Αποστολέας Θέμα: προβλημα με το hardwire tl-2  (Αναγνώστηκε 5555 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Melman4

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
προβλημα με το hardwire tl-2
« στις: 13/05/12, 21:29 »
Οπως λεει και ο τιτλος δυστυχως το πεταλι χαλασε...ενω επαιζα καμια ωρα και ολα ηταν αψογα,αφησα ανοιχτο τον ενισχυτη για 5 λεπτα το πολυ να μπω στον υπολογιστη και οταν πηγα να ξαναπαιξω το tl-2 τα χε φτυσει.δυστυχως το χρησιμοπουσα με εναν παλιο μετασχηματιστη που μεταβαλλει τα volt.στα 9 volt ηταν ρυθμισμενος.περναει σημα,ακουγονται τα καθαρα,αλλα ουτε το led αναβει,ουτε λειτουργει το distortion.Δεν μπορω να ξερω αν ειναι η τροφοδοσια του η ο διακοπτης το προβλημα.δεν εχω σημαντικες ηλεκτρονικες γνωσεις.το ερωτημα ειναι αξιζει να το επισκευασω?ποσο περιπου θα ειναι το κοστος σε καποιον τεχνικο,και αν ειναι κατι απλο που μπορει να κανει ενας φιλος που εχει τελειωσει ηλεκτρονικος χωρις να ξερει και πολλα πρακτικα,αλλα εχει καλα'ι',η παμε οπωσδηποτε για τεχνικο?Μπορει να βοηθησει καποιος που να εχεις καποιες γνωσεις σε πεταλια?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #1 στις: 13/05/12, 21:41 »
έχεις άλλο τροφοδοτικό ή παίρνει μπαταρία το πετάλι να δοκιμάσεις ώστε να αποκλείσεις να φταίει το τροφοδοτικό σου?

Αποσυνδεδεμένος Melman4

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #2 στις: 13/05/12, 22:22 »
δοκιμασα και με αλλο τροφοδοτικο και με μπαταρια,δυστυχως τιποτα!και το εχω δυο χρονια το πολυ!σχετικα καινουργιο.ξεχασα να πω οτι τον τελευταιο μηνα οταν εβαζα διπλα ενα αλλο πεταλι με μικρο καλωδιο αναβοσβηνε το led στο tl-2,3-4 συνεχομενες φορες αλλα πιστευα πως ηταν το καλωδιο η κατι ασημαντο.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #3 στις: 13/05/12, 22:29 »
ε τότε λογικά θα φταίει το πετάλι...

δύσκολο να μπορέσει να κάνει διάγνωση χωρίς να το δει κάποιος οπότε κινήσου προς κάποιο φίλο ηλεκτρονικό ή σε service αλλά έλεγχε κι εδώ μπας και προτείνει κάτι κάποιος....

Αποσυνδεδεμένος Melman4

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #4 στις: 13/05/12, 22:47 »
να σαι καλα για τις απαντησεις,αυτο ελπιζω,μηπως γλιτωσουμε οτι μπορουμε απο χρηματα πριν φτασουμε σε τεχνικο.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #5 στις: 13/05/12, 22:50 »
Συνήθως οι μετασχηματιστές αυτοί με τις μεταβλητές τάσεις είναι ότι χειρότερο μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Κρίμα για το πεταλάκι σου  :(  Χλωμό το βλέπω να έφταιγε το πετάλι αν και τίποτα δεν αποκλείεται.
Για επισκευή επίσης φοβάμαι ότι δύσκολα θα κάτσει μάστορας να ασχοληθεί. Μακάρι κανας καλός συμφορουμίτης να μπορέσει να σε βοηθήσει.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #6 στις: 13/05/12, 23:03 »
Πιστεύω ότι θα είναι κάτι πολύ απλό.. όσο και αν ακούγεται περίεργο, το να μην δουλεύει καθόλου κάτι, είναι πολλές φορές καλύτερα νέα από το να δουλεύει μερικώς..
Μπορώ να κάνω μία εικασία και να μαντέψω, από αυτά που έγραψες, ειδικά το ότι αναβόσβηνε, πιστεύω ότι κάνει κακή επαφή στο βύσμα εισόδου, το έλασμα που ενεργοποιεί την τροφοδοσία του πεταλιού, όταν ενώνεις το βύσμα του input.
Αν είναι αυτό, ένας φίλος σου με λίγες γνώσεις ηλεκτρονικών θα μπορέσει, είτε να λυγίσει πάλι το έλασμα να το φέρει στα κανονικά του, ή αν είναι το socket κλειστού τύπου, να το ξεκολλήσει και να σου βάλει ένα καινούργιο.
Σε κάθε περίπτωση, αξίζει να το φτιάξεις.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Melman4

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #7 στις: 13/05/12, 23:19 »
το ελπιζω andr1ane,αν και να σου πω την αληθεια εκεινη την στιγμη μου μυρισε σαν καμμενο...πανω στην δουλεια μου εχει συμβει να καουν τα καρβουνακια στο δραπανο απο την χρηση και την ταλαιπωρια που ειχε περασει.καπως ετσι μυριζε και το πεταλι οσο αστειο και αν ακουγεται αυτο δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως.εχω ακουσει για την jam στο κεντρο αλλα δεν ξερω αν αναλαμβανουν και βλαβες εκτος απο μοντες.το πεταλι το εδωσα ηδη στον φιλο ηλεκτρονικο και μου ειπε οτι εχει πολυ εκσυγχρονισμενη και δυσκολη πλακετα δυστυχως.εχει και αυτος το ιδιο πεταλι αλλα δεν εχει την εμπειρια,εχει ομως τα εργαλεια να το μετρησει αν αυτο βοηθαει.σε καθε περιπτωση θα ηθελα να το κρατησω και θα του πω αμεσως να δει το topic ωστε να τσεκαρει το ελασμα που ειπες.χιλια ευχαριστω παιδια!θα ενημερωσω για οποια εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #8 στις: 13/05/12, 23:40 »
Ανδριανέ το παληκάρι είπε (δυστυχώς) ότι δε δουλεύει ούτε με μπαταρία οπότε αλλού μοιάζει να είναι το πρόβλημα. Μύρισε και καμμένο ... Και είναι και smt αν δεν κάνω λάθος :(  (του είπε και ο φίλος του ότι έχει "εκσυγχρονισμένη" και "δύσκολη" πλακέτα). Δύσκολα (αλλά ίσως όχι και ακατόρθωτα) τα πράγματα μου φαίνονται.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #9 στις: 14/05/12, 00:40 »
Ανδριανέ το παληκάρι είπε (δυστυχώς) ότι δε δουλεύει ούτε με μπαταρία οπότε αλλού μοιάζει να είναι το πρόβλημα. Μύρισε και καμμένο ... Και είναι και smt αν δεν κάνω λάθος :(  (του είπε και ο φίλος του ότι έχει "εκσυγχρονισμένη" και "δύσκολη" πλακέτα). Δύσκολα (αλλά ίσως όχι και ακατόρθωτα) τα πράγματα μου φαίνονται.
Ναι πράγματι έτσι είναι, αυτό με την μπαταρία το έχασα, και αφού μύρισε δεν είναι καλά τα πράγματα..
Λυπάμαι!..
« Τελευταία τροποποίηση: 14/05/12, 00:45 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος james99918

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #10 στις: 14/05/12, 11:07 »
Φίλοι καλημέρα. Εγώ είμαι ο φίλος του Melman4 που προσπαθώ με το πετάλι. Λοιπόν ας τα πάρω με τη σειρά. Πρώτα πρώτα να σας ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις σας. Τσέκαρα το έλασμα και το socket είναι εντάξει διότι παίρνω μέτρηση στις κολλήσεις του πάνω στην πλακέτα. Το ίδιο και με της μπαταρίας. Έπειτα θεώρησα χαλασμένο  το button που πιέζοντάς το ενεργοποιείται το εφέ του πεταλιού. Έτσι δοκίμασα στο δικό μου TL-2 να βραχυκυκλώσω σε ζευγάρια τις 4 επαφές του button για να δώ ποιό ζευγάρι ενεργοποιεί το εφέ. Αφού το βρήκα πήγα και έκανα το ίδιο και στου Melman4 αλλά δεν έγινε τίποτα. Άρα συμπεραίνω ότι το πρόβλημα βρίσκεται ανάμεσα από τροφοδοσία και διακόπτη. Α επίσης όταν λέω εξελιγμένη πλακέτα εννοώ ότι οι ελάχιστες κολλήσεις φαίνονται στο πίσω μέρος, οι αντιστάσεις δεν είναι οι κλασσικές κυλινδρικές με το χρωματικό κώδικα αλλά χωνευτές στην πλακέτα και έχει και ένα σωρό ολοκληρωμένα!!! Καμία ιδέα παιδιά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #11 στις: 14/05/12, 11:51 »
.. επίσης όταν λέω εξελιγμένη πλακέτα εννοώ ότι οι ελάχιστες κολλήσεις φαίνονται στο πίσω μέρος, οι αντιστάσεις δεν είναι οι κλασσικές κυλινδρικές με το χρωματικό κώδικα αλλά χωνευτές στην πλακέτα και έχει και ένα σωρό ολοκληρωμένα!!!

Λέγεται Surface Mount Technology (SMT) και είναι σχεδόν αδύνατο να κάνεις μετατροπές/διορθώσεις με συμβατικά μέσα.

.. δοκίμασα στο δικό μου TL-2 να βραχυκυκλώσω σε ζευγάρια τις 4 επαφές του button για να δώ ποιό ζευγάρι ενεργοποιεί το εφέ. Αφού το βρήκα πήγα και έκανα το ίδιο και στου Melman4 αλλά δεν έγινε τίποτα. Άρα συμπεραίνω ότι το πρόβλημα βρίσκεται ανάμεσα από τροφοδοσία και διακόπτη. .. Καμία ιδέα παιδιά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πρέπει να υπάρχει κάπου ένα τρανζίστορ το οποίο να λειτουργεί σαν διακόπτης τροφοδοσίας (relay) για το ρεύμα, καθώς το πετάλι δεν έχει τον συμβατικό 3PDT διακόπτη.  Εάν είναι και αυτό SMT δεν φτιάχνεται εύκολα. Ακόμα και να το βρείς δεν θα μπορέσεις να δεις εάν έχει καεί χωρίς να το βγάλεις από την πλακέτα..

Η εγχείρηση είναι δύσκολη ακόμα και να έχεις το σχετικό σχηματικο, οπότε νομίζω ότι ο φίλος σου πάει για αντικατάσταση από την εγγύηση, ή αν δεν υπάρχει, πάτε για άλλο.. διότι και μόνο το κόστος για τα μεταφορικά για service στο εξωτερικό θα το κάνουν ασύμφορο..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος james99918

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #12 στις: 14/05/12, 12:40 »
Ανδριανέ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Λοιπόν, δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάποιο τρανζίστορ. Αυτό που βρήκα όμως είναι ένα NEC 3SNU ρελέ. Δεν μπορώ όμως απ'ότι βλέπω να το αφαιρέσω αν δεν το unsolder απο την πλακέτα. Που και αυτό δεν μου είναι εφικτό λόγω κολλητηριού! Επίσης με ανησύχησε κάτι άλλο. Υπάρχει περίπτωση να σκάσει δίοδος; βλέπω την D1 (η οποία είναι τετράγωνη σαν ολοκληρωμένο) με κάπως αλλοιωμένο το εξωτερικό της. Μπορεί να ευθύνεται αυτό σε τίποτα;
« Τελευταία τροποποίηση: 14/05/12, 20:43 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #13 στις: 14/05/12, 13:12 »
Ανδριανέ για την άμεση απάντηση. Λοιπόν, δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάποιο τρανζίστορ. Αυτό που βρήκα όμως είναι ένα NEC 3SNU ρελέ. Δεν μπορώ όμως απ'ότι βλέπω να το αφαιρέσω αν δεν το unsolder απο την πλακέτα. Που και αυτό δεν μου είναι εφικτό λόγω κολλητηριού! Επίσης με ανησύχησε κάτι άλλο. Υπάρχει περίπτωση να σκάσει δίοδος; βλέπω την D1 (η οποία είναι τετράγωνη σαν ολοκληρωμένο) με κάπως αλλοιωμένο το εξωτερικό της. Μπορεί να ευθύνεται αυτό σε τίποτα;
Πιθανόν να βρήκες το αίτιο!.. Εάν έχει συνδεθεί το πετάλι σε ανάποδη τροφοδοσία, η δίοδος που προστατεύει το ρελέ από αυτό είναι λογικό να κάηκε, οπότε εξηγείται και η μυρωδιά.. δοκίμασε να την αφαιρέσεις, να δεις αν αυτή έχει μποκάρει το ρελέ.. (αλλά πολύ προσοχή, πλέον, όχι ανάποδες πολικότητες χωρίς δίοδο προστασίας!..)

..επίσης δες με το πολύμετρο τι γίνεται όταν το πετάλι ανάβει.. εννοώ και ας μην ανάβει, όταν το συνδέεις στο ρεύμα, μέτρησε εάν τραβάει κάποιο έστω και μικρό ρεύμα όταν πατάς τον διακόπτη, ώστε να ξέρουμε εάν είναι ζωντανά τα ηλεκτρονικά τουλάχιστον μέχρι το ρελέ..

..απλά δεν ξέρουμε τι άλλη ζημιά μπορεί να έχει προκληθεί.. εάν το πετάλι το έχετε για πέταμα, ίσως θα άξιζε να ξεκολλήσεις το ρελέ να δεις αν δουλεύει, ή/και να ψάξεις γύρω του να δεις από που έρχεται η τροφοδοσία και που πάει.. στην χειρότερη ίσως και να μπορούσεα να παρακάμψεις το ρελέ.. δεν έχετε τίποτα να χάσετε νομίζω..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Melman4

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #14 στις: 16/05/12, 18:45 »
ευχαριστω τους hot sause και zoey για τις απαντησεις τους και την αναπτυξη του θεματος,ευχαριστω παιδια!οπως και τον james που εφαγε ολο το τρεξιμο!θελω ιδιαιτερα να ευχαριστησω τον ανδριανο!να σαι παντα καλα ανθρωπε εσυ και οσοι σαν εσενα,σε πεισμα των καιρων και της αισχροκερδιας,μοιραζονται τις γνωσεις τους πανω στην μουσικη χωρις κανενα χρηματικο κερδος και νοιαζονται για τους συνανθρωπους τους!εχεις τον σεβασμο μου και μακαρι να εισαι παντα καλα και υγιυς ωστε να μαθαινουμε και μεις οι ασχετοι και αφελεις που πρωτα αγοραζουμε 15 πεταλια και μετα μαθαινουμε να τα χρησιμοποιουμε και καταλαβαινουμε την λειτουργια τους!το πεταλι φτιαχτηκε!!!!!!ο λογος που σε ευχαριστω δημοσια οπως και τα υπολοιπα παιδια που βοηθησαν,εκτος της βοηθειας σου,ειναι οτι ειμαι σε μια περιοδο οπως και ολος ο κοσμος που σκεφτομαι να βαλω ακομα και την βενζινη για να παω στην δουλεια!το πεταλι εχει και συναισθηματικη αξια και ειδικα αυτην την στιγμα δεν ειχα να το αντικαταστησω.και το χρειαζομουν αμεσα.το προβλημα πιθανοτατα δημιουργηθηκε απο την πολικοτητα,το βυσμα του συγκεκριμενου τροφοδοτικου καμια φορα μενει πανω στο πεταλι γιατι ειναι αποσπωμενο.το πιθανοτερο ειναι να το εβαλα αναποδα!ηταν ακριβως η βλαβη που ειπες και αν και υπηρχαν καποιοι πονηροι τεχνικοι...λογω του οτι γνωριζαμε ηδη την βλαβη και δεν δειξαμε στον τεχνικο ασχετοι,παρολο που ειμαστε,γλυτωσαμε πολλα λεφτα.το εφτιαξε μονο με 8 ευρω!!!!!ευτυχως ο ηχος δεν αλλοιωθηκε καθολου.ευχαριστω ολους σας αλλη μια φορα.καλη συνεχεια!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #15 στις: 16/05/12, 18:50 »
ο ορισμός της αλληλοβοήθειας αυτό το θέμα.....αλλά και του ωραίου φορουμίτη για τον Melman4....

adr1anos έγραψες πάλι....

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #16 στις: 16/05/12, 20:26 »
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, Melman4, χαίρομαι που φτιάχτηκε και τόσο φθηνά μάλιστα.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #17 στις: 16/05/12, 21:41 »
Χαίρομαι κι εγώ για το happy end. Αν σου περισσέψουν μερικά Ευρώ ΄ψώνισε ένα One Spot (Visual Sound) να ησυχάσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #18 στις: 17/05/12, 00:09 »
ωρες ωρες σκεφτομαι οτι χωρις τον adr1nos το φορουμ θα ηταν πολυ πιο φτωχό...
απο την αλλη χαιρομαι για το γεγονος πως ενα τετοιο θεμα ανεπτύχθη χωρις κανενα ίχνος ειρωνείας η στασης τα ξέρω ολα οπως συμβαίνει σε αλλα φορα(γενικα μιλαω)
happy end...μια χαρα   
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Melman4

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με το hardwire tl-2
« Απάντηση #19 στις: 17/05/12, 09:02 »
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, Melman4, χαίρομαι που φτιάχτηκε και τόσο φθηνά μάλιστα.
χωρις την βοηθεια σου ακομα θα ψαχνομασταν γι αυτο και το οτι σε ευχαριστησα ηταν το λιγοτερο ανδριανε.
ωρες ωρες σκεφτομαι οτι χωρις τον adr1nos το φορουμ θα ηταν πολυ πιο φτωχό...
απο την αλλη χαιρομαι για το γεγονος πως ενα τετοιο θεμα ανεπτύχθη χωρις κανενα ίχνος ειρωνείας η στασης τα ξέρω ολα οπως συμβαίνει σε αλλα φορα(γενικα μιλαω)
happy end...μια χαρα   
ετσι ειναι και το forum γενικοτερα με εχει βοηθησει παρα πολυ!
Χαίρομαι κι εγώ για το happy end. Αν σου περισσέψουν μερικά Ευρώ ΄ψώνισε ένα One Spot (Visual Sound) να ησυχάσεις ;)
εχω φτιαξει ηδη ενα petalboard(θα δειξει αν αντεξει στις μεταφορες :P )και περιμενω απο thomman το harley benton τροφοδοτικο μαζι με καποια πεταλια.αυτος ηταν και ο λογος που δεν ειχα να φτιαξω το πεταλι.ειχα δωσει ολα τα χρηματα στην παραγγελια δυο μερες πριν χαλασει.υπηρχαν και καλυτερα τροφοδοτικα αλλα διαλεξα αυτο λογω τιμης και οταν μαθω να τα χρησιμοποιω σωστα θα παρω ενα ακριβοτερο.οποτε το παλιο θα φαει πεταμα :) .

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
73 Απαντήσεις
30093 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/11, 11:26
από Heavy metal!!!
digitech hardwire test

Ξεκίνησε από Snowy Εφέ

5 Απαντήσεις
3233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/09, 12:39
από Snowy
14 Απαντήσεις
5771 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/09, 12:46
από Ogun-Sotis
12 Απαντήσεις
5357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/09, 16:49
από ggeorgios
2 Απαντήσεις
3078 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/10, 16:26
από kaloferis
11 Απαντήσεις
4714 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/10, 10:06
από m@ster k@frer
3 Απαντήσεις
2707 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/10, 12:50
από Nikolas66
30 Απαντήσεις
9464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/11, 20:07
από ESPfan
3 Απαντήσεις
2262 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/11, 11:49
από hot_sauce (φλουτσ)
19 Απαντήσεις
5263 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/12, 22:50
από Xtasy