Αποστολέας Θέμα: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?  (Αναγνώστηκε 31681 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ira

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #75 στις: 03/10/07, 12:14 »

Ρε παιδιά, μια και λέμε για λογοκρισία, υπήρξε κάποια συζήτηση για τον Αντίχριστο την Κυριακή που μας πέρασε ή το ονειρεύτηκα;
Αν ναι, τι απέγινε;  :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #76 στις: 03/10/07, 12:22 »
Δλδ είναι τόσο δύσκολο απλά να μην χρησιμοποιούνται βωμολοχίες? Μου κάνει εντύπωση που σπαταλήσαμε τόσο χρόνο σε ένα θέμα που θα μπορούσε να ήταν απόφαση των χρηστών αν θα συμβαδίσουν με τους κανόνες του φόρουμ ή όχι.
Ούτε εμένα προσωπικά μου θίγει την αξιοπρέπεια μια βωμολοχία ούτε μου δημιουργεί ρίγη συγκίνησης ή ντροπής αλλά αφού απαγορεύονται απλά δεν πρέπει να γράφονται από κανέναν μας. Τόσο δύσκολο είναι?

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #77 στις: 03/10/07, 12:33 »
Συννεφάκι, έχω την εντύπωση ότι αν οι φορείς του χώρου δεν ήθελαν να ξεκαθαριστεί και να συζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα θα το πέταγαν στον κάλαθο των αχρήστων ή θα το διέγραφαν απευθείας. Και δεν νομίζω ότι συζητιούνται πλέον τα αστεράκια. Δηλ οι όροι εγγραφής που ούτως ή άλλως όλοι τους αποδεχόμαστε αλλιώς δεν θα ήμασταν εδώ!

Mistral, επειδή ακριβώς δεν είσαι admin, άσε τους ίδιους να καθορίσουν τι αντιπροσωπεύει ο χώρος που τους ανήκει.

Και βέβαια "λέει" αυτό ακριβώς που αρνήσε. Σε παραπέμπω στην αρχική σελίδα:

"Επισκεφθείτε τις νεες σελίδες καλλιτεχνών στο kithara.gr και ακούστε τη μουσική τους. Είστε μουσικός; Δημιουργήστε τις δικές σας σελίδες και παρουσιάστε μέσα απ' αυτές την δουλειά σας."

Επίσης στον "Ύμνο του Κιθάρα":

"Όταν ξυπνάει μια κοινότητα αγρίμι
Και ξαναμπαίνει στο παιχνίδι για να παίξει κρυφτό
Όταν γελάει απ’ τη δουλειά ή απ το σπίτι
Αχ να προλάβει ν’ απαντήσει να μη χάσει καιρό

Καβαλάμε το σύρμα και γυρεύουμε τι
Admins και παλιοί μας τραβάνε τ΄ αυτί
Μα με κουβέντες εξάχορδες και πένα χρυσή
Νικάμε τη ρημάδα σιωπή...
Kithara gr… Kithara gr… Kithara gr…
Νικάμε τη ρημάδα σιωπή...

Σα συναντήσει κάποιο όνομα οικείο
Και στ’ αλήθεια μιλήσει, είτε ψέματα πει
Δεν είναι μόνη πια τώρα είναι δύο
Κι είναι στ’ αλήθεια μόνο αυτή η επαφή

Με μπουζούκια, κιθάρες ή Solo φωνή
Με μπαλάντες ή γκάζια και λαμπάτα PC
Με διαφωνίες ή καυγάδες ή μ' αγάπη κρυφή
Οι συγχορδίες μας χτυπούν στην ψυχή…
Kithara gr… Kithara gr… Kithara gr…
Οι συγχορδίες μας χτυπούν στην ψυχή…

Κι είναι η Συνάντηση τώρα που αρχίζει
Πιο πολλά είναι αυτά που μας κρατάνε μαζί
Δεν είναι μόνο το τραγούδι που ανθίζει
Είναι η κοινότητα που ξέρει να ζει

Όπου μπορούμε θα βρισκόμαστε, με ήλιο ή βροχή
Δε θα τρομάξει τα όνειρά μας καμιά ΑΕΠΙ
όσοι μπορούμε θα βρισκόμαστε, λίγοι ή πολλοί
Για μια κοινότητα που ξέρει να ζει...
Kithara gr… Kithara gr… Kithara gr…
Για μια κοινότητα που ξέρει να ζει... "


Και οι κοινότητες που ξέρουν να ζουν διαμορφώνονται μέσα από την συνεργασία ή και την σύγκρουση των μελών της, και πως θα γίνει αυτό αν δεν διακινούνται ελεύθερα οι ιδέες?

Καλά κάνουν λοιπόν οι άνθρωποι και αποδέχονται τέτοιες συζητήσεις, διότι έτσι ακριβώς καθορίζεται η ηθική ώστε να μην υπάρχει καμμιά ασάφεια.



Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #78 στις: 03/10/07, 14:12 »
Mistral, επειδή ακριβώς δεν είσαι admin, άσε τους ίδιους να καθορίσουν τι αντιπροσωπεύει ο χώρος που τους ανήκει.

Και βέβαια "λέει" αυτό ακριβώς που αρνήσε. Σε παραπέμπω στην αρχική σελίδα:

"Επισκεφθείτε τις νεες σελίδες καλλιτεχνών στο kithara.gr και ακούστε τη μουσική τους. Είστε μουσικός; Δημιουργήστε τις δικές σας σελίδες και παρουσιάστε μέσα απ' αυτές την δουλειά σας."

Και οι κοινότητες που ξέρουν να ζουν διαμορφώνονται μέσα από την συνεργασία ή και την σύγκρουση των μελών της, και πως θα γίνει αυτό αν δεν διακινούνται ελεύθερα οι ιδέες?

Καλά κάνουν λοιπόν οι άνθρωποι και αποδέχονται τέτοιες συζητήσεις, διότι έτσι ακριβώς καθορίζεται η ηθική ώστε να μην υπάρχει καμμιά ασάφεια.

Παπούλη αν και σέβομαι τα χρόνια σου, επέτρεψέ μου να σου πω πως είσαι τελείως λάθος...
Το μαγαζάκι δεν ανήκει σε έναν μόνον...Ανήκει και στους πελάτες...
Αν αυτοί αποφασίσουν πως τα πράγματα δεν πάνε καλά...τότε φεύγουν...Οπότε και κλείνει το μαγαζάκι...οπότε και πέφτουν κυβερνήσεις αν το πάμε και πιο μακριά...
Απεναντίας λοιπόν, επειδή είμαι αρκετά παλιός πιστεύω πως ΕΧΩ άποψη και ΤΗΝ ΛΕΩ και καλά κάνει και ο καθένας...Οπότε και συμφωνώ με τα τελευταία λόγια σου...
"Και οι κοινότητες...
Καλά κάνουν λοιπόν οι άνθρωποι..."...
Απεναντίας δεν αρνούμαι τίποτα...Ακριβώς στο προηγούμενο Post μου τονίζω πως...
"Το site δεν είναι λέει πουθενά πως είναι Μέρος Διακίνησης των Ελεύθερων ιδεών...
ΠΑρόλ'αυτά δείνει την ευκαιρία στον καθένα να αναπτύξει το ταλέντο του..."
Αυτό που παραθέτεις δεν αποδεικνύει κάτι περί διακίνησης ή μη των ελεύθερων ιδεών ούτε αναιρεί κάτι που έχω πει...
Στην τελική...Η αυτόματη λογοκρισία ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ και δεν χρειάζεται να είμαι admin για να εκφράσω τη γνώμη μου...
Έτσι απλά είναι τα πράγματα...
Αντίθετα τη δική σου λογοκρισία αρχίζω και φοβάμαι...ότι κατάλαβες κατάλαβες...
Να διαβάζεις προσεχτικότερα τα λεγόμενα των άλλων πριν προβείς σε βεβιασμένες απαντήσεις.
Καλό απόγευμα.
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #79 στις: 03/10/07, 15:10 »
Εντάξει Mistral, μην αρπάζεσαι, έχεις δίκιο! Εγώ έχω κάνει λάθος και δεν έπρεπε να αντιπαραβάλω την γνώμη μου με την γνώμη ενός παλιού, νέος ων. Έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε που ήμουν στον στρατό κι έχω ξεχάσει!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #80 στις: 03/10/07, 16:09 »
Θα είθελα να κάνω κάποιες παρατηρήσεις σε κάποια που έχουν γραφτεί.
1.Το κιθάρα δεν είναι μαγαζάκι και δεν περιμένει πελάτες για να λειτουργήσει και κατ΄επέκταση θα κλείσει ,αν αυτοί αποφασίσουν να πάνε αλλού.
2.Στα τόσα χρόνια που λειτουργεί ,αρκετοί έχουν αποχωρήσει ,είτε γιατί δεν είχαν χρόνο πιά να αφιερώσουν (λίγος χρόνος ,καθημερινότητα κ.λ.π ),είτε γιατί έστρεψαν αλλού τα ενδιαφέροντά τους ,είτε τέλος μερικοί γιατί διαφώνησαν με τον τρόπο λειτουργίας .Παρ΄όλα αυτά λοιπόν ,ούτε η κιθάρα έκλεισε (απενατίας έγινε ένας πολύ μεγάλος απο άποψη μελών χώρος ),ούτε η ελεύθερη άποψη και έκφραση των μελών ελλατώθηκε σε κάποιο τομέα .
3.Για μιά ακόμη φορά θα επαναλάβω (κάτι που έχουν κάνει αρκετοί αλλά κάποιοι δεν λένε να το καταλάβουν ),ότι υπάρχουν κανόνες λειτουργίας που είτε αρέσει είτε όχι ,είναι υποχρεωτικοί για όλα τα μέλη .
Αν κάποιος νομίζει ότι καταπιέζεται η εκφραστικότητά του με αυτό τον τρόπο περικοπής κάποιων μη αποδεκτών λέξεων (ας τις χαρακτηρήσω έτσι για να χαμηλώσουν λίγο οι τόνοι ),και δεν έχει να καταθέσει άλλες καλλιτεχνικές δημιουργίες (που να μην τις περιέχουν ),τότε πολύ φοβάμαι ότι η θα πρέπει κάπου αλλού να τις παρουσιάσει ,η θα δεχθεί αυτό τον τρόπο παρουσίασης.
Εύχομαι επιτέλους να τελειώσει κάπου ,αυτό το θέμα  (που ξεκίνησε απο κάποιο νεο μέλος που αγνόησε τους κανονισμούς )και που σε κάποιες στιγμές κατέληξε ,όπως πάντα ,σε προσωπικές αντιπαραθέσεις.
Κλείνοντας θα είθελα να παραθέσω κάτι που έγραψε για την τέχνη ένας πολύ μεγάλος συγγραφέας και φιλόσοφος ,ο Μπρέχτ <<Η τέχνη δεν πρέπει να αντανακλά σαν τον καθρέφτη ,μα σαν φακός να μεγεθύνει >> .

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #81 στις: 03/10/07, 17:34 »
Εντάξει Mistral, μην αρπάζεσαι, έχεις δίκιο! Εγώ έχω κάνει λάθος και δεν έπρεπε να αντιπαραβάλω την γνώμη μου με την γνώμη ενός παλιού, νέος ων. Έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε που ήμουν στον στρατό κι έχω ξεχάσει!
Όπως προανέφερα...
"Τώρα γιατί έχουν μπει μερικοί σε προσωπικές αντιπαραθέσεις και έχει αναπτυχθεί ένα θέμα 3 σελίδων - με το καλό 4 - δεν μπορώ να καταλάβω..."
Ε δεν θα κάνω το ίδιο λάθος κι εγώ...Δεν βαριέσαι...μπορεί να φταίει ότι εγώ δεν έχω πάει ακόμα στρατό...Είμαι νέος...ων...
Take care.

@Θοδωρής
Πολλές φορές στο λόγο μας χρησιμοποιούμε μεταφορές...
Σαφέστατα και το κιθάρα δεν είναι μαγαζάκι...Ούτε τα πράγματα είναι τόσο απλά για να "κλείσει"...
Παρόλ'αυτά, αν και έχει ξανασυζητηθεί, ο πελάτης οφείλει να σέβεται τον ιδιοκτήτη/δημιουργό αλλά και το αντίστροφο.
Το παράδειγμα χρησιμοποιήθηκε ως απάντηση στον pappou και βέβαια δεν έχει σχέση με το θέμα της Λογοκρισίας αλλά γενικότερα...
Αρχίζω πάντως να φοβάμαι πως για να μην παρεξηγούμαστε πρέπει να γράφουμε πολύ προσεκτικά πλέον και να καλύπτουμε όλες τις πτυχές ενός θέματος...Είπαμε...χρησιμοποιούμε και μεταφορές στο λόγο μας...
Όσον αφορά στο 1, και 2 πάντως προφανώς δεν έχει γίνει τίποτα από αυτά που λες διότι το κιθάρα έχει καταφέρει να λειτουργεί αρμονικά...
Παραπέρα όμως μένω στα τελευταία σου λόγια Θοδωρή που είναι και τα σημαντικότερα και συμφωνώ απόλυτα (3. και μετά).
Αρκετά ειπώθηκαν από μένα τουλάχιστον.



Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #82 στις: 03/10/07, 19:35 »
Παρόλ'αυτά, αν και έχει ξανασυζητηθεί, ο πελάτης οφείλει να σέβεται τον ιδιοκτήτη/δημιουργό αλλά και το αντίστροφο.

Κανείς δεν έχει αποστομωθεί, κανείς δεν έχει υποχρεωθεί να μην γράφει. Ο σεβασμός πιστεύω ότι εφαρμόζεται σε υψηλότατο βαθμό προς τους δημιουργούς και δεν βλέπω παραδείγματα που να δείχνουν το αντίθετο.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση γι'αυτό το θέμα, δεν είδα πώς νομίζει ο δημιουργός ότι έτυχε ασέβειας λόγω της λογοκρισίας.
Μήπως κάποιοι είναι υπερευερέθιστοι? Μήπως κάποιοι είναι υπερβολικά μυγιάγγιχτοι? Μήπως κάποιοι θέλουν απλά να δημιουργούν φασαρία?

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #83 στις: 05/10/07, 00:54 »
Μήπως δίνουμε αξία στο κάθε νούμερο που μπαίνει εδώ μέσα και το παίζει ιστορία και κουλτούρα; 4 σελίδες κουβέντα επειδή κάποιος είτε δε διάβασε τους κανονισμούς του forum κατά την εγγραφή είτε αποφάσισε να την δει επαναστάτης. Και το χειρότερο είναι ότι κατά κάποιο τρόπο κάποιοι θαμώνες του forum συμμερίστηκαν τις απόψεις του περί λογοκρισίας. Τόσο καιρό εδώ μέσα δεν αισθανθήκατε να λογοκρίνεστε; Και αν το αισθανθήκατε και δε σας αρέσει γιατί δεν αλλάζετε στέκι;; Αηδία κατάντησε το θέμα..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #84 στις: 05/10/07, 01:09 »
Μήπως δίνουμε αξία στο κάθε νούμερο που μπαίνει εδώ μέσα και το παίζει ιστορία και κουλτούρα; 4 σελίδες κουβέντα επειδή κάποιος είτε δε διάβασε τους κανονισμούς του forum κατά την εγγραφή είτε αποφάσισε να την δει επαναστάτης. Και το χειρότερο είναι ότι κατά κάποιο τρόπο κάποιοι θαμώνες του forum συμμερίστηκαν τις απόψεις του περί λογοκρισίας. Τόσο καιρό εδώ μέσα δεν αισθανθήκατε να λογοκρίνεστε; Και αν το αισθανθήκατε και δε σας αρέσει γιατί δεν αλλάζετε στέκι;; Αηδία κατάντησε το θέμα..
Πολύ σωστά. Προσωπικά λοιπόν, θα ακολουθήσω η ίδια τη δική μου συμβουλή (και τη δική σας προτροπή), θα πάρω το κουβαδάκι μου και θα πάω σαν καλό νούμερο να το παίξω κουλτούρα σε άλλη παραλία. Να με συγχωρείτε για την όποια αηδία σας προκάλεσα.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #85 στις: 05/10/07, 08:51 »
Vagabond,
Μπορεις απλα να δημοσιευεις τυχον ποιηματα με βωμολοχια σε καποιο δικτυακο τοπο που τα επιτρεπει χωρις "αστεράκια".
Η λογοκρισία δεν αφορά στα άτομα, αλλά στις επίμαχες λέξεις.

Αν ομως σύμφωνα με την ιδεολογία σου (ή οποιοδήποτε άλλου που νιώθει θιγμένος τεσπα) ειναι μειζονος και πρωταρχικής σημασίας η ελευθεριά στην βωμολοχία, πάνω από οτιδήποτε άλλο, και άκρως απαράδεκτη η διακριτικη συγκάλυψη της με "αστεράκια", είναι αποδεκτό ως προσωπική γνώμη αλλά δεν θα αλλάξει τίποτα στο kithara.gr.


Τυχόν άλλες συζητήσεις περί λογοκρισίας (της τέχνης ή μη) στα ΜΜΕ, στην κοινωνία, κλπ. θεωρούνται περιττές αφού δεν αφορούν στο kithara.gr και θα ήταν καλύτερο να γίνουν σε άλλη συζήτηση, όχι εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #86 στις: 05/10/07, 10:56 »
 Δεν ξερω για ποιο πραγμα μιλατε... ??? Εγω ειμαι παιδι καλης οικογενειας και δε λεω παλιοκουβεντες! :P Παντως αν καποιος αναφερει καποιο στιχο που χρησιμοποιει βωμολοχιες τιθεται θεμα κακης λογοκρισιας και διαφωνω. Αν παλι καποιος καφρος (λεω ΑΝ δεν εχω συναντησει κατι τετοιο) αρχισει και βριζει αλλα ατομα στο forum και γινει ενοχλητικος η λογοκρισια παλι δε σωνει τιποτα... καλυτερα ο τυπος/τυπισσα να παρει ποδι κατοπιν προειδοποιησεως για να μην προσβαλει αλλα μελη του Κιθαρα. Ειτε με αστερακια ειτε χωρις καποιος/α θα θιγει απο τετοιες συμπεριφορες..
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ?
« Απάντηση #87 στις: 12/10/07, 16:00 »
Παιδιά, μήπως είναι καθαρά θέμα ευθιξίας? Η λέξη που**** με αστεράκια ή χωρίς καταφέρνει να περάσει ούτως η άλλως, ποίηση ή όχι. Τώρα αν είναι τόσο πια περίεργος ο άλλος που να θέλει να φαίνεται κι αυτή η λέξη, ενώ ξέρει (μάλλον) τους βασικούς κανόνες του site, τότε για μένα απλά δεν έχει νόημα να ασχολούμαστε. Όσον αφορά τους κανόνες, προφανώς υπάρχουν για κάποιο λόγο, και προς το παρόν δεν έχω πετύχει κάποιον mod να κάνει κατάχρηση αυτών των κανόνων. Επίσης, για μένα οι εν λόγω κανόνες δεν είναι τόσο για θέμα δεοντολογίας (όλοι μα όλοι ξέρουμε κακές λεξούλες) αλλά για πρακτικούς λόγους. Τέλος πάντων, απλά έγραψα εδώ γιατί βαρέθηκα να βλέπω καβγάδες για ανούσια πράγματα. Φιλικά πάντα...  ;D

PEACE!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/02, 20:06
από Θοδωρής
139 Απαντήσεις
57581 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/09, 00:47
από Ogun-Sotis
14 Απαντήσεις
6855 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/03, 22:03
από Γιάννης [nOiz]
24 Απαντήσεις
9603 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/04, 16:35
από κατέ((γίδα))
23 Απαντήσεις
8490 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/05, 10:49
από Βραζίλης
11 Απαντήσεις
5116 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/07, 16:28
από Kiratzoharris
5 Απαντήσεις
3621 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/07, 03:14
από ScullShot
17 Απαντήσεις
7242 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/07, 02:04
από Jezus
51 Απαντήσεις
50951 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/09, 20:38
από Jezus
57 Απαντήσεις
15100 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/09, 18:55
από MACMISIAS