Αποστολέας Θέμα: Αντιστροφη μετρηση  (Αναγνώστηκε 1783 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος angel-roland G-70

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Roland G-70 (fantastic)
    • Προφίλ
Αντιστροφη μετρηση
« στις: 29/11/10, 16:23 »
Ξέρει κανεις μήπως το συγκεκριμενο τραγούδι έχει και άλλον τίτλο γιατι δεν μπορώ να το βρω για να κατεβασω τα λογια και τα ακορντα!!


Το τραγουδι ειναι αυτο:



Ευχαριστω!!!
Angel10 Roland G-70

Αποσυνδεδεμένος yiannakis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Αντιστροφη μετρηση
« Απάντηση #1 στις: 11/04/11, 17:37 »
Φίλε το τραγούδι όντως λέγεται αντίστροφη μέτρηση!
Είναι copy-paste απο το...αλλο κιθαρα(οχι το .gr)! και αν δεις σταλθηκε εκει μετα απο τοτε που εβαλες το ποστ εδω! Γι'αυτο δεν το εβρισκες (29-11-10 εδω, και 3-3-11 οι στιχοι)  :)
Σε σι μινορε τα ακκορντα ειναι αυτα, εκτος εαν θελεις να τα αλλαξεις!  ;)
 
Αντίστροφη μέτρηση
 
  Άννα Βίσση & Καρβέλας Νίκος  Μουσική/Στίχοι: Καρβέλας Νίκος    
            Bm            A      Bm             A  Εγώ μιλάω και συ γελάς και το ρολόι σου κοιτάς  G                D           F#  μου λες ότι θ' αργήσουμε στο ραντεβού  Bm                A    Bm             A  τα πράγματα είναι σοβαρά δεν είμαστε όπως παλιά  G            D            F#  μα επιτέλους κοίτα με για μια φορά μέσα στα μάτια     Bm                  G  Χέι σε σένανε μιλάω Χέι  σε σένα π' αγαπάω  A                                F#  Χέι η φλόγα πάει να σβήσει κι η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει  Χέι     Απότομα μου φέρεσαι και δεν ενδιαφέρεσαι  μονάχοι δεν βρισκόμαστε σχεδόν ποτέ  τις νύχτες πια δεν με φιλάς και όλο βίντεο κοιτάς  μα επιτέλους κράτα με για μια φορά στην αγκαλιά σου     Χέι σε σένανε μιλάω Χέι  σε σένα π' αγαπάω  Χέι η φλόγα πάει να σβήσει κι η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει  Χέι