Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 667551 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1925 στις: 09/12/08, 09:48 »
Τα goody's που είναι ελληνική επιχείρηση έφταιγαν για την παγκοσμιοποίηση?
Η Νομική έφταιγε για τη δολοφονία?
Η ΑΣΟΕΕ?
Το Πολυτεχνείο?

Το μαγαζί της μητέρας του 15χρονου στην Βουκουρεστίου έφταιγε και αυτό?
Αφού υποτίθεται πως για το μικρό γίνεται η αντίδραση.....
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος brougos7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1926 στις: 09/12/08, 09:59 »
Το οτι οι μπατσοι ειναι μ....πανα ειναι γνωστο. Αλλα κ εσεις που αυτοαποκαλειστε αναρχικοι κ φιλελευθεροι τα ιδια σκατα ειστε και καιτε και κλεβετε περιουσιες αθωων.
Ποια είναι η χειρότερη ευχή που μπορεί να δώσει κάποιος σε έναν drummer?
- Μπα που κακό χρόνο να 'χεις!!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1927 στις: 09/12/08, 10:03 »
Αυτό που αμφιβάλλω αν είδε κανείς είναι 2 διμοιρίες να προστατεύουν τα γραφεία του ΛΑ.Ο.Σ. Γιατί? Γιατί αυτά αξίζουν περισσότερη προστασία?

Αν μιλάς για τα γραφεία στην Βασ. Κων/νου, στεγάζονται σε πολυκατοικία. Θα ρίσκαρε κανείς να καεί η πολυκατοικία με τους ενοίκους της;

Oχι, μιλάω για τα γραφεία της στη Καλλιρόης, τα οποία τουλάγχιστον με το μάτι δε μοιάζουν με κατοικίσιμη πολυκατοικία.

Και ξαναρωτάω: Αυτά αξίζουν τόση προσοχή? Αξίζουν περισσότερη προσοχή απο όσο αξίζει η Νομική?


Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1928 στις: 09/12/08, 10:06 »
αυτο ελειπε οι δυναμεις καταστολης να καθοριζουν και το τι θα κανουμε!!!!!ελεος!

Μέχρι στιγμής, οι "άλλες" δυνάμεις καθορίζουν τι θα κάνουμε αφού για να κάψουν ό,τι θέλουν, δεν μπορούμε εμείς να κατεβούμε ή να περάσουμε καν από το κέντρο. Τουλάχιστον θα ήταν καλό να ενημερώσουν σε ποιες περιοχές θα κάψουν σήμερα για να ξέρουμε από που θα μπορούμε να περάσουμε και ποιες ώρες.
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1929 στις: 09/12/08, 10:39 »
Το οτι οι μπατσοι ειναι μ....πανα ειναι γνωστο. Αλλα κ εσεις που αυτοαποκαλειστε αναρχικοι κ φιλελευθεροι τα ιδια σκατα ειστε και καιτε και κλεβετε περιουσιες αθωων.
Ας μή γελιόμαστε παιδιά οι περισσότεροι "κουκουλοφόροι" και "γνωστοί-άγνωστοι" ανήκουν στις τάξεις της αστυνομίας και προσκείμενων οργανώσεων... και απλώς δίνουν αφορμή και άλλοθι στα ΜΑΤ για να χτυπήσουν ή και να σκοτώσουν πολίτες που κατεβαίνουν για να διαδηλώσουν. Άλλωστε το κάψιμο των βιβλίων ήταν άλλωτε ευχάριστη ασχολία του Αδόλφου ακι των υποστηρικτών του. Παράλληλα οι καταστηματάρχες δηλώνουν ικανοποιημένοι με την έκβαση των γεγονότων αφού τόσο καιρό συντηρούσαν τα καταστήματα απ την τσέπη τους...
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1930 στις: 09/12/08, 10:48 »
Λοιπον υπαρχουν καποια πραματα που με προβληματισαν.Καποιοι απο αυτους που λεηλατησαν μαγαζια η μαλλον αρκετοι..αποθανατιστηκαν απο τηλεοπτικες καμερες οι οποιες ειχαν καλυψει τα προσωπα τους.Τους αστυνομικους ομως που τους συλλαβαν..οσους τελος παντων συλλαβαν τους εδειχναν κανονικοτατα!Δλδ προστασια του ταραχοποιου..και του αστυνομικου που ουσιαστικα πρεπει να προστατεψουν οχι.Μην με ρωτησετε γιατι χρειαζεται ο αστυνομικος προστασια..ειναι γνωστο πως κατι μπουμπουκια σταμπαρουν αστυνομικους.Εκτος αυτου ειναι και παρανομο(κανεις δεν μπορει να μας βιντεοσκοπει χωρις την αδεια μας..ειτε πολιτες ειτε αστυνομικοι ειτε οτιδηποτε-προστασια προσωπικων δεδομενων) ασχετως αν η ιδια η πολιτεια δεν κανει τπτ για αυτο.

Εκτος αυτου..φερνω στο μυαλο μου οτι σκοτωθηκε ενα παιδι.Ολος ο λαος αντεδρασε.Και καποιοι με αυτο το προσχημα εξεγερθηκαν λεηλατωντας..και καλα επαναστατες..μην υπολογιζοντας οτι παλι το ανθρωπακι θα την πληρωσει την νυφη...και οτι ακομα μια φορα θα ειναι οι πλουσιοι πλουσιοτεροι και οι φτωχοι φτωχοτεροι.Ερχομαι στην απορια μου..οταν σκοτωθηκε ο αστυνομικος απο τον Πασσαρη..βγηκε ο λαος να πει κατι?Οταν στα Ζωνιανα εγινε το μακελειο..εκανε κατι ο λαος..?Οχι...ο αστυνομικος ειναι αναλωσιμος..δεν μας νοιαζει αν πεθανει..τα θελει και τα παθαινει αλλωστε.Ειναι υποχειριο του κρατους και του αξιζει οτι και αν παθει.

Τελευταιο θεμα που με προβληματιζει.Το παιδι πεθανε απο σφαιρα που καρφωθηκε στον θωρακα αν δεν κανω λαθος.Η αποσταση που λενε ολοι δεν πρεπει να περναγε τα 30μετρα.Λοιπον..οταν ενα ατομο αδυνατο οπως το παιδι τρωει σφαιρα απο τετοια αποσταση..εχοντας στο μυαλο μας οτι ο αστυνομικος σημαδεψε το παιδι κανονικα..κανονικα το τραυμα που θα πρεπε να εχει ειναι διαμπερες..γιατι μιλαμε για μικρη αποσταση..για ενα σχετικα ισχυρο οπλο και για ενα ατομο αδυνατο.Για οσους δεν γνωριζουν,διαμπερες τραυμα εχουμε οταν η σφαιρα διαπερναει το σωμα.Συνεπως αυτη την στιγμη εξεταζεται απο την βαλλιστικη η πιθανοτητα ο αστυνομικος οντως να εριξε στο εδαφος και να εγινε εξοστρακισμος..η η περιπτωση του να σημαδεψε χαμηλα και να εσκυψε ο πιτσιρικας απο φοβο και να τον βρηκε στο θωρακα.

Για να μην το κουραζω..που θελω να καταληξω.Μεσα απο ολα αυτα ισως η κατηγορια να μειωθει σε ανθρωποκτονια εξ αμελειας.Αυτο βεβαια δεν μειωνει ουτε κατα διαννοια το εγκλημα που εγινε..ομως θεωρησα σωστο να το αναφερω.Γιατι μπορει και κατα μικρη πιθανοτητα ο αστυνομικος να μην ειχε στο μυαλο του να σκοτωσει το παιδι αλλα να το φοβισει.Δεν βγαζεις οπλο ομως σε εναν αοπλο..ποσο μαλλον σε ενα παιδι.Αυτο θα το μαθει καλα στην υπολοιπη του ζωη μες την φυλακη..αμα επιβιωσει...
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1931 στις: 09/12/08, 10:51 »
Ποιοι καταστηματάρχες το δήλωσαν αυτό και που?
Αυτός που έκανε ανακαίνιση πριν δυο μήνες?
Ή όλοι οι υπόλοιποι που περίμεναν τις γιορτές μπας και δουν λίγο πιο ασπρη μέρα?

Σε λίγο θα ακούσουμε ότι οι κουκουλοφόροι επιτέλεσαν κοινωνικό έργο.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1932 στις: 09/12/08, 11:01 »
Ας μή γελιόμαστε παιδιά οι περισσότεροι "κουκουλοφόροι" και "γνωστοί-άγνωστοι" ανήκουν στις τάξεις της αστυνομίας και προσκείμενων οργανώσεων... και απλώς δίνουν αφορμή και άλλοθι στα ΜΑΤ για να χτυπήσουν ή και να σκοτώσουν πολίτες που κατεβαίνουν για να διαδηλώσουν. Άλλωστε το κάψιμο των βιβλίων ήταν άλλωτε ευχάριστη ασχολία του Αδόλφου ακι των υποστηρικτών του. Παράλληλα οι καταστηματάρχες δηλώνουν ικανοποιημένοι με την έκβαση των γεγονότων αφού τόσο καιρό συντηρούσαν τα καταστήματα απ την τσέπη τους...

Φουλ παραπληροφόρηση.

1. Είναι γνωστό ότι υπάρχουν ασφαλίτες για να δίνουν την αφορμή αλλά όχι ότι είναι αυτοί οι περισσότεροι.
2. Άσχετο το κάψιμο των βιβλίων από το Χίτλερ.
3. Μέγιστη λαμακία αυτό που είπες με τους καταστηματάρχες. Δε πιστεύω να νομίζει κανείς ότι θα πάρει φράγκο από την κυβέρνηση, είδαμε και με τους πυρόπληκτους τι έγινε.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1933 στις: 09/12/08, 11:04 »
Α ρε Αλεξανδρε...Να ηξερες με ποση ευκολια ολοι θα χρησιμοποιουσαν το ονομα σου για να εκδηλωσουν τα πρωτογονα ενστικτα τους..γραπτως και πρακτικως μαλιστα!

Μενω Π.Φαληρο, περιπου 4 λεπτα με τα ποδια απο το Νεκροταφειο. Ηδη στο δρομο μου επικρατει αναβρασμος. Ανθρωποι κρυβουν τα αυτοκινητα τους, ενω τα 2-3 ψιλικατζιδικα μας ειναι κλειστα κι αυτα απο το πρωι..φοβουμενοι την "επανασταση" της Αθηνας χθες!

Ελπιζω να μη συμβει τιποτα! Γιατι θα ηταν κριμα κυριως για τη μνημη του Αλεξανδρου!

Bairn of mosul, απαξιω πληρως για την προσωπικοτητα και την υπαρξη σου. Διαβασα τι εχει συζητηθει απο χτες και ο μονος που υποστηριξε με τοση θερμη τις καταστροφες ησουν εσυ.

Προτεινω απο τωρα σε ολα τα μελη που συμμετεχουν στο θεμα να μην απαντανε στο bairn εαν θελουν να δειξουν την αντιθεση τους με τα λεγομενα του. Ειναι προταση ηθικης κι οχι προταση διατηρησης της ταξης ενος forum. Οσο περισσοτερο δινουμε λογο και διαλογο σε τετοια ατομα, τοσο περισσοτερο πεφτουμε στο επιπεδο τους! Ελπιζω να το τηρησουμε ολοι! Ευχαριστω
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1934 στις: 09/12/08, 11:11 »



Τελευταιο θεμα που με προβληματιζει.Το παιδι πεθανε απο σφαιρα που καρφωθηκε στον θωρακα αν δεν κανω λαθος.Η αποσταση που λενε ολοι δεν πρεπει να περναγε τα 30μετρα.Λοιπον..οταν ενα ατομο αδυνατο οπως το παιδι τρωει σφαιρα απο τετοια αποσταση..εχοντας στο μυαλο μας οτι ο αστυνομικος σημαδεψε το παιδι κανονικα..κανονικα το τραυμα που θα πρεπε να εχει ειναι διαμπερες..γιατι μιλαμε για μικρη αποσταση..για ενα σχετικα ισχυρο οπλο και για ενα ατομο αδυνατο.Για οσους δεν γνωριζουν,διαμπερες τραυμα εχουμε οταν η σφαιρα διαπερναει το σωμα.Συνεπως αυτη την στιγμη εξεταζεται απο την βαλλιστικη η πιθανοτητα ο αστυνομικος οντως να εριξε στο εδαφος και να εγινε εξοστρακισμος..η η περιπτωση του να σημαδεψε χαμηλα και να εσκυψε ο πιτσιρικας απο φοβο και να τον βρηκε στο θωρακα.

στα υπηρσιακά τους όπλα  ξέρω πως έχουν πλαστικές σφαίρες οι οποίες από αρκετά μακριά απλά πονάνε πάρα πολύ αλλά από κοντά μπορεί και να σκοτώσουν...
στη περίπτωση αυτή και επειδή μιλάμε για ένα παιδικό σώμα....είναι πιθανό να τον διαπέρασε και λογικό να μν έκανε διαμπερές τραύμα...

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1935 στις: 09/12/08, 11:15 »
Φιλε μου δεν εχουν πλαστικες σφαιρες.Τουλαχιστον οχι οι ειδικοι φρουροι.Για τους φρουρους απαγορευεται αυτο.Αλλα ακομα και να ειχε δεν θα τον διαπερνουσε γιατι δεν ειναι αιχμηρες οι σφαιρες.Αυτα τα πραγματα τα γνωριζω καλα επειδη γνωριζω αρκετους αστυνομικους.Επισης το ειπαν αν δεν απατωμαι οτι ηταν κανονικη σφαιρα αυτη που σκοτωσε το παιδι.

Οι πλαστικες σφαιρες εχουν σχεδιαστει για καταστολη.Δεν μπορουν να διαπερασουν το σωμα ακομα και απο πολυ κοντα.Μπορουν δε να επιφερουν θανατο αν π.χ. το χτυπημα ειναι κοντινο και ας πουμε παει στην καρδια και παθει το ατομο ανακοπη.Δεν μπορουν ομως να διεισδυσουν..ειναι τετοια η κατασκευη τους.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/08, 11:26 από bassman 5χορδος wannabe! »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1936 στις: 09/12/08, 11:50 »
Ας μή γελιόμαστε παιδιά οι περισσότεροι "κουκουλοφόροι" και "γνωστοί-άγνωστοι" ανήκουν στις τάξεις της αστυνομίας και προσκείμενων οργανώσεων... και απλώς δίνουν αφορμή και άλλοθι στα ΜΑΤ για να χτυπήσουν ή και να σκοτώσουν πολίτες που κατεβαίνουν για να διαδηλώσουν. Άλλωστε το κάψιμο των βιβλίων ήταν άλλωτε ευχάριστη ασχολία του Αδόλφου ακι των υποστηρικτών του. Παράλληλα οι καταστηματάρχες δηλώνουν ικανοποιημένοι με την έκβαση των γεγονότων αφού τόσο καιρό συντηρούσαν τα καταστήματα απ την τσέπη τους...

Φουλ παραπληροφόρηση.

1. Είναι γνωστό ότι υπάρχουν ασφαλίτες για να δίνουν την αφορμή αλλά όχι ότι είναι αυτοί οι περισσότεροι.
2. Άσχετο το κάψιμο των βιβλίων από το Χίτλερ.
3. Μέγιστη λαμακία αυτό που είπες με τους καταστηματάρχες. Δε πιστεύω να νομίζει κανείς ότι θα πάρει φράγκο από την κυβέρνηση, είδαμε και με τους πυρόπληκτους τι έγινε.

1. Δέ μίλησα μόνο για ασφαλίτες, σκέψου λιγάκι...
2. Όσο σχετικό το οτι πήγε να καεί η εθνική βιβλιοθήκη
3. Δε μιλάμε για κακομοίρηδες πυροπαθείς της ψαροκώσταινας που δεν παίρνουν δεκάρα, αλλα για μεγάλα καταστήματα.
Δεν είμαι αναρχικός αλλα να μή ρίχνουμε σε αυτούς το μπαλάκι. Άλλο ένα παιδί σκοτώθηκε απο αστυνομικό και αν δε γίνει κάτι δυστυχώς δεν θα είναι το τελευταίο...
Φιλικά
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1937 στις: 09/12/08, 11:54 »
Φιλε μου δεν εχουν πλαστικες σφαιρες.Τουλαχιστον οχι οι ειδικοι φρουροι.Για τους φρουρους απαγορευεται αυτο.Αλλα ακομα και να ειχε δεν θα τον διαπερνουσε γιατι δεν ειναι αιχμηρες οι σφαιρες.Αυτα τα πραγματα τα γνωριζω καλα επειδη γνωριζω αρκετους αστυνομικους.Επισης το ειπαν αν δεν απατωμαι οτι ηταν κανονικη σφαιρα αυτη που σκοτωσε το παιδι.

Οι πλαστικες σφαιρες εχουν σχεδιαστει για καταστολη.Δεν μπορουν να διαπερασουν το σωμα ακομα και απο πολυ κοντα.Μπορουν δε να επιφερουν θανατο αν π.χ. το χτυπημα ειναι κοντινο και ας πουμε παει στην καρδια και παθει το ατομο ανακοπη.Δεν μπορουν ομως να διεισδυσουν..ειναι τετοια η κατασκευη τους.
Ισχυει αυτο, επειδη εχω χτυπηθει απο πλαστικη σφαιρα, μονο αν την φας απο κοντα και σε καιριο σημειο μπορει να σε σκοτωσει. Αλλα επειδη για χρονια διπλα στο σπιτι μου υπηρχε ειδικος φρουρος ξερω οτι δενεχουν καθολου πλαστικες. Κανονικες σφαιρες εχουν και οχι μονο με απλα πιστολια.
Επισης μια φωτογραφια απο την πορεια της κυριακης

Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1938 στις: 09/12/08, 11:57 »
Νομιζω πως ακομα και ο πιο απλος πολιτης ξερει πως οι αστυνομικοι εχουν οπλα με πραγματικες σφαιρες! Και αρκετοι δεν εχουν μονο τα υπηρεσιακα τους ( τα οποια εαν θυμαμαι πρεπει να συντηρουν οι ιδιοι και να προμηθευονται σφαιρες με δικα τους εξοδα ), αλλα αρκετα πιο "προχωρημενα" οπλα!

Και μετά έρχεται ο κύριος Παυλόπουλος για να μου πει πως παραιτειται για θεμα ηθικης! Εαν ο αμεσα υπευθυνος για την κατασταση στην ΕΛΑΣ δεν ειναι ο Παυλοπουλος, τοτε ποιος στο διαολο ειναι; Η γιαγια μου;
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1939 στις: 09/12/08, 12:03 »
Α ρε Αλεξανδρε...Να ηξερες με ποση ευκολια ολοι θα χρησιμοποιουσαν το ονομα σου για να εκδηλωσουν τα πρωτογονα ενστικτα τους..γραπτως και πρακτικως μαλιστα!

Μενω Π.Φαληρο, περιπου 4 λεπτα με τα ποδια απο το Νεκροταφειο. Ηδη στο δρομο μου επικρατει αναβρασμος. Ανθρωποι κρυβουν τα αυτοκινητα τους, ενω τα 2-3 ψιλικατζιδικα μας ειναι κλειστα κι αυτα απο το πρωι..φοβουμενοι την "επανασταση" της Αθηνας χθες!

Ελπιζω να μη συμβει τιποτα! Γιατι θα ηταν κριμα κυριως για τη μνημη του Αλεξανδρου!

Bairn of mosul, απαξιω πληρως για την προσωπικοτητα και την υπαρξη σου. Διαβασα τι εχει συζητηθει απο χτες και ο μονος που υποστηριξε με τοση θερμη τις καταστροφες ησουν εσυ.

Προτεινω απο τωρα σε ολα τα μελη που συμμετεχουν στο θεμα να μην απαντανε στο bairn εαν θελουν να δειξουν την αντιθεση τους με τα λεγομενα του. Ειναι προταση ηθικης κι οχι προταση διατηρησης της ταξης ενος forum. Οσο περισσοτερο δινουμε λογο και διαλογο σε τετοια ατομα, τοσο περισσοτερο πεφτουμε στο επιπεδο τους! Ελπιζω να το τηρησουμε ολοι! Ευχαριστω
το ηξερα οτι η δυναμη της τηλεορασης ειναι μεγαλη,αλλα τοσο πια?
το ξερα οτι υπαρχει βλακεια στον κοσμο,αλλα τοσο πια?

οσο δινουμε λογο σε τετοια ατομα αλλο τοσο το μυαλο ολων γινεται μαρμελαδα.τραβα πανε ρε αστειε σε καμια πορεια και μετα ελα γραψε τι γινεται.εχεις τα κοτσια να πας,παιδι του καναπε και της αμπελοφιλοσοφιας?ολος ο κοσμος γελαει με αυτα που κανεις.
αντι8ετα με σενα εγω δεν απαξιω καθολου για σενα.πες μου οτι 8ες να το συζητησουμε.ο φασιστας εδω εισαι εσυ.

υγ.βαλε αλτερ να παρεις ιδεες για τα ψεματα και την προπαγανδα.εχουν στρεψει τον κοσμο εκει που θελουν αυτοι.ο κοσμος βγαινει στους δρομους για κατι πολυ σημαντικοτερο απο το θανατο του αλεξη.σε λιγο θα το κανουν σεργιαννοπουλο το ολο θεμα.
επισης σημερα ακουσα και το αλλο ψεμα οτι ο αλεξης δεν ηταν αναρχικος και τυχαια εφαγε την σφαιρα.ολο ψεματα!!!!!!!!
τα μπουκαλια στο αμαξι των μπατσων τυχαια τα πεταγε?το βρισιδι που επακολουθησε?
Α ρε Αλεξανδρε...Να ηξερες με ποση ευκολια ολοι θα χρησιμοποιουσαν το ονομα σου για να εκδηλωσουν τα πρωτογονα ενστικτα τους..γραπτως και πρακτικως μαλιστα!

Μενω Π.Φαληρο, περιπου 4 λεπτα με τα ποδια απο το Νεκροταφειο. Ηδη στο δρομο μου επικρατει αναβρασμος. Ανθρωποι κρυβουν τα αυτοκινητα τους, ενω τα 2-3 ψιλικατζιδικα μας ειναι κλειστα κι αυτα απο το πρωι..φοβουμενοι την "επανασταση" της Αθηνας χθες!

Ελπιζω να μη συμβει τιποτα! Γιατι θα ηταν κριμα κυριως για τη μνημη του Αλεξανδρου!

σου λεω και αλλα αφου το θελεις

κρυψου σημερα στο σπιτι σου,βαλε και 5 κουβερτες στην κεφαλα σου να σωθεις.

ε ρε ηλιθιοτητα που υπαρχει στον κοσμο.

πες στους ψιλικατζηδες που βλεπουν ολη μερα τηλεοραση να αφησουν ανοιχτα τα μαγαζια τους,δεν προκειται να τους πειραξει κανεις.
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1940 στις: 09/12/08, 12:10 »
Μηπως ξερει κανεις ποσοι ηταν οι ειρηνικοι διαδηλωτες που ειχαν κατεβει χθες στην Αθηνα; Γιατι μπορει να συζηταμε για τις καταστροφες, ομως κι αυτο ειναι σημαντικο να αναφερθει, διοτι εαν η πορεια γινοταν κανονικα θα ειχαμε πραγματικα αυτο που λεμε "φωνη λαου, οργη Θεου".

Θα παρακαλουσα οσο πιο επισημα στοιχεια γινεται.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1941 στις: 09/12/08, 12:13 »
Μηπως ξερει κανεις ποσοι ηταν οι ειρηνικοι διαδηλωτες που ειχαν κατεβει χθες στην Αθηνα; Γιατι μπορει να συζηταμε για τις καταστροφες, ομως κι αυτο ειναι σημαντικο να αναφερθει, διοτι εαν η πορεια γινοταν κανονικα θα ειχαμε πραγματικα αυτο που λεμε "φωνη λαου, οργη Θεου".

Θα παρακαλουσα οσο πιο επισημα στοιχεια γινεται.

δες τα εισιτηρια,βαλε και τα διαρκειας


ο γελωτας που προκαλεις σπαει ολα τα κοντερ.το τελευταιο με τον θεο ειδικα...αφου το ξερεις οτι οι πολιτικοι ειναι α8εοφοβοι ;D ;D ;D ;D ;D ;D
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος ibanezz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1942 στις: 09/12/08, 12:17 »
Μια και ο τίτλος thread αρχικά μιλάει για αστυνομία πάρτε και μία γεύση για τον "ράμπο" αστυνομικό!!!
http://www.protothema.gr/content.php?id=19540
οτι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1943 στις: 09/12/08, 12:18 »
Επισης, θα ηθελα να μαθω εαν υπαρχει η φωτογραφια των παιδιων που δινουν τριανταφυλλα στο φρουραρχειο της Βουλης. Προκειται για μια ομορφη στιγμη που εδειχνε μια αισιοδοξη σταση των νεων απεναντι στα ζητηματα που βασανιζουν την ελληνικη κοινωνια
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1944 στις: 09/12/08, 12:22 »
Παράθεση
Τελευταιο θεμα που με προβληματιζει.Το παιδι πεθανε απο σφαιρα που καρφωθηκε στον θωρακα αν δεν κανω λαθος.Η αποσταση που λενε ολοι δεν πρεπει να περναγε τα 30μετρα.Λοιπον..οταν ενα ατομο αδυνατο οπως το παιδι τρωει σφαιρα απο τετοια αποσταση..εχοντας στο μυαλο μας οτι ο αστυνομικος σημαδεψε το παιδι κανονικα..κανονικα το τραυμα που θα πρεπε να εχει ειναι διαμπερες..γιατι μιλαμε για μικρη αποσταση..για ενα σχετικα ισχυρο οπλο και για ενα ατομο αδυνατο.Για οσους δεν γνωριζουν,διαμπερες τραυμα εχουμε οταν η σφαιρα διαπερναει το σωμα.Συνεπως αυτη την στιγμη εξεταζεται απο την βαλλιστικη η πιθανοτητα ο αστυνομικος οντως να εριξε στο εδαφος και να εγινε εξοστρακισμος..η η περιπτωση του να σημαδεψε χαμηλα και να εσκυψε ο πιτσιρικας απο φοβο και να τον βρηκε στο θωρακα.

Για να μην το κουραζω..που θελω να καταληξω.Μεσα απο ολα αυτα ισως η κατηγορια να μειωθει σε ανθρωποκτονια εξ αμελειας.Αυτο βεβαια δεν μειωνει ουτε κατα διαννοια το εγκλημα που εγινε..ομως θεωρησα σωστο να το αναφερω.Γιατι μπορει και κατα μικρη πιθανοτητα ο αστυνομικος να μην ειχε στο μυαλο του να σκοτωσει το παιδι αλλα να το φοβισει.Δεν βγαζεις οπλο ομως σε εναν αοπλο..ποσο μαλλον σε ενα παιδι.Αυτο θα το μαθει καλα στην υπολοιπη του ζωη μες την φυλακη..αμα επιβιωσει...


Επίσης, σύμφωνα με κάποια πράγματα που είπε ο Καραιβάζ στην τηλεόραση (από τους πιο αξιόλογους και μετρημένους δημοσιογράφους IMO) η επιφάνεια της σφαίρας ήταν αποπλατυσμένη από τη μια πλευρά, κάτι που ίσως υποδηλώνει εξοστρακισμό.
Πάντως, εμένα με ανησυχεί περισσότερο αν ήταν εξοστρακισμός, γιατί μιλάμε για ένα ατύχημα που όμως προήλθε καθαρά από μια επίδειξη δύναμης απέναντι στο 15χρονο, το οποίο σημαίνει ότι ο αστυνομικός έκανε πλήρως συνειδητά χρήση του όπλου, ενώ αντίθετα αν αποδειχτεί ότι πυροβόλησε κατευθείαν στην καρδιά, μιλάμε για έναν άρρωστο (ο μεγαλύτερος φασίστας δε θα πυροβολούσε στην καρδιά ένα δεκαπεντάχρονο στο κέντρο της Αθήνας, αν είχε τα λογικά του) που απλώς "έσπασε". Θεωρώ πολύ πιο πιθανό να υπάρχουν κι άλλοι ανεύθυνοι κουραδόμαγκες στο σώμα της ΕΛ.ΑΣ. ικανοί να προκαλέσουν ατυχήματα παρά ανισόρροποι που θα ξεσπάσουν με μία πράξη τέτοιου μίσους.

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1945 στις: 09/12/08, 12:26 »
Εγώ αυτό που έχω να πω συμμετέχοντας στις χθεσινές πορείες στη Θεσ/νίκη και στην επίμαχη βραδινή είναι ότι τα ΜΜΕ ΟΛΑ όταν γύρισα και σήμερα έδειχναν φωτιές και πουθενά δε φαινόταν η μαζικότητα της πορείας, που απαρτιζόταν κυρίως από φοιτητές, αλλά και μαθητές και εργαζόμενους άνω των 40-50χρονών.. Αφού κι εγώ τρομοκρατήθηκα για λίγο..

Ακόμη, όταν πήγαν να γίνουν άσχημα μπάχαλα από ορισμένους και πλιάτσικο αποδοκιμάστηκαν και αποτρέπτηκαν απ'την πορεία..

Επίσης, σχετικά με την κουκουλοφοβία που κυκλοφορεί στα media και για το ότι ήταν οι περισσότεροι κουκουλοφόροι, ακόμη κι όσοι διαδηλώναμε ειρηνικά ΕΠΡΕΠΕ να καλύψουμε τα πρόσωπά μας, αφενός γιατί υπήρχαν κάμερες ασφαλείας και κυρίως γιατί όταν πέφτουν τα δακρυγόνα αν δεν καλύψεις τη μύτη σου δεν την παλεύεις..

Φυσικά ο κόσμος δεν διαδήλωνε πενθώντας για τον Αλέξη, αλλά επειδή πίστευε ότι όλο το σύστημα είναι λάθος και γιατί έπρεπε να ταρακουνηθούν ορισμένοι..

Εγώ γενικά είμαι κατά της βίας και προσωπικά δεν έκανα τίποτα.. Ωστόσο νομίζω ότι σε κάποιες γραμμές υποστηρίζω κάποιες πράξεις στη συγκεκριμένη πορεία.. Κάμερες ασφαλείας και τράπεζες.. Την καταστροφή δημόσιας περιουσίας τη βρίσκω ανώφελη και μικροκαταστημάτων (ευτυχώς περιορισμένο φαινόμενο στη θεσσαλονίκη τουλάχιστον) απαράδεκτη.. Και γενικά σε κάποια φάση παραξέφυγε η κατάσταση..

Μακάρι οι πορείες να ήταν ακόμη πιο μαζικές(όχι πως δεν είχαν κόσμο) και να προσέλκυε και άτομα μεγαλύτερης ηλικίας.. Γενικά να ξέρετε ότι ΔΕΝ κινδυνεύετε στην πορεία και έχετε ίσως και μεγαλύτερη χρησιμότητα από μας τους υποτιμητικά επωνομαζόμενους "νεαρούς" που μας καταδικάζουν πιο εύκολα.. Την Τετάρτη τουλάχιστον στην απεργία μην αδρανήσετε..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1946 στις: 09/12/08, 12:28 »
Γι'αυτο ρωταω ποσοι ανθρωποι ηταν στην ΕΙΡΗΝΙΚΗ πορεια της Αθηνας. Γιατι το ξεχασαμε κατι σελιδες τωρα και για μενα ειναι πρα πολυ σημαντικο!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1947 στις: 09/12/08, 12:32 »
Bairn of mosul
Προφανώς εσύ που καλείς τον κόσμο να βγει στις πορείες αλλιώς είναι ηλίθιος κατά την γνώμη σου πάντα πας στις πορείες.Είσαι και εσύ απ αυτούς που καταστρέφουν δηλώνοντας διαμαρτυρόμενοι?Αν ναι θα ήθελα να σου εκφράσω κάποιες απορίες μου.

Το δίκιο σου το χάνεις όταν δεν ξέρεις να μιλήσεις και προσβάλλεις τον άλλο.
Όσο ηλίθιο θεωρείς το συνομιλητή του τόσο τραμπουκο και αντιεξουσιαστή και καταστροφέα μπορεί να σε θεωρήσει όσο αυθαίρετα θεωρείς και συ.
Να εκφράζεσαι κοσμιότερα σε παρακαλώ.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1948 στις: 09/12/08, 12:39 »
Εγώ δε παρακολουθώ τηλεόραση γενικότερα. Ήθελα να κατέβω στην πορεία χθες αλλά έμπλεξα στην επιστροφή από τη δουλειά και άργησα να φτάσω σπίτι για να ετοιμαστώ να κατέβω. Δε θα με ένοιαζε να συγκρουστώ με τους μπάτσους, κάθε άλλο. Καταδικάζω όμως τη φθορά της περιουσίας του διπλανού μου ο οποίος δε φταίει σε τίποτα άμεσα. Άσε που είδα μερικά λαμακιστήρια να κλέβουν και πράγματα από τα καταστήματα. Μου το παίζετε και ιδεολόγοι, τραγικοί τελείως.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #1949 στις: 09/12/08, 12:40 »
Bairn of mosul
Προφανώς εσύ που καλείς τον κόσμο να βγει στις πορείες αλλιώς είναι ηλίθιος κατά την γνώμη σου πάντα πας στις πορείες.Είσαι και εσύ απ αυτούς που καταστρέφουν δηλώνοντας διαμαρτυρόμενοι?Αν ναι θα ήθελα να σου εκφράσω κάποιες απορίες μου.

δεν ειπα αυτο,μην παραποιεις τα λογια μου

ειπα σε εναν φιλο να μην κανει προπαγανδα κατα της πορειας λογω φοβου επεισοδιων.
αν δεις σε εναν αλλο φιλο πιο κατω ειπα ας κανει οτι θελει,δικο μου θεμα αν θα παει καποιος ή αν δεν παει?



otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan