Αποστολέας Θέμα: Warmoth Custom guitar project  (Αναγνώστηκε 17001 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Warmoth Custom guitar project
« στις: 21/03/08, 09:24 »
Επειδη εδω και 2 εβδομαδες ξεκινησα ενα project Warmoth guitar κι επειδη φανταζομαι οτι ισως το θεμα να ενδιαφερει αρκετους που σκεφτονται μια τετοια λυση για τις αναγκες τους, ειπα να ξεκινησω αυτο το thread για τετοια projects. Καλο θα ειναι να λεμε λεπτομερειες, να ανεβαζουμε φωτογραφιες και ισως και να λεμε και ενα γενικο κοστος. Εγω μετα απο πολυ ψαξιμο, καταλαβα οτι δεν μπορουσα να βρω μια κιθαρα ετσι ακριβως οπως την ηθελα απο καποια εταιρεια, και οσες εβρισκα που ηταν αρκετα κοντα σε αυτο που ηθελα, ηταν πολυ ακριβες που δεν δικαιολογουσαν την τιμη τους κατα την γνωμη μου.
Ξεκιναω λοιπον με το δικο μου project. Θα την ονομασω Darkocaster  :P
Πριν 2 βδομαδες και μετα απο αρκετα ψαξιμο στο site της Warmoth (και οχι μονο), βρηκα το σωμα που εψαχνα: Κλασσικο σχημα stratocaster αλλα χωρις pickguard (με back routing), θεση για 2 humbuckers (πανω στο ξυλο κατευθειαν αλα wolfgang), routing για non recessed floyd rose tremolo, 1 θεση για volume pot (push/push coil split) και 1 για διακοπτη επιλογης 3θεσιο και βεβαια "φαγωμενο" το neck απο κατω για ευκολη προσβαση στα τελευταια ταστα. Απο κει και περα, ηθελα σωμα απο alder και για looks ηθελα οπωσδηποτε κατι σε bookmatched highly figured maple quilt top.
Eτσι λοιπον κατεληξα σε ενα σωμα που εχει ολα τα παραπανω χαρακτηριστικα και απο χρωμα εχει φυσικο του ξυλου απο πανω (που ειναι το quilt top) και μαυρο γυαλιστερο απο πισω/πλαϊ.
Το επομενο πραγμα που εψαξα να βρω (αυτο απο ebay για ευνοητους λογους) ηταν 2 humbuckers απο USA Wolfgang.
Αφου βρηκα και αυτους το επομενο βημα ηταν ο λαιμος της κιθαρας.
Εδω μια σημειωση: Αν δεν υπαρχει κατι που να θελετε ετοιμο στο site της warmoth, μπορειτε να το παραγγειλετε, αλλα υπαρχει μια περιοδο αναμονης μεχρι και 3 μηνες για να φτιαχτει. Με αυτο υποψην να πω τι εψαχνα εγω:
Λαιμο με highly figured birdseye maple και fretboard απο ακριβως το ιδιο κομματι. Ηθελα σχημα headstock ή Kramer banana (κλασσικο Van Halen απο παλια, μιας και ουσιαστικα ηθελα μια τετοια κιθαρα να φτιαξω) ή Fender stratocaster CBS era (το μεγαλο headstock).
Ηθελα ταστα 6105 stainless steel και back contour εψαχνα ειτε για wolfgang ή για standard thin. Τελος ηθελα η ταστιερα να εχει compound radius (10"  στο πρωτο ταστο, 16" στο 18ο ή καπως ετσι).
Τελικα βρηκα (μετα απο αρκετη αναμονη) αυτο που εψαχνα. Λαιμος/ταστιερα με highly figured birdseye maple, Κramer headstock, ταστα επιλογης μου (6105 ss), compound radius 10"-16", standard thin back contour και φυσικα routing για floyd rose (R2) που να δενει μονο απο πανω και οχι με διαμπερες τρυπες στον λαιμο. Εννοειται το scale 25.5" και το heel για κλασσικη stratocaster. A και οσο για το finish, clear satin...
To σωμα ηρθε εχθες (πραγματικα αξιζε τα λεφτα του, ειναι απιστευτο, σχεδον 3d και ελαφρυ με τελεια routings παντου) και οι μαγνητες πριν 5 μερες. Τον λαιμο προχθες τον παρηγγειλα οποτε σε κανα 2 βδομαδες λογικα θα τον εχω.
Απο κει και περα, επομενα βημα ειναι η αγορα καινουριου Floyd rose original tremolo (chrome) και κλειδιων (επισης chrome οπως και γενικα ολο το hardware), 1 volume knob μεταλλικο και διακοπτη/βυσμα.
Κατοπιν η κιθαρα θα παει για... συναρμολογηση και θελω να πιστευω οτι ολα θα ειναι ετοιμα μεχρι τελος της ανοιξης...

Φωτογραφιες προς το παρον δεν εχω, μολις μπορεσω και βγαλω με εναν φιλο μου που εχει ψηφιακη, θα ανεβαζω σε διαφορα σταδια του project.

Αυτα απο μενα μεχρι στιγμης...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #1 στις: 21/03/08, 09:37 »
Πολύ καλή ιδέα η δημιουργία αυτού του thread φίλε μου! Όταν μπορέσεις ανέβασε και φωτογραφίες! ;)

Πόσο σου έχει στοιχίσει μέχρι στιγμής;;

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #2 στις: 21/03/08, 10:01 »
Μπράβο! όντως το πόσο θα κοστίσει είναι ένα θεματάκι που ενδιαφέρει και μένα. Εχω και μια ερώτηση σαν πιο ασχετος. όσον αφορά την ταστιέρα, τις διαστάσεις της, υπάρχει κανένα site να τις εξηγεί; εννοώ πάχος πλάτος είδος τάστων κλτ. Και φυσικά το θέμα συμβατότητας με το σώμα πως το σιγουρεύεις;
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #3 στις: 21/03/08, 12:31 »
Θα πω το κοστος στο τελος του project για να μην παρασυρθει καποιος απο "προωρα συμπερασματα".
Οσο για ταστιερες και αλλα ενδιαφεροντα θεματα, τα λεει ολα στο site της Warmoth.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος V.P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #4 στις: 21/03/08, 12:40 »
παντως το θεμα ειναι να περιμενεις μεχρι να βρεις αυτο που ψαχνεις στο showcase....και μολις το βρεις να το παρεις...εγω π.χ. θελω maple μπρατσο tinted με satin finish πισω και gloss μπροστα και απο πριν κανα 3μηνο που ειχα δει δν εχω ξαναδει ....περιμενω ομως!!!;D

και για τις παραγγελιες : στειλτε μειλ με custom δουλεια!!! θα παρετε απαντηση για εξωπραγματικο χρονο αναμονης....



Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #5 στις: 21/03/08, 12:47 »
Κι εγω ετσι εκανα για τον λαιμο... Περιμενα μεχρι να "εμφανιστει" αυτος που εψαχνα και τελικα τον πετυχα. Με το που τον ειδα κατευθειαν τον τσιμπησα  ;)
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #6 στις: 21/03/08, 15:40 »
Για τα θεματα συμβατοτητας, φανταζομαι εννοεις να δενει στο heel o λαιμος, νομιζω η warmoth και η rockinger εγγυωνται οτι χρησιμοποιουν ακριβως την τυποποιση της Fender, αρα δεν τιθεται θεμα, τουλαχιστο για στρατ οργανα. Αν ψαχνεις κατι αλλο, πχ καποιο βιδωτο Λεσπολι (μπλιαχ), τοτε το καλυτερο ειναι να τα παρεις ολα απο το ιδιο μαγαζακι.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #7 στις: 05/05/08, 12:54 »
Update: Ο λαιμος ηρθε και ειναι πραγματικα πολυ καλος και οπως τον ηθελα (αν και τελικα προτιμησα να χρησιμοποιησω R2 nut για το floyd rose που εφαρμοζει με neck through τρυπες και οχι απλα πλατφορμα πανω στο λαιμο). Απο κει και περα, πηρα original floyd rose (made in Germany) και φυσικα το R2 nut και καποιες ψιλοβελτιοσουλες για αυτο. Συγκεκριμενα, αγορασα ενα μεγαλο χαλκινο (απο χαλκο για καμπανες) sustain block που αντικαθιστα το "μαμα" sustain block και απο οτι λενε πολλα reviews κανει πιο ζωντανη την κιθαρα και δινει αρκετο sustain. (παραδειγμα κιθαρας που εχει απο "μαμα" αυτη την βελτιωση, ειναι και η fankestrat που κυκλοφορει τωρα απο συνεγασια EVH και Fender). Αυτο για να τοποθετηθει θα χρειαστει μερικη αποσυναρμολογηση του τρεμολο, πραγμα που θα κανει ο μαστορας που θα την παω. Αλλη βελτιοσουλα ειναι ενα συστηματακι της schaller που λεγεται claw και στην ουσια ειναι ενα πολυ καλο gadget που αντικαθιστα το απλο συστημα 2 βιδες πανω στο ξυλο στην κοιλοτητα του τρεμολο, πανω στις οποιες υπαρχει ενα λαμαρινακι απο το οποιο γατζωνονται τα ελατηρια για το τρεμολο. Αυτο ειναι λοιπον ενας εξυπνος μηχανισμος που βιδωνει κατω στο σωμα της κιθαρας (οπως την κοιταμε αναποδα) και εχει ενα συστημα με alen που επιτρεπει την ταυτοχρονη αυξομειωση της αποστασης των ελατηριων με το γυρισμα ενος alen. Επισης προσθετει πολυ καλυτερη πιστευω "ευσταθεια" και αντισταση στις τασεις των χορδων μιας και μετα την τοποθετηση του, η πιεση που ασκειται πανω στις βιδες απο τα ελατηρια ειναι μικροτερη μιας και πλεον οι βιδες δεν μπαινουν στο σωμα της κιθαρας με την ιδια φορα (οριζοντια) που τραβανε τα ελατηρια, αλλα καθετα.
Τελος, αγορασα κι ενα d-tuna το οποιο ειναι ενας εξυπνος μηχανισμος που επιτρεπει με το γυρισμα ενος μικρου μοχλου (σαν προεκταση στο 1ο saddle του floyd rose) να ριχνεις την Ε (μπασσο) χορδη απο Ε σε D και ξανα σε E οποτε θες εσυ, χωρις να ξεκουρδιζεται καθολου η κιθαρα κατα τα αλλα. Φυσικα αυτο προϋποθετει οτι η κιθαρα εχει floyd rose και οτι δεν ειναι floating (για λογους ξεκουρδισματος οταν ριχνεις εναν τονο την Ε).
Επομενο βημα, αναζητηση του μαστορα που θα κανει την συναρμολογηση...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #8 στις: 05/05/08, 14:33 »
Παράθεση
Επομενο βημα, αναζητηση του μαστορα που θα κανει την συναρμολογηση...

Σ αυτον που συναρμολογησε τον Αστυνομο Σαινη απευθυνθηκες? Νομιζω ειναι οτι πρεπει για την περιπτωση σου... ;D

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #9 στις: 05/05/08, 17:13 »
Βασικα σκεφτομουν τον Dr Frankenstein (χεχε) αλλα μιας και απεβιωσε...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #10 στις: 11/05/08, 12:49 »
Φίλε μου νομίζω πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να απευθυνθείς στον κ. Οικονομάκη της Enigma και δεν θα το μετανοιώσεις...αν βέβαια αντέχεις την αναμονή!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #11 στις: 12/05/08, 16:29 »
Το παιδι αν ειδες ειπε οτι θελει κατι οικονομικο να φτιαξει, με την προταση σου ξεφευγει πολυ...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #12 στις: 12/05/08, 16:45 »
Μπα κι εγω για Οικονομακη σκεφτομουν απο την αρχη, απλα την αναμονη σκεφτομουν... Τελικα ομως πηρα σημερα τηλεφωνο και εκλεισα "ραντεβου" και πλεον ειμαι σε αναμονη για να ερθει η σειρα μου σε κανα 7αρι βδομαδες... Ας ειναι, απο οσο εχω δει απο δουλειες του θα αξιζει η αναμονη...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #13 στις: 12/05/08, 17:38 »
Το παιδι αν ειδες ειπε οτι θελει κατι οικονομικο να φτιαξει, με την προταση σου ξεφευγει πολυ...

Μα ο Οικονομακης δεν ειναι ακριβος...
Εκει γυρω που κυμαινονται ολοι οι μαστορες βρισκεται...

Αποσυνδεδεμένος V.P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #14 στις: 01/07/08, 12:22 »
τι εγινε τελικα???? ναι ειμαι περιεργος :D

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #15 στις: 01/07/08, 17:48 »
Μεσα στον Ιουλη εχω ραντεβου για συναρμολογηση. Μολις γινει θα βγαλω φωτογραφιες και θα ανεβασω μαζι με review.  ;)
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #16 στις: 01/07/08, 18:18 »
Ωραία... Περιμένουμε φώτοζ/ριβιού! ;)

Αποσυνδεδεμένος Αύγουστος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Άντρας
  • STRATOCASTER ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
    • Προφίλ
    • Στάθης Δρογώσης Unofficial
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #17 στις: 01/07/08, 23:15 »
Μεσα στον Ιουλη εχω ραντεβου για συναρμολογηση. Μολις γινει θα βγαλω φωτογραφιες και θα ανεβασω μαζι με review.  ;)

Άντε με το καλό να τελειώσεις να πάρουμε κ εμείς σειρά  :P
" Ο Θεός κινεί τον παίκτη κι αυτός το πιόνι.
  Μα ποιος Θεός πίσω απ' το Θεό το νήμα υφαίνει;"

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #18 στις: 21/07/08, 23:06 »
Λοιποοον.....
Σημερα πηρα ετοιμη την κιθαρα στα χερια μου  ;D ;D ;D
Η συναρμολογηση και setup εγινε στον Οικονομακη που θα θελα να ευχαριστησω για τον αψογο επαγγελματισμο του και την πραγματικα τελεια δουλεια που εκανε. Η κιθαρα εγινε πολυ καλυτερη απο οσο μπορουσα ποτε να φανταστω!
Τα κομματια δεσανε πολυ καλα μεταξυ τους και το αποτελεσμα ηχητικα ειναι πραγματικα πολυ καλο ειτε ακουστικα ειτε πανω σε ενισχυτη.
Η κιθαρα ειναι πολυ ευκολοπαιχτη, παρολο που μολις βγηκε απο το χειρουργειο. Σε λιγους μηνες/κανα χρονο απλα θα ειναι απαιχτη!
Το συνολικο κοστος μαζι με την συναρμολογηση/setup εφτασε κοντα στα 1200€. Σε αυτο βεβαια "βοηθησε" το γεγονος οτι εβαλα αρκετα aftermarket πραγματακια που λιγο το ενα, λιγο το αλλο ανεβασανε συνολικα το κοστος αλλα πραγματικα αξιζανε μεχρι τελευταιας δεκαρας.
Η κιθαρα παιζει πολυ καθαρα ακομα και με παραμορφωση, ολες οι νοτες ακουγονται πεντακαθαρα, αρμονικες βγαινουν πανευκολα και ακομα και με full παραμορφωση και ολοκληρες συγχορδιες ματζορε, μινορε κτλ ολες οι νοτες ακουγονται θαυμασια με ενα πολυ ωραιο και καθαρο ηχο.
Νομιζω οτι σε αυτο επαιξε πολυ ρολο το κορυφαιο setup που εκανε ο Οικονομακης, αλλα και οι μαγνητες που αποδειχτηκαν πραγματικα πολυ καλοι, πολυ καλυτεροι απο οσο περιμενα να πω την αληθεια. Ειναι τρελο, αλλα με καργα (για τα μετρα μου) παραμορφωση και μονο με το volume της κιθαρας, ο ηχος καθαριζει παρα πολυ, κραταει απιστευτα τις δυναμικες και μαζι με το split των διπλων η κιθαρα ακουγεται σαν strat (καλυτερα απο μια original strat που εχω  ;D).
Ενδεικτικα, με τον vetta που την δοκιμαζα για τουλαχιστον κανα 2ωρο, με εναν ηχο μονο επιλεγμενο στον ενισχυτη και παιζοντας με το volume και το split, επαιξα ΑΝΕΤΑ απο ACDC και Van Halen μεχρι whitesnake, ozzy, maiden, SRV, dire straits και Led Zeppelin!
Οσων αφορα την εμφανιση... απλα ειμαι ερωτευμενος!!!
Φωτογραφιες θα ανεβασω απο αυριο οταν μπορεσω να βρω χρονο να βγαλω φωτο με μια δανεικη ΨΦ και θα ανεβασω.
Για οποια πληροφορια παραπανω θελει καποιος που ενδιαφερεται για τετοιο εγχειρημα, ας απαντησει εδω και θα βοηθησω οσο μπορω.
Ακομα μια φορα, θελω να ευχαριστησω τον Οικονομακη, πιστευω τον καλυτερο τεχνιτη στον τομεα του, τουλαχιστον στην Αθηνα.
Αυτα για τωρα!
Φωτογραφιες, λιγο υπομονη και θα δειτε συντομα!
« Τελευταία τροποποίηση: 21/07/08, 23:08 από Johnie Darko »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #19 στις: 21/07/08, 23:42 »
Μεγειές!! Καλορίζικη, καλόπαιχτη, και στις δικές μας!! :P

Εννοείται ότι θέλουμε φώτοζ...

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #20 στις: 21/07/08, 23:43 »
Καλοριζικη!!! :) περιμενουμε φωτος!!!
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #21 στις: 22/07/08, 02:14 »
Πέρασα από τον Πάνο σήμερα καθώς την ρύθμιζε και σκεφτόμουνα "τι ωραία κιθάρα"... Το βράδυ κατάλαβα οτι ήταν η δικιά σου!  ;D

Μεγειά φιλε μου! Δεν έτυχε να την ακούσω καθόλου αλλά απο εμφάνιση σκίζει...

Καλόπαιχτη και καλορίζικη!

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #22 στις: 22/07/08, 12:52 »
Αντε ρε Γιαννη, κατεβασε καμια φωτο, εχω ψηθει απο το ολο story...

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: Warmoth Custom guitar project
« Απάντηση #23 στις: 22/07/08, 12:54 »
Αντε ρε Γιαννη, κατεβασε καμια φωτο, εχω ψηθει απο το ολο story...

Kι εμείς φωτό περιμένουμε.... να πάρουμε καμμιά ιδέα.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
32 Απαντήσεις
15211 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/06, 03:33
από Arg0
16 Απαντήσεις
8057 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/07, 17:59
από MechMech
24 Απαντήσεις
9124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/08, 15:01
από Jezus
25 Απαντήσεις
10788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/08, 00:23
από Panagiotisrx7
55 Απαντήσεις
17441 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/08, 21:11
από petros1992
8 Απαντήσεις
3619 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/08, 13:13
από georggge46
14 Απαντήσεις
5160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/09, 16:46
από a7xjoey
2 Απαντήσεις
2011 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/10, 17:53
από piro
1 Απαντήσεις
2392 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/12, 19:47
από Απόλλων
14 Απαντήσεις
8360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/14, 16:04
από Kosthrash