Αποστολέας Θέμα: esp horizon  (Αναγνώστηκε 42991 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Koursaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • εγώ είμαι γω και τα χω βρει με τη δική μου φάτσα..
    • Προφίλ
esp horizon
« στις: 07/03/09, 01:09 »
αγαπητοί συμφορουμήτες,
σκέφτομαι την αγορά μιας esp horizon και πριν τη δοκιμάσω ο ίδιος σε κάποιο μαγαζί θα ήθελα και τις δικές σας εμπειρες γνώμες σχτικά καθώς και προτάσεις για μαγαζιά στην αθήνα που μπορώ να βρώ και να δοκιμάσω τη συγκεκριμένη κιθαρα...
und gott verweiss ich will kein engel sein...!

Αποσυνδεδεμένος riffraff

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • pirate
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #1 στις: 07/03/09, 01:55 »
jackson sl3 ειναι η απαντηση φιλε μου.
τσεκαρε τη και θα με θυμηθεις

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: esp horizon
« Απάντηση #2 στις: 07/03/09, 01:59 »
jackson sl3 ειναι η απαντηση φιλε μου.
τσεκαρε τη και θα με θυμηθεις


ότι τώρα προτεινεις την sl3 σαν καλύτερη λύση απο την horizon? :P

lol....τεσπα...περι ορεξεως.....λοιπόν...φιλε....η κιθαρα είναι πανεμορφη, πολύ βολική, ωραιο ήχο....και δεν σε περιοριζει μονο σε μεταλ....

για περισσοτερες πληροφοριες περιμενε τον συμφορουμιτη norway που έχει στην κατοχή του την κιθάρα.....

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #3 στις: 07/03/09, 05:33 »
Γεια σου φιλε και καλη τυχη στην αναζητηση σου!
Τυχαινει να ειμαι και εγω κατοχος μιας ESP Horizon και οι μεχρι τωρα εντυπωσεις μου ειναι εξαιρετικες! Εχω το μοντελο με το floyd rose και πιστεψε με ο συνδυασμος Gotoh Tuners- Original Floyd Rose εγγυαται κουρδισμα το πολυ μια φορα στις δεκα μερες... Δεν ξεκουρδιζει με τιποτα ρε παιδι μου...
Επιπλεον πολυ ελαφρια, θα σε βολεψει σε live, η neck through κατασκευη της σου επιτρεπει ανετοτατη προσβαση και στα 24 ταστα της, ενω η εβενινη ταστιερα της ειναι παρα πολυ εντυπωσιακη... Οι seymour duncan (JB bridge- '59 neck) που φοραει ειναι εξαιρετικα αξιοπιστοι με τη γνωστη ποιοτητα της εταιριας...
ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝ κατα τη γνωμη μου η δυνατοτητα split των μαγνητων- εκει θα καταλαβεις ποσο γλυκος ειναι ο '59 και τι σκασιματα εχει οταν παιζει ως μονος... Ηχος και σκασιματα Fender χωρις υπερβολη..!

ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΜΕΙΟΝ για μενα το οτι το alder σωμα της, ισως να μη σου δινει τον απιστευτο ογκο στον ηχο... Αλλα ειπαμε περι ορεξεως...

Overall: Προκειται για ενα οργανο αξιοπιστο, εξαιρετικα κατασκευασμενο, και πολυ μα πολυ ΕΥΕΛΙΚΤΟ... Για την εμφανιση της νομιζω πως τα λογια ειναι περιττα... Ειδικα σε χρωμα DBSB κατα τη γνωμη μου παντα...
Επαναλαμβανω: Η Ηοrizon δεν ειναι μονο για μεταλ!!!!!! 

Μπορεις να τη δοκιμασεις στον Κοντοσταυλακη που την εχει φατσα μοστρα (Art Music Ακαδημιας) και σιγουρα και στο Διαμαντοπουλο (Σολωνος) αλλα ψαξε και αλλου...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/03/09, 05:40 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #4 στις: 07/03/09, 12:47 »
Η αποψη μου ειναι οτι η Horizon ειναι μια απο αυτες τις κιθαρες που "you can't go wrong".
Ωραια κιθαρα.

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #5 στις: 07/03/09, 14:14 »
Παρε ecplise-κουπι να νιωσεις... χαχαχαχα πεζει να τα σπαει, απο τοτε που την δοκιμασε ο Adno μου εχει ζαλισει τα @@ ;)

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: esp horizon
« Απάντηση #6 στις: 08/03/09, 23:53 »
η ecplise μονο κουπι δεν ειναι, η δικη μου εχει απο τις πιο ανετες ταστιερες που εχω συναντησει ποτε, και αυτο το εχουν διαπιστωσει και φιλοι που την εχουν δοκιμασει  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος riffraff

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • pirate
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #7 στις: 09/03/09, 03:16 »
jackson sl3 ειναι η απαντηση φιλε μου.
τσεκαρε τη και θα με θυμηθεις


ότι τώρα προτεινεις την sl3 σαν καλύτερη λύση απο την horizon? :P

lol....τεσπα...περι ορεξεως.....λοιπόν...φιλε....η κιθαρα είναι πανεμορφη, πολύ βολική, ωραιο ήχο....και δεν σε περιοριζει μονο σε μεταλ....

για περισσοτερες πληροφοριες περιμενε τον συμφορουμιτη norway που έχει στην κατοχή του την κιθάρα.....

φιλε master of puppets για δοκιμασε την sl3 και μετα πες μου ποια ειναι καλυτερη
δεν λεω  παραγματα στον αερα γιαυτο περιμενω την απαντηση σου αφου εχεισ γνωμη για την sl3.
και να ξερεισ οτι η ESP  ειναι απλα μια πολυ καλη απολιμηση της jackson σε ολους τους τομεις
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/09, 03:19 από riffraff »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #8 στις: 09/03/09, 03:35 »
Λίγο εκτός θέματος.Η SL3 είχε κυκλοφορήσει σε μια απίστευτη τιμή, γύρω στα 800€.Τί απέγινε? Αποσύρθηκε?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: esp horizon
« Απάντηση #9 στις: 09/03/09, 06:24 »
Παράθεση
η ESP  ειναι απλα μια πολυ καλη απολιμηση της jackson σε ολους τους τομεις

...ημαρτον ρε παιδια....μαζεψτε το λιγο....ενταξει,μπορει να αγαπας την κιθαρα σου φιλε riff  αλλα μη μας τρελανεις κιολας....
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #10 στις: 09/03/09, 10:11 »
Jesus δεν το ενοουσα ετσι το κουπι. Ετσι λεω ολα τα λες-πολοιδη λογω σχηματος και μονο.
Αφου η eclipse ειναι ο μεθεπομενος στοχος μου ;)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: esp horizon
« Απάντηση #11 στις: 09/03/09, 10:50 »

και να ξερεισ οτι η ESP  ειναι απλα μια πολυ καλη απολιμηση της jackson σε ολους τους τομεις


μετά απο αυτό τα έχω δει όλα στη ζωή μου....... :P

Αποσυνδεδεμένος riffraff

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • pirate
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #12 στις: 09/03/09, 15:50 »
λοιπον και η horizon και η sl3 ειναι japan, neck thru, εχουν γνησιο  floyd και βγαινουν με τους ιδιους ακριβως μαγνητες.
η horizon κανει 1600 ενω η sl3 1000-1200
πειτε μου ενα λογο που να προτιμησς την ESP

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #13 στις: 09/03/09, 15:59 »
Μπορω να παρω μια γιαπωνεζα κιθαρα σχεδον no name με 150 ευρο.
Να της βαλω οριτζιναλ floyd rose και ιδιους μαγνητες με της jackson
Συνολο θα μου κοστισει γυρω στα 500 ευρω.
Οποτε γιατι να προτιμησω την jackson? Πιστευω να καταλαβες που το παω...

Running wild και 3ερο ψωμι φιλε! Ακυρο αλλα ειναι η αληθεια ;D

Αποσυνδεδεμένος riffraff

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • pirate
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #14 στις: 09/03/09, 16:20 »
Μπορω να παρω μια γιαπωνεζα κιθαρα σχεδον no name με 150 ευρο.
Να της βαλω οριτζιναλ floyd rose και ιδιους μαγνητες με της jackson
Συνολο θα μου κοστισει γυρω στα 500 ευρω.
Οποτε γιατι να προτιμησω την jackson? Πιστευω να καταλαβες που το παω...

Running wild και 3ερο ψωμι φιλε! Ακυρο αλλα ειναι η αληθεια ;D

σωστη απαντηση αλλα δεν νομιζω να εχουν και το ιδιο feeling και παιξιμο οι 2 κιθαρες
αντιθετα η sl3 με την horizon ειναι σχεδον παρομοιες παικτικα και δεν βλεπω τον λογο των 400 ευρω διαφορα

επιτελους βρεθηκε και καποιος να γουσταρει running wild εδω μεσα

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: esp horizon
« Απάντηση #15 στις: 09/03/09, 17:07 »
Running Wild τα σπανε...τους ειχα δει Raven αλλα και με Rage σε αλλοτινους καιρους  :) :) οφτοπικ τελος....στο θεμα μας....

+1 με stinky....η SL3 ΔΕΝ ειναι παρομοια στο feeling με την Horizon,ουτε καν κοντα θα ελεγα εγω...τωρα επειδη δε βλεπω να βγαζουμε ακρη με το θεμα,μιας και βλεπω να συζηταμε για αυτονοητα πραγματα,θα ελεγα να μεινουμε στο τοπικ.... ο μονος λογος να παρω μια soloist θα ηταν να θελω neck-thru ALDER και οχι μαονι,που ειναι και η ΒΑΣΙΚΗ (...και ουσιαστικη) διαφορα τους...τωρα σε καποιους λεει κατι αυτο σε αλλουσ οχι.Εγω ειμαι στην πρωτη κατηγορια....και τελος παντων το τοπικ του Κουρσαρου ΔΕΝ ειναι SL3 vs Horizon sorry !!!!!!!....βεβαια μπορειτε ελευθερα να ανοιξετε ενα τετοιο θρεντ και να λυσσαμε ελευθερα εκει  :) :) :) ...over.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #16 στις: 09/03/09, 17:26 »
λοιπον και η horizon και η sl3 ειναι japan, neck thru, εχουν γνησιο  floyd και βγαινουν με τους ιδιους ακριβως μαγνητες.
η horizon κανει 1600 ενω η sl3 1000-1200
πειτε μου ενα λογο που να προτιμησς την ESP
Γιατι ειναι πολυυυυ ποιοτικοτερες
Γιατι ειναι πολυ πιο playable (για μενα παντα ετσι?)
Γιατι οταν λενε flame maple top βαζουν top και οχι venner
Γιατι με αυτες δεν παιζεις μονο μεταλ αλλα και οτι αλλο θελεις
Και γιατι οι ESP JAPAN προσφερουν μερικα κομματια που ειναι handmade..
Καμμια σχεση jackson japan k esp japan
Οι ESP JAPAN ειναι επιπεδου jackson usa
Γιατι οι esp εχουν rich tone με ολη την σημασια της εννοιας.....
Σε επεισα ? ? ?
Μια δοκιμη ισως θα σε επειθε περισσοτερο.....
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #17 στις: 09/03/09, 17:27 »
Προτεινω ο κουρσαρος να παρει και της 2 και να κρατησει οποια του αρεσει.
Την αλλη θα την πουλησει στα παιδια. Στον Riff την jackson η στον mace horizon. Ψημενους τους βρισκω ;D

Ο rock n rolf εχει τωρα μια punk rock μπαντα, εχει κοψει την μαλλουρα και την εχει βαψει κοκκινη...
Γιατι η αληθεια βρισκεται στους Sex Pistols. Τελικα ειχε δικιο ο Πετροχειλος... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: esp horizon
« Απάντηση #18 στις: 09/03/09, 17:33 »
Γιατι η αληθεια βρισκεται στους Sex Pistols. Τελικα ειχε δικιο ο Πετροχειλος...

Χαχαχαχααχαχ...εισαι ελεος  :D :D :D :D :D....ναι ψηνομαι ηδη για μια λευκη Jackson που παιζει στις αγγελιες (Ηοrizon εχω ηδη μια) και σε καλη τιμη...τωρα βεβαια επειδή η δικια μου Horizon ειναι ''παλαιας κοπης'' (1994 νομιζω) δε θα με χαλαγε και μια απο τις καινουργιες,ειδικα αυτο το blue transparent με κανει και μου τρεχουν τα σαλια   :D :D
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #19 στις: 09/03/09, 17:41 »
Ακους Κουρσαρε? Αν τελικα παρεις Ηοrizon να την παρεις σε transparent blue. Αμα δεν σαρεσει να εχεις εναν σιγουρο για μεταπωληση. Απλα ρωτα αν την θελει με FR η fixed  ;)
Παντως για να μεινουμε στο θεμα δεν 3ερω κανεναν που να πηρε horizon και να μην εμεινε ευχαριστημενος. Γενικα με τις ESP δεν εχω ακουσει παραπονο....
Παρε το διαφημιστικο και θα δεις. 534 signature artists και 7456 endorsers δεν μπορει να κανουν λαθος!

Παντως οι πιο κουκλες ESP ειναι αυτες που δεν κυκλοφορουν Ευρωπη... Εχει κατι Takasaki λουκουμια, αλλα σε κατι τιμες ψαρονεφρια ;D

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #20 στις: 09/03/09, 18:11 »

αντιθετα η sl3 με την horizon ειναι σχεδον παρομοιες παικτικα και δεν βλεπω τον λογο των 400 ευρω διαφορα

Πόσων??
http://www.dv247.com/invt/60752/
Εγώ λέω 700-800..

Αποσυνδεδεμένος Koursaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • εγώ είμαι γω και τα χω βρει με τη δική μου φάτσα..
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #21 στις: 09/03/09, 18:24 »
να δώσω τη jackson στον έναν και την horizon στον άλλον ε;!λοιπον...από ένα ελαφάκι για τον καθένα σας και πολύ σας είναι...ειδικά για τον mace που θα πρεπε να οργανώνει ημερίδες δοκιμής κιθάρων απο την προσωπική του συλλογή,όχι να ζητάει και χαρίσματα :P :P :P :P :P :P...λοιπόν σε πρωτη ευκαιρία θα κατέβω μια βολτα στην αθήνα να πιάσω και στα χέρια μου καμια οραιζον να δω πως είναι κι απο πρώτο χέρι και θα σας πω εντυπώσεις,σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας και μπορείτε να συνεχίσετε να τις εκφράζετε σ αυτό το θρεντ εφόσον είναι σχετικές με το θέμα...thx a lot guys
und gott verweiss ich will kein engel sein...!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: esp horizon
« Απάντηση #22 στις: 09/03/09, 18:27 »
Παράθεση
ειδικά για τον mace που θα πρεπε να οργανώνει ημερίδες δοκιμής κιθάρων απο την προσωπική του συλλογή,όχι να ζητάει και χαρίσματα

...οχι ρε συ...παρεξηγησες....να την αγορασω λεμε  :D :D :D.Τωρα οσο για την ημεριδα δεν ειναι ασχημη ιδεα....Μετα ο γερος σπιτονοικοκυρης απο πανω θα παθει 7 ανακοπες χααχαχαχ
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Koursaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • εγώ είμαι γω και τα χω βρει με τη δική μου φάτσα..
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #23 στις: 09/03/09, 18:42 »
τί να κάνουμε θα υπάρχουν και κάποια θύματα...η μουσική θέλει θυσίες... :P :P :P :Pναι όντως παρεξήγησα,δεν είδα το μεταπωλήσεις,αλλά όπως και να χει μια α χασούρα θα την έχω απ τη μεταπώληση,αντιπροτείνω λοιπον να μην πάρω καμία και να μου δανείσετε για δοκιμή από μια...η δοκιμή πρέπει να ναι πλήρης γι αυτό το διάστημα που θα τις κρατήσω ειναι αδιευκρίνιστο... ::) ::) ::) ;D ;D ;D ;) ;) ;) ;)
und gott verweiss ich will kein engel sein...!

Αποσυνδεδεμένος JOHNAN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: esp horizon
« Απάντηση #24 στις: 09/03/09, 19:00 »
...να 'μαι και 'γω...Έχω και εγώ μια μαύρη horizon με Floyd Rose (ίδια με του Norway, μόνο που έχω βάλει EMG) και οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Πριν είχα μία Jackson Dinky (νομίζω την DK2) από την οποία ήμουν επίσης ευχαριστημένος, αλλά όπως και να το κάνουμε δεν έχει καμία σχέση με την horizon (αλλά ούτε και με την SL3 που αναφέρθηκε παραπάνω...).  

Τι μου έρεσε στην horizon σε σχέση μη την jackson:

- Το μπράτσο της είναι πιο χοντρό από της jackson και το βρίσκω πολύ πιο βολικό

- Ο έβενος στην ταστιέρα μου αρέσει πολύ πιο πολύ από το rosewood της jackson. Είναι και ένας από τους βασικούς λόγους που χαλβάδιαζα την συγκεκριμένη κιθάρα

- Το σχήμα της: το σκάφος είναι σαν...έργο τέχνης. Μπροστά του το σκάφος της jackson (που μου άρεσε πολύ πριν πάρω την horizon) φαίνεται σαν χοντροκοπιά!

- Η απουσία markers στην ταστιέρα (αν και στην αρχή μπερδευόμουνα λίγο!). Τα shark fin inlays της jackson είχα αρχίσει και τα βαριόμουνα

- Το neck-thru construction: απλά δεν συγκρινεται με μια bolt-on κατασκευή

Την είχα πάρει 1600 ευρώ από Thomann και δεν το έχω μετανιώσει στο παραμικρό.  Μπορεί να υπάρχουν αντίστοιχες κιθάρες με παρόμοια specifications σε αρκετα χαμηλότερη τιμή, αλλά σε τελική ανάλυση σημασία έχει τι σε φτιάχνει και η συγκεκριμένη κιθάρα ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ!!!

Τώρα από μαγαζιά για να την δοκιμάσεις:

Το Art Sound στην Ακαδημίας (όπως ήδη αναφέρθηκε πιο πάνω) έχει μια καταπληκτική DBSB (απίστευτο χρώμα, ήμουν οριακά μεταξύ αυτής και της μαύρης αλλά τελικά επικράτησε ο...μεταλλάς μέσα μου!). Την έχει στην απίστευτη τιμή ευκαιρίας των...2250 ευρώ (μα που ζούνε αυτοί οι άνθρωποι, computer δεν έχουν να δουν ότι ο Thomann την πουλάει 650 ευρώ φθηνότερα, ή απλά μας περνάνε για ηλίθιους;).  Το γέλιο ήταν πως όταν πήγα να την δοκιμάσω, ήταν τέτοιο το άγχος τους μην τυχόν και την χτυπήσω πουθενά, που είχαν κάτσει γύρω μου σε..αμυντική στάση basketball και στην παραμικρή μου κίνηση κάνανε κάτι σπασμωδικές κινήσεις με τα χέρια τους προσπαθώντας να προστατέψουν την κιθάρα από ότι υπήρχε σε ακτίνα δύο μέτρων!!

Τις προάλλες είχαν και μία horizon transparent black στο Guitar Store (στη Σουλτάνη στα Εξάρχεια), οπότε μπορείς να δεις και εκεί.  Είμαι σίγουρος πως τα παιδιά εκεί θα την έχουν σε τιμή πολύ κοντά σε αυτή του Thomann οπότε αν υπάρχει ακόμα και σου αρέσει το χρώμα αξίζει να το δεις.  

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3506 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/06, 18:42
από Ommadawn
25 Απαντήσεις
11354 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/09, 00:15
από hot_sauce (φλουτσ)
14 Απαντήσεις
6341 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/09, 15:10
από Stinky
10 Απαντήσεις
5029 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/09, 18:05
από Johnie Darko
0 Απαντήσεις
2669 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/09, 14:22
από MetalHeart
0 Απαντήσεις
1936 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/09, 11:00
από KOSTARAS75
8 Απαντήσεις
4033 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/10, 22:22
από GEO_ZZZZ
2 Απαντήσεις
2311 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/10, 17:21
από KOSTARAS75
11 Απαντήσεις
7292 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/11, 16:31
από groovymood
11 Απαντήσεις
4510 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/11, 15:28
από Stinky