Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 271452 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #975 στις: 22/02/10, 13:42 »
Η ομάδα έχει την 2η καλύτερη συγκομιδή βαθμών στο πρωτάθλημα στον β' γύρο μετά τον ΠΑΟΚ (για 1 ή 2 βαθμούς και χωρίς να έχουν παίξει το μεταξύ τους). Δεν το σχολιάζω σαν κατόρθωμα, θέλω να το πάω αλλού.

Αν δεν είχαμε τις απανωτές σφαγές φέτος στην αρχή του πρωταθλήματος, θα μπορούσε άραγε αυτή η ομάδα των χιλίων προβλημάτων να βρίσκεται στους 3-4 βαθμούς απ'την κορυφή; Να παίρνει μέρος στο πάρτυ;

Ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται θα μου πείτε, και χάσαμε και επειδή ήμασταν χάλια, αλλά αν σκεφτείτε λίγο πόσους βαθμούς στερηθήκαμε ίσως τερματίζαμε τουλάχιστον σε καλύτερη θέση για τα play-off.

Τέλος πάντων, κουβέντα να γίνεται...
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #976 στις: 22/02/10, 21:24 »
Χωρις να θελω να ανοιξω μετωπο με τους φιλους Αεκτζηδες θελω να τους ρωτησω κατι:
Ρε παιδια δεν εχετε παρατηρησει οτι σχεδον ΚΑΘΕ χρονο η ΑΕΚ ανεβαινει στον δευτερο γυρο? Για ποιο λογο συμβαινει αυτο?
Μα οταν η ΑΕΚ παιζει υπο πιεση εχει επανειλημμενως αποδειξει οτι δεν εχει τους παικτες (ποιοτητα, προσωπικοτητα) να το αντεξει.
Οταν πλεον χανεται η χρονια και κανεις δεν ασχολειται με τους παικτες, αλλα με τη Stanley Morgan και τη διοικηση και φυσικα οταν ΔΕΝ υπαρχουν στοχοι (20 βαθμους πισω απο τον πρωτο) παντα τοτε αρχιζει και αποδιδει καλα.
Για μενα η μεγαλη ομαδα φαινεται στα δυσκολα. Οταν δηλαδη η μπαλα ''καιει''... Για την ωρα η ΑΕΚ πρεπει να φροντισει να αποκτησει μια ΣΤΑΘΕΡΗ διοικηση (πραγμα που το βλεπω δυστυχως χλωμο για το αμεσο μελλον) και παικτες ικανοποιημενους (τοσο οικονομικα οσο και με το να ξερουν οτι εχουν να κανουν με σοβαρη διοικηση και οχι με απατεωνες ή πιονια αλλων...)
Μηπως ειναι τυχαιο οτι την καλυτερη πορεια την εκανε με μια διοικητικη σταθεροτητα (οσο σταθερη μπορει να ειναι μια διοικηση με Ντεμη) και χωρις μεγαλες απαιτησεις (κανεις δεν υπολογιζε την ΑΕΚ το 2005)?

Οσο η ΑΕΚ πορευεται με το Θανοπουλο, τον Αδαμιδη και τον καθε Αδαμιδη θα παιρνει την ικανοποιηση για την ομαδα με τη μεγαλυτερη συγκομιδη βαθμων στο 2ο γυρο. :-\


Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #977 στις: 23/02/10, 00:58 »
Αυτό που μπορώ από την άλλη να σου πω, είναι πως ένας διόλου αγχωμένος ποδοσφαιριστής που δεν έχει τίποτα να χάσει, μπορεί να έχει απόδοση σαφώς καλύτερη από αν έκανε πρωταθλητισμό. Δεν μπορώ φυσικά να μιλήσω με υποθέσεις, διότι μόνο ρίσκο εμπεριέχει μια τέτοια διάθεση, αλλά σε ουκ ολίγες περιπτώσεις, εκείνος από τον οποίο δεν αναμένουν πλέον και τίποτα, έχει μεγαλύτερη παραγωγικότητα γενικά, ακριβώς γιατί η πίεση είναι λιγότερη και πλέον μόνο μπράβο έχει να κερδίσει κάνοντας απλώς το καθήκον του.

ΥΓ Τα έγραψα πριν από το μήνυμα του G.K που με βρίσκει εν γένει σύμφωνο.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #978 στις: 23/02/10, 02:41 »
Συμφωνώ με schizm και G.K .Θέλω να πω μάλιστα ότι εδώ και πολλά χρόνια έχει να φανεί στην ΑΕΚ μιά φουρνιά παιχτών που εκτός από την όποια ικανότητα έχει και το "μέταλλο" του πρωταθλητή. Δεν είναι εύκολο να προσδιορίσεις ακριβώς τι είναι αυτό, αλλά είναι ένας συνδυασμός καλώς εννοούμενου εγωισμού και ψιλοαλητείας...Πρέπει να έχει τουλάχιστον 8 τέτοιους παίκτες μιά ενδεκάδα. Χρειάζονται και οι πιο "βελούδινοι" και "αέρινοι" παίκτες για το θέαμα, αλλά τα παιχνίδια δεν τα παίρνουν τα "καλά" παιδιά. Και εμείς έχουμε πήξει από καλά παιδιά στην ΑΕΚ...Αυτό ειδικά για την ΑΕΚ με τις οικονομικές δυσκολίες που δεν δίνει οικονομικό κίνητρο στους παίκτες, είναι απαραίτητο.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #979 στις: 07/04/10, 15:18 »
Άρναρ Γκρέταρσον λοιπόν στη θέση του τεχνικού διευθυντή και πρώτη μεταγραφή που ακούγεται είναι κάποιο ταλέντο 21 ετών από Ισλανδία (!!!) μεριά...Επίσης ντόρος γύρω από την επιστροφή Λύμπε στα 35 του...Σπουδαίο να κλείνουν τη καριέρα τους οι σημαίες στην ομάδα τους , αλλά τίποτε περισσότερο από αυτό. Δεν γίνεται δουλειά έτσι...

Υ.Γ Τον Γκρέταρσον σαν παίκτη τον συμπαθούσα πάρα πολύ, αλλά έχει ανάγκη η ΑΕΚ σε αυτό το πόστο κάποιον που είναι  πρωτάρης στη νέα του δουλειά;
« Τελευταία τροποποίηση: 07/04/10, 15:32 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #980 στις: 07/04/10, 15:22 »
Το σημαντικο για εναν τεχνικο διευθυντη ειναι να εχει πολλες ''επαφες'' και γνωριμιες με μανατζερ και παικτες...
Ωστε να μπορει να προσελκυει νεους παικτες, αλλα και να εμπνεει ενα σεβασμο στους ηδη υπαρχοντες...
Ιδωμεν. ;)


Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #981 στις: 07/04/10, 15:30 »
H χρονιά που έρχεται θα είναι απο τις χειρότερες στην ιστορία της ΑΕΚ....ούτε play off....είμαστε τουλάχιστον δύο ταχύτητες κάτω απο παναθηναικό...
ας απαριθμήσουμε λίγο κάποια δεδομένα....

1) Η ομάδα φέτος έπαιξε μπάλα όποτε θυμόνταν να πάιξει ο Σκοκο...επίσης ανεβηκε λίγο με την επαναφορά του τζιμπουρ...του χρόνου χωρις αυτους τους δυο δεν ξερω τι θα γινει...

2) μικρό budget μεταγραφων και οικονομική πολιτική που αναφέρει ο πρόεδρος 20ετιας σημαίνει ότι θα χουμε πάλι Τσανκηδες, Παουτασουδες, Μαλμπασες κτλ κτλ κτλ....

3) ο Γκρέταρσον φαίνεται συμπαθεστατος...αλλά οι γνώσεις του και οι επαφές του είναι μηδαμινές..."ταλέντα" απο το ισλανδικό πρωτάθλημα ας πάει να ψωνίσει στον ολυμπιακό βόλου....όχι στην ΑΕΚ...

4) η ομάδα πρέπει να αποκτήσει ΕΛΛΗΝΕΣ παίχτες που ξέρουν για ποια ομάδα παίζουν....μεγάλο θετικό για μένα η επιστροφή του λύμπε...όχι αγωνιστικά...αλλά στα αποδυτήρια και μόνο είναι μια προσωπικότητα που επιβαλλεται μια ομάδα να έχει.....

5) ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ ΤΖΑΒΕΛΛΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ!!!!!!!  :P

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #982 στις: 08/04/10, 16:36 »
Τι εχετε παθει ολοι εσεις με το Τζαβελλα??  :P
Για μενα ειναι ενας μετριοτατος παικτης με μονο προσον τα καλα στημενα... Ουτε πολυ γρηγορος ειναι, ουτε ιδιαιτερα καλος αμυντικα. Και να ηταν κανενας πιτσιρικας να πω ενταξει. Αλλα ειναι 22 στα 23. Που σημαινει οτι το 80% της αξιας του το εχει δειξει. Μπορει να πεσω εξω και σε δυο χρονια να ειναι απο τους καλυτερους παικτες της ΧΨΩ ομαδας και της εθνικης Ελλαδας. Αλλα η αποψη μου ειναι αυτη και δεν αλλαζει ευκολα.
Οι συγκρισεις του με το Γεωργατο, μου προκαλουν τουλαχιστον γελιο...


Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #983 στις: 08/04/10, 21:30 »
Δεν έχεις αριστερό μπακ τον καράμπελα γι'αυτό τα λες αυτά... :P

Ακόμα κι εγώ καλύτερα θα παιζα απο τον αμπαλάκο.....κι έχω και αριστερό πόδι..... ;D

Κι εν πάσει περιπτώση....απο τον κάθε ταδεσον που θα μας φέρει ο γκρέταρσον καλύτερος ο τζαβέλλας....

Ακούγεται για Ταυλαρίδη επίσης.....άλλο ένα αιώνιο ταλέντο......

(συζητούσα χθες με εναν φίλο μου Αεκτσή....και λέγαμε για παλιούς παίχτες....και θυμηθηκα τον υπερπαιχτη Κασάπη.....απο τότε η ΑΕΚ δεν έχει αριστερό μπακ....)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #984 στις: 08/04/10, 21:48 »
Καταραμενα χαρτακια και καταραμενο 92/93 που με κανατε ΑΕΚ(ναι τοτε εγινα.Τοτε ημουν μικρουλης και οταν βαρουσα πεναλντι ελεγα οτι ειμαι ο Δημητριαδης).
Αυτη η ομοδα μονο πικρες με κερναει.Τα παιδια μου αν κανω ποτε Γαυρους θα τα κανω να δουν καμια χαρα(λεμε τωρα)
Επειδη ομως οι "κακιες"συνηθιες δεν αλλαζουν τι θα κανουμε με την ΑΕΚΑΡΑ ρε παιδια?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #985 στις: 29/04/10, 02:00 »
    AEK 2009-10 Θέση , 53 βαθμοί,  43-31 τέρματα, 15 νίκες, 8 ισοπαλίες, 7 ήττες .
 
Προπονητής :   Ντούσαν Μπάγεβιτς.
 
Δεν ξέρω πραγματικά τι να πω για τη χρονιά που πέρασε. Ήταν  αυτή η χειρότερη ΑΕΚ των τελευταίων 16 σεζόν , χωρίς πρωτάθλημα; Το 94-95 είχε  τερματίσει στη 5η θέση, αλλά ήταν πρωτόβγαλτη τότε στους ομίλους του C.L και  ήταν λογικό να μην μπορέσει να χωρέσει δύο καρπούζια σε μιά μασχάλη…Το 2003-04  ήταν πάλι τέταρτη, αλλά είχε στο roster της 5 από τους μελλοντικούς πρωταθλητές  Ευρώπης εκείνου του καλοκαιριού, οπότε είχε έναν κορμό που έβλεπες και λίγο  καλή μπάλλα.
Πέρισυ έσκασε το κανόνι των οικονομικών και με το Δώνη στην  αρχή πήγε χάλια, αλλά στη πορεία με τον Μπάγεβιτς βελτιώθηκε και έχασε στο τσακ  το κύπελλο από τον Ολυμπιακό. Η φετινή χρονιά μοιάζει πάρα πολύ με την περσινή,  με τη διαφορά ότι φέτος πήρε 2 βαθμούς λιγότερους και στο Κύπελλο είχε έναν  ντροπιαστικό αποκλεισμό από τον …Θρασύβουλο. Όμως στα ντέρμπυ τα πήγε θαυμάσια,  νίκησε πρώτη φορά μέσα στο Καραισκάκη και αυτή η επίδοσή της κάνει τους  ΑΕΚτζήδες να τρέφουν κάποιες λίγες ελπίδες για τα play-off που άρχισαν σήμερα.  Και τέλος φέτος σφαγιάστηκε ανελέητα από τη διαιτησία, η οποία της στέρησε  τουλάχιστον 12-15 βαθμούς που αν τους είχε τότε δεν θα μιλάγαμε καν για το αν  ήταν αυτή η χειρότερη ΑΕΚ των τελευταίων 16 ετών χωρίς πρωτάθλημα. Και μάλλον  τελικά δεν ήταν. Αυτό όμως που πειράζει είναι η δεύτερη συνεχόμενη μέτρια  χρονιά.
 
Αγωνιστικά λίγα μπορούμε να πούμε για αυτή την ΑΕΚ.  Μεταγραφές που δεν βγήκαν, ξένοι που ως επί το πλείστον δεν τραβήξαν, αλλά και  κάποια νέα παιδιά που μας κάνανε να χαμογελάσουμε αισιόδοξα. Η συνολική εικόνα  όμως όλων κατά τη γνώμη μου ήταν απλά μέτρια, γιατί όσο καλά και να παίξει ο  Μανωλάς σε 5 παιχνίδια, ή ο Γκέντζογλου σε 13 , δεν είναι αυτοί που  αυτή τη στιγμή θα τραβήξουν αυτόν τον  μεγάλο σύλλογο που λέγεται ΑΕΚ. Θέλουν το χρόνο τους.
Κάποιος μπορεί να πει ότι ξεχώρισε ο Σκόκο. Όμως με τα  καραγκιοζιλίκια του μάνατζέρ του και με την απόδοσή του να κυμαίνεται συνεχώς  μέταξύ του 0 και του 10 (και το 10 μόνο όταν υπήρχε πριμ…) , δεν μπορείς να τον  χρίσεις MVP . Κατά τη γνώμη μου, οι καλύτεροι (χωρίς να μιλάμε και για κάτι  φανταστικό), ήταν ο Μαντούκα και ο Καφές. Μόνο αυτοί οι δύο ήταν σταθεροί στην  απόδοσή τους και σοβαροί στη δουλειά τους.  
Χειρότερη γραμμή η άμυνα, όπου η ΑΕΚ φέτος δέχτηκε πάρα  πολλά γκολ (31) με μιά διαφορά τερμάτων στο +12, από τις μικρότερες που έχει  πετύχει ποτέ.
 
Τα οικονομικά προβλήματα και οι μέτοχοι-αμέτοχοι μας  απασχόλησαν και θα μας απασχολούν για καιρό απ’ότι φαίνεται. Χωρίς λύση σε αυτό  το πρόβλημα η ΑΕΚ δεν πάει πουθενά.
 
Πολύ λίγα πράγματα και πολύ μιζέρια, με μόνη καλή στιγμή το  1-2 στο Καραισκάκη και το 1-0 με τη Μπενφίκα για το Γιουρόπα Λιγκ , στο οποίο όμως συνολικά απέτυχε παταγωδώς τερματίζοντας τελευταία στον όμιλό της κάτω και από τη ...Μπάτε Μπορίσοφ!. Αυτή ήταν η φετινή ΑΕΚ.
       
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/10, 12:09 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #986 στις: 29/04/10, 02:03 »
Η ΟΜΑΔΑ 2009-2010          


                                                               ΣΥΜΜ.     ΓΚΟΛ            
 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ                               8          0
ΣΑΧΑ    ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ                                  22         0
ΛΟΥΚΑΤΣ    ΜΙΛΑΝ                                       0          0
ΑΡΑΟΥΧΟ    ΚΑΡΛΟΣ                                    26         0
ΑΛΒΕΣ    ΖΕΡΑΛΔΟ                                      13         0
ΜΑΙΣΤΟΡΟΒΙΤΣ    ΝΤΑΝΙΕΛ                          28         2
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ    ΓΙΩΡΓΟΣ                            0         0
ΧΟΥΑΝΦΡΑΝ    ΓΚΑΡΣΙΑ                                6         0
ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ    ΔΗΜ.                                 0         0
ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ    ΝΙΚΟΣ                                 20       0
ΜΑΝΩΛΑΣ    ΚΩΣΤΑΣ                                     5        0
ΓΕΩΡΓΕΑΣ    ΝΙΚΟΣ                                      13       0
ΓΚΕΝΤΣΟΓΛΟΥ    ΣΑΒΒΑΣ                              13       2
ΚΑΦΕΣ    ΠΑΝΤΕΛΗΣ                                     25       5
ΕΝΣΑΛΙΒΑ    ΤΑΜΑΝΤΑΝΙ                                5        0
ΜΑΚΟΣ    ΓΡΗΓΟΡΗΣ                                      17       0
ΡΙΚΚΑ    ΑΝΤΩΝΗΣ                                         0        0
ΛΑΓΟΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                                    9       0
ΓΙΑΧΑΓΙΑ    ΣΕΙΝΤΟΥ                                       3       0
ΙΟΡΝΤΑΚΕ    ΙΛΙΕ                                            3        0
ΤΑΧΤΣΙΔΗΣ    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                             9       1
ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ    ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ                             23       2
ΤΖΙΜΠΟΥΡ    ΡΑΦΙΚ                                        14      4
ΜΑΝΤΟΥΚΑ    ΓΚΟΥΣΤΑΒΟ                               25      5
ΜΠΛΑΝΚΟ    ΙΣΜΑΕΛ                                      29      8
ΠΑΥΛΗΣ    ΜΙΧΑΛΗΣ                                        8       0
ΣΚΟΚΟ    ΙΓΝΑΘΙΟ                                          24      8
ΝΕΜΕΘ    ΚΡΙΣΤΙΑΝ                                        12      3
ΓΚΕΡΕΡΟ    ΡΟΤΖΕΡ                                        14      0
ΓΙΑΧΙΤΣ    ΣΑΝΕΛ                                           20      1
ΑΡΤΣΕ    ΝΙΚΟΛΑΣ                                            3      0
ΧΕΡΣΙ    ΓΙΟΥΣΟΥΦ                                         20      1
 


ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ:

AEK-ΟΣΦΠ 1--2 , ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 1--2
ΑΕΚ-ΠΑΟ 0--1, ΠΑΟ-ΑΕΚ 1--1
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-0 ,ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 0--1
ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ 1-0, ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΚ 1--1
ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 1--0, ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 1-1
 
Σύνολο Ντέρμπυ:
 5 Νίκες, 3  ισοπαλίες, 2 ήττες , 18 βαθμοί  ,  10--7 τέρματα
       
       
« Τελευταία τροποποίηση: 29/04/10, 02:26 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος δενξερωκιθαρα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #987 στις: 02/05/10, 01:56 »
   Πολύ λίγα πράγματα και πολύ μιζέρια, με μόνη καλή στιγμή το  1-2 στο Καραισκάκη και το 1-0 με τη Μπενφίκα για το Γιουρόπα Λιγκ , στο οποίο όμως συνολικά απέτυχε παταγωδώς τερματίζοντας τελευταία στον όμιλό της κάτω και από τη ...Μπάτε Μπορίσοφ!. Αυτή ήταν η φετινή ΑΕΚ.
       

Στα play-off εχει μια δευτερη ευκαιρια ομως...
 
Παλι σε καλυτερη μοιρα ειναι απ τον ολυμπιακο... Στα play-off ο ολυμπιακος θα καταφερει να χασει ΚΑΙ το τραινο του champions league, οποτε το εισητηριο θα κριθει αναμεσα σε παοκ κι αεκ
Ανταγωνιζομαι μονο τον εαυτο μου

Αποσυνδεδεμένος mesimeriaris

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #988 στις: 02/05/10, 04:31 »
Μην δινεται στο play off περισσοτερη αξια απο οτι εχουν.Αν βγει δευτερος ο Ολυμπιακος η πιθανοτητα να περασει ομιλους ειναι 10%,η  ΑΕΚ 3%,ενω ο ΠΑΟΚ 0,000003%(Πιο πιθανο να κατεβασει τιμωρημενους οπως μια αλλη φορα στο παρελθον και να αποκλειστει,παρα να περασει)

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #989 στις: 02/05/10, 16:49 »
εκτός αν κάνει μεταγραφές ο Socrates. Λέμε τώρα  %( ;D ;D ;D ;D
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #990 στις: 02/05/10, 17:18 »
Μην δινεται στο play off περισσοτερη αξια απο οτι εχουν.Αν βγει δευτερος ο Ολυμπιακος η πιθανοτητα να περασει ομιλους ειναι 10%,η  ΑΕΚ 3%,ενω ο ΠΑΟΚ 0,000003%(Πιο πιθανο να κατεβασει τιμωρημενους οπως μια αλλη φορα στο παρελθον και να αποκλειστει,παρα να περασει)

Μπορει να παει ο Αρης, ομως...να δω σεντονι στη σεντρα του Κλεανθης Βικελιδης και τι αλλο...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #991 στις: 02/05/10, 21:14 »
1) Ο Μπάεβιτς είδε όνειρο να κατεβάσει ενδεκάδα με Μάκο-Γιάχιτς-Λαγό-Χέρσι...............


2) Ο Τριτσώνης απαράδεκτος (και για το ανύπαρκτο πέναλτυ που πήραμε....αλλά και για το ανύπαρκτο φάουλ πάνω στον κηπουρό....)


3) Προκριματικά ουέφα απο ιούλιο.....


4) Άντε......και του χρόνου.........

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #992 στις: 28/05/10, 01:31 »
ΛΕΠΟΝ....καινούρια μέρα ξεκινά.... :P μεταγραφολογία 2010.....πάμε....


1) Αργυρίου...απο τα λίγα που έχω δει το παλικαράκι φαίνεται καλό.....μακάρι να αποδώσει τα μέγιστα..


2)Ματεμτζίδης....δεν τον ξέρω.....


3) Έντερ....δεν μ'αρέσει....ειλικρινά....χίλιες φορές ο επστάιν του Ηρακλή που ακούστηκε....(καλύτερος τουλάχιστον απο τον ντεμεκ βραζιλιάνο μαντούκα)


4) Geovanni....θεωρώ ότι είναι ένας παίχτης που δεν έχει εξελιχτεί όσο φαίνονταν...η καριέρα του φθείνουσα....πάραυτα για την ΑΕΚ αποτελεί μεγάλο ΜΠΑΜ αν όντως κλείσει....


5) Papa Bouba Diop.....απίθανο να έρθει...αλλά πάραυτα αρχίζω προσευχές απο τώρα....


6) Τζαβέλλας...όπως έχω ξαναπεί είναι καλή λύση για αριστερά απο τη στιγμή που παίζουμε με λαγό και καράμπελα....αλλά μάλλον το κόβω προς φρανκφούρτη μεριά.....και καλύτερα γιατί ο τσακίρης την έχει δει τερκενλής....


7) Έλντερσον...νιγηριανός πιτσιρικάς που έπαιζε στη Ρεν...είναι στις επιλογές για τη βασική ομάδα της νιγηρίας στο μουντιάλ...θα τον τσεκάρω εκεί γιατί δεν ξέρω περισσότερα...


Επίσης ανανέωσαν ο Γκέντσογλου (καλώς) και ο Λαγός (κακώς) για 4 και 3 χρόνια αντίστοιχα.....


Αυτό που φαίνεται είναι πως αντίθετα με τους αιωνίους και τον ΠΑΟΚ, η ΑΕΚ, μετα την άκρως λογικότατη κίνηση να κρατήσει τον Ντούσκο στον πάγκο, είναι η μόνη ομάδα με πλάνο αυτή τη στιγμή....


Άντε να δούμε....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #993 στις: 28/05/10, 16:22 »
Καλα, τι πλανο περιμενεις απο τους αιωνιους οταν δν ξερουν ποιος θα κανει κουμαντο σε μια εβδομαδα...οταν σε μια ομαδα υπαρχει διοικητικο ζητημα, ολα τα αλλα πανε περιπατο μεχρι να λυθει, εκτος αν εχει τσακαλια τεχνικο διευθυντη κ προπονητη...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #994 στις: 28/05/10, 19:28 »
Καλα, τι πλανο περιμενεις απο τους αιωνιους οταν δν ξερουν ποιος θα κανει κουμαντο σε μια εβδομαδα...οταν σε μια ομαδα υπαρχει διοικητικο ζητημα, ολα τα αλλα πανε περιπατο μεχρι να λυθει, εκτος αν εχει τσακαλια τεχνικο διευθυντη κ προπονητη...


Συμφνωνώ απλα το λέω για να τονίσω πως με σωστές κινήσεις η ΑΕΚ μόνο κερδισμένη μπορεί να βγει αυτή τη στιγμή...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #995 στις: 28/05/10, 21:58 »
Καλα, τι πλανο περιμενεις απο τους αιωνιους οταν δν ξερουν ποιος θα κανει κουμαντο σε μια εβδομαδα...οταν σε μια ομαδα υπαρχει διοικητικο ζητημα, ολα τα αλλα πανε περιπατο μεχρι να λυθει, εκτος αν εχει τσακαλια τεχνικο διευθυντη κ προπονητη...


Συμφνωνώ απλα το λέω για να τονίσω πως με σωστές κινήσεις η ΑΕΚ μόνο κερδισμένη μπορεί να βγει αυτή τη στιγμή...

Σωστο, αρκει να δειξουν την απαραιτητη ωριμοτητα στις αποφασεις τους οι ιθυνοντες της ομαδος...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #996 στις: 07/07/10, 23:58 »
Πάπα Μούφα Γιοκ.................


  • Η μεταγραφική περίοδος ξεκίνησε γοργά για την ομάδα...και κει που λέγαμε ότι θα μπορούσαμε να τα χουμε όλα καλά....πάλι η μισή ομάδα θα έρθει μετά την προετοιμασία....μεταγραφικό φιάσκο με Ζεοβάνι....προβλέπεται 2ο μεταγραφικό φιάσκο με Ντιοπ.......έχει 40 μέρες Ντιοπ έρχεται, με τις βαλίτσες είναι, με το ένα πόδι στο ελ/βενιζέλος κτλ κτλ κτλ κτλ....δεν μπορώ να ακούσω άλλο για ντιοπ.....
  • Με εξοργίζει το γεγονός ότι πέρυσι δώσαμε λεφτά για τον μάκο....και φέτος...που πονάμε πάλι σ'αυτή τη θεση δεν μπορούμε να δώσουμε μισό μύρριο στην πορτσμουθ....και τα δώσαμε στον τσακίρη...άντε γεια.....
  • Κλείσαμε νταντόμο....άντε να δούμε.....εγώ μυρίζομαι παουτάσο φάση.....άσε που με τέτοια μούτρα με μαφιόζος μοιάζει.....όταν το είδα στις φωτογραφίες στο αεροδρόμιο με την κουστουμιά νόμιζα ότι κλεισαμε για αριστερό μπακ τον τόνυ μοντάνα.....
  • Ήρθε και ο δέλλας.....γράμματα χασάπη.......
  • Με το ένα πόδι έξω ο Μαιστρος....και για αντικαταστάτης ένας κινέζος.....έλα μου*ί στον τόπο σου....εγώ ξέρω ότι οι κινέζοι για δυο πράγματα δεν κάνουν.....για μπάλα και για τσόντες.....τώρα θα δούμε το πρώτο.....
  • Βλέπω τον βάζελο να το παίρνει με 20 πόντους διαφορά...(όσους δεν έχει ο κινέζος....)


Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #997 στις: 08/07/10, 02:10 »
Για τον Ντιόπ μύριζε από την αρχή το πράμα...Αφού δεν υπήρχε περίπτωση να τον αφήσουν ελεύθερο, και η ΑΕΚ δεν πουλάει (γιατί δεν έχει προσφορές) ώστε να έχει ρευστό, δεν γινόταν να κλείσει αυτή η μετεγγραφή.

Ο Ζεοβάνι πάντως είναι ελεύθερος, αλλά για να έρθει πρέπει να φύγει άλλος.

Για τον Ντάτομο είμαι λίγο αισιόδοξος, έχοντας βέβαια και κάποιες επιφυλάξεις.

Μεγάλο πλήγμα με Αραούχο...

Είναι νωρίς να μιλάμε αλλά τα πράγματα δεν ξεκίνησαν καλά.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #998 στις: 11/07/10, 20:25 »
Τελικά η "βόμβα" για την οποία μιλούσαν εδώ και 1,5 μήνα οι εφημερίδες τελικά έσκασε και ο Ντιόπ βρίσκεται στην Ελλάδα για λογαριασμό της ΑΕΚ. Απ'ό,τι διαβάζω η συμφωνία πρέπει να είναι συμφέρουσα και από οικονομικής πλευράς καθώς η ΑΕΚ θα πληρώσει ποσό της τάξης 200.000-300.000€ σε ένα χρόνο από τώρα εάν μπει σε ευρωπαϊκούς ομίλους.

Σχετικά με τον ίδιο τον παίκτη, έχει σίγουρα καλό βιογραφικό και παίζει σε θέση όπου η ΑΕΚ υποφέρει τα 2 τελευταία χρόνια τουλάχιστον.

Ελπίζω να πιάσει και να δέσει το κέντρο. Κατα τα άλλα η ομάδα σίγουρα χρειάζεται κανα 2 προσθήκες ακόμα για να καλύψει τρύπες. Ακόμα κι έτσι βέβαια το καλάθι πρέπει να είναι μικρό.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #999 στις: 08/08/10, 10:27 »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher