έχει χάσει ο Παναθηναικός φέτος ευθύνονται οι κύριοι που αγωνίζονται στα μετόπισθεν . Και η διοίκηση συνεχίζει να πουλάει φούμαρα για ποιοτικό στόπερ που ψάχνει και δεν βρίσκει.'Ημαρτον...
Ξέρω πολλά για σας τους ανθρώπους αλλά δεν ξέρω κανέναν άνθρωπο...

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #414 στις: 22/02/10, 13:32 »
Δε νομίζω να πάρει ο, κατα τα άλλα πολύ σοβαρός και συμπαγής (χαρακτηριστική ομάδα Σάντος), ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα γιατί πολύ απλά δε νομίζω να κάνει το 7x7. Έχει αρκετά δυσκολότερο πρόγραμμα από τους άλλους. Αν βέβαια οι άλλοι τα κάνουν μαντάρα, τότε όλα γίνονται. Πάντως η προσπάθεια του ΠΑΟΚ είναι αξιόλογη. Και είναι ευχής έργον να μπουν στο παιχνίδι διεκδίκησης του τίτλου μόνιμα πλέον κι άλλες ομάδες, ιδίως εκτός Αθηνών. Μόνο καλό θα κάνει.

Σχετικά με τον Σάντος, ο άνθρωπος ξέρει να φτιάχνει κοντρολαρισμένες στιβαρές ομάδες, με υλικό μέτριο και άνω. Στο κοουτσάρισμα είναι καλός αλλά στα κρίσιμα παιχνίδια είναι που χάνεται. Και όταν λέω κρίσιμα δεν εννοώ μόνο τα ντέρμπι. Εννοώ όλα τα παιχνίδια σε κρίσιμες χρονικές στιγμές, ιδίως προς τα τελειώματα. Το λέω γιατί νομίζω πως έχει σημασία, απο 'δω και πέρα, να δούμε αν μετά τις νίκες στα ντέρμπι μπορέσει να σπάσει και αυτή την κατάρα.

Για τον ΠΑΟ θα πω μόνο ότι έχει πολύ μέτρια άμυνα, κάτι που ξέρουνε κι οι πέτρες. Το γιατί δεν έγινε μετεγγραφή μεγάλου στόπερ, όπου πρέπει να τα σκάσεις (αν όντως θέλεις να κλειδώσεις το πρωτάθλημα και να μην αγωνιάς) δε το ξέρω σίγουρα, αλλά σε τέτοιους καιρούς έτσι κι αλλιώς τα ανοίγματα απαγορεύονται. Ούτε ο Κόκκαλης έκανε μεγάλη μετεγγραφή το χειμώνα.

Όπως και να 'χει το προβάδισμα το έχει ο Παναθηναϊκός. Είναι ακόμα στο +2, αλλά εδώ τώρα θέλει καρύδια και ψυχραιμία, για να μη χυθεί το γάλα. Ο ΟΣΦΠ είναι απλώς μέτριος αλλά δεν παύει να έχει μια ποιότητα.

Αυτό που έχει πολύ πλάκα είναι να βλέπεις τα πρωτοσέλιδα εφημερίδων (και όχι των οπαδικών) περασμένων εβδομάδων...Κάτι "+8 και άντε γεια!" κλπ. Εντάξει το ξέρω το παιχνίδι, αλλά δε παύει να σε κάνει να γελάς.

Κάτι τελευταίο αλλά κατ'εμέ βασικό. Πλέον δεν υπάρχει Γκαγκάτσης στην ΕΠΟ. Αυτό θα παίξει ρόλο στα επερχόμενα πρωταθλήματα και στο ποιοι θα τα διεκδικούν; Ίδωμεν...
« Τελευταία τροποποίηση: 22/02/10, 13:44 από parantox »
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #415 στις: 22/02/10, 13:38 »
Eφησυχασμός και κουτοπονηριά. Αυτά βαραίνουν τον Νιόπλια, ο οποίος νόμιζε ότι λόγω ρόστερ θα παίζει στο 60% των δυνατοτήτων της ομάδας και θα παίρνει βαθμούς από παντού μέχρι το τέλος. Ο Γαύρος είναι γαύρος και όπως και να χει θα ανέβει στη βαθμολογία. Δε μπορεί να κάνει κοιλιά για ένα μήνα. Κι ο ΠΑΟΚ σας αρέσει δε σας αρέσει η μπάλα που παίζει μια χαρά σας κατάπιε και είναι με διαφορά η πιο σοβαρή και επαγγελματική ομάδα φέτος. Δε μπορείτε να μην υπολογίζεται τέτοιους αντιπάλους. Και εσείς που λέγατε για την 4άρα του ΠΑΣ στον ΠΑΟΚ τί θα κάνετε στο κύπελλο? 5 θα τους βάλετε? Και με αυτά τα μυαλά που δουλεύον (?) στην ομάδα σας πόσο σίγουροι είστε ότι θα νικήσετε και την Καβάλα ή τον Άρη στον τελικό? Το καλό το ρόστερ θέλει και καλή καθοδήγηση, αλλιώς η έλλειψη χαρακτήρα θα κάνει την ποιότητα αυτή να σας γυρίσει μπούμερανγκ. Ο ΠΑΟ ίσως θα πρέπει να βασιστεί πιο πολύ στους στρατιώτες του παρά στα ''αστέρια'' του. Χριστοδουλόπουλος, Κλέιτον και λοιποί αυτής της τάξης μοιάζουν να ναι η λύση για την επέιγουσα ανάκαμψη στις τελευταίες αγωνιστικές.

Υ.Γ. Δεν είμαι παοκτσής αν αυτή την εντύπωση δίνω...
« Τελευταία τροποποίηση: 22/02/10, 13:41 από Joevaicci »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #416 στις: 22/02/10, 14:40 »
Μπραβο στον ΠΑΟΚ που νικησε χθες.
Ο Παναθηναικος φανηκε να βολευεται με την ισοπαλια, η οποια κακα τα ψεμματα θα ηταν το δικαιοτερο αποτελεσμα.
Αλλα οι παικτες του Παναθηναικου οσο προχωραει το πρωταθλημα φαινεται να εχουν ενα εξτρα βαρος απο αυτους του Ολυμπιακου. Αυτο ειναι βεβαια λογικο (ειδικα αν δειτε τι εγινε και στα 2 τελευταια λεπτα στον τελικο του Κυπελλου στο μπασκετ με τους παικτες του Ολυμπιακου...)
Ο ΠΑΟΚ εχει το ευκολοτερο προγραμμα απο τους αλλους 2. Εχει μονο 2 δυσκολα παιχνιδια (με ΑΕΚ μεσα, ΑΡΗ εξω) αλλα στα 7 ματς εχει τα 4 μεσα και τα 3 εξω.
Θεωρω οτι με 5 νικες εχει βασιμες ελπιδες για τιτλο.
Ο Παναθηναικος απο την αλλη εχει 4 ματς φωτια εκτος εδρας (Πανιωνιο, Ατρομητο, Γιαννενα, Αστερα Τριπολης) και ενα ντερμπι εντος (Ολυμπιακο)...Εκτος αυτων των 5 εχει αλλα 2 ευκολα (με Λεβαδειακο και ενα ακομα...) Σιγουρα θα εχει και αλλες απωλειες. Μικρες η μεγαλες θα φανει.
Ο Ολυμπιακος ΔΕΝ εχει ξεπερασει τα προβληματα του, αγωνιστικα και φυσικης καταστασης. Εχει ομως εξαιρετικα βατο προγραμμα (ΠΑΟ εκτος και υστερα τιποτα το ιδιαιτερο). Αν ΔΕ χασει στο ΟΑΚΑ του δινω πολλες πιθανοτητες για τιτλο.
Αν μου βαζαν το πιστολι στον κροταφο θα ελεγα τα εξης. ΠΑΟ 45%, ΟΣΦΠ 30%, ΠΑΟΚ 25%...
Ιδωμεν...


Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #417 στις: 22/02/10, 14:51 »
sakman θες δηλαδη να μου πεις πως οι αλλες εδρες ειναι εκκλησιες και η τουμπα ειναι η τριτοκοσμικη?
Αλλωστε ο παοκ φετος εχει παρει αποτελεσματα και εκτος εδρας.Στην τελικη δεν νομιζω πως υπαρχει οπαδος που να προτιμαει η ομαδα του να παιζει μπαλαρα αλλα να μη παιρνει αποτελεσματα.Καλως η κακως στην ελλαδα σημασια εχει το αποτελεσμα και αυτο φετος ο Παοκ το κανει καλυτερα απο ολες τις ομαδες(και δεν ειμαι Παοκ).Τα ντερμπι ειναι ενα αλλο θεμα...

Δεν λέω ότι είναι εκκλησίες αλλά δεν είναι και όπως στην τούμπα.... εκεί επικρατούν καταστάσεις τραμπουκισμού και από τη στιγμή που δεν τιμωρούνται αποθρασύνονται και κάποιοι παίκτες ( είδαμε τι έκανε πάλι χθες ο γκαρσία παρ όλο που ήταν και σε ιδιαίτερη ψυχολογική κατάσταση )... δεν έπρεπε να να πάρει κόκκινη για την μπουνιά στον λέτο?
Όσο για τα αποτελέσματα που λες συμφωνώ... ο πάοκ φέτος παίρνει αποτελέσματα αλλά δεν το κάνει καλύτερα απο όλες τις ομάδες γιατί αν το έκανε θα ήταν πρώτος....

sakman, ο ΠΑΟ δεν έχασε στην Τούμπα εξαιτίας των οπαδών του ΠΑΟΚ.. Σε γενικές γραμμές όλα αυτά που είδαμε χθες γίνονται σε όλα τα γήπεδα εφόσον οι πρόεδροι των ομάδων τα αφήνουν και γίνονται.. Απλά σε μερικά γήπεδα όπως Τούμπα, Καραϊσκάκης, Λεωφόρος παλιότερα, οι οπαδοί βρίσκονται στα 10 μέτρα από τους παίχτες και γι'αυτό κάνουν αυτές τις ηλιθιότητες.. Μην ξεχνάμε ότι και στο Barcelona - PAO, είχε πετύχει φωτοβολίδα τον Νικοπολίδη στα πλευρά σε αγώνα CL.. Παντού γίνονται αυτά από ανεγκέφαλους..

Σε καμία περίπτωση δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω την χθεσινή ήττα... ξέρουμε πολύ καλά τι λείπει από την ομάδα...
Αυτό που με εκνευρίζει δεν είναι ότι οι πρόεδροι αφήνουν τους οπαδούς τους να κάνουν αυτά που κάνουν αλλά ότι τα επιτρέπει και δεν τα τιμωρεί η ΕΠΟ!

Υ.Γ. Ενα λάθος έκανα ρε παιδιά με τον μαστερ δεν χρειάζεται να γράφεται όλοι "δεν είμαι παοκ"  ;D ;D ;D
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #418 στις: 22/02/10, 14:56 »
G.K. ούτε ο Ολυμπιακός έχει τόσο εύκολο πρόγραμμα όσο φαίνεται.. Θα δυσκολευτεί να νικήσει Ατρόμητο και Γιάννενα στο Καραισκάκη (οι δεύτεροι καίγονται για βαθμούς), όπως επίσης και Άρη την τελευταία αγωνιστική, σε περίπτωση που οι τελευταίοι δεν έχουν εξασφαλίσει τα play-off.. Στα εκτός έδρας, έχει και ένα δύσκολο με Ηρακλή που αν δεν πάρει τώρα τη νίκη στην Τρίπολη, θα παίζει για την παραμονή..

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #419 στις: 22/02/10, 21:10 »
Gers κοιταξε, αλλο να παιζεις με Ατρομητο, Γιαννενα εντος και αλλο με Πανιωνιο, Τριπολη, Γιαννενα, Ατρμητο εξω.
Σεβομαι ομαδες οπως τα Γιαννενα και τον Ατρομητο αλλα εχουν πενιχρη συγκομιδη στα εκτος εδρας ματς.
Αν περιμενουν τα Γιαννενα να σωθουν στο Καραισκακη ζησε Μαη μου...
Δεν αποκλειω να φερει ο Ολυμπιακος ισοπαλια με Ατρομητο. Αλλα ειναι απο τα ματς που αν η μεγαλη ομαδα μπει σοβαρα και παιξει τα παιρνει. Ευκολα ματς σαφως δεν υπαρχουν απλα αν κοιταξουμε το προγραμμα ο Ολυμπιακος εχει 4 εντος (Ξανθη, Αρη, Γιαννενα, Ατρομητο) και 3 εκτος (Παναθηναικο, Ηρακλη, Πανθρακικο).
Αν παρει τα εντος (τα οποια για μενα ειναι πιθανο) και κανει 2 εκτος εδρας νικες (στον αδυναμο Ηρακλη και τον αδιαφορο πλην επικινδυνο Πανθρακικο) εχει 18 βαθμους ακομα (χωρις να υπολογιζω το ντερμπι).
Αρα δε νομιζω να διαφωνουμε οτι ο Ολυμπιακος εχει εξαιρετικα βατο προγραμμα.

Που θελω να καταληξω? Αν ο Ολυμπιακος δε χασει στο ΟΑΚΑ εχει πλεον τις πιθανοτητες με το μερος του για τον τιτλο. Αν χασει τοτε ακλονητο φαβορι γινεται ο Παναθηναικος (για αυτο για την ωρα πιστευω στις παραπανω πιθανοτητες).
« Τελευταία τροποποίηση: 22/02/10, 21:12 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #420 στις: 23/02/10, 01:07 »
Ένας σοβαρός Ολυμπιακός προφανώς και δεν έχει πρόβλημα με τον κάθε Ατρόμητο. Ο φετινός όμως έχει πρόβλημα με οποιονδήποτε αντίπαλο, απλώς και μόνο διότι ο ίδιος αποτελεί ένα τουρλουμπούκι που όταν θυμάται παίζει μπάλα. Είναι από τις χρονιές που θεωρώ πως αν το πάρουμε, ίσως τελικά να βλάψουμε περισσότερο την ομάδα, καθότι ο εγωισμός του θείου Σωκράτη, που έχει κάνει εγκλήματα φέτος, θα αυξηθεί εκ νέου και θα πέσουμε σε έναν νέο τέλμα από άποψη εξέλιξης.

Εκείνος όμως που έχει περισσότερα να χάσει από την απώλεια του συγκεκριμενου πρωταθλήματος είναι ο Παναθηναϊκός. Φοβάμαι πως αν αυτό συμβεί, με δεδομένη την ανυπαρξία των συνδιεκδικητών του, δεν θα έχει κουράγια να σηκώσει κεφάλι για πολλά χρόνια ακόμα. Αν πάλι το πάρει ο ΠΑΟΚ, θα έχουμε 3μερη εθνική εορτή και μετονομασία της πλατείας Αριστοτέλους σε Πάμπλο Γκαρσία.

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #421 στις: 23/02/10, 01:38 »
Παναθηναικος ειμαι, αλλα ετσι οπως εχει γινει το πραγμα μακαρι να το παρει ο παοκ.
Οχι γιατι ειναι κατ αναγκην καλυτερος, αλλα για να ρεζιλεψει και εμας και τους γαυρους, που 3-4 παικτες μας κοστιζουν οσο ολη η ομαδα του παοκ (συμπεριλαμβανομενων και εγκαταστασεων, γραφειων, καθαριστριων, κοινοχρηστων-δεκο κλπ).

Αν γινει κατι τετοιο ισως επιστελους οι παραγοντες να δωσουν λιγο περισσοτερο βαση στο τι σοι μπαλα παιζει η ομαδα τους αναλογικα με τα χρηματα που δινουν, και να αφησουν τις ασυμμετρες τσιγκουνιες και ανοιχτοσυνες-απλα για εντυπωσιασμο και για να πουλησουν καμμια φανελα

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #422 στις: 23/02/10, 21:36 »
Παναθηναικος ειμαι, αλλα ετσι οπως εχει γινει το πραγμα μακαρι να το παρει ο παοκ.

+1 και απο εναν Ολυμπιακο

Ετσι για αλλαγη ρε παιδι μου. ;)


Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #423 στις: 26/02/10, 02:12 »
τι έγινε ρε παιδιά που πήγαν οι βάζελοι του kithara  ;D ?
Ενταξει, πολύ μεγάλη η σημερινή μέρα.... δεν έφταναν οι ανακοινώσεις των aerosmith, rammstain και cranberries είδαμε και αυτή τη ματσάρα....
τι να πω μεγάλη εμφάνιση ο νίνης ( ακόμα δεν κατάλαβα με ποια λογική διάλεξε να βγάλει αυτόν για να βάλει τον gilberto ) που έδειξε ότι αν του ανέβει η ψυχολογία μπορεί να κάνει πολλά πράγματα.... μπράβο τους που δεν τα έβαλαν κάτω μετά από το γρήγορο γκολ της ρόμα η οποία και σήμερα δεν φάνηκε να είναι και τόσο μεγάλη ομάδα....
αν κερδίζαμε και στο μπάσκετ......
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #424 στις: 26/02/10, 08:02 »
Ε, μπορει να χαθηκαν οι "βαζελοι" του kithara, ομως εισπραξτε αλλο ενα συγχαρητηρια απο ενα φιλαθλο του Ολυμπιακου ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22565 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
0 Απαντήσεις
3001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia