Αποστολέας Θέμα: Κατασκευή Mesa Boogie  (Αναγνώστηκε 13230 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #25 στις: 10/01/09, 17:16 »
αυτό ισχύει επειδή ο πωλητής είναι υποχρεωμένος να ελέγχει τα προιόντα που πουλάει?

Όχι, πράγματι δεν είναι υποχρεωμένος να τα ελέγχει, αν και όλοι οι σοβαροί προμηθευτές ελέγχουν όλα τα αντικείμενα που παραλαμβάνουν από τα εργοστάσια, ακριβώς για να μην έχουν άσκοπα έξοδα από επιστροφές πελατών.
Είναι υποχρεωμένος όμως, επειδή αυτός είναι που πραγματοποιεί την πώληση προς τον τελικό πελάτη και εισπράτει τα χρήματα και τον υποχρεώνει η Νομοθεσία να είναι υπαίτιος.
Μάλιστα στην Ευρωπάϊκή Ένωση, παντού, απαγορεύεται η πώληση παντός καινούργιου ηλεκτρονικού ή ηλεκτρικού αντικειμένου χωρίς τουλάχιστον ενός χρόνου εγγύηση εκ μέρους του πωλητή. Άλλο τώρα άν ο πωλητής με την σειρά του απευθυνθεί στο εργοστάσιο για να καλύψει την δική του ζημία ή και για την επισκευή του αντικειμένου, νομικά υπεύθυνος απέναντι του αγοράστή παραμένει πάντα ο πωλητής, όχι το εργοστάσιο.

Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #26 στις: 12/01/09, 03:24 »
... ή σου πούλησε μεταχειρισμένο ενισχυτή για καινούργιο, ή/και δεν ξέρει πως να ελέγχει την ζημιά από τις μεταφορές στα προϊόντα που παραλαμβάνει και μεταπωλεί!
...

ή καποιο γαλλακι που δουλευε στην αποθηκη εβγαλε τις λαμπες και εβαλε τις δικες του τις καμμενες  ;D
λογικα ή στη μετσφορα εγεινε (ηπα-γαλλια ή γαλλια-ελλαδα), ή στο εργοστασιο κοιμοντε και οσα λενε περι ποιοτικου ελεγχου δενβ στεκουν (πιστευω το πρωτο).

Faser, ειχα φερει απο ΗΠΑ εναν Μesa Formula preamp για τον κιθαριστα στο συγκροτημα που επαιζα παλια... μου ζητησε να του κανω κατι μοντες... ανοιγω το καπακι, εκει να δεις πανηγυρι!
Το μηχανημα ηταν ενα απο τα πρωτα 200 (νομιζω 200) που ειχαν κατασκευαστει, και το τι κακοφτιαγμενη πατεντα με αντιστασεις και πυκνωτες στον αερα πανω απο αλλα εξαρτηματα επαιζε μεσα στο μηχανημα δεν λεγεται!
Προφανως εκαναν καποια αλλαγη της τελευταιας στιγμης (γιατι? δεν ειχαν δοκιμασει τα προτοτυπα να καταληξουν?), και αφου ειχαν τυπωσει ηδη 200 πλακετες, να τις πεταξουν οι ανθρωποι? Εκαναν τις πατεντες και στην επομενη παρτιδα αλλαξαν την πλακετα. Να την εκαναν και καλοφτιαγμενη την πατεντα τουλαχιστον...  :-\
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #27 στις: 12/01/09, 10:11 »
Δεν ξέρω αν ο ενισχυτής παραλήφθηκε σφραγισμένος ή ανοιχτός, ας μας πει ο faser λεπτομέρειες αν θέλει, αυτό θα έκανε διαφορά στην υπαιτιότητα.
Λοιπόν, όταν άνοιξα το κουτί (παρεπιμπτόντως το κουτί είχε το logo της Mesa πάνω και ήταν καλά κλεισμένο - όχι με αυτά τα γιγάντια συρραπτικά αλλά με κανονική ταινία) είδα ότι ο προενισχυτής ήταν στα νάυλον του, στα καλλύματα του, με τα καρτελάκια του, χωρίς ίχνος σκόνης και δαχτυλιών, γεγονός που έδινε την εντύπωση ότι ήταν brand new.. Επίσης στις 5 λάμπες είχαν βάλει κάτι "δικτυωτά" προστατευτικά και στο καλώδιο υπήρχε ένα καρτελάκι που έλεγε ότι αυτά τα προστατευτικά είναι για τη μεταφορά μόνο και θα πρέπει να αφαιρεθούν όταν ο προενισχυτής μπει σε λειτουργία.. Γνώμη μου, και επειδή έχω ανοίξει αρκετές κούτες με μηχανήματα, ότι το unit ήταν καινούργιο..

Επειδή το θέμα το σκέφτηκα από πολλές μεριές κατέληξα στο συμπέρασμα ότι οι λάμπες πρέπει να ήταν σε αυτή την κατάσταση όταν έφυγαν από Αμερική και όχι από Γαλλία.. Σε αυτό συνηγορούν 2 πράγματα.. Στο πρώτο μου email τον είχα ρωτήσει ευθέως αν η "δυστοκία" των λυχνιών οφειλόταν σε αυτούς ή στον μεταπωλητή.. Δεν μου έδωσε απάντηση ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να μου πεί ότι φταίει το Playback για να διώξει την ευθύνη από πάνω του.. Εκτός των άλλων, μου απάντησε ότι δεν έχει σημασία το πόσο δυνατά φωτίζουν οι λάμπες αλλά το πόσο θερμότητα εκπέμπουν.. Ηλεκτρονικός δεν είμαι για να γνωρίζω αν αυτό είναι αλήθεια (κάποιος γνώστης θα μπορούσε να μας διαφωτίσει σε αυτό το σημείο) αλλά όσους ενισχυτές έχω δει, σε κανέναν δεν υπήρχε σημαντική διαφορά φωτεινότητας μεταξύ των λαμπών.. Φαντάζομαι ότι το check τους θα γίνεται με βάση τη θερμότητα (για να μου πει τέτοιο πράγμα) άρα ενδέχεται να είδαν ότι όντως 2 από τις 5 λάμπες δεν άναβαν όσο οι άλλες αλλά ελέγξανε ως προς τη θερμότητα, οι λάμπες πέρασαν το test, και το unit έγινε shipped..

Περιττό να πω ότι ο τύπος στα δύο του email δεν μου ζήτησε συγγνώμη για το mishap.. Βασικά όμως, δεν με πείραξε τόσο πολύ που οι λάμπες είχαν ένα κάποιο "θέμα".. Άλλωστε κάποτε θα τις άλλαζα με κάτι καλύτερο αλλά μου την "έδωσε" το γεγονός ότι αλλάξανε το ένα mode χωρίς αυτή η αλλαγή να αναφέρεται πουθενά..

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #28 στις: 12/01/09, 10:40 »
Εκτός των άλλων, μου απάντησε ότι δεν έχει σημασία το πόσο δυνατά φωτίζουν οι λάμπες αλλά το πόσο θερμότητα εκπέμπουν.. Ηλεκτρονικός δεν είμαι για να γνωρίζω αν αυτό είναι αλήθεια (κάποιος γνώστης θα μπορούσε να μας διαφωτίσει σε αυτό το σημείο) αλλά όσους ενισχυτές έχω δει, σε κανέναν δεν υπήρχε σημαντική διαφορά φωτεινότητας μεταξύ των λαμπών.. Φαντάζομαι ότι το check τους θα γίνεται με βάση τη θερμότητα (για να μου πει τέτοιο πράγμα) άρα ενδέχεται να είδαν ότι όντως 2 από τις 5 λάμπες δεν άναβαν όσο οι άλλες αλλά ελέγξανε ως προς τη θερμότητα, οι λάμπες πέρασαν το test, και το unit έγινε shipped..
Άρα εδραιώνουμε το γεγονός ότι φταίει το εργοστάσιο αφού η συσκευασία ήταν άθικτη, οπότε το Playback απαλλάσεται στην παρούσα περίπτωση, τύποις όμως παραμένει νομικά υπεύθυνο απέναντι σου.
Αναφορικά με τις λάμπες, αυτές, καθώς και όλο το κύκλωμα, ελέγχονται ηλεκτρονικά, με συγκεκριμένες μετρήσεις με πολύμετρα και παλμογράφους σε συγκεκριμένα σημεία του κυκλώματος, με τον ενισχυτή να τροφοδοτείται με ειδικές γενήτριες σήματος. Δεν υπάρχει καμμία πιθανότητα να έχουν περάσει κάποιο έλεγχο καμμένες λάμπες, εάν ο έλεγχος πράγματι έγινε σωστά, όπως προβλέπεται.
Άρα ή δεν έγινε ο σωστός έλεγχος, πράγμα δύσκολο για γραμμή παραγωγής με συγκεκριμένα πρότυπα, ή το πρόβλημα προέκυψε στην μεταφορά. Ακόμα μία πιθανότητα είναι να έγινε ο έλεγχος κανονικά και μετά να έγιναν κάποιες αλλαγές τύπου mods όπως αυτές που αναφέρεις και να προκάλεσαν το πρόβλημα εκ των υστέρων, αλλά και πάλι μου φαίνεται δύσκολο να μην ελέγχθηκε πάλι πλήρως το μηχάνημα.
Τώρα τι να πώ.. συνάντησες κάπου τον Μητσοτάκη πρόσφατα ??!!..
Παράλληλα, πιστεύω ότι το σχόλιο που σου έκανε ο τεχνικός, αναφέρεται καθαρά στην οπτική γωνία του μη επαΐοντα πελάτη, καθώς προφανώς πολλοί πελάτες τους παίρνουν και τους λένε ότι η μία λάμπα φωτίζει λιγότερο από την άλλη και πιστεύουν ότι είναι χαλασμένη, ενώ στην πραγματικότητα δουλεύει.
Πάντως, μπράβο που είχες την ψυχραιμία να ασχοληθείς και τις γνώσεις να το φτιάξεις.. τέλος καλό, όλα καλά.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #29 στις: 14/01/09, 03:22 »
Περιττό να πω ότι ο τύπος στα δύο του email δεν μου ζήτησε συγγνώμη για το mishap..


Δεν εχει τετοια στις ΗΠΑ, περιτο να σου πω οτι μιλαω συχνα μα ΗΠΑ και δεν μου εχουν πει ουτε μια φορα ουτε Hello!
Κατευθυαν στο ψητο της μπιζνας, δεν αφιερωνουν χρονο ουτε για να πουν γεια (εκτος ελαχιστον).
Αλλος κοσμος τελειως, αυτο εκει τους φαινεται φυσιολογικο φανταζομαι...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #30 στις: 19/01/09, 00:42 »
Συμπαθάτε με για το off topic αλλά μιας και η συζήτηση έχει να κάνει και με την μετέπειτα της αγοράς εξυπηρέτηση,απο διαδυκτιακό κατάστημα στην περίπτωση μας,να σας πώ μια δική μου εμπειρία.

Πρίν ένα μήνα έκανα μια παραγγελία απο μια Αγγλική εταιρεία μέσω ebay όπου κατασκευάζει καλύμματα για ενισχυτές κατα παραγγελία του μοντέλου.Εκτός απο την δυνατότητα να το φτιάξει στις επιθυμητές διαστάσεις, σου δίνει και την δυνατότητα να επιλέξεις μεταξύ 6-7 χρωμάτων για το binding,τις ραφές.
Αφού τους ενημέρωσα για το τι ακριβώς ήθελα,η ανταπόκριση τους ήταν γρήγορη και ευγενέστατη.Το όλο πράγμα όμως είχε καθυστερήσει αισθητά και μετά απο email που τους έστειλα μου είπαν ότι λόγω εορταστικής περιόδου θα υπάρξει κάποια καθυστέρηση στην κατασκευή και παράδοση του.Επειδή περίμενα σημαντικότερα πράγματα να μου σταλούν δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα.
Παρέλαβα το δέμα μου πρίν μερικές ημέρες και ανοίγοντας το διαπίστωσα ότι ναι μεν ήταν στις σωστές διαστάσεις και εξαιρετικής ποιότητας κατασκευή αλλά με διαφορετικού χρώματος binding.Δεν ήταν κάτι που με πείραζε ιδιαίτερα αλλά τους έστειλα ένα ενημερωτικό email,και τους ρώτησα τι είδους feedback θεωρούν ότι αξίζει η εν λόγω συναλλαγή.
Πέρασαν 3-4 μέρες χωρίς να επικοινωνήσουν μαζί μου,δεν με ενδίεφερε ιδιαίτερα,τους είχα αφήσει θετικό feedback μετά απο 3 μέρες.
Σήμερα μου έστειλαν ένα email όπου αφού μου ζήτησαν επανειλημένα συγνώμη και εξήγησαν το λόγο που έγινε το μπέρδεμα,για να διορθώσουν το λάθος τους θα μου στείλουν ένα άλλο κάλλυμα στο χρώμα που είχα παραγγείλει εξ αρχής χωρίς να χρειαστεί να επιστρέψω το πρώτο! (πράγμα που δεν θα έκανα έτσι κι αλλιώς)

Κάτι τέτοιες περιπτώσεις πραγματικά φαντάζουν "κάπως" σε μας,συνηθισμένοι σε άλλου επιπέδου υπηρεσίες.




Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #31 στις: 19/01/09, 01:25 »
Συμπαθάτε με για το off topic αλλά μιας και η συζήτηση έχει να κάνει και με την μετέπειτα της αγοράς εξυπηρέτηση,απο διαδυκτιακό κατάστημα στην περίπτωση μας,να σας πώ μια δική μου εμπειρία.

Πρίν ένα μήνα έκανα μια παραγγελία απο μια Αγγλική εταιρεία μέσω ebay όπου κατασκευάζει καλύμματα για ενισχυτές κατα παραγγελία του μοντέλου.Εκτός απο την δυνατότητα να το φτιάξει στις επιθυμητές διαστάσεις, σου δίνει και την δυνατότητα να επιλέξεις μεταξύ 6-7 χρωμάτων για το binding,τις ραφές.
Αφού τους ενημέρωσα για το τι ακριβώς ήθελα,η ανταπόκριση τους ήταν γρήγορη και ευγενέστατη.Το όλο πράγμα όμως είχε καθυστερήσει αισθητά και μετά απο email που τους έστειλα μου είπαν ότι λόγω εορταστικής περιόδου θα υπάρξει κάποια καθυστέρηση στην κατασκευή και παράδοση του.Επειδή περίμενα σημαντικότερα πράγματα να μου σταλούν δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα.
Παρέλαβα το δέμα μου πρίν μερικές ημέρες και ανοίγοντας το διαπίστωσα ότι ναι μεν ήταν στις σωστές διαστάσεις και εξαιρετικής ποιότητας κατασκευή αλλά με διαφορετικού χρώματος binding.Δεν ήταν κάτι που με πείραζε ιδιαίτερα αλλά τους έστειλα ένα ενημερωτικό email,και τους ρώτησα τι είδους feedback θεωρούν ότι αξίζει η εν λόγω συναλλαγή.
Πέρασαν 3-4 μέρες χωρίς να επικοινωνήσουν μαζί μου,δεν με ενδίεφερε ιδιαίτερα,τους είχα αφήσει θετικό feedback μετά απο 3 μέρες.
Σήμερα μου έστειλαν ένα email όπου αφού μου ζήτησαν επανειλημένα συγνώμη και εξήγησαν το λόγο που έγινε το μπέρδεμα,για να διορθώσουν το λάθος τους θα μου στείλουν ένα άλλο κάλλυμα στο χρώμα που είχα παραγγείλει εξ αρχής χωρίς να χρειαστεί να επιστρέψω το πρώτο! (πράγμα που δεν θα έκανα έτσι κι αλλιώς)

Κάτι τέτοιες περιπτώσεις πραγματικά φαντάζουν "κάπως" σε μας,συνηθισμένοι σε άλλου επιπέδου υπηρεσίες.




πραγματικά σε αφήνουν μαλ**α κάτι τέτοια.....

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #32 στις: 19/01/09, 13:06 »
Συμπαθάτε με για το off topic αλλά μιας και η συζήτηση έχει να κάνει και με την μετέπειτα της αγοράς εξυπηρέτηση,απο διαδυκτιακό κατάστημα στην περίπτωση μας,να σας πώ μια δική μου εμπειρία.
Πρίν ένα μήνα έκανα μια παραγγελία .......
Κάτι τέτοιες περιπτώσεις πραγματικά φαντάζουν "κάπως" σε μας,συνηθισμένοι σε άλλου επιπέδου υπηρεσίες.

Αυτό είναι το πραγματικό επίπεδο service που δείχνει ότι η εταιρεία εκτιμά τον πελάτη και το δείχνει έμπρακτα.
Μετά από αυτό, είναι αναμενόμενο όχι μόνο να ξανα-αγοράσεις, αλλα, δες τώρα, βγήκες στο forum και το είπες σε χιλιάδες άτομα.
Αυτό είναι το κέρδος του έξυπνου επιχειρηματία που ενδιαφέρεται και το δείχνει.
Μπράβο!
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #33 στις: 19/01/09, 15:51 »
Όντως, το service όπως θα έπρεπε να είναι ;D.. Πιστεύω ότι για να είναι ολοκληρωμένο το post του Serviani θα πρέπει να αναφέρει και το όνομα του ebay seller.. Έτσι, για να μην αναφέρουμε επί ονομαστικού μόνο τα άσχημα συμβάντα..

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #34 στις: 19/01/09, 18:06 »
Όντως, το service όπως θα έπρεπε να είναι ;D.. Πιστεύω ότι για να είναι ολοκληρωμένο το post του Serviani θα πρέπει να αναφέρει και το όνομα του ebay seller.. Έτσι, για να μην αναφέρουμε επί ονομαστικού μόνο τα άσχημα συμβάντα..


Ότι πείς,δε σου χαλάω χατίρι!  ;D

Αυτό είναι το ebay store τους:
http://stores.ebay.com/ROQSOLID-POWERCOVERS

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #35 στις: 23/01/09, 16:37 »
αυτη ειναι ανθρωπινη εξυπηρετηση, ακομα και εις βαρος της εταιρειας... δυστυχως υπαρχει και το αλλο ακρο, πελατες που και καλα νιωθουν θιγμενοι χωρις λογο και θελουν να βρουν το "δικιο" τους χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα, τα βλεπω καθε μερα χαχα.
Παντως μπραβο στον τυπο, μακαρι να ηταν ολοι ετσι... προσφατα μαλλιστα αγορασα κατι απο ι-μπει που δεν το εστειλαν ποτε  >:(
ευτυχως δεν ηταν κατι πολυ ακριβο...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #36 στις: 23/01/09, 17:37 »
επειδή δν ξέρω από ebay....
σ αυτή την περίπτωση του δίνεις κακή αξιολόγηση και τέλειωσε?
τα λεφτά σου μπορείς να τα πάρεις πίσω?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #37 στις: 23/01/09, 17:49 »
κανονικα  θα μπορουσα να παρω τα λευτα πισω επειδη πληρωσα με ΠayPal, αλλα μουθ ελεγε αυτος περιμενε θα χαθηκαν θα τα ξαναστειλω (ΨΕΜΑΤΑ!), διαβαζα στο ι-μπει ελεγε περιμενε μερικες μερες ακομα αν ειναι απο εξωτερικο, στο πει-παλ το ιδιο, μονο που δεν εκαναν αναφορα πουθενα ποσο ειναι οι μεγιστες μερες που μπορεις να παρεις τα χρηματα σου πισω, και οταν εκανα αιτηση να τα παρψ πισω ειδα οτι η προθεσμια ειχε περασει  >:(
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #38 στις: 23/01/09, 17:50 »
ωραίος ο τύπος....
για να το ξέρουμε όλοι....μέχρι πόσες μέρες μετά μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου πίσω?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κατασκευή Mesa Boogie
« Απάντηση #39 στις: 23/01/09, 18:06 »
νομιζω μεγιστο 45 μερες στις περισοτερες περιπτωσεις, αν ειναι κατι ακριβο ομως ή απο "αρχαριο" πωλητη μπορει να μην καλυπτεται ολοκληρη η αξια, ή και καθολου.
Παντως οι περισοτεροι ειναι ΟΚ.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
58 Απαντήσεις
19219 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/09, 13:23
από faser
19 Απαντήσεις
8101 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/09, 16:17
από RoyBatty
Mesa Boogie Transatlantic

Ξεκίνησε από Possessed « 1 2 3 » Ενισχυτές

63 Απαντήσεις
18610 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/10, 13:54
από tech21man
8 Απαντήσεις
4167 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/10, 16:27
από faser
16 Απαντήσεις
5614 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/11, 02:23
από Jezus
17 Απαντήσεις
6073 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/12, 13:35
από myster maze
6 Απαντήσεις
4186 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/13, 23:04
από Stel Andre
16 Απαντήσεις
13491 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/16, 22:19
από tech21man
21 Απαντήσεις
10957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/16, 23:07
από theonirvana
17 Απαντήσεις
8656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/17, 14:55
από kkmspm (φλουτσ)