Αποστολέας Θέμα: Πες μου γιατι....by KANIAN  (Αναγνώστηκε 2385 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mick77

  • Συναλλαγές: (1)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Πες μου γιατι....by KANIAN
« στις: 11/01/11, 21:28 »
.....ΠΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ .......Το τεταρτο τραγουδι απο τον πρωτο μου   προσωπικό δισκο οπου θα κυκλοφορήσει  το 2045 σε επιλεγμενα κρεοπωλεία   και στεγνοκαθαριστηρια .Σε αυτο το blues ασμα  ο καλλιτεχνης ειναι   γεματος αποριες  ΓΙΑΤΙ...γιατι να ειναι παντα υπο....γιατι να κανει   παντα αυτα που θελουν οι αλλοι ;Ευτηχως την απαντηση την παιρνει στην   τελευταια στροφη του τραγουδιου οπου ειμαι σίγουρος οτι θα σηνφνησετε κι   εσεις ."αυτη η ριμάδα τα φταιει ολα" Αν θελετε και εσεις να παρετε την   απαντηση σας δεν εχετε παρα να ακουσετε το τραγουδι.

Περιμενω τα σχολια σας πανω σε ολα τα θεματα......

ΥΓ. Τα αρνητικα σχολια θα διαγραφούν απο τον συντονιστή !!!!

ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ.....


http://www.box.net/shared/ihavsb2zkg

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πες μου γιατι....by KANIAN
« Απάντηση #1 στις: 13/01/11, 23:24 »
Ρε φιλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σαν να εσκασε βομβα διπλα μου!!!!!!!!ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ!!!!! :clap (ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΟ ΡΟΚ!!!!!)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Πες μου γιατι....by KANIAN
« Απάντηση #2 στις: 14/01/11, 10:25 »
Προτου σχολιασω..ηθελα να σε ρωτησω 2-3 πραματακια που μπορεις να διευκρινισεις οπως:ποιος τραγουδαει,κιθαρες ποιος παιζει και γενικα τα οργανα...τι κιθαρα ειναι αυτη(fender λογικα),που τα ηχογραφησες(προγραμμα) κλπ

Λοιπον..σαν μουσικουλα μου αρεσε πολυ.Και σαν υφος μου θυμισες Σιδηροπουλο..ο οποιος εμενα παντοτε μου αρεσε πολυ.Ενα "παλαιομοδιτικο" blues-rock κομματι που μας φερνει σε παλαιοτερες εποχες.Και επιτελους τα σολο που γουσταρω(δλδ να σολαρει ο αλλος..αλλα οχι με την ακαταπαυστη ταχυτητα του τυπου σολαρω πιο γρηγορα απο την διαρροια!-βλεπε shredding).

Ωραιος!
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος mick77

  • Συναλλαγές: (1)
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Πες μου γιατι....by KANIAN
« Απάντηση #3 στις: 14/01/11, 10:58 »
Ρε φιλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σαν να εσκασε βομβα διπλα μου!!!!!!!!ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ!!!!! :clap (ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΟ ΡΟΚ!!!!!)

Γεια σου ρε Θοδωρη ....σε ευχαριστω φιλε μου να σαι καλα.

Προτου σχολιασω..ηθελα να σε ρωτησω 2-3 πραματακια που μπορεις να διευκρινισεις οπως:ποιος τραγουδαει,κιθαρες ποιος παιζει και γενικα τα οργανα...τι κιθαρα ειναι αυτη(fender λογικα),που τα ηχογραφησες(προγραμμα) κλπ

Λοιπον..σαν μουσικουλα μου αρεσε πολυ.Και σαν υφος μου θυμισες Σιδηροπουλο..ο οποιος εμενα παντοτε μου αρεσε πολυ.Ενα "παλαιομοδιτικο" blues-rock κομματι που μας φερνει σε παλαιοτερες εποχες.Και επιτελους τα σολο που γουσταρω(δλδ να σολαρει ο αλλος..αλλα οχι με την ακαταπαυστη ταχυτητα του τυπου σολαρω πιο γρηγορα απο την διαρροια!-βλεπε shredding).

Ωραιος!

Γεια χαρα σε ευχαριστω για το χρονο σου.Λοιπον εχουμε και λεμε....Ολα τα τραγουδια τα ηχογραφω στο σπιτι .Φωνες,κιθαρες και μπασσο παιζω εγω.Τυμπανα ειναι κοπτοραπτικη  ;D ;D απο σαμπλακια .Στην Αλανιαρα πληκτρα παιζει φιλος οπως και στο Δεν μασαω σαξοφωνο παιζει παλι φιλος. Ηκιθαρα ειναι Fender strat usa με μαγνητες Custom shop 69 ,απο ενισχυτες παιζω ειτε με μια κεφαλη 5w HArley benton ειτε με ενα παλιο Fender super six reverb οπου τον εχω κανει combo με 2 μεγαφωνα (απο τα 6 που ειχε συνολικα!!!).Απο πεταλια παιζω με barber,mxr και boss.ΠΡογραμμα δουλευω συνήθως cubase αλλα δοκιμαζω και το mixcraft παραλληλα.

Χαίρομε που σου αρεσε.........σαφως ολα τα τραγουδια ειναι επηρεασμενα απο Σιδηροπουλο,Γιοκαρινη και Hendrix.Ειμαι κατα της φλυαρίας στα σολα  ;D ;D ,μην νομιζεις ολοι οι κιθαριστες την περνανε την φαση παιζω οσο ποιο πολλα μπορω αρα ειμαι παιχταρας.... ;D κι εγω μαζι....ευτυχώς νομιζω οτι την περασα αυτη την φαση ...αυτα λοιπον....και παλι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2165 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/06, 23:15
από Tagima
2 Απαντήσεις
2358 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/06, 19:51
από oatdp
6 Απαντήσεις
2870 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/07, 20:45
από VasilisG.J.
5 Απαντήσεις
2437 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/08, 13:44
από Amylo
18 Απαντήσεις
4685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/10, 11:55
από mick77
9 Απαντήσεις
2633 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/11, 22:02
από mick77
2 Απαντήσεις
1737 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/11, 22:01
από mick77
2 Απαντήσεις
2451 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/15, 08:57
από ΠΟΙΟΣ
2 Απαντήσεις
3235 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/15, 00:19
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
1724 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/18, 00:57
από ΠΟΙΟΣ