Αποστολέας Θέμα: φτηνές κιθάρες με προοπτική  (Αναγνώστηκε 6815 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tatanka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
φτηνές κιθάρες με προοπτική
« στις: 15/07/08, 18:29 »
Χαίρεται, ήθελα να ρωτησω ποιες ηλεκτρικές κιθάρες είναι αξιοπρεπείς ποιοτικά. Για να κάνω μια διείσδηση (ελπίζω να μην το έγραψα ανορθόγραφα) στο θέμα θέλω ένα φτηνό όργανο με καλά ξύλα και αν δεν μπορούν  να ανταπεξέλθουν τα ηλεκρικά τα αλλάζω(εννοώ μαγνήτες και όσα συναφή δεν είναι δύσκολο να αλλαχτούν) παίζω metal κυρίως death και λίγο thrash. υπόψην έχω κάτι σε epi les paul gothic. κάπου εκεί να κειμένεται η τιμή. μου αρέσουν αρκετά οι les paul και ειδικά τα esp eclipse (willie adler signature). Είμαι όλος μάτια!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #1 στις: 15/07/08, 18:34 »
Nαί αλλά η epi έχει 250 και η eclipse 1000 (η ec1000 τέλος πάντων). Αν θες πες το μέγιστο ποσό που μπορείς να ξοδέψεις και βλέπουμε. Κάνε κι ένα search πάντως, θα βρείς πολλά ενδιαφέροντα θέματα (που σε αφορούν εννοείται).

Για άλλη μια φορά πάντως, τη gothic την έχω, και είναι μια χαρά κιθάρα. Σήμερα φεύγει και για μόντες!  ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος tatanka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #2 στις: 15/07/08, 18:43 »
για κάτι φτηνό (400 το πολύ) και για τι μόντες την πας φιλαράκι? η eclipse ήταν παράδειγμα για κιθάρα που μου αρέσει όχι που μπορώ να πάρω. θα κοιτάξω για και παρεμφερή θέματα

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #3 στις: 15/07/08, 19:01 »
Σ'αυτά εγώ θα σκεφτόμουν και τη schecter revenger (ήδη με ψήνει αρκετά και είναι στα υπ'όψην), και αναφέρω αυτήν γιατί μάλλον ψάχνεις για κάτι πιο "άγριο" και "σκοτεινό"... Επίσης μια πολύ καλή επιλογή σ'αυτά τα λεφτά είναι και η BC Rich Warlock dark art. Έχει πολύ καλά ξύλα, rockfield μαγνήτες, original FR, γενικά μια ΠΟΛΥ καλή κιθάρα για ΠΟΛΥ λίγα λεφτά (400 και κάτι πολύ ψιλά αν θυμάμαι καλά). Έχει γενικά καλές κιθαρες σ'αυτά τα φράγκα, αλλά θέλουν συνήθως μαγνήτες... Αν μπορείς να μαζέψεις 264 (ακριβώς) ακόμα, παίρνεις την eclipse (ec500), που έχει έτοιμους EMG πάνω. Πάντως τη gothic την προτείνω ανεπιφύλακτα, ακόμα και οι stock μαγνήτες δεν είναι καθόλου άσχημοι.

Εγώ στη δικιά μου θ'αλλάξω τα πάντα, αλλά εγώ έχω φετίχ μ'αυτή την κιθάρα, είναι η αγαπημένη μου, οπότε θέλω να την κάνω όσο καλύτερη μπορεί να γίνει, μια και τα ξύλα είναι αξιοπρεπή και τόσο καιρό τώρα δεν έχει δείξει ούτε ένα σημείο φθοράς. Κοινώς, αλλάζω μαγνήτες (EMG 81/85), κλειδιά, nut, γέφυρα και φυσικά και τα ποτενσιόμετρα και τον επιλογέα. Ουσιαστικά μόνο το σώμα αφήνω όπως είναι!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #4 στις: 16/07/08, 02:58 »
Η πατεντα της αγορας φτηνης κιθαρας, και μετατροπης της επειτα σε κατι καλυτερο ειναι μια πλεον γνωστη και αξιολογη μεθοδος. Ακουσα πολυ καλα σχολια για την olp του Petrucci, η οποια εβλεπα σε ενα φορουμ οτι οπως την αγοραζεις δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.. Ομως με αλλαγη μαγνητων η συγκεκριμενη κιθαρα μετατρεπεται τελειως σε ενα απιστευτο οργανο. Νομιζω μπορει να υποστηριξει τα ακουσματα σου. Βεβαια ισως ξεπερναει το badget σου, νομιζω εχει 450 ευρω αν δεν κανω λαθος. Ισως εχει πεσει η τιμη.. Αλλα μπορεις να περιμενεις να βαρυνει ο κουμπαρας σου και να "χτυπησεις" εναν d-sonic μαγνητη για πισω, και να χαρεις βρωμια :)
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #5 στις: 16/07/08, 20:33 »
Είμαι φανατικός Ibanezακιας μιας και έιχα μια φτηνή σχετικά (των 400€) και με την αλλαγή μαγνητών έγινε αυτό που ήθελα. Απο κει και πέρα κάποια μοντέλα της Epiphone και της Squier

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #6 στις: 16/07/08, 21:43 »
Τα φθηνα μοντελα της Schecter παντως με εντυπωσιασαν γιατι αγορασα ενα.Για την τιμη τους ειναι απροσδοκητα καλοφτιαγμενα(αν και απο Κινα η δικη μου). Η αποδοση ποιοτητας-τιμης στις Schecter ειναι πολυ καλη και το ιδιο ισχυει και για τα ακριβοτερα μοντελα.
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #7 στις: 16/07/08, 22:11 »
Τα φθηνα μοντελα της Schecter παντως με εντυπωσιασαν γιατι αγορασα ενα.Για την τιμη τους ειναι απροσδοκητα καλοφτιαγμενα(αν και απο Κινα η δικη μου). Η αποδοση ποιοτητας-τιμης στις Schecter ειναι πολυ καλη και το ιδιο ισχυει και για τα ακριβοτερα μοντελα.

Συμφωνώ απόλυτα! Ειδικά τα μοντέλα με τους Duncan Designed active με εξέπληξαν ευχάριστα. Για metal είναι ότι πρέπει, και δεν πάνε και πολύ πίσω (ΔΕΝ είναι blackouts, αλλά σ'αυτά τα φράγκα θα'μουν ΠΟΛΥ ικανοποιημένος μ'αυτούς τους μαγνήτες), συν το γεγονός του ότι δεν χρειάζεται να χώσεις μπαταρία στο cavity όταν θα βάλεις EMG!  ;D 



Αυτή τη revenger πάντως ρε γαμawto θα την τσιμπήσω, δεν παίζει...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #8 στις: 16/07/08, 23:46 »
βασικα για το ειδος που ακους εγω θα πρωτεινα την prs paul allender se.....ειναι μια κιθαρα που εγώ στο άμεσο μελλον θα την τσιμπήσω στα σίγουρα.....αλλα ενταξ....ειναι στα διπλάσια λεφτά απο αυτα που θες να διαθέσεις....σκέψου το πάντως γιατί αξίζει....

παρε κι ενα λινκ απο θωμα...

http://www.thomann.de/gr/prs_se_paul_allender_pb.htm

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #9 στις: 17/07/08, 00:57 »
Έχω την εντύπωση ότι γενικά οι PRS αξίζουν τα λεφτά τους, ακόμα και τα πιο φτηνά μοντέλα. Τουλάχιστον όσες έχω δοκιμάσει μού άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις σαν ποιότητα κατασκευής. Σίγουρα με μια αλλαγή μαγνητών (που δεν είναι και απολύτως απαραίτητη) μερικές από αυτές θα γίνονταν ιδιαίτερα εντυπωσιακά όργανα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Nikos Les Paul

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #10 στις: 17/07/08, 01:12 »
Για να κάνω μια διείσδηση (ελπίζω να μην το έγραψα ανορθόγραφα)

Διείσδυση είναι το σωστο.

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #11 στις: 17/07/08, 01:21 »
θα σου προτεινα να δεις καμια Schecter...

Αποσυνδεδεμένος BigBabol

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • ουααααααααααα
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #12 στις: 17/07/08, 01:32 »
Αφου θα παιξεις death metal+TRASH ;D ο ηχος εξ ολοκληρου θα αποτελειτε απο ψηφιακα μπιχλιμπιδια τα οποια θα ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥΝ τη συνδρομη των ξυλων στον ηχο και το μονο που θα προσφερουν ειναι αισθηση/ποιοτητα.Ακομα και κιθαρα απο ξυλο ελιας να παρεις , με τοση ψηφιακουρα εχεις ακριβως τον ιδιο ηχο.Ο ηχητικος τονος του ξυλου φαινεται στο ΚΑΘΑΡΟ και με ΕΛΑΧΙΣΤΟ overdrive.
everything that has a begining  , has an end...

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #13 στις: 17/07/08, 01:40 »
Συμφωνώ με τον BigBabol. Αμα αρχίζεις και ρίχνεις παραμορφώσεις απάνω στην κιθάρα το μόνο που θα απομείνει χρήσιμο σ'αυτήν θα είναι το μπράτσο που θες να σε βολεύει (το σημαντικότερο πράγμα στην κιθάρα κατ'εμε)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #14 στις: 17/07/08, 01:50 »
εγω πλεον κατεληξα στο συμπερασμα οτι τπτ δεν θελω να παρεμβαινει αναμεσα στην κιθαρα μου και στον ενισχυτη μου....(κανα wah η delay μονο...και παλι δυσκολα...) και παιζω απο ελληνικο ροκ μεχρι morbid angel....οποτε διαφωνω οτι δεν πρεπει να τον ενδιαφερουν τα ξυλα....γιατι ανθρωπος ειναι και πες οτι "αναβει" και θελει να παιξει funk (λεμε τωρα)...να μην εχει ενα καλο εργαλειο απο πισω να τον στηριζει?

απολλων οντως oι prs τα χοντροαξιζουν τα λεφτα τους....και η συγκεκρινη του allender αν και απο τις φτηνες, κατ'εμε δεν χρειαζετε αλλαγη μαγνητων....

Αποσυνδεδεμένος BigBabol

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • ουααααααααααα
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #15 στις: 17/07/08, 01:57 »
tatanka μπορεις να μου πεις αν θες την ηλικια σου?Σε ρωταω γιατι θα ηθελα να αναπτυξω ενα ποστ και η ηλικια σου θα μου φανει χρησιμη(οχι για να σε μειωσω η να σε πω "12χρονο πορωμενο")
everything that has a begining  , has an end...

Αποσυνδεδεμένος tatanka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #16 στις: 19/07/08, 17:14 »
είμαι 16. και jimis the guitarist έχω μια ibanez rg379dx δηλαδή όπως είπες γύρω στα 400 ευρό. τι θα πρότεινες φιλαράκι?

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #17 στις: 19/07/08, 18:57 »
Παιδια μπορει να γελασετε, αλλα εγω λεω και τις harley benton tele. Εκεινες με το swamp ash. Ενας τυπος αλλαξε το σωμα της τελε του με αυτο της harley benton, γιατι ακουγοταν πολυ καλυτερα οπως ειπε.

Αποσυνδεδεμένος BigBabol

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • ουααααααααααα
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #18 στις: 19/07/08, 19:29 »
tatanka εισαι 16 και λογικο ειναι να πορωνεσαι με metalοκατασταεις ;D ;D.Η γνωμη μου ειναι μην παρεις ενα "μεταλ" οργανο(δλδ ενεργους μαγνητες,floyd rose κλπ).Παρε ενα ποιο all-around οργανο και εξηγω :

    Μεγαλωντας και ωριμαζοντας τα ακουσματα ΙΣΩΣ αλλαξουν.Λεω ΙΣΩΣ γιατι τιποτα δεν ειναι σιγουρο βεβαιως βεβαιως.Τωρα εισαι ορκισμενος μεταλας αλλα στα 18 σου μπορει να σου στριψει και να γινεις funk,blues,rythm n blues κλπ. ;) Η ψυχολογια αλλαζει με το περασμα των χρονων.Ειναι λογικο να πορωνεσαι με ολες αυτες τις παραμορφωσεις και τα 200 κιλα εφφε.Οταν ομως μεγαλωσεις και αλλο και ΩΡΙΜΑΣΕΙΣ(και μουσικα αλλα και στο χαρακτηρα)μπορει να καταληξεις να παιζεις ΜΑΥΡΟ ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ blues :P :P ή και Polka ;D

    Παιρνοντας ενα all around οργανο , οπως μια μεξικανα strat μπορεις να καλυψεις πολλα ειδη(blues,funk,rock,reggae) , οχι ομως ΒΑΡΥ και ΑΣΗΚΩΤΟ μεταλ(χωρις μονταρισματα φυσικα)

  Ακου και αλλα ειδη μουσικης , ειμαι σιγουρος πως πολλα τραγουδια θα σου κανουν "κλικ"
 
  Αν παρεις τωρα π.χ μια bc rich warlock και δεις στο μελλον οτι το μεταλ δε σου παει , θα πρεπει να ξοδεψεις αλλα λεφτα.ΑΝ θες ομως ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ την bc rich ΜΗΝ την παρεις γιατι ειναι κακασχημη :P :P(μιας και στην προτειναν)Χτυπα μια μεξικανα στρατ , παρε και ενα ψηφιακο πεταλακι(γκρρρ :-X :-X)για να εχεις ηχος thrash και εισαι κυριος.




Φυσικα η αλλαγη ακουσματων,στυλ και ηχου μπορει να ΜΗ γινει σε εσενα.Αλλα ξερω πολλα πιτσιρικια που ξεκινησανε με μεταλιες , και κατεληξαν να παιζουν αλλα ειδη μεγαλωνοντας ;)
everything that has a begining  , has an end...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #19 στις: 19/07/08, 19:36 »
tatanka εισαι 16 και λογικο ειναι να πορωνεσαι με metalοκατασταεις ;D ;D.Η γνωμη μου ειναι μην παρεις ενα "μεταλ" οργανο(δλδ ενεργους μαγνητες,floyd rose κλπ).Παρε ενα ποιο all-around οργανο και εξηγω :

    Μεγαλωντας και ωριμαζοντας τα ακουσματα ΙΣΩΣ αλλαξουν.Λεω ΙΣΩΣ γιατι τιποτα δεν ειναι σιγουρο βεβαιως βεβαιως.Τωρα εισαι ορκισμενος μεταλας αλλα στα 18 σου μπορει να σου στριψει και να γινεις funk,blues,rythm n blues κλπ. ;) Η ψυχολογια αλλαζει με το περασμα των χρονων.Ειναι λογικο να πορωνεσαι με ολες αυτες τις παραμορφωσεις και τα 200 κιλα εφφε.Οταν ομως μεγαλωσεις και αλλο και ΩΡΙΜΑΣΕΙΣ(και μουσικα αλλα και στο χαρακτηρα)μπορει να καταληξεις να παιζεις ΜΑΥΡΟ ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ blues :P :P ή και Polka ;D

    Παιρνοντας ενα all around οργανο , οπως μια μεξικανα strat μπορεις να καλυψεις πολλα ειδη(blues,funk,rock,reggae) , οχι ομως ΒΑΡΥ και ΑΣΗΚΩΤΟ μεταλ(χωρις μονταρισματα φυσικα)

  Ακου και αλλα ειδη μουσικης , ειμαι σιγουρος πως πολλα τραγουδια θα σου κανουν "κλικ"
 
  Αν παρεις τωρα π.χ μια bc rich warlock και δεις στο μελλον οτι το μεταλ δε σου παει , θα πρεπει να ξοδεψεις αλλα λεφτα.ΑΝ θες ομως ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ την bc rich ΜΗΝ την παρεις γιατι ειναι κακασχημη :P :P(μιας και στην προτειναν)Χτυπα μια μεξικανα στρατ , παρε και ενα ψηφιακο πεταλακι(γκρρρ :-X :-X)για να εχεις ηχος thrash και εισαι κυριος.

Φυσικα η αλλαγη ακουσματων,στυλ και ηχου μπορει να ΜΗ γινει σε εσενα.Αλλα ξερω πολλα πιτσιρικια που ξεκινησανε με μεταλιες , και κατεληξαν να παιζουν αλλα ειδη μεγαλωνοντας ;)
Σωστός, αλλά γιατί να μην είναι all-around μια κιθάρα με floyd? ΟΚ για τους ενεργούς. Αλλά πιστεύω ότι με μια Jackson Soloist πχ μπορείς να παίξεις οτιδήποτε? Αντίθετα, η Strat θα σε προδώσει σε φάσεις που χρειάζεται τρέμολο κιας μην είναι μεταλ (van halen) και στα πιο πολλά γκάζια..Το Floyd Rose δεν κάνει μια κιθάρα λιγότερο all-around.. Το αντίθετο πιστεύω.. Όταν λέμε all-around δεν εννοούμε "οτιδήποτε εκτός από μέταλ" ε?

Αποσυνδεδεμένος BigBabol

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • ουααααααααααα
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #20 στις: 19/07/08, 19:52 »
  Απλα το floyd ειναι δυσκολο για καποιον που δεν εχει πειρα.Θελει ρυθμισμα, για να αλλαχτουν οι χορδες ειναι λιγο γμσετα.All around κατα τη γνωμη μου εννοω , οργανο που μπορει να ανταπεξελθει σε πολλα ειδη μουσικης , χωρις να εχει την ταμπελα "ειναι rock οργανο,  ειναι jazz οργανο κλπ)
everything that has a begining  , has an end...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: φτηνές κιθάρες με προοπτική
« Απάντηση #21 στις: 19/07/08, 20:11 »
Εγώ θα προτιμούσα μια Epiphone Les Paul Standard (ή κάποια LTD τύπου Les Paul) σε επίπεδο τιμής γύρω στα 400 ευρώ. Χιλιοδοκιμασμένη λύση!

Όσον αφορά το Floyd Rose, εντάξει είναι αποθαρρυντικό στην αρχή να το πειράξεις, αλλά αν δεις μια φορά κάποιον να το κάνει, νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα να το κάνεις μόνος σου.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
176 Απαντήσεις
86658 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/11, 09:10
από vagtanplan
26 Απαντήσεις
22960 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/09, 03:06
από StageMaster
59 Απαντήσεις
35885 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/09, 08:50
από lordi13
LAG Κιθαρες

Ξεκίνησε από Si_rah « 1 2 » Τα καλύτερα...

32 Απαντήσεις
14975 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 01:14
από Si_rah
4 Απαντήσεις
3823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/07, 13:37
από AcidFairy
2 Απαντήσεις
3691 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/07, 03:32
από Nick82
14 Απαντήσεις
9253 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/08, 16:47
από thanasis93
13 Απαντήσεις
6711 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/08, 10:50
από Σκίρων
37 Απαντήσεις
20487 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/20, 19:31
από giannis70
0 Απαντήσεις
1364 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/10, 21:06
από ΦΑΙΔΩΝ ΑΛΚΙΝΟΟΣ