Αποστολέας Θέμα: Παραπονα απο Studio  (Αναγνώστηκε 125596 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Παραπονα απο Studio
« στις: 26/01/08, 14:52 »
Επειδη ηδη υπαρχει ενα θεμα, στο οποιο εχουμε μια λιστα απο studio ( Λίστα Στούντιο ) καλο θα ηταν, οσοι απο εμας εχουν καποιο παραπονο, να αναφερουν και τι εχουν συναντησει απο συμπεριφορα ή οποιοδηποτε αλλο προβλημα σε ορισμενα απο αυτα.

Προσοχη, ο τροπος με τον οποιο θα πρεπει να εκφρασετε τον παραπονο, πρεπει να ειναι τεκμηριωμενος, γραμμενος με ελληνικους χαρακτηρες και παντα με ευγενικο τροπο. Πολλες φορες, πραγματα που εμεις τα θεωρουμε λαθος, μπορει να ειναι σωστα, γι'αυτο ας αποφυγουμε χαρακτηρισμους ή προσβλητικους τονους.

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #1 στις: 26/01/08, 15:04 »
   ...θα μπορουσαμε βεβαιως να γραψουμε και εγκωμιαστηκα σχολια φανταζομαι!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #2 στις: 26/01/08, 15:09 »
Μηπως αυτο μπορει να γινει στο θεμα που υπαρχει ηδη για τα studio?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #3 στις: 26/01/08, 15:10 »
Οχι δεν πειράζει Θανάση, ας το κάνουμε sticky εδώ το θέμα και ναι Σωτήρη εννοείται, όλα τα καλά και τα κακά να τα λέμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #4 στις: 30/01/08, 23:48 »
Οκ, ο Τρελος ξεκιναει την κουβεντα.....

 Ειμαι ευχαριστημενος από

 
  • S-lab Studio, καλος εξοπλισμος, καθολου κακια ή αδιαφορια, γενικα εχει γινει το σπιτι μου...
  • Εσωτερον, πολυ καλος εξοπλισμος, καλες τιμες, αγαπη στο αντικειμενο... Δυσκολο στο να βρεις ωρες ομως...

Ειμαι δυσαρεστημενος απο:

  • Crystalmeth Studios, χωρις ιδιαιτερο εξοπλισμο, σου χρεωνει τον καφε(!!!!!), οχι και τοσο ενδιαφερον για την μπαντα, περιοριζεται σε πιο μεταλ και ντεθ μπαντες... Ασχετα, ο χωρος ειναι παλιου μηχανουργειου, 5 μετρα κατω απο την γη, με πολυκατοικια απο πανω του και χωρις σχεδια με εξοδο κινδυνου ή πυρασφαλεια ή κατι τεσπα.... (και για οσους ρωτησουν ΝΑΙ, υπαρχουν στουντιο που ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΔΟ ΚΙΝΔΥΝΟΥ!!!!
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #5 στις: 31/01/08, 00:14 »


Με όλο το θάρρος, το θέμα είναι ναρκοπέδιο. Το βλέπω δηλαδή να χρειάζεται τόσο moderating όσο και όλο το υπόλοιπο φόρουμ μαζί.  ::)

Προτείνω, οποιοσδήποτε έχει κάποιο σοβαρό παράπονο να κάνει, να το κάνει μόνο ΕΠΩΝΥΜΑ, ή, όπως γίνεται και στον Τύπο, να "θέτει τα προσωπικά του στοιχεία στη διάθεση των υπευθύνων του φόρουμ". 

Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #6 στις: 31/01/08, 14:10 »
Με όλο το θάρρος, το θέμα είναι ναρκοπέδιο. Το βλέπω δηλαδή να χρειάζεται τόσο moderating όσο και όλο το υπόλοιπο φόρουμ μαζί.  ::)
Προτείνω, οποιοσδήποτε έχει κάποιο σοβαρό παράπονο να κάνει, να το κάνει μόνο ΕΠΩΝΥΜΑ, ή, όπως γίνεται και στον Τύπο, να "θέτει τα προσωπικά του στοιχεία στη διάθεση των υπευθύνων του φόρουμ". 

Δεν υπάρχει τέτοιος λόγος Βασίλη, τα παράπονα είναι για να εκφράζονται. Οι περισσότεροι από μας έχουμε γυρίσει όλα τα στούντιο της Αττικής οπότε αν κάποιος απλά προσπαθεί να ρίξει λάσπη θα φανεί αμέσως. Πχ δε μπορεί κανείς να πει για το Εσώτερον περί αδιαφορίας ή κακίας ή για το Prova ή για το Κέλσος (ανέφερα κάποια παραδείγματα).
Από κει και ύστερα τα παραδείγματα των παραπόνων δεν είναι για να αποφεύγουμε κάποια στούντιο αλλά πιο πολύ να μεταφέρονται στους ιδιοκτήτες των ώστε να διορθώνουν τα κακώς κείμενα και να ανεβάζουν την ποιότητα των χώρων τους.

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #7 στις: 31/01/08, 16:50 »
Δεν υπάρχει τέτοιος λόγος Βασίλη, τα παράπονα είναι για να εκφράζονται. Οι περισσότεροι από μας έχουμε γυρίσει όλα τα στούντιο της Αττικής οπότε αν κάποιος απλά προσπαθεί να ρίξει λάσπη θα φανεί αμέσως. Πχ δε μπορεί κανείς να πει για το Εσώτερον περί αδιαφορίας ή κακίας ή για το Prova ή για το Κέλσος (ανέφερα κάποια παραδείγματα).
Από κει και ύστερα τα παραδείγματα των παραπόνων δεν είναι για να αποφεύγουμε κάποια στούντιο αλλά πιο πολύ να μεταφέρονται στους ιδιοκτήτες των ώστε να διορθώνουν τα κακώς κείμενα και να ανεβάζουν την ποιότητα των χώρων τους.

Αρχηγέ μου δεν διαφωνώ... Και με ξέρεις ότι δεν αντιμετωπίζω εξαρχής καχύποπτα όποιον θα εκφράσει ένα παράπονο (ή θα διατυπώσει μια θετική γνώμη!).

Γνωρίζεις όμως και από κοινή μας εμπειρία σε συγκεκριμένο στούντιο, ότι παρεξηγήσεις και νεύρα μπορεί να δημιουργηθούν από το παραμικρό, απέναντι στο προσωπικό του μαγαζιού ας πούμε (νομίζω ότι ήδη κατάλαβες για τι μιλάω). Γι'αυτό λέω, αν υπάρχει κάτι πραγματικά σοβαρό ας είναι έτοιμος κάποιος να βγει επώνυμα να το καταγγείλει. Αν είναι κάποιο μικρό παράπονο πάλι, ας είμαστε πιο φειδωλοί στις εκφράσεις και τους χαρακτηρισμούς μας.  ;)

Κι'εγώ είμαι υπέρ του ξεκαθαρίσματος του χώρου από αρπακολλατζήδες και καραγκιόζηδες.  ;)
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #8 στις: 12/02/08, 15:27 »
Οκ, ο Τρελος ξεκιναει την κουβεντα.....

 Ειμαι ευχαριστημενος από

 
  • S-lab Studio, καλος εξοπλισμος, καθολου κακια ή αδιαφορια, γενικα εχει γινει το σπιτι μου...
  • Εσωτερον, πολυ καλος εξοπλισμος, καλες τιμες, αγαπη στο αντικειμενο... Δυσκολο στο να βρεις ωρες ομως...

Ειμαι δυσαρεστημενος απο:

  • Crystalmeth Studios, χωρις ιδιαιτερο εξοπλισμο, σου χρεωνει τον καφε(!!!!!), οχι και τοσο ενδιαφερον για την μπαντα, περιοριζεται σε πιο μεταλ και ντεθ μπαντες... Ασχετα, ο χωρος ειναι παλιου μηχανουργειου, 5 μετρα κατω απο την γη, με πολυκατοικια απο πανω του και χωρις σχεδια με εξοδο κινδυνου ή πυρασφαλεια ή κατι τεσπα.... (και για οσους ρωτησουν ΝΑΙ, υπαρχουν στουντιο που ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΔΟ ΚΙΝΔΥΝΟΥ!!!!

Δηλαδη το γεγονος οτι ο τυπος χρεωνει τον καφε και με πολλα θαυμαστικα, ειναι στα κατα του στουντιο;Μην ειμαστε υπερβολικοι.Να γραψεις οτι παιζεις σε καμενο ενοσχυτη και σε χρεωνει 15 ευρω την ωρα να το καταλαβω.Σχεδον ολα τα στουντιο,στους μη τακτικους πελατες χρεωνουν τα παντα,απο τον καφε,την μπυρα,τα ξυδια,τα οργανα κλπ.Στο στουντιο που πηγαινω εγω τα τελευταια 2 χρονια 3 φορες την εβδομαδα,ο φιλος(γιατι φιλος ειναι πια) δεν μας χρεωνει ουτε τα ξυδια και πιστεψε με πινουμε πολυ!
Επισης αυτο που εγραψες οτι περιοριζεται σε ντεθ και μεταλ μπαντες,μαλλον καλο το βρισκω για τις μεταλ μπαντες.Οσο για την εξοδο κινδυνου,εγω παιζω 20 χρονια σε προβαδικα και δεν εχω συναντησει ουτε ενα με τετοια "πολυτελεια".Τελος η αληθεια ειναι οτι τα περισσοτερα στουντιο ειναι σε υπογεια,γιατι προφανως εχουν μικροτερο νοικι ή ισως να ανηκουν σε καποιο ενοικο-ιδιοκτητη της εν λογω πολυκατοικιας.
Στο κρυσταλμεθ δεν εχει τυχει να παω,αλλα φανταζομαι πανω κατω πως θα ειναι.Εχεις την καλοσυνη να μας πεις και ποσο χρεωνει την ωρα;Αν ειναι  ακριβο,τοτε συμφωνω οτι για ενα τυπικο στουντιο που παιζουν κατα κυριο λογο πιτσιρικαδες που δεν εχουν πειρα ,ειναι απατη.Αμα εχει ομως ας πουμε μεχρι 8 ευρω την ωρα,τοτε τι περιμενεις...ευτυχως που δεν χρεωνει και το νερο να λες.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #9 στις: 12/02/08, 17:22 »
Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι υποχρεωμένο ένα στούντιο να σε κερνάει καφέ. Για πρόβα πας όχι για χαβαλέ με την παρέα σου σε καμιά καφετέρια. Εμείς πάντως τον πληρώνουμε τον καφέ μας και το νερό μας στο Prova αλλά το στούντιο αν εξαιρέσω τους Valvestate κατά τα άλλα είναι εκπληκτικό.

Αποσυνδεδεμένος exile

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #10 στις: 13/02/08, 14:34 »
Θα ηθελα να πω την αποψη μου και να σας διαφωτισω για τα Crystalmeth.
Εγω ειμαι πελατης εκει για αρκετο καιρο μπορω να πω και αυτο που διακρινει το studio που αν μιλησετε με το παιδι που το εχει τα λεει τα πραγματα με το ονομα τους και μερικοι παρεξηγουνται νομιζοντας πως τους κραζει ειναι η ειλικρινεια.Ο ανθρωπος αυτος ανοιξε το στουντιο και καταφερε τουλαχιστον για μας που παιζουμε death και metal να μας κανει να νιωσουμε σαν το σπιτι μας.
Εχει καλους ενισχυτες πολυ καλα drummsets και ειναι το μονο στουντιο που εχω παει και εχει 3 crash china μεχρι και splashaki χωρις ποτε να βρουμε κανα πιατινι ελικοπτερο απο τα σπασιματα και τα κοψιματα.Δεν χρεωνει διπλοπεταλο οντως χρεωνει τον καφε ενα ευρω ,και τα οργανα επισης 1 ευρο την ωρα.Το νερο ειναι free και δεν ειναι βρυσης αλλα απο αυτα τα μηχανηματα με τις μπουκαλες που σημαινει οτι το χρεωνεται.
Σε δικη μου περιπτωση ζητησα κατι για τα drums και ο τυπος το πηρε για παρτυ μου για να κανω την προβα μου.

Τωρα για το θεμα διακοσμησης το εχω συζητησει μαζι του και μου εχει πει οτι δεν εχει βαλει μαρμαρα και πετρες και κολπα στους τοιχους και πλασμα τηλεορασεις για τον απλο λογο οτι δεν ειναι κανας πλουσιος και προτιμησε να επενδυσει στα μηχανηματα αφου για προβα παει καποιος εκει παρα στα φρου φρου.Τωρα τελευταια συνεχεια κανει ανακαινησεις και φτιαχνει σιγα σιγα και επιπλεον τον χωρο.

Προσωπικα πιστευω για τα 8 ευρω την ωρα ειναι ενα πολυ καλο στουντιο και ξερω οτι θα κανει σιγουρα κι αλλα στο στουντιο γιατι αγαπαει την δουλεια του και προσεχει τους πελατες του αρκει να μην του ζητησουν κατι παραλογο.

Τελευταιο γιατι περαστικος μπηκα και εφαγα ωρα να φανταστειτε εχω τσακωθει μαζι του γιατι τον ακουσα να λεει οτι ακυρωσαν καποιοι προβα και τους ειπε δεν πειραζει για τα λεφτα και του ειπα οτι ειναι βλακας που το κανει αυτο και η απαντηση ηταν απλη "ενταξει κατι θα εγινε τα παιδια μην  τους παρουμε και το κεφαλι"

Σας ξαναλεω εγω δεν ειμαι ο δικηγορος του ουτε κανας φιλος του απλα επειδη το ειδα αυτο και μας εχει φερθει πολυ καλα ενιωσα την υποχρεωση να γραψω αυτο το μυνημα.

Συνεχιστε να rockarete....


Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #11 στις: 13/02/08, 20:04 »
Οκ, ο Τρελος ξεκιναει την κουβεντα.....

 Ειμαι ευχαριστημενος από

 
  • S-lab Studio, καλος εξοπλισμος, καθολου κακια ή αδιαφορια, γενικα εχει γινει το σπιτι μου...
  • Εσωτερον, πολυ καλος εξοπλισμος, καλες τιμες, αγαπη στο αντικειμενο... Δυσκολο στο να βρεις ωρες ομως...

Ειμαι δυσαρεστημενος απο:

  • Crystalmeth Studios, χωρις ιδιαιτερο εξοπλισμο, σου χρεωνει τον καφε(!!!!!), οχι και τοσο ενδιαφερον για την μπαντα, περιοριζεται σε πιο μεταλ και ντεθ μπαντες... Ασχετα, ο χωρος ειναι παλιου μηχανουργειου, 5 μετρα κατω απο την γη, με πολυκατοικια απο πανω του και χωρις σχεδια με εξοδο κινδυνου ή πυρασφαλεια ή κατι τεσπα.... (και για οσους ρωτησουν ΝΑΙ, υπαρχουν στουντιο που ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΔΟ ΚΙΝΔΥΝΟΥ!!!!

Δηλαδη το γεγονος οτι ο τυπος χρεωνει τον καφε και με πολλα θαυμαστικα, ειναι στα κατα του στουντιο;Μην ειμαστε υπερβολικοι.Να γραψεις οτι παιζεις σε καμενο ενοσχυτη και σε χρεωνει 15 ευρω την ωρα να το καταλαβω.Σχεδον ολα τα στουντιο,στους μη τακτικους πελατες χρεωνουν τα παντα,απο τον καφε,την μπυρα,τα ξυδια,τα οργανα κλπ.Στο στουντιο που πηγαινω εγω τα τελευταια 2 χρονια 3 φορες την εβδομαδα,ο φιλος(γιατι φιλος ειναι πια) δεν μας χρεωνει ουτε τα ξυδια και πιστεψε με πινουμε πολυ!
Επισης αυτο που εγραψες οτι περιοριζεται σε ντεθ και μεταλ μπαντες,μαλλον καλο το βρισκω για τις μεταλ μπαντες.Οσο για την εξοδο κινδυνου,εγω παιζω 20 χρονια σε προβαδικα και δεν εχω συναντησει ουτε ενα με τετοια "πολυτελεια".Τελος η αληθεια ειναι οτι τα περισσοτερα στουντιο ειναι σε υπογεια,γιατι προφανως εχουν μικροτερο νοικι ή ισως να ανηκουν σε καποιο ενοικο-ιδιοκτητη της εν λογω πολυκατοικιας.
Στο κρυσταλμεθ δεν εχει τυχει να παω,αλλα φανταζομαι πανω κατω πως θα ειναι.Εχεις την καλοσυνη να μας πεις και ποσο χρεωνει την ωρα;Αν ειναι  ακριβο,τοτε συμφωνω οτι για ενα τυπικο στουντιο που παιζουν κατα κυριο λογο πιτσιρικαδες που δεν εχουν πειρα ,ειναι απατη.Αμα εχει ομως ας πουμε μεχρι 8 ευρω την ωρα,τοτε τι περιμενεις...ευτυχως που δεν χρεωνει και το νερο να λες.
Χρεωνει 11 Ευρω την ωρα αλλα ειναι καφριλα.... <>Το S lab που παω ποτε δεν μου χρεωσε τον καφε και με πρωοθησε σε πολλες συναυλιες.... Και σορρυ να κιολας, αλλα δεν ειναι καφενειο το στουντιο.... Ο καφες ειναι μεσα στις παροχες.. Προσωπικα δεν εχω βρει  στουντιο που να χρεωνει τον καφε....
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #12 στις: 13/02/08, 20:13 »
Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι υποχρεωμένο ένα στούντιο να σε κερνάει καφέ. Για πρόβα πας όχι για χαβαλέ με την παρέα σου σε καμιά καφετέρια. Εμείς πάντως τον πληρώνουμε τον καφέ μας και το νερό μας στο Prova αλλά το στούντιο αν εξαιρέσω τους Valvestate κατά τα άλλα είναι εκπληκτικό.
Τι να πω.... Ειπατε να σχολιασουμε...  Εμενα προσωπικα με ενοχλει να με εχουν καφενειο στυλ.... Το παιδι που εχει το S-lab ειναι γ**ω τα παλικαρια.... Απο κοινη αποψη ειναι το καλυτερο στην ευρητερη περιοχη της Νεας Σμυρνης ...
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #13 στις: 13/02/08, 23:21 »
το crystalmeth ειναι κορυφή. ΤΕΛΟΣ! αμα δεν γουστάρεις να πληρώσεις τον καφέ, πολυ απλά μην πάρεις...Δεν σε ανάγγασε κανείς να πιείς.
Παράθεση
Χρεωνει 11 Ευρω την ωρα αλλα ειναι καφριλα
Τι λες ρε..ποια 11 €.
 8 εχει η ώρα στο Crystal... επισης, δεν εχω ξανακούσει για εξοδο κινδύνου..κ τ θεωρώ και λιγο γελοίο...

Αποσυνδεδεμένος Xaris(πρωην Jizm)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #14 στις: 13/02/08, 23:33 »
Βασικα νομιζω οτι καποιος εχει τρελο(οπως λεει και το ονομα του) κομπλεξ με το crystalmeth...  ::)  ::)  ::)

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #15 στις: 01/03/08, 17:24 »
χτες που πηγα για προβα στο DSL κατεληξα στο εξης συμπερασμα...
μια χαρα χωρος,μερος,τιμη(για τα δεδομενα της γ**ω εποχης)
αλλα ο ηχος(στην μεγαλη αιθουσα) και συγκεκριμενα τα τυμπανα, θα θελανε μια βελτιωση.

αυτα
Up The Irons!(  :P)
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #16 στις: 01/03/08, 18:05 »
Τι να πω.... Ειπατε να σχολιασουμε...  Εμενα προσωπικα με ενοχλει να με εχουν καφενειο στυλ.... Το παιδι που εχει το S-lab ειναι γ**ω τα παλικαρια.... Απο κοινη αποψη ειναι το καλυτερο στην ευρητερη περιοχη της Νεας Σμυρνης ...

Ναι Τρελέ δεν σου είπα να μη σχολιάσεις απλά σου απάντησα λέγοντας τη δικιά μου γνώμη. Πιστεύω ότι τα απανταχού στούντιο υπάρχουν για πρόβες, τα υπόλοιπα είναι δευτερεύουσας σημασίας. Αναφέρθηκα στο Prova γιατί έχει καφέ-μπαρ που μπορούν να κάτσουν φίλοι και γνωστοί της μπάντας να πιουν ένα καφέ ή ένα ποτό μέχρι να τελειώσει η πρόβα. Κάποια στούντιο παρέχουν ανέσεις που ναι μεν δεν είναι αναγκαίες αλλά είναι και θέμα δημοσίων σχέσεων  ;) Ούτε κακό κάνει ούτε τπτ.


Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #17 στις: 01/03/08, 18:14 »
Άθλιες εντυπώσεις έχω από τα Ρόβερ (Ναυαρίνου,Θεσ/νίκη). Εξοπλισμός, ήχος χάλια κι ο τυπάς με τα γυαλάκια που δουλεύει εκεί συνήθως είναι απ' τους πιο πρέπει-να-φάω-ξύλο ανθρώπους που έχω γνωρίσει. Πολύ καλές εντυπώσεις απ' τα Redhouse σε ό,τι αφορά τον εξοπλισμό, τις τιμές, το περιβάλλον και τους υπαλλήλους. 
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #18 στις: 01/03/08, 18:22 »
Ο καφες ειναι μεσα στις παροχες.. Προσωπικα δεν εχω βρει  στουντιο που να χρεωνει τον καφε....
Μπορείς να αναφέρεις τουλάγχιστον 2-3 αν όχι περισσότερα στούντιο με τσάμπα καφέ? Όχι τίποτα άλλο, να αποδείξεις οτι μιλάς για τη πλειοψηφία...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος herbie

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #19 στις: 05/03/08, 05:50 »
Μερικες εντυπωσεις απο καποια Στουντιο που εχω επισκεφτει.

Terra studio:
Ο ηχος πιστευω και στις δυο αιθουσες ειναι αρκετα ικανοποιητικος,ποτε δεν ειχαμε ιδιαιτερο προβλημα,οπως και με τα μηχανηματα που κινουνται σε πολυ καλα επιπεδα.
Στα αρνητικα τωρα ηταν η υπερβολη λιγακι του ιδιοκτητη με τα ντραμς(Σε φαση να κανουμε προβα και να μας ανοιγοκλεινει τα φωτα για να μην "βαραει" ο τοτε ντραμερ μας δυνατα!) Επισης η ολη φαση παρακολουθησης big brother με την καμερα στην αιθουσα για να παρακολουθει την βρισκω λιγακι υπερβολικη και θα με ενοχλουσε αν πηγαινα ακομα εκει.

Glam studio:
Απο ηχο σχετικα καλο και τιμες αρκετα λογικες,αλλα μια ασχημη αδιαφορια απο τον εναν απο τους δυο ιδιοκτητες,σε φαση να εχουμε live την επομενη μερα,να εχουμε κλεισει προβα να περιμενουμε μιαμιση ωρα απεξω και να εχετε λεγοντας πως τον πηρε ο υπνος.Ενω μια αλλη φορα δεν εμφανηστικε καν!!!

DSL studio:
Ηχος μετριος,ειδικα στην μεγαλη αιθουσα οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω,βρισκω λιγο τσιμπιμενες τις τιμες του στην ενοικοιαση οργανων αλλα και στις προβες για αυτο που προσφερει. Ομορφη ατμοσφαιρα ομως και εξυπηρετικα τα παιδια πολυ!Plus εκει μπορει να συναντησεις καποιες απο τις πιο hot! ελληνικες μπαντες να κανουν προβα!

Underground studio:
Χαλια ντραμς και ηχος,αλλα ωραια ατμοσφαιρα.Βεβαια δεν προσφαιρει και πολλα(ουτε ενοικοιαση οργανων,κλπ.)Αλλα εχει δωρεαν καφε και τσαι αρκει να τα φτιαξεις μονος σου Για προβα το συνιστω μονο αν μενετε γλυφαδα-βουλα και δεν εχετε μεταφορικο μεσο.Για ηχογραφηση πραγματικα δεν πιανετε ομως! Πολυ καλο!
« Τελευταία τροποποίηση: 05/03/08, 05:52 από herbie »

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #20 στις: 05/03/08, 21:39 »
Ας πω και γω λίγα πράγματα:

Εσώτερον (Περιοχή Δάφνη)

Πολύ καλό στούντιο αν και λίγο στενή η αίθουσα λόγω της παρουσίας του πιάνου. Επίσης ίσως κάποιοι ντράμερ να βρίσκουν αρνητικό το ότι είναι σε ξεχωριστή αίθουσα που επικοινωνεί με την αίθουσα με τα όργανα μέσω κυλιόμενης πόρτας.
Ο ήχος είναι πάρα πολύ καλός, με καλά PA και ενισχυτές. Οι τιμές είναι πάνω κάτω οι ίδιες με τα περισσότερα στούντιο (12 ευρώ η ώρα).
Ο Βαγγέλης ο ιδιοκτήτης είναι φιλικότατος και εξυπηρετικότατος. Τσάμπα καφές σερβίρεται στο μαγαζί.

Κέλσος (Περιοχή Μετς)

Αλλο είναι το όνομα αλλά έτσι το ξέρουν γιατί βρίσκεται στην οδό κέλσου κάθετη στην αρχή της Βουλιαγμένης.
Ωραίος χώρος με όχι τόσο καλή ακουστική. Ο ιδιοκτήτης ο Γιώργος είναι πολύ εξυπηρετικός και κάνει ό,τι μπορεί για να μην υποφέρουμε.  ;D
Η ώρα κοστίζει 12 ευρώ και επίσης έχει τσάμπα καφέ

Prova Studio (Περιοχή Ταύρος)

Πολύ καλό στούντιο. Το μόνο αρνητικό του είναι οι Valvestate ενισχυτές. Κατά τα άλλα έχει άνετους χώρους, πολύ καλή ντραμς, ενισχυτές μπάσου, PA και πολύ καλή ακουστική. Τα παιδιά πλην ενός είναι εξυπηρετικότατοι και πολύ καλοί στη δουλειά τους.
Το στούντιο προτιμάται από γνωστούς μουσικούς. Η πρόβα κοστίζει 12 ευρώ η ώρα και ο καφές δεν είναι τσάμπα.

Baseline (Περιοχή Καλλιθέα)

Πολύ καλή επιλογή για πρόβα. Εξυπηρετικότατα παιδιά, 12 ευρώ η ώρα, πάμφθηνο μπαρ.
Εχει αρκετά καλή ακουστική με προτίμηση στην πρώτη αίθουσα γιατί η άλλη η μικρή υπολείπεται ακουστικής από την μεγάλη.
Καλούς ενισχυτές μπάσου, δυνατά και μεγάλα PA, οι ενισχυτές κιθάρας όπως τα περισσότερα Marshall  ;D

Terra (Περιοχή: Ηλιούπολη)

Παλιότερα θεωρείτο από τα κορυφαία στούντιο. Τα τελευταία 2-3 χρόνια προσωπικά πιστεύω ότι έχει πέσει η ποιότητα του.
Η ακουστική δεν είναι πολύ καλή ειδικά για τους τραγουδιστές μιας και ο ήχος είναι λίγο ξερός.
Ο mesa boogie που βρίσκεται εκεί ακόμα διατηρεί τα προσχήματα στη μία αίθουσα.
Κατά τα άλλα, τα παιδιά είναι πολύ καλά στη δουλειά τους και στην εξυπηρέτηση.
Τιμές 12 ευρώ η ώρα, ο καφές δεν είναι τσάμπα.

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #21 στις: 13/03/08, 14:56 »
Ο καφες ειναι μεσα στις παροχες.. Προσωπικα δεν εχω βρει  στουντιο που να χρεωνει τον καφε....
Μπορείς να αναφέρεις τουλάγχιστον 2-3 αν όχι περισσότερα στούντιο με τσάμπα καφέ? Όχι τίποτα άλλο, να αποδείξεις οτι μιλάς για τη πλειοψηφία...
Kai βεβαια μπορω... Σορρυ που αργησα να απαντησω αλλα σημερα μπηκε η dsl...
 1) Εσωτερον
 2) Prova Studios ( ναι parlats, τσαμπα ειναι....)
 3) S-lab
 4) DSL

Βασικα νομιζω οτι καποιος εχει τρελο(οπως λεει και το ονομα του) κομπλεξ με το crystalmeth...  ::)  ::)  ::)
Οκ ρε φιλε... Τι να σου πω. Εγω δεν τα γουσταρω τα κρυσταλμεθ.... Οσο για τον τροπο που αναφερθηκες  σε εμενα, ειναι λιγο κουφος... Αν διαβασες, το θεμα εδω στο τοπικ δεν ειναι να τσακωθουμε, αλλα να συζητησουμε... Και αν εχω ενα κομπλεξ, αυτο ειναι το κομπλεξ του να απαιτω το καλυτερο οταν το πληρωνω και εχω επιλογη....  ;) ;)
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #22 στις: 13/03/08, 15:40 »
Ο καφες ειναι μεσα στις παροχες.. Προσωπικα δεν εχω βρει  στουντιο που να χρεωνει τον καφε....
Μπορείς να αναφέρεις τουλάγχιστον 2-3 αν όχι περισσότερα στούντιο με τσάμπα καφέ? Όχι τίποτα άλλο, να αποδείξεις οτι μιλάς για τη πλειοψηφία...
Kai βεβαια μπορω... Σορρυ που αργησα να απαντησω αλλα σημερα μπηκε η dsl...
 1) Εσωτερον
1μιση χρόνο που πάω στο Εσώτερον, δεν μου προσέφεραν ποτέ καφέ...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #23 στις: 13/03/08, 17:16 »

Στα αρνητικα τωρα ηταν η υπερβολη λιγακι του ιδιοκτητη με τα ντραμς(Σε φαση να κανουμε προβα και να μας ανοιγοκλεινει τα φωτα για να μην "βαραει" ο τοτε ντραμερ μας δυνατα!)

Oσον αφορα το τερρα και αυτο που λες για τα ντραμς δεν αναβοσβηνει το φως, απλα εχει καποιο προβλημα η λαμπα και οταν βαρας δυνατα αναβοσβυνει απο μονη της :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #24 στις: 13/03/08, 18:31 »
Ισχυει αυτο που λεει ο Roufous...οσο για τους ιδιοκτητες ειναι πολυ καλα παληκαρια...και εχω δει πολλους βλακες που δεν προσεχουν τα μηχανηματα και τα παιδια τα εχουν πληρωσει...οσο για τον MESA/BOOGIE που λεει ο Parlats, εμενα δε μ' αρεσει η παραμορφωση του...με απογοητευσαι σαν ενισχυτης!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/03, 10:13
από Πέτροc
57 Απαντήσεις
38729 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/11, 16:53
από Sakis28
2 Απαντήσεις
4285 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/06, 23:02
από Candlemass
19 Απαντήσεις
20826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/06, 19:58
από theabyss
74 Απαντήσεις
53383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/08, 11:13
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
0 Απαντήσεις
2377 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/07, 19:47
από corazon
41 Απαντήσεις
14573 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/07, 14:55
από Alex Flouros
1 Απαντήσεις
2233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/07, 12:46
από freemind
7 Απαντήσεις
4411 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/08, 18:37
από jorje
48 Απαντήσεις
15790 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/08, 23:27
από Mike Moss