Αποστολέας Θέμα: Κεντέρης -Θάνου  (Αναγνώστηκε 22558 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Κεντέρης -Θάνου
« στις: 17/08/04, 09:01 »
Μόλις γύρισα από τις καλοκαιρινές μου διακοπές και είπα να ξεκινήσω με το φλέγον ζήτημα Κεντέρη-Θάνου ...
Επειδή πολλά ακούγονται και οι γνώμες κάθε φορά είναι διαφορετικές ...πείτε την άποψή σας.

(Θεωρώ πως δεν χρειάζεται η εξιστόριση των γεγονότων καθώς το θέμα είναι γνωστό σε όλους μας...)

Αποσυνδεδεμένος traboukos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #1 στις: 17/08/04, 12:18 »
Γνωμη μου ειναι οτι 1000% ηταν ντοπαρισμενοι:
1 Γιατι ο τσεκος ειχε κατηγορηθει και αλλες φορες για ντοπαρισμα(οπως για παραδειγμα στην ΑΕΚ με το Λακη)
2 γιατι ασχολειται με τετοιες ουσιες
3 Λογω του "Ατυχηματος" και ολης της υπολοιπης ιστοριας
4 Γιατι γενικα στο πρωταθλητισμο ισχυει η λογικη της "ενισχυσης"

Ενα εχω να σου πω οτι μετα απο αυτο το γεγονος τους συχαθηκα τους αλητες.Αν η ομοσπονδια ειχε απ'εξω την ουρα της πιστευω οτι δε θα τους καλυπτε ,δηλαδη θα τους ειχε αποσυρει .Για αυτο πρεπει να τημωρηθουν οι αρμοδιοι απ'την ομοσπονδια και μετα ο τσεκος και οι αθλητες-πιονια

Αποσυνδεδεμένος Dragoneti

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #2 στις: 17/08/04, 14:16 »
Και εγω πιστευω οτι ειναι ντοπε 100%!

Και το προβλημα με την ολη ιστορια για μενα, δεν ειναι το ντοπαρισμα (αν και τελειως αντιθετος με τετοιες καταστασεις) γιατι ετσι και αλλιως σχεδον ολοι το κανουν, μην κοροιδευομαστε! Απλα εμενα με τσαντιζει το, ναι ρε τυπα σε πιασαν, στην φορεσαν και την πατησες, βγες σαν αντρας και παραδεξου το! Μην κρυβεσαι και μας γεμιζεις μες τα ψεματα (για να μην εκφραστω αλλιως)!

Και για την ολη φαση του νοσοκομειου ειναι απλο ειτε τους δωσαν χρονο για να περασει η επιδραση ειτε τους κανανε αιμοκαθαρσεις για να καθαρισει το αιμα του απο τις ουσιες! Και οσο για το γιατρικο ανακοινωθεν: "εχει πρωινες ζαλαδες"? Μηπως ειναι εγκυος?  :P

Παντως εγω νιωθω μεγαλη ντροπη για την ολη ιστορια που στερησε απο μας τους ελληνες την χαρα και δυναμη του να πανυγυρισουμε την υπεροχη πραγματικα εναρξη των αγωνων που πιστευω ξεπερασε ακομα και τις μεγαλυτερες προσδοκιες μας, με το να ασχολουνται παγκοσμιως με την ολη ιστορια του αισχους!

Κριμα, πραγματικα κριμα!!

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #3 στις: 17/08/04, 14:31 »
Παιδιά...δε θέλει πολύ μυαλό ,για να καταλάβεις ότι  ήτανε ,όχι 100%,αλλά 1000% ντοπαρισμένοι !!!!
Ε...μη τρελλαθούμε τελείως...λίγο πριν την έναρξη να μη γνωρίζει ο προπονητής τους που βρίσκονται,εκείνοι να μη λαμβάνουν την ειδοποίηση,και το ίδιο βράδυ να παθαίνουν ατύχημα,να τους περιμαζεύει περαστικός οδηγός,να τους πηγαίνει στο ΚΑΤ,αλλά να τους αφήνει στην είσοδο και να εξαφανίζεται !!!  ::)
Και τη Κυριακή να βγαίνει ο ένας και να λέει είναι καλά και θα καταθέσουν και μετά ο άλλος να λέει ότι είναι χάλια και δε θα μπορέσουν να καταθέσουν !!!! ::)
Ήμαρτον...για πόσο μ*****ς μας περνάνε !!!!!!!

Κρίμα και πάλι κρίμα....για τα χάλια τους !!!!!!!!
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος pimami

  • Ανεμοσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φωταγωγός
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #4 στις: 17/08/04, 14:37 »
Είτε είναι, είτε δεν είναι ντοπαρισμένοι δεν μπορώ παρά να μην εκνευριστώ για ακόμα μία φορά με την χειρότερη φάρα που υπάρχει. Δημοσιογράφοι!
Μιλάμε για την μεγαλύτερη πληγή στο σύγχρονο ελληνικό κράτος! Καλώς ή κακώς έγινε η μαλ***α που έγινε... Ρε παιδιά ήμαρτον! Σεβαστείτε τα παιδιά που αγωνίζονται στα στάδια! ασχολούμαστε με ένα θέμα που οι εξελίξεις του αφενός με αφήνουν πλέον παγερά αδιάφορο και αφ ετερου κινούνται γύρω απ τα ίδια και τα ίδια!
"τα ελατήρια του στρώματος βουίζουν όνειρα"

Kwnstantinos N.

  • Επισκέπτης
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #5 στις: 17/08/04, 14:37 »
Μήπως όλοι εσείς οι θιασώτες της δημοκρατίας ξεχνάτε ένα μικρό πραγματάκι?
Κάτι που λέγεται "τεκμήριο της αθωότητας"?
 :-\ ???




Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #6 στις: 17/08/04, 14:40 »
Η δικιά μου άποψη είναι ότι κακώς δώσαμε τόση σημασία σε αυτό το θέμα. Ακούω συνέχεια να λένε: πάμε παρακάτω. Γιατί μένουμε όμως σε αυτό? Σκέφτομαι ότι αν οι δημοσιογράφοι αφιέρωναν περισσότερο χρόνο στις αδικίες που έγιναν εις βάρος των Βλάση Μάρα και Νίκου Κακλαμανάκη, ίσως αναγκάζονταν οι υπεύθυνοι να δεχτούν τις ενστάσεις μας και να προχωρούσαμε μπροστά ουσιαστικά. Είναι άδικο να χάσουμε τζάμπα μετάλλια που ήταν σχεδόν σίγουρα. :-[
Τόσο πολύ μας φοβούνται πια? ???
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #7 στις: 17/08/04, 15:10 »
Δεν ξέρω βρε παιδιά ..εμένα πάλι κάτι δεν μου κολλάει στην όλη υπόθεση ... Είναι πολύ προφανές το σενάριο για να πω με σιγουριά πως ήταν ντοπαρισμένοι οι δυο αθλητές.Πιστεύω πως κάτι άλλο παίζεται πίσω από την υπόθεση με πολύ υψηλά συμφέροντα .Μάλιστα διάβασα ένα άρθρο σε μία εφημερίδα (δεν θυμάμαι ποιά)στο οποίο γίνεται αναφορά σε μεγάλη εταιρία αθλητικών ειδών η οποία προσέγγισε τους εν λόγω αθλητές με σκοπό να γίνει χορηγός τους προκειμένου να την διαφημίσουν αλλά πήρε αρνητική απάντηση.
Δεν ξέρω τώρα περί ποίας εταιρίας πρόκειται και κατά πόσο έχει την δύναμη να τους "ρίξει" τόση λάσπη ή να επηρρεάσει τόσο πολύ ώστε να φέρει την ΔΟΕ στο σημείο να τους αποκλείσει από τους αγώνες.
Επίσης ,έχει ειπωθεί πως από την 1η Ιανουαρίου 2004 μέχρι και τον Ιούλιο 2004 έχουν γίνει 7 φορές (!!!) αντιντοπινγκ κοντρολ στους Κεντέρη -Θάνου και όλες είχαν αρνητικό αποτέλεσμα .Γιατί επιμένουν τόσο πολύ με αυτούς τους δύο αθλητές και δεν πράττουν ανάλογα και με άλλους αθλητές? Δεν δικαιολογώ σε καμμία περίπτωση τις πράξεις τους ,αλλά σε καμμία περίπτωση δεν τους καταδικάζω και πάνω απ'όλα δεν μπορώ να πω πως είμαι σίγουρη για το αν είχαν ντοπαριστεί ή όχι.Τουλάχιστον όχι πριν βγει το πόρισμα της ΔΟΕ.

Αποσυνδεδεμένος Papamix

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
  • ELEOS RE!
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #8 στις: 17/08/04, 17:14 »
---------
Ο χρυσός Ολυμπιονίκης του Σίδνεϊ, σε δηλώσεις που έκανε εξερχόμενος, τόνισε: «Υφίσταμαι μια μεγάλη αδικία. Αυτοί που με σταυρώνουν τώρα, ήσαν πρώτοι δίπλα μου όταν κατακτούσα τα μετάλλια. Να ξέρουν όμως ότι μετά τη σταύρωση έρχεται η Ανάσταση. Δηλώνω ξεκάθαρα και ειλικρινά ότι δεν έχω κάνει καμία χρήση απαγορευμένων ουσιών και αυτό θα αποδειχθεί. Δε με ειδοποίησε κανείς για τον έλεγχο ντόπινγκ. Ευχαριστώ όσους μου έχουν συμπαρασταθεί από τα βάθη της καρδιάς μου με εκατοντάδες γράμματα, μηνύματα και e-mails. Τώρα είναι ώρα άπαντες να χειροκροτήσουν τους αθλητές που αγωνίζονται για την Ελλάδα. Ήδη ήλθαν τα πρώτα μετάλλια και συγχαρητήρια στα παιδιά που τα έφεραν...»
Περίπου μισή ώρα αργότερα, εξήλθε και η Κατερίνα Θάνου δηλώνοντας: «Είμαι απογοητευμένη και πικραμένη απ' όσα ψευδή ελέχθησαν κι ακούστηκαν τις τελευταίες μέρες. Η αγάπη του κόσμου μου δίνει δύναμη. Ευχαριστώ για την αγάπη και φροντίδα το ΚΑΤ και τον διοικητή του νοσοκομείου. Θα περιμένω την απόφαση της ΔΟΕ και θα συνεχίσω να αγωνίζομαι για όσους με αγαπούν και είναι κοντά μου». Τζέκος: Θα δείτε εγγραφα που πιστοποιούν την αθωότητα των παιδιών.
---------

Εν αναμονή..
I must be reborn as a whole...

Αποσυνδεδεμένος Dragoneti

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #9 στις: 17/08/04, 20:13 »
 Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα, το θέμα δεν είναι εάν έχουν πάρει η όχι αναβολικά! Ας πάρουν ή μη, ότι θέλουν! Το πρόβλημα είναι ότι με αυτήν την κατάσταση που δημιούργησαν, που είχαν χαθεί, που δεν κάνανε δηλώσεις, με τα νοσοκομεία κτλ. κάνανε ένα μεγάλο κακό στην Ελλάδα και για αυτό, είτε ντοπέ είτε όχι, είναι υπόλογοι απέναντι στον ελληνικό λαό που τους έχει "χρυσώσει"!

 Όταν φοράει ένας αθλητής τα χρώματα της Ελλάδος αγωνίζεται για την Ελλάδα και μονό και όχι για τον εαυτό του! Εάν δεν τους αρέσει, να μην φοράνε τα χρώματα της χώρα μας και να κάνουν καριέρα σαν ανεξάρτητοι η δεν ξέρω και εγώ τι! Γιατί άκουσα και την Θάνου που έβγαινε από το νοσοκομείο ότι θα συνεχίσει να αγωνίζεται για την πάρτη της!

 Μας χαλάσανε την μεγαλύτερη προσπάθεια του ελληνικού λαού να πετύχει διοργάνωση του τελευταίου αιώνα με τα καμώματα τους! Δεν σεβάστηκαν τον κόπο ενός λαού να κάνει σωστούς αγώνες, τον κόπο των χιλιάδων εθελοντών και όλων όσων τα τελευταία 4 και βαλε χρόνια καθημερινά δώσανε μεγάλο αγώνα να καταφέρουν τους στόχους τους!

Όπως λέει και η κυβέρνηση, η όλη υπόθεση είναι μια ανοιχτή πληγή για την Ελλάδα!

Κρίμα!  :(
« Τελευταία τροποποίηση: 17/08/04, 20:14 από Dragoneti »

Αποσυνδεδεμένος tex_female

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #10 στις: 17/08/04, 21:56 »
Λοιπον κοιτα να δεις ο Κεντερης και η Θανου ητανε ντοπαρισμενοι και πιστεψε με το ξερω αρκετα καλα απλα εκαναν το εξης σκηνικο ωστε να μην τους βρουν τα ελικοπτερακια με τους γιατρους αντιντοπινγκ δεν δηλωνανε σε ποιο γηπεδο κανανε προπονηση και στο τελος δηλωναν οτι ηταν εκτος Ελλαδας για αλλες εξετασεις μετα απο ολα αυτα σκηνοθετηθηκε και το πεσιμο με μηχανη την οποια μηχανη δεν επιτρεποταν να χρησιμοποιησουνε.Ελα μ ντε που ο αυτοπτης μαρτυρας που τους πηγε στο Κατ δεν ηξερε οτι ηταν οι Ολυμπιονικες και μετα του ειπαν ποιους μετεφερε.Στο νοσοκομειο λοιπον μονο και μονο με τον ορο ο οποιος καθαριζει ολο το αιμα καθαριζει και τις ουσιες που ειχαν παρει,Και ετσι ζητησανε να κανουν τον ελεγχο με το που βγουνε απο το νοσοκομειο. ειμαι πολυ τσαντισμενη που νομιζουν οτι ο κοσμος ειναι ηλιθιος και θα με κανουνε να πιστεψω αυτα που λενε με προσβαλλει αφανταστα ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ!!!

Kwnstantinos N.

  • Επισκέπτης
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #11 στις: 18/08/04, 00:56 »
Λοιπον κοιτα να δεις ο Κεντερης και η Θανου ητανε ντοπαρισμενοι και πιστεψε με το ξερω αρκετα καλα απλα εκαναν το εξης σκηνικο ωστε να μην τους βρουν τα ελικοπτερακια με τους γιατρους αντιντοπινγκ δεν δηλωνανε σε ποιο γηπεδο κανανε προπονηση και στο τελος δηλωναν οτι ηταν εκτος Ελλαδας για αλλες εξετασεις μετα απο ολα αυτα σκηνοθετηθηκε και το πεσιμο με μηχανη την οποια μηχανη δεν επιτρεποταν να χρησιμοποιησουνε.Ελα μ ντε που ο αυτοπτης μαρτυρας που τους πηγε στο Κατ δεν ηξερε οτι ηταν οι Ολυμπιονικες και μετα του ειπαν ποιους μετεφερε.Στο νοσοκομειο λοιπον μονο και μονο με τον ορο ο οποιος καθαριζει ολο το αιμα καθαριζει και τις ουσιες που ειχαν παρει,Και ετσι ζητησανε να κανουν τον ελεγχο με το που βγουνε απο το νοσοκομειο. ειμαι πολυ τσαντισμενη που νομιζουν οτι ο κοσμος ειναι ηλιθιος και θα με κανουνε να πιστεψω αυτα που λενε με προσβαλλει αφανταστα ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ!!!

Οπότε καλύτερα να σταματήσει κάθε έρευνα πλέον,μιας και εσύ ξετύλιξες το νήμα και αποκάλυψες όλη την αλήθεια :P

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #12 στις: 18/08/04, 09:51 »
Μία αποκαλυπτική απάντηση έδωσε ο πρώην πρόεδρος του Σέγας, ο Μολυβάς, που σε ερώτηση δημοσιογράφου για την εντύπωση πως όλοι οι αθλητές κάνουνε χρήση ουσιών, απάντησε "ο πρωταθλητισμός δεν γίνεται με μπριζόλα και χυμούς'.

Πράγματι, οι δύο αθλητές δεν πιάστηκαν ντοπέ και δεν θα πιαστούν, ακόμη και να ήτανε. Το πρόβλημα είναι ότι τώρα δεν έχει καμία αξία να εξεταστούνε και δεν πιστεύω ότι η ΔΟΕ έχει λόγο να τους το ζητήσει (αυτοί δεν έχουνε το δικαίωμα). Το κύριο πρόβλημα είναι ότι απέφυγαν το τεστ, που όπως και να έχει, αυτό είναι πράγματι ένα ατόπημα που δεν περνάει συνήθως ατιμώρητο. Με αυτήν τους την πράξη, αυτό που βγαίνει προς τα έξω είναι ότι απέφευγαν κάτι.

Χρήση ουσιών γίνεται από όλους. Δεν γίνεται διαφορετικά να κάνεις πρωταθλητισμό. Αυτό είναι γνωστό, απλά δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε. Υπάρχουνε τρόποι να ξεγελάσεις το τεστ, το ξέρουνε όλοι, και η WADA και οι προπονητές και οι αθλητές. Οι δικοί μας οι αθλητές δεν ξέρω τι ακριβώς έκαναν (αν το ήξερα τώρα θα ήμουνα για ανακρίσεις  ;D ) το βέβαιο πάντως είναι ότι είναι άδικο να κατηγορούνται στο εξωτερικό ως το 'drugs pair' από την στιγμή που οι ίδιοι που τα γράφουνε, γνωρίζουνε ότι Κεντέρης και Θάνου δεν είναι (αν είναι, γιατί δεν έχει αποδειχτεί κάτι τέτοιο) μια εξαίρεση.

Προχθές που τραυματίστηκε ο Δήμας, πήγανε αμέσως και του ζητήσανε να δώσει δείγμα. Δεν γνωρίζω αν αυτό έγινε πραγματικά, γιατί το άκουσα κάποια στιγμή στο ραδιόφωνο. Ο Δήμας όμως πήγε..

Τέλος πάντων, έχω στο μυαλό μου ένα σενάριο που τα εξηγεί όλα. Αλλά δεν μπορώ να το πω έτσι, γιατί μετά θα μου πείτε 'και πού τα ξέρεις'. Δεν το ξέρω, δεν μου το έχει πει κανείς, αλλά είναι κάτι που συμβαίνει συχνά. Εδώ το κάνουνε οι φοιτητές σε περιόδους εξεταστικής, με τις αμφεταμίνες..

Ή μήπως το ρεντ μπουλ είναι πιο αθώο...;
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #13 στις: 18/08/04, 10:53 »
Νομίζω πως βιάστηκαν πολύ να τους αποδώσουν τον τίτλο drug pair που ανέφερε κάποιος παραπάνω.Άλλωστε όλοι είμαστε αθώοι μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο. Όσον αφορά το τεστ (το περίφημο πλέον )... χθες έβλεπα μία συνέντευξη ενός παλιού δρομέα από την Ρωσία και είπε μια καινούρια εκδοχή την οποία μέχρι χθες κανείς δεν είχε αναφέρει .Όπως όλοι ξέρουμε ,ο Κεντέρης και η Θάνου όσο ήταν στο νοσοκομείο ζήτησαν από την επιτροπή να τους κάνει το τεστ μέσα στο νοσοκομείο.Και ,ωραία ,δέχομαι τα όσα ειπώθηκαν για τον ορό που εξαφανίζει από το αίμα τις ουσίες.Ο συγκεκριμένος όμως πρώην αθλητής είπε πως κάλλιστα θα μπορούσαν να τους κάνουν δερματολογική εξέταση,μία εξέταση από την οποία θα έπαιρναν σίγουρα αποτελέσματα.Για ποιό λόγο δεν έγινε κάτι τέτοιο?Γιατί ,βάσει των κανονισμών έπρεπε να έχουν κληθεί επίσημα για το τεστ,κάτι το οποίο δεν συνέβη ποτέ.Και βέβαια εάν συνέβαινε και δεν το αποδέχονταν ήταν υποχρεωμένοι να υπογράψουν και το ανάλογο χαρτί ,κάτι το οποίο δεν έχει εμφανίσει η ΔΟΕ μέχρι σήμερα. Μήπως σκοπός της ΔΟΕ ήταν να πετάξουν έξω την Θάνου και τον Κεντέρη γιατί τους πέφτει πολύ βαρύ δυο άσπρα παιδάκια από την Ελλαδίτσα να σαρώνουν τα μετάλια ?Λέω ...μήπως ??

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #14 στις: 18/08/04, 11:19 »
Εγώ πάλι εχθές άκουσα ότι και τον Μορίς Γκριν το έψαχναν ( και ακόμη τον ψάχνουν? ) όλο αυτό το διάστημα....
Πάντως από δημοσιογραφικής άποψης ακούστηκαν τέρατα!!!!!!!!!! >:(
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #15 στις: 18/08/04, 11:24 »
Εγώ πάλι εχθές άκουσα ότι και τον Μορίς Γκριν το έψαχναν ( και ακόμη τον ψάχνουν? ) όλο αυτό το διάστημα....
Πάντως από δημοσιογραφικής άποψης ακούστηκαν τέρατα!!!!!!!!!! >:(

Κι εγώ το άκουσα ...και μάλιστα κάποιος κουμπάρος -φίλος του Κεντέρη το είχε πει..."θα σκάσει βομβα μεσα στις επόμενες μέρες για έναν μεγάλο αθλητή "...
Βρήκαν εκεί τα παιδιά και τους κάνανε σάκο του μποξ και τους βαράνε όλοι μαζί ...Αίσχος...αν μη τί άλλο ,να μην ξεχνάμε όλα όσα μας έχουν προσφέρει τόσα χρόνια !Αλλά έτσι είμαστε εμείς οι έλληνες δεν κοιτάμε το δάσος αλλά το δέντρο !Αίσχος και ντροπή για την ελληνική δημοσιογραφία !!

Αποσυνδεδεμένος kabamaru-x-

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • to ksupolito straggali sthn asfalto
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #16 στις: 18/08/04, 13:57 »
ante re den dreponte k oi dio tous.k egw trexw grhgora thn epomenh fora na me steiloun se kamia olympiada na ferw kana metalio.kseftila
thelw na rixnei xioni otan ksanartheis

Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #17 στις: 18/08/04, 14:27 »
ante re den dreponte k oi dio tous.k egw trexw grhgora thn epomenh fora na me steiloun se kamia olympiada na ferw kana metalio.kseftila

Γιατί δεν το κάνεις ? Είναι εύκολο όταν είσαι έξω από τον χορό να λες και να κάνεις πολλά ....Στην πράξη κρίνονται όλα όμως .Και δεν νομίζω να τους έκρινε ενόχους για ντοπάρισμα κάποιος.Εκτός κι αν ξέρεις κάτι παραπάνω από εμάς και δεν το λες !

Αποσυνδεδεμένος Ηρώ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...απο μια αδεια καρδια..κι απο ενα αδειο κορμι..
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #18 στις: 18/08/04, 15:02 »
Ενταξει maria μου μην εξαπτεσαι!Ολοι ειναι αθωοι μεχρι αποδειξεως του αντιθετου!Αλλα οπως και να το κανουμε,φανηκε σαν να προσπαθουσαν να αποφυγουν το τεστ!Βεβαια δε λεω...ευκαιρια εψαχναν ολοι να τους ριξουν λασπη.Δε νομιζω ομως πως αυτοι ηταν ο πρωτος στοχος,αλλα ο Τζεκος το καθαρματακι!
Πόσο σε χρειάζομαι να με γυρέψεις μια στιγμή
Να 'ρθείς να με γιατρέψεις μ'ένα ζεστό σου φιλί
Της ψυχής μου το φως η δική σου η ματιά
Μη φεύγεις, με τρομάζει η μοναξιά...

Αποσυνδεδεμένος maria

  • Η μάνα του παίδαρου
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καμάρι μου...
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #19 στις: 18/08/04, 15:08 »
Ενταξει maria μου μην εξαπτεσαι!Ολοι ειναι αθωοι μεχρι αποδειξεως του αντιθετου!Αλλα οπως και να το κανουμε,φανηκε σαν να προσπαθουσαν να αποφυγουν το τεστ!Βεβαια δε λεω...ευκαιρια εψαχναν ολοι να τους ριξουν λασπη.Δε νομιζω ομως πως αυτοι ηταν ο πρωτος στοχος,αλλα ο Τζεκος το καθαρματακι!

Αρχικά ..δεν εξάπτομαι ...(άραγε πώς το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα ? ???).
Κατά δεύτερον ,θεωρώ πως είναι καθόλα άδικο να ξεχνάμε όλα όσα μας έχουν προσφέρει και έτσι ελαφρά τη καρδία να τους χτυπάμε σαν να είναι οι πρώτοι τυχόντες!Σίγουρα δεν ξέρουμε τί ακριβώς έχει παιχτεί στα παρασκήνια και πιθανότατα δεν πρόκειται να το μάθουμε ποτέ ...αυτό όμως δεν σημαίνει ούτε πως είναι ένοχοι ούτε πως ήταν ντοπαρισμένοι στους αγώνες από τους οποίους προσέφεραν μετάλια και διακρίσεις για την χώρα μας .Τώρα ,για το αν ο Τζέκος είναι κάθαρμα ή όχι ...ας τον κρίνει η ιστορία ,όχι εγώ κι εσύ !

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #20 στις: 18/08/04, 15:59 »
    Μαλλον υποτιμούν τη νοημοσύνη μας και την δίψα που έχουμε ως λαός για διάκρίσεις!!Στην υπόθεση  Κεντέρη-Θάνου όσο και αν δεν θέλουμε να το πιστέψουμε κάτι κρύβεται..Χθες άκουσα τον Χατζηνικολάου ο οποίος σε δηλωση του ανέφερε ότι αναλαμβάνει εκείνος την ευθύνη όσον αφορά στην ενημέρωση του Τζέκου για έλεγχο των αθλητών..Δεν ξέρω κάτι παραπάνω..Μονο αυτό είπε..Και φυσικά κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια ότι είναι ντοπαρισμένοι (όπως όλα τα "ταλέντα" στο χώρο του πρωταθλητισμού)
   ευγενης άμιλλα.. πρωταθλητισμός..ολυμπιακό ιδεωδες ???

Το πιο ωραίο ήταν με τον Καρλ Λιουις..Μιλούσε και αυτός για το ολυμπιακό ιδεώδες ενώ (αν δεν κάνω λάθος) είχε παραδεχτεί παλιότερα όταν είχε πάρει το χρυσό ότι και αυτός ήταν ντοπέ

Πάντως οι εφημερίδες γράφουν κάποια πολύ πετυχημένα όπως :
ΝΤΡΟΠΕ
ΚΑΤ η απάτη παν' οι αγώνες
Στο βάθρο και στο βόθρο
 ;D ;D
 
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος ikatsoun

  • Ο Βάσκος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 460
  • Φύλο: Άντρας
  • Κόψτε το ρημάδι επιτέλους
    • Προφίλ
    • ATHLETIC CLUB de BILBAO
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #21 στις: 18/08/04, 22:38 »
Ο συγκεκριμένος όμως πρώην αθλητής είπε πως κάλλιστα θα μπορούσαν να τους κάνουν δερματολογική εξέταση,μία εξέταση από την οποία θα έπαιρναν σίγουρα αποτελέσματα.Για ποιό λόγο δεν έγινε κάτι τέτοιο?
Γιατί δεν τους ενδιαφέρει το αποτέλεσμα της εξέτασης. Ή αν θες, ξέρουνε ότι δεν είναι δυνατόν να τους πιάσουνε ντοπέ. Εάν οι Ομοσπονδίες ήθελαν να καταπολεμήσουν το ντόπινγκ πραγματικά θα είχαν ήδη θεσμοθετήσει την μηνιαία εξέταση αίματος όλων των αθλητών παγκοσμίως, όσο κόστος και να έχει αυτό.

Εγώ πάλι εχθές άκουσα ότι και τον Μορίς Γκριν το έψαχναν ( και ακόμη τον ψάχνουν? ) όλο αυτό το διάστημα....
Τον ψάχνουν ακόμη. Η αμερικάνικη ομοσπονδία όμως προστάτεψε και προστατεύει τον αθλητή της.

Το πιο ωραίο ήταν με τον Καρλ Λιουις..Μιλούσε και αυτός για το ολυμπιακό ιδεώδες ενώ (αν δεν κάνω λάθος) είχε παραδεχτεί παλιότερα όταν είχε πάρει το χρυσό ότι και αυτός ήταν ντοπέ
Μάλλον κάνεις λάθος. Ο Μπεν Τζόνσον είχε κερδίσει τον Καρλ Λιούις και μετά του πήρανε το χρυσό.


Πάντως οι εφημερίδες γράφουν κάποια πολύ πετυχημένα όπως :
ΝΤΡΟΠΕ
ΚΑΤ η απάτη παν' οι αγώνες
Στο βάθρο και στο βόθρο
 ;D ;D
 
Δεν τα θεωρώ καθόλου πετυχημένα. Οι ίδιες εφημερίδες κορόιδευαν τον Κεντέρη και τον θεωρούσαν τελειωμένο όταν τραυματίστηκε, οι ίδιες εφημερίδες κατηγορούσαν όλους τους άλλους 'πλην εαυτόν' για την άδικη επίθεση και την υποτίμηση στο πρόσωπο του Κεντέρη, οι ίδιες ακριβώς τον κατηγορούνε τώρα. Η μαγκιά δεν είναι να πηγαίνεις μαζί με το ρεύμα, αλλά να λες το σωστό όταν όλοι οι άλλοι λένε το αντίθετο. Τότε σε θυμούνται όλοι σαν κάτι το ξεχωριστό. Διαφορετικά γίνεσαι αναξιόπιστος και 'όπου φυσάει ο άνεμος'.


Να συμπληρώσω και μερικά άλλα που αμέλησα να γράψω την πρώτη φορά.

Καταρχήν, tex_female, μπορείς να μας κάνεις πιο σαφή την φράση σου 'ήταν ντοπαρισμένοι και πίστεψέ με το ξέρω αρκετά καλά'; Πόσο καλά δηλαδή το ξέρεις που δεν έχεις πάει ως τώρα να καταθέσεις;

Ακούω όλους να ειρωνεύονται τον Κεντέρη για την φράση 'αποσύρομαι από τους Ολυμπιακούς Αγώνες' αλλά και της Θάνου 'παρέδωσα την διαπίστευσή μου'. Λένε δηλαδή, ότι το κάνουν εκ των υστέρων, αφού πρώτα τους έχει αποκλείσει η ΔΟΕ. Τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι. Οι δύο αθλητές θα μπορούσαν να είχανε κινήσει αγωγή εις βάρος της ΔΟΕ και το θέμα να πάει στην IAAF. Τότε η ιστορία θα γινόταν μύλος και οι αγώνες θα τινάζονταν στον αέρα. Η ΔΟΕ έδωσε προθεσμία 48 ωρών στους αθλητές, και προφανώς κέρδισε την συγκατάθεσή τους. Όχι πως είχανε δυνατότητα να αγωνιστούνε, αλλά μπορούσαν να κινηθούν νομικά και να το τραβήξουν το θέμα με άγνωστες προεκτάσεις.

Να σημειωθεί επίσης ότι η ΔΟΕ (αντίθετα με όσα λέγονται) δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να τιμωρήσει με διετή αποκλεισμό τους δύο σπρίντερ. Η ΔΟΕ δεν είναι αρμόδια, οι εξουσίες της αρχίζουν και τελειώνουν στους Ολυμπιακούς Αγώνες, αρμόδια για τιμωρία που εμπλέκεται υπόθεση ντόπινγκ, είναι μόνο η αντίστοιχη Ομοσπονδία (στην προκειμένη περίπτωση η IAAF).

Και κάτι τελευταίο. Δεν δέχομαι τις εκφράσεις 'μας έκαναν ρεζίλι' ή 'ντρεπόμαστε' για μένα, αντίστοιχα όπως δεν δέχομαι την φράση 'μας έκαναν υπερήφανους'. Υπερήφανος ή ρεζίλης νιώθω για όσα κάνω εγώ για μένα ή για άλλους, όχι όσα κάνουν άλλοι για μένα.

===
Να προσθέσω κάτι τελευταίο (συγνώμη.. ;D)
Σήμερα έπεσε στα χέρια μου μια αθηναϊκή αθλητική εφημερίδα και διάβαζα ένα άρθρο. Έκανε λοιπόν σύγκριση των ελλήνων οπαδών με των αργεντίνων (φαινομενικά, με το ίδιο "εκρηκτικό" ταμπεραμέντο). Οι έλληνες λοιπόν, έχοντας αποθεώσει τον Κεντέρη και την Θάνου, έβγαλαν τόση χολή εναντίον τους, υπό την σκιά μιας 'άρνησης' (;; εκφράζω την αμφιβολία μου γι' αυτό) σε έναν έλεγχο ντόπινγκ, και ενός ενδεχόμενου 'παραστρατήματος' των δύο αθλητών. Οι αργεντίνοι, αντίθετα, εξακολουθούν και έχουνε θεό τους τον Μαραντόνα, έναν ποδοσφαιριστή που έκανε και κάνει χρήση κοκαϊνης. Και σε κάθε όβερ-ντόουζ του Ντιέγκο, οι αργεντίνοι με ρίγη συγκίνησης ανάβουν λαμπάδες για να έχει ο θεός καλά το αγαπημένο τους είδωλο. Κάπως έτσι το έγραφε. Δεν ξέρω ποιο από τα δύο είναι το σωστό, πάντως και τα δύο είναι τελείως ακραία.
« Τελευταία τροποποίηση: 18/08/04, 22:51 από ikatsoun »
Δούλεψε για να φας και κλέψε για να έχεις

Δεν είμαι Πόκεμον
Κυκλοφορώ επίσης με τα ψευδώνυμα :
ικα ικα, τσουν τσουν, πικατσουν, πόκεμον, πίκλατσουν (για Κύπριους)

Kwnstantinos N.

  • Επισκέπτης
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #22 στις: 19/08/04, 00:17 »
Επίσης,καλώς ή κακώς,όπως χαρακτηριστικά είπε ο Τριανταφυλλόπουλος:
"Τα παιδιά δεν κάναν τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο,απο αυτά που κάναν όλοι οι συναγωνιστές τους..."

Αποσυνδεδεμένος Riverson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν η μουσική είναι η ζωή σου, μη την σκοτώνεις!!!
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #23 στις: 19/08/04, 00:29 »
Δεν έχουμε τιποτα άλλο να πούμε?Με αυτό θα ασχολούμαστε? ;)
Κάνε το δάκρυ σου νερό
μπορεί να είναι στιφό μα μέρες θα κερδίσεις!!!!!

Αποσυνδεδεμένος *PRATINAS* The return of the King

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ, ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...!
    • Προφίλ
Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #24 στις: 19/08/04, 00:56 »
Tα παιδια δεν φταινε σε τιποτα.
Ολοι ξερουμε ποιος φταιει.

Το θεμα ειναι οτι καποιοι κραζουν αδικα τον Κεντερη.
Ολοι παιρνουν αναβολικα και αυτο το ξερουμε ολοι μας.

Απο κει και περα δεν πιστευω οτι ο Κεντερης ηθελε να εξελιχθουν ετσι τα πραγματα.

Εχουν γινει παντως πολλα σε αυτη τη ιστορια και ειμαι σιγουρος οτι μερικα πραγματα δεν θα τα μαθουμε ποτε.
...ΝΑ ΠΙΑΝΕΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.
ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΡΕΧΑΓΚΕΛ, "....ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ...!!!"

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/09, 18:01
από Μαργαρίτα Π.