Αποστολέας Θέμα: flight cases  (Αναγνώστηκε 5414 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος τακις56

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
flight cases
« στις: 08/02/08, 17:38 »
Εν πρωτοις χαιρετε!!!!!!!!! και δευτερον, μηπως ξερει κανεις που αγοραζω flight case για ενισχυτη, κιθαρα χωρις να ειναι φαρμακειο? μηπως ξερει κανεις αν καποιος φτιαχνει σε λογικες τιμες?(τα χερια μου πιανουν για να τον φτιαξω αλλα δεν εχω χωρο.
Ευχαριστω εκ των προτερων
be blue....be rock....be pop...be moody,like the music.!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: flight cases
« Απάντηση #1 στις: 08/02/08, 18:02 »
Παράθεση
μηπως ξερει κανεις αν καποιος φτιαχνει σε λογικες τιμες?

...υπαρχουν μαγαζια στην Αθηνα που φτιαχνουν.Παλιοτερα ειχα φτιαξει ενα καπου στη Χ. Τρικουπη αλλα δε ξερω αν υπαρχει ακομα (Flight Case Center)....αλλα η τιμες ειναι σχετικα υψηλες...ευτυχως ειναι καλη η ποιοτητα
...κλασσικα τσεκαρε Thomman αλλα εχω δει και σε ολα σχεδον τα μαγαζια της Αθηνας σε διαφορες τιμες/ποιοτητες....προσωπικα προτινω τα SKB για ρακ χρηση....λιγο πιο ακριβα απο τα υπολοιπα αλλα τα'χεις για μια ζωη....ειδικα αν μετακινησε με τη μπαντα συχνα τα flight case ειναι must
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: flight cases
« Απάντηση #2 στις: 29/05/08, 01:43 »
δε θα το συνιστουσα ΚΑΘΟΛΟΥ το συγκεκριμενο μαγαζι.οταν πας να φτιαξεις μια θηκη για κιθαρα ή πεταλια κυριοι και αφιερωνεις το μερακι σου και τα χρηματα σου με το πολυ παραπανω,σαφως και περιμενεις να εχεις επαγγελματικα αποτελεσματα.οταν ομως την κρισιμη ωρα της διακαως παραλαβης του ''αντικειμενου του ποθου'' σου ανακαλυπτεις οτι οχι μονο επαγγελματισμος ΔΕΝ υφισταται αλλα ''γυφτια'' στο μεγα ελεος(τι να σας πω μεχρι οτι ξεκολησε τα velcro της παλιας πεταλιερας του φιλου μου για να τα βαλει στην νεοκατασκευαζομενη θηκη-ειναι αρκετο??)τοτε τι να πεις κανεις απο κει και περα.και το ποσο δεν ηταν καθολου ευκαταφρονητο!

τραβα ρε!!!! >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: flight cases
« Απάντηση #3 στις: 29/05/08, 15:53 »
...ηθελα να 'ξερα πως τα καταφερνεις και ολες οι στραβες σκανε σε 'σενα ρε Πανο  :( ...τεςπαν,η δικη μου επαφη με το εν λογω μαγαζι ηταν το '96 αν θυμαμαι καλα οταν αγορασα το πρωτο μου case,το οποιο υπαρχει ακομα,και που ηταν πολυ ποιοτικη (και ακριβη) κατασκευη...τι να πω  :-[
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: flight cases
« Απάντηση #4 στις: 29/05/08, 16:35 »
σε φιλο μου,οχι σε μενα ακριβως.και μιλαμε για δουλεια 380 ευρω...κριμα δεν ειναι ρε Κωστα?

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: flight cases
« Απάντηση #5 στις: 29/05/08, 20:32 »
...καποιοι το'χουν παρακανει...
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: flight cases
« Απάντηση #6 στις: 29/05/08, 22:16 »
Στο thomman έχει κάτι flight cases harley benton που είναι αρκετά φθηνές, μόνο για κιθάρα όμως.. Μπορεί να σ'ενδιαφέρουν..
http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?sw=harley+benton+flight+case
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: flight cases
« Απάντηση #7 στις: 29/05/08, 22:48 »
δεν ξερω ποιοτικα αν ειναι σαν τις καποιες αλλες που πουλουσε ο Thomann σε κοντινη σε αυτες εδω τιμη,αλλα εκεινες βγηκαν off σε ανυποπτο χρονο...οποιος θαρραλεος ας ενημερωσει και ημας τους υπολοιπους για το ποιον και τις αντοχες των θηκων αυτων που ανεφερες :-\

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/08, 00:51
από zeromancer
1 Απαντήσεις
2324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/09, 20:13
από Σταυροφόρος
4 Απαντήσεις
4929 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/10, 11:40
από zeromancer
3 Απαντήσεις
2568 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/10, 18:35
από TheVrachnoprofiter
2 Απαντήσεις
3438 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/11, 20:48
από m@ster k@frer
12 Απαντήσεις
5791 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/12, 15:43
από adr1anos