Αποστολέας Θέμα: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;  (Αναγνώστηκε 19457 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #50 στις: 19/10/09, 00:19 »
Όχι βρε παιδί μου, δεν διαφωνούμε πουθενά! Κουβέντα κάνουμε. Δηλ μόνο όταν διαφωνούμε πρέπει να συζητάμε?
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #51 στις: 19/10/09, 00:22 »
Σωστά :p
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #52 στις: 19/10/09, 02:22 »
Δεν είπατε όμως την γνώμη σας για το εμβόλιο σαν ειδικοί!
Είναι επικίνδυνο ή όχι?
Θα κάνατε στην έγκυο γυναίκα σας το εμβόλιο?
Αφού όλοι φωνάζουν ότι αυτή η γρίπη περνάει σαν όλες τις άλλες, στο
σπίτι κτλ και μάλιστα πολλοί την έχουν περάσει χωρίς να το ξέρουν καν,
τότε γιατί τόσος πανικός να εμβολιαστεί όλος ο ελληνικός πληθυσμός
την ίδια στιγμή που σε άλλες χώρες κρίθηκε επικίνδυνο και απαγορεύτηκε??

(δεν γνωρίζω, απορίες έχω. αν λέω μαλ...διορθώστε με)
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #53 στις: 19/10/09, 02:35 »
Κοίτα προσωπικά ειδικός δεν δηλώνω, απλά την εμπειρία μου καταθέτω...για να γίνω ειδικός μου λείπουν άλλα 3 χρόνια περίπου  :P

Αυτός ο σάλος που έγινε με τον εμβόλιο πιστεύω ότι ήτανε φυσικό επακόλουθο του πανικού που προκάλεσαν τα media. Δεν χρειάζεται όλος ο πλυθησμός το εμβόλιο στην παρούσα φάση. Απλά παρουσιάστηκαν περιστατικά στα οποία οι άνθρωποι προληπτικά πήγαν και αγόρασαν το εμβόλιο.
Οι οικογενειακοί γιατροί απ ότι ξέρω δεν έχουν συγκεκριμένη εντολή για το εμβόλιο ακόμα εκτός από τις αδύναμες ομάδες πλυθησμού που προανέφερα (νεογέννητα-παππούδια).Η γενική εντολή που ακολουθείται είναι της κλασσικής γρίπης...Δλδ αντιβίωση και αποκλεισμός για κάνα 10ήμερο με μήνα.
Τώρα όσο για τα αποτελέσματα του εμβολίου και γιατί αποσύρθηκε και αν...Ο θεός και η ψυχή τους.Ομολογώ δεν το γνωρίζω. Ηταν ελλατωματική η παρτίδα; Ήθελε η χώρα άλλον προμηθευτή; Έπαιζαν άλλα συμφέροντα;Πραγματικά δεν ξέρω δεν το έχω ψάξει (και ούτε και με ενδιαφέρει προς το παρόν να σου πω την αλήθεια :D)

Τώρα για μια έγκυο γυναίκα που ανέφερες, λογικά θα συνεννοηθεί ο παθολόγος με τον γυναικολόγο και θα πράξουν αναλόγως.
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #54 στις: 18/11/09, 12:26 »
μόλις μου έστειλαν το παρακάτω video (greek sub) sxετικά με τον εμβολιασμό
απο το 3ο λεπτό και μετά αποκτά παγκόσμιο ενδιαφέρον!

Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #55 στις: 18/11/09, 16:36 »
Λοιπόν θέλω να το σχολιάσω με μία φράση, η οποία θα παρακαλέσω να μην παρεξηγηθεί αμέσως...

Εάν η γνώση είναι δύναμη, φαντάσου πόσο επικύνδινη είναι σε χέρια ηλιθίων. Ταμπέλες δεν θα βάλω αφήνω στην φαντασία του καθενός να φανταστεί ποιους εννοώ ηλίθιους. Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος απλά θα παραθέσω κάποιες γρήγορες σκέψεις αφού είδα το βίντεο, για σχολιασμό.

Λοιπόν το βιντεάκι είχε πολύ ενδιαφέρον, αλλά επιτρέψτε μου να πω ότι με τις ηλίθιες αμερικάνικες ατάκες και ΚΟΜΜΕΝΑ ΣΠΟΤΑΚΙΑ εκπομπών περισσότερο γίνεται μπέρδεμα παρά λύνεται το πρόβλημα. Καθώς δεν βγαίνει ολοκληρωμένο νόημα από τη φράση. (μπορεί να εννοούσαν άλλο πράμα).

Εάν ίσχυε αυτό για τον υδράργυρο, ο ΠΟΥ (Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας) θα είχε καταγράψει τις πολυνευροπάθειες (από τις οποίες για το παρόν εμβόλιο είναι ΜΙΑ στην Αυστραλία και αυτή μη αποσαφηνισμένη). Εάν κάποιος ξέρει και άλλες παρακαλώ να τις παραθέσει. Ένα-ένα τα περιστατικά.

Επίσης για έγγυες γυναίκες το εμβόλιο προτείνεται από τον 3-6 μήνα της εγκυμοσύνης (τάδε έφη καθηγήτρια μου), και για τον μέσο άνθρωπο που πρέπει να κάνει το εμβόλιο το πολύ κάποιες μυαλγίες που άλλωστε είναι λογικές για ένα εμβόλιο γρίπης. Επίσης το εμβόλιο επωάζεται μέσα σε αυγό, (άρα εάν είσαι αλλεργικός στο αυγό τότε μόνο είσαι ακατάλληλος για εμβόλιο), πράμα το οποίο πρέπει να ξέρεις και εσύ και ο γιατρός σου, και τέλος δεν περιέχει παρά τον Η5Ν1 ως ανοσοδιεγέρτη, απλά είναι ψόφιος απενεργοποιημένος. Εάν θα ενεργοποιηθεί κι άλλα τέτοια που ψυθιρίζουν όλοι, είναι πιθανή επιπλοκή η οποία αναιρείται τα τελευταία χρόνια. (τάδε έφη η ίδια η καθηγήτρια)

Όσο για τον έλεγχο του πληθυσμού, γιατί σοκάρεστε; Να σας θυμίσω τον Μάλθους; Σάμπως σταμάτησε ποτέ να εφαρμόζονται οι θεωρίες του;

Τώρα το τελευταίο περί DNA to αφήνω ασχολίαστο. Είναι απλά βλακείες δεν γίνεται να συμβεί.

Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1915
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #56 στις: 18/11/09, 17:30 »
Εγώ αυτό που έχω καταλάβει από αυτή την ιστορία είναι ότι πρόκειτε για μιά ηπιότατη μορφή γρίππης, επικίνδυνη όμως για ανθρώπους με συγκεκριμένα προβλήματα. Ο πανικός έχει δημιουργηθεί μόνο για έναν λόγο. Για να μην μείνουν κάποια εκατομμύρια στο σπίτι τους στο κρεβάτι τους για 3-4 μέρες και χαθούν ένα σωρό εργατώρες.
Ακούγεται πως ήδη έχουν νοσήσει στη χώρα μας 1-2 εκατομμύρια που τη περάσαν τόσο ελαφρά που δεν το κατάλαβαν ούτε οι ίδιοι. Εγώ προσωπικά, με γυναίκα έγκυο (γεννάμε σε μερικές μέρες) είμαι κατά του εμβολίου γιατί δεν έχω κάποιο παθολογικό πρόβλημα που μπορεί να με κάνει να κινδυνεύσω. Όσο για τη γυναίκα μου, ο γυναικολόγος μας είπε να μην το κάνουμε. Τώρα όταν το μωρό γεννηθεί με το καλό και "σαραντίσει" , το ξανασυζητάμε με τον παιδίατρο και βλέπουμε. Πιστεύω όμως ότι γενικά ένα υγιές άτομο αν ακολουθήσει κάποιους στοιχειώδους κανόνες υγιεινής και κάνει μιά διατροφή πλούσια σε βιταμίνες, το πιθανότερο είναι πως αν κολλήσει τελικά θα το περάσει χωρίς να  το καταλάβει.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #57 στις: 18/11/09, 17:53 »
@macmisias, καλή λευτεριά στη σύζυγο!

@Cuenca_60R, για να πω την αλήθεια, βλέποντας το βίντεο δεν περίμενα να αποκτήσω γνώσεις ιατρικές απο εκεί!
Αυτό που μου κανε εντύπωση και θεώρησα ενδιαφέρον είναι ότι υπάρχει δραστηριότητα κατά του εμβολίου και αναρωτιέμαι αν συμβαίνει σκόπιμα!
Αναρωτήθηκα δε αν και κατα πόσο τυχαίο είναι να έχει πάρει τόση έκταση το θέμα στις ΗΠΑ.
Όπου, ο πληθυσμός φέρεται να είναι επαρκώς ελεγχόμενος.

(το "φέρεται" είναι δική μου αίσθηση, δεν έχω σκεφτεί πως να το τεκμηριώσω)
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1424
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #58 στις: 18/11/09, 18:26 »
Θα συμφωνήσω με τον Cuenca_60R. Αν υπάρχει μια πλευρά που μας θέλει ελεγχόμενους κλπ τότε η άλλη θέλει να μας περάσει την δική της ατζέντα χρησιμοποιώντας τέτοια βίντεο με ψευδή στοιχεία, ασάφειες και πομπώδη λόγια και εκφράσεις. Ας κοιτάμε και εξετάζουμε κριτικά τα πάντα ακόμα και αν λένε αυτά που θέλουμε να ακούσουμε.

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #59 στις: 19/11/09, 03:57 »
Γιατί ονομάστηκε τότε πανδημία προκαταβολικά χωρίς να είναι αποδεδειγμένα!!! Μήπως ήταν ο μόνος τρόπος να περάσουν ένα εμβόλιο για
όλο τον πληθυσμό και μάλιστα χωρίς έλεγχο?
Που είναι η "άλλη πανδημία" τον πτηνών που φώναζαν τα ΜΜΕ και ετοίμαζαν εμβόλια? Πόσες χιλιάδες ελληνες έλεγαν οι ειδικοί κάθε μέρα στις τηλεοράσεις ότι θα πεθάνουν? 
Το 76 τι έγινε στην Αμερική? είχαμε τελικά πανδημία των χοίρων ή μπααααα?
Γιατί οι γιατροί που φώναζαν για την ασφάλεια του εμβολίου την έκαναν με ελαφρά όταν κατάλαβαν οτι το εμβόλιο θα δοκιμαστεί πρώτα σε αυτούς??


και αφού δεν θέλετε κομμένα και ραμμένα αμερικάνικα βίντεο πάρτε και ένα ποιο ευρωπαϊκό


υγ:Δεν το παίζω έξυπνος ούτε ξέρω! Αυτοί όμως που ξέρουν, καλά θα κάνουν να απαντήσουν. Οι γιατροί επιτέλους να πάρουν θέση και ευθύνη!
Οπου υπάρχει καπνός, πολύ καπνός, πάρα πολύ καπνός, ε θα υπάρχει και
μια φωτιά, δεν μπορεί  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 19/11/09, 04:07 από jim.ni »
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #60 στις: 19/11/09, 04:42 »
Στο ίδιο μοτίβο και με παραπάνω, κάποια σχόλια πάλι για το βίντεο. MACMISIAS να σου ζήσει το νινί, και ακριβώς αυτό είναι το θέμα με τη νέα γρίπη, ότι θα δημιουργήσει κοινωνικό πρόβλημα εάν ταυτόχρονα το 50% του πλανήτη πχ λέιπει από τις δουλειές τους γριπωμένος.

1.33 Το ότι υπάρχει DNA ανθρώπινο χοιρινό και πτηνών δεν σημαίνει ντε και καλά ότι έγινε σε εργαστήριο. Θυμηθείτε ότι η φύση είναι το μεγαλύτερο εργαστήριο του πλανήτη.

Κατά τα άλλα το βίντεο κινείται στο ίδιο μοτίβο, αλλά εγώ θα επιμείνω. Τελικά μήπως υπάρχει και μια αντιμαχόμενη πλευρά που επιμένει για το αντίθετο; Γιατί η όλη υπόθεση μου θυμίζει την περίπτωση με τους denials στην περιπτωση του AIDS. Ότι ο ιός δεν υπάρχει δεν έχει βρεθεί δεν υφίσταται η ασθένεια και άλλα τέτοια (μπούρδες αν με ρωτήσετε) δεν παύει να υπάρχει όμως.
Επίσης η κυρία Kilder είναι γιατρός; Αν ναι τί ειδικότητα; Γιάτι άλλο να μιλάς για σενάρια καταστροφής από την σκοπιά ενός πρωην κυβερνητικού εκπροσώπου, και άλλο να μιλάς ως ειδικός ανοσοβιολόγος, ή έστω ειδικός παθολόγος.

Ο διοικητής του ΑΧΕΠΑ (κ. Γάκης) εμβολιάστηκε ως γιατρός. Κανένας νοσοκομειακός γιατρός (σοβαρός) απ' ότι ξέρω, δεν αρνήθηκε το εμβόλιο και όσοι το αρνήθηκαν δεν αποσαφήνησαν το γιατί. Ούτε ΜΙΑ φωνή δυνατή του ελληνικού τουλάχιστον ιατρικού συλλόγου δεν είπε όχι γι αυτόν αυτόν και γι αυτόν τον λόγο. Η ίδια η Ξενογιαννακοπούλου έκανε το εμβόλιο (για να αποδείξει ότι δεν τρέχει κίνδυνος). Τόσο ηλίθιοι είμαστε σαν χώρα λοιπόν, και τόσο σάπιο το σύστημα υγείας, που ούτε οι γιατροί δεν ξέρουν πώς να προστατέψουν το εαυτό τους;Δεν θέλω να συμμερίζομαι τέτοια άποψη μηδενιστική, ποτέ δν το έκανα και δεν θα το κάνω τώρα.

Προσωπικά να σας πω όμως...ακόμα αμφιταλαντεύομαι. Εάν ήμουνα σε εξάμηνο να είμαι όλη μέρα στη κλινική, ίσως το κανα...ακόμα δεν ξέρω όμως...
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #61 στις: 19/11/09, 11:46 »
Αυτά παθαίνουμε όταν χάνουμε το μέτρο.

Για έναν αντικειμενικό παρατηρητή είναι αισθητή η υπερβολή και η άγνοια και από τις δύο πλευρές. Τι εννοώ?
1) Ο Η1Ν1 αποκλειέται να έχει DNA διότι είναι ένας RNA ιός. Και για ποιό "ανθρώπινο" συζητούμε? "Ανθρώπινο DNA" έχει και το ποντίκι, ο ελέφαντας, οι μύκητες και γενικά όλα τα γήινα έμβια.
2) Αν οι φαρμακοεταιρείες ήθελαν να μας "καθαρίσουν" μέσω εμβολίων, θα το έκαναν με τα συνηθεισμένα εμβόλια της ιλαράς, ευλογιάς κλπ. που όλοι κάνουμε αγόγγυστα στα παιδιά μας.
3) Αν κάποιος αρρωστήσει από γρίπη πολύ περισσότερα θα κερδίσουν οι εταιρείες από τα αντιικά, τα αντιβιωτικά και τα παυσίπονα, παρά από ένα απλό εμβόλιο κόστους καταναλωτή το πολύ 20 Ε.
4)Το ανοσοενισχυτικό σύμπλεγμα των εμβολίων δεν είναι επαρκώς δοκιμασμένο κλινικά, είναι αλήθεια, και ο Η5Ν1 δεν εισάγεται ως ανοσοενισχυτικό.
5) Ο υδράργυρος προκαλεί δηλητηρίαση, μεταλλάξεις και νευρολογικά προβλήματα και όποιος δεν το πιστεύει να ρθει να του δώσω μισό γραμμάριο να κάνει κάθε πρωί γαργάρες.
6) Είναι απολύτως γνωστό ότι οι φαρμακευτικές εταιρείες δίνουν στρεβλά επιδημιολογικά στοιχεία, το έχουν παραδεχθεί και οι ίδιες σε έγκυρα διεθνή περιοδικά, ότι το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η σχέση κέρδους και πιθανών αποζημιώσεων.


Γενικώς καλά κάνουν και οι επιδημιολόγοι και προτείνουν το εμβόλιο, διότι η δουλειά τους είναι να προστατέψουν το σύνολο και σκέφτονται με ποσοστά, αλλά όταν κάποιος την "πάθει" δεν μπορούμε να του πούμε: την έπαθες αλλά ανήκεις στο 1%....
Χρειάζεται λοιπόν εξατομικευμένη προσέγγιση από τους παθολόγους. Εάν ανήκεις στις ομάδες υψηλού κινδύνου πρέπει μάλλον να το κάνεις. Διότι εάν παθαίνεις συχνά σταφυλοκοκικές λοιμώξεις και πάθεις και μια τέτοια υπό την επήρεια της γρίπης ποιό αντιβιωτικό θα καταφέρει να σε "πιάσει"? Έτσι όπως έχουν γίνει τα μικρόβια, πολυανθεκτικά, που δεν χρειάζονται καν την γρίπη για να σε σκοτώσουν?

Βέβαια σκεφτείτε ότι μέχρι τον Φεβρουάριο θα έχουν εισαχθεί τόσες δόσεις εμβολίων ώστε να μπορέσουν να εμβολιαστούν 2,5 εκατομμύρια άτομα. Οι υπόλοιποι πως θα εμβολιαστούν? Οπότε καλύτερα να το αρνηθούν από μόνοι τους....
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: Τί κρύβεται πίσω απο τον ιό των χοίρων;
« Απάντηση #62 στις: 19/11/09, 16:15 »
Συμφωνώ πάρα πολύ με αυτά που λες. Μία διευκρίνηση απλά ότι ο RNA ιός μπορεί να χρησιμοποιήσει μηχανισμούς του κυττάρου προκειμένου να ενσωματωθεί στο DNA (γι αυτό φοβόμαστε και τους ιούς της ηπατήτιδας μη μας κάνουν καρκίνο και άλλους παρόμοιους ιούς).

Στα υπόλοιπα ως επί το πλείστον συμφωνώ
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1555 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/05, 15:33
από louloudenia
0 Απαντήσεις
1483 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/06, 14:42
από |ceD^EArTH_f
3 Απαντήσεις
2522 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/06, 13:21
από freemind
9 Απαντήσεις
3212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/06, 00:06
από eleos* (Βάλια πια....)
0 Απαντήσεις
1631 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 05:15
από Vern
6 Απαντήσεις
3018 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/08, 15:10
από Neikos
7 Απαντήσεις
3664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/08, 21:09
από Neikos
3 Απαντήσεις
2471 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/08, 15:05
από profsokin
68 Απαντήσεις
18107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/09, 17:23
από KgSoloman5000
5 Απαντήσεις
2346 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/11, 13:43
από metalupyourass