Αποστολέας Θέμα: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;  (Αναγνώστηκε 26841 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα αν και είναι μεγάλη πο***ά να το κάνουμε. Θα γίνουμε σαν την εθνική Γερμανίας αλλά τέσπα. εκτός απο αυτό ορίμασε πολύ κιόλας και θα μας φανεί χρήσιμος.εσείς τι πιστεύετε;


EDIT DAVE MURRRAY: Οταν γραφτηκες στο φορουμ συμφωνησες με τον κανονα να μην βριζεις...σε παρακαλω οπως τον τηρεις....
« Τελευταία τροποποίηση: 04/09/06, 01:50 από D@ve Murray »
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #1 στις: 04/09/06, 03:23 »
Τι ρολο βαραει ο Καστιγιο στην εθνικη Ελλαδας? Αν ειναι ετσι, να κανουμε και μεταγραφες το καλοκαιρι...
Ο αθλητισμος πρεπει να εχει καποια ορια. Μην γινουν ολα μπιζνες!

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #2 στις: 04/09/06, 08:05 »
Καταρχάς να ξεκαθαρίσω πως δε θα με ενοχλούσε ως προοπτική. Από τη στιγμή που επιθυμεί να παραμείνει στη χώρα και να πολιτογραφηθεί Έλληνας, δε βρίσκω κανένα λόγο να μη συμμετάσχει (από τη στιγμή που θα κριθεί ικανός) στο εθνικό συγκρότημα. Όπως ακριβώς και δεν τα έβαψα μαύρα όταν Αλβανοί, Γεωργιανοί, Αρμένιοι κα σήκωναν μετάλλια με το εθνόσημο, ακόμα κι όταν δεν μπορούσαν να αρθρώσουν λέξη ελληνική (περίπτωση Ηλιάδη). Ο καθένας αυτοπροσδιορίζεται, όπως επιθυμεί άλλωστε κι από τη στιγμή που επιλέγει να εντάσσει εαυτόν υπό συγκεκριμένα εθνικά πλαίσια, με γεια του και χαρά του.

Προσωπικά όμως, αν ήμουν Καστίγιο, δε θα επέλεγα ποτέ την Εθνική Ελλάδος για να αναπτύξω τις φιλοδοξίες μου. Η συγκεκριμένη εθνική αμφιβάλλω αν ποτέ θα κατορθώσει να επαναλάβει ανάλογους θριάμβους. Θα προτιμούσα την ιστορική Ουρουγουάη ή το αξιόμαχο Μεξικό που συμμετέχει συχνά πυκνά στις μεγαλύτερες ποδοσφαιρικές διοργανώσεις. Το επιχείρημα που θέλει να αποκτώ μεγαλύτερη προβολή μέσω της Ελλάδας στην Ευρώπη είναι αστείο εν έτει 2006. Και σ' ένα χωριουδάκι σε υωόμετρο 3 χιλιάδων μέτρων στη Βολιβία κι αν παίζεις, θα σε ανακαλύψουν. Γι' αυτό άλλωστε έχεις και το σωματείο σου...

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #3 στις: 04/09/06, 12:01 »
Ο καθένας αυτοπροσδιορίζεται, όπως επιθυμεί άλλωστε κι από τη στιγμή που επιλέγει να εντάσσει εαυτόν υπό συγκεκριμένα εθνικά πλαίσια, με γεια του και χαρά του.
Ναι, οχι ομως και να διαλεγει σε ποια ομαδα να παει λες και του'κανε προταση ο Ολυμπιακος...
Θεωρεις σωστο να βλεπεις μερικους αθλητες (κυριως στο στιβο) σε καθε ολυμπιακους αγωνες να εχουν "επαναπροσδιοριστει" και να αγωνιζονται με τα χρωματα διαφορετικης χωρας καθε φορα? Και ολα αυτα για τα χρηματα και τη δοξα (και του αθλητη και της χωρας)
Ξερω, ξερω ολοι τα κανουν αυτα πια... Απλα δεν μ'αρεσουν.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #4 στις: 04/09/06, 12:45 »
Για να μπορεί να διαλέξει προφανώς κι έχει περισσότερες της μίας προτάσεις, οπότε τα παράπονα πρέπει να αφορούν αυτούς που τις κάνουν.

Το ερώτημα του τι εγώ θεωρώ σωστό λίγη σημασία έχει, αλλά θα σου απαντήσω. Δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Το κίνητρο κάθε αθλητή θεωρώ πως είναι τα χρήματα, η δόξα, η προσωπική του καταξίωση και κάπου εκεί προς το τέλος, ως παράπλευρη συνέπεια, βρίσκεται κι η ανάδειξη του εθνικού μεγαλείου, της ψυχής, της υπεροχής του dna μπλά μπλα μπλα. Γνωστά και κοινότοπα πλέον.

Αν μάλιστα, μολονότι Ουρουγουανός, Αυστραλός, Κενυάτης ή από το Άλφα Κενταύρου, πετάξεις κι ένα "για την Ελλάδα" την ώρα που σηκώνεις στους ώμους σου τη μακραίωνη ελληνική παράδοση, ξεχνάμε καταγωγές και κάνουμε πλούσια τη Softex από τη συγκίνηση. Ο ανταγωνισμός είναι αμείλικτος...όπως αμείλικτη είναι κι η επιθυμία του κοινού για διάκριση. Είτε λοιπόν αποφασίζεις πως δε σε παίρνει η διεκδίκηση ως έχουν τα πράγματα, είτε προσαρμόζεσαι στην άτεγκτη πραγματικότητα και καταφεύγεις σε "μεταγραφές". Η λύση που θέλει τη στήριξη και τροφοδότηση του αθλητισμού σε μακροχρόνια βάση, και οικονομικά δε βολεύει τις τσέπες μας κι απαιτεί υπομονή κι επιμονή, στοιχεία που δε μας χαρακτήριζαν ποτέ ως έθνος.

jagmaster

  • Επισκέπτης
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #5 στις: 04/09/06, 13:05 »
Ειναι και αυτο μια αποψη. Οπως ειναι και μια αποψη μου, οτι απο την στιγμη που σηκωσαμε ευρωπαικο χωρις ξενους μπορουμε με εναν στοιχειωδη σχεδιασμο να συνεχισουμε να εχουμε μια αρκετα καλη πορεια, μακρια απο τις εμμονες
γερμανων σαλαμεμπορων και ελληνοποιησεις. Εγω προσωπικα δεν θελω να καταληξουμε σαν την εθνικη γερμανιας που ψαχνεις να βρεις τους γερμανους με το μικροσκοπιο.
Οσον αφορα τον ανταγωνισμο, σε ποιο επιπεδο τον θετεις? Διοτι αν μου πεις οτι σκοπος ειναι να χτυπησουμε τις μεγαλες ευρωπαικες χωρες, θα σου παρω καπελο διοτι προφανως σε χτυπησε ο ηλιος.
Εμενα περισσοτερο με σκοτωνει που χανουμε ελληνικα ταλεντα (λεγε με μασμανιδη)  και κυνηγαμε τους Καστιγιους, που μακαρι να υποστει 8απλο καταγμα και να χασει το ποδι απ' την ριζα. Αυτα ειναι τα προβληματα...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #6 στις: 04/09/06, 13:30 »
...που μακαρι να υποστει 8απλο καταγμα και να χασει το ποδι απ' την ριζα.

Σου έφαγε γκόμενα πρόσφατα και προέκυψε τόση αγάπη;  ::)

Πιθανότατα να μην τον πας, όπως αντιλαμβάνομαι, αλλά ας μη φτάνουμε και σε τέτοιες ακρότητες...υπάρχουν και όρια στην κριτική που δε χρειάζονται τέτοια ευχολόγια.

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #7 στις: 04/09/06, 13:40 »
Είτε λοιπόν αποφασίζεις πως δε σε παίρνει η διεκδίκηση ως έχουν τα πράγματα, είτε προσαρμόζεσαι στην άτεγκτη πραγματικότητα και καταφεύγεις σε "μεταγραφές". Η λύση που θέλει τη στήριξη και τροφοδότηση του αθλητισμού σε μακροχρόνια βάση, και οικονομικά δε βολεύει τις τσέπες μας κι απαιτεί υπομονή κι επιμονή, στοιχεία που δε μας χαρακτήριζαν ποτέ ως έθνος.
Ετσι ειναι...
Και να πω οτι δεν εχω προβλημα με το παιδι. Μια χαρα μπαλαδορος ειναι κι ας ειναι λιγο τσογλανακι. ;)
Αλλα αλλο ειναι να εισαι "ουρουγουανος" και αλλο να εχεις μιση "καταγωγη" απο αλλη χωρα.
πχ Σχορτσιανιτης. Αυτος ειναι ελληνας. Γεννηθηκε και μεγαλωσε στην Ελλαδα (ενας ακομη ατυχος) απο ελληνο-αφρικανικο ζευγαρι. Μια χαρα...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #8 στις: 04/09/06, 13:55 »
Να πω οτι ηταν ενας Γιυγκοσλαβος(τζωρτζεβιτς σταιλ) να πω ενταξει.Αφου ειναι πολλα χρονια εδω και δεν προκειται να ξαναφυγει.Αλλα Ουρουγουανος?5 χρονια ειναισ την ελλαδα η λιγοτερο?Αν ειναι ετσι να κανουμε scouting σε χωρες Αφρικης και Ν.Αμερικης να βρισκουμε ταλεντα και αν θελουνα να τους ελληνοποιουμε.

Σημειωτεον-Δεν με νοιαζει που αθ γινει ελληνας.Με νοαιζει οτι δεν θα ειναι πια εθνικη ομαδα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #9 στις: 04/09/06, 14:03 »
Να πω οτι ηταν ενας Γιυγκοσλαβος(τζωρτζεβιτς σταιλ) να πω ενταξει.Αφου ειναι πολλα χρονια εδω και δεν προκειται να ξαναφυγει.Αλλα Ουρουγουανος?
Ποια η διαφορα?  ::)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #10 στις: 04/09/06, 14:06 »
Ειναι παρα πολλα χρονια εδω.Εχει παιξει σε πολλες ομαδες(βεβαια τη γλωσσα ακομα ;D) και δεν προκειται να φυγει..Ο Καστιγιο οταν ληξει το συμβολαιο λογικα θα την κανει..Αυτα με καθε επιφυλαξη.
Παντως δεν με νοιαζει και ιδιαιτερα..παντως δεν υπαρχει και λογος να γινει αυτος..Ισως να αυξηθουν οι "στολισμενοι" αντιπαλοι και οι κοκκινες καρτες... :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #11 στις: 04/09/06, 14:12 »
Ειναι παρα πολλα χρονια εδω.Εχει παιξει σε πολλες ομαδες(βεβαια τη γλωσσα ακομα ;D) και δεν προκειται να φυγει..Ο Καστιγιο οταν ληξει το συμβολαιο λογικα θα την κανει..Αυτα με καθε επιφυλαξη
Για μενα το ιδιο ειναι. Δεν εχουν ελληνικη καταγωγη. (οχι πως ειναι και ιδιαιτερο προσον...)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #12 στις: 04/09/06, 14:12 »
Οπως έγινε ο Μπατίστα εδώ και ο Γκόγκιτς στη Κύπρο διεθνείς και οι 2 ας γίνει και ο Καστίγιο. Καλός παίχτης είναι, νεαρός (όχι όπως τη δικιά μας γερουσία) και πιστεύω θα προσφέρει πολλά.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #13 στις: 04/09/06, 14:19 »
Άμα του πασάρουμε καμία αιθέρια ύπαρξη από δίπλα, θα τον τριπλαμπαρώσουμε το μικρό και θα τον δέσουμε για τα καλά στο Ελλάντα. Μια και η Αλέκα Καμηλά αποδείχτηκε αναποτελεσματική στο συγκεκριμένο σύστημα και το χάσαμε το ελληνόπουλο το Στογιάκοβιτς, ενώ κι η Λίλη παρέχει τα κάλλη της στο γεροντοπαλήκαρο τον Ζαγοράκη, προτείνω τη Μαστροκώστα που μετά τον Σόμερς έχει κατεβάσει πλερέζες.

Ιδανικό ζευγάρι!

Αποσυνδεδεμένος harris68

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #14 στις: 04/09/06, 14:23 »
Τα πράγματα είναι λίγο περίεργα με το συγκεκριμένο παίκτη, και εξηγούμαι τι εννοώ: από τη προετοιμασία του καλοκαιριού και μετά υπάρχει μία συντονισμένη προπαγάνδα από δημοσιογράφους και δήθεν ειδικούς (ναι σαν και αυτούς που προέβλεπαν ότι η εθνική θα πατώσει στη πορτογαλία) για το πόσο παικταράς είναι ο Καστίγιο, ότι φέτος θα καταπλήξει κλπ.
Εντωμεταξύ φυσικά ο εν λόγω παίκτης (που είναι και 3-4 χρόνια ήδη στο προωτάθλημα) έως τώρα τίποτα το σπουδαίο δεν έχει δείξει, ίσα ίσα έχει επιδείξει αλήτικη και αντιαθλητική συμπεριφορά ουκ ολίγες φορές (την οποία οι συγκεκριμένοι προπαγανδιστές την έχουν πλήρως ξεχάσει ή κάνουν έτσι). Από πού λοιπόν προέκυψε η πρεμούρα (δημοσιογράφων κυρίως) να γίνει έλληνας μην τύχει και χάσουμε το μεγάλο κελεπούρι; Ας παίξει λίγο μπάλα, κυρίως ας βεβαιωθούμε ότι έβαλε μυαλό και έκοψε τις αλητείες και μετά το συζητάμε αν και προσωπικά πιστεύω ότι η εθνική δεν τον έχει ανάγκη.
now there's a look in your eyes...like black holes in the sky... shine on you crazy diamond!

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #15 στις: 04/09/06, 14:26 »
δήθεν ειδικούς (ναι σαν και αυτούς που προέβλεπαν ότι η εθνική θα πατώσει στη πορτογαλία)
Αδικο ειχαν? Επρεπε. Τι φταιγαν οι ερμοι οι Τσεχοι που παιζαν μπαλαρα να χασουν την κουπα απο τα κωλοφαρδα γεροντοπαλικαρα?

Άμα του πασάρουμε καμία αιθέρια ύπαρξη από δίπλα, θα τον τριπλαμπαρώσουμε το μικρό και θα τον δέσουμε για τα καλά στο Ελλάντα. Μια και η Αλέκα Καμηλά αποδείχτηκε αναποτελεσματική στο συγκεκριμένο σύστημα και το χάσαμε το ελληνόπουλο το Στογιάκοβιτς, ενώ κι η Λίλη παρέχει τα κάλλη της στο γεροντοπαλήκαρο τον Ζαγοράκη, προτείνω τη Μαστροκώστα που μετά τον Σόμερς έχει κατεβάσει πλερέζες.
Ιδανικό ζευγάρι!
;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #16 στις: 04/09/06, 15:18 »
ΟΧΙ!!!!!!!!

Αληταραδες σαν τον καστιγιο ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΗ στην Εθνικη. Και δη μη-Ελληνες (δεν το λεω εθνικιστικα εννοειται, αλλα οντως, ολα μπιζνες εγιναν...)

Εγω δεν ξερω, αλλα τον λατρευω τον Καστιγιο...  (ΜΑΛΑΚΑ!)
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #17 στις: 04/09/06, 16:08 »
Ούτε εγώ τον θέλω(αν και όπως είπα δεν με χαλάει σαν παίχτης). Γιατί είναι μεγάλο τσογλάνι και αλητάκος. Βέβαια σε σχέση με πέρσυ έχει αλλάξει χαρακτήρα αλλά αντι να παέι να παίξει στην Ουρουγουάη κάθεται στους καμένους τους Έλληνες; Τι γίνεται εδώ πέρα που πήγε το άθλημα που αγαπήσαμε που πήγε ο βασιλιάς των σπορ, που πήγε το ποδοσφαιρο; Μα όλα για τα λεφτά πια; Η φανέλα και το εθνόσημο δεν ενδιαφέρει κνέναν. Ντρόπη στον Κ.Ορφανό και σε όλους τους υπόλοιπους   
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #18 στις: 04/09/06, 16:14 »
Ντρόπη στον Κ.Ορφανό και σε όλους τους υπόλοιπους   
Δεν φταιει αυτος. Η νοοτροπια του κοσμου (οχι μονο των ελληνων σ'αυτο το ζητημα) φταιει

Αποσυνδεδεμένος Con Sugar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Άντρας
  • Guns n' fuckin Roses
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #19 στις: 04/09/06, 17:19 »
Δυστυχως θελουμε δε θελουμε πρεπει μιας που εχουμε στα ραφια μας και ενα ευρωπαϊκο να συμορφωθουμε και εμεις με τα δεδομενα της εποχης. Παρατηρουμε οτι οι διαφορες χωρες με πρωταθλητριες σ' αυτο την Πορτογαλια και την Γαλλια, οι οποιες οι μεν πρωτοι εχουν μαζεψει τη μιση Βραζιλια και οι δευτεροι Αφρικανους τρεχοπ..στες(να μου επιτραπει η εκφραση). Το μονο αντιδοτο για 'μενα στην φιλαργυρια των παιχτων ειναι να επιλεγονται καλοι παιχτες(Καστιγιο) και οχι εμπειροι, παλιοι και τετοια..
Χαιρετίσματα λοιπόν στην εξουσία, εγώ μετράω την ουσία κι ονερεύεομαι...

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #20 στις: 04/09/06, 18:38 »
Μπορεί η νοοτροπία του κόσμου να είναι περίεργη αλλά ο κ.Ορφανός θα μπορούσε να οργανώσει την όλη υπόθεση. Μπορεί να πάρει θέση αν τον ενδιαφέρει η όλη υπόθεση.Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παριστάνει τελικα...
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #21 στις: 04/09/06, 18:45 »
Μπορεί η νοοτροπία του κόσμου να είναι περίεργη αλλά ο κ.Ορφανός θα μπορούσε να οργανώσει την όλη υπόθεση. Μπορεί να πάρει θέση αν τον ενδιαφέρει η όλη υπόθεση.Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παριστάνει τελικα...
Βρε μανια με τον Ορφανο... 1) Ο Γκαγκατσης εχει αναλαβει το θεμα και 2) Αν ο Ορφανος ελεγε οχι σκεψου τις εφημεριδες το αλλο πρωι.

Αποσυνδεδεμένος rocknrolldemon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • I love rock n roll
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #22 στις: 04/09/06, 20:23 »
Σωστά έχεις δίκιο σε αυτό με τις εφημερίδες καλά ο Γκαγκάτσης άστο... είναι από άλλο ανέκδοτο..
I can achieve the immortality by not wearing out, you can achieve the immortality simply by doing one great thing

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #23 στις: 04/09/06, 20:40 »
Έπειτα από ωριμότερη σκέψη δε βρίσκω κανένα εθνικής φύσεως εμπόδιο στην ενσωμάτωση του Καστίγιο στο "πειρατικό". Δεδομένου πως Γαλλίες, Πορτογαλίες και λοιπές δυνάμεις του χώρου έχουν απομυζήσει όλες τις προϋπάρχουσες αποικίες τους, έχουμε κάθε δικαίωμα κι εμείς να αξιοποιήσουμε πλήρως τα >100 εκατομμύρια Έλληνες που υπάρχουν παγκοσμίως (και στο Σείριο) σύμφωνα με το Λιακόπουλο κι έχουν πάει παντού...από την Κίνα του Μάο, μέχρι τα Νησιά του Πάσχα και τον κόλπο του Μεξικού. Καστιγιάκης λέγεται το παιδί, αλλά δεν το γνωρίζει ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: το θέλουμε τον καστίγιο στην εθνική;;
« Απάντηση #24 στις: 04/09/06, 20:59 »
Δεδομένου πως Γαλλίες, Πορτογαλίες και λοιπές δυνάμεις του χώρου έχουν απομυζήσει όλες τις προϋπάρχουσες αποικίες τους
Να σου πω, και οι Αμερικανοι βαζουν τον φτωχο κοσμο να πηγαινει στον πολεμο. Εισαι να το κανουμε κι εμεις?
Που ηδη γινεται δηλαδη... Τεσπα. Να ακολουθουμε τα καλα παραδειγματα και να κοψουμε τη νοοτροπια του μπεμπη:
"Μαμα, γιατι ο Κωστακης εχει μεγαλυτερο γλυφιτζουρι? Α! Θελω κι εγω!"  :P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
5663 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/08/03, 16:39
από Καρχαρίας
16 Απαντήσεις
5959 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/05, 16:57
από Modmor
6 Απαντήσεις
4429 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/05, 12:37
από oldnavy
6 Απαντήσεις
2863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/06, 12:47
από Ektor_S
130 Απαντήσεις
37043 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/23, 15:11
από thebest20
5 Απαντήσεις
2936 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/08, 16:39
από Valantis
42 Απαντήσεις
13089 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/08, 15:49
από MACMISIAS
8 Απαντήσεις
3999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/08, 14:42
από sakman
31 Απαντήσεις
8664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/09, 21:01
από MaPaS
0 Απαντήσεις
1230 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/10, 19:28
από ilianthos-Kanlis