Αποστολέας Θέμα: Tube Amp Μέχρι 1300  (Αναγνώστηκε 5078 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος theblind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Tube Amp Μέχρι 1300
« στις: 10/01/12, 10:24 »
Καλημέρα σε όλους.
Ένας φίλος ετοιμάζεται για αγορά λαμπάτου και, αφού έχουμε λιώσει σε συζητήσεις επί συζητήσεων είπα να βάλω κι άλλους στην κουβέντα.

Έχουμε και λέμε:
 Budget 1300E (το πολύ)
 Κεφαλή-Καμπίνα και οχι combo
 Απαραίτητη προϋπόθεση τα καθαρά του να είναι κρύσταλλο
 Κύρια χρήση στο σπίτι αλλά να σηκώνει και πρόβα χαλαρά οπότε καλοδεχούμενα τα πολλά watt αλλά με παρουσία attenuator.

Ας ξεκινήσουν οι προτάσεις.


Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #1 στις: 10/01/12, 11:15 »
Πολύ δύσκολο price range καθώς εάν αφαιρέσουμε πχ 300€ για καμπίνα, πέφτουμε κάτω από την καλή και πλούσια περιοχή των 1100-1300€ όπου υπάρχουν τα πρώτα πολύ καλά κομμάτια λαμπάτων ενισχυτών.. (πχ Koch Twintone, H&K Trilogy, κλπ)

Τι είδους μουσική θα παίζει και τι χρειάζεται από λειτουργικότητα? (Κανάλια, American vs British, προτίμηση σε λάμπες, κλπ)?
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #2 στις: 10/01/12, 12:08 »
Νομίζω πως στην περιοχή της κεφαλής μάλλον πηγαίνει προς Bugera μεριά. Είτε ο Trirec (με vari-power) είτε με έναν 333 (XL ή όχι) ο οποίος χωρίς attenuator έχει πολύ καλή απόδοση και σε χαμηλές εντάσεις (και όταν ανοίξει,,, τρέξτε να κρυφτείτε!!! ). Το καθαρό του κανάλι δεν παραμορφώνει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ και του μένουν και χρήματα για μια αξιοπρεπέστατη καμπίνα (Marshall ή Framus π.χ αποδίδουν πολύ καλά με τον Bugera). Αυτά τα λέω όμως εγώ που οι προσανατολισμοί μου είναι καθαρά Metal. Ο φίλος σου που κινείται;
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #3 στις: 10/01/12, 12:32 »
Προσωπικά εάν είχα 1000€ για ενισχυτή, θα προτιμούσα ξεκάθαρα κάποιον Ευρωπαϊκό, αντί για Κινέζικο.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος theblind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #4 στις: 10/01/12, 12:33 »
Κατά κύριο λόγο μιλάμε για metal με αμερικανική χροιά.
Πρέπει όμως να υπάρχει οπωσδήποτε μια σχετική ευελιξία.

Αποσυνδεδεμένος the bard

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #5 στις: 10/01/12, 12:55 »
Eγω θα κοιταγα για μεταχειρισμενο Diezel Einstein, Μesa Boogie Mark iii, Μesa Boogie Studio Preamp & Rocktron Velocity 300 (αυτο το  setup εχω τωρα και τα σπαει!) η καποιον Engl...Kαλη επιτυχια στην αναζητηση σου!




Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #6 στις: 10/01/12, 13:10 »
Δεν πιάνω το "τα καθαρά του να είναι κρύσταλλο" μαζί με το "metal με αμερικανική χροιά"..

Συμφωνώ, σίγουρα μεταχειρισμένους θα βρείτε πιο εύκολα, κάποιος MESA Rectifier θα ήταν ιδανικός. Ο Diezel Einstein επίσης καταπληκτικός αλλά πολύ δύσκολο να τον ρίξεις στα 1000€, από την άλλη δεν ξέρεις, κρίση έχουμε..
Επίσης μεταχειρισμένους Engl Powerball II - Fireball II, με λιγότερο Αμερικάνικη χροιά, και λιγότερο κρυστάλινα καθαρά που θέλετε, αλλά σίγουρα για metal.

Για καινούργιο, στα λεφτά σας για American Metal εγώ θα έπαιρνα τον Hughes and Kettner Switchblade 100 με το TSC ή για φθηνότερα χωρίς.



Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Rockdude

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #7 στις: 10/01/12, 14:11 »
Κοίτα επίσης τους Marshall JVM (πανέμορφα καθαρά για marshall - κλασσικό και υπερευέλιχτο overdive με απίστευτες επιλογές και ήχους), Egnater Renegade (καθαρά "ala fender" με 2 x 6L6 - πανέμορφο βρώμικο κανάλι με 2 x EL34) , Jet City JCA100 HDM (κατεξοχήν αμερικάνικος ήχος "ala soldano' σε καθαρό και βρώμικο κανάλι) και φυσικά Mesa Boogie Express 5:50 (αν τον βρείς σε καλύτερη τιμή...τότε να τον πάρεις στα σοβαρά). Φυσικά όλοι αυτοί πρέπει να δοκιμαστούν οπωσδήποτε απο κοντά, διότι δεν είναι και λίγα τα φράγκα τα οποία θα δώσεις. Για καμπίνα κοίτα αγγελίες, δείνονται στην μισή τιμή σχεδόν (σου προτείνω Marshall με Vintage 30 ή G12-T75 αφού θέλεις metal χροιά).

Υ.Γ. Μην βιαστείς, έχε στο νού σου τις αγγελίες και ανέβασε μια ζήτηση όταν αποφασίσεις τί θέλεις να πάρεις μπορεί και να βρείς καμιά υπερευκαιρία.  Το λέω αυτό διότι κατα καιρούς παίζουν κάτι διαμάντια στις αγγελίες σε εξευτελιστικές τιμές. 
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/12, 14:25 από Rockdude »
Alone and again, or...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #8 στις: 10/01/12, 14:24 »
επισης καπου στις αγγελιες παιζει κ ενα axe fx

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #9 στις: 10/01/12, 14:32 »

Για καινούργιο, στα λεφτά σας για American Metal εγώ θα έπαιρνα τον Hughes and Kettner Switchblade 100 με το TSC ή για φθηνότερα χωρίς.


+1
Με H&K (τον Coreblade νομιζω) παιζει και ο Waters των Annihilator  ;)
http://www.hughes-and-kettner.com/users.php5?id=140&name=Jeff%20Waters

Στις πολυ καλες προτασεις παραπανω θα προσθετα να ακουσεις και τον Peavey 6505 head, ομως ειναι πολλα βατ για το σπιτι (και για προβες θα ελεγα...) Και με εναν 30watt με τα καταλληλα μεγαφωνα/ καμπινα βγαινεις ανετα σε προβες (και στα περισσοτερα live χωρις PA :) )

http://www.thomann.de/gr/peavey_6505_gitarrentopteil.htm
 
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Rockdude

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/12, 14:37 από Rockdude »
Alone and again, or...

Αποσυνδεδεμένος adiavastos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #11 στις: 10/01/12, 14:47 »
αν σου αρέσουν τα καθαρά των ρεκτιφάιερ, κοίταξε για κανέναν μεταχειρισμένο και τον συνδιάζεις με καμπίνα της αρεσκείας σου. άμα πάρεις το κεφάλι από το εξωτερικό θα σου κάτσει μέσα στο budget. είναι και ο συμπαθής mini rectifier που βγήκε πρόσφατα.

επίσης οι krank που βρίσκεις στο θωμά

αν σου αρέσουν οι  soldano μπορείς να βρεις κανέναν 2 μεταχειρισμένους στην αθήνα.

για value for money μπορείς να περιμένεις να βγουν οι trirec και magician της bugera οι οποίοι λένε πως θα είναι πιο αξιόπιστοι από τους προηγούμενους. (ο 2ος νομίζω είναι μόνο combo)

οι diezel νομίζω δεν κατεβαίνουν τόσο κάτω.

βασικά νομίζω πρώτα βρες καμπίνα για να δεις πόσα λεφτά μένουν για κεφαλή.

ΥΓ αυτός; http://www.ebay.ie/itm/Carvin-V3L-100W-3-Channel-All-Tube-Guitar-Amplifier-Head-Foot-Switch-/300647719710?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item460000231e

Αποσυνδεδεμένος Maejima

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #12 στις: 10/01/12, 14:53 »
Σου έχω την λύση έτοιμη.
Αρκετά βατ για σπίτι και προβες λαιβ ότι άλλο θες.
Αμερικάνικός ήχος με καταπληκτικά καθαρα και γεματο crunch , φοβερό lead (3 κανάλια)
Ευέλικτος και εύκολα μεταφερόμενος.
Τιμή μαζί με την 2χ12 καμπίνα του (πιστεψε με η 4χ12 είναι περιττή) ακριβώς 1310 ευρά καινούριος.
Με γεια!

http://www.thomann.de/gr/evh_5150_iii_50_watt_head_bk.htm
http://www.thomann.de/gr/evh_5150_iii_2x12_straight_cab_bk.htm
 

Αποσυνδεδεμένος Rockdude

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #13 στις: 10/01/12, 14:55 »
Είδα έναν Diesel Einstein στις αγγελίες στα 1200€ !!! Νά, νομίζω ότι αξίζει την προσοχή σου αυτή η περίπτωση μιάς και μιλάμε και για αγγελίες.

Υ.Γ. Δεν έχω καμία σχέση με το παληκάρι που τον πουλάει.
Alone and again, or...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #14 στις: 10/01/12, 15:18 »
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος the bard

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #15 στις: 10/01/12, 17:48 »
Είδα έναν Diesel Einstein στις αγγελίες στα 1200€ !!! Νά, νομίζω ότι αξίζει την προσοχή σου αυτή η περίπτωση μιάς και μιλάμε και για αγγελίες.

Υ.Γ. Δεν έχω καμία σχέση με το παληκάρι που τον πουλάει.


Κι εγω αυτον ειδα και τον προτεινα!  Πιστευω οτι αξιζει την λιγη ...υπομονη παραπανω για την καμπινα  ;)


(και σε αυτη την περιπτωση παλι απο αγγελιες θα ...ψωνιζα!)

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #16 στις: 10/01/12, 19:02 »
Σου έχω την λύση έτοιμη.
Αρκετά βατ για σπίτι και προβες λαιβ ότι άλλο θες.
Αμερικάνικός ήχος με καταπληκτικά καθαρα και γεματο crunch , φοβερό lead (3 κανάλια)
Ευέλικτος και εύκολα μεταφερόμενος.
Τιμή μαζί με την 2χ12 καμπίνα του (πιστεψε με η 4χ12 είναι περιττή) ακριβώς 1310 ευρά καινούριος.
Με γεια!

http://www.thomann.de/gr/evh_5150_iii_50_watt_head_bk.htm
http://www.thomann.de/gr/evh_5150_iii_2x12_straight_cab_bk.htm


Άνετα η καλύτερη πρόταση μαζί με τον Diezel στις αγγελίες. Μετά θα πρότεινα αυτόν --> http://www.thomann.de/gr/laney_irt120h_ironheart.htm ή αυτόν --> http://www.thomann.de/gr/bugera_trirec_infinium.htm με μια πολύ καλή 2x12 καμπινούλα με τα χρήματα που θα μείνουν :)

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #17 στις: 11/01/12, 00:49 »
επισης καπου στις αγγελιες παιζει κ ενα axe fx
+1
Το εχω 1 εβδομαδα τωρα,απλα το μηχανημα δεν υπαρχει!Σημειωνω εχω επισης 1 dual recto :P :P
Οπως μου ειχε περιγραψει πιο παλια ο JonnieDarko δεν θα ξανασχοληθεις με ενισχυτες!!!
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #18 στις: 11/01/12, 03:59 »
δεν θα ξανασχοληθεις με ενισχυτες!!!


Μεγάλα λόγια λές --> http://www.thomann.de/gr/kemper_profiling_amplifier.htm  ;) 8)

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #19 στις: 11/01/12, 09:57 »
Προσωπικά εάν είχα 1000€ για ενισχυτή, θα προτιμούσα ξεκάθαρα κάποιον Ευρωπαϊκό, αντί για Κινέζικο.
Δεν έχω κανένα λόγο να διαφωνήσω, ειδικά μαζί σου που είσαι ο "γκουρού" του είδους!  :)

Πλην όμως (κατα την άποψή μου πάντα), ένας Bugera είναι πολύ καλή περίπτωση για:

1) Κάποιον που όταν λέει "βάζω οροφή τα 1300 ευρώ" συνήθως παρακαλάει απο μέσα του να βρει αυτό που θέλει με 1100 ευρώ ή και πιο κάτω γιατί ξέρει πως για να φτάσει τα 1300 ευρώ θα χρεωθεί άσχημα. Δε λέω πως έτσι σκέφτεται το παιδί, αλλα κρίνω απο τον εαυτό μου που ξεκινάω για 1000 ευρώ και καταλήγω στα 1300, βρίζοντας τον εαυτό μου που υπερχρεώθηκε  :P

2) Κάποιον που παίρνει στα σοβαρά το θέμα "καμπίνα" και καταλαβαίνει πως αν δώσει 1000 ευρώ για κεφαλή θα καταλήξει με καμπίνα "Bugera"  ;)

3) Κάποιον που δεν έχει μεγάλη εμπειρία απο λαμπάτους ενισχυτές και θέλει να πάρει κάτι πιο οικονομικό, να το στίψει όσο μπορεί και μαθαίνοντας μέσα απο αυτό (ή μέσα ΚΑΙ απο αυτό) να καταλήξει στον πολύ ακριβό ενισχυτή που θα τον συντροφεύει για μια ζωή.

4) Κάποιον που έχει διαβάσει σε διάφορα forums πως ακόμα και οι πολύ ακριβοί ενισχυτές (πχ. Mesa Boogie) έχουν μέσα τους μπόλικα Κινέζικα parts (δεν έχω ίδια πείρα, αλλα το έχω διαβάσει πολλές φορές) και προτιμά να δώσει το 1/3 των χρημάτων και να έχει έναν original made in China ενισχυτή!!!  :P :P :P ;) ;) ;)

5) Κάποιον που σκέφτεται σήμερα το σπίτι και την πρόβίτσα αλλα ξέρουμε πως μόλις πάει καλά η προβίτσα, θα αρχίσει να σκέφτεται το live και τα πολλά watts που θα "ταρακουνήσουν" το κοινό!!

6) Κάποιον που έχει ακούσει πχ. τον 333XL (του οποίου είμαι ιδιοκτήτης) και έχει καταλάβει τι σημαίνει "πεντακάθαρο" καθαρό κανάλι και modern metal high-gain στα οποία το συγκεκριμμένο μηχάνημα τα πάει πάρα πολύ καλά (και με 800 ευρώ παίρνεις και 2ο για ώρα ανάγκης).

7) Κάποιον που έχει καταλάβει πως ελαττωματικός Bugera θα βγεί μόνο στην 1η παρτίδα (να την αποφύγει όπωσδήποτε!! ) Απο τη 2η παρτίδα και μετά, τα όποια προβλήματα λύνονται και οι ενισχυτές τους δουλεύουν μια χαρά.

Δε λεω πως οι συγκεκριμμένοι ενισχυτές συναγωνίζονται στα ίσα τους Diezel τους ENGL ή τους H&K, πλην όμως στα λεφτά τους είναι πάαααρα πολύ καλοί και το οτι είναι Κινέζικοι δε λέει και τίποτα στην πραγματικότητα. Τα ίδια έλεγαν πριν κάμποσες δεκαετίες για τους Ιάπωνες και μετά για τους Κορεάτες  και τώρα...  ;) Ας μην είμεθα "ρατσιστές" λοιπόν  :P :P

Απο καθαρά τεχνική άποψη, συμφωνώ μαζί σου, το ξαναλέω. Άλλωστε δε γνωρίζω ούτε το 1/20 αυτών που γνωρίζεις εσύ για αυτά τα θέματα! Απλά εκέφτομαι και λίγο πιο... πρακτικά, χωρίς να σημαίνει πως έχω και δίκιο...
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #20 στις: 11/01/12, 10:12 »
Δεν έχω κανένα λόγο να διαφωνήσω ειδικά μαζί σου που είσαι ο "γκουρού" του είδους!  :)

Έκανες τόσο κόπο για όλη αυτή την ανάλυση, όμως εμένα δεν με ενδιαφέρει ούτε να εδραιώσω κάτι ως θέσφατο ούτε να συζητήσω θεωρία τεχνολογίας ως γκουρού..
Απλά έγραψα την προσωπική μου προτίμηση ως Αδριανός.. για ότι λέει και σε όποιον λέει κάτι..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Tube Amp Μέχρι 1300
« Απάντηση #21 στις: 11/01/12, 10:18 »
Δεν έχω κανένα λόγο να διαφωνήσω ειδικά μαζί σου που είσαι ο "γκουρού" του είδους!  :)

Έκανες τόσο κόπο για όλη αυτή την ανάλυση, όμως εμένα δεν με ενδιαφέρει ούτε να εδραιώσω κάτι ως θέσφατο ούτε να συζητήσω θεωρία τεχνολογίας ως γκουρού..
Απλά έγραψα απλά την προσωπική μου προτίμηση ως Αδριανός.. για ότι λέει και σε όποιον λέει κάτι..
Εννοείται! Και όποιον ενισχυτή και να διαλέξει ο φίλος, εμάς δε μας πέφτει λόγος! Απλώς συζήτηση κάνουμε! ;)
The most important second of our lives is the last one...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
8864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/08, 01:33
από slashas
hybrid vs tube

Ξεκίνησε από Jizzzm « 1 2 » Ενισχυτές

27 Απαντήσεις
10581 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/15, 21:18
από kotsos.a
1 Απαντήσεις
2771 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 19:11
από Salinas
3 Απαντήσεις
2326 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 01:58
από Jezus
14 Απαντήσεις
4834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 01:17
από Ibanezακιας
engl tube toner

Ξεκίνησε από KK666 Εφέ

1 Απαντήσεις
2676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/09, 21:27
από Jezus
tube amp

Ξεκίνησε από PossessedB.E. Ενισχυτές

10 Απαντήσεις
3562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/10, 17:14
από PlusYeaR
λίγα watt-tube

Ξεκίνησε από PossessedB.E. « 1 2 3 » Ενισχυτές

67 Απαντήσεις
17431 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/10, 23:28
από Jezus
16 Απαντήσεις
8323 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/10, 03:10
από jim.ni
11 Απαντήσεις
4227 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/02/12, 12:18
από foulis