Αποστολέας Θέμα: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT  (Αναγνώστηκε 22102 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannis70

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φοινικουντα
ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« στις: 04/01/08, 22:54 »
Ξερει καποιος σε ποιο καταστημα στην αθηνα μπορει να δοκιμασει κανεις αμερικανες fender strat???
Διευκρινηση....να μην σε κοιταζουν ομως με υφος"ελα μεγαλε...οκ τελειωνε...θα την παρεις???"
Heard melodies are sweet...those unheard are sweeter...

Αποσυνδεδεμένος BANT

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι τα μυαλά στα κάγκελα!
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #1 στις: 05/01/08, 01:26 »
Οχι στο Νακκα παντως  :P
There is only one way out: commit a suicide!

Αποσυνδεδεμένος giannis70

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φοινικουντα
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #2 στις: 05/01/08, 01:32 »
kagmakis??? ti paizei ekei?
Heard melodies are sweet...those unheard are sweeter...

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #3 στις: 05/01/08, 01:35 »
kagmakis??? ti paizei ekei?

αν δεν εχει πολύ κοσμο λογικα θα δοκιμάσεις ανετα.
απο ενισχυτές ομως θυμαμαι δεν επαιζε κανα καλός στα δοκιμαστικά μονο valvstate στην καλυτερη(αν θυμαμαι καλα).

παντως το γνωστο υφος δεν το εχει ο καγμακης...
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #4 στις: 05/01/08, 01:45 »
Εγω αλλα εχω ακουσει απο γνωστο μου για Καγμακη... Προσωπικα βεβαια δεν ξερω...
Εγω θα προτεινω να βρεις καποιον γνωστο σου (ή φιλο φιλου κτλ) που να εχει μια και να την δοκιμασεις εκει, γιατι αν περιμενεις απο Ελληνικο καταστημα "σοβαρη" δοκιμη, χωρις υφακι, σχολια, αναμονη πανω απο το κεφαλι σου και στο τελος (ή πριν καν την δοκιμασεις) την κλασσικη ερωτηση "σκοπευεις να αγορασεις;" τοτε ζητω που καηκες... Ισως εχεις ελπιδες αν τραβηξεις κατα Στολλα μερια στην Πατρα...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #5 στις: 05/01/08, 01:52 »
Ισως εχεις ελπιδες αν τραβηξεις κατα Στολλα μερια στην Πατρα...
δεν κρατηθηκα μολις ειδα αυτο...:D
επειδη μενω και κοντα στον στολλα,και απο μικρος παω εκει...μαλλον δεν ξερεις καλα..για να δοκιμασω κιθαρα που πηγα πριν κανα μηνα,επρεπε να τον κανω να καταλαβει πως ασχολουμαι..μετα του ζηταω την κιθαρα να παιξω...μου την δινει,και καθεται σαν το κουνουπι πανω απ το κεφαλι μου,με υφακι "ηρθε τωρα το μαλακισμενο να παιξει και να μας πρηξει τα τετοια"..οποτε παιζω λιγο,ακουει,και αλλαζει ξαφνικα υφακι,και μου λεει:δεν το ξερα οτι παιζεις,γι αυτο καθομουν απο πανω σου,ενταξει ολα ερχομαι σε λιγη ωρα..και με αφησε στην ησυχια μου...πρεπει να του αποδειξω πρωτα οτι μπορω να παιξω,και μετα να με αφησει με την ησυχια μου να δοκιμασω...πραγματικα,αθλια κατασταση..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #6 στις: 05/01/08, 01:56 »
Σημειωση:
Κανενα καταστημα δεν εχει τη διαθεση να παραχωρησει μια κιθαρα-επενδυση για το ιδιο, σε οποιοδηποτε ερχεται στο μαγαζι, χωρις να ειναι σιγουρο πως θα εχει και την αναλογη μεταχειριση.
Μπορει να παραπονιεμαι για τη κατασταση των ελληνικων μαγαζιων, ομως σε πολλες περιπτωσεις, η συμπεριφορα του υπαλληλου του Στολλα ( που υποψιν το υφακι αυτο μεταφραστηκε ετσι απο σενα Spell, μιας και ο ανθρωπος δεν ειπε απολυτως τιποτα, ουτε σου αρνηθηκε τη δοκιμη ) ηταν πολυ καλη, γιατι απο τη μια προσεξε την επενδυση του μαγαζιου και απο την αλλη δεν προσεβαλε τον πελατη αφαιρωντας του το δικαιωμα να δοκιμασει τη κιθαρα...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος giannis70

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φοινικουντα
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #7 στις: 05/01/08, 02:12 »
Ωραια!!!
Θα του εξηγηθω ενεχυρο...θα του δωσω την αδεια του αυτοκινητου μου....σε περιπτωση που του καταστρεψω την κιθαρα! ;D
Heard melodies are sweet...those unheard are sweeter...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #8 στις: 05/01/08, 03:09 »
Ωραια!!!
Θα του εξηγηθω ενεχυρο...θα του δωσω την αδεια του αυτοκινητου μου....σε περιπτωση που του καταστρεψω την κιθαρα! ;D
Δεν είναι ανάγκη να πάμε στην υπερβολή. Αν κάποιος στο δρόμο σου ζητούσε να οδηγήσει το αμάξι σου, για να δεί πως είναι, θα του το έδινες?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #9 στις: 05/01/08, 04:43 »
Ναι αλλα δεν μπορουμε να αγοραζουμε γουρουνι στο σακί.Πρεπει να τους λεμε στα μαγαζια "ή με αφηνεις να δοκιμασω ή θα παω αλλου που θα με αφησουν" .Να δεις τι καλα θα βαλουν μυαλο μετα.Και στα αυτοκινητα που ειναι ακριβα αντικειμενα ,εχουν test drive και το οδηγεις.Οποιος αγοραζει στα τυφλα ακριβα κυριως πραγματα ειναι λανθασμενος για μενα.Αυτο ισχυει και για αγορες μεσω ιντερνετ και απο αλλες χωρες ,οπως εγινε της μοδας τελευταια.Μην αγοραζετε οτιδηποτε αν δεν το εχετε δει απο κοντα και δεν το πιασατε ωστε να ειστε σιγουροι οτι θα σας ικανοποιησει,εκτος και αν ειναι πολυ φθηνο και δεν σας νοιαζει ή ο μπαμπας σας εχει εταιρεια εισηγμενη στο χρηματιστηριο!!    ;D
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #10 στις: 05/01/08, 10:39 »
Μερικες συμβουλες οταν πατε για δοκιμες μηχανηματων...
Καταρχην πιαστε λιγο την κουβεντα πριν την δοκιμη και μεσω αυτης δειξτε στον πωλητη το επιπεδο γνωσεων που εχετε για το αντικειμενο ωστε να τον ξε-αγχωσετε αρχικα για το αν ειστε ασχετοι ή οχι...
Δωστε του να καταλαβει με τροπο οτι ενδιαφερεστε να αγορασετε αμεσα και οχι σε κανα ...τριμηνο κτλ, αφου φυσικα του πειτε οτι δεν ειναι το δικο του μαγαζι το μονο απο το οποιο θα περασετε για να δοκιμασετε καποια πραγματα πριν καταληξετε καπου.
Αποφυγετε να φορατε πουκαμισα και γενικα ρουχα που στο μπροστα μερος εχουν μερη που μπορει να βλαψουν ενα οργανο (πχ αγκραφα απο ζωνη και κουμπια μεταλλικα πουκαμισου ή ευμεγεθες φερμουαρ μπορει να γρατζουνισει μια κιθαρα στο πισω μερος της). Αν φορατε κατι τετοιο (πχ πουκαμισο με μεταλλικα κουμπια, ή μπουφαν με μεγαλο φερμουαρ κτλ) και εφοσον ειναι δυνατον, βγαλτε το πριν σας δωσει την κιθαρα (θα του δωσετε την εντυπωση οτι οντως προσεχετε).
Μην προσπαθειτε να κανετε επιδειξη τεχνικης... Παρολο που ισως δειχνετε οτι κατεχετε το αθλημα, οι περισσοτεροι (οχι μονο μαγαζατορες, γενικα) εκνευριζονται απο τετοιες επιδειξεις...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Kostas_ P.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #11 στις: 05/01/08, 10:59 »
Πηγαινε στο Guitar Store στα Εξαρχεια, εχει παντα αρκετες Fender κιθαρες. Tις περισσοτερες stratocaster στην Αθηνα τις εχει ο Κουρμπης στη Θεμιστοκλεους, απλα δε γραφουν Fender και δεν ειναι αμερικανικες. Aν δεν σε ενοχλει αυτο θα βρεις stato απο 250 - 1200 ευρω, Κορεατικης και Ιαπωνικης προελευσης. Τα δυο μαγαζια που ανεφερα εχουν αποσταση μεταξυ τους 100 μετρα οποτε καλο ειναι να παιξεις με οσο πιο πολλα οργανα μπορεις.
Gibson SG Special '92, Squier 51 '06, Warmoth Strat '07.

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #12 στις: 05/01/08, 12:14 »
σε οποιο καταστημα και αν πας αν δειξεις σοβαροτητα και δεν συμπεριφερθεις σαν μερικους που νομιζουν οτι το καταστημα τους ανηκει δεν νομιζω να εχεις προβλημα. Καλυτερα απεφυγε Σαββατο που υπαρχει πολυς κοσμος ωστε να μπορουν και αυτοι να σε εξυπηρετησουν καλυτερα. Αν παραταυτα διακρινεις "υφακι" πες καλησπερα, θα τα δωσω αλλου τα $$$....

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #13 στις: 05/01/08, 12:47 »
kagmakis??? ti paizei ekei?

Για να δοκιμασεις Καγμακη πρεπει να πας Οχι Σαββατο αλλα καθημερινη.. Αλλιως λιγο δυσκολο....
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #14 στις: 05/01/08, 12:51 »
Στρατο εχει και ο Διαμαντοπουλος... Και επειδη εχω παρει πραγματα απο εκει, δεν εχω διακρινει το υφακι...  ;)
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #15 στις: 05/01/08, 14:10 »
Παράθεση
Δεν είναι ανάγκη να πάμε στην υπερβολή. Αν κάποιος στο δρόμο σου ζητούσε να οδηγήσει το αμάξι σου, για να δεί πως είναι, θα του το έδινες?
αν ήταν υποψήφιος αγοραστής τότε φυσικά

Αποσυνδεδεμένος giannis70

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φοινικουντα
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #16 στις: 05/01/08, 16:04 »
Τελικα πηγα καγμακη σημερα σαββατο...δεν μπορω αλλη μερα δυστυχως...ο πωλητης ηταν μια χαρα....μονο που δεν ειχε fender αμερικανα για δοκιμη ειπε :(....ειχε μονο Mexico...ειχε οντως λιγο δουλιτσα....αλλα πιστευω πως τελικα για να εχεις το χρονο που χρειαζεσαι για να μελετησεις ενα οργανο και να δεις αν σου ταιριαζει...πρεπει να το βρεις απο κανενα γνωστο σου γιατι στα μαγαζια το βλεπω δυσκολο!
Τεσπα...θα δοκιμασω το επομενο σαββατο αλλου...παντως θα πρεπε η καθε εταιρια να δινει ενα οργανο για τεστ drive στα καλα καταστηματα,δεν νομιζω να επεφταν εξω!!!
Heard melodies are sweet...those unheard are sweeter...

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #17 στις: 05/01/08, 16:08 »
Παράθεση
Δεν είναι ανάγκη να πάμε στην υπερβολή. Αν κάποιος στο δρόμο σου ζητούσε να οδηγήσει το αμάξι σου, για να δεί πως είναι, θα του το έδινες?
αν ήταν υποψήφιος αγοραστής τότε φυσικά
Ναι αλλα θα εμπαινες κι εσυ μεσα μαζι του..... :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #18 στις: 05/01/08, 16:12 »
Σημειωση:
Κανενα καταστημα δεν εχει τη διαθεση να παραχωρησει μια κιθαρα-επενδυση για το ιδιο, σε οποιοδηποτε ερχεται στο μαγαζι, χωρις να ειναι σιγουρο πως θα εχει και την αναλογη μεταχειριση.
Μπορει να παραπονιεμαι για τη κατασταση των ελληνικων μαγαζιων, ομως σε πολλες περιπτωσεις, η συμπεριφορα του υπαλληλου του Στολλα ( που υποψιν το υφακι αυτο μεταφραστηκε ετσι απο σενα Spell, μιας και ο ανθρωπος δεν ειπε απολυτως τιποτα, ουτε σου αρνηθηκε τη δοκιμη ) ηταν πολυ καλη, γιατι απο τη μια προσεξε την επενδυση του μαγαζιου και απο την αλλη δεν προσεβαλε τον πελατη αφαιρωντας του το δικαιωμα να δοκιμασει τη κιθαρα...
οχι οχι αυτο ακριβως που σου ειπα και ετσι συνεβη..και ημουν με ενα φιλαρακι μου,τον ειχα φερει για παρεα,και τα χε παρει με το "αρχιγηλικι" του παιδιου που δουλευε,και τον κρατουσα...εγω στο μεταξυ του φερομουν τελεια..δεν εχω λογο να πω ψεμματα αλλωστε....

*στην τελευταια απαντηση,ναι θα εμπαινα μαζι του,σκεψου ομως οτι οταν δοκιμαζεις την κιθαρα,δεν πας στο κεντρο της αθηνας περπατωντας να κοβεις βολτες με την κιθαρα...εισαι στον χωρο του,οποτε λιγο δυσκολο να κανεις μλκια ;)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #19 στις: 05/01/08, 16:20 »
Σημειωση:
Κανενα καταστημα δεν εχει τη διαθεση να παραχωρησει μια κιθαρα-επενδυση για το ιδιο, σε οποιοδηποτε ερχεται στο μαγαζι, χωρις να ειναι σιγουρο πως θα εχει και την αναλογη μεταχειριση.
Μπορει να παραπονιεμαι για τη κατασταση των ελληνικων μαγαζιων, ομως σε πολλες περιπτωσεις, η συμπεριφορα του υπαλληλου του Στολλα ( που υποψιν το υφακι αυτο μεταφραστηκε ετσι απο σενα Spell, μιας και ο ανθρωπος δεν ειπε απολυτως τιποτα, ουτε σου αρνηθηκε τη δοκιμη ) ηταν πολυ καλη, γιατι απο τη μια προσεξε την επενδυση του μαγαζιου και απο την αλλη δεν προσεβαλε τον πελατη αφαιρωντας του το δικαιωμα να δοκιμασει τη κιθαρα...
οχι οχι αυτο ακριβως που σου ειπα και ετσι συνεβη..και ημουν με ενα φιλαρακι μου,τον ειχα φερει για παρεα,και τα χε παρει με το "αρχιγηλικι" του παιδιου που δουλευε,και τον κρατουσα...εγω στο μεταξυ του φερομουν τελεια..δεν εχω λογο να πω ψεμματα αλλωστε....

*στην τελευταια απαντηση,ναι θα εμπαινα μαζι του,σκεψου ομως οτι οταν δοκιμαζεις την κιθαρα,δεν πας στο κεντρο της αθηνας περπατωντας να κοβεις βολτες με την κιθαρα...εισαι στον χωρο του,οποτε λιγο δυσκολο να κανεις μλκια ;)
Αυτο το ξερεις μονο εσυ ομως και θα πρεπει οταν πας για δοκιμη να δωσεις και στον πωλητη να το καταλαβει αυτο...
Εννοειται πως δεν θα τη βγαλεις βολτα να δεις αν ειναι ανετη στο δρομο.....
Ομως καθε πραγμα εκει που πρεπει...Δν νομιζεις?
Εγω πιστευω αν δωσεις στον πωλητη να καταλαβει οτι ξερεις οχι μονο να παιζεις αλλα να μεταχειριζεσαι μια κιθαρα με τον δεοντα σεβασμο...
δν πιστευω να φερει και πολλες αντιρρησεις.....

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #20 στις: 05/01/08, 17:09 »
Οχι στο Νακκα παντως  :P

Εγω παντος οταν πηγα σε ενα καταστημα του Νακα στην αθηνα λεω στον υπαλιλο θελω να δοκιμασω την ταδε, την κατευαζει απο εκει μου την δεινει στο χερι, μου λεει εκει ειναι η ενυσχιτες, κατσε και ερχομαι, ε παω και εγω, βαζω το καλωδιο μονος μου αναβω τον ενυσχιτη και τπτ, μετα απο λιγο ερχετε, του λεω ετσι και ετσι και μου λεει οτι ο ενυσχιτης τα εχει φτησει, με συνδεει σε αλλων αρχηζω να παιζω, καθετε λιγο απο πανω μου και μετα φευγει και με αφηνει μονο μου, αφου μετα τον εψαχνα για να του δωσω την κιθαρα... Και ολα αυτα χωρις να με εχει ξανα δει ο τυπος....

Αντιθετα στην Ροδο που λιγο-πολυ φατσικα τουλαχιστων ολοι γνωριζομαστε παντα καθονται απο πανω μου οταν δοκιμαζω κατι, εκτος απο εναν... Δεν εχουν βεβαια και δουλεια, παιζει ρολο και αυτο....
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #21 στις: 05/01/08, 17:25 »
στον νακα τα παιδια ειναι οκ.εχω παει και κεντρο αλλα το γαματο ηταν αγια παρ.ξαθισα κοντα στην μια ωρα και 45 λεπτα και με μου ελεγε κατσε να σε βαλω και σε αυτο και τετοια πραγματα.βεβαια οκ ειχα παει για αγορα ενισχυτη αλλα ο μαλλιας(που παιζει και στους κασους μπελι) ηταν μεγαλο παλλικαρι.και στο κεντρο τα παιδια μια χαρα ηταν.
ο καραφλας του καγμακη ηταν λιγο μαλακακος του στυλ εμεις εχουμε τα καλυτερα εδω,οι λανευ ψευτοαντιγραφη των μαρσαλ και ειναι για πεταμα,ελα οκ τον ακουσες και τετοια σκηνικα.οποτε να παρει πουλο ο καγμακης,ασε που βαραει τιμες ανελεητες.
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος man_OS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #22 στις: 05/01/08, 17:38 »
o μαλλιάς που λες είναι ο Παναγιώτης, φίλος μου πολλά χρόνια. Είναι πραγματικά γ**ώ τα παιδιά. Πράγματι μια φωτεινή εξαίρεση στον κόσμο του Νάκα και χαίρομαι να βλέπω άτομα να τον εκτιμούν. Κι εγώ για οποιαδήποτε δοκιμή στον Νάκα, θα πρότεινα το κατάστημα της Αγ. Παρασκευής

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #23 στις: 05/01/08, 19:04 »
στον νακα τα παιδια ειναι οκ.εχω παει και κεντρο αλλα το γ**ατο ηταν αγια παρ.ξαθισα κοντα στην μια ωρα και 45 λεπτα και με μου ελεγε κατσε να σε βαλω και σε αυτο και τετοια πραγματα.βεβαια οκ ειχα παει για αγορα ενισχυτη αλλα ο μαλλιας(που παιζει και στους κασους μπελι) ηταν μεγαλο παλλικαρι.και στο κεντρο τα παιδια μια χαρα ηταν.
ο καραφλας του καγμακη ηταν λιγο μαλ**ακος του στυλ εμεις εχουμε τα καλυτερα εδω,οι λανευ ψευτοαντιγραφη των μαρσαλ και ειναι για πεταμα,ελα οκ τον ακουσες και τετοια σκηνικα.οποτε να παρει πουλο ο καγμακης,ασε που βαραει τιμες ανελεητες.
πρωτα απο ολα καλη χρονια και παλι. Παμε λοιπον.... Οσον αφορα τον Καγμακη και τον Ηρακλη (τον μαλακακο τον καραφλα) δεν θα καθησουν να ασχοληθουν με καποιον ( οχι μονο εσενα φιλε μου, τον οποιονδηποτε) που απλα μπηκε στο μαγαζι γιατι δεν ειχε τι να κανει και ειπε ας δω καμια κιθαρα.. Οι ανθρωποι ειναι πολυασχολοι (εχω περασει ενα εφιαλτικο Σαββατο παρεα με τον Ηρακλη  ;D ;D ο οποιος ετρεχε πανω κατω να εξυπηρετησει τους πελατες που ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΑΝ σιγουρα κατι...). Οποτε πρεπει να δειξεις και λιγη κατανοηση. Ασε που στον νακα που λες δεν παταει και κανενας τρελος αριθμος ανθρωπων και λογω αυτου, προσπαθει να σε ψησει ο πωλητης ωστε να αγορασεις κατι... Ο Καγμακης δεν εχει τετοια αναγκη, ουτε το γκιταρ στορ ουτε ο τριμης ουτε κανεις, οι οποιοι πουλανε σαν τρελοι.. Οσο για το υφος του Ηρακλη, ενταξει... Το παλικαρι επειδη τον ξερω τρεχει σαν που**ης ολη μερα και οταν βλεπει οτι εχει αλλους 10 ανθρωπους να εξυπηρετησει, πρεπει να διαχειριστει καπως τον χρονο του... ;)

 Φιλικα (παντοτε)
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΟΚΙΜΗ FENDER STRAT
« Απάντηση #24 στις: 06/01/08, 15:11 »
ναι εννοειται δεκτον αυτο,μαλιστα το παιδι μαλλον επρεπε να παει αποθηκη κιολας αλλα το θεμα ηταν γιατι δεν πηγαινε και να ερχοταν λιγο πιο μετα να με αφηνε και μονο μου.ασε που δοκιμαζω μονο ενισχυτες γιατι ενισχυτη θελω.και εκτος αυτου μολις δουν καποιον με κιθαρα λιγακι ακριβη(δλδ κανα χιλιαρικο και πανω) το σκεφτονται πιο σοβαρα το θεμα...αυτο που μου την εσπασε ειναι οτι θαβει ολα τα υπολοιπα για να μου βγαλει τον πενηνταρι τον μαρσαλ βαλβεστειτ ως φοβερο μηχανημα και οι λανει οι λαμπατοι vc lc 15-30 ειναι μουφες και αντιγραφες του μαρσαλ, που καμια σχεση δεν εχουν μεταξυ τους.και στο κατω κατω ο αλλος τι προβλημα εχει αμα δεν αγορασω το μηχανημα?δικια του ειναι η επιχειρηση?οποιος δλδ δεν παει ματσο με κανα 1000 ευρα δεν εχει δικαιωμα να δοκιμασει?αυτο μου τη σπαει στο attitude πολλων.ασε την αλλη την κυρια εκει που οταν μπηκα ελειπε ο ηρακλης και την ρωταω καποια πραγματα και δεν ηξερε τι της γινοταν και περιμενε τον αλλον.
κατ εμε οι πιο σωστοι απο την εμπειρια μου ειναι ο μαλλιας(παναγιωτης) του νακα στην αγια παρασκευη που μονο σαντουιτς δεν μου εφερε στο σχεδον διωρο που αραξαμε,ο δημου που στα μαστορεματα μιλαει τιμια και δεν παει να σε κλεψει(το κατα συναμην δλδ :P) και τα παιδια στο νακα στο κεντρο που με αφησαν να παιξω σε 6-7 ενισχυτες για καμποση ωρα.επισης το ξεχασα,γ**ω τα παιδια ειναι και στου τριμη ειδικα ο τυπας με μουσακι.πολυ σωστος τυπος και δεν πρηζει καθολου...ο μαλλιας του διαμαντοπουλου ειναι λιγο ποζερο περιεργος αλλα υπαρχουν και χειροτεροι...
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4832 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/03, 21:09
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
62 Απαντήσεις
37938 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/06, 22:20
από tasos__
6 Απαντήσεις
4765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/07, 01:36
από sakman
34 Απαντήσεις
22227 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/10, 20:02
από Serviani
4 Απαντήσεις
3558 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/10, 14:24
από Dr Bluz (G.K.)
1 Απαντήσεις
2805 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/08, 16:31
από MrPumpkin
3 Απαντήσεις
3196 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/09, 20:11
από groovymood
6 Απαντήσεις
3742 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/10, 20:52
από sokob
4 Απαντήσεις
5050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/10, 22:59
από Rosstrobon
24 Απαντήσεις
7746 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/10, 07:36
από studio54