Αποστολέας Θέμα: καθαριστικο ταστιερας....  (Αναγνώστηκε 72579 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #75 στις: 21/06/07, 14:03 »
Εχεις παραπανω info γι'αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #76 στις: 21/06/07, 14:08 »
Εχεις παραπανω info γι'αυτο?

Dunlop 65 bodygloss, cream of Carnauba.
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #77 στις: 21/06/07, 14:15 »
http://www.music123.com/Dunlop-BodyGloss-65-Cream-of-Carnuba-Wax-4-oz.-i235429.music

Aυτο εδω? Και κανει καλη δουλεια? Θα το κοιταξω.

Θενξ  ;)

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #78 στις: 23/06/07, 20:32 »
Για maple fingerboard υπάρχει καμιά πρόταση; Έχω τα 01/02 της dunlop, το 65 lemonoil για τις μεγάλες μπίχλες (και το 65 polish/cleaner για γυαλιστικό σώματος by the way :P ), αλλά κανένα από αυτά δεν κάνει για maple ξύλο (και την καινούρια μου κιθάρα που περιμένω δλδ!)...  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 23/06/07, 21:12 από Panos-Echidna »

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #79 στις: 14/07/07, 13:48 »
   κανενα απο τα παραπανω δεν κανει! Οι maple ταστιερες καθαριζονται με τα ιδια προιοντα που καθαριζονται και τα σωματα! πχ dunlop 65
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #80 στις: 21/07/07, 18:19 »
η Τριανταφιλια με τι καθαριζετε;
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #81 στις: 21/07/07, 18:42 »
Εγω εχω lemon oil 65 της dunlop.

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #82 στις: 23/07/07, 02:01 »
                   Εγω χρησιμοποιω 5 χρονια σε μηνιαια βαση το Gibson Luthiers choice σε ταστιερα απο τριανταφυλλια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
                    Sotriani αληθεια που το ειδες οτι περιεχει λεμονολαδο? Στη συσκευασια δεν λεει κατι τετοιο!
               

                  Για ταστιερα απο εβενο καμια προταση?

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #83 στις: 23/07/07, 09:22 »
O Εβενος καθαριζεται οπως το rosewood (σκουροχρωμες) αν θυμαμαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος prosfigas

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #84 στις: 13/10/07, 20:10 »
γεια,

μαλλον λιγο καθυστερημενο το μυνημα... η κιθαρα μ εχει maple ταστιερα και οταν πηγα σε ενα μαγαζι κ ζητησα προιν καθαρισμου μ δωσαν το λεμον οιλ της d'anrea. Συνηθως τη καθαριζα με στεγνο πανι χωρις χνουδι συχνα και ηταν οκ, αλλα ηθελα να της βαλω κατι για φροντιδα. Χρησιμοποιησα μια φορα το λαδι στη ταστιερα. Εχει παθει μονιμη ζημια?? Θα εχει επιπτωση στον ηχο? Ειναι σιγουρο οτι οι maple ταστιερες καθαριζονται με τα ιδια καθαριστικα για το σωμα η θα κανω παλι ζημια στο οργανο??

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #85 στις: 14/10/07, 16:37 »
Παιδια καιγομαι!
Εβγαλα τις χορδες απο την κιθαρα μου και σκοπευα να της ριξω ενα γενικο ανανεωμα. Να ρυθμισω λιγο τον καβαλαρι, τα ελατιρια, τους μαγνιτες κλπ, να την καθαρισω ολη πολυ καλα (δεν φαντασζεστε τι μπιχλα ειχε μαζεψει η ταστριερα) και να ξαναβαλω χορδες. Σημερα το πρωΐ καθος καθαριζε η κοπελα του πατερα μου επιασε το υγρο για τους αναπτιρες zippo (με ειχε δει να καθαριζω ετσι τις χορδες και το θεωρισε σωστο να καθαρισει ολη την κιθαρα ετσι) και την καθαρισε ολη, την προλαβα οταν κοντευε να τελιωσει και τις εμενε μονο το πισω μερος του σκαφους. Βεβαια επεσε πολυ βρισιδη, της απογορευσα να αγκιζει την κιθαρα μου και τον ενυσχιτη μου κλπ. Αλλα προσεξα οτι καθαρισε παραπολυ καλα, πιο καλα απο ποτε. Και τα ξυλα δεν φαινεται να επαθαν τπτ... Με τον καιρο αμα καθαριστει αρκετες φορες θα παθουν κατι τα ξυλα η μηπος τελικα ειναι ενα πολυ καλο καθαριστικο;
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #86 στις: 14/10/07, 16:51 »
Δε ξέρω άμα είναι καλό καθαριστικό, αλλά για καλό και για κακό μην καπνίζεις κοντά στη κιθάρα σου :P
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #87 στις: 14/10/07, 17:08 »
Δε ξέρω άμα είναι καλό καθαριστικό, αλλά για καλό και για κακό μην καπνίζεις κοντά στη κιθάρα σου :P

Ουτος η αλλος δεν καπνιζω...:P
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος ScullShot

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • The Economy Picker!
    • Προφίλ
    • MySpace page
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #88 στις: 15/10/07, 00:47 »
με λίγο ζιπέλαιο φέυγουν όλα...
γενικά η ναφθα δεν χαλα την ταστιέρα

+10000

Επίσης γιατί ρε παιδιά το lemon oil είναι τόσο κακό για τα τάστα? τα πιο πολλά μαγαζιά που ξέρω κάνουν σερβις με λεμον οιλ λέτε να μην το έχουν σκεφτεί ότι το λεμόνι είναι όξινο και μπορεί να βλάψει το ξύλο? μήπως είναι ειδικό λεμόνι? Εμένα πάντως με λεμον οιλ μου την καθαρίζουν και είναι μια χαρά
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former: Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #89 στις: 27/11/07, 16:00 »
Παιδια καιγομαι!
Εβγαλα τις χορδες απο την κιθαρα μου και σκοπευα να της ριξω ενα γενικο ανανεωμα. Να ρυθμισω λιγο τον καβαλαρι, τα ελατιρια, τους μαγνιτες κλπ, να την καθαρισω ολη πολυ καλα (δεν φαντασζεστε τι μπιχλα ειχε μαζεψει η ταστριερα) και να ξαναβαλω χορδες. Σημερα το πρωΐ καθος καθαριζε η κοπελα του πατερα μου επιασε το υγρο για τους αναπτιρες zippo (με ειχε δει να καθαριζω ετσι τις χορδες και το θεωρισε σωστο να καθαρισει ολη την κιθαρα ετσι) και την καθαρισε ολη, την προλαβα οταν κοντευε να τελιωσει και τις εμενε μονο το πισω μερος του σκαφους. Βεβαια επεσε πολυ βρισιδη, της απογορευσα να αγκιζει την κιθαρα μου και τον ενυσχιτη μου κλπ. Αλλα προσεξα οτι καθαρισε παραπολυ καλα, πιο καλα απο ποτε. Και τα ξυλα δεν φαινεται να επαθαν τπτ... Με τον καιρο αμα καθαριστει αρκετες φορες θα παθουν κατι τα ξυλα η μηπος τελικα ειναι ενα πολυ καλο καθαριστικο;

   Βασικα η καθαρη βενζινη ειναι καλο remover (οχι καθαριστικο). Τωρα το ζιπελαιο δεν ξερω τι μπορει να κανει σε
διαφορα βερνικια.

γεια,

μαλλον λιγο καθυστερημενο το μυνημα... η κιθαρα μ εχει maple ταστιερα και οταν πηγα σε ενα μαγαζι κ ζητησα προιν καθαρισμου μ δωσαν το λεμον οιλ της d'anrea. Συνηθως τη καθαριζα με στεγνο πανι χωρις χνουδι συχνα και ηταν οκ, αλλα ηθελα να της βαλω κατι για φροντιδα. Χρησιμοποιησα μια φορα το λαδι στη ταστιερα. Εχει παθει μονιμη ζημια?? Θα εχει επιπτωση στον ηχο? Ειναι σιγουρο οτι οι maple ταστιερες καθαριζονται με τα ιδια καθαριστικα για το σωμα η θα κανω παλι ζημια στο οργανο??

   μη τρελαινεσαι δεν εγινε και τπτ! το πολυ πολυ να θαμπωσει το βερνικι!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #90 στις: 01/12/07, 10:39 »
Παιδια,  να σας προτεινω καποια στιγμη αμα εχετε την κιθαρα πανω απο χρονο, ριξτε ενα καθαρισμα στην ταστιερα γερο.
Εγω ας πουμε, πηρα μια παλια καθαρη ομως οδοντοβουρτσα, και την καθαρισα στα 'δυσκολα' σημεια, δλδ, γυρω απο τα ταστα, κατω ακριβως απο το nut, και γενικα οπου δεν φτανει ευκολα το πανι.

Κυριολεκτικα δεν ξερετε τι βρωμα εβγαλε, και η ταστιερα ηταν σαν καινουρια, χαιροσουν να παιζεις.  ;)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #91 στις: 01/12/07, 10:41 »
Enema, μπορει να ακουστει χαζη ερωτηση, αλλα μιλας για μαλακη ή σκληρη οδοντοβουρτσα? Δεν κανω πλακα, απλως με ενδιαφερει να καθαρισω τα ταστα γυρω απο τα μεταλλικα μερη, και δεν ξερω εαν θα κανω ζημια στο ξυλο της...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #92 στις: 01/12/07, 11:12 »
Enema, μπορει να ακουστει χαζη ερωτηση, αλλα μιλας για μαλακη ή σκληρη οδοντοβουρτσα? Δεν κανω πλακα, απλως με ενδιαφερει να καθαρισω τα ταστα γυρω απο τα μεταλλικα μερη, και δεν ξερω εαν θα κανω ζημια στο ξυλο της...

Για καθάρισμα τάστων χρησιμοποιώ υαλόχαρτο, φυσικά το πιό απαλό που υπάρχει. Ιδίως το βρίσκω τέλειο για τα σημεία επαφής τάστου-ταστιέρας όπου μπορείς να το τσακίσεις και με τη γονία να βγάλεις τα πάντα. Φυσικά θέλει προσοχή και απαλό χέρι αλλά βρίσκω να κάνει τέλεια δουλειά.

Από υγρό γενικού καθαρισμού απλά το Cleaner&Polish της Fender.
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #93 στις: 03/12/07, 17:34 »
Enema, μπορει να ακουστει χαζη ερωτηση, αλλα μιλας για μαλακη ή σκληρη οδοντοβουρτσα? Δεν κανω πλακα, απλως με ενδιαφερει να καθαρισω τα ταστα γυρω απο τα μεταλλικα μερη, και δεν ξερω εαν θα κανω ζημια στο ξυλο της...

Για καθάρισμα τάστων χρησιμοποιώ υαλόχαρτο, φυσικά το πιό απαλό που υπάρχει. Ιδίως το βρίσκω τέλειο για τα σημεία επαφής τάστου-ταστιέρας όπου μπορείς να το τσακίσεις και με τη γονία να βγάλεις τα πάντα. Φυσικά θέλει προσοχή και απαλό χέρι αλλά βρίσκω να κάνει τέλεια δουλειά.

Από υγρό γενικού καθαρισμού απλά το Cleaner&Polish της Fender.

   Oxi ρε φιλε και υαλοχαρτο! Ουτε ντουκοχαρτο (το λεπτο που λες). Η οδοντοβουρτσα ειναι πολυ καλη λυση και
αν θυμαμαι καλα εχει ξαναπροταθει για την χρησιμοτητα της! Ευγε Ενεμα!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #94 στις: 03/12/07, 17:47 »
Εγω πηρα το Dunlop 01 που ειναι cleaner για rosewood ξυλα. Και ενω καθαριζει πολυ καλα, εχω την εντυπωση οτι ξεβαφει την ταστιερα .... και ετσι χλωμο να το ξαναβαλω  :-\

Αποσυνδεδεμένος mathanas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #95 στις: 03/12/07, 18:08 »
Enema, μπορει να ακουστει χαζη ερωτηση, αλλα μιλας για μαλακη ή σκληρη οδοντοβουρτσα? Δεν κανω πλακα, απλως με ενδιαφερει να καθαρισω τα ταστα γυρω απο τα μεταλλικα μερη, και δεν ξερω εαν θα κανω ζημια στο ξυλο της...

Για καθάρισμα τάστων χρησιμοποιώ υαλόχαρτο, φυσικά το πιό απαλό που υπάρχει. Ιδίως το βρίσκω τέλειο για τα σημεία επαφής τάστου-ταστιέρας όπου μπορείς να το τσακίσεις και με τη γονία να βγάλεις τα πάντα. Φυσικά θέλει προσοχή και απαλό χέρι αλλά βρίσκω να κάνει τέλεια δουλειά.

Από υγρό γενικού καθαρισμού απλά το Cleaner&Polish της Fender.

   Oxi ρε φιλε και υαλοχαρτο! Ουτε ντουκοχαρτο (το λεπτο που λες). Η οδοντοβουρτσα ειναι πολυ καλη λυση και
αν θυμαμαι καλα εχει ξαναπροταθει για την χρησιμοτητα της! Ευγε Ενεμα!

0000 steel wool ειναι αυτο που κανει αυτη τη δουλεια , ατσαλομαλο να το πω δε ξερω, παντως εδω δε βρηκα πουθενα τοσο λεπτο οταν το ψαχνα....

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #96 στις: 03/12/07, 20:43 »
Εγω πηρα το Dunlop 01 που ειναι cleaner για rosewood ξυλα. Και ενω καθαριζει πολυ καλα, εχω την εντυπωση οτι ξεβαφει την ταστιερα .... και ετσι χλωμο να το ξαναβαλω  :-\

   xa! νομιζεις οτι ξεβαφει! Αυτο ειναι το χρωμα που πρεπει να εχει η καθαρη και υγειης ταστιερα (αν ειναι rosewood, ξανθο!). Επισης το 01 (και οχι μονο, ολα τα καλα καθαριστικα) εχει και καποια "υποκαταστατα" ελαια, τα οποια τρεφουν και διατηρουν την ταστιερα (ολες οι ταστιερες, πλην των maple, δεν εχουν βερνικι!!!) σε καλη κατασταση.
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #97 στις: 04/12/07, 16:59 »
   xa! νομιζεις οτι ξεβαφει! Αυτο ειναι το χρωμα που πρεπει να εχει η καθαρη και υγειης ταστιερα (αν ειναι rosewood, ξανθο!). Επισης το 01 (και οχι μονο, ολα τα καλα καθαριστικα) εχει και καποια "υποκαταστατα" ελαια, τα οποια τρεφουν και διατηρουν την ταστιερα (ολες οι ταστιερες, πλην των maple, δεν εχουν βερνικι!!!) σε καλη κατασταση.
Εμενα ειναι σκουροχρωμη, rosewood και μολις βαζω dunlop 01, στο πανι μενουν καφε λεκεδες. Οι λεκεδες ειναι η βρωμα ή τιποτ' άλλο?
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/07, 17:04 από Vampovorator »

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #98 στις: 04/12/07, 17:09 »
Η βρώμα είναι!!

Α, και μην το παρακάνετε με τα καθαριστικά... 3-4 φορές το χρόνο είναι αρκετές!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: καθαριστικο ταστιερας....
« Απάντηση #99 στις: 04/12/07, 17:33 »
   εγω έχω μάθει, και δεν μου εχει βγει σε κακό, να καθαριζω την ταστιερα μου καθε που αλλαζω
χορδες, δηλαδη περιπου μια φορα το μήνα ή κάθε 40-45 μέρες το πολύ!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
11048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/08, 02:07
από Adoni
19 Απαντήσεις
14419 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/10, 13:42
από children of bodom
6 Απαντήσεις
4776 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/10, 21:32
από sofitia
0 Απαντήσεις
1663 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/11, 03:06
από MARIOS F
9 Απαντήσεις
6360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/11, 18:53
από manospyr
1 Απαντήσεις
2363 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/11, 15:11
από hot_sauce (φλουτσ)
7 Απαντήσεις
6310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/13, 23:33
από Fotis_Sgouros
2 Απαντήσεις
3681 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/14, 01:52
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
14 Απαντήσεις
7688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/15, 11:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
2049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/22, 13:41
από Βραζίλης