Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με NET Framework, και ερώτηση για το save as των Office  (Αναγνώστηκε 2105 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Λοιπόν θα παραθέσω κάποια προβλήματα που αντιμετωπίζω αυτόν τον καιρό και δεν μπορώ να βρω λύση.

1. Χωρίς να ξέρω την αιτία, μου εμφανίζει κατά την έναρξη και μόλις εμφανιστεί η επιφάνεια εργασίας το παρακάτω μήνυμα

System Error

Incompatible flag -framework used (must specify "-dynamic" to be used) (make sure framework (1.* or 2.*) is installed).

Ξέρει κανείς τί σημαίνει και τί μπορώ να κάνω γι' αυτό?

Βασικά από ότι κατάλαβα κάτι παίζεται με το NET Framework και έτσι προσπάθησα να κατεβάσω κάποια έκδοση από το site της Microsoft.

Όμως όποια έκδοση και να προσπαθούσα να εγκαταστήσω, μου έβγαζε μήνυμα λάθους και ανέστρεφε όλ την διαδικασία εγκατάστασης.

Αυτό που εικάζω είναι ότι κατά λάθος και καθαρά από άγνοια, διέγραψα το αρχείο dotnetfx, το όποίο και θυμάμαι να μου εμφανίζεται στο task manager και έτσι μάλλον θα πρέπει να κάνω μία σωστή απεγκατάσταση του παλιού NET Framework και μετά να εγκαταστήσω το νέο.

Όμως πουθενά δεν μου εμφανίζεται η επιλογή για απεγκατάσταση, ούτε στην προσθαφαίρεη προγραμμάτων, ούτε και σε κάποιον φάκελο μέσα στο c:. Άρα έχω κολλήσει. Και το πρόβλημα είναι ότι έχω παρατηρήσει ότι ο υπολογιστής έγινε πιό αργός, χωρίς αυτό βεβαια να οφείλεται απόλυτα σε αυτό.

2.  Όταν κάνεις μία εργασία στο Office (χρησιμοποιώ Office 2007) και θέλεις να την αποθηκεύσεις, στο παράθυρο save as σου βγάζει στα αριστερά κάποιες προκαθορισμένες θέσεις. Επειδή εγω αποθηκεύω την δουλειά μου πάντα σε μία συγκεκριμένη θέση , η οποία όμως είναι πολύ βαθιά μέσα στους διάφορους φακέλους, θέλω να βάλω αυτό τον φάκελο στην αριστερή μεριά του save as παραθύρου. Γίνεται?

Ελπίζω να μην σας κούρασα.

Αναμένω την όποια ευπρόσδεκτη βοήθεια.

Ευχαριστώ.
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
2.  Όταν κάνεις μία εργασία στο Office (χρησιμοποιώ Office 2007) και θέλεις να την αποθηκεύσεις, στο παράθυρο save as σου βγάζει στα αριστερά κάποιες προκαθορισμένες θέσεις. Επειδή εγω αποθηκεύω την δουλειά μου πάντα σε μία συγκεκριμένη θέση , η οποία όμως είναι πολύ βαθιά μέσα στους διάφορους φακέλους, θέλω να βάλω αυτό τον φάκελο στην αριστερή μεριά του save as παραθύρου. Γίνεται?

Ελπίζω να μην σας κούρασα.

Αναμένω την όποια ευπρόσδεκτη βοήθεια.

Ευχαριστώ.

Βάλε στα "Έγγραφά Μου" ή όπου αλλου σου ανοίγει ,μια συντόμευση για τη συγκεκριμένη θέση...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
11741 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/02, 13:26
από bluewind
8 Απαντήσεις
4566 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/03, 11:31
από Βραζίλης
19 Απαντήσεις
8511 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/05, 15:34
από Boogieman (του Kithara.gr!!!)
55 Απαντήσεις
15372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/07, 10:51
από Μαργαρίτα Π.
45 Απαντήσεις
12165 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/24, 20:41
από Βραζίλης
25 Απαντήσεις
10589 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/06, 11:57
από Fys
6 Απαντήσεις
5617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/06, 16:37
από _akis_
21 Απαντήσεις
7686 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/07, 15:33
από fake7
7 Απαντήσεις
3086 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/09, 17:59
από Fteo
8 Απαντήσεις
5000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/11, 13:26
από hot_sauce (φλουτσ)