Αποστολέας Θέμα: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία  (Αναγνώστηκε 47566 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jimmy_Page

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν ξυπνήσεις μονομιάς θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς
    • Προφίλ
    • Tribute to Rory Gallagher
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #25 στις: 03/06/06, 21:39 »
Εκκλησιαστικό δίκαιο:

Στο Βυζάντιο η κτηνοβασία τιμωρούταν με κ**λοκοπία παρακαλώ, οι καθολικοί παλαιότερα τιμωρούσαν τους κτηνοβάτες με θάνατο! Σήμερα δεν είναι ποινικό αδίκημα και απλά τιμωρείται από την Ορθόδοξη εκκλησία με αφορισμό!
Πύρ στη Αλαμάνα και φωτιά στο Γοργοπόταμο...

Αποσυνδεδεμένος marfy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κάπου αλλού...
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #26 στις: 21/06/06, 09:59 »
δυστυχώς η παιδεραστία υπήρχε και θα υπάρχει σε αρκετά μεγάλο βαθμό...σε αρκετά κράτη χαμηλού μορφωτικού και κοινωνικού επιπέδου έχει "οριστεί" ο σεξοτουρισμός ως μέσο αναψυχής(βλέπε Ταϋλάνδη,Κούβα,κλπ κλπ), αφού μάλιστα πίσω από όλο αυτό κρύβονται μεγάλα συμφέροντα..
δε νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε τίποτα ακόμη και να ψηφιστεί αυστηρός νόμος θανατικής ποινής...όσοι έχουν το βίτσιο να το κάνουν,θα το κάνουν ακόμη κι αν καταλήξουν νεκρή φύση...αν δινόταν η ευκαιρία μια και μόνο φορά στον πολίτη να πάρει θέση στο συγκεκριμένο πρόβλημα πρώτη εγώ θα ήμουν που θα έκοβα χέρια,πόδια,και γεννητικά όργανα αυτών που άγγιξαν τα παιδικά σώματα...

τι περίεργος που είναι ο άνθρωπος  ???


τα πιο όμορφα πράγματα χάνονται γρήγορα,οι άνθρωποι,τα σύννεφα,το μελάνι στα ποιήματα<br />http://mikrivolta.blogspot.com/

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #27 στις: 25/06/06, 10:22 »
Παιδιά... Ντρέπομαι που είμαι Ολλανδός αυτή τη στιγμή.
Επίσεις ντρέπομαι που δηλώνω απολιτίκ ενώ κάτι αηδιαστικά απαίσιοι άνθρωποι έχουν δικαίωμα να κάνουν κόμμα.
Είμαι αισχρά αδικαιολόγητος και μέγας μαλ**ας....

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #28 στις: 25/06/06, 19:52 »
Παιδιά... Ντρέπομαι που είμαι Ολλανδός αυτή τη στιγμή.
Επίσεις ντρέπομαι που δηλώνω απολιτίκ ενώ κάτι αηδιαστικά απαίσιοι άνθρωποι έχουν δικαίωμα να κάνουν κόμμα.
Είμαι αισχρά αδικαιολόγητος και μέγας μαλ**ας....

μην το παιρνεις τοσο προσωπικα το θεμα..οπως ειπες "εχουν το δικαιωμα",οποτε δεν μπορεις να αλλαξεις και πολλα πραγματα, οπως και εμεις αλλωστε.

μπορεις ομως καλλιστα να ΜΗΝ τους ψηφισεις..

για μενα ομως παραμενει αγεφυρωτο αυτο το "δικαιωμα" με την παρανομια των ιδεολογιων που εκπροσωπουν.

αν γνωριζεις, μπορεις να μας μεταφερεις τι κατασταση επικρατει στην Ολλανδια με το θεμα αυτο; οι εκλογες ποτε θα ειναι; γινεται καποια συζητηση γι'αυτο ή εχει περασει στο ετσι;

και σε μας παντως,απλα το ανεφεραν στις ειδησεις,χωρις να δωσουν -ευτυχως μαλλον-περαιτερω διαστασεις..

ισως επειδη συμβαινει στην αυλη του σπιτιου μας (βλ.καποια χωρα Ευρωπαϊκής Ένωσης)...οχι μεσα στο σπιτι μας(Ελλάδα)..
« Τελευταία τροποποίηση: 25/06/06, 19:57 από Ρηνιώ-kouzoulotetoia »

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #29 στις: 26/06/06, 00:40 »
Δεν μπορώ να δώσω λεπτομέρειες, μιας και, όπως ήδη είπα, δηών απολιτίκ και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θεμα. Δεν το ήξερα καν πως υπάρχει αυτό το κόμμα μιας και δεν έχω τηλεόραση... Άμα τύχει να μάθω κάτι θα σας πω.

Αποσυνδεδεμένος **19931993**

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #30 στις: 27/06/06, 20:45 »
για να διακωμωδησουμε λιγο το θεμα ( αν και δεν ειναι για γελια τεσπα )
αυτο που περιμενω να δω τωρα ειναι τις δηλωσεις της κας Λουκα ! ;D ;D ;D

δεν μπορει , θα κανει δηλωσεις σημερα  ;D ;D ;D
\

Συμφωνώ απολύτως, vivian. Έτσι και βγει τέτοιο κόμμα στην Ελλάδα, όλη η Εκκλησία θα βγει και θα κάνει δηλώσεις έξω από το Συνταγμα! Κόβω το κεφάλι μου!

Αποσυνδεδεμένος **19931993**

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #31 στις: 27/06/06, 20:48 »
Εκκλησιαστικό δίκαιο:

Στο Βυζάντιο η κτηνοβασία τιμωρούταν με κ**λοκοπία παρακαλώ, οι καθολικοί παλαιότερα τιμωρούσαν τους κτηνοβάτες με θάνατο! Σήμερα δεν είναι ποινικό αδίκημα και απλά τιμωρείται από την Ορθόδοξη εκκλησία με αφορισμό!

Ρε σεις τι είναι τελωσπάντων η κτηνοβασία. Τη διαβάζω εδώ τη διαβάζω εκεί και δεν σας πιάνω. Κάτι σαν βιασμός;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #32 στις: 29/06/06, 01:33 »
Αν και ειμαι αντιθετος της βιας, ειναι απο τις λιγες περιπτωσεις που πιστευω οτι οι παιδεραστες, οι παιδοφιλοι και οσοι πιανονται με τετοιο υλικο, θα πρεπει να εκτελουνται δημοσια προς παραδειγματισμο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #33 στις: 29/06/06, 17:01 »
Eixe sinendevksi enos apo ta idrytika meli tin kyriaki sto "E"....
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #34 στις: 29/06/06, 17:04 »
Δλδ για να καταλάβω, η παιδεραστία είναι "αρρώστεια" ??

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #35 στις: 29/06/06, 17:05 »
Δλδ για να καταλάβω, η παιδεραστία είναι "αρρώστεια" ??
Μπορει να ειναι αρρωστια ψυχωση ανωμαλια. Παντως οχι κατι φυσιολογικο οποτε μπορει να χαρακτηριστει ως αρρωστια
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #36 στις: 29/06/06, 19:30 »
Μα να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας τωρα! Δηλαδη ο μπαρμπας ο Ρωσος που πιαστηκε να πουλαει τα παιδια που ειχε στο Δημοτικο Σχολειο (γιατι ηταν δασκαλος κιολας παναθεμα τον ), ηταν αρρωστος? Εγω θα ελεγα πως ειναι επιχειρηματιας και μαλιστα ανθρωπινης σαρκος..Τουλαχιστον αυτος οχι μονο εφαγε ξυλο απο την αστυνομια, αλλα και τα καναλια ουδεμια "συμπαρασταση" εδειξαν στον "παθοντα" ξυλοδαρμενο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #37 στις: 01/07/06, 00:22 »
Εκκλησιαστικό δίκαιο:

Στο Βυζάντιο η κτηνοβασία τιμωρούταν με κ**λοκοπία παρακαλώ, οι καθολικοί παλαιότερα τιμωρούσαν τους κτηνοβάτες με θάνατο! Σήμερα δεν είναι ποινικό αδίκημα και απλά τιμωρείται από την Ορθόδοξη εκκλησία με αφορισμό!

Ρε σεις τι είναι τελωσπάντων η κτηνοβασία. Τη διαβάζω εδώ τη διαβάζω εκεί και δεν σας πιάνω. Κάτι σαν βιασμός;

Το να το κάνεις με ζώα.



Τέσπα, θεωρώ τον τύπο που έδωσε συνέντευξη στο Ε ΜέεεεεΓα Λαμάκα.
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #38 στις: 23/07/06, 19:50 »
Η Ελλάδα δεν μπορεί ν'αντέξει στη παρούσα φάση ακόμα και την αποποινικοποίηση των ναρκωτικών ουσιών κάτι που κατα τη γνώμη μου θα μπορούσε να αποτελέσει λύση στο πρόβλημα.Δυστηχώς όμως δεν υπάρχει παιδεία κι έτσι η άποψή μου καταρρίπτεται.Το ίδιο συμβαίνει και για πολλά ακόμα θέματα.Το πείραμα στην Ολλανδία ουσιαστικά απέτυχε παταγωδώς γιατι κι εκεί είχανε έλλειψη παιδείας.Τώρα ο φόβος για τους Ολλανδούς καταρίφτηκε και μέρα με τη μέρα ζητάνε παράλογα πράγματα.Στην Ελλάδα κάτι τέτοιο θα καταψηφίζονταν καθότι η ''οικογενειακή παιδεία'' είναι κάπως σε καλύτερη κατάσταση
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #39 στις: 23/07/06, 21:04 »
το ειχα διαβασει και αυτο στο FREE. :-X :-X :-X Ολλανδια=τα νεα Σοδδομα
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #40 στις: 23/07/06, 21:26 »
Σύμφωνα με τους Καϊνιστές πάντως, τα Σόδομα είναι ένας ιδανικός τρόπος για να προσεγγίσεις τον αληθινό Θεό. Το προσθέτω ως πληροφορία.  8)

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #41 στις: 29/07/06, 15:19 »
Σύμφωνα με τους Καϊνιστές πάντως, τα Σόδομα είναι ένας ιδανικός τρόπος για να προσεγγίσεις τον αληθινό Θεό. Το προσθέτω ως πληροφορία.  8)
Δηλάδή για να ανακαλύψει κανείς το Θεό θα πρέπει να "βουτήξει" στην αμαρτία?

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #42 στις: 29/07/06, 22:49 »
Δλδ για να καταλάβω, η παιδεραστία είναι "αρρώστεια" ??

Εσυ ας πουμε σαν  τι το βλεπεις ?
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #43 στις: 29/07/06, 22:52 »
Δεν είμαι ειδικός, ούτε ψυχίατρος  ::)

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #44 στις: 30/07/06, 21:17 »
Δηλάδή για να ανακαλύψει κανείς το Θεό θα πρέπει να "βουτήξει" στην αμαρτία?

Ακριβώς...αν μιλάμε για τον πραγματικό Θεό κι όχι την κατώτερη θεότητα που ονοματίσαμε Θεό κι η οποία σκοπό έχει να παραπλανήσει και να αποπροσανατολίσει. Σύμφωνα με τους Καϊνιστές, όποιος πήγε αντίθετα στα πιστεύω του, έσωσε την ψυχούλα του...η αμαρτία λοιπόν σε οδηγεί πιο κοντά στον ένα και μοναδικό Θεό.

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #45 στις: 30/07/06, 21:41 »
Δηλάδή για να ανακαλύψει κανείς το Θεό θα πρέπει να "βουτήξει" στην αμαρτία?

Ακριβώς...αν μιλάμε για τον πραγματικό Θεό κι όχι την κατώτερη θεότητα που ονοματίσαμε Θεό κι η οποία σκοπό έχει να παραπλανήσει και να αποπροσανατολίσει. Σύμφωνα με τους Καϊνιστές, όποιος πήγε αντίθετα στα πιστεύω του, έσωσε την ψυχούλα του...η αμαρτία λοιπόν σε οδηγεί πιο κοντά στον ένα και μοναδικό Θεό.
Και για ποιό λόγο μεταφέρεις σ αυτό το φόρουμ τέτοιες απόψεις?

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #46 στις: 30/07/06, 22:24 »
Χμμμμ...
Θυμάστε που σας έλεγα περί θανατικής ποινής και είχατε (κάποιοι, όχι όλοι) εξοργιστεί;
Λοιπον, η Ολλανδία, όπως και το Βέλγιο, έχουν χάσει τη μπάλα.
Δεν είναι ελευθερία το δικαίωμα στην παιδεραστία ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ... >:(
Η κόρη μου είναι 9 χρονών και τα Χριστούγεννα περιμένει τον Αϊ Βασίλη να της φέρει τα δώρα της.
ΖΩΑ...ΚΤΗΝΗ!
Δηλαδή, όπου να 'ναι, θα δούμε και κόμμα για τα δικαιώματα των βιαστών!
ΟΥΣΤ ΡΕ ΒΡΩΜΟΣΚΥΛΑ. ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ. >:(
Λοιπόν παιδιά: Φωτιά και τσεκούρι!
Καμιά ελευθερία στους εχθρούς της ελευθερίας.
Καμιά ελευθερία στους βιαστές της ανθρώπινης αξιοπρέπειας.
Καμιά ελευθερία στους βασανιστές των παιδικών ψυχών.
ΣΚΟΙΝΙ ΚΑΙ ΣΑΠΟΥΝΙ
Δημοσίως. Στην πλ. Συνταγματος.
Δεν διέλεξα τυχαία την πλατεία. Όλα έχουν την σημασία και το νόημά τους.
Και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να κλώτσαγα και το σκαμνί.
Σαν πουλάκι θα κοιμόμουν μετά!
Μπέσα!
Αι σιχτίρ, στο κάτω κάτω.
Ψευτοκουλτουριάδες, προοδευτικάριοι του πρωκτού, επαγγελματίες ανθρωπιστάδες...
ΟΞΩ ΠΟΥ... ΑΠ' ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ.
Που θα μιλήσουν και για δικαιώματα τα κτήνη, οι υπανθρωποι.
Θέλουν και πολιτικά δικαιώματα, απαιτούν κι εκπροσώπηση...οι γελοίοι!
Ρε σεις. Το ξέρετε ότι ζούμε στο Μεσοβασίλειο της παράνοιας και της απάθειας;
Σε ποιά άλλη εποχή θα τολμούσαν αυτά τα ρεμάλια να συμπεριφέρονται με τέτοια έπαρση και αλλαζονεία;
Ποιά άλλη κοινωνία θα τους επέτρεπε να βιάζουν, τόσο στυγνά και κατάφορα, τις πανανθρώπινες αξίες της ελευθερίας, της δημοκρατίας και της ανοχής;
Εγώ σας λέω ότι αν ο Πλάτωνας ξαναζούσε κι άκουγε πώς έχουμε καταντήσει την έννοια του πολιτικού όντος, θα έκαιγε τα ίδια του τα συγγράμματα...
ΞΕΦΤΙΛΕΣ, ΡΕΖΙΛΗΔΕΣ....
Ρε αδέρφια, εγώ θέλω να κάνω ένα κόμμα που να έχει σύνθημα: "Καμιά ελευθερία στους εχθρούς της ελευθερίας".
Θα υπόσχεται σκοινί και παλούκι για παιδεραστες, βιαστές και απαγωγείς ανηλίκων.
Ευνουχισμό για όλους τους βιαστές.
Και πέταγμα στην θάλασσα, με τα πόδια τσιμεντωμένα, για όσους πωλούν ναρκωτικά σε ανηλίκους.
Λέτε να μου το επέτρεπαν οι "δημοκραταράδες" της Ολλανδίας; >:(

« Τελευταία τροποποίηση: 30/07/06, 22:34 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #47 στις: 30/07/06, 23:46 »
Τάσο, καλέ μου άνθρωπε, ηρέμησε. Οι άνθρωποι δεν προσπαθούν να νομιμοποιήσουν την παιδεραστία, αλλά να μειώσουν το νόμιμο όριο ηλικίας. Και μάλιστα ακολουθώντας τις νόμιμες δημοκρατικές διαδικασίες. Το ξέρεις ότι σε ορισμένες πολιτείες των ΗΠΑ το νόμιμο όριο είναι ήδη στα 14; Γιατί εξοργιζόμαστε τόσο πολύ με την προοπτική να γίνει κάτι παρόμοιο σε μια άλλη χώρα; Και πώς φτάσαμε τη συζήτηση εκεί που τη φτάσαμε; Έχω την εντύπωση ότι ακούγονται απόψεις (και δεν εννοώ μόνο εσένα) πιο ακραίες από ότι πιθανολογείται ότι μπορεί να γίνει στην Ολλανδία... που δεν θα γίνει τελικά και θα μάς μείνει μόνο αυτή η φιλολογική συζήτηση.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #48 στις: 31/07/06, 00:29 »
Δίπλωμα στα 18, δικαίωμα ψήφου στα 18, αλκόολ στα 18 (μερικά από αυτά στις ΗΠΑ ισχύουν στα 21 μάλιστα, πλην διπλώματος) και σεξ με ενηλίκους από τα 14;!;

Και θέλουν μας πείσουν πως δεν πρόκειται περί ανωμαλίας, διαστροφής, και ικανοποίησης παθών ορισμένων αρρώστων με επιρροή;!:

Δηλαδή, θεωρείσαι ώριμος να οδηγήσεις και να ψηφίσεις μόνο αφ' ότου φτάσεις τα 18, αλλά στα 14 μπορεί να σου βάζει χέρι ο κάθε ανώμαλος; Δηλαδή, είσαι σεξουαλικά ώριμος στα 14- αλλά δε μπορείς να πιεις μια μπύρα;

Όχι μόνο έρχεται σε αντίθεση με την λογική, αλλά φανερώνει μια αδιανόητα υποκριτική προσέγγιση στο ζήτημα. Μην πιεις, καπνίσεις, οδηγήσεις, ψηφίσεις στα 14/16, αλλά κάτσε να σε παρασύρω στις ορέξεις μου- πλέον και νόμιμα!

Και ρωτώ: υπάρχει οποιοδήποτε συμφέρον για το παιδί να έρθει σε σεξουαλική επαφή στα 14; Εκτός κι αν κάνω λάθος (θα ήθελα να το ακούσω αυτό πάντως), συμφέρον έχει μόνο αυτός ο οποίος επιδιώκει να έρθει σε επαφή με παιδιά. Εκτός, κι αν φτάσουμε στο σημείο να αναθεωρήσουμε τη διάκριση ενήλικα/ παιδιού.

Ιανέ, συμφωνώ με κάθε λέξη που είπες. Οι λοιποί θιασώτες του σεξ στα 14, και περισσότερο οι περι ων ο λόγος Ολλανδοί, ελπίζω να βρεθούν σε ένα σωφρονιστικό ίδρυμα μαζί με συγκρατούμενους που διαθέτουν για αυτούς τις ίδιες "τρυφερές" ορέξεις, που οι ίδιοι επιφυλάσσουν για τα παιδιά.

Αλλά, το να ακούσω εδώ μέσα πως είναι ακραίος αυτός που θέλει (και μάλιστα ο γονιός) να κρεμάσει τον παιδεραστή, και όχι αυτός που εξαπατά παιδιά για να ικανοποιήσει την ανωμαλία του... με κάνει να αναρωτιέμαι πόσο εκφυλίστηκε η έννοια της ελευθερίας.

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #49 στις: 31/07/06, 00:36 »
Τάσο, καλέ μου άνθρωπε, ηρέμησε. Οι άνθρωποι δεν προσπαθούν να νομιμοποιήσουν την παιδεραστία, αλλά να μειώσουν το νόμιμο όριο ηλικίας. Και μάλιστα ακολουθώντας τις νόμιμες δημοκρατικές διαδικασίες. Το ξέρεις ότι σε ορισμένες πολιτείες των ΗΠΑ το νόμιμο όριο είναι ήδη στα 14; Γιατί εξοργιζόμαστε τόσο πολύ με την προοπτική να γίνει κάτι παρόμοιο σε μια άλλη χώρα; Και πώς φτάσαμε τη συζήτηση εκεί που τη φτάσαμε; Έχω την εντύπωση ότι ακούγονται απόψεις (και δεν εννοώ μόνο εσένα) πιο ακραίες από ότι πιθανολογείται ότι μπορεί να γίνει στην Ολλανδία... που δεν θα γίνει τελικά και θα μάς μείνει μόνο αυτή η φιλολογική συζήτηση.

Να σου πω την αλήθεια Γιώργο, δεν ξέρω αν σοβαρομιλάς ή αν αστειεύεσαι...
Δεν με ενδιαφέρουν οι ΗΠΑ. Για μένα αντιπροσωπεύουν την κατάντια της ανθρωπότητας, όλα όσα είναι και θα μπορούσε να γίνει η κοινωνία της καπιταλιστικής δικτατορίας κι αυθαιρεσίας. Ο νεοφιλελεύθερος Μεσαίωνας.
Δεν είμαι οπαδός της ψυχραιμίας και του πασιφισμού. Αντιθέτως, πιστεύω ότι σε μερικά θέματα οι ενστικτώδεις και πηγαίες αντιδράσεις, καθώς και ο φυσικός νόμος, ταιριάζουν πιό πολύ στην ανθρώπινη ιδιοσυγκρασία κι εξυπηρετούν καλύτερα το αληθινό πνεύμα δικαίου.
Οι άνθρωποι έχουν ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να αντιστέκονται λυσσαλέα σε κάθε προσπάθεια εκμαυλισμού των συνειδήσεων κι έκπτωσης των αξιών και των ιδανικών που χαρακτηρίζουν την ανθρώπινη φύση.
Όχι την κτηνώδη μας φύση, αλλά εκείνη που μας ξεχωρίζει απ' αυτά.
Έχουμε ΟΛΟΙ, μηδενός εξαιρουμένου, ΚΑΘΗΚΟΝ να είμαστε όντα πολιτικά και να δρούμε με τρόπο ενεργό και συνειδητοποιημένο μέσα στο κοινωνικό μας γίγνεσθαι. Αυτό, εκτός από την πνευματική και διανοητική δραστηριότητα, συμπεριλαμβάνει κι ένεργή κοινωνική δράση. Όπερ μεθερμηνευόμενο, σημαίνει πως στον καθένα μας αναλογεί μερίδιο ευθύνης για την πολιτική και κοινωνική κατάσταση που βιώνουμε και συνδιαμορφώνουμε. Όταν αντιμετωπίζεις θεριά και ληστές, θα πρέπει είσαι οπλισμένος κι αποφασισμένος.
"Η ηθική τους κι η ηθική μας" (αν με εννοείς).
Η δημοκρατία κι η ελευθερία δεν είναι tabula rasa. Έχει κανόνες και υποχρεώσεις. Έχει και όρια, σύνορα απ' όπου ξεκινά η ασυδοσία και το χάος.
Δεν έχει σημασία αν μια κυβερνητική παρέμβαση δεν επιτρέψει τελικά να τελεσθεί το αίσχος. Σημασία έχει ότι μια ευρωπαϊκή κοινωνία και ο δικαιικός της πολιτισμός συζήτησαν κι αποδέχθηκαν την νομική εγκυρότητα και την ηθική αξία του δικαιώματος κάποιων στην παρακμή και στο έγκλημα.
Αυτή, φίλε μου, είναι η πραγματική παρακμή του πολιτισμού μας.
Και αυτού του είδους η παρακμή δεν θεραπεύεται, αποφλοιώνεται...χειρουργικά!
Δεν δέχομαι, ούτε σαν θεωρητικό ενδεχόμενο, την περίπτωση να υπάρξει διάλογος περί δικαιωμάτων στην απανθρωπιά, το μίσος, τον βιασμό κορμιών και συνειδήσεων, στην έκπτωση του ανθρωπισμού και της αξιοπρέπειας.
Είπαμε: Καμιά ελευθερία στους εχθρούς της ελευθερίας.
Η μόνη δημοκρατική διαδικασία που δέχομαι να συζητήσω πάνω στο φρικτό αυτό θέμα (και για να το ελαφρύνουμε κάπως) είναι η εξής:
Θα κλείνουμε δεμένο πιθάγκωνα τον βιαστή ενός ανηλίκου σ' ένα δωμάτιο μαζί με τον πατέρα και την μητέρα του παιδιού για δύο ώρες. Οι γονείς θα φέρουν από έναν σιδερολοστό (αυτή είναι "ανθρωπιστική" παρέμβαση, γιατί κανονικά θα έπρεπε να τους επιτρέπουμε να χρησιμοποιούν μόνον όσα αμυντικά μέσα τους χάρισε η φύση, δηλαδή νύχια και δόντια!).
Μετά την παρέλευση της διορίας αυτής, ό,τι θα έχει απομείνει από το κτήνος...θα μπορεί να πολιτευθεί ελεύθερα κι απρόσκοπτα!
Πώς σου φαίνεται η ιδέα μου; Θα είχε, λες, καμιά τύχη στην "προοδευτική" ολλανδική κοινωνία;
Πάντως, είμαι απολύτως σίγουρος, ότι πολλοί χαροκαμένοι γονείς και σακατεμένες παιδικές ψυχές θα ήταν έτοιμοι να υπερψηφίσουν την πρότασή μου αυτή.
Και, ίσως, η Θέμις να κρυφογελούσε και να μας έκλεινε πονηρά το μάτι, μέσα από το μαντήλι που το κρύβει!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 31/07/06, 00:44 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4722 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/04, 17:36
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
16 Απαντήσεις
5961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/05, 16:57
από Modmor
99 Απαντήσεις
31418 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 23:53
από FSL
6 Απαντήσεις
4431 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/05, 12:37
από oldnavy
13 Απαντήσεις
7143 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/05, 19:52
από Ikaros
1 Απαντήσεις
1913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/05, 13:11
από Σ.απ.φώΣ
36 Απαντήσεις
14152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/02, 15:56
από Αδιάκριτος
0 Απαντήσεις
1453 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/06, 14:00
από Makis808
136 Απαντήσεις
30430 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/08, 22:09
από Neikos
6 Απαντήσεις
2907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/09, 21:23
από Garvin