Αποστολέας Θέμα: Γραμματοσειρές και επεξεργασία....  (Αναγνώστηκε 37434 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Υπαρχει καποιος λογος που σε καθε post πρεπει να χρησιμοποιειται διαφορετικη γραμματοσειρα; Η κλασσικη γραμματοσειρα του forum δεν ειναι καλη; Οχι τιποτα αλλο, ειναι ξεκαθαρο πως στη μορφοποιηση υπαρχει προβλημα και για καποιον που ειναι και λιγο πρεσβυωπας ειναι δυσκολο να διαβασει με τοσες αλλαγες το post/απαντηση!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 14/07/13, 14:05 από hot_sauce »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος STEFANOS604

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετατροπία – Τονική Μεταφορά
« Απάντηση #1 στις: 14/07/13, 13:12 »
Πάντα την ίδια χρησιμοποιώ ( calibri) αλλά αυτή τη φορά ξέχασα να χρησιμοποιήσω το NotePad και έκανα copy από το word .Συγνώμη κι ευχαριστώ για τη διόρθωση
‘’Αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις με απλά λόγια, ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει καλά’’: Einstein

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετατροπία – Τονική Μεταφορά
« Απάντηση #2 στις: 14/07/13, 13:19 »
ε...καλύτερα να χρησιμοποιείς την τελευταία (αυτή που, κατά λάθος, άφησες) και όχι την προηγούμενη (που τις περισσότερες φορές σου διορθώνω!!!!!!) μιας και η τελευταία βγάζει τα γράμματα μικρά....

στο είχα ξαναπεί αρκετές φορές στο παρελθόν....πριν την τελευταία αποχώρηση νομίζω....

Αποσυνδεδεμένος STEFANOS604

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετατροπία – Τονική Μεταφορά
« Απάντηση #3 στις: 14/07/13, 13:57 »
ε...καλύτερα να χρησιμοποιείς την τελευταία (αυτή που, κατά λάθος, άφησες) και όχι την προηγούμενη (που τις περισσότερες φορές σου διορθώνω!!!!!!) μιας και η τελευταία βγάζει τα γράμματα μικρά....

στο είχα ξαναπεί αρκετές φορές στο παρελθόν....πριν την τελευταία αποχώρηση νομίζω....

Με συγχωρείς. Τί εννοείς ''αυτή που, κατά λάθος, άφησες'' και όχι την προηγούμενη (που τις περισσότερες φορές σου διορθώνω!!!!!!) μιας και η τελευταία βγάζει τα γράμματα μικρά.... ??
Αφού αν χρησιμοποιήσω paste στο NotePad με οποιαδήποτε γραμματοσειρά (όπως το παρόν κείμενο)  , είδα ότι δεν υφίσταται πρόβλημα. Πάντως υπόσχομαι να τα τηρήσω στο μέλλον.
 
Σημείωση: Πάρα πολλά threads δικά μου στο kithara.gr πχ το ''Κουρδίσματα φυσαρμόνικας'':
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=83218.msg660217#msg66021 σχεδόν δεν διαβάζεται λόγω γραμματοσειρών
« Τελευταία τροποποίηση: 14/07/13, 13:59 από STEFANOS604 »
‘’Αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις με απλά λόγια, ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει καλά’’: Einstein

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετατροπία – Τονική Μεταφορά
« Απάντηση #4 στις: 14/07/13, 14:04 »
Πάντα την ίδια χρησιμοποιώ ( calibri) αλλά αυτή τη φορά ξέχασα να χρησιμοποιήσω το NotePad και έκανα copy από το word .Συγνώμη κι ευχαριστώ για τη διόρθωση

εδώ είπες πως ξέχασες να χρησιμοποιήσεις το notepad και το έκανες copy απ'το word....
ε..αυτό ακριβώς...μια χαρά βγήκε αυτό το μήνυμα!

εδώ για παράδειγμα πάλι έχεις μικρή γραμματοσειρά...:
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=86779.msg692723#msg692723

σου είχα δείξει παλιότερα τρόπο για να διορθώνεις τα μηνύματά σου ΌΠΩΣ και τα έχεις μορφοποιήσει σε οποιονδήποτε άλλο πρόγραμμα.....
και υπάρχει πάντα και η "προεπισκόπηση" για να δεις πως ΘΑ εμφανιστεί το μήνυμά σου στους υπόλοιπους.....

Αποσυνδεδεμένος STEFANOS604

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 419
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Γραμματοσειρές και επεξεργασία....
« Απάντηση #5 στις: 15/07/13, 17:26 »
  • συγνώμη αλλά το επόμενο post με μικρή γραμματοσειρά θα διαγραφεί
    hot_sauce

    Στο κείμενο είχα την ίδια γραμματοσειρά , απλά άλλαξα σε μικρό μέγεθος μια φράση η οποία είχε επαναληφθεί πολλάκις. Εντάξει για μελλοντικά.
  • Γιατί , στα τελευταία 2 posts, ενώ τίθεται το link από το Youtube, μετά δεν εμφανίζεται η εικόνα του στο κείμενο αλλά παραμένει σαν σύνδεσμος?
‘’Αν δεν μπορείς να το εξηγήσεις με απλά λόγια, ούτε εσύ ο ίδιος το έχεις καταλάβει καλά’’: Einstein

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γραμματοσειρές και επεξεργασία....
« Απάντηση #6 στις: 15/07/13, 19:08 »
1.όλο το κείμενο είχε μικρότερη γραμματοσειρά και εκεί με τα μικρότερα γράμματα απλά δε διαβαζόταν...
2.αυτό δε το ξέρω....ίσως ο Βραζίλης να μπορεί να το απαντήσει....θα έχει να κάνει με το plugin για τα embedded videos λογικά....

Αποσυνδεδεμένος nicole612

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
    • Hasborg
Απ: Γραμματοσειρές και επεξεργασία....
« Απάντηση #7 στις: 21/06/16, 13:47 »
O ka8enas pisteuw oti grafei me oti grammatoseira tou aresei kai borei na thn allazei sunexeia.. den exei na kanei 8ema!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γραμματοσειρές και επεξεργασία....
« Απάντηση #8 στις: 21/06/16, 21:30 »
O ka8enas pisteuw oti grafei me oti grammatoseira tou aresei kai borei na thn allazei sunexeia.. den exei na kanei 8ema!
Αρκεί το μήνυμά του να είναι ευανάγνωστο για τους υπόλοιπους αναγνώστες του forum. ;-)

Να σε ενημερώσω πως δεν χρησιμοποιούμε greeklish εδώ. :-)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
23 Απαντήσεις
24000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/08, 15:14
από Aenima
3 Απαντήσεις
8383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/09, 15:29
από Καρχαρίας
3 Απαντήσεις
2641 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/07, 16:35
από pegasus
5 Απαντήσεις
4063 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/09, 01:15
από TheVrachnoprofiter