Αποστολέας Θέμα: Παναθηναϊκος  (Αναγνώστηκε 135920 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παναθηναϊκος
« στις: 11/11/07, 23:07 »
Αφήστε τα σχόλιά σας για την φετινή πορεία του Παναθηναϊκού...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #1 στις: 11/11/07, 23:28 »
Στο μπάσκετ θα πω ότι απλά θέλουν ακόμα λίγο χρόνο για να αποδόσουν αυτά που μπορούν οι συγκεκριμένοι παίκτες και για να δέσουν σαν ομάδα... Οι περισσότεροι λόγο ευρομπάσκετ είναι κουρασμένοι πχ διαμαντιδης...
Πιστεύω ότι μετά τα χριστούγεννα η ομάδα θα ζωγραφίζει... Όσο για τη euroleague πιστεύω ότι εύκολα ή δύσκολα θα φτάσουμε στο φιναλ4 και από κει και πέρα παίζει ρόλο και η τύχη...


Τώρα στο ποδόσφαιρο, δεν μπορώ ακόμα να πω ότι έχουμε φτιάξει ομαδάρα.... Ο πεσέιρο φένεται να κάνει καλή δουλεια, αλλά έχουμε ακόμα...
Για το ουεφα το ότι θα περάσουμε στα νοκ αουτ παιχνίδια είναι σχεδόν σίγουρο... Το θέμα είναι όμως να προχωρήσουμε και παραπέρα.... Εγώ θα είμαι ευχαριστημένος αν φτάσουμε τουλάχιστον στους 8.....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #2 στις: 12/11/07, 03:11 »
ποδοσφαιρο: νομιζω οτι οπως καθε χρονο ο παο θα ξεφουσκωσει, κλαταρει, πειτε το οπως θελετε, και δε θα κανει πολλα στο τελος
μπασκετ: θα παρει παλι το πρωταθλημα οπως καθε χρονο
αρα θα ειναι μια απο τα ιδια  ;) δηλαδη πικρα  ;D

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #3 στις: 21/02/08, 18:41 »
Άντε, 20 λεπτά για να αρχίσει το match!! :D Παρόλο που φαίνεται εύκολο παιχνίδι, προσωπικά το φοβάμαι πολύ.. ::)

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #4 στις: 21/02/08, 20:12 »
"Φαίνεται εύκολο"?!

Από που ακριβώς προκύπτει αυτό το συμπέρασμα περί φαινομενικότητας; (και το γράφω μάλιστα ενώ το σκορ είναι 1-0 υπέρ του Παναθηναϊκού)

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #5 στις: 21/02/08, 20:33 »
Προκύπτει απ το 0-0 που φέραμε εκτός έδρας... ::)

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #6 στις: 21/02/08, 20:51 »
Tελικά δυστυχώς για τον Παναθηναϊκό δεν ήταν εύκολο...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #7 στις: 21/02/08, 20:53 »
Το σχολιο μου: Κρίμα που έχασε τους πολύτιμους βαθμούς η ελλάδα και ειδικά από την σκωτσέζικη rangers..
στεναχωρήθηκα, ναι.. :P
Μια ομάδα πρέπει να ξέρει τι να κάνει όταν προηγείται με 1-0 και παίζεται η πρόκριση στα επόμενα 10 λεπτά..

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #8 στις: 21/02/08, 20:54 »
Η rangers ηταν καλυτερη ομαδα. Ο παναθηναικος κι εδω και στο πρωτο ματς αμυνοταν. Νομιζω δικαια αποκλειστηκε.
Ισως και να ηθελε να αποφυγει τα 4-0 και 5-0 της Βερντερ..
Αντε ρε ΑΕΚ κανε κανα θαυμα
« Τελευταία τροποποίηση: 21/02/08, 20:55 από Vampovorator »

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #9 στις: 21/02/08, 20:55 »
Έλεος ρε γμτ!!!

2 φάσεις έκαναν όλες κι όλες, 2 φάσεις!!! :o :( Σίγουρα το αποτέλεσμα δε μας άξιζε... >:(

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #10 στις: 21/02/08, 20:55 »
Η rangers ηταν καλυτερη ομαδα. Ο παναθηναικος κι εδω και στο πρωτο ματς αμυνοταν. Νομιζω δικαια αποκλειστηκε.
Ισως και να ηθελε να αποφυγει τα 4-0 και 5-0 της Βερντερ..
ό,τι να ναι...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #11 στις: 21/02/08, 21:01 »
Παλι απογοητευση..Καλα τα ελεγε ο Αντωνιου!Το κεντρο που ηταν?Ο ΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ????ΟΕΟ?Καλα μην μιλησω για Νιλσον...απλα..ας εχει χαρη ππυ δεν υπαρχει και αλλος..οταν ξεκινας 2ο ημιχρονο εμ τετοιες προυποθεσεις ε τι αλλο θελαμε...Για τον Ποστιγκα ειναι νωρις να μιλησουμε ε?Καλα αφηστε το...προς το παρον :-\ ??? >:(
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #12 στις: 21/02/08, 21:18 »
Ελάτε παιδιά,

Cheer up!!! :D :) Μπάλα είναι!

Όντως τελικά αποδείχθηκε ότι οι 2 ομάδες ήταν ισοδύναμες και πέρασε στις λεπτομέρειες η Rangers.. Αλλά και να πέρναγε ο ΠΑΟ, τι θα κατάφερνε στον επόμενο γύρο; Φέτος δεν κάναμε τα γνωστά μας ευρωπαϊκά παιχνίδια και πάθαμε ότι πάθαμε.. Επιφυλασόμεθα για του χρόνου όταν θα έρθουν 2-3 καλοί παίχτες..

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #13 στις: 21/02/08, 21:21 »
Ελάτε παιδιά,

 Επιφυλασόμεθα για του χρόνου όταν θα έρθουν 2-3 καλοί παίχτες..
Eπιτελους και ενα αστειο που δεν περιλαμβανει τον Μακη..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #14 στις: 21/02/08, 21:22 »
Vamponovator άμα περιμένεις από μας το θαύμα σώθηκες...αν καταφέρουμε να περάσουμε τη χέταφε θα ναι από σπόντα ή κωλοφαρδία...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #15 στις: 21/02/08, 21:39 »
Ελάτε παιδιά,

 Επιφυλασόμεθα για του χρόνου όταν θα έρθουν 2-3 καλοί παίχτες..
Eπιτελους και ενα αστειο που δεν περιλαμβανει τον Μακη..
Φροντίζω να έχω ποικιλία στο ρεπερτόριο των αστείων μου ;D..

Σοβαρά τώρα, δεν είναι απίθανο να φέρει 2-3 καλούς παίχτες.. Πρόσεξε, δεν είπα μεγάλους και ακριβούς όπως κάνει ο Ολυμπιακός (άραγε ο Μπελούτσι θα τους βγει ή θα τα κλαίνε τα μαρούλια?).. Άλλωστε και ο Βαζέχα, μικρός και άσημος ήταν όταν πρωτοήρθε Ελλάδα..

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #16 στις: 21/02/08, 21:46 »
(άραγε ο Μπελούτσι θα τους βγει ή θα τα κλαίνε τα μαρούλια?)..
Μην με τσιγκλάς γιατί τρέμει το στομάχι μου.....

Σε παρακαλώ πάντως!!! ο ΠΑΟ έφερε ΠΟΣΤΙΓΚΑ!!(δανεικος αλλα δεν πειραζει ισα ισα γλιτωνουν και λεφτα) ΜΑΝΟΥΤΣΟ!!!(και αυτος δανεικος αλλα ουτε αυτο πειραζει σιγα) Σπυρόπουλο (η μόνη σωστή μεταγραφή, αν και του βγήκε λίγο πιο ακριβή από ότι θα έπρεπε)
Και ας μην ξεχνάμε και τον Ιβανσιτς(δανεικός δεν είναι και αυτός?)
 ;D ;D
(σορι αμα κάνω λάθος σε κάποιο απο τα παραπάνω επιφυλλάσομαι  :))

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #17 στις: 21/02/08, 22:08 »
Ελάτε παιδιά,

 Επιφυλασόμεθα για του χρόνου όταν θα έρθουν 2-3 καλοί παίχτες..
Eπιτελους και ενα αστειο που δεν περιλαμβανει τον Μακη..
Φροντίζω να έχω ποικιλία στο ρεπερτόριο των αστείων μου ;D..

Σοβαρά τώρα, δεν είναι απίθανο να φέρει 2-3 καλούς παίχτες.. Πρόσεξε, δεν είπα μεγάλους και ακριβούς όπως κάνει ο Ολυμπιακός (άραγε ο Μπελούτσι θα τους βγει ή θα τα κλαίνε τα μαρούλια?).. Άλλωστε και ο Βαζέχα, μικρός και άσημος ήταν όταν πρωτοήρθε Ελλάδα..
Δεν ειναι απιθανο αλλα απο ποτε εχει να γινει αυτο..Σκεψου..και 2-3 μαζεμενοι...
Και στη τελικη 2-3 καλους εχουμε και τωρα..ας πουμε Ιβανσιτς,Σαλπιγγιδης και Μορις..Τους θεωρω πολυ καλους..τωρα αν εννοεις αν φερει αλλους 2-3 καλους και τους κανει 5-6 το δεχομαι ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #18 στις: 21/02/08, 22:24 »
Ελάτε παιδιά,

 Επιφυλασόμεθα για του χρόνου όταν θα έρθουν 2-3 καλοί παίχτες..
Eπιτελους και ενα αστειο που δεν περιλαμβανει τον Μακη..
Φροντίζω να έχω ποικιλία στο ρεπερτόριο των αστείων μου ;D..

Σοβαρά τώρα, δεν είναι απίθανο να φέρει 2-3 καλούς παίχτες.. Πρόσεξε, δεν είπα μεγάλους και ακριβούς όπως κάνει ο Ολυμπιακός (άραγε ο Μπελούτσι θα τους βγει ή θα τα κλαίνε τα μαρούλια?).. Άλλωστε και ο Βαζέχα, μικρός και άσημος ήταν όταν πρωτοήρθε Ελλάδα..
Δεν ειναι απιθανο αλλα απο ποτε εχει να γινει αυτο..Σκεψου..και 2-3 μαζεμενοι...
Και στη τελικη 2-3 καλους εχουμε και τωρα..ας πουμε Ιβανσιτς,Σαλπιγγιδης και Μορις..Τους θεωρω πολυ καλους..τωρα αν εννοεις αν φερει αλλους 2-3 καλους και τους κανει 5-6 το δεχομαι ;D
Εννοείται ότι αυτοί που ανέφερες είναι καλοί.. Εγώ εννοούσα (και φραστικό λάθος μου αν δεν φάνηκε) ότι θέλουμε άλλους 2-3 καλούς παίχτες σε θέσεις που χρειάζονται.. Δηλαδή 2 πλάγιους μπακ και έναν αντι-Καραγκούνη (επιτελικό χαφ).. Στην κεντρική άμυνα και στην επίθεση δεν νομίζω ότι χρειάζονται προσθήκες (εφόσον δεν φύγει ο ΠΑΠ), ενώ και στο ανασταλτικό κέντρο δεν τα πάμε και άσχημα (ο Μάτος μορφή, ο Τζιώλης θετικός και ο Σιμάο ανερχόμενος).. Πρόβλημα υπάρχει στα άκρα και στην ανάπτυξη.. Εντωμεταξύ ο Πεσέ πρέπει να αρχίσει να εμπιστεύεται και τους μικρούς (Νίνη, Δήμου).. Ο Γκονζάλες μακάρι να ανέβει αλλιώς θα είναι η χειρότερη μεταγραφή του ΠΑΟ σε επίπεδο "τιμή/απόδοση".. Δεν φταίει αυτός που τραυματίστηκε, αλλά η ποδοσφαιρική ιστορία γράφεται από αυτούς που παίζουν και όχι αυτούς που δεν παίζουν..
(άραγε ο Μπελούτσι θα τους βγει ή θα τα κλαίνε τα μαρούλια?)..
Μην με τσιγκλάς γιατί τρέμει το στομάχι μου.....
Θα σας βγει βρε.. Μη φοβάσαι.. Πλάκα έκανα πριν :D.. Απλά οι Αργεντίνιοι θέλουν τουλάχιστον ένα 4μηνο προσαρμογή.. Οι φίλοι του ΠΑΟ θα θυμούνται ένα Αργεντικό εν' ονόματι Γκαλέτο.. Ο συγκεκριμένος (επί Αναστασιάδη -- βοήθεια μας) στις πρώτες εμφανίσεις ήταν να τον κλαις.. Μέσα σε ένα 6μηνο έγινε φοβερός και τρομερός.. Έκοβε, μάρκαρε, μοίραζε, ξεκούραζε.. Όταν έφυγε, πραγματικά είχα στεναχωρηθεί πολύ..

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #19 στις: 21/02/08, 22:29 »
Ελάτε παιδιά,

 Επιφυλασόμεθα για του χρόνου όταν θα έρθουν 2-3 καλοί παίχτες..
Eπιτελους και ενα αστειο που δεν περιλαμβανει τον Μακη..
Φροντίζω να έχω ποικιλία στο ρεπερτόριο των αστείων μου ;D..

Σοβαρά τώρα, δεν είναι απίθανο να φέρει 2-3 καλούς παίχτες.. Πρόσεξε, δεν είπα μεγάλους και ακριβούς όπως κάνει ο Ολυμπιακός (άραγε ο Μπελούτσι θα τους βγει ή θα τα κλαίνε τα μαρούλια?).. Άλλωστε και ο Βαζέχα, μικρός και άσημος ήταν όταν πρωτοήρθε Ελλάδα..
Δεν ειναι απιθανο αλλα απο ποτε εχει να γινει αυτο..Σκεψου..και 2-3 μαζεμενοι...
Και στη τελικη 2-3 καλους εχουμε και τωρα..ας πουμε Ιβανσιτς,Σαλπιγγιδης και Μορις..Τους θεωρω πολυ καλους..τωρα αν εννοεις αν φερει αλλους 2-3 καλους και τους κανει 5-6 το δεχομαι ;D
Εννοείται ότι αυτοί που ανέφερες είναι καλοί.. Εγώ εννοούσα (και φραστικό λάθος μου αν δεν φάνηκε) ότι θέλουμε άλλους 2-3 καλούς παίχτες σε θέσεις που χρειάζονται.. Δηλαδή 2 πλάγιους μπακ και έναν αντι-Καραγκούνη (επιτελικό χαφ).. Στην κεντρική άμυνα και στην επίθεση δεν νομίζω ότι χρειάζονται προσθήκες (εφόσον δεν φύγει ο ΠΑΠ), ενώ και στο ανασταλτικό κέντρο δεν τα πάμε και άσχημα (ο Μάτος μορφή, ο Τζιώλης θετικός και ο Σιμάο ανερχόμενος).. Πρόβλημα υπάρχει στα άκρα και στην ανάπτυξη.. Εντωμεταξύ ο Πεσέ πρέπει να αρχίσει να εμπιστεύεται και τους μικρούς (Νίνη, Δήμου).. Ο Γκονζάλες μακάρι να ανέβει αλλιώς θα είναι η χειρότερη μεταγραφή του ΠΑΟ σε επίπεδο "τιμή/απόδοση".. Δεν φταίει αυτός που τραυματίστηκε, αλλά η ποδοσφαιρική ιστορία γράφεται από αυτούς που παίζουν και όχι αυτούς που δεν παίζουν..
(άραγε ο Μπελούτσι θα τους βγει ή θα τα κλαίνε τα μαρούλια?)..
Μην με τσιγκλάς γιατί τρέμει το στομάχι μου.....
Θα σας βγει βρε.. Μη φοβάσαι.. Πλάκα έκανα πριν :D.. Απλά οι Αργεντίνιοι θέλουν τουλάχιστον ένα 4μηνο προσαρμογή.. Οι φίλοι του ΠΑΟ θα θυμούνται ένα Αργεντικό εν' ονόματι Γκαλέτο.. Ο συγκεκριμένος (επί Αναστασιάδη -- βοήθεια μας) στις πρώτες εμφανίσεις ήταν να τον κλαις.. Μέσα σε ένα 6μηνο έγινε φοβερός και τρομερός.. Έκοβε, μάρκαρε, μοίραζε, ξεκούραζε.. Όταν έφυγε, πραγματικά είχα στεναχωρηθεί πολύ..
Ναι είναι φανερό οτι νομίζει πως είναι ακόμα στην Αργεντινή! Αμα τον είχες δει με τη Τσέλσι, προσπαθούσε να κάνει κολπάκια λες και είναι στην αλάνα της Αργεντινής! Πάντως πρέπει να είναι καλός παίχτης από όσο τον έχω δει στο youtube, και στο παιχνίδι με άρη και πανιώνιο έδειξε πολύ καλά στοιχεία αλλά πρέπει να "κολλήσει" στην ομάδα...

Στο θέμα μας τώρα....

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #20 στις: 21/02/08, 22:39 »
Ναι είναι φανερό οτι νομίζει πως είναι ακόμα στην Αργεντινή! Αμα τον είχες δει με τη Τσέλσι, προσπαθούσε να κάνει κολπάκια λες και είναι στην αλάνα της Αργεντινής! Πάντως πρέπει να είναι καλός παίχτης από όσο τον έχω δει στο youtube, και στο παιχνίδι με άρη και πανιώνιο έδειξε πολύ καλά στοιχεία αλλά πρέπει να "κολλήσει" στην ομάδα...
Συμφωνώ (τον είδα με Τσέλσι) απλά 1 παρατήρηση.. Δεν μπορούμε να εμπιστευόμαστε και πολύ το youtube για κρίσεις παιχτών γιατί με το κατάλληλο μοντάζ μπορώ να φτιάξω και εγώ ένα βιντεάκι που να δείχνει τον Κολομπούρδα Μαραντόνα.. ;D

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #21 στις: 14/05/08, 10:50 »
Πατερας - Βγενοπουλος - Νικας - Γιαννακοπουλοι - Βωβός και δε ξερω και ποιος αλλος..
θα βοηθησει όλο αυτό το ανοιγμα το Παναθηναικό να δει ξανα δοξασμενες μερες ?
το πρωτοσέλιδο της "πρασινης" σημερα, μιλάει για μπάτζετ επόμενης χρονιας ... 30.000.000 eur.
« Τελευταία τροποποίηση: 14/05/08, 10:53 από sehaliah »

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #22 στις: 14/05/08, 11:47 »
Ότι θα βοηθήσει θα βοηθήσει.. Σίγουρα θα δαπανηθούν χρήματα στην ομάδα (κυρίως στο τομέα των μεταγραφών) αλλά η νοοτροπία δεν νομίζω να αλλάξει.. Αυτή η ομάδα πρέπει να αποκτήσει στόφα πρωταθλητή.. Αν την είχε φέτος, δεν θα έχανε το πρωτάθλημα από τον Ραζίνσκι και τον μισό Ηρακλή στα κρίσιμα τελευταία παιχνίδια..

Όσον αφορά τον Βγενόπουλο, επειδή μερικοί τον εμφανίζουν σαν σύγχρονο μεσσία, και επειδή τυχαίνει να γνωρίζω τις πρακτικές του και τη στρατηγική του, έχω να πω ότι μόνο μεσσίας δεν είναι.. Ο στόχος του είναι καθαρός και διπλός.. Πρώτον να κερδίσει όσο το δυνατόν μεγαλύτερο κομμάτι από την πίτα των εσόδων του καινούργιου γηπέδου και δεύτερον να καθιερώσει την τράπεζα του και τον όμιλο του στη συνείδηση των Παναθηναϊκών όπως ο Κόκκαλης με την Ιντρακόμ και τις πρακτικές που εφάρμοσε στο τομέα των προμηθειών του Δημοσίου.. Αν αποκτήσει αυτή τη στήριξη θα μπορεί να "εκβιάζει" το κράτος όπως και όποτε θέλει, γνωρίζοντας ότι ασκεί πίεση στις εκάστοτε κυβερνήσεις με το να τους λέει ρητά ότι αν δεν του κάνουν τα χατήρια, τότε αυτόματα θα χάνεται και η ψήφος μιας μεγάλης μερίδας απολιτίκ Παναθηναϊκών.. Αν ο Βγενόπουλος ήταν μέτοχος πριν κανένα 6μηνο, ο Αλογοσκούφης ουδέποτε θα ψήφιζε το γνωστό νομοσχέδιο περί συμμετοχής μέχρι 20% των ιδιωτών σε κρατικές επιχειρήσεις..

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #23 στις: 15/05/08, 13:15 »
Σίγουρα θα βοηθήσει... Πρώτα απ όλα στην ψυχολογία των παικτών ( φάνηκε σε όλους τους αγώνες των play off μετά την ανακοίνωση του βαρδινογιάννη η αλλαγή )...
Επίσης θα επιστρέψουν οι φίλαθλοι στο γήπεδο ή για να είμαι πιο συγκεκριμένος οι οργανομένοι οπαδοί...
Επίσης θα μπουν αρκετά χρήματα και ίσως κάτι παραπάνω λόγο champions league...
Και ο βαρδινογιάννης δεν θα μπορεί να κάνει ότι θέλει γιατί θα πρέπει να έχει και την στήριξη κάποιον από τους άλλους μετόχους...

Πάντως επικρατεί ένα κλίμα αλλαγής και ενώτητας οπότε ας περιμένουμε λίγο ακόμα για να δούμε τις εξελίξεις...
« Τελευταία τροποποίηση: 15/05/08, 13:18 από sakman »
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #24 στις: 16/05/08, 10:52 »
Απλα μην περιμενετε και θαυματα...με εξαιρεση τους Γιαννακοπουλαιους που εμπρακτα εχουν δειξει την αγαπη τους στην ομαδα οι αλλοι μου φαινονται κορακια...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22356 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
0 Απαντήσεις
2979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia