Αποστολέας Θέμα: Ελληνικό ΡΟΚ για πάντα!  (Αναγνώστηκε 35550 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος senzafine

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
  • Στα αρχ**ια μου ψυθίρισε και γέμισε τις τσάντες...
    • Προφίλ
    • Η Ελληνική Rock και Metal Μουσική Στην Κύπρο
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #50 στις: 14/05/03, 23:11 »
apologoume gia ton tropo pou apantisa proigoumenos, apla thimosa me auta pou opos les xaraktirizonte os rock..den thimosa mazi sou..
 
eprepe na ime pio safis kai na pw oti zito plirofories gia sigkrotimata ta opia ine rock, kai oxi plirofories gia sigkrotimata ta opia xaraktirizonte san rock..  ::)
¤ Sympathy For The Devil ¤

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #51 στις: 15/05/03, 00:29 »
καλως ή κακως αυτα που σου ανεφερα χαρακτηριζονται ροκ
εχουν ολα τα στοιχεια για να ειναι ροκ
τουλαχιστον τα τυπικα

και μην απολογησαι σε μενα, αλλα στους συνομιλιτες μας, και πανω απ ολα σε σενα.
γιατι δημιουργεις μια ασχημη εικονα, και τουλαχιστον σε μενα, μια προκαταληψη οταν θα ξαναβαλεις θεμα...
και ξερεις σ αυτου του ειδους την επικοινωνια, ειμαστε οτι γραφουμε...

καληνυχτα και καλη συνεχεια.. σε οτι κανεις
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #52 στις: 17/05/03, 23:22 »
Χαλάρωσε Holliday δεν είπε τπτ το παιδί.

Για πραγματικό παλιό ελληνικό rock (γιατί σήμερα δεν υπάρχει) πήγαινε εδώ:

http://rockdirect.topcities.com/index.htm


Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #53 στις: 18/05/03, 00:10 »
ευτυχως ...καταφερνω παντα να διατηρω την διαθεση μου τετοια που να μη χαλαει απο ακραιες αντιδρασεις...

οσο για το ελληνικο ροκ, με βρισκεις συμφωνη... θα το λεγα ενα διαφορετικο ειδος...
ισως καινουριο.
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος senzafine

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
  • Στα αρχ**ια μου ψυθίρισε και γέμισε τις τσάντες...
    • Προφίλ
    • Η Ελληνική Rock και Metal Μουσική Στην Κύπρο
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #54 στις: 18/05/03, 00:22 »
MPRAVO!! tetia ithela! :)

ixous/mp3 3eri kanis pou mporo na vro?

(sim. ime apo kypro kai edo den yparxoun tetia pragmata)
¤ Sympathy For The Devil ¤

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #55 στις: 18/05/03, 09:53 »
Μα σήμερα δεν υπάρχει ελληνικό rock! Τι υπάρχει.. Τίποτα. Εδώ διαλύθηκαν οι Τρύπες... Και ο αγγελάκας πάει θέατρο..
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #56 στις: 18/05/03, 13:00 »
   Sτον τοπο μας δεν υπαρχει καλα-καλα ροκ! Ποσο μαλλον και "ελληνικο"! .............
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος senzafine

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
  • Στα αρχ**ια μου ψυθίρισε και γέμισε τις τσάντες...
    • Προφίλ
    • Η Ελληνική Rock και Metal Μουσική Στην Κύπρο
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #57 στις: 18/05/03, 13:03 »
Μα σήμερα δεν υπάρχει ελληνικό rock! Τι υπάρχει.. Τίποτα. Εδώ διαλύθηκαν οι Τρύπες... Και ο αγγελάκας πάει θέατρο..
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

oi trypes (episima) den dialithikan..elpizoume pos kapia mera omos pos tha 3anape3oun kai to vlepw poly pithano..
yparxoun kai alla sigkrotimata opos diafana krina, magic de spell ktl ktl. ime sigouros pos esis stin ellada 3erete perissotera apo mena..
¤ Sympathy For The Devil ¤

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #58 στις: 22/05/03, 09:14 »
  Sτον τοπο μας δεν υπαρχει καλα-καλα ροκ! Ποσο μαλλον και "ελληνικο"! .............

Εσυ τι μουσικη παιζεις δηλαδη; ή μηπως θεωρεις τον εαυτο σου και τα αλλα ροκ (ή "ροκ" αν προτιμας) συγκροτηματα αναξια λογου;

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #59 στις: 23/05/03, 05:11 »
    για να καταλαβω τωρα! Μου "τη λες"? Για πες μου εσυ ή ο οποισδηποτε ενα ελληνικο ΡΟΚ ή ROCK συγκροτημα! Τις Τρυπες? Τον Σιδηροπουλο τους Poll? κτλ κτλ... Τωρα υπαρχει κανεις? ε? Υπαρχει Ροκ? Υπαρχει "ελληνικο ροκ"? Υπαρχει "ελληνικη Ροκ σκηνη"? Υπαρχει γενικοτερα "σκηνη"? Μονο "πιστες" υπαρχουν! Καποτε ειχαμε και ενα κουτσο-ροκγουεϊβ, μας το κοψανε και αυτο! Τωρα τι? Μονο κατι underground γκρουπακια που και αυτα πουλανε το μερακι τους για μια "αξιοζηλευτη" καριερα τυπου "Δυτικες Συνοικιες"! Ασε μας ρε Βασιλη! Αυτα τα βλεπω χρονια τωρα! Δεν ειμαι χτεσινος...
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Thanocaster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Was it love or was it the idea of being in love?
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #60 στις: 23/05/03, 12:57 »
Holliday> Kalws i kakws oi Pyx Lax DEN einai rock, opws DEN einai rock oute oi katsimixaioi, oute o Kotsiras, oute o Maxairitsas, oute... , oute... Den exw kati me olous aftous, mporei o Maxairitsas na mou aresei, oi Pyx Lax na min mou aresoun, oi Katsimixaioi na mou einai adiaforoi, alla oloi aftoi, m'aresoun de m'aresoun, kaloi i kakoi klp, DEN einai rock.

Rock ITAN o Sidiropoulos (me epirroes kai apo rempetiko se kapoies faseis an den kanw lathos), rock einai oi purple overdose, rock einai oi illegal operation (an kai den me enthousiazoun arketa), rock ITAN oi echo tattoo.

Genikotera pantws oute o oros rock mou kanei gia kati ellinofwno. Kathws ena rock kommati me elliniko stoixo mou fainetai (proswpiki apopsi) toso asteio (i mallon gelio) oso ena tsamiko me aggliko stoixo. Kai min mou peite oti tha epikrotousate kai tha xairosastan gia tin eksaplwsi tou politismou mas an akougate mia mera sto radiofwno "Three children, three children from Volos, They stole our little Anne, Our sweet little Anne"...
The Floydian

Αποσυνδεδεμένος Sl@sh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #61 στις: 25/05/03, 15:21 »
simfono me sotriani.den iparxi ousiastiki rock skini

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #62 στις: 26/05/03, 09:27 »
sotriani, το ότι ο πιο πολύς κόσμος αρέσκεται στα εύκολα ακούσματα δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει ροκ σκηνή, μπορεί να έχει αλλάξει μορφή, αλλά υπάρχει.
Παλιότερα τα πράγματα μάλλον ήταν πιο δύσκολα, πχ. πόσοι άκουγαν Poll που λες; Μόνο κάτι "έξαλλοι νεανίες", "χίπηδες", "γιεγιέδες". Και ποιός αναγνώρισε την αξία του Σιδηρόπουλου και των Τρύπες από την αρχή της δημιουργίας τους; Όλοι τώρα λέμε "τι ωραία που ήταν τότε", κατόπιν εορτής και εκ του ασφαλούς.

Κατά τ'άλλα με καλύπτουν τα λόγια του bluewind στις 2 τελευταίες παραγράφους στην απάντηση #3, στο θέμα:
http://forum.kithara.gr/yabbse/index.php?board=4;action=display;threadid=4270

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #63 στις: 04/06/03, 13:04 »
Tha simfwnisw me ton Thanocaster alla tha prosthesw ke tis TRYPES...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #64 στις: 19/06/03, 22:00 »
   Οκ! Βασιλη! Και εγω σου λεω οτι Φρανκεσταιν ειναι η εξελιξη του Ανθρωπου! Το δεχεσαι?
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #65 στις: 19/06/03, 23:02 »
Paidia rock ipirksan ligoi.Enas apo aytous itan kai o paulos sidiropoulos.Oloi oi alloi apla,pou kai pou bazoun kapoio rock stoixeio sta tragoudia toys.H original rock omws den symbibazetai me kanenan kai ta leei panta eksw apo ta dontia...Kai den dinei dekara gia ta fragka.E oxi kai na akouw pyx alx rock.E mhn kserasw re paidia.Eipame....
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος ellie

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...αγαπω τον κοσμο ολο..κι αλλο τοσο
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #66 στις: 19/06/03, 23:18 »
..to rock to elliniko einai zeimpekiko...den einai apopsi mou...vasika den to exw skeftei alla twra afto to tragoudi mou irthe pou to tragouda o mitropanos me to prwin melos twn ''poll'' tournas..
alla to rock xathike..ama poulaei den einai rock..apla katantaei pop-rock
...we both know what memories can bring,
they bring diamonds and rust...

                                                   joan baez

Αποσυνδεδεμένος Rock

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ζωή είναι μικρή, για να είναι θλιβερή
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #67 στις: 31/12/03, 14:46 »
Kala ki o margariths thn eide rok gia na poulhsei... Ayto einai asxeto entelws... Kat arxhn den exete xwrisei epipeda opote den prokeitai na symfwneisete... Otan milaei ka8enas gia rok ti ennoei? Mousika? stixourgika? tropo zwhs? tropo skepshs? h ola ayta mazi... Basika ola ayta ta syndyazan ontws ligoi (sidhropoulos, trypes...) alla den shmainei oti mono aytoi paizan rok sthn ellada(h paizoun akoma)... Pantws oi pryx blax kai eidika ekeina ta soyrgela oi paparokades mono rok den einai...
Take me down to the Paradise city...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #68 στις: 20/01/04, 23:58 »
   οι παπαροκαδες εχουν κανει μεθοδευμενες προσπαθειες για να σιχαθουμε τη ροκ μουσικη, και τωρα επεκτεινονται και σε αλλα "ακουσματα" με μπουζουκακι και τα ρεστα! Ουυυυυυυστ!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #69 στις: 08/03/04, 00:52 »
an opiosdipote exi plirofories as tis kani post gia na mathoume kai emis oi mikroi ti eine to elliniko rock  ;)

Πολλες πληροφοριες θα βρεις στα δυο βιβλια του Ντινου Δηματη "Get That Beat/Ελληνικο Ροκ, A και Β Τομος". Ενα καλυπτει 60's & 70's και το αλλο 80's & 90's. Κυκλοφορουν απο τις εκδοσεις Κατσανος/Σειρα Rock. Δυστηχως δεν τα εχω βρει εκτος Θεσσαλονικης,ομως. Αμα κανεις μια βολτα στην Ναυαρινου σιγουρα θα τα πετυχεις καπου.

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #70 στις: 15/03/04, 16:56 »
..to rock to elliniko einai zeimpekiko...

Και το ρεμπέτικο είναι το Ελληνικό Blues, σύμφωνα πάντα με ένα σοφό.. χμ.. δεν έχει και άδικο.


Πολλες πληροφοριες θα βρεις στα δυο βιβλια του Ντινου Δηματη "Get That Beat/Ελληνικο Ροκ, A και Β Τομος". Ενα καλυπτει 60's & 70's και το αλλο 80's & 90's. Κυκλοφορουν απο τις εκδοσεις Κατσανος/Σειρα Rock. Δυστηχως δεν τα εχω βρει εκτος Θεσσαλονικης,ομως. Αμα κανεις μια βολτα στην Ναυαρινου σιγουρα θα τα πετυχεις καπου.

Πολύ καλό το βιβλίο αυτό. Έχω τον τόμο Β, ο Α αναφέρεται σε δεκαετία 60-70... μπα.. δεν μπορώ να τα ακούσω αυτά πόσο μάλιστα να τα διαβάσω. Ίσως να παίξει ρόλο το ότι ο senzafine είπε ότι είναι από Κύπρο, εκτός και αν έχει και εκεί Ναυαρίνου....  :P :P :P :P ;D ;D
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #71 στις: 15/03/04, 17:29 »
   για να καταλαβω τωρα! Μου "τη λες"? Για πες μου εσυ ή ο οποισδηποτε ενα ελληνικο ΡΟΚ ή ROCK συγκροτημα! Τις Τρυπες? Τον Σιδηροπουλο τους Poll? κτλ κτλ... Τωρα υπαρχει κανεις? ε? Υπαρχει Ροκ? Υπαρχει "ελληνικο ροκ"? Υπαρχει "ελληνικη Ροκ σκηνη"? Υπαρχει γενικοτερα "σκηνη"? Μονο "πιστες" υπαρχουν! Καποτε ειχαμε και ενα κουτσο-ροκγουεϊβ, μας το κοψανε και αυτο! Τωρα τι? Μονο κατι underground γκρουπακια που και αυτα πουλανε το μερακι τους για μια "αξιοζηλευτη" καριερα τυπου "Δυτικες Συνοικιες"! Ασε μας ρε Βασιλη! Αυτα τα βλεπω χρονια τωρα! Δεν ειμαι χτεσινος...

Δεν νομίζω να είναι έτσι όπως τα λες. Δεν υπάρχει μόνο ένα Rockwave.. ίσως για εσάς στην Αθήνα.. Εδώ στη βόρειο Ελλάδα, όπου ποτάμι και λίμνη κάθε καλοκαίρι γίνονται φεστιβάλ που περιλαμβάνουν και rock μέρα!!

Σίγουρα η "συνολική" προσπάθεια δεν έχει και το επιθυμητό αποτέλεσμα αλλα δεν βρίσκω και ανύπαρκτη την Ελληνική Σκηνή. Μπορεί ο ΙΟΣ λαϊκά να έχει μην αφήνει την rock να φανεί αλλά δεν νομίζω να την καταστρέφει και εξολοκλήρου. Μαγαζία για live έχει, όχι βέβαια και αρένες αλλά έχει. Εμείς όμως θέλουμε και χρήματα, τι τζάμπα θα δείξουμε το ταλέντο μας! Κατηγορούμε και τους λαϊκούς, λες και αυτοί πριν γίνουν φίρμα δεν έτρεχαν και δεν τραγούδαγαν για 5 φράγκα....

Μίλαγα με τον ντράμμερ από τους Πίσσα Και Πούπουλα και μου έλεγε ότι πριν βγάλουν δίσκο σε κάθε συναυλία μάζευαν 2000 κόσμο!!! Και? Τότε υπήρχαν 5 μπάντες, δεν ερχόταν ξένα συγκροτήματα στην Ελλαδίτσα μας για live και επενδούσες εκεί. Τώρα που εξακολουθούμε να κλαιγόμαστε, κάθε βδομάδα έχει συναυλίες και σχεδόν ο καθένας μπορεί να κυκλοφωρίσει cd. Πόσο βαθιά μπορείς να βάλεις το χέρι στην τζέπη για να τα παρακολουθείς όλα? Άσε που οι περισσότεροι έχουν την δικιά τους μπάντα και σιγά να μην πέρνουν αυτά που βγάζει ο διπλανός... το πολύ πολύ να το αντιγράψουν.

Μπαίνεις σε ένα δισκοπωλείο και υπάρχουν άπειρες κυκλοφορίες από χιλιάδες μπάντες πλέον. Να πάρεις τον καινούργιο δίσκο από τους "Πράσσειν Άλογα" ή να επενδήσεις σίγουρος για τον καινούργιο δίσκο των Iced Earth οι οποίοι παίζουν τα χιλιοπαιγμένα riff των Maiden?? Ή ακόμα χειρότερα να πάρεις τον ντεμπούτο των Hammerfall και των κάθε Hammerfall, επειδή διάβασες ότι παίζουν το αγαπημένο σου epic/power/παίζω_όλες_τις_κλίμακες_σε_ένα_τραγούδι το οποίο δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω από άλλους δίσκους του είδους του?
Σε δέκα χρόνια που θα ψάχνουμε τον δίσκο των Πράσσειν Άλογα (όπως έγινε με Παυλο, Τρύπες, Panx Romana κτλ κτλ) να δω τι θα λεμε.. Τι καλά ήταν τότε.... :)

Άρα διαλέγουμε, ή την "ψάχνουμε" και επενδείουμε ακόμα και σε "φόλες" ή πάμε από τον ασφαλές δρόμο και δεν χάνουμε και τα χρήματα μας!  ;)

ΥΓ) Δεν νομίζω οι καριέρα των Σοινικιών να είναι αξιοζήλευτη... Προσωπικά δεν θα ήθελα να είχα την ίδια μοίρα. Δεν τους κατηγορώ (τους κατηγώρισα για άλλο λόγο προσωπικό), μπορεί αυτοί να νομίζουν ότι κάτι κάνουν με αυτό, ότι κατάφεραν να περάσουν το rock σε μεγαλύτερο κοινό που τους ήταν άγνωστο το άκουσμα αυτό, μπορεί να το έκαναν και για τα λεφτά... Δεν βαριέσαι... με τρώει η μπλούζα μου τώρα, πάω να την φάω...
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος echo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
    • Προφίλ
    • Justelene
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #72 στις: 19/04/04, 19:41 »
1)ypogeio.gr
2)music.gr
3)greekrock.net
4geocities.com/SunsetStrip/Exhibit/5423/main.html
5)mic.gr
6)trypes.grlinux.com
7)coco.gr/arts/music/greekgroups.html
8)rocking.gr
9)geocities.com/athens/6133/music.htm
10)rom.gr/rom14/goldera.htm
11)geocities.com/morfesgr/hxos.gr
12)geocities.com/diafana krinagr/interviews/poprock-7-98.htm
13)7gym-athin.att.sch.gr/pyxlax.htm
14)users.otenet.gr/~emmanuil/artists/htm
15)members.tripod.com/PixLax/mp3 pix.html
16)geocities.com/tripesnet/proth.html
17kapatel.gr/matrix/users/panatha/trypes/interv.htm
Καλό ψάξιμο!!!!!!!!!!!!!!!!Είναι από πολλά συγκροτήματα,οπότε θα βρεις σίγουρα αυτό που ψάχνεις...
I don't need no arms around me
I don't need no drugs to calm me

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:ELLHNIKO ROCK
« Απάντηση #73 στις: 24/05/04, 14:23 »
   το κακο, κατα τη γνωμη μου, εδω στον Πειραια ειναι οτι δεν υπαρχουν χωροι για live για μικρα συγκροτηματα! Γενικα υπαρχει μια ελειψη απο liveαδικα και ετσι δεν μπορει να αναδειχθει αυτο το ειδος! Πολυ περαση παντως εχει η τεκνο-τρανς κατασταση και ψιλο-χαουζ εδω στα μερη μου, με dj ελληνες και ξενους!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Αθηνά

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μια τεράστια πλάκα!
    • Προφίλ
Απ: Ελληνικό ΡΟΚ για πάντα!
« Απάντηση #74 στις: 09/05/05, 21:17 »
(Κάνω ένα γενικό σχόλιο γιατί βαριέμαι να διαβάζω) Θα με πείτε εντελώς παράλογη ,το ξέρω, αλλά εμένα ρε παιδιά περισσότερο με εκφράζει και με φτιάχνει ένας ελληνικός ροκ στίχος ,που πιστεύω ότι οι περισσότεροι αξίζουν, παρα ένα ξένο κορυφαίο κατα γενική ομολογία κομμάτι. Τι να πω απλά τα αμερικάνικα πρότυπα δε με αγγίζουν. Δηλαδή εγώ προτιμώ με χίλια το "Η" του Σιδηρόπουλου απ'το "Nothing else matters" των Metalica, που στην τελική τι λέει "ποτέ δεν νοιάστηκα για το τι κάνουν, ποτέ δε νοιάστηκα για το τι ξέρουν αλλά ξέρω" . Γνώμη μου πάντα...
Μην πυροβολείτε τη χαρά μου, άσπρο κεντημένο σημαιάκι, περπάτα ελαφρά γιατί πατάς τα όνειρά μου, όλα γυρίζουν και θα ρθει και μένα η σειρά μου!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
2901 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/07, 11:40
από Ε!ΜΑ
0 Απαντήσεις
2372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/07, 19:36
από jmone
2 Απαντήσεις
2306 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:30
από Srv85
12 Απαντήσεις
56413 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/16, 13:47
από saved
2 Απαντήσεις
2002 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/11, 22:08
από Ιππέας
2 Απαντήσεις
1867 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/11, 19:08
από armagedon
9 Απαντήσεις
3141 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/11, 22:33
από armagedon
0 Απαντήσεις
1574 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/11, 04:52
από happydreamer
1 Απαντήσεις
22246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/12, 23:11
από nikolas32
0 Απαντήσεις
21221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/12, 11:05
από STEFANOS604