Αποστολέας Θέμα: Καλλίτερο φαγάδικο (σουβλάκια-κρέπες κ.λπ)  (Αναγνώστηκε 48519 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Angy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αλλάζουν δρόμοι και μορφές κι οι εποχές αλλάζουν..
    • Προφίλ
εγω παντως παιδια τα καλυτερα σουβλακια τα εχω φαει στο ντερλικατεσεν στη σαλονικη...
Μάθε τη γλώσσα της σιωπής
κι ύστερα έλα να μου πεις
πως κλίνεται το "σ'αγαπώ"...

Αποσυνδεδεμένος super_freak_me

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • i don't try anything,just do it
    • Προφίλ
BALLEADER:
kala o dionisos,nai einai kirile.stin glifada re,de m'aresun ta alla....  >:( snobaria mu esi.
you'll never see the lonely me at all

Αποσυνδεδεμένος Silega

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • And I hear rumours about angels…
    • Προφίλ
Ρε κανεις απο παγκρατι..βυρωνα...εστω ηλιουπολη....που να ξερει για τον χρυστο?
I will never beg for mercy - I will never kiss your feet
I will never ask forgiveness and all of that I want to keep!
I will guide the blind in darkness though I cannot see myself
I will whisper in a deaf ear while I know you cannot speak

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Τριγωνο ρουλζ......Αλλα ειναι στου διαολου τη μανα γ**ωτο...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Συγγνώμη για την παρέμβαση, αγαπητοί φίλοι και φίλες. Απλά έχω μια απορία. Τόσα και τόσα άχρηστα, ηλίθια, εκνευριστικά κ.ο.κ. μηνύματα φιγουράρουν σε αυτό το forum σε καθημερινή βάση. Αυτό το thread, το οποίο έχει τεράστιο ενδιαφέρον και χρησιμότητα, γιατί μεταφέρθηκε στον κάδο; Ειδικά για κάποιον σαν κι εμένα που ζει στο εξωτερικό και ο οποίος έχει μόνο μια-δυο φορές το χρόνο την ευκαιρία να εντρυφήσει στις γαστριμαργικές απολαύσεις της ελληνικής κουζίνας, αυτό το thread είναι πιο χρήσιμο και από οδηγούς τύπου Αθηνόραμα, Έξοδος, Time out κλπ. Αιτούμαι λοιπόν πάραυτα την επιστροφή του από τον κάδο στο κύριο τμήμα του forum.

Μετά τιμής

Απόλλων
(εκ γενετής λιχούδης)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
και να αλλάξει ο τίτλος σε "καλύτερο". λέω εγώ τώρα...
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
η λέξη καλλίτερο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ λανθασμένα γραμμένη(καλον-καλλιον-καλλιστον αλλωστε).Αν αυτό εννοείς ;) ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
η λέξη καλλίτερο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ λανθασμένα γραμμένη(καλον-καλλιον-καλλιστον αλλωστε).Αν αυτό εννοείς ;) ;D

Θα συμφωνήσω με τη Νεφέλη. Έχω την εντύπωση ότι όντως είναι λάθος, αγαπητέ Korgy. Το συγκριτικό του "καλός" είναι "καλύτερος" και όχι "καλλίτερος". Ας μην μπερδεύουμε το "καλός" με το "κάλλος" (π.χ. καλλιγραφία, καλλίγραμμος, καλλιμάρμαρο κλπ.).
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εκτός αν θέλετε να τονίσετε το κάλος των "φαγάδικων"  ;D ;D ;D
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 "Τελικά, το συγκριτικό «καλύτερος», όπως δίδαξε πρώτος ήδη από το 1887 ο θεμελιωτής της γλωσσολογίας στην Ελλάδα Γ. Χατζιδάκις, πρέπει να γράφεται με ένα -λ- και -υ-, γιατί έχει σχηματιστεί αναλογικά προς τον αντίστοιχο βαθμό των επιθέτων σε -ύς («βαθύς- βαθύτερος, γλυκύς- γλυκύτερος, παχύς- παχύτερος, ταχύς- ταχύτερος» κ.λπ.)(βλ. σημ. 2)."
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
http://ftou.gr/articles/print.asp?category=tsekourata&id=39

εδώ τα φώτα...


Πού είναι τα φώτα, φίλε Korgy; Ή μήπως εγώ δεν βρίσκω το διακόπτη...; Το άρθρο στο οποίο παραπέμπεις μάλλον επιβεβαιώνει παρά αναιρεί την άποψη που υποστηρίζουμε η Νεφέλη κι εγώ. Παραθέτω χαρακτηριστικό απόσπασμα:

Όπως είναι γνωστό στους μεγαλυτέρους, η λ. «καλύτερος» άλλοτε γραφόταν με δύο -λ- και -ι-, δηλ. «καλλίτερος». Η παλαιότερη αυτή γραφή είχε δικαιολογηθεί μεταξύ άλλων από τα εξής στοιχεία: από την εξέλιξη του «παλαιότερος» σε «παλαίτερος» με συγκοπή του -ο-, που ΤΑΧΑ αποδεικνύει την παραγωγή και του «καλλίτερος» από τον τ. «καλλιότερος». Ακόμη, από τα συγκριτικά «λωΐτερος, πρωΐτερος, νωΐτερος, σφωΐτερος» κ.ά., που απαντούν στον Όμηρο. Επίσης, από το συγκριτικό επίρρημα «καλλιτέρως», που είναι αναγεγραμμένο σε επιγραφή της Ηλείας του 6ου αι. π.Χ. (Ζηκίδης 1926: 98). Τέλος, από το α΄ συνθετικό καλλι- λέξεων όπως «καλλιγραφία, καλλιεργώ, Καλλιρρόη, καλλιτέχνης» κ.ά., που είχε υποτεθεί ότι έπαιξε ρόλο στη δημιουργία των συγκριτικών σε -ύτερος. Τα στοιχεία, όμως, αυτά αναιρούνται από τα ακόλουθα...

Κατόπιν αναφέρονται 6 σημεία με τα οποία επιχειρηματολογείται η έλλειψη ορθότητας του λήμματος "καλλίτερος". Εξηγείται ακόμα, εμμέσως πλην σαφώς, ότι η ομοιότητα της λέξης "καλύτερος" (εκ του "καλός) και του αρχαίου συγκριτικού "καλλίτερος" (εκ του κάλλους) είναι συμπτωματική. Και με τη φράση την οποία παραθέτει η Νεφέλη, το άρθρο σαφώς αποφαίνεται ότι ο σωστός λεκτικός τύπος είναι "καλύτερος". Προσωπικά έχω την εντύπωση ότι το "καλλίτερος" ως συγκριτικό αποτελεί μάλλον μια απο τις πολλές πλάνες (ή καταχρήσεις) της καθαρεύουσας. Μού θυμίζει κάτι από Εμμανουήλ Ροΐδη ή Νεόφυτο Βάμβα...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Συνεχιζουμε..Απο ποιο μερος της Αθηνας φευγουμε με χοληστερινη ανω των 300?ΒΛΑΧΙΚΑ φυσικα..Οχι για σουβλακια και τετοια αλλα για κοκορετσια κοντοσουβλια κλπ..Προτεινω τον "Σωκρατη" που αν και εχει τον λιγοτερο κοσμο ειναι πολυ καλος και γρηγορος(οπως ολοι εκει αλλωστε)..Μονο που να ξερετε οτι τουλαχιστον μαι 60αρα θα πρεπει να την διαθεσετε..Ο ιδιοκτητης της ταβερνας λεγεται βλασης και καθεται παντα στο ταμειο..Ειναι τουλαχιστον 150 κιλα και αυτο δειχνει οτι κατι καλο παιζεται :P..Αν του πειτε οτι ξερετε τον κιρατζο(Κυρατζοπουλο δλδ) θα σας κανει ειδικη περιποιηση...Αυτα ειναι αρκετα ελπιζω
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
ΤΙ ΘΕΜΑΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ? Συγχαρητήρια στον φίλο
8)  Korgy   8)
που φροντίζει για την στομαχική απόλαυση των απανταχού κιθαριστών.  :P

Με τη σειρά μου προτείνω

-Σουβλακια "Το Άριστον": Αμφιλεγόμενη πίτα(εμένα μου αρέσει πάντως), πολύ νόστιμος γύρος, "στρογγυλοείδεις" πατάτες και γευστική σως. Must για Πατισιώτες και όχι μόνο (κάπου είδα Άριστον στη γλυφάδα-χμμμ...).
Τιμή: 7,5/10                                          Γεύση: 8,5/10                                                Μέγεθος: 8/10
Βαθμολογία: 8/10

-Σουβλάκια "Επί της Πατησίων": Πολύ καλή πίτα, καλός γύρος, νόστιμες πατάτες, μεγάλο του ατού η σως! Τώρα και με σερβιτόρους (μετά από τόσο καιρό ακόμα μαθαίνουν βέβαια...  :P).
Τιμή: 7,7/10                                          Γεύση: 8/10                                                   Μέγεθος: 7,5/10
Βαθμολογία: 7,5/10

-Σουβλάκια "Ο Ηλίας"(Personal Favourite): Καταπληκτική πίτα, πεντανόστιμος γύρος, σπιτικές πατάτες... Τέλεια. Μειονέκτημα ότι είναι Πειραιά και δεν κάνει delivery Πατήσια...  :( Μεγάλο ατού το σουβλάκι με πανσέτα! Must!!!!
Τιμή: 7/10                                             Γεύση: 9,3/10                                                Μέγεθος: 9/10
Βαθμολογία: 9/10

-Κρεπατζίδικο εκείνο δίπλα από το σταθμό του Θησείου... Ό,τι πρέπει μετά από ξενύχτι....
Τιμή: 7/10                                             Γεύση: 8/10                                                Μέγεθος: 7,8/10
Βαθμολογία: 7,5/10


-Αυθεντικόν: Φιλαδέλφεια, κάτι σαν τους Κοτοπουλάδες. Σάντουιτς ΤΙΓΚΑΡΙΣΜΕΝΟ με πατάτες, γύρο/καλαμάκι/λουκάνικο, μουστάρδα, κέτσαπ κτλ...
Τιμή: 6/10                                             Γεύση: 8,8/10                                                Μέγεθος: 9,5/10
Βαθμολογία: 9/10

Ε,δεν θυμάμαι άλλα αν θυμηθώ θα επανέλθω...  ;D
Βασικά... τέτοια ανάλυση δεν έχω κάνει ποτέ σε μουσικές συζητήσεις...  :-[
πεινάει ο λαός ρεεεεεεεεε  :P
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

stavros75

  • Επισκέπτης
Αυτά τα θέματα πάνε κάδο? Πάτε καλούα? Αυτά πρέπει να είναι στο άνθρωπος και ζωη τουλάχιστον! Να μη πω για δικές μας συνθέσεις και αυτοσχεδιαμοί  ;D

stavros75

  • Επισκέπτης
Ξεχάστε τα φαγάδικα που ξέρατε. Βρώμικο Μιχαλακοπούλου πίσω από το Χίλτον. Βραστό λουκάνικο απ' όλα. Νο κομεντ.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Να πληροφορήσω, όσον αφορα Ν.Κόσμο,Ν.Σμύρνη έχουμε το "Τhe Best Souvlaki After Midnight" απέναντι απο το ΙΚΑ Ν.Κόσμου...

Όσοι το ξέρουν, να το αναφέρουν....

Κύρια χαρακτηριστικά, οι φωτό των πελατών με τα σχόλια, και μια του μαγαζάτορα, που έβαλε με photoshop γυναικείο σώμα....

Άψογο το βρώμικο που, έχει, μακράν το καλύτερο...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Μωρε τα βρωμικα ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο!


ΨΗΤΟ ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ ΒΡΩΜΙΚΟ ΡΟΥΛΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
ΤΙ ΘΕΜΑΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ? Συγχαρητήρια στον φίλο
8)  Korgy   8)
που φροντίζει για την στομαχική απόλαυση των απανταχού κιθαριστών.  :P

Με τη σειρά μου προτείνω

-Σουβλακια "Το Άριστον": Αμφιλεγόμενη πίτα(εμένα μου αρέσει πάντως), πολύ νόστιμος γύρος, "στρογγυλοείδεις" πατάτες και γευστική σως. Must για Πατισιώτες και όχι μόνο (κάπου είδα Άριστον στη γλυφάδα-χμμμ...).
Τιμή: 7,5/10                                          Γεύση: 8,5/10                                                Μέγεθος: 8/10
Βαθμολογία: 8/10

Στη γλυφαδα το αριστον ειναι επειικως αθλιο οπως και ολα τα υπολοιπα..Καλο σουβλακι εχω στην πλατεια του αργοστολιου και σε καποιον περιπλανωμενο σε ενα παλιο ραλι Ακροπολις τα αλλα δεν λεγοντα σουβλακια..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Μωρε το καλυτερο γυραδικο ειναι της γειτονιας μου!

ΠΑΠΑΦΗ 15 ΡΟΥΛΖΖΖΖΖΖΖΖ
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Καλο σουβλακι εχω στην πλατεια του αργοστολιου

Έλα ρε Κεφαλλονίτης? Δεν μπορώ παρα να συμφωνήσω και, αφού πιάσαμε τα επαρχιακά, να τιμήσω και το σουβλατζίδικο "Κύπρος" στα Χανιά με τις τεράστιες ποικιλίες του. Ποικιλίες, όχι μερίδες!
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Λιάκος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Today I introduced myself to my own feelings...
    • Προφίλ
Παιδιά, παιδιά....Έχετε ξεχάσει ένα βρώμικο απτα best στην Αθήνα. Πλατεία Κουμουνδούρου απτην πλευρά της Πειραιώς.Ένας γεράκος που έχει έναν πάγκο με κορυφαίο βρώμικο....Κάνει κ ένα κολπάκι με το σακκουλάκι.....
Επίσης εκεί είναι κ το μπριζολάδικο ο Τέλης ,όπως αναφέρθηκε κ πιο πάνω , με την καλύτερη μπριζόλα......
Άλλο ένα που δεν έχει αναφερθεί....Μπίλης στην λεωφόρο Πεντέλης.σχετικά κοντά στην πλατεία χαλανδρίου..Κορυφή για καταστάσεις 5-6 το πρωί μετά από πολύ αλκοολ.απλά νιώθεις...
I'm trying to change my direction!
Ours is pathetic in my own humble estimation....

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Εγω παλι σας συνιστω το "Καλυτερο hot dog της Αθηνας",ακριβως απεναντι απο το Απολλων Παλλας..πανω στην Συγγρου.Φοβερο χοτ ντογκ.Ακομα υπαρχει ο Μπιλης πανω στην Αμφιθεας.Φοβερο βρωμικο αν και λιγο τσιμπημενο..
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Δεν έχω φάει στον Τέλη όμως έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό μαγαζί και ότι σου βάζει μπριζολάρες.
Μου άρεσε ο Σάββας όταν έβαζε τις δύο πίτες και τα τέσσερα μπιφτέκια, χωρίς να βάζει εκατό κιλά κόκκινο πιπέρι. Τώρα μ' αρέσει πιο καλά ο Μπαϊρακτάρης. Επίσης, πολύ ωραία κουζίνα είχε το μαγαζί που δούλευα την τελευταία φετινή σεζόν πριν το καλοκαίρι (Locomotive λεγόταν, πίσω απ' το γήπεδο του Παναθηναϊκού στη λεωφόρο, τώρα πια έκλεισε για πάντα), οι μαγείρισσες ανοίγαν φύλο κι έφτιαχναν εκπληκτική σπανακόπιτα!

Επίσης, θα με πείτε ξενέρωτο αλλά μ' αρέσουν λιγάκι και τα Palmie.

Αποσυνδεδεμένος KOYPEAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Καλύτερα Πειρατής Παρά Τηλεθεατής
    • Προφίλ
Αποκεντρωση τωρα...

ΕΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΝΤΑ:

Πρασσας:Μποτσαρη με Παπαναστασιου οπως προαναφερθηκε κ το σαντουιτς του μεγαλυτερο απο τις αθηναικες μεριδες...Προσωπικα ειναι η βαση που με ωθησε στη χρηση πηρουνιου λογω ελλειψης ανοιγματος εισερχομενων μπουκιων μεγαλυτερων των φυσιολογικων...κοινως..δεν μπορουσα να δαγκωσω το πιτογυρο!!!Ο γυρος ειναι Must οταν ειναι καλοψημμενος!
Μακης-Γυραδικο(ονομασια):Στη ΓΡ.Λαμπρακη το ενα απεναντι απο το αλλο κ κατα ειρωνια κ τα δυο ειναι τιγκα!!Πρωσοπικα προτιμω το Γυραδικο αλλα κ ο Μακης δεν παει πισω!Σταθερη αξια στο χρονο!Σαντουιτσαρες κ εκει,λιγο μικροτερες απο του Πρασσα.
Σουβλακια ο Δασκαλος:Στην Παπαφη,μετα την Μποτσαρη.Χειροποιητο σουβλακι με μπολικο κρεμμυδακι,μουσταρδα κ λεμονι!
Ο Κωστας:Στη Αγιου Δημητριου κοντα στο τουρκικο προξενειο.Σουβλακι χειροποιοητο(επισης)κ νοστιμοντατ.Βαλτε κ λιιιιγο μπουκοβο!!
Σολωμονιδης:Στη παραλια Νεας Κρηνης διπλα σχεδον στα Goody's.Πεντανοστιμος γυρος,ταχυτατο σερβις(ταβερνοφαγειον κατασταση-αναμεσα σε ταβερνα κ φαστ φουντ)κ μεριδες...διαστημικες!Απο εκει παντα φευγω τριβοντας τη τυμπανιασμενη απο το φαι κοιλια μου...

Διαιτα της Παναγιας!!!Κο νοων νοειτο!!
Αξίζει να υπάρχεις για ένα όνειρο
Collect some stars...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
96 Απαντήσεις
33789 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/05, 21:58
από kostas_23!