Αποστολέας Θέμα: Το Χειρότερο Solo Κιθάρας που έχετε ακούσει!!!  (Αναγνώστηκε 39683 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Όλα τα σόλο στο Acoustica των Scorpions!Ιεροσυλία, σόλο σε ακουστική του Hurricane!


EEEEE???????  ??? ??? ??? ??? Όρίστε;;;; Πως είπατε;;;;;; :o :o :o Μήπως και η ενορχήστρωση στο S & M σου φαίνεται λίγο άδεια;;; Δουλευόμαστε.....Δηλαδή, πάλι καλά που το έπαιξαν οι ίδιοι οι Scorpions, και όχι οι Korn ας πούμε...ευτυχώς.......


Εμένα πάλι, το μόνο solo, από όσα έχω ακούσει, που δεν μου αρέσει είναι.....είναι......είναι.......δεν βρίσκω κανένα......... :)


Χάλια είναι το S&M!!!! ;D
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος {SLASH}

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • h mousiki pigaini me polous ala gami--ai mazi mou
    • Προφίλ
ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΟΛΟ Ε ΟΚ ΟΤΙ ΨΕΥΤΟΣΟΛΟ ΠΑΙΖΟΥΝ Η ΗΙΜ  ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΟΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΝΕΑ ΓΡΟΥΠ ΕΧΟΥΝ ΧΑΛΙΑ ΣΟΛΟ

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Μεγαλε οτι πεις...............

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Παράθεση
EEEEE?HuhHuh  Huh Huh Huh Huh Όρίστε;;;; Πως είπατε;;;;;;Μήπως και η ενορχήστρωση στο S & M σου φαίνεται λίγο άδεια;;; Δουλευόμαστε.....Δηλαδή, πάλι καλά που το έπαιξαν οι ίδιοι οι Scorpions, και όχι οι Korn ας πούμε...ευτυχώς.......

Ευτυχώς κατάλαβες τι εννοούσα... :(
Καλύτερα να ΜΗΝ υπήρχε σόλο παρά αυτό το ΣΑΝ σόλο, που μάλλον κατέστρεφε την όλη προσπάθεια της ακουστικής διασκευής!
Έβαλαν δυο τρεις νότες στη σειρά κ το είπαν σόλο!
Προφανώς δεν εννοούσα να βγάλουν τις ηλεκτρικές κ μάλλον σε υποτιμάει αν αυτό κατάλαβες...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/02/07, 23:14 από Zeppelin »
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος fertis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
    • Προφίλ
Eνα του τσαλικη που ενω ακουγετε το σολο εκεινος ειναι πανω και χορευει σε πιανο το οποιο ειναι σε ενα δασος.                                                        αισχος

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
ριξ'τε μια ματια εδω!
http://guitar.about.com/library/bl100greatest.htm
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
ριξ'τε μια ματια εδω!
http://guitar.about.com/library/bl100greatest.htm


εσύ ή μας το παίζει πολύ κατω το κατεστημένο...

η απλά δεν διάβασες καλά τον τίτλο  ;)
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Malmsteen - Black Star...
Δε μου "καθεται" με τιποτα...
Γιατι?????????Οχι ενταξει..Αν και μακροσκελες καπως μ αρεσει παρα πολυ οπως και αυτο στο i ll see the light tonight!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

paran0id

  • Επισκέπτης
το σολο απο seasons in the abyss-slayer. παιδια καταστρεφει το τραγουδι. ολη την ωρα το τρεμολο πανω κατω και λιγο ταπινγκ για ποικιλια. δοκιμασια για τα αυτια :o :-X

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Όχι μόνο το seasons in the abyss, όλα τα "σόλο" των slayer είναι το ένα χειρότερο απο το άλλο.Κρίμα, γιατί καταστρέφουν τα όποια καλά riffs διαθέτει το group....

Αποσυνδεδεμένος pan-The_gunslinger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • Gallagher's Dreamer
    • Προφίλ
    • blues lovers
Όχι μόνο το seasons in the abyss, όλα τα "σόλο" των slayer είναι το ένα χειρότερο απο το άλλο.Κρίμα, γιατί καταστρέφουν τα όποια καλά riffs διαθέτει το group....
Τι άλλο θα διαβάσω? Χώστε μάγκες. Συνεχίστε το καλό θάψιμο! Κι όταν βρείτε και υποστηρικτή κάντε και μια λέσχη άσχετων απο μουσική μπας και πιάσετε και κανένα φράγκο.

A.Ο.Ξ - RORY - ΘΑΝΑΤΟΣ +ΤΕΛΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Malmsteen - Black Star...
Δε μου "καθεται" με τιποτα...

 ::)
Τι να πω..

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Λοιπόν το χειρότερο σόλο είναι το for the love of god. Οσες φορές και νάχω προσπαθήσει δεν μπορώ να το παίξω με τίποτα 8) ;D
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Malmsteen - Black Star...
Δε μου "καθεται" με τιποτα...
Τι να πω..

Πες οτι ειμαι λιιιγο αλλοπροσαλος...
Δεν αρεσκομαι καθολου στο ακουσμα του Black Star,αλλα τρελενομαι με το Rising Force... ::) ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για να πικάρω και μερικούς απ εδω μέσα θα έλεγα ότι το χειρότερο σόλο (απ΄τα γνωστα και χιλιοακουσμένα) για μένα ειναι αυτό το FREE BIRD-LYNYRD SKYNYRD... το βρισκω ανουσια μεγάλο, επαναλαμβανόμενο και μοιάζει περισσότερο με ασκηση παρα με συναισθηματικη εκρηξη (οπως είναι το υπόλοιπο κομμάτι).....
Για πάμε....
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

paran0id

  • Επισκέπτης
Όχι μόνο το seasons in the abyss, όλα τα "σόλο" των slayer είναι το ένα χειρότερο απο το άλλο.Κρίμα, γιατί καταστρέφουν τα όποια καλά riffs διαθέτει το group....
Τι άλλο θα διαβάσω? Χώστε μάγκες. Συνεχίστε το καλό θάψιμο! Κι όταν βρείτε και υποστηρικτή κάντε και μια λέσχη άσχετων απο μουσική μπας και πιάσετε και κανένα φράγκο.
και εγω διαφωνω. μονο σε αυτο το τραγουδι αλλαζω χρωμα. δλδ ενταξει πιανει το φλοιντ ροουζ και το πηγαινει περα δωθε, μετα μια ψευτοκλιμακα και λιγο ταπινγκ, μετα παλι φλοιντ ροουζ. κατα τα αλλα καλος ειναι ο κερυ

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Όχι μόνο το seasons in the abyss, όλα τα "σόλο" των slayer είναι το ένα χειρότερο απο το άλλο.Κρίμα, γιατί καταστρέφουν τα όποια καλά riffs διαθέτει το group....
Τι άλλο θα διαβάσω? Χώστε μάγκες. Συνεχίστε το καλό θάψιμο! Κι όταν βρείτε και υποστηρικτή κάντε και μια λέσχη άσχετων απο μουσική μπας και πιάσετε και κανένα φράγκο.


Τι άλλο θα διαβάσω εγώ τώρα, ω υπέρτατε, μέγιστε ,απόλυτε και ανυπέρβλητε γνώστη τη μουσικής... Δώσε μας τα φώτα σου, μην μας αφήνεις στη μουσική άγνοια...Είναι κοινωνικομουσικό σου καθήκον... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Υ.Γ. Μάγκα, sorry για την ειρωνία, αλλά εσύ την ξεκίνησες. :( :( :( :( Θα μπορούσες απλά να πείς ότι διαφωνείς, όπως έκανε ένα άλλο παιδί παρακάτω... Τη γνώμη του τη σέβομαι απόλυτα.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Malmsteen - Black Star...
Δε μου "καθεται" με τιποτα...
Τι να πω..

Πες οτι ειμαι λιιιγο αλλοπροσαλος...
Δεν αρεσκομαι καθολου στο ακουσμα του Black Star,αλλα τρελενομαι με το Rising Force... ::) ::) ::) ::)

Φιλε μου,τα θεματα γουστου τα καταλαβαινω απολυτα..Για ολους υπαρχει καποιος που θεωρειται μεγαλος κιθαριστας,αλλα απλα δεν μας αρεσει η δεν μας καθεται για καποιο λογο...Και σε αυτη την περιπτωση ομως ειναι λιγο ευκολο να καταλαβουμε πως υπαρχουν απειροι κιθαριστες με χειροτερα δειγματα μουσικης απο τους "τοσο γνωστους"...Οπως και να το κανεις υπαρχει καποιος λογος που αποκτανε καποιοι αυτου του ειδους τη δημοσιοτητα..Μερικες φορες μπορει καποιος να ειναι υπερεκτιμημενος,ναι,αυτο παλι εχει να κανει με το γουστο και την αποψη του καθενος..Η περιπτωση του Malmsteen ομως ειναι λιγο αστεια..Αν πραγματικα το black star ειναι το χειροτερο solo που εχεις ακουσει ποτε,γιατι αυτο ειναι το θεμα μας εδω,τοτε χωρις να ειμαι εριστικος η κακοβουλος θα σου συνιστουσα να ακουσεις περισσοτερη μουσικη..
Φιλικα,
Αlex

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
τοτε χωρις να ειμαι εριστικος η κακοβουλος θα σου συνιστουσα να ακουσεις περισσοτερη μουσικη..
Φιλικα,
Αlex

Θα κανω οτι μπορω... ::) ::) ::)
Φιλικα

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
 Αυτό του Frusciante στο Californication... Δεν κράταγαν τον Navaro καλύτερα? Και δεν διώχνουν τον Rubin?...
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

paran0id

  • Επισκέπτης
Δεν κράταγαν τον Navaro καλύτερα?
το 80% εχει αντιθετη αποψη στην κοντρα Navarro-Frusciante

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το σύντομο solo στο Flesh Storm των Slayer γύρω στο 1:23-1-34! Μου γυρνάνε τ'άντερα όταν το ακούω :P ::)

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Δεν κράταγαν τον Navaro καλύτερα?
το 80% εχει αντιθετη αποψη στην κοντρα Navarro-Frusciante

Τουλάχιστον όσον αφορά από το Californication και μετά εγώ μάλλον ανήκω στο 20% (ειδικά αυτό το solo στο can't Stop είναι άθλιο)
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Δεν κράταγαν τον Navaro καλύτερα?
το 80% εχει αντιθετη αποψη στην κοντρα Navarro-Frusciante

NAI στον Frusciante όπως έπαιζε πριν μπει στο παιχνιδι ο Navarro (άλλωστε ο Frusciante ήταν σημαντικότατος παράγοντας στον ήχο τους). Μετά το Californication όμως (και την εμφάνιση του Rubin) ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω... Κι ας είμαι στο 0,000000000001%...  ;D ;D ;D ;D
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για να πικάρω και μερικούς απ εδω μέσα θα έλεγα ότι το χειρότερο σόλο (απ΄τα γνωστα και χιλιοακουσμένα) για μένα ειναι αυτό το FREE BIRD-LYNYRD SKYNYRD... το βρισκω ανουσια μεγάλο, επαναλαμβανόμενο και μοιάζει περισσότερο με ασκηση παρα με συναισθηματικη εκρηξη (οπως είναι το υπόλοιπο κομμάτι).....
Για πάμε....


Πραγματι ειναι ενα ανουσιο κ πολυ βαρετο.....το τραγουδι ειναι πολυ ωραιο αλλα το σολο..... :'( :'( :'(

 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2442 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/05, 17:38
από Χάρης(DJ Ha)
291 Απαντήσεις
110452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/12, 13:20
από fenderakias23
21 Απαντήσεις
7467 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/06, 14:51
από Symeon
19 Απαντήσεις
7691 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/06, 21:39
από Spell@lchemist!
10 Απαντήσεις
6939 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 16:25
από les-makis
17 Απαντήσεις
6160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/08, 12:23
από morpheas
0 Απαντήσεις
2120 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/09, 14:04
από names
14 Απαντήσεις
5233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/10, 15:11
από groovymood
13 Απαντήσεις
12407 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/17, 22:30
από johnjohn
8 Απαντήσεις
16041 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/18, 20:55
από saved