Αποστολέας Θέμα: Κεντέρης -Θάνου  (Αναγνώστηκε 22561 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος armonia

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is moving only in one direction...forward.
    • Προφίλ
Απ: Re:Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #50 στις: 22/06/05, 17:23 »
        Τελικά επιβεβαιώνεται η ρήση ότι η Ελλάδα τρώει τα παιδιά της. Είμαι περίεργος να δω τί θα γίνει αν η Εθνική Ελλάδος στο ποδόσφαιρο αποκλειστεί από το Μουντιάλ (φτου φτου να μην το ματιάξω). Είμαι σίγουρος ότι ο Ρεχάγκελ θα εκδιωχθεί κακήν κακώς.

    Από την όλη φάση, αυτά που με εξόργισαν είναι τα παρακάτω:
    1. Η τσαντίλα των Αμερικάνων για τον Κεντέρη, λες και οι αγώνες ταχύτητας είναι εργολαβία τους και τους τρώμε το ψωμί.
    2. Οι ίδιοι οι Αμερικάνοι που δεν έχουν αφήσει ντόπα για ντόπα, αλλά όλα τα περνάνε στο ντούκου (βλέπε υπόθεση BALCO)
    3. Η μανία των Ελλήνων δημοσιογράφων που προσπαθούν να ξεπεράσουν τους ξένους συναδέλφους τους σε λασπολογίες εναντίον των δύο αθλητών.
    4. Η κρυπτομανία των τριών "κατηγορουμένων" και η αδυναμία τους να διώξουν τα σύννεφα της ομίχλης από νωρίς, πριν το κακό πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις, όπως και πήρε.
    5. Η κυβέρνηση που αποφάσισε να εξυγειάνει τον αθλητισμό, αφού κατάφερε επιτέλους να εξυγειάνει το ποδόσφαιρο (θα το κατάφερνε μόνο αν ήταν κυβέρνηση της Ζουαζιλάνδης και πάλι όχι στα σίγουρα)
    6. Ο απέραντος συρφετός από "παράγοντες" που μαστίζουν αυτήν την χώρα, καθιστώντας τον αθλητισμό (και όχι μόνο) μια απέραντη παραγκούπολη.
    7. Ο όλεθρος που προκαλεί ο πρωταθλητισμός, η ανάγκη αυτό το καημένο το ανθρώπινο σώμα να δίνει όλο και περισσότερα ξεπερνώντας κατά πολύ τις προδιαγραφές του "Κατασκευαστή" με απώτερο σκοπό το ρεκόρ και με αποτέλεσμα τον γρήγορο θάνατο.
    8. Η απαράδεκτη τάση της κοινωνίας μας να γενικεύει υπερβολικά τις καταστάσεις (π.χ. Ένας παπάς παραστρατεί, άρα όλοι οι παπάδες είναι χωμένοι στην αμαρτία, ένας αλβανός κλέβει, άρα όλοι οι αλβανοί είναι εγκληματίες κτλ)


    Δεν θέλω να εκφραστώ για το αν οι δύο αθλητές ήταν ή όχι ντοπέ. Αυτό το ξέρουν οι ίδιοι (μπορεί και όχι) και ενδεχομένως να μας το πουν και εμάς όταν θα έχουν φτάσει στα βαθιά γεράματα (και αυτό όχι σίγουρο (βλέπε παράγραφο 7)). Το μόνο σίγουρο είναι ότι μου έχει μείνει ένα παράπονο και ένα αίσθημα λύπης για το φιάσκο αυτών των ολυμπιακών των 8,5 δις δολλαρίων. Ήλπιζα ότι θα τα καταφέρναμε έστω και με "συρτάκι" όπως είπε και ο Ρογκ.

Κρίμα....

Συμφωνω και ειδικα με το πρωτο...η Ελλάδα τρώει τα παιδιά της...δεν χρειαζοτανε ολος αυτος ο ντορος γυρω απτα παιδια...ειχα παρακολουθησει Τριανταφυλλοπουλο και προσωπικα....εχω καλυφθει πληρως...

Ελπιζω καποια στιγμη να σταματησουν να γινονται ολα αυτα... :-X

Φιλουρες  :-*
« Τελευταία τροποποίηση: 22/06/05, 17:26 από armonia »
Ποτέ σου μη κοιτάς τον άλλο μες στα μάτια,
γιατί καθρέφτης γίνεσαι κι όλοι σε σπαν κομμάτια.

Αποσυνδεδεμένος Necromayhem

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι Θεός.. Και γουστάρω τρελά..
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #51 στις: 22/06/05, 22:10 »
Τους φαγανε οι αμερικανοι, μωρε.. Αυτο το ''Φιλουρες'' παντως ακουγεται πολυ βρωμικο. Το παω πολυ..
When Death releases you from me, just let my corpse decay, unburied,
I do NOT deserve the luxury of a Grave..

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #52 στις: 12/08/06, 14:51 »
Αυτή η ιστορία με το ντοπάρισμα αθλητών στο στίβο, με κάνει λίγο επιφυλακτικό όσον αφορά τους "θριάμβους" 3 μας αθλητών στο Πανευρωπαικό πρωτάθλημα στίβου που γίνεται στη Σουηδία. Αναφέρομαι στον Ιακωβάκη, Χαλκιά και τη Δεβετζή...
Προσωπικά, θα προτιμούσα έναν Ελληνικό στίβο και γενικά αθλητισμό χωρίς αναβολικά, παρά διακρίσεις που είναι υποβοηθούμενες... Και επιχειρήματα του στυλ αφού όλοι το κάνουν, γιατί να μη το κάνουμε κι εμείς, τα θεωρώ γελοία.

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #53 στις: 20/08/06, 23:31 »
Άκαιρο, αλλά για να κλείσει το topic πρέπει να αναφερθεί και τo ότι:
2 χρόνια μετά, οι "ήρωες" ομολόγησαν ότι, όλα τα περί ατυχήματος ήταν σκηνοθετημένα.
Πως έλεγε εκείνο το τραγούδι? "Να σώσω οτιδήποτε αν σώζεται".
 

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #54 στις: 21/08/06, 20:07 »
Βασικά αυτό που αποκόμισα από όλη αυτήν την φάση της Ολυμπιάδας είναι ότι:

1. Τελικά κατάλαβα γιατί ήταν τόσο υπερεκτιμημένη αυτή η Ολυμπιάδα (8,5 δις). Είναι πολύ ακριβή η ντόπα.
2. Βλέπω σήμερα τις επιδόσεις κάποιων αθλητών που ήταν τότε ανίκητοι να σέρνονται μέχρις εσχάτων σήμερα.
3. Κάποια από τα ολυμπιακά έργα να έχουν θυσιαστεί στο βωμό της ρεμούλας και ακόμα και σήμερα να είναι ατελείωτα.
4. Το πανηγύρι της Ολυμπιάδας ήταν πολύ μικρό για να μας συγκλονίσει. Ενώ σε άλλες χώρες κάθε χρόνο κάνουν εκδηλώσεις μνήμης για τις Ολυμπιάδες που αυτοί φιλοξένησαν, εμείς αυτό που έμεινε μόνο να μας θυμίζει ότι κάποτε είχαμε και εμείς Ολυμπιάδα είναι τα DVD της Δασκαλάκη.
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #55 στις: 23/08/06, 23:33 »
Άκαιρο, αλλά για να κλείσει το topic πρέπει να αναφερθεί και τo ότι:
2 χρόνια μετά, οι "ήρωες" ομολόγησαν ότι, όλα τα περί ατυχήματος ήταν σκηνοθετημένα.
Πως έλεγε εκείνο το τραγούδι? "Να σώσω οτιδήποτε αν σώζεται".
 
αυτό δεν το ήξερα! τι ακριβώς έγινε/ειπώθηκε δλδ? για διευκρίνησε...
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος geosim

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • η ώρα είναι μία
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #56 στις: 24/08/06, 00:13 »
Σε παραπέμπω στα δημοσιεύματα της 28/6/2006 αυτό και αυτό και ένα σχετικό
άρθρο του Ν.Παπαδογιάννη

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #57 στις: 25/08/06, 12:02 »
ευχαριστωωωω
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #58 στις: 16/11/06, 15:39 »
Επειδη το ξερω καλα το θεμα γιατι ειμαι χρονια στον χωρο ολοι ντοπαρονται ο Κεντερης λιγοτερο (αυτο δεν τον δικαιολογει) απ ολους και αντι να πιασουν κανενα Αμερικανο που ειναι μεχρι αηδιας μεσα στη ντοπα πιασανε τον Κεντερη ελεοςςςςςςςςς.Τον εδωσε στεγνα ο Τζεκος............η Θανου φενετε τι παιρνει βλ. πως ηταν παλια κ πως εγινε τωρα σαν τον Σταλονε στο ροκι 4 κρημα γιατι ο κοσμος τους χειροκροτει και χειροκροτει ψευτικες επιδοσεις.Για να σταθεις σε παγκοσμιο εππιπεδο πρεπει να ντοπαριστεις. Τα ορια του σεγας ειναι τρελα οπως και της παγκοσμιας ομοσπονδιας.
Metallica

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #59 στις: 04/04/08, 15:38 »
Πιάσανε όλη την ομάδα άρσης βαρών με αναβολικά. Ο Ιακώβου, περιέργως, παραιτήθηκε.

Αποσυνδεδεμένος alexandra*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Γυναίκα
  • #MEMENTO VIVERE#
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #60 στις: 04/04/08, 20:10 »
Πιάσανε όλη την ομάδα άρσης βαρών με αναβολικά. Ο Ιακώβου, περιέργως, παραιτήθηκε.


Μολις ενημερωθηκα και γω απο τις ειδησεις...το 2004 τον Αυγουστο να πουμε ηταν κατηγορηματικος....''δεν χρησιμοποιουνται τετοιου ειδους παρασκευασματα''...Δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αληθεια και τι ψεμματα. Επισης τωρα απο εσενα φιλε Vampovorator εμαθα πως παραιτηθηκε και πραγματικα υποψιαζομαι τα χειροτερα..Δεν εχω να πω κατι παραπανω για την ωρα, απλα λυπαμαι..
Όπως όλα στο όλο υφαίνονται μαζί το ένα στο άλλο ενεργεί και ζει-Γκαίτε(Φαουστ)-

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #61 στις: 05/04/08, 09:53 »
Στον πρωταθλητισμό οι πιο πολλοί αθλητές ντοπάρονται. Η ντόπα είναι 10 χρόνια μπροστά από τον έλεγχο. Θα ανιχνευτεί θετικός κάποιος αθλητής, μετά τη πάροδο κάποιων ετών, και αν. Υπ' αυτές τις συνθήκες, δεν ξέρω τι νόημα έχει ο πρωταθλητισμός. Δε νικάει ο καλύτερος, αλλά αυτός που ντοπάρεται καλύτερα. Θα προτιμούσα να μέναμε τελευταίοι και καθαροί, παρά πρώτοι και ντοπέ.

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #62 στις: 05/04/08, 10:15 »
Στον πρωταθλητισμό οι πιο πολλοί αθλητές ντοπάρονται. Η ντόπα είναι 10 χρόνια μπροστά από τον έλεγχο. Θα ανιχνευτεί θετικός κάποιος αθλητής, μετά τη πάροδο κάποιων ετών, και αν. Υπ' αυτές τις συνθήκες, δεν ξέρω τι νόημα έχει ο πρωταθλητισμός. Δε νικάει ο καλύτερος, αλλά αυτός που ντοπάρεται καλύτερα. Θα προτιμούσα να μέναμε τελευταίοι και καθαροί, παρά πρώτοι και ντοπέ.

Χωριό που φαίνεται, κολαούζο δε θέλει....
         ή το έχει ο κόσμος τούμπανο κι εμείς κρυφό καμάρι
        Μείνετε κάτω από τη μπάρα......!!!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #63 στις: 09/04/08, 13:18 »
Στο ποδόσφαιρο δεν κάνουν έλεγχο ντόπινγκ, γιατί ξέρουν οτι είναι όλοι ντοπέ, και σου λέει τζάμπα θα τραβιόμαστε?  ;D

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #64 στις: 09/04/08, 14:02 »
Καλά μην το συζητας... Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πρώτον γιατί δεν βγήκε ο Δήμας και ο Καχιασβίλι να υποστηρίξουν οτι ΟΝΤΩΣ το 2004 δεν είχαν καμια σχέση με αυτό! Κι ασ είναι ψέμματα. Έτσι είναι σίγουρο ότι θα τους πάρει η μπάλα.
Δεύτερον καλά νομίζουν ότι έιμαστε χαζοί?
και τρίτον αν είδατε τις ουσίες είναι ισως οι πιο επικίνδυνες που υπάρχουν. Πως θυσιάζουν έτσι τις ζωές τους για μια διάκριση ? Δέχονται να πεθάνουν στα 40 τους?
είναι δυνατόν ρε παιδιά? Και ο Δήμμας έχει παιδία. Δλδ ρίσκαρε να βγάλει τέρατα?

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κεντέρης -Θάνου
« Απάντηση #65 στις: 14/04/08, 12:00 »
Ήταν ένα οργανωμένο σχέδιο μεταξύ πολιτείας, παραγόντων, προπονητών, αθλητών για την ανάδειξη της ελλάδας ως μιας ανερχόμενης αθλητικής δύναμης, με σκοπό την ανύψωση του εθνικού φρονήματος, και την μαζικοποίηση του πρωταθλητισμού. Το μόνο που δεν είχαν προβλέψει είναι οτι αυτοί οι ντοπέ αθλητές θα αποτελούσαν πρότυπο, και θα έστρεφαν μικρά παιδιά στη χρήση αναβολικών.
Πόσο αφελείς και επικύνδινοι μπορεί να είναι τελικά?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3398 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/09, 18:01
από Μαργαρίτα Π.