Αποστολέας Θέμα: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!  (Αναγνώστηκε 66113 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #276 στις: 29/05/11, 18:32 »
Δε βλεπω να δημοσιοποιεις ομως τις συμβασεις των εταιριων που επρεπε να ειχαν παραδοσει τα εργα, ομως δε το επραξαν! Ουτε να καταγγελεις ως παρανομα τα διοδια στους αντιστοιχους δρομους, αφου η ιδια η συμβαση τους ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ την εισπραξη μετα το περας της προθεσμιας παραδοσης του εργου...

Α ρε monoxeira, ποτε θα καταλαβετε πως τα παπαγαλακια δεν πουλανε πλεον στο λαο; Διασκεδαστικη η παρεμβαση σου, οπως παντα...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #277 στις: 29/05/11, 18:56 »
χμ...

http://www.patranews.gr/news.asp?ID=12895


H αστυνομια εξεταζει τις καμερες για να κυνηγισει του πολιτες συμφωνα με το "αρθρο", οταν ομως ειναι να προστατεψει τους πολιτες, τοτε ειναι απων...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #278 στις: 29/05/11, 18:59 »
Δε βλεπω να δημοσιοποιεις ομως τις συμβασεις των εταιριων που επρεπε να ειχαν παραδοσει τα εργα, ομως δε το επραξαν! Ουτε να καταγγελεις ως παρανομα τα διοδια στους αντιστοιχους δρομους, αφου η ιδια η συμβαση τους ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ την εισπραξη μετα το περας της προθεσμιας παραδοσης του εργου...

Α ρε monoxeira, ποτε θα καταλαβετε πως τα παπαγαλακια δεν πουλανε πλεον στο λαο; Διασκεδαστικη η παρεμβαση σου, οπως παντα...

Πω (πω της ανιας και προς θεου οχι της αγανακτησης η του θυμου)... Μα οποιος διαφωνει μαζι σου πρεπει να ειναι αναγκαστικα troll η παπαγαλακι η εγκαθετος ? Χαθηκε ο παλιος καιρος των δυο ανθρωπων που απλα εχουν διαφορετικη αποψη χωρις να ειναι δηλωμενοι σε κομματα κλπ?

Δε λεω να εχεις εσυ (η οποιος σκεφτεται σαν εσενα) σε κατι λαθος, δε θα τολμουσα να ισχυριστω οτι κατι τετοιο θα μπορουσε ποτε να συμβει. Αδυνατον!  :P

Απλα δωσε και ενα περιθωριο ενω φυσικα θα εισαι εσυ παντα σωστος,  να υπαρχει διαφωνια καπου καπου απο κανεναν χαζο που δεν τα βλεπει τοσο καθαρα οπως εσυ, κανα θολωμενο και  να επιχειρει για πλακα, για να γελασουμε βρε αδερφε να παραθετει και αυτος κατι που ακουσε, που βρηκε, ενα γεγονος χωρις να πληρωνεται απο καποιον, να εχει καποιο σκοτεινο σχεδιο, να ειναι συνομοτης κλπ.  Και αν ειναι και ελλιπης η παραθεση, αν δεν θα εχει ολη τη βιβλιογραφια που θα ηθελες, δε θα εχει τους φακελους συμβασεων, δε θα εγραψε τα ονοματα των πρωτων μηχανικων κλπ. αστο να περασει, δεν εχουν ολη την δυνατοτητα να κανουν τοσο τεκμηριωμενες και πληρεις παραθεσεις, ας μην νιωθουν και ασχημα για αυτη τους την αδυναμια.


Δε σου λεω οτι καλως πληρωσαμε/πληρωνουμε/ξαναπληρωνουμε... σου λεω οτι κακως σπανε δημοσια περιουσια. Δε ξερω σε τι μπορει να διαφωνεις πανω σε αυτο.  Για συμβασεις κλπ δεν ξερω. Αλλα δε μου αρεσει να σπανε ανθρωποι πραγματα που εχω πληρωσει και να τα ξαναπληρωνω. Οπως και εσενα δε σου αρεσει να ξαναπληρωνεις για διοδια που δε θα επρεπε. Δε χρειαζεται να ειναι ο ενας εκ των δυο παπαγαλακι επειδη νιωθει ετσι. Επισης δηλωνω οτι θεωρω εαυτον αρκετα πιο αντισυμβατικο/ακαλουπωτο ωστε να καταδεχομαι να ειμαι ενταγμενος η να εκφραζομαι απο η ακομα και να ψηφιζω καποιο κομμα. Εχω καμια 10αρια χρονια να ψηφισω καποιο κομμα (Για να παπαγαλιζει κανεις κατι πρεπει να το ακουει πολλες φορες απο την κομματικη του προπαγανδα, τις ειδησεις, την εφημεριδα του, τον  κομματικο ιστρουκτορα του, τον βουλευτη του μεχρι να το εμπεδωσει). Και ενα τελευταιο συμπερασμα που απταιται κομματων αλλα δεν ειναι καθολου πολιτικο, οποτε νομιζω οτι επιτρεπεται:  Η αριστερη φαλαγγα την σημερον εχει χασει το χιουμορ της!
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/11, 19:06 από monoxeiras »
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #279 στις: 29/05/11, 19:13 »
χμ...

http://www.patranews.gr/news.asp?ID=12895


H αστυνομια εξεταζει τις καμερες για να κυνηγισει του πολιτες συμφωνα με το "αρθρο", οταν ομως ειναι να προστατεψει τους πολιτες, τοτε ειναι απων...


Γενικως δε διαφωνω.

Απλα να δωσω και μια αλλη διασταση σα σοφιστεια... Και αυτο που κανει η αστυνομια τελικα προστασια των πολιτων (της περιουσιας τους για την ακριβεια) θα μπορουσε να θεωρηθει. Ολοι πολιτες με λιγα λογια ειμαστε. Και εγω που  θα κληθω να πληρωσω τις φθορες και  ο αλλος που τις κανει.
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #280 στις: 29/05/11, 19:26 »
Για συμβασεις κλπ δεν ξερω.

Παραξενο, γιατι πριν κατι posts υπαρχει εκτενη αναφορα πανω σε αυτο το ζητημα:

http://forum.kithara.gr/index.php?topic=76641.msg653283#msg653283

Δε σε ειδα ομως να παιρνεις θεση για ολα αυτα που κατηγγειλε γνωστος   δημοσιογραφος, περι παρακωλυσης κυκλοφοριας, "αδυναμιας" της αστυνομιας   να ελεγξει τους...δωρητες της κλπ κλπ!

Ομως το βρηκες πιο λογικο να μιλησεις για το τι κανουν οι "Δε πληρωνω"...Ενα παπαγαλακι απλως γραφει εκει που θελει, αγνοωντας οτιδηποτε το ενοχλει ;)

Δεν ειναι αναγκη να εισαι καπου προσκολλημενος για να θεωρεισαι παπαγαλακι ή φορεας αποψεων που ευνοουν ενα ανομο κρατος ;) Αλιμονο εαν περιμεναμε τα παπαγαλακια να ειναι μουχλιασμενα, οπως το πολιτικο συστημα ;) Και ουκ ολιγες φορες μεταφερεις συγκεκριμενες ιδεες... Δεν ειναι αναγκη να ψηφιζεις για να εισαι κατι ;)

Γενικα, εαν η συμβαση/συμφωνια εχει παραβει, δεν ειναι παρανομο να πληρωνουμε διοδια; ;) Μια ξεκαθαρη απαντηση σε παρακαλω, γιατι troll δεν ειναι αυτος που διαφωνει σε μια συζητηση, αλλα αυτος που κανει μια συζητηση που αφορα την Αθηνα να πηγαινει απο την Πατρα στη Θεσσαλονικη προκαλωντας χαος!

Και συμφωνω για την καταστροφη περιουσιας ( που στην προκειμενη περιπτωση ειναι ακομα ιδιωτικη κι οχι δημοσια, αφου η διαχειριση γινεται απο ιδιωτικη εταιρια )!

« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/11, 19:30 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Για συμβασεις κλπ δεν ξερω.

Παραξενο, γιατι πριν κατι posts υπαρχει εκτενη αναφορα πανω σε αυτο το ζητημα:

http://forum.kithara.gr/index.php?topic=76641.msg653283#msg653283

Δεν ειναι αναγκη να εισαι καπου προσκολλημενος για να θεωρεισαι παπαγαλακι ή φορεας αποψεων που ευνοουν ενα ανομο κρατος ;) Αλιμονο εαν περιμεναμε τα παπαγαλακια να ειναι μουχλιασμενα, οπως το πολιτικο συστημα ;) Και ουκ ολιγες φορες μεταφερεις συγκεκριμενες ιδεες... Δεν ειναι αναγκη να ψηφιζεις για να εισαι κατι ;)

Γενικα, εαν η συμβαση/συμφωνια εχει παραβει, δεν ειναι παρανομο να πληρωνουμε διοδια; ;) Μια ξεκαθαρη απαντηση σε παρακαλω, γιατι troll δεν ειναι αυτος που διαφωνει σε μια συζητηση, αλλα αυτος που κανει μια συζητηση που αφορα την Αθηνα να πηγαινει απο την Πατρα στη Θεσσαλονικη προκαλωντας χαος!

Και συμφωνω για την καταστροφη περιουσιας ( που στην προκειμενη περιπτωση ειναι ακομα ιδιωτικη κι οχι δημοσια, αφου η διαχειριση γινεται απο ιδιωτικη εταιρια )!


Ε δε ξερω για συμβασεις τι να κανω?  Και για την δηλωση εφοριας σε  λογιστη παω. Αλλα αν υπαρχουν αληθεια καπου στο σαιτ (ειλικρινα ουτε που τις διαβασα) συμβασεις κατασκευαστικων εταιριων με δημοσιους οργανισμους (τρεμω και μονο στην  ιδεα να διαβασω κατι τετοιο) τοτε τι ζητας απο μενα που λες γιατι δεν παραθετω τις συμβασεις?  Σε πιστευω ομως χωρις δευτερη κουβεντα οτι εχουν καταπατησει καθε ρητρα τους. Και μονο που εσυ τις διαβασες μου αρκει. Αλλο ομως ηταν το θεμα μου, οι ανουσιες καταστροφες

Η διαχειριση/εκμεταλλευση των εργων νομιζω ειναι ιδιωτικη. Το εργο/περιουσια  παραμενει δημοσιο (μεχρι να το ξεπουλησουμε, that is)
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #282 στις: 29/05/11, 19:35 »
Οποτε ρωτω ξανα...

Εαν εσυ περνας απο ενα δρομο που η συμβαση της εταιριας εχει ληξει και η βασικη ρητρα ειναι η διακοπη εισπραξης διοδιων, θα δεχοσουν να τα πληρωσεις; ΠΟσο μαλλον να καταγραφεσαι με καμερες ωστε να σου ερθει και η κληση στο σπιτι!

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #283 στις: 29/05/11, 19:46 »
Οποτε ρωτω ξανα...

Εαν εσυ περνας απο ενα δρομο που η συμβαση της εταιριας εχει ληξει και η βασικη ρητρα ειναι η διακοπη εισπραξης διοδιων, θα δεχοσουν να τα πληρωσεις; ΠΟσο μαλλον να καταγραφεσαι με καμερες ωστε να σου ερθει και η κληση στο σπιτι!

Εγω σου ξαναλεω, αυτο κανω... συνεχιζω να πληρωνω καθε φορα διοδια και ας εχω την υποψια οτι εχουν υπερκοστολογηθει, εχει φαει κοσμος με χρυσα κουταλια, εχουν παρανομες και καταχρηστικες συμβασεις και πιθανως εχει εκπνευσει και οποιο διαστημα που θα επρεπε να εισπραττουν.

Αλλα αυτο ειναι μια προσωπικη μου σταση που δεν αφαιρει/ενοχλει τα δικαιωματα του διπλανου μου να κανει το αντιθετο. Οταν ομως ο αλλος παει και σπαει κατι που εχουμε απο κοινου μου κανει κακο.

Το οτι τον κατεγραψε η καμερα να σπαει την γεφυρα μου η να καει το δασος μου (για οποιο λογο και να ειχε να προβει αυτην την ψυχικα διαταραγμενη πραξη) και τωρα η αστυνομια μπορει να τον μαζεψει δε μπορω να πω οτι με ενοχλει. Και αυτοι που καψαν την Μαρφιν ισως να ειχαν τους λογους τους και οι βομβιστες που κατα καιρους δραστηριοποιουνται απο δω και απο κει εχουν τους λογους τους (στο μυαλο τους μαλιστα ειμαι σιγουρος οτι θα πιστευουν οτι κανουν και το σωστο) αλλα μακαρι να τους ειχαμε καταγραψει.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/11, 19:48 από monoxeiras »
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #284 στις: 29/05/11, 19:55 »
Ασχετα αν ο συντροφος monoxeiras εχει κουρασει (αλλα και κουραστει ο ιδιος), τουλαχιστον στις υπογραφες του βγαζει ολο του το ταλεντο σκορπωντας απλοχερα το γελιο.
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #285 στις: 29/05/11, 19:57 »
Γιατι να πληρωνεις κατι που εχει ληξει; Ληγμενο γαλα θα το πληρωνες πχ? :/
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #286 στις: 29/05/11, 19:58 »
Ασχετα αν ο συντροφος monoxeiras εχει κουρασει (αλλα και κουραστει ο ιδιος), τουλαχιστον στις υπογραφες του βγαζει ολο του το ταλεντο σκορπωντας απλοχερα το γελιο.
Επιτελουςενας ανθρωπος με γουστο και παρατηρητικοτητα. Τα comments ο καμβας για τις υπογραφες μου. Στα oneliners ειμαι αληθινα δυνατος.
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #287 στις: 29/05/11, 20:01 »
Γιατι να πληρωνεις κατι που εχει ληξει; Ληγμενο γαλα θα το πληρωνες πχ? :/

Τελευταιο (για χαρη του φιλου που με κολακεψε για τις υπογραφες) για να μην το κουραζουμε αλλο.

Βρε παιδι μου πες οτι εγω ειμαι χαζος και θα το πληρωνα επειδη ειμαι χαζος.
Δεν ειναι εκει το ζητημα του link που παρεθεσα. Αυτο ελεγε (κατ' αντιστοιχιαν) οτι κατι οργανωμενοι τυποι καναν βανδαλισμους για διαμαρτυρια στο σουπερμαρκετ και η αστυνομια τους ψαχνει.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/11, 20:02 από monoxeiras »
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #288 στις: 29/05/11, 20:06 »

Βρε παιδι μου πες οτι εγω ειμαι χαζος και θα το πληρωνα επειδη ειμαι χαζος.


Οκ, μετα τις υπογραφες, η παραδοχη χαζομαρας ειναι ο,τι το καλυτερο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #289 στις: 01/06/11, 20:26 »
χμ...

http://www.patranews.gr/news.asp?ID=12895


H αστυνομια εξεταζει τις καμερες για να κυνηγισει του πολιτες συμφωνα με το "αρθρο", οταν ομως ειναι να προστατεψει τους πολιτες, τοτε ειναι απων...


Γενικως δε διαφωνω.

Απλα να δωσω και μια αλλη διασταση σα σοφιστεια... Και αυτο που κανει η αστυνομια τελικα προστασια των πολιτων (της περιουσιας τους για την ακριβεια) θα μπορουσε να θεωρηθει. Ολοι πολιτες με λιγα λογια ειμαστε. Και εγω που  θα κληθω να πληρωσω τις φθορες και  ο αλλος που τις κανει.


Ενοουσα οτι ασχολειτε περισοτερο οταν υπαρχουν εισπρακτικα μετρα και οπου υπαρχουν συμφερωντα, και σε πιο σοβαρες καταστασεις ειναι ανυπαρκτη.
Βεβαια οπως μου ελεγε ενας αστυνομικος σημερα που ειχα παει στο τμημα για να βγαλω κατι χαρτια, πιανουν κλεφτες επ αυτοφωρω, και ο εισαγγελεας τους λεει αστον ελευθερο και μην μου ξαναφερετε ατομα για τετοιο αδικημα, μετα τι περιμενουμε να γινει...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #290 στις: 18/07/11, 12:39 »
Παιδια, τι γινεται με το "δεν πληρωνω" σε διοδια, λεωφορεια, μετρο, δεν ακουω νεωτερα, ψιλοεφυγε απο τα φωτα της δημοσιοτητας η μοδα του, κανεις κινηματιας να μας πει τι γινεται? Γενικευτηκε τελικα και στην Ευρωπη που ακουγοταν? 
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #292 στις: 18/07/11, 16:39 »
Οι "δεν πληρώνω" πάνε...παραλία
 
http://www.slap.gr/epikairotita/koinonia/%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%8E%CE%BD%CF%89-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%B5%CF%82


Η (ελληνικη) πραγματικοτητα ξεπερναει την κωμωδια!  ;D :o

Για Χειμερινη ενασχοληση... food for thought.... Παρνασσος, περιφραγμενο βουνο, ιδιωτικες εγκαταστασεις σε δημοσια δασικη εκταση, στερειται ο μεσος ελλην το δικαιωμα ελευθερης προσβασης στις χιονισμενες του πιστες, υψηλο και καταχρηστικο εισητηριο απο ιδιωτικη εταιρια..... βλεπω "δε πληρωνω" για σκι σε Κελαρια/ Φτερολακα ?
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #293 στις: 18/07/11, 18:00 »
Nα κεράσω ένα??  ;D    ;D    ;D


Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #294 στις: 18/07/11, 18:14 »
Σας παρακαλω, μη δινετε πατημα σε ορισμενα μελη-trolls να εχουν "διαλογο". Οσο περισσοτερο τα αγνοειτε, τοσο λιγοτερο μπορουν να επηρεασουν την ομαλη λειτουργια του forum.

Ακομα κι αν καποια στιγμη προκαλεσουν, καλυτερα να μην απαντησετε...Οσο περισσοτερο τους απαντατε, τοσο περισσοτερο εδραιωνουν την παρουσια τους!

Προειδοποιω πως οποιοδηποτε trolling μηνυμα εμφανιστει, θα μεταφερεται ( στην καλυτερη ) στον Καδο κι απο εκει θα ειναι συντομη η ζωη του. Για να ληξει μια και καλη το ζητημα με ορισμενους "εξυπνους".
« Τελευταία τροποποίηση: 18/07/11, 18:16 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #295 στις: 18/07/11, 19:19 »
"Δε πληρωνω" σε ξαπλωστρες υπαρχει πουθενα, εστω και Λουτσα?

Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #296 στις: 19/07/11, 00:56 »
Παντως αυτο που λεει ο τρολης δεν ειναι και τοσο τρολια απο την αποψη οτι παρα πολυς κοσμος-ειδικα Αθηναιοι θεωρουν παρα πολυ λογικο ιδιωτες(και παλιοτερα ΕΟΤ) ή ξενοδοχειακες μοναδες να κλεινουν-φραζουν παραλιες και να πρεπει να πληρωσεις 4-5/ατομο για να απολαυσεις λεει τις υπηρεσιες..Δηλαδη καθαριοτητα,μπανια,ντουζ..Στην Αττικη μαλιστα το προβλημα ειναι τεραστιο αφου εκτος απο τις παραλιες ''μαγαζια'' πολλοι δημοι απαξιωνουν επιτηδες τις ανοιχτες τους παραλιες..Οσο για την ''εσωτερικη'' κριτικη καποιοι πρεπει να καταλαβουν οτι η εκμεταλλευση  η ανελευθερια δεν αρχιζει και τελειωνει στους χωρους δουλειας.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #297 στις: 19/07/11, 08:57 »
Έγινε τόσος χαμός για να απελευθερωθεί η παραλία Αγ. Κοσμά στο Ελληνικό, πριν χρόνια. Πρέπει να απελευθερωθούν και όλες οι υπόλοιπες. Πρώτα απ'όλους οι δημότες των δήμων με κλειστές παραλίες πρέπει να απαιτήσουν από τον δήμαρχο την επέμβασή του, και επίσης να κάνουν ντου στις παραλίες αυτές χρησιμοποιώντας το δικαίωμά τους στην πρόσβαση στον αιγιαλό.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #298 στις: 19/07/11, 14:49 »
Έγινε τόσος χαμός για να απελευθερωθεί η παραλία Αγ. Κοσμά στο Ελληνικό, πριν χρόνια. Πρέπει να απελευθερωθούν και όλες οι υπόλοιπες. Πρώτα απ'όλους οι δημότες των δήμων με κλειστές παραλίες πρέπει να απαιτήσουν από τον δήμαρχο την επέμβασή του, και επίσης να κάνουν ντου στις παραλίες αυτές χρησιμοποιώντας το δικαίωμά τους στην πρόσβαση στον αιγιαλό.
Αυτο ειναι το προβλημα οτι ο κοσμος εχει νομιμοποιησει στη λογικη του την κλειστη παραλια και μαλιστα την προτιμαει αντι να παει ''διπλα στη βρωμια'' αντι εστω να διεκδικησει την καθαριοτητα των ανοιχτων παραλιων..2 κραυγαλεα παραδειγματα στ ανοτια προαστια παντως ειναι
1)Κομματι της κλειστης α' Πλαζ Βουλας που ηταν πρωην καμπινγκ και απο τοτε που εκλεισε σφραγισμενος χωρος ανοιχτηκε περυσι απο τον δημο με νταουλια και πλακατ για ελευθερες παραλιες...Μαλιστα με αυτο το τροπο αν εμπαινες απο αυτο το σημειο(ειχε τις παλιες εγκαταστασεις του καμπινγκ) εβγαινες στην ακρη της ιδιωτικης πλαζ και κανεις δεν σε εμποδιζε να μπεις..Απο περυσι μεχρι φετος με προσχημα τη βρωμια που δημιουργηθηκε στους χωρους πριν την παραλια(φυσικα ο δημος ανοιξε τον χωρο αλλα δεν τον περιποιηθηκε) την κλεισαν και οχι μονο αυτο αλλα η πλαζ Βουλας την οικιοποιηθηκε..Μαλλον μιλαμε για συντονισμενη δραση του δημαρχου Βουλας-Βαρκιζαν Κασσιδοκωστα με τον ιδιοκτητη της Πλαζ.

2)Η Β' πλαζ Βουλας μια αρκετα μεγαλη παραλια παραμενει εδω και πολλα χρονια κλειδαμπαρωμενη με ψηλα καγκελα γυρω γυρω με αποτελεσμα να μην ειναι προσβασιμη απο κανεναν.Δηλαδη οχι μονο ειναι ιδιωτικη αλλα αυτος εχει αποκλεισει την προσβαση με οποιοδηποτε τροπο..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #299 στις: 19/07/11, 15:04 »
Το θεμα με τις παραλιες ειναι ακριβως οπως και με ολα τα υπολοιπα. Επιτηδες ακολουθουνται τακτικες για να ριξουν τις αξιες ακινητων σε τοποθεσιες με μεγαλο εμπορικο ενδιαφερον, ωστε αργοτερα καποιοι να αγορασουν για ενα κομματι ψωμι περιουσιες που υπο φυσιολογικες συνθηκες δεν θα μπορουσαν καν να αγορασουν. Ετσι δινουν και την δικαιολογια της "αξιοποιησης" απο ιδιωτες που τελικα για αλλη μια φορα καρπωνονται τα παντα χωρις να δαπανουν τπτ, ενω ταυτοχρονα εμφανιζονται και ως οι γνωστοι ευεργετες του εθνους...
Καποια πραγματα απλα δεν θα επρεπε να ειναι ιδιωτικα και να προστατευονται απο το συνταγμα. Πραγματα οπως υγεια και περιθαλψη, προσβαση στην φυση, προσβαση σε ποσιμο καθαρο νερο, παροχη ηλεκτρικου ρευματος, συγκοινωνιες, παιδεια και εκπαιδευση γενικοτερα.
Ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ που αυτα τα πραγματα οχι μονο δεν ειναι δωρεαν, αλλα ουτε καν ελεγχονται απο τον λαο.
Ειναι απαραδεκτο να μην εχουν οι ανθρωποι προσβαση σε τετοιες υπηρεσιες/αγαθα πρωτης αναγκης.
Και ειναι καιρος να αρχισουμε να συζηταμε για το ηθικο της υποθεσης, περα απο το πολιτικο-οικονομικο-τεχνικο.
Δεν γινεται οι αγορες και γενικα οποιοσδηποτε να ειναι πανω απο τις αναγκες των πολλων. Ειναι παραλογο και ανηθικο.
Οι αγορες πρεπει να υπαρχουν για να υπηρετουν τον ανθρωπο και οχι για να υπηρετει ο ανθρωπος αυτες.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/10, 21:31
από Μαρμελακι
7 Απαντήσεις
2981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/10, 04:16
από draned
0 Απαντήσεις
3271 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/17, 22:53
από MARIOS F
0 Απαντήσεις
5985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/18, 15:17
από Βραζίλης