Αποστολέας Θέμα: JCS - I only want say (Gesthemane)  (Αναγνώστηκε 3915 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
JCS - I only want say (Gesthemane)
« στις: 10/06/05, 23:58 »
To τραγούδι ειναι από το musical του A.L.Webber και Tim Rice JESUS CHRIST SUPERSTAR και είναι από τον ρόλο του Χριστού.
Το έγραψα στο μάθημα της φωνητικής και φυσικά δεν έχει υποστεί καμμία επεξεργασία. Είναι live ηχογράφηση που έγινε μιά κι έξω, εξού και τα λάθη που περιέχει. Η μουσική ειναι καραοκέ που κατέβασα από το shareaza και η ηχογράφηση έγινε με ένα shure beta 58A (dynamic).
Ακούω τις γνώμες σας... ;)

http://rapidshare.de/files/2300901/01._I_only_want_to_say.mp3.html

Αποσυνδεδεμένος StRiNgBrEaKeR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 243
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JCS - I only want say (Gesthemane)
« Απάντηση #1 στις: 11/06/05, 03:49 »
αν και πραγματικα δε με τρελαινει το υφος της μουσικης,
προσωπικα με :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X (βουλωσες) ... ;D

μικρολαθακια, μικροφαλτσακια κ.ο.κ. αμελητεες ποσοτητες μπροστα
στη φωνη και τη χροια σου, και ετσι οπως χειριστηκες το κομματι ...
με μεγαλο ενδιαφερον περιμενω και αλλα κομματια σου ... να σαι καλα.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/06/05, 03:54 από StRiNgBrEaKeR »

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JCS - I only want say (Gesthemane)
« Απάντηση #2 στις: 11/06/05, 12:28 »
 ;D ξέρω πως οι ψεύτικες είχαν αστάθειες, έχω ένα χοντρό φάλτσο (see i how i die), 2 τουλάχιστον σημεία με προβλημα στην προφορά και 2 τουλάχιστον που δεν πατάω ακριβως στον τόνο (στα στακατο του i want to know). Γενικά έχω την αίσθηση οτι το τραγούδι ξεκινάει μουδιασμένα και φαίνεται, αλλά συνεχίζει πολύ καλύτερα, το τέλος ειναι σίγουρα καλύτερο...
Ξαναλέω πως το ηχογράφησα μιά και έξω, δεν υπήρχε 2η φορά, τα λάθη τα έχω εντοπίσει κι εγώ και μάλλον θα επανέλθω με νέα εγγραφή γιατι το θέλω τέλειο  ;D

Αποσυνδεδεμένος rolander

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
  • E N T R O D U C E R
    • Προφίλ
    • ENTROPIA
Απ: JCS - I only want say (Gesthemane)
« Απάντηση #3 στις: 11/06/05, 16:03 »
egw pali giati den mporw na to katevasw?
 :-\

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: JCS - I only want say (Gesthemane)
« Απάντηση #4 στις: 11/06/05, 16:09 »
egw pali giati den mporw na to katevasw?
 :-\
Πηγαινε στο κατω μερος της σελιδας που ανοιγει με το link του Baphomet και επελεξε το "Free download"...Στη νεα σελιδα που σου ανοιγει πηγαινε παλι κατω και δες οτι αρχιζει να χρονομετραει αναποδα...Περιμενε το χρονο αυτο, και μετα θα σου δωσει το Link για το mp3, στο ιδιο σημειο...Υποψιν χρησιμοποιω Opera και δεν ξερω αν εμφανιζεται ακριβως το ιδιο στον Explorer..
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JCS - I only want say (Gesthemane)
« Απάντηση #5 στις: 12/06/05, 00:24 »
egw pali giati den mporw na to katevasw?
 :-\
Πηγαινε στο κατω μερος της σελιδας που ανοιγει με το link του Baphomet και επελεξε το "Free download"...Στη νεα σελιδα που σου ανοιγει πηγαινε παλι κατω και δες οτι αρχιζει να χρονομετραει αναποδα...Περιμενε το χρονο αυτο, και μετα θα σου δωσει το Link για το mp3, στο ιδιο σημειο...Υποψιν χρησιμοποιω Opera και δεν ξερω αν εμφανιζεται ακριβως το ιδιο στον Explorer..

δεν έκανες και τον κόπο να το κατεβάσεις...με ενδιαφέρει η άποψη σου  ;)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: JCS - I only want say (Gesthemane)
« Απάντηση #6 στις: 12/06/05, 01:15 »
Κατεβασα ενα μερος για να ειμαι ειλικρινης..το βρισκω μεγαλο για 56kb συνδεση... :-\ Αν ηταν να κανω κριση, μονο για ενα μερος, τοτε κανενα προβλημα! Το κομματι το εχω ακουσει "αυθεντικο" πολλες φορες...ΕΙναι δυσκολο κομματι και αυτο φαινεται και στο εργο ( παρολο που ειναι ηχογραφημενο ο ηθοποιος ειναι πολυ δυναμικος ). Οντως σε καποια σημεια, χανεις το παιχνιδι, ομως αν υπολογισει κανεις το επιπεδο δυσκολιας του κομματιου, τοτε σιγουρα σου αξιζουν πολλα μπραβο ;) Μολις βρω λιγο χρονο, θα κατεβασω και το υπολοιπο ( ή μαλλον απο την αρχη....γιατι δεν υποστηριζει resume.. )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JCS - I only want say (Gesthemane)
« Απάντηση #7 στις: 12/06/05, 13:55 »
περιμένω εναγωνίως μια ολοκληρωμένη κριτική σου  ;)
το έχουν κατεβάσει λέει 13 φορές...που ειναι όλοι οι υπόλοιποι? βρίστε δεν μασάω! η καλοπροέραιτη κριτική ειναι πάντα καλοδεχούμενη. ;D

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: JCS - I only want say (Gesthemane)
« Απάντηση #8 στις: 20/06/05, 09:08 »
το έχουν κατεβάσει λέει 13 φορές...

14  ;)

Πολυ καλη ερμηνεια... Ειδικα στην προφορα τα πας πολυ καλα... Να σου πω την αληθεια περιμενα χειροτερα διοτι τα ελληνικα λαρυγγια σπανια πιανουν το feeling της αγγλικης...

Οσο για τα μικρολαθη (διοτι μικρολαθη ειναι), πιστευω οτι ειναι λογικα και αναμενομενα... Σαμπως και ο Jeff Fenholt (ο original Ιησους στην παρασταση στο Broadway) το ελεγε τελεια καθε βραδυ?
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JCS - I only want say (Gesthemane)
« Απάντηση #9 στις: 20/06/05, 11:21 »
το έχουν κατεβάσει λέει 13 φορές...που ειναι όλοι οι υπόλοιποι? βρίστε δεν μασάω! η καλοπροέραιτη κριτική ειναι πάντα καλοδεχούμενη. ;D

Φίλε Baphomet μην ανησυχείς, έτσι γίνεται, έχεις απαντήσεις από 4 διαφορετικούς ανθρώπους σε 14 ακροάσεις δηλαδή ποσοστό 28,5 % . Πολύ καλό ποσοστό. Περισσότεροι από ένας στους τέσσερις. Για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης στα δικά μου τραγούδια (έχω αντίστοιχο θέμα) έχουν απαντήσει 13 φίλοι σε 183 ακροάσεις δηλαδή ποσοστό 7,1 % . Δηλαδή ένας στους 14 απάντησε.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies