Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 673743 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1900 στις: 09/12/08, 00:47 »
το θέμα αυτό σε μία μέρα απόκτησε 78 σελίδες με απαντήσεις!
μήπως αποτελεί ρεκόρ του φόρουμ?
Δες την ημερομηνια του πρωτου ποστ ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1901 στις: 09/12/08, 00:48 »
Εγώ δεν είμαι Ούνος αρχηγέ, ούτε κάνεις καμιά επανάσταση σπάζοντας τράπεζες κλπ (για τα αυτοκίνητα δε μας είπες ποιός τα πληρώνει όμως) και η επόμενη μέρα να είναι σαν τις άλλες. Τόσα χρόνια οι μπάχαλοι μαβλακείες κάνουν, δε πέτυχαν τίποτα.
Να κατέβει μαζικά ο κόσμος και να συγκρουστεί με τους φασιστομούριδες στα ίσα. Όχι καίγοντας την περιουσία του συμπολίτη.
τι θελεις δλδ να πετυχουν οταν υπαρχει η προπαγανδα και η τρομοκρατια ετοιμη???
ξερεις ποσους εβλεπα στα μπαλκονια να μας χαζευουν και δεν μπορουσαν να κατεβουν λογω φοβου?

η επανασταση θα πετυχει οταν κλεισουμε πια την προπαγανδα,οταν καταλαβουν ολοι οι ηλιθιοι οτι τα παιδια που σπανε τραπεζες δεν ειναι αλητες.
μα γιατι δεν κατεβαινει ο κοσμος να συγκρουστει οπως λες και καθεται στα μπαλκονια του?


επιμενω,πες μας πως αλλιως περα της βιας ξεκιναει επανασταση ή πες  μου μια επανασταση που εφερε αλλαγη χωρις βια...πες μου..
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1902 στις: 09/12/08, 00:53 »
Aγαπητε Bairn.Δεν νομιζω οτι κανω προπαγανδα.Αμα κανω ας μου το πει και καποιος αλλος που βεβαια δεν εχει την συνηθεια να διαστρεβλωνει τα λογια των συνομιλητων του(και με πολυ επιθετικο τροπο) και βεβαια να εκφραζει αποψεις με απολυτο τροπο.

Νομιζω οτι αυτο που ξεκαθαρα λεω ειναι οτι θελει προσοχη..αμα παει καποιος.Και προσθετω οτι θεωρω οτι καλυτερο ειναι να μην παει καποιος αμα μπορει.Τωρα το αν καποιος παρευρισκεται ειρηνικα καπου..ενω γινονται φασαριες δεν εγγυαται την ασφαλεια του.Και γω το Σαββατο ημουν απλος περαστικος απο το κεντρο με το παπι μου..και αρχισαν να μου πετανε πετρες στα καλα καθουμενα..οποτε τι μου λες εσυ.

Θα ηταν καλο για σενα να καταλαβεις οτι η διαφωνια μεταξυ 2 ανθρωπων ειναι κατι φυσιολογικο και σεβαστο.Το οτι διαφωνεις με καποιον δεν σημαινει οτι πρεπει να του επιτιθεσαι ..ουτε να τον κατακρινεις.Επισης δεν σημαινει οτι επειδη ο αλλος διαφωνει σου την λεει..η συνομωτει για να καταπατησει τα δικαιωματα σου.Ειναι δικαιωμα του καθενα να εκφραζει την αποψη ελευθερα απο την στιγμη που δεν θιγει κανεναν.Εγω αυτο εκανα..τωρα απο κει και περα..αμα εχεις προβλημα..τοτε απλα δικο σου θεμα.Και για ακομα μια φορα..θα αρνηθω να σου ξαναπαντησω..γιατι κ μονο που ασχολουμαι υποβιβαζω το πνευματικο μου επιπεδο.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1903 στις: 09/12/08, 00:53 »
Liam( :P) τρομοκρατες ειναι και οι μπαχαλοι που τα σπανε....
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1904 στις: 09/12/08, 00:58 »
εχω να πω οτι οι ζημιες εγιναν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε τραπεζες,κρατικα κτιρια και καταστηματα πολυεθνικων
ουτε ενα μαγαζι μικροιδιοκτητη δεν καηκε,ενω κατα την διαρκεια της πορειας φαγαδικα και μερικα περιπτερα ηταν ανοιχτα και δεν τα πειραζε κανεις...

ρε φιλε μου δωσε μου να καταλαβω κατι γιατι δεν το πιανω...οι πολυεθνικες και οι τραπεζες με τον φονο του παιδιου και τον μπαστο πως σχετιζονται???καταλαβαινεις οτι πλεον δεν τα σπανε για τον αλεξ αλλα τα σπανε για να τα σπασουν??
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1905 στις: 09/12/08, 01:05 »
Aγαπητε Bairn.Δεν νομιζω οτι κανω προπαγανδα.Αμα κανω ας μου το πει και καποιος αλλος που βεβαια δεν εχει την συνηθεια να διαστρεβλωνει τα λογια των συνομιλητων του(και με πολυ επιθετικο τροπο) και βεβαια να εκφραζει αποψεις με απολυτο τροπο.

Νομιζω οτι αυτο που ξεκαθαρα λεω ειναι οτι θελει προσοχη..αμα παει καποιος.Και προσθετω οτι θεωρω οτι καλυτερο ειναι να μην παει καποιος αμα μπορει.Τωρα το αν καποιος παρευρισκεται ειρηνικα καπου..ενω γινονται φασαριες δεν εγγυαται την ασφαλεια του.Και γω το Σαββατο ημουν απλος περαστικος απο το κεντρο με το παπι μου..και αρχισαν να μου πετανε πετρες στα καλα καθουμενα..οποτε τι μου λες εσυ.

Θα ηταν καλο για σενα να καταλαβεις οτι η διαφωνια μεταξυ 2 ανθρωπων ειναι κατι φυσιολογικο και σεβαστο.Το οτι διαφωνεις με καποιον δεν σημαινει οτι πρεπει να του επιτιθεσαι ..ουτε να τον κατακρινεις.Επισης δεν σημαινει οτι επειδη ο αλλος διαφωνει σου την λεει..η συνομωτει για να καταπατησει τα δικαιωματα σου.Ειναι δικαιωμα του καθενα να εκφραζει την αποψη ελευθερα απο την στιγμη που δεν θιγει κανεναν.Εγω αυτο εκανα..τωρα απο κει και περα..αμα εχεις προβλημα..τοτε απλα δικο σου θεμα.Και για ακομα μια φορα..θα αρνηθω να σου ξαναπαντησω..γιατι κ μονο που ασχολουμαι υποβιβαζω το πνευματικο μου επιπεδο.

δεν ειπα οτι θιγεις αλλα ωθεις κοσμο να μην παει λογω φοβων επεισοδιων.αυτο τι ειναι?
δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου ουτε καν σε ξερω,ποσω μαλλον δεν πιστευω οτι εισαι οργανο προπαγανδας ή βαλτος :P
αλλα ηθελα να το σχολιασω.
ναι σιγουρα θελει προσοχη αλλα οχι και να μην πανε.να παει οσος περισσοτερος κοσμος γινεται για να δειξουμε οτι ειμαστε μια τεραστια μαζα αυτη που εχει οργιστει απο αυτα που συμβαινουν στην χωρα.και οχι λιγοι επειδη οι αλλοι φοβουνται και προτιμουν να βλεπουν τηλεοραση.

εχω να πω οτι οι ζημιες εγιναν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε τραπεζες,κρατικα κτιρια και καταστηματα πολυεθνικων
ουτε ενα μαγαζι μικροιδιοκτητη δεν καηκε,ενω κατα την διαρκεια της πορειας φαγαδικα και μερικα περιπτερα ηταν ανοιχτα και δεν τα πειραζε κανεις...

ρε φιλε μου δωσε μου να καταλαβω κατι γιατι δεν το πιανω...οι πολυεθνικες και οι τραπεζες με τον φονο του παιδιου και τον μπαστο πως σχετιζονται???καταλαβαινεις οτι πλεον δεν τα σπανε για τον αλεξ αλλα τα σπανε για να τα σπασουν??
φυσικα ρε καρντασι δεν τα σπανε για τον αλεξη

τον ξερανε και απο πριν ολοι αυτοι οι χιλιαδες κοσμου σε ολη την ελλαδα?εγω ουτε καν τον εχω δει στην φωτογραφια.

τα σπανε ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΑΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ,τα σπανε ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ,τα σπανε για αυτο που δειχνει η πραξη αυτη των μπατσων!τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβουν μερικοι???????????

« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/08, 01:14 από bairn of mosul »
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1906 στις: 09/12/08, 01:12 »
ωραια μου απαντησες στο ενα σκελος του ποστ μου?την τραπεζα γιατι να την σπασεις?το σουπερ μαρκετ γιατι να το σπασεις?που κολλανε αυτα με το οτι τα σπανε για ενα κρατος που απανταει με σφαιρες??
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1907 στις: 09/12/08, 01:14 »
ωραια μου απαντησες στο ενα σκελος του ποστ μου?την τραπεζα γιατι να την σπασεις?το σουπερ μαρκετ γιατι να το σπασεις?που κολλανε αυτα με το οτι τα σπανε για ενα κρατος που απανταει με σφαιρες??
τι σχεση εχουν οι τραπεζες και οι πολυεθνικες??καλα με δουλευεις?οταν το κρατος σκοτωνει το παιδι,η οργη σε ποιον θα διοχετευτει?στο δυαρι της γιαγιας μου στον χολαργο?οι τραπεζες και η αστυνομια δεν ειναι προπυργια-θεσμοι του κρατους?
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1908 στις: 09/12/08, 01:19 »
υπάρχει πουθενά κάποια διακήρυξη,ένα μανιφέστο που να μας εξηγεί τί σόι επανάσταση γίνεται;
ποιοι είναι αυτοί που θεωρούν τον εαυτό τους έξω απ'το σύστημα επειδή έγιναν τραμπούκοι σε μια μέρα;και ας μας πουν πως στη ζωή τους δεν είναι βολεμένοι.

α ρε Τσε αθάνατε που κάθεσαι και μας βλέπεις παρέα με τον Αθανάσιο Διάκο

είναι τόσα τα προβλήματα που μας ταλανίζουν,παιδεία, υγεία, θρησκεία, κρίσεις, λαμόγια όλων των ειδών,
που ήταν τόσο καιρό όλοι αυτοί οι επανστάτες;
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/08, 01:24 από Διάφανοςςς highway 2.000.000 »
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1909 στις: 09/12/08, 01:23 »
οι Αγγλικες τραπεζες και τα αμερικανικα φαστ φουντ οχι δεν ειναι προπυργια του κρατους...της παγκοσμιοποιησης ναι του κρατους οχι..τεσπα δεν ξερω γ**ηστετα ολα ειλικρινα..δεν στο λεω εχθρικα ουτε ειρωνικα...απλα καντετο με πληρη επιγνωση του τι κανετε..μπορει στην τελικη να ερθει και η καθαρση...αλλα το κρατος ειμαι εγω και εσυ αρα να ξερεις πως για την ολη φαση εχουμε και οι δυο μας ευθυνες..και ας μην ειναι ορατες σε ολους μας
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1910 στις: 09/12/08, 01:26 »
υπάρχει πουθενά κάποια διακήρυξη,ένα μανιφέστο που να μας εξηγεί τί σόι επανάσταση γίνεται;
ποιοι είναι αυτοί που θεωρούν τον εαυτό τους έξω απ'το σύστημα επειδή έγιναν τραμπούκοι σε μια μέρα;και ας μας πουν πως στη ζωή τους δεν είναι βολεμένοι.

α ρε Τσε αθάνατε που κάθεσαι και μας βλέπεις παρέα με τον Αθανάσιο Διάκο
opa ξερεις πολλους βολεμενους εσυ?κανεις δλδ μια βολτα στην αθηνα και βλεπεις βολεμενους ε?ρε ο κοσμος εχει αγανακτησει,ανεργια,φτωχεια,αποστροφη στο συστημα.που ζεις?στην ελβετια?

ξερεις πολλους νεους ανευ πλουσιου πατρος που να χουν ευοιωνο μελλον?

ψαχνε εσυ το μανιφεστο στο δελτιο του αντ1...στο δρομο ειναι φιλε ολα οσα ψαχνεις.
οι Αγγλικες τραπεζες και τα αμερικανικα φαστ φουντ οχι δεν ειναι προπυργια του κρατους...της παγκοσμιοποιησης ναι του κρατους οχι..τεσπα δεν ξερω γ**ηστετα ολα ειλικρινα..δεν στο λεω εχθρικα ουτε ειρωνικα...απλα καντετο με πληρη επιγνωση του τι κανετε..μπορει στην τελικη να ερθει και η καθαρση...αλλα το κρατος ειμαι εγω και εσυ αρα να ξερεις πως για την ολη φαση εχουμε και οι δυο μας ευθυνες..και ας μην ειναι ορατες σε ολους μας
;)

ναι δικιο εχεις αυτα δεν ειναι προπυργια του κρατους ειναι της παγκοσμιοποιησης...αληθεια ομως η παγκοσμιοποιηση τι ειναι????κατι ασχετο απο το κρατος?οι πολιτικοι τι ειναι????????τβ σελεμπριτις?υπογραφες δεν βαζουν και αποφασεις δεν παιρνουν για την παγκοσμιοποιηση?
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/08, 01:28 από bairn of mosul »
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1911 στις: 09/12/08, 01:30 »
ΧΑΧΑ οι πολιτικοι αν παιρνουν αποφασεις???σοβαρα μιλας??ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ.ειδικα σε θεματα παγκοσμιοποιησης εκτελουν διαταγες.δεν μετραει καθολου ο λογος τους...αλλα αυτο ειναι αρκετα εκτος του θεματος
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1912 στις: 09/12/08, 01:30 »
ΧΑΧΑ οι πολιτικοι αν παιρνουν αποφασεις???σοβαρα μιλας??ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ.ειδικα σε θεματα παγκοσμιοποιησεις εκτελουν διαταγες.δεν μετραει καθολου ο λογος τους...αλλα αυτο ειναι αρκετα εκτος του θεματος
μια χαρα
να ενας λογος να βγεις να σπασεις τις τραπεζες και τα μακ ντοναλντς

εχεις δημοκρατια(εμμεση) και για ζητηματα που αφορουν την ζωη σου αποφασιζουν αορατες δυναμεις(διακρατικες)???????????????
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1913 στις: 09/12/08, 01:35 »
υπάρχει πουθενά κάποια διακήρυξη,ένα μανιφέστο που να μας εξηγεί τί σόι επανάσταση γίνεται;
ποιοι είναι αυτοί που θεωρούν τον εαυτό τους έξω απ'το σύστημα επειδή έγιναν τραμπούκοι σε μια μέρα;και ας μας πουν πως στη ζωή τους δεν είναι βολεμένοι.

α ρε Τσε αθάνατε που κάθεσαι και μας βλέπεις παρέα με τον Αθανάσιο Διάκο
opa ξερεις πολλους βολεμενους εσυ?κανεις δλδ μια βολτα στην αθηνα και βλεπεις βολεμενους ε?ρε ο κοσμος εχει αγανακτησει,ανεργια,φτωχεια,αποτροπη στο συστημα.που ζεις?στην ελβετια?

ξερεις πολλους νεους ανευ πλουσιου πατρος που να χουν ευοιωνο μελλον?

ψαχνε εσυ το μανιφεστο στο δελτιο του αντ1...στο δρομο ειναι φιλε ολα οσα ψαχνεις.

τόσο καιρό που ήσουν;με τον έναν ή τον άλλο τρόπο το σύστημα υποστηρίζουμε ΟΛΟΙ όλα αυτά τα χρόνια κι όλα τ'άλλα τ'ακούω βερεσε.Ναι θα κατέβω στην Αθήνα όταν μου δωθεί πίσω το δικαίωμα που έχω να αντιδράσω όπως νομίζω πως εγώ πρέπει και όχι όπως θέλεις "εσύ" ή το κΚε ή ο συριζα ή όποια άλλη υποκινούμενη παράταξη.
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1914 στις: 09/12/08, 01:37 »
Ο μοναδικός λόγος για τον οποίο έγιναν τα αποψινά επεισόδια, είναι γιατί αυτοί που τα κάνανε δεν γουστάρουν τη δημοκρατία και θέλουν να την καταλύσουν. Ούτε καν να την διορθώσουν.Δεν τους αφορά αυτό. Όλα τα άλλα επιχειρήματα αυτό προσπαθούν να καλύψουν, όσο λογικά και δίκαια αν είναι. Εγώ επειδή πιστεύω στη δημοκρατία, πιστεύω και στις διαδηλώσεις και τις διαμαρτυρίες. Άλλωστε τέτοιες έγιναν και σήμερα. Αυτό όμως που έγινε μετά τις πορείες, ήταν πολύ απλά μια οργανωμένη εξέγερση κατά της δημοκρατίας. Δεν θα αγνοήσω ότι ανάμεσα σε αυτούς που έκαψαν,κατέστρεψαν και έκλεψαν δεν υπήρχαν και αρκετοί πιτσιρικάδες αγανακτισμένοι με το φόνο. Οι περισσότεροι όμως ξέρανε πολύ καλά γιατί το κάνανε και σε τι αποσκοπούνε. Συγγνώμη αλλά τα δικά μου συμφέροντα σαν πολίτη αυτής της χώρας δεν μπορούνε να ταυτιστούνε με τα σχέδιά τους. Εγώ τη γουστάρω τη δημοκρατία κι ας έχει ελαττώματα και αδυναμίες. Το φασισμό δεν γουστάρω, όσο δεξιά ή αριστερά βρίσκεται.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1915 στις: 09/12/08, 01:37 »
αμεσος εκανες και εσυ copy το ποστ με το λαθος...ουτε μισο δευτερολεπτο δεν μου εδωσες.... ;Dμιλαω για το "παγκοσμιοποιησεις"..τεσπα
εγω ρε φιλε δεν ειμαι υπερ το να τα σπασω..γιατι με το να τα σπασεις κανεις καλως η κακως  μια πραξη ΜΗ δημοκρατικη..η αναρχικη η φασιστικη μου κανει..θες να χτυπησεις το κρατος?κανε 5 μερες μαζικη απεργια και γονατισε το...ΟΛΙΚΗ μαλλον απεργια..
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1916 στις: 09/12/08, 01:51 »
υπάρχει πουθενά κάποια διακήρυξη,ένα μανιφέστο που να μας εξηγεί τί σόι επανάσταση γίνεται;
ποιοι είναι αυτοί που θεωρούν τον εαυτό τους έξω απ'το σύστημα επειδή έγιναν τραμπούκοι σε μια μέρα;και ας μας πουν πως στη ζωή τους δεν είναι βολεμένοι.

α ρε Τσε αθάνατε που κάθεσαι και μας βλέπεις παρέα με τον Αθανάσιο Διάκο
opa ξερεις πολλους βολεμενους εσυ?κανεις δλδ μια βολτα στην αθηνα και βλεπεις βολεμενους ε?ρε ο κοσμος εχει αγανακτησει,ανεργια,φτωχεια,αποτροπη στο συστημα.που ζεις?στην ελβετια?

ξερεις πολλους νεους ανευ πλουσιου πατρος που να χουν ευοιωνο μελλον?

ψαχνε εσυ το μανιφεστο στο δελτιο του αντ1...στο δρομο ειναι φιλε ολα οσα ψαχνεις.

τόσο καιρό που ήσουν;με τον έναν ή τον άλλο τρόπο το σύστημα υποστηρίζουμε ΟΛΟΙ όλα αυτά τα χρόνια κι όλα τ'άλλα τ'ακούω βερεσε.Ναι θα κατέβω στην Αθήνα όταν μου δωθεί πίσω το δικαίωμα που έχω να αντιδράσω όπως νομίζω πως εγώ πρέπει και όχι όπως θέλεις "εσύ" ή το κΚε ή ο συριζα ή όποια άλλη υποκινούμενη παράταξη.
σε διαβεβαιω οτι για 20 χρονια ειμαι στην θεσσαλονικη αλλα δεν πιστευω να σε ενδιαφερει και πολυ :P
τι εννοεις υποστηριζουμε το συστημα?οτι ειμαστε ευχαριστημενοι απο αυτο?οτι ευημερουμε?
και που ξερεις εσυ τι κανω εγω ή ο χ ή ο ψ και κατα ποσον αποστρεφονται το συστημα...
να κατεβεις οποτε σε φωτισει ο θεος(!),δεν με αφορα...και χεσε οποια παραταξη θελεις,στο χεσιμο και εγω μαζι σου,για χεσιμο ειναι ολοι
αμεσος εκανες και εσυ copy το ποστ με το λαθος...ουτε μισο δευτερολεπτο δεν μου εδωσες.... ;Dμιλαω για το "παγκοσμιοποιησεις"..τεσπα
εγω ρε φιλε δεν ειμαι υπερ το να τα σπασω..γιατι με το να τα σπασεις κανεις καλως η κακως  μια πραξη ΜΗ δημοκρατικη..η αναρχικη η φασιστικη μου κανει..θες να χτυπησεις το κρατος?κανε 5 μερες μαζικη απεργια και γονατισε το...ΟΛΙΚΗ μαλλον απεργια..
το ξερα οτι καταβαθος εισαι αναρχικος,, ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

αυτο προτεινε ο μπακουνιν

οταν τα σπας δεν κανεις μια πραξη μη δημοκρατικη κατα την ταπεινη(και νομικη :P) μου γνωμη,κανεις μια πραξη αντιεξουσιαστικη.

η δημοκρατια ειναι τροπος εκλογης εξουσιας μην την συγχεεις με τις πραξεις.
υπαρχουν φασιστικες και μη φασιστικες πραξεις.
υπαρχει δημοκρατικο και μη δημοκρατικο πολιτευμα.
Liam( :P) τρομοκρατες ειναι και οι μπαχαλοι που τα σπανε....
tromokrates einai ta mme

exoun parei edw kai xronia thn prwtia
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1917 στις: 09/12/08, 02:03 »

σε διαβεβαιω οτι για 20 χρονια ειμαι στην θεσσαλονικη αλλα δεν πιστευω να σε ενδιαφερει και πολυ :P
τι εννοεις υποστηριζουμε το συστημα?οτι ειμαστε ευχαριστημενοι απο αυτο?οτι ευημερουμε?
και που ξερεις εσυ τι κανω εγω ή ο χ ή ο ψ και κατα ποσον αποστρεφονται το συστημα...
να κατεβεις οποτε σε φωτισει ο θεος(!),δεν με αφορα...και χεσε οποια παραταξη θελεις,στο χεσιμο και εγω μαζι σου,για χεσιμο ειναι ολοι

η ανοχή όλων αυτών των δεινών που συμβαίνουν γύρω μας(παιδεια,υγεια,οικον.κριση,ανεργια) είναι μια υποστήριξη του συστήματος.το να σκύβω το κεφάλι για λίγα ευρώ επίσης όπως και πολλά άλλα,δάνεια κάρτες κτλ.κι αν δεν το κάνεις εσύ το κάνουν άλλοι(γονείς) για να νομίζεις πως δεν συμμετέχεις (δεν μιλαω για σενα προσωπικα).
δεν ξέρω τί κάνεις εσύ όπως δεν ξέρεις και τι μπορεί να χω κάνει εγώ στη ζωή μου και δεν νομίζω πως στη φάση αυτή αφορά τον οποιοδήποτε.
νομίζω πως όλες οι επαναστάσεις έγιναν με μεθοδικότητα και σχέδιο,δεν έγιναν στο κουτουρού και πάμε να τα διαλύσουμε όλα,πάντα υπήρχαν απώλειες και μεγάλες μάλιστα αλλά ποτέ δεν έγιναν στα τυφλά.
εύχομαι σε έναν μήνα ή σε δυο ή δεν ξέρω σε πόσους να έχει αλλάξει έστω και κάτι μικρό από όλα αυτά που μας γ....νε και να χαιρόμαστε για τη νέα τάξη πραγμάτων που έφερε αυτή η επανάσταση.το σύστημα όμως και μην με ρωτήσεις ποιο είναι αυτό δύσκολα θα αλλάξει,γι αυτό πιστεύω πιο πολύ στην προσωπική-ατομική επανάσταση του καθένα.
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1918 στις: 09/12/08, 02:08 »

σε διαβεβαιω οτι για 20 χρονια ειμαι στην θεσσαλονικη αλλα δεν πιστευω να σε ενδιαφερει και πολυ :P
τι εννοεις υποστηριζουμε το συστημα?οτι ειμαστε ευχαριστημενοι απο αυτο?οτι ευημερουμε?
και που ξερεις εσυ τι κανω εγω ή ο χ ή ο ψ και κατα ποσον αποστρεφονται το συστημα...
να κατεβεις οποτε σε φωτισει ο θεος(!),δεν με αφορα...και χεσε οποια παραταξη θελεις,στο χεσιμο και εγω μαζι σου,για χεσιμο ειναι ολοι

η ανοχή όλων αυτών των δεινών που συμβαίνουν γύρω μας(παιδεια,υγεια,οικον.κριση,ανεργια) είναι μια υποστήριξη του συστήματος.το να σκύβω το κεφάλι για λίγα ευρώ επίσης όπως και πολλά άλλα,δάνεια κάρτες κτλ.κι αν δεν το κάνεις εσύ το κάνουν άλλοι(γονείς) για να νομίζεις πως δεν συμμετέχεις (δεν μιλαω για σενα προσωπικα).
δεν ξέρω τί κάνεις εσύ όπως δεν ξέρεις και τι μπορεί να χω κάνει εγώ στη ζωή μου και δεν νομίζω πως στη φάση αυτή αφορά τον οποιοδήποτε.
νομίζω πως όλες οι επαναστάσεις έγιναν με μεθοδικότητα και σχέδιο,δεν έγιναν στο κουτουρού και πάμε να τα διαλύσουμε όλα,πάντα υπήρχαν απώλειες και μεγάλες μάλιστα αλλά ποτέ δεν έγιναν στα τυφλά.
εύχομαι σε έναν μήνα ή σε δυο ή δεν ξέρω σε πόσους να έχει αλλάξει έστω και κάτι μικρό από όλα αυτά που μας γ....νε και να χαιρόμαστε για τη νέα τάξη πραγμάτων που έφερε αυτή η επανάσταση.το σύστημα όμως και μην με ρωτήσεις ποιο είναι αυτό δύσκολα θα αλλάξει,γι αυτό πιστεύω πιο πολύ στην προσωπική-ατομική επανάσταση του καθένα.
α)ok ας μην αποκαλυψουμε τα προσωπικα μας  ;D ;D ;D
β)πληροφοριακα οι επαναστασεις δεν εχουν απαραιτητα σχεδιο και βασιζονται 1)στον αυθορμητισμο και 2)την εξαθλιωση του λαου απο την εξουσια
γ)η ανοχη ολων αυτων δεν ειναι υποστηριξη παρα μονο ανοχη του συστηματος(αρκετα αφελης).
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1919 στις: 09/12/08, 02:16 »

α)ok ας μην αποκαλυψουμε τα προσωπικα μας  ;D ;D ;D
β)πληροφοριακα οι επαναστασεις δεν εχουν απαραιτητα σχεδιο και βασιζονται 1)στον αυθορμητισμο και 2)την εξαθλιωση του λαου απο την εξουσια
γ)η ανοχη ολων αυτων δεν ειναι υποστηριξη παρα μονο ανοχη του συστηματος(αρκετα αφελης).
επιλεκτικά μου απαντάς
β) να δούμε τότε που θα καταλήξει όλο αυτό,εδώ θα 'μαστε κι ελπίζω να βγω εγώ λάθος
γ) δεν ήταν όλη πρόταση μου αυτή αλλά ανοχή για μένα σημαίνει πως δεν κάνω κάτι να αλλάξει,είναι σαν να ανέχομαι τον εργοδότη μου και να συνεχίζω να εργάζομαι γι'αυτόν.συμμετοχή και υποστήριξη κι ας μην το θελω
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1920 στις: 09/12/08, 02:23 »
Nα συνεισφέρω και γώ με ότι είδαν τα δικά μου μάτια. Το αν θα με πιστέψετε, αδιάφορο, ενω ο αγαπητός MACMICIAS συνοψίζει με πολύ πιο όμορφο τρόπο τις απόψεις μου.

Γύρω στις 17:20, που επέστρεφα απο τη δουλειά, είδα φωτιές. Είχαν μαζευτεί άτομα, και μπλοκάρανε τη κεντρική διασταύρωση του Ν.Κόσμου, έξω απο το ΙΚΑ. Είχαν ανάψει κάποιους κάδους, μεταξύ των οποίων και πλαστικούς. Τους τίμησε το γεγονός οτι μείναν στο κλείσιμο και το κάψιμο των κάδων. Σίγουρα θα τους ήρθε μια αναλαμπή αργότερα όταν μύρισε το πλαστικό, αλλα δόξα τω Κθούλου, το θέμα έμεινε εκεί. Με εξαίρεση μια επιδρομή που κάνανε στο Τμήμα Ασφαλείας του Ν.Κόσμου. Η οποία ήταν το λιγότερο κωμικοτραγική, καθώς όταν πέρασα μια ώρα μετά απο κει, οι αστυνομικοί ήταν ακόμα κλειδαμπαρωμένοι.

Και φτάνουμε στο τραγικό του ζητήματος. Μ.Ο. ηλικιών, τα 15. Εβλεπα παιδάκια, τα οποία στην έσχατη ήταν 12 χρονών, να κυκλοφορούν με αξίνες και κουκούλες. Αδυνατώ να πω κάτι, ακόμα και τώρα, πόσες ώρες μετά, χάνω τα λόγια μου.  Η αλήθεια είναι οτι προσπαθώ να κάνω ένα update στην όλη κατάσταση...

Όπως σωστά ανέφερε η FSL, τα επεισόδια έφτασαν στη Λ.Συγγρού, και απο όσο έμαθα, έφτασαν Στο σταθμο του Φιξ. Αυτό που αμφιβάλλω αν είδε κανείς είναι 2 διμοιρίες να προστατεύουν τα γραφεία του ΛΑ.Ο.Σ. Γιατί? Γιατί αυτά αξίζουν περισσότερη προστασία? Και δεν έχει να κάνει με τις πεποιθήσεις του συγκεκριμένου κόμματος. Εχει να κάνει με τις προτεραιότητες που δίνονται. Αναθεμα το άδειο κωλοκτίριο που πήγαν να προστατεύουν...Ακουσα για Σύνταγμα, άκουσα για τη Βιβλιοθήκη, και τελικά 300 άτομα, προτίμησαν να βάλουν τα γραφεία τους πάνω απο όλα...ΑΙΣΧΟΣ!!!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1921 στις: 09/12/08, 02:53 »


Και φτάνουμε στο τραγικό του ζητήματος. Μ.Ο. ηλικιών, τα 15. Εβλεπα παιδάκια, τα οποία στην έσχατη ήταν 12 χρονών, να κυκλοφορούν με αξίνες και κουκούλες. Αδυνατώ να πω κάτι, ακόμα και τώρα, πόσες ώρες μετά, χάνω τα λόγια μου.  Η αλήθεια είναι οτι προσπαθώ να κάνω ένα update στην όλη κατάσταση...



Δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια. Παιδιά αυτές οι πορείες δεν είναι σαν τις άλλες. Λυπάμαι που το λέω αλλά έχουν μπάσει μέσα κάθε καρυδιάς καρύδι. Τα πράγματα είναι σοβαρά, έχουν βάλει στόχο να τρομοκρατήσουν τον κόσμο και το καταφέρνουν. Έχω προσέξει κι άλλα "περίεργα" εκτός από την ηλικία τους αλλά δεν θέλω να επεκταθώ, ακόμα τουλάχιστον.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1922 στις: 09/12/08, 07:06 »
O Bassman έδωσε μια συμβουλή όσοι θέλουν να πάνε σήμερα στην κηδεία να προσέχουν όχι γιατί κάνει προπαγάνδα αλλά γιατί όταν εγώ φοβόμουν χτες να βγω απ το μετρό στις 9 το πρωί και έφυγα άρον άρον το απόγευμα γιατί τα περίμενα αυτά -προφητεία?- φαντάσου τι θα γίνει σήμερα στην κηδεία.

Προφανώς και ήταν αλήτες αυτοί που έκαιγαν χτες...τι ήταν αυτοί που θα τα ξαναχτίσουν μπας και πάμε ένα βήμα πιο μπροστά από τα χιλιάδες που πήγαμε πίσω?
Κρίμα...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1923 στις: 09/12/08, 07:13 »
Τελικά η βιβλιοθήκη τη γλύτωσε?

Και για όσους μίλησαν για επανάσταση :

Η επανάσταση θ'αρχήσει όταν η κατάσταση θα φτάσει στο απροχώρητο και ο πολίτης δε θα έχει τίποτα να χάσει. Ακόμα δεν έχει έρθει αυτή η ώρα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1924 στις: 09/12/08, 09:17 »
Αυτό που αμφιβάλλω αν είδε κανείς είναι 2 διμοιρίες να προστατεύουν τα γραφεία του ΛΑ.Ο.Σ. Γιατί? Γιατί αυτά αξίζουν περισσότερη προστασία?

Αν μιλάς για τα γραφεία στην Βασ. Κων/νου, στεγάζονται σε πολυκατοικία. Θα ρίσκαρε κανείς να καεί η πολυκατοικία με τους ενοίκους της;

Η επανάσταση θ'αρχήσει όταν η κατάσταση θα φτάσει στο απροχώρητο και ο πολίτης δε θα έχει τίποτα να χάσει. Ακόμα δεν έχει έρθει αυτή η ώρα.

Και συμπληρώνω: Η πραγματική επανάσταση θα έρθει από μια μεγάλη μάζα συνειδητοποιημένων πολιτών που θα δημιουργήσουν κάτι καλύτερο στην κοινωνία. Όχι από μια μικρή ομάδα αγνώστων, όχι καταστρέφοντας αδιακρίτως. Δεν υπάρχει λαϊκή βάση σε αυτά τα έκτροπα.
Μια μερίδα από αυτούς που τα σπάνε τώρα στο κέντρο της πόλης είναι τα χουλιγκάνια που τα σπάνε στο γήπεδο και χτυπούν συνανθρώπους τους, στο όνομα μιας ομάδας, μιας κερδοσκοπικής Ανώνυμης Εταιρίας.

« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/08, 09:46 από Βραζίλης »