Αποστολέας Θέμα: Έκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"  (Αναγνώστηκε 5082 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hmg

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Την επόμενη Κυριακή 16/06 στο Χαϊδάρι, θα εκθέσουμε για πρώτη φορά τα καλούδια μας!!! Και φυσικά θα είναι πολλοί έλληνες κατασκευαστές με τις δημιουργίες τους ! Σας περιμένουμε!
Πληροφορίες στο www.handmadeguitars.gr και στο fb handmadeguitars.gr , αλλά και στο http://www.luthier.gr



Δείτε την αφίσα της έκθεσης: http://www.luthier.gr/index.php?action=dlattach;topic=1003.0;attach=6951;image

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία, οργάνωση και υλοποίηση της έκθεσης.....

φαντάζομαι,είναι αφιερωμένη στη μνήμη του γνωστού "EG"?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Πολύ ενδιαφέρουσα εκδήλωση! Θα μπορούμε μόνο να δούμε τις δημιουργίες σας, ή και να αγγίξουμε/παίξουμε;
Επίσης, οι κατασκευαστές θα είναι διαθέσιμοι για να δώσουν συμβουλές σε όσους θέλουν να κατασκευάσουν κάποιο όργανο;
Πάντως, οι κιθάρες που βλέπω στο handmadeguitars.gr φαίνονται επαγγελματικότατες και πανέμορφες.

Αποσυνδεδεμένος rmcctr

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
    • Η Πύλη των Ελλήνων Οργανοποιών
Καλημέρα σε όλους.
Θα ήθελα και εγώ να σας καλέσω στην εκδήλωση μας που είναι αφιερωμένη στον φίλο Ηλία Γραβάνη γνωστό και ως EG που μας άφησε απροσδόκητα τον Δεκέμβριο.



Πολύ ενδιαφέρουσα εκδήλωση! Θα μπορούμε μόνο να δούμε τις δημιουργίες σας, ή και να αγγίξουμε/παίξουμε;
Επίσης, οι κατασκευαστές θα είναι διαθέσιμοι για να δώσουν συμβουλές σε όσους θέλουν να κατασκευάσουν κάποιο όργανο;
Πάντως, οι κιθάρες που βλέπω στο handmadeguitars.gr φαίνονται επαγγελματικότατες και πανέμορφες.
Φυσικά και θα μπορεί ο καθένας να παίξει με τα όργανα και να πάρει όποια πληροφορία θέλει για την κατασκευή τους αφού θα παράσχουν όλοι οι συμμετέχοντες κάθε βοήθεια.
Άλλωστε είμαστε ερασιτέχνες που έχουν μεράκι για αυτό που κάνουν και όποιος θέλει να ασχοληθεί με την οργανοποιία είναι ευπρόσδεκτος να μάθει τα πάντα για αυτήν τη τέχνη...
« Τελευταία τροποποίηση: 11/06/13, 17:39 από rmcctr »

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Από τη σελίδα 9 έως και την σελίδα 11, υπάρχουν φωτογραφικό υλικό + video από την έκθεση...take a look.
http://www.luthier.gr/index.php?topic=1003.120
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Αχ, δεν κατάφερα να πάρω τα πόδια μου για να παω, ήμουν πολύ κουρασμένος από το Σάββατο.
XoLiDoXoS, πήγες; Αν ναι, πες εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Εγώ πάλι Βραζίλη, μια χαρά ξεκούραστος ήμουν, αλλά δεν είχα την κατάλληλη παρέα για τέτοια κατάσταση. Σάββατο και κουρασμένος δεν είναι ότι καλύτερο, κουράγιο. Οι εντυπώσεις πάντως από τα βιντεάκια και τις εικόνες είναι πολύ καλές. Μια και από ότι φαίνεται το περιβάλλον ήταν πολύ φιλικό, όποιος ήθελε γρατζουνούσε τα όργανα, αράξανε από ότι φαίνεται αρκετά για να κάνουνε το χαβαλέ τους και τα πιώματά τους. Ζωηρά και όμορφα πράγματα. Να είναι καλά, να φτιάξουνε και άλλα όμορφα όργανα, να ξαναπεράσουνε καλά και ίσως του χρόνου περάσουμε και εμείς μια βόλτα.
HMG giutars, ρίξε μας καμμιά περιγραφή εντυπώσεων για το event!
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος hmg

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Λοιπόν,


ας αρχίσουμε με συγχαρητήρια για αυτούς που "έτρεξαν" την έκθεση. Όλοι περάσαμε καλά, μιλήσαμε, γνωριστήκαμε, ανταλλάξαμε απόψεις και δοκιμάσαμε διάφορα όργανα, μερικά πολύ ενδιαφέροντα και ρακί.
Εμείς είχαμε "περιορισμό" για πέντε-έξι κομμάτια και μαζί με ένα ακόμη φίλο ερασιτέχνη φέραμε τελικά μόνο 9 όργανα. Ευτυχώς!!!
Ο χώρος ήταν μικρός για όλες τις συμμετοχές και δεν έγινε καμιά μελετημένη διάταξη, οπότε ο καθένας έστησε όπου και όπως μπορούσε. Ήταν δύσκολο να παίξεις με ηλεκτρικά όργανα και να τα δοκιμάσεις σε εύρος ήχων -υπήρχαν από εμάς δύο line6 με εφέ- όταν οι διπλανοί σου έχουν μπουζούκια, τζουράδες και μπαγλαμάδες. Όμως το κλίμα ήταν καλό! Και ήταν για μας μια ενδιαφέρουσα εμπειρία!


Προτείναμε στα άτομα που έτρεξαν το project την επόμενη φορά να συμβάλλουμε για να γίνει σε πιο κεντρικό αλλά και μεγαλύτερο χώρο! 


Δυστυχώς ο φωτογράφος μας δεν τα κατάφερε και δεν έχουμε σοβαρές φωτό...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
11688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
12 Απαντήσεις
12824 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
15 Απαντήσεις
10461 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
7 Απαντήσεις
4831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 23:39
από Νεφελοβάτης
0 Απαντήσεις
2083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/11, 15:49
από diaolosh
0 Απαντήσεις
2854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/13, 18:09
από Spyros Delta
0 Απαντήσεις
4019 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/14, 20:37
από rmcctr
3 Απαντήσεις
6356 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/16, 16:58
από vegos
1 Απαντήσεις
5987 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/16, 09:41
από saved
0 Απαντήσεις
3350 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/19, 11:07
από saved