Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Πλήκτρα

Σύνδεση αρμονίου με ενισχυτή στερεοφωνικού μέσω εξόδο

(1/2) > >>

cbk:
Επειδή δεν έχω το κατάλληλο καλώδιο (mono 1/4" σε RCA για κάθε κανάλι)  μπορώ να πάρω ήχο από τα ακουστικά; (έχω το σχετικό καλώδιο: 3,5mm stereo to  RCA x 2).
Δεν βρίσκω τιμές αντίστασης των ακουστικών, ο ενισχυτής είναι ένας κλασικός πεντακάναλος Yamaha με AUX εισόδους στην πρόσοψη απ'όπου ακούω κανονικά ό,τι θέλω π.χ. από λαπτοπ ή TV.

saved:
Ξερω τυπα που βαζει το ακτιβ μπασο του στο τερεο και ολα κομπλε.Πιστευω δεν θα εχεις θεμα η μπορει να ακουγετε πιο δυνατα/χαμηλα απο οσο θα περιμενες.Κανε δοκημη με χαμηλομενη ενταση και πες τα αποτελεσματα ωστε να βοηθιθει και αλλος εις το μελλον

cbk:
Σε ευχαριστώ φίλε saved αλλά θα περιμένω μήπως και μου δώσει το "οκ" κάποιος που το έχει κάνει.  :-\

saved:
Αν συνδεεις το λαπτοπ απο τα ακουστικα στον ενησχητη τοτε ειναι το ιδιο να συνδεσεις το αρμονιο απο τα ακουστικα

vegos:

--- Παράθεση από: cbk στις 15/08/15, 22:45 ---Επειδή δεν έχω το κατάλληλο καλώδιο (mono 1/4" σε RCA για κάθε κανάλι)  μπορώ να πάρω ήχο από τα ακουστικά; (έχω το σχετικό καλώδιο: 3,5mm stereo to  RCA x 2).
Δεν βρίσκω τιμές αντίστασης των ακουστικών, ο ενισχυτής είναι ένας κλασικός πεντακάναλος Yamaha με AUX εισόδους στην πρόσοψη απ'όπου ακούω κανονικά ό,τι θέλω π.χ. από λαπτοπ ή TV.
--- Τέλος παράθεσης ---

Συνήθως η auxiliary θύρα σου επιτρέπει να συνδέσεις οτιδήποτε θες, με δυνατή στάθμη ήχου (πχ ακουστικά που θες).
Δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά θα ξεκινήσεις φυσικά με τον ήχο των ακουστικών τέρμα χαμηλά.
Δεν έχει κάποια διαφορά σε σχέση με το laptop ή την TV που ήδη συνδέεις.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View