Αποστολέας Θέμα: κεφαλη στα 400  (Αναγνώστηκε 10327 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος detroit

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
κεφαλη στα 400
« στις: 19/09/09, 13:57 »
θελω να αγορασω μια κεφαλη και θελω τα φωτα σας για μια ακομη φορα.διαθετω ως και 400 ευρω.δεν το εχω ψαξει το θεμα αλλα θελω καποιες γνωμες ωστε να ξερω τι να δοκιμασω στα μαγαζια..απο ηχο θελω να ειναι καθαρος(waters,Geddy lee,Martin Mendez(opeth),Tony Levin,Jaco) αλλα να προσφερεται και για σλαπαρισμα..
το μονο που εχω στο μυαλο μου ειναι αυτος:   http://www.thomann.de/gr/hartke_3500a_bass_top.htm        (τον οποιον εχω βρει ελλαδα 100 ευρω ποιο κατω)
p.s.κ κατι τελευταιο..στους ενισχυτες οποιον και να παρεις απο μια σειρα ειναι το ιδιο η ειναι οπως και τα οργανα που ο ηχος μπορει να διαφερει και ας ειναι απο την ιδια εταιρεια,σειρα,χρονια?

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #1 στις: 19/09/09, 14:38 »
Αυτη ειναι πολυ καλυτερη κεφαλη με λιγοτερα χρηματα. Λιγο πιο ακριβη αλλα πολυ καλη ειναι και αυτη. Ο hartke εχει κομματακι πιο vintage χροια, ενω ο kustom ειναι λιγο πιο μοντερνος.

Οι μπασιστες που αναφερεις εχουν παντως ΠΟΛΥ διαφορετικους ηχους και ορισμενων (π.χ. Lee) μονο καθαρος δεν ειναι.

Με ενισχυτες γενικα μπορεις να αγορασεις πιο ανετα σε σχεση με ενα οργανο απο internet, αφου οι διαφορες απο κομματι σε κομματι ειναι αμελητεες εως ανυπαρκτες (εκτος αν πεσεις πια σε ελλατωματικο), αν αυτη ειναι η ανησυχια σου.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος detroit

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #2 στις: 19/09/09, 14:57 »
την ελυσες την ανησυχια μου..καμοια αλλη προταση?
αξιζει παντως με τετοια λεφτα να στραφω σε κεφαλη η να ψαξω για combo?
« Τελευταία τροποποίηση: 19/09/09, 16:31 από detroit »

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #3 στις: 20/09/09, 21:35 »
αξιζει παντως με τετοια λεφτα να στραφω σε κεφαλη η να ψαξω για combo?


Καμπινα εχεις; Γιατι η κεφαλη μονη της δεν παιζει...

Στα 400 ευρα παντως δυο πολυ καλα combo ειναι αυτο και αυτο.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος detroit

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #4 στις: 22/09/09, 00:52 »
δεν εχω καμπινα και προφανως θα παρω μαζι με την κεφαλη..απλα σκεφτομαι να παρω μια κεφαλη και μετα να ψαξω καμπινα(2χ10 σκεφτομαι).δοκιμασα τον hartke 3500a και μαρεσε αρκετα.αντιθετως ο gallien krueger backline 600 με χαλασε λιγο χωρις να μπορω να προσδιορισω τι.δεν μου φανηκε γεματος ο ηχος. ??? :P
αυτα τα combo τα εχω υποψην μου αλλα θελω να τα δοκιμασω καπου..αξιζει να ασχοληθω με το μοντελο της trace elliot μιας και ειναι το φτηνοτερο της εταιριας?εψαξα μαλιστα και για ashdown σε 4 μαγαζια και δεν βρηκα πουθενα.θα παω γερμανια βεβαια σε κανα μηνα κ θα δοκιμασω εκει οτι δεν βρω εδω αλλα μεχρι τοτε θελω να παρω μια ιδεα.καμια προταση?

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #5 στις: 22/09/09, 06:52 »
Εμενα μου βγήκε πολύ καλή μια κεφαλή Ashton.

Αποσυνδεδεμένος bassakos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #6 στις: 22/09/09, 11:27 »
δεν εχω καμπινα και προφανως θα παρω μαζι με την κεφαλη..απλα σκεφτομαι να παρω μια κεφαλη και μετα να ψαξω καμπινα(2χ10 σκεφτομαι).δοκιμασα τον hartke 3500a και μαρεσε αρκετα.αντιθετως ο gallien krueger backline 600 με χαλασε λιγο χωρις να μπορω να προσδιορισω τι.δεν μου φανηκε γεματος ο ηχος. ??? :P

Καλημερα!
λογο οτι ψαχνομαι και εγω για amp μπορεις να μου πεις λιγα περισσοτερ πραγματα για τους 2 αυτους?
dld o Backline ηταν ποιο "ξερος" σαν ηχος και ο 3500 ποιο γεματος? ? ? ποιον θα χαρακτηριζες ποιο ..punchy? ??

ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #7 στις: 22/09/09, 12:06 »
εψαξα μαλιστα και για ashdown σε 4 μαγαζια και δεν βρηκα πουθενα.θα παω γερμανια βεβαια σε κανα μηνα κ θα δοκιμασω εκει οτι δεν βρω εδω αλλα μεχρι τοτε θελω να παρω μια ιδεα.καμια προταση?

Ashdown φερνει νομιζω ο Ζοζεφ, αλλα εχει μια ταση να καθυστερει ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ πολυ να φερει καινουργια προιοντα για οποιαδηποτε απο τις εταιριες του.

Καλημερα!
λογο οτι ψαχνομαι και εγω για amp μπορεις να μου πεις λιγα περισσοτερ πραγματα για τους 2 αυτους?
dld o Backline ηταν ποιο "ξερος" σαν ηχος και ο 3500 ποιο γεματος? ? ?

Πιθανοτατα εχει να κανει με τη λαμπα στην προενισχυση του Hartke. Υποθετοντας βεβαια οτι τους δοκιμασε και τους δυο με το ιδιο μπασο στην ιδια καμπινα.

ποιον θα χαρακτηριζες ποιο ..punchy? ??

Εσυ ποιον ηχο θα χαρακτηριζες punchy; Ρωταω γιατι τετοιοι οροι σημαινουν διαφορετικα πραγματα για τον καθενα.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος bassakos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #8 στις: 22/09/09, 12:32 »
puncy θα ελεγα αυτον τον ηχο (αν και υπερβολικα "ξερος" )


το ιδανικο για εμενα θα ηταν κατι σαν και αυτο ( σ'ευχαριστω που μου τον προτεινες στο αλλο ποστ! )



ποιο vintage θα ελεγα αυτον τον ηχο(κατι που δεν μου αρεσει ....γουστα ειναι αυτα)



Αποσυνδεδεμένος detroit

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #9 στις: 22/09/09, 22:28 »
τους δοκιμασα και τους 2 με το ιδιο μπασο αλλα με διαφορετικη καμπινα δυστυχως.(και οι 2 ηταν 2χ10)κοιτα στο 1 τεταρτο που δοκιμασα τον καθενα πηρα μια γενικη ιδεα(ειμαι και καινουργιος στον χωρο εξαλλου,1 χρονο κ κατι,και εχω δοκιμασει πολυ λιγα μηχανηματα).σε γενικες γραμμες ο ηχος του hartke μου φανηκε ποιο καθαρος,σφηχτος και γλυκος.του backline μου φανηκε σαν να απλωνε περισσοτερο και λιγο μουντος.νομιζω οτι ποιο puncy ειναι ο hartke και με καθε επιφυλαξη ο ηχος του ειναι μεταξυ των 2 τελευταιων video που εστειλες.σου προτινω να πας να τους ακουσεις παντως..ειναι το καλυτερο

Αποσυνδεδεμένος detroit

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #10 στις: 22/09/09, 22:29 »
Εμενα μου βγήκε πολύ καλή μια κεφαλή Ashton.
για ποια κεφαλη λες?

Αποσυνδεδεμένος bassakos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #11 στις: 23/09/09, 13:42 »
τους δοκιμασα και τους 2 με το ιδιο μπασο αλλα με διαφορετικη καμπινα δυστυχως.(και οι 2 ηταν 2χ10)κοιτα στο 1 τεταρτο που δοκιμασα τον καθενα πηρα μια γενικη ιδεα(ειμαι και καινουργιος στον χωρο εξαλλου,1 χρονο κ κατι,και εχω δοκιμασει πολυ λιγα μηχανηματα).σε γενικες γραμμες ο ηχος του hartke μου φανηκε ποιο καθαρος,σφηχτος και γλυκος.του backline μου φανηκε σαν να απλωνε περισσοτερο και λιγο μουντος.νομιζω οτι ποιο puncy ειναι ο hartke και με καθε επιφυλαξη ο ηχος του ειναι μεταξυ των 2 τελευταιων video που εστειλες.σου προτινω να πας να τους ακουσεις παντως..ειναι το καλυτερο

σ'ευχαριστω! εννοειται οτι θα παω να τους δοκιμασω απλα λογο οικογενειακων υποχρεωσεων και  δουλειας δεν εχω χρονο
αυτον τον καιρο...με την 1τη ευκαιρια θα παρω το bass και θα παρω τα μαγαζια με την σειρα

Αποσυνδεδεμένος detroit

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #12 στις: 02/10/09, 15:23 »
εχει κανεις ιδεα απο τους markbass?συγκεκριμενα για τον little mark 2?ποια η διαφορα τους απο τους hartke, grueger, bassman?εχω εντυπωσιαστει απο την ολη εικονα τους και ακουσα εναν (απο τους ακριβους της σειρας γτ δεν βρηκα αλλον)και μαρεσε.καποια γνωμη??

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #13 στις: 02/10/09, 16:20 »
εχει κανεις ιδεα απο τους markbass?συγκεκριμενα για τον little mark 2?ποια η διαφορα τους απο τους hartke, grueger, bassman?εχω εντυπωσιαστει απο την ολη εικονα τους και ακουσα εναν (απο τους ακριβους της σειρας γτ δεν βρηκα αλλον)και μαρεσε.καποια γνωμη??

Και γ@μw τους ενισχυτες. Ηταν στην ουσια η εταιρια που εκανε "μοδα" τα micro heads. Ο LM2 (πλεον εχει αντικατασταθει απο τον LM3) εκανε κυριολεκτικα παταγο παντου. Για τις καμπινες τους οι γνωμες διιστανται.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος detroit

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #14 στις: 07/10/09, 15:20 »
για να επιλεξεις καμπινα υπαρχουν και καποια στανταρ κριτηρια ή απλα παιρνεις την κεφαλη και την δοκιμαζεις και οτι σου καθεται σταφτι παιρνεις?(το μονο που ξερω ειναι οτι  πρεπει η καμπινα ναναι λιγα watt παραπανω απο την κεφαλη,αν και δεν ειναι απαραιτητο αν δεν αξιοποιεις ολα τα watt της κεφαλης)

Αποσυνδεδεμένος bassakos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #15 στις: 07/10/09, 15:55 »
απο εβδομαδα που θα εχω χρονο....θα αρχισω βολτες στα μαγαζια...θα εχω μαζι μου και την camera να βγαλω κλιπακια !
stay tuned!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #16 στις: 08/10/09, 14:20 »
για να επιλεξεις καμπινα υπαρχουν και καποια στανταρ κριτηρια ή απλα παιρνεις την κεφαλη και την δοκιμαζεις και οτι σου καθεται σταφτι παιρνεις?(το μονο που ξερω ειναι οτι  πρεπει η καμπινα ναναι λιγα watt παραπανω απο την κεφαλη,αν και δεν ειναι απαραιτητο αν δεν αξιοποιεις ολα τα watt της κεφαλης)

αυτο και να ταιριαζουν οι αντιστασεις εξοδου ενισχυτη και καμπινας
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος bassakos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #17 στις: 08/10/09, 18:03 »
χτες βραδυ πηγα σε  στουντιο που ειχε κεφαλη Hartke 3500 και καμπινα  Hartke 4x10 ΒΧL aluminium cone speakers
πολυ καλος ηχος  καθαρος ..γεματος! με πολυ καλη ατακα!  ΑΛΛΑ δεν ηταν κατι που με αφησε αφωνο...δεν ειχε το headroom που περιμενα...
σε αντιθεση με ενα σετ PEAVEY παιζω  σε στουντιο , κεφαλη MAX 450 και καμπινα Peavey 4x10 TVX ...
(ην καμπινα την εχω ακουσει και με ebs σε σπιτι φιλου με 6χορδο smith)

πραγματικα πολυ καλος ηχος ... οχι τοσο καθαρος οσο ο Hartke αλλα ειχε πολυ βαθος με πολυ ατακα στις μεσαιες συχνοτητες!
 "αμεσος" ηχος! με πολυ headroom ...ειχε διαφορα με τον Hartke .... 

θα ελεγα οτι αναμεσα σε αυτα τα 2 .....θα επερνα τον  Hartke με την Peavey καμπινα ομως! ;)

διαβαζοντας reviews απο harmony-central και Talkbass αναφερουν οτι η καμπινα της peavey ειναι πραγματικα "δυνατη" και punchy
μιας και ανφερα καμπινα.....τα ιδια χαρακτηριστικα εχω διαβασει και για τις GALLIEN KRUEGER  4Χ10 backline οτι και αυτες ειναι σφηχτες και punchy

την επομενη εβδομαδα θα παω να δοκιμασω  και εγω τα GALLIEN KRUEGER ...μετα τα warwick!
 Α! και τα Kustom τα φερνει Ελλαδα ο Κουρμπης http://www.kourbis.com   (ειχα αγορασει ενα Pedulla απο εκει πριν χρονια)


Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #18 στις: 08/10/09, 20:23 »
Εμενα μου βγήκε πολύ καλή μια κεφαλή Ashton.

για ποια κεφαλη λες?


Γι αυτήν:

http://www.guitar.com.au/amplifiers/bass/ashton/bv300.htm

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #19 στις: 08/10/09, 20:41 »
Γι αυτήν:

http://www.guitar.com.au/amplifiers/bass/ashton/bv300.htm



Πληροφοριακα, η κεφαλη αυτη πωλειται και στο musicstore, ως Fame BVH-300.

Review εδω.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
κεφαλη στα 400
« Απάντηση #20 στις: 08/10/09, 20:52 »
Εγώ την αγόρασα στα 500 ευρά σχεδόν καινούρια....
Πάντως παίζει πολύ καλά  ;)

Αποσυνδεδεμένος bassakos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #21 στις: 10/10/09, 16:36 »
βρηκα αυτο το μαγαζι   http://www.gpanagopoulos.com/eshop/index.php
εχει πολυ μεγαλη γκαμα απο amps και καμπινες....
και οι τιμες του ειναι πολυ καλες! σε πολλα πραγματα ποιο χαμηλες
και απο thomann .....
για παραδειγμα τον Hartke LH500 τον εχει 350 ευρω  και ο thomann 389 ευρω

θα τους τελ απο Δευτερα να δω αν εχουν τους  Ηartke Lh500, Harkte 3500 ,  GK BACKLINE 600, WARWICK 3.2
 αν  τους εχουν εκει θα παω να τους δοκιμασω ...
ετσι θα εχω την ευκαιρια να τους ακουσω ολους την ιδια στιγμη , στην ιδια καμπινα ! ;)

Αποσυνδεδεμένος detroit

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #22 στις: 12/10/09, 00:39 »
ωραιος!!!περιμενω εντυπωσεις..

Αποσυνδεδεμένος bassakos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #23 στις: 28/10/09, 03:59 »
εχουμε και λεμε!

χτες πηγα (μετα απο τοσο καιρο... ουφ! ! )
και δοκιμασα πολλους! !  ξεκιναμε!

...δεν μου αρεσαν οι Hartke ........δοκιμασα τον
HA5000 και  τον LH500 στην 4.5XL καμπινα ...vintage ηχος...καθαρος μεν ...αλλα
"αδυναμος" ...δεν ειχε "παρουσια"...μπασσος μεν ..δεν σε γεμιζε με τις χαμηλες με μετρια "ατακα" (punch).......
 περιμενα πολλα απο αυτους..ειδηκα απο τον LH500 ειχα διαβασει πολυ καλα λογια
σε φορουμ ...αλλα για τα δικα μου γουστα...δεν μου αρεσε σχεδον καθολου....


μετα ακουσα τον warwick profet 5.1 ... ειναι ενας "ολοκληρομενος"
ενισχυτης...με καλο eq ...το οποιο "ακουει" στις αλλαγες στις οποιες κανεις..
ποιο modern απο τους Hartke με πολυ καλη "ατακα"  καλα bass σωστα highs ...γενικα ενας  καλος
ενισχυτης ! εχει χαρακτηρα...ειναι σχετικα "ξερος" (dry )...εχει ενα χαρακτηριστικο "γρεζι" το κλασικο των warwick bass ..
σε γενικες γραμμες ειναι καλος......αλλα οχι τιποτα το εντυπωσιακο
τον ακουσα σε καμπινες warwick  410pro (4 x 10' χωρις "κορνα")
 και σε 211pro (2 x 10' με "κορνα") πολυ καλες οι καμπινες!

στην συνεχεια πηγα και ακουσα τους ΚUSTOM ... modern  ηχος
στην αρχη εντυπωσιαστηκα! "on your face" ηχος......ΑΛΛΑ μετα απο μερικα sec διαπιστωσα
οτι ηταν πολυ "ξερος" .... το slaping ακουγεται λες και βαρας πλακακια μεταξυ τους!
σχεδον ανυπαρκες χαμηλες ....βαζοντας μπασσα απο το eq απλα εβγαζε περισσοτερο ενα βουητο
παρα σε "αγκαλιαζε" με της χαμηλες .......Α! και ειχε μια "μεσαϊλα" καπου στους 200hz οπου οτι και αν εκανες με το eq ηταν παντα εκει! δεν εφευγε με τιποτα ακουγοταν..... σαν να ειχα maple ταστιερα... η κεφαλη ηταν η GROOVE 600 HD
και την ακουσα σε καμπινα 4 x 10 και 2 x10 ...
η 4 x 10 ηταν αρκετα  καλη μικρη σε διαστασεις...η 2 x 10 ομως ηταν....ανυπαρκτη!
μηδεν  ηχος .. μηδεν  ενταση.....

και για το τελος....πηγα και ακουσα τον Gallien Krueger backline 600
εκει ειπα "ουαου¨" ζεστος μπασσος ηχος (απιστευτα καλος για solid state amp) .....με πολυ καλη παρουσια!
και με το που εκανες slap βγαζε μια φοβερη ατακα! απο εκει που δεν το περιμενες!
δλδ η συχνοτικη αλλαγη του ηχου αναμεσα στο figerstyle και στο slap ηταν σαν
να ειχες 2 καναλια ας πουμε και αλλαζες με το πεταλι ηχο...πραγματικα δεν το περιμενα....
ηταν ο μοναδικος ενισχυτης οπου σχεδον δεν αγγιξα το eq....μονο λιγα high-mid (1' ο'clock)
τον ακουσα μονο σε 2x10+κορνα καμπινα...η οποια επεζε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ μακραν η καλυτερη 2 x10 που ακουσα!
ο ηχος της εμοιαζε πολυ με  4 x10' ....
η καμπινα ηταν η 210RBX

με διαφορα μου αρεσε το σετ! της Gallien Krueger!
το "κακο" στην υποθεση ειναι οτι ποτε δεν εμαθα πως θα ακουγοταν
ο warwick ας πουμε με την Gallien Krueger καμπινα....κτλ κτλ κτλ
αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα! .....το μαγαζι οπου τα ειχα βρει
στο ιντερνετ και τα ειχε ολα...τους πηρα τελ και δεν ειχαν ΤΙΠΟΤΑ
τα παντα  μονο με παραγγελια.....οποτε πηγα και τα ακουσα ξεχωριστα το καθενα

το bass μου ειναι warwick corvette FNA jazzman 5χορδο κουρδισμενο ολο σε D
κατι ακομα! ! σε ολες της ακροασεις καθομουν ακριβως μπροστα απο τις καμπινες
σε ενα μετρο αποσταση περιπου (ισως και παραπανω...)ετσι ωστε οσο ειναι δυνατον
να μην επηρεαζομαι ακουστικα απο τον "χωρο" στον οποιον ειμουν μιας και το καθε μαγαζι
ηταν διαφορετικο το ενα απο το αλλο,διαφορετικες ανακλασεις κτλ κτλ κτλ ....ολες τις 2 χ 10 καμπινες τις ακουσα ακουμπισμενες πανω σε 4 x 10 καμπινα

ελπιζω να πηρατε μια ιδεα......αλλα μην ξεχνατε κατι!
οτι διαβασατε εχει να κανει με τα δικα μου γουστα και σταθμα! ;)

Αποσυνδεδεμένος stepap#12

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • H.
    • Προφίλ
Απ: κεφαλη στα 400
« Απάντηση #24 στις: 29/10/09, 10:36 »
 :clap  :clap  :clap  :clap  :clap  :clap  :clap

Ωραιος!! Σου αξιζουν συγχαρητηρια μονο και μονο για τον κοπο σου... :)

Ησουν πολυ καλη βοηθεια γιατι κι γω εχω αρχισει και ψαχνομαι για κεφαλη και καμπινα και καποιες απο αυτες
ηταν στις επιλογες μου.. ;D ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
5000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/06, 16:31
από rouxlas
8 Απαντήσεις
4191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/06, 19:45
από poll_18
6 Απαντήσεις
4324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/08, 02:02
από Jezus
1 Απαντήσεις
2648 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/08, 05:17
από Gabriel6th
3 Απαντήσεις
2421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/09, 22:16
από mace
7 Απαντήσεις
3079 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/09, 15:59
από gers
11 Απαντήσεις
5386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/09, 09:18
από tech21man
46 Απαντήσεις
13546 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/10, 12:52
από giorgiom
35 Απαντήσεις
10744 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/10, 13:43
από Rosstrobon
7 Απαντήσεις
3997 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/10, 13:36
από PlusYeaR