Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 673893 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1950 στις: 09/12/08, 12:41 »
Γι'αυτο ρωταω ποσοι ανθρωποι ηταν στην ΕΙΡΗΝΙΚΗ πορεια της Αθηνας. Γιατι το ξεχασαμε κατι σελιδες τωρα και για μενα ειναι πρα πολυ σημαντικο!

Η "ειρηνική" πορεία είναι η ίδια με την "επεισοδιακή".. Απλά η πορεία είναι μεγάλη και μπορείς να εισαι σε συγκεκριμένα μπλοκ που δεν συμμετέχουν σε καταστροφές εάν είσαι αντίθετος μ'αυτές..

FSL, εγώ αυτό που κατάλαβα από τον Bairn είναι ότι όσοι ήταν στην πορεία έχουν σαφή άποψη λόγω της ανόθευτης πρωτογενούς ενημέρωσης.. Εάν ενημερώνεσαι αποκλειστικά από τα κανάλια δεν μπορείς να ξέρεις όλη την αλήθεια...
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1951 στις: 09/12/08, 12:44 »
Δεν νομιζω πως ολοι κατεβηκαν για να κανουν επεισοδια psofokin. Κατεβηκαν για να εκφρασουν ειρηνικα με τα συνθηματα και κυριως τη μαζα του κοσμου, την αντιθεση τους απεναντι σε αυτο το κρατος που δεν σεβεται πλεον τις πιο θεμελιωδεις αρχες της δημοκρατιας!

Και δεν νομιζω πως τα αριστερα μπλογκ θα ηθελαν να δημιουργησουν αυτες τις καταστροφες. Εχουν παραπανω μυαλο απο αυτο που μερικοι δημοσιογραφοι παρουσιαζαν χθες ;)

Γι'αυτο ρωταω ξανα! Ποσοι κατεβηκαν στην πορεια! Εναν αριθμο! Γιατι οι αριθμοι φοβιζουν μια κυβερνηση ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1952 στις: 09/12/08, 12:44 »
Γι'αυτο ρωταω ποσοι ανθρωποι ηταν στην ΕΙΡΗΝΙΚΗ πορεια της Αθηνας. Γιατι το ξεχασαμε κατι σελιδες τωρα και για μενα ειναι πρα πολυ σημαντικο!

Η "ειρηνική" πορεία είναι η ίδια με την "επεισοδιακή".. Απλά η πορεία είναι μεγάλη και μπορείς να εισαι σε συγκεκριμένα μπλοκ που δεν συμμετέχουν σε καταστροφές εάν είσαι αντίθετος μ'αυτές..

ο φρι φαινεται ενα ατομο που εχει παει σε πορειες και εχει τεραστια εμπειρια...
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1953 στις: 09/12/08, 12:45 »
Γι'αυτο ρωταω ποσοι ανθρωποι ηταν στην ΕΙΡΗΝΙΚΗ πορεια της Αθηνας. Γιατι το ξεχασαμε κατι σελιδες τωρα και για μενα ειναι πρα πολυ σημαντικο!

Η "ειρηνική" πορεία είναι η ίδια με την "επεισοδιακή".. Απλά η πορεία είναι μεγάλη και μπορείς να εισαι σε συγκεκριμένα μπλοκ που δεν συμμετέχουν σε καταστροφές εάν είσαι αντίθετος μ'αυτές..


κανεις μεγαλο λαθος..γτ κινδυνευουν και αυτα τα μπλοκ..και απο αναρχικους και απο ματαδες...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1954 στις: 09/12/08, 12:47 »
Άσε που είδα μερικά λαμακιστήρια να κλέβουν και πράγματα από τα καταστήματα
το πλιατσικο το καταδικαζω και εγω
 

το κανουν ηλιθιοι αναρχικοι του κωλου,αστεγοι κλπ...

δεν εχει σχεση με τις επιδρομες στα σουπερ μαρκετ.το πλιατσικο ειναι βλακεια.


διαβαστε ξενα μμε τι λενε :στον δρομο δεν ειναι μονο αναρχικοι,τις ζημιες δεν τις κανουν μονο αναρχικοι οργανωνεμενοι.αυθορμητα κοσμος στους δρομους.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/08, 12:49 από bairn of mosul »
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1955 στις: 09/12/08, 12:48 »
Κάποιοι εδώ μέσα είναι πολύ αστείοι και θιασώτες του "Με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω".. Ο νοών νοείτο..

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1956 στις: 09/12/08, 12:51 »
Το μονο μπλοκ που ηταν ετσι οπως λετε ηταν αυτο του ΚΚΕ το οποιο οπως ολοι ξερουμε ξεκινησε απο αλλου και εκοψε την μεγαλη πορεια στη μεση ΜΕ ΤΡΙΠΛΕΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ενω γυρω γυρω καιγονταν τα παντα!Σημερα αλλα και χτες το Κκε καταφερε μεσα απο τα ΜΜΕ να διαφημισει οτι εκαναν ειρηνικη πορεια και την προστατευσαν αναλογα.Τι ακρινως προστατευσαν ρε πανε καλα?Προστασια της πορεια ειναι να μην μπεις ο ταραχοποιος μεσα της?Η να βλεπεις να βαρανε καποιον και να μην τον αφηνεις να μπει? :PΠΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟΙ..

Επισημο αιθμο για τον κοσμο δεν εχω ακουσει αλλωστε ΚΑΝΕΙΣ δεν ασχοληθηκε με αυτην(παντως εγω τοσο κοσμο μαζεμενο δεν εχω ξαναδει..γυρω στα 8000-10000 περιπου λεω με καθε επιφυλαξη)!ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΔΗΛΑΔΗ!Και δωθηκε σημασια ουτε καν στους αναρχικους που σπαγαν καμερες κλπ αλλα ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΠΑΑΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΑΨΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΤΙΡΙΑ ΚΑΙ ΚΛΕΒΑΝ ρολογια.Ποσο μ βρωμαει αυτη η υποθεση...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1957 στις: 09/12/08, 12:59 »
Όχι, δεν αναφέρομαι στο ΚΚΕ που έκανε διαφορετική πορεία, απλά μέσα στην πορεία, υπήρχαν κομμάτια της που ήταν κάπως πιο οργανωμένα με δικά τους πανό όπου γενικά θα μπορούσε κάποιος να αισθάνεται πιο ασφαλής..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1958 στις: 09/12/08, 13:01 »
Πως ακριβώς ξεχωρίζεις ποιος έχει πάει σε πορεία και ποιος όχι?

Δε μου απάντησες σε αυτό που σε ρώτησα παραπάνω.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1959 στις: 09/12/08, 13:02 »
Κιρατζο εγω ακουσα καπου 15000 ατομα..
αν αφησουν τους αναρχοαυτονομους να μπουν θα τους διαλυσουν το μπλοκ οι μπατσοι,με χημικα και με ντου..οταν βλεπουν απλο κοσμακη κανουν επιθεση... :P
οποτε τι θα προστατεψουν οι ανθρωποι τους διαδηλωτες του ή τους χουλιγκανους;...
prosfokin>ειδικα χτες ηταν ολοι ανοργανωτοι..
tromokrates einai ta mme

exoun parei edw kai xronia thn prwtia
δεν μιλησα για μμε να απαντας ειδικα και οχι γενικα... ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/08, 13:08 από Amylo »
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1960 στις: 09/12/08, 13:06 »
H ανοργανωσια ηταν λογικη για 2 λογους.
1.Ειχε παρα πολυ κοσμο(15000 οπως λες)
2.Δεν υπηρχε ο φοβος της αστυνομιας ωστε να γινουν αλυσιδες κλπ.

Οσο για το ΚΚΕ και τα μπλοκ του δεν θελω να το παω παραπερα γιατι θα αρχισουμε παλι τις εκθεσεις..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1961 στις: 09/12/08, 14:00 »
στα Γιάννενα πάντως για δευτερη συνεχόμενη νυχτα ''κατέβηκαν'' όλες, μα όλες οι τζαμαρίες των τραπεζών αλλά και μερικών καταστημάτων... μεχρι και πριν λίγο έπεφταν δακρυγόνα... sms φτάνουν ακόμη στους μαθητές...  και περιμένουμε να δούμε πόσοι θα κοιμηθούν σημερα μέσα στα κσταστήματά τους προσπαθώντας να τα διαφυλάξουν...

Οτι συμβαινει μεσα στα Χριστούγεννα ειναι τραγικό για όλους μας... και για μια ακόμη φορά δεν το αντιλαμβάνεται κανεις ουτε κυβερνητικός ή της αντιπολίτευσης ή αντιεξουσιαστής... Το αποτέλεσμα μετράει  όπως πάντα... κι αυτό ειναι πως όλοι μας έχουμε αποτύχει και δυστυχώς όλοι θα το πληρώσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1962 στις: 09/12/08, 14:07 »
Λαμπρο πως θα το πληρωσουμε ολοι ακριβως;... ???
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1963 στις: 09/12/08, 14:13 »
κ τ συμπερασμα π βγαζει ο αξιοτιμος κος Παπανδρεου: "Η μονη λυση ειναι οι εκλογες"...
Ααααα ρε γιαουρτι που τους χρειαζεται ολους...
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1964 στις: 09/12/08, 14:17 »
κ τ συμπερασμα π βγαζει ο αξιοτιμος κος Παπανδρεου: "Η μονη λυση ειναι οι εκλογες"...
Ααααα ρε γιαουρτι που τους χρειαζεται ολους...

Γιατί μόνο αυτός το πε?
Βγήκαν χτες Αλαβάνος και Τσίπρας με υφάκι 1000 καρδιναλίων και σα μόνη λύση απ το αδιέξοδο πρότειναν τις εκλογές.
Τώρα και ο Γιωργάκης.
Γιαούρτι με φουλ λιπαρά...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1965 στις: 09/12/08, 14:19 »
κ τ συμπερασμα π βγαζει ο αξιοτιμος κος Παπανδρεου: "Η μονη λυση ειναι οι εκλογες"...
:oΑυτο ειπε;..βασικα το ενα αιτιμα τους ηταν να πεσει η κυβερνηση.. :-\
Πισω Χαρηβδη και μπρος Σκυλα...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1966 στις: 09/12/08, 14:20 »
Η γ**ωκυβέρνηση έπρεπε να έχει πέσει καιρό τώρα. Άντε να δούμε.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1967 στις: 09/12/08, 14:23 »
Μπραβο στα παιδια που στη διαδηλωση σηκωσαν τα χερια και διαχωρισαν τη θεση τους απο τα κωλοπαιδα που πετανε πετρες και φωτοβολιδες στους αστυνομικους!


ΝΤΡΟΠΗ ομως στους αστυνομικους που εκαναν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ μια γραμμη για να σταματησουν τους ταραξιες αλλα ΕΣΠΡΩΞΑΝ τη γραμμη των διαδηλωτων! Των ΕΙΡΗΝΙΚΩΝ διαδηλωτων!

ΝΤΡΟΠΗ! Ποιος δινει τις εντολες κυριε Παυλοπουλε;
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1968 στις: 09/12/08, 14:24 »
Λαμπρο πως θα το πληρωσουμε ολοι ακριβως;... ???

Οταν γινονται ζημιες σε κρατικες και μη περιουσιες..ολα αυτα ποιος τα πληρωνει?Αμα το κρατος προσπαθησει να δωσει αποζημιωσεις στους μαγαζατορες..απο ποιους θα τα παρει..?Απο τον ανθρωπακο για ακομα μια φορα!Ολοι οι φραγκατοι θα φοροδιαφυγουν και θα λαδωσουν και κλασσικα θα πληρωσουν ελαχιστα.Επισης οι παχουλοι βουλευτες για ακομα μια φορα τις αυξησεις θα τις παρουν..ολοι οι υπολοιποι ομως..θα σφιξουν και αλλο το ζωναρι!Θαναση σφιξε και αλλο το ζωναρι λεγοταν μια ταινια με τον Βεγγο.Θεε μου ποσο διαχρονικη ηταν τελικα αυτη η ταινια...

Τωρα οσον αφορα το ΚΚΕ και την συμμετοχη στις διαδηλωσεις.Το ΚΚΕ ισα ισα προσπαθει παντα να βοηθησει με εναν τετοιο τροπο που να γινονται ειρηνικες διαδηλωσεις με ομαδες περιφρουρησης κλπ.Μακαρι ολα τα κομματα κ οι οπαδοι τους να ειχαν την συνειδηση κ την κοινη λογικη να βοηθησουν το εργο της αστυνομιας στις πορειες και τις διαδηλωσεις.Αντι αυτου..βλεπουμε χρυσαυγιτες να μπουκαρουν..η αθωους πολιτες να τρωνε ξυλο ποτε απο κουραδομαγκες ταραξιες ποτε κ απο αστυνομικους που βαρανε χωρις να ρωτανε.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1969 στις: 09/12/08, 14:25 »
 Amylo   Εκπλησομαι με αυτο το ερώτημα σου...
Ποιός πληρώνει και πως... τα σπασμένα κάθε φορά.... αυτοι που τα έσπασαν; ΟΧΙ... αυτοί που πληρώνουν φόρους και οσο κι αν ακουγεται ''γραφικό'' είμαστε ολοι εμεις...  Εκτός ομως απο αυτό...ηδη η αγορά εχει παγώσει... φυσικά οχι των πολυκαταστημάτων!!! Το κόστος της περιθαλψης όλων των τραυματιών ακόμη και των νέων προμηθειών σε δακρυγόνα απο τον Κρατικό προυπολογισμό δεν θα καλυφθούν; Δηλαδη και για τα αυτονόητα πάλι εσυ κι εγω.... Θέλεις κι άλλα;

 
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/08, 14:27 από lampros l. »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1970 στις: 09/12/08, 14:32 »
Τι θα γινει τελικα; Χτες καθισαν και αφησαν τους "φιλους" αντιεξουσιαστες να τα σπασουν ολα και σημερα χτυπανε τον ευκολο στοχο; Τους ειρηνικους διαδηλωτες; Με ριψη δακρυγονων στα ματια;

Καλα το ειπα!

Απο τοτε που η αστυνομια εγινε Στρατος της Κυβερνησης, εχει χαθει καθε λογικη δημοκρατιας! Και πολυ φοβαμαι πως με τετοιες κινησεις, μονο χουντα μπορει να χαρακτηριστει η δημοκρατια Παυλοπουλου ( "φυλαμε ο,τι επρεπε να φυλαξουμε"..δηλαδη τη Βουλη ) και Καραμανλη ( "ταξης και ασφαλεια" ).

Σπρωχνοντας τους διαδηλωτες, σπρωχνουν παιδια που ισως να ηταν και δικα τους!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1971 στις: 09/12/08, 14:38 »

Απο τοτε που η αστυνομια εγινε Στρατος της Κυβερνησης, εχει χαθει καθε λογικη δημοκρατιας! Και πολυ φοβαμαι πως με τετοιες κινησεις, μονο χουντα μπορει να χαρακτηριστει η δημοκρατια Παυλοπουλου ( "φυλαμε ο,τι επρεπε να φυλαξουμε"..δηλαδη τη Βουλη ) και Καραμανλη ( "ταξης και ασφαλεια" ).

Σπρωχνοντας τους διαδηλωτες, σπρωχνουν παιδια που ισως να ηταν και δικα τους!

ε μα αυτη ειναι η ασφαλεια που προσφερει πλεον η ΕΛ.ΑΣ!! εδω κ χρονια, εκτος απο ελαχιστες περιπτωσεις, προστατευουν κανεναν αλλον εκτος απο Βουλη κ Καραμανλη;;!!!
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1972 στις: 09/12/08, 14:42 »
Lampro σε ρωτησα απλα και μονο γτ καποιοι ριχνουν αυτην την ατακα χωρις να την κτλβαινουν...
5χορδε με εξπληξες με την τελευταια σου προταση...
οι κουκουλοφοροι δνε βαρανε τους διαδηλωτες απλα προσπαθουν να σπασουν πορειες..
αλλα μια ενσταση, αυτο με τις αυξησεις των βουλευτων δεν κολαγε.. :-\
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1973 στις: 09/12/08, 14:46 »
Το θεμα ξερεις ποιο ειναι;

Πως φροντισαν τοσα χρονια οι αυτονομες μοναδες να γινουν αρκετα αποχαυνωμενες για να μη ξεχωριζουν τι λειτουργεια εχουν σε ενα δημοκρατικο κρατος!


Εγω ειδα μια γραμμη ΜΑΤ να σταματαει μπροστα στα παιδια και να στεκεται χωρις να κανει τιποτα! Και στη συνεχεια ερχεται ΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ενας αξιωματικος απο πισω με ασυρματο και τους βαραγε στα κρανη για να προχωρησουν!! Αυτος ο μικρος ενδοιασμος δειχνει πως ακομα και οι ανθρωποι που παλευουν να διατηρησουν την ισορροπια βρισκονται αναμεσα απο καθηκον και λογικη!

Και βεβαια η αποκορυφωση ερχεται απο τον δευτερο αστυνομικο που ερχεται απο πισω απο αυτη τη γραμμη και ριχνει μια γρηγορη στα μουτρα ενος παιδιου που εκεινη τη στιγμη τους φωναζε να μην τους χτυπανε!

Δυστυχως, τα παιδια χτες εδωσαν το παραδειγμα και κανεις δεν τα μιμηθηκε! Για αλλη μια φορα σημερα δινουν το παραδειγμα και αντι να δεκτουν την κατανοηση των αστυνομικων, δεχονται την επιθεση τους!

Ο κυριος Παυλοπουλος το ειπε σωστα χθες "Φυλαμε την ανθρωπινη ζωη"...Η νεολαια που εχει ορεξη να παλεψει ΕΙΡΗΝΙΚΑ, προφανως δεν ειναι ανθρωπινη ζωη, αλλα ενας επικινδυνος κι εξυπνος ψηφοφορος που δεν θα πιστεψει τα ψεμματα τους!

ΚΑι αναφερομαι ΣΥΝΟΛΙΚΑ σε ολα τα κομματα!

Συγχαρητηρια επισης στο μπλοκ του ΚΚΕ που μαζευει τα παιδια που εχουν ξεφυγει απο τις γραμμες επειδη δεν βλεπουν! ΜΑκαρι να αποτελεσουν παραδειγμα για αλλες ομαδες!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1974 στις: 09/12/08, 14:49 »
Ντροπή σε πασοκ/κκε/συριζα/λαος που εκμεταλλεύονται το θάνατο του παιδιού για δικό τους όφελος!!!  >:( Στον διάλο όλοι τους!!!! >:(

Ντροπή στους μπάτσους που διαλύουν με δακρυγόνα/καπνογόνα και πετώντας πέτρες (!!!) την ειρηνική πορεία!!! >:( Πού ήταν χθες? Τώρα δείχνουν τη δύναμή τους? Σε ποιούς? Στους μαθητές/καθηγητές/φοιτητές που διαδηλώνουν ειρηνικά? >:( Και μετά μιλάμε για ειρηνικές πορείες... Δυστυχώς, μόνο με πέτρες και επεισόδια μπορούν να αλλάξουν τα πράγματα!!! Δυστυχώς θέλουν πολύ ξύλο και πέτρες οι μπάτσοι-γουρούνια-δολοφόνοι που περνάν σε μια σχολή του κώλου και νομίζουν πως έχουν το δικαίωμα να το παίζουν εξουσία!!! >:(