Αποστολέας Θέμα: Καίγομαι αγορά  (Αναγνώστηκε 2610 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος slash28

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Καίγομαι αγορά
« στις: 05/06/08, 12:54 »
Θα ήθελα να μου δώσουν πληροφορείες όσοι έχουν πραγματοποιήσει αγορά από το ebay. 'Exω 4 ημέρες χρόνο να πραγματοποιήσω μια αγορά μια φανταστικής κιθάρας με καταπληκτικό ήχο . Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αυτός που την πουλάει την έχει μόνο δυο μήνες και την δίνει 1000 με 1500 euro λιγότερα διότι υποστηρίζει ότι εχει gibson black beauty 1957 και ότι δεν μπορει να τις συντηρεί και τις δυο. ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΕ ΛΟΓΙΚΟ Η ΠΑΡΑΛΟΓΟ. Είναι gibson les paul custom 1957 Οχι standard Οχι classic. Και δεύτερο θέλει τα λ7 να τα καταθέσω στο τραπεζικό λογάριασμο του από τι κατάλαβα. Υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσει το λογαριασμό μου και καλά για να πάρει τα χρήματα. Πείτε την αποψη σας ....... Το όργανο πραγματικά φανταστικό!!!!! αλλά κατι μου βρομάει??????
Άμα μου έλεγαν να διαλέξω ανάμεσα σε μια μ*λ*κια και μια κιθάρα θα διάλεγα την κιθάρα , γιατί την παίζεις όποτε θέλεις.
Keep Rock

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Καίγομαι αγορά
« Απάντηση #1 στις: 05/06/08, 13:23 »
Δες ποσο feedback εχει, τι ποσοστο % ειναι θετικο και μετα κανε click πανω στο feedback για να δεις ποσο απο αυτο το feedback το χει σαν seller και ποσο σαν buyer. (αν εχει πχ 100% θετικο feedback, αλλα ειναι ολο απο αγορες που εχει κανει, σημαινει οτι δεν εχει ξαναπουλησει, οποτε δεν ξερεις τι να περιμενεις. Αν ομως ειναι πχ 99% θετικο και εχει κανει καμια 40αρια + πωλησεις σημαινει οτι κατα 99.99% ειναι αξιοπιστος). Εγω θα σου προτεινα αγορα απο ebay μονο εαν ο πωλητης δεχεται paypal. Ειναι το μονο που μπορει σε ενα βαθμο να σε εξασφαλισει αν κατι παει στραβα.
Αν δεις χαμηλο feedback, ή αν εχει πολυ λιγες συναλλαγες (πχ 2-10) και αν οι περισσοτερες συναλλαγες του δεν ειναι σαν πωλητης αλλα σαν αγοραστης, καλυτερα να μην κανεις κινηση. Και κατ' εμε αν δεν δεχεται paypal, μην κανεις τπτ.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Καίγομαι αγορά
« Απάντηση #2 στις: 05/06/08, 15:29 »
σωστα ολα τα παραπανω. η πληρωμη με PayPal δεν σε εξασφαλιζει 100% αλλα ειναι η μοναδικη που παρεχει καποια εγγυηση

και κατι αλλο να θυμασαι: αν στραβωσουν τα πραγματα, εγειρεις απαιτησεις απο το PayPal και δικαιωθεις (καλως εχοντων των πραγματων), τα χρηματα το PayPal θα στα στειλει πισω μετα απο πολλους μηνες...
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καίγομαι αγορά
« Απάντηση #3 στις: 05/06/08, 16:48 »
Θα ήθελα να μου δώσουν πληροφορείες όσοι έχουν πραγματοποιήσει αγορά από το ebay. 'Exω 4 ημέρες χρόνο να πραγματοποιήσω μια αγορά μια φανταστικής κιθάρας με καταπληκτικό ήχο .

Την επαιξες και το διαπιστωσες?//????

Εχει γεμισει το ebay κιθαρες που τις πουλανε επειδη πεθανε η γιαγια τους, επειδη τους χτυπησε το κραχ του 29, επειδη το σερβις των κιθαρων ακριβυνε και δεν μπορει να αλλαοζυν λαδια και στις δυο....................... ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Καίγομαι αγορά
« Απάντηση #4 στις: 05/06/08, 17:04 »
 δωσε link

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καίγομαι αγορά
« Απάντηση #5 στις: 09/06/08, 12:23 »
και κατι αλλο να θυμασαι: αν στραβωσουν τα πραγματα, εγειρεις απαιτησεις απο το PayPal και δικαιωθεις (καλως εχοντων των πραγματων), τα χρηματα το PayPal θα στα στειλει πισω μετα απο πολλους μηνες...

διαφωνώ, όσες φορές έχει τύχει να χρειάζεται να επέμβει το paypal για να αποφανθεί σε claim και να μου δώσει τα λεφτά μου πίσω, έχουν περάσει 5-7 μέρες...τπτ περισσότερο... ;)

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Καίγομαι αγορά
« Απάντηση #6 στις: 09/06/08, 12:35 »
Όπως λένε και τα παιδίά από που έμαθες ότι πρόκειται για τόσο καλό όργανο, άσχετα αν όντως είναι Gibson που όντως είναι γαμ****ρη...Και αν ο τύπος δεν έχει PayPal μακρία για μένα. Πάντως πέρα απ'αυτό εγώ πέτυχα από e-bay μια Kramer 7χορδη συλλεκτική που πραγματικά σπέρνει.

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Καίγομαι αγορά
« Απάντηση #7 στις: 09/06/08, 15:47 »
και κατι αλλο να θυμασαι: αν στραβωσουν τα πραγματα, εγειρεις απαιτησεις απο το PayPal και δικαιωθεις (καλως εχοντων των πραγματων), τα χρηματα το PayPal θα στα στειλει πισω μετα απο πολλους μηνες...

διαφωνώ, όσες φορές έχει τύχει να χρειάζεται να επέμβει το paypal για να αποφανθεί σε claim και να μου δώσει τα λεφτά μου πίσω, έχουν περάσει 5-7 μέρες...τπτ περισσότερο... ;)

μαλλον εισαι τυχερος. εγω περιμενω ηδη περισσοτερες απο 7 ημερες!
μου ειπαν και για περιπτωση που πηγε πανω απο 2 μηνες αφου ολοκληρωθηκε η διεκδικηση
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
4828 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/07, 14:29
από Βραζίλης
Αγορά Equalizer

Ξεκίνησε από Conviction Εφέ

2 Απαντήσεις
3370 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/08, 16:38
από Jezus
45 Απαντήσεις
17514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 22:41
από themos
10 Απαντήσεις
6097 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/08, 23:41
από jonisp1
Boss Gt-10...! Αγορά!

Ξεκίνησε από grmako « 1 2 » Εφέ

34 Απαντήσεις
14705 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/08, 02:14
από m@ster k@frer
3 Απαντήσεις
3135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/08, 13:20
από hammer
2 Απαντήσεις
4107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/08, 14:51
από Stergios Kourou
23 Απαντήσεις
8369 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 18:11
από giannis70
1 Απαντήσεις
3882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/08, 11:54
από Stergios Kourou
ΑΓΟΡΑ ΜΠΑΣΣΟΥ

Ξεκίνησε από SIFIS14 Μπάσο

14 Απαντήσεις
6618 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/08, 03:09
από NickNT