Αποστολέας Θέμα: Διάφανα Κρίνα  (Αναγνώστηκε 67093 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

nick_rocks

  • Επισκέπτης
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #50 στις: 04/03/05, 15:01 »
Αυτοί οι Ιντιοτεκ και οι Coin τι σοι μουσική παίζουν;;;;

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #51 στις: 04/03/05, 15:30 »

Δουλεύει εναντίων της σκηνής μια μπάντα σαν εμάς (συγκρότημα χωρίς συμβόλαιο και πιθανότατα χωρίς μέλλον) όταν παίζει με μια "μεγάλη" μπάντα που δεν δικαιώνει την σκηνή? Γιατί?


Ναι αυτη ακριβως ειναι η γνωμη μου. Καθε συνεργασια με τετοιου τυπου μπαντες ειναι ντροπη.
Αν σου εκανε προταση δηλαδη ο Βολανης και η Ατζελα θα εβγαινες μαζι τους?

Συγνώμη τώρα.
Μπορεί αυτή η μπάντα να παίζει με τον Βαλάντης και τον κάθε Βαλάντη αλλά δεν είναι Βαλάντης. Αν δεν είχε την πορεία που έχει, αν δεν έκανε τις κινήσεις που έκανε και κρατούσε έναν ποιο "rock χαρακτήρα" δεν θα λέγαμε αυτά.
Δεν βλέπω κάπου να κατακρίνουν την μουσική τους όσο την πορεία που διάλεξε η μπάντα.

Σχετικά με την απορία σου: όχι, αν διατηρήσω την σημερινή μου "λογική" και στα επόμενα χρόνια μου, όχι και πάλι όχι.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Paggaidelic

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #52 στις: 05/03/05, 01:07 »
Αυτοί οι Ιντιοτεκ και οι Coin τι σοι μουσική παίζουν;;;;

Οι Ιντιοτεκ παίζουν alternative rock με Βρετανικά ποπ στοιχεία Ελληνόφωνο.
Οι Coin παίζουν post garage αγγλόφωνο.
Είναι και οι δύο εξαιρετικές μπάντες

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #53 στις: 05/03/05, 01:23 »
Τα Δ.Κ αν εξαιρέσω τον πρώτο τους δίσκο, δεν μπορώ να πώ ότι μου άρεσαν ιδιαίτερα...

Πάντως είχαν έναν προσωπικό ήχο.

Τώρα δεν βλέπω και πολύ φώς στην ροκ σκηνή...το πιθανότερο είναι να υπάρχουν πολύ καλά σχήματα, αλλά να μην έχουν την κατάλληλη προώθηση.

Ίσως να μην είναι και η εποχή πιά ροκ... ???
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #54 στις: 05/03/05, 03:08 »
Φίλε Boogieman...Δεν είναι θέμα εποχής πιστεύω...Απλά μερικοί έχουν ξεχάσει να παίζουν ροκ...Που θα πάει όμως όλο και κάποιος θα βρεθεί...

Όσο για μετά τον πρώτο τους δίσκο..Συμφωνώ μόνο στο ότι ο πρώτος δίδκος ήταν Ο Δ-Ι-Σ-Κ-Ο-Σ..Άλλα και μετά απ' αυτόν τόσο το "Κάτι σαράβαλες καρδιές" όσο και τα "Ευωδιάζουν αγριοκέρασα οι σιωπές" και "Ό, τι απέμεινε απ'τημ ευτυχία" ήταν πολύ ωραίοι δίσκοι και σταθμοί στο ελληνικό ροκ...Δεν μπορούμε να αναιρούμε εξαιρετικές συνθέσεις όπως "Στο πλάι σου, θα πεθάνω ένα πένθιμο του φθινοπώρου δείλι, μπλε χειμώνας, el hombre solo κ.α."

Βέβαια αν αυτή είναι η αποψή σου, ωφείλω να την σεβαστώ και να την ακούσω (διαβάσω)...

Φιλικά...

Αποσυνδεδεμένος Υπέροχο Τίποτα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποναει παντα η πρωτη φορα!
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #55 στις: 05/03/05, 05:25 »
δεν πιστευω πως το ροκ ειναι κατι το εποχιακό που καποτε θα περασει και θα ξεχαστει, αν και νομιζω δυσκολα θα βρεθει αλλη μπαντα οπως τα κρινα, τρυπες, σπαθια.... δεν χρειαζομαστε αλλα συγκροτηματα που να αντιγραψουν τους παραπανω αλλα νεα συγκροτηματα που θα κανουν κατι καινουργιο και να γραψουν την δικη τους ιστορια στην ελληνικη ροκ σκηνη
If something's hard to do, then it's not worth doing.

nick_rocks

  • Επισκέπτης
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #56 στις: 05/03/05, 09:32 »
Πριν βγει ο Σιδηρόπουλος και οι Τρύπες και όλοι οι μετέπειτα,ποιος παραπονιόταν για ροκ στην Ελλάδα;;; Κανείς
Θα περάσει κάποιος χρόνος, 5 10 χρόνια και θα υπάρξουν ξανά οι αναλαμπές όπως αυτές των Τρύπες των Σπαθιών των Κρίνων.Και η ιστορία θα επαναλαμβάνετε.Γι αυτό περιμένετε. Αφήστε λίγος καιρός να περάσει. Δεν μπορεί να βγαίνουν συνέχεια τεράστια ονόματα που θα γράψουν ιστορία.

Αποσυνδεδεμένος mn8

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
  • ...Tha Aposyrthw Kai Tha Agaphsw To Skotadi...
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #57 στις: 05/03/05, 11:28 »
well well well... diavasa ola ta post pou grapsate gia to agapimeno mou sugkrotima pou to parakoloutho xronia tora , kai exo na po ta eksis:

Anafereste sunexos sto oti einai polu duskolo na ksanavgei group pou na einai eksisou kalo me ta Krina , me tis Trupes ktl ktl... Nomizo pos to lathos pou kanoun ta simerina group [kai pou den kanan ta Krina, akomi akomi apo tin arxi tis karieras tous] einai oti prospathoun na kanoun to "kati san ta Krina" to "kati san tis Trupes"... Kaneis aposo blepo den prospathei na psaxei ton diaforetiko hxo pou tha ton ekfrazei... Ta Krina [O Kuriakos sugekrimena] px exei dosei kapoia sevasta ekatomuria draxmes gia na agorasei ola auta ta petalakia pou ta blepo se kathe live kai trelainomai... milame gia mia petaliera diastaseon 1,5m X 0,75m , kai ekei brisketai olh h diaforetikotita tou hxou twn krinwn. Milame gia to Niko Mpardi , pou emathe trompeta se odeio epeidi aplos tou arese , kai stin sunexeia tin ebale sta Krina. Milame gia ton Thano Anestopoulo pou otan ksekinousan den iksere tpt allo apo to na tragoudaei kai exei ekseliksei apisteuta tin foni tou , opos episis paizei kai polu kali kithara... Kai fusika ta Krina den theloun na kanoun to "kati san tin Apoleia" , ola tous ta album einai diaforetika , opoios akouse to teleutaio sigoura tha eniose tin diaforetikotita ston hxo... Isos na min to elege kai Rock :)

Otan loipon ksekinaei mia mpanta me filodoksies , einai lathos na kanei to "kati san ta Krina". Giati ase pou einai duskolo na to petuxei , alla kai na to petuxei , tha einai mia apomimisi... Auta ta oliga :)

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #58 στις: 05/03/05, 13:26 »
Θα με βρεις σύμφωνο φίλε mn8. Μάλιστα θυμάμαι κι από συναυλίες των Διάφανων (στο AN φερ' ειπείν), όπου το support στην προσπάθεια να μοιάζει ιδιαίτερα στο "τραγικό" ύφος του ιδάλματός του, φάνταζε τελικά ως ένα επιτηδευμένο κακέκτυπο.

Να προσθέσω για τον Μπάρδη, πως διδασκόταν και θεωρητικά μουσικής στο Μικρό Μουσικό Θέατρο, αυτή την εστία πειραματισμού και προχωρημένης μουσικής έκφρασης. Ο δε Ροδοστόγλου έχει διαβάσει άπειρα λογοτεχνικά βιβλία, εργαζόμενος σε βιβλιοπωλείο. Και φυσικά οι επιρροές και τα ακούσματά τους, κοιτάνε και προς το παρόν, όπως έχουν αποκαλύψει σε συνεντεύξεις, αλλά και ραδιοφωνικές εκπομπές που έχουν επιμεληθεί (ο Ανεστόπουλος συχνά πυκνά επιδίδεται σε djλίκι, ενώ εργάζεται και σε δισκοπωλείο).

Σκοπός είναι να έχεις αφομοιωμένες αναφορές κι όραμα προσωπικό. Τα "κάτι σαν" συγκροτήματα, συνήθως καταλήγουν μετεωρίτες παρουσίας και γενικώς αποτυχίες.
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #59 στις: 05/03/05, 19:44 »
   Γιατί μας αρέσει τόσο να θεοποιούμε ; "Πώπω θεοί τα Κρίνα, πώ ρε φίλε τί μπάντα οι Τρύπες ;;;". Εντάξει, δε λέω, ωραία συγκροτήματα, αλλά ως εκεί. Τί πάει να πει ότι δεν υπάρχουν άτομα με το ταλέντο τους και τη δημιουργικότητά τους ; Σιγά μην ήταν ο Θάνος και η παρέα του οι μεγάλες μουσικές ιδιοφυίες του αιώνα μας κιόλας :P Χαλαρώστε, πάρτε ανάσα κι άμα λάχει κάντε κι ένα διάλειμμα από το πολύ ροκ κι ίσως ξανάρθει. Δεν κάνει καλό ;)

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #60 στις: 05/03/05, 19:56 »
   Γιατί μας αρέσει τόσο να θεοποιούμε ; "Πώπω θεοί τα Κρίνα, πώ ρε φίλε τί μπάντα οι Τρύπες ;;;". Εντάξει, δε λέω, ωραία συγκροτήματα, αλλά ως εκεί. Τί πάει να πει ότι δεν υπάρχουν άτομα με το ταλέντο τους και τη δημιουργικότητά τους ; Σιγά μην ήταν ο Θάνος και η παρέα του οι μεγάλες μουσικές ιδιοφυίες του αιώνα μας κιόλας :P Χαλαρώστε, πάρτε ανάσα κι άμα λάχει κάντε κι ένα διάλειμμα από το πολύ ροκ κι ίσως ξανάρθει. Δεν κάνει καλό ;)

Ουδείς θεοποιεί και πρώτος από όλους εγώ. Έχω μάλιστα ξαναπεί πως κανείς δεν χάνεται, ούτε κι έρχεται η συντέλεια του κόσμου αν διαλυθεί ένα συγκρότημα. Το τι όμως έχει προσφέρει ο καθένας και σε ποιο βαθμό, πλέον μπορούμε να το γνωρίζουμε, για να κατατάσσουμε και τον καθένα εκεί που ανήκει στο πάνθεον των rock συγκροτημάτων και τη μουσική ιστορία.

Στην τελική μπορούμε νομίζω να εκθειάζουμε καλλιτέχνες και συγκροτήματα που διέπρεψαν και ξέφυγαν της μάζας, χωρίς να καταντάμε groupies και ρουβίτσες αισθητικά. ;)
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #61 στις: 05/03/05, 20:00 »
^ Ως εκεί δεκτό ;)

Αποσυνδεδεμένος guitarlover

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα σταματήσεις να χαμογελάς σταματάς και να ζεις
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #62 στις: 05/03/05, 23:52 »
Δεν νομίζω ότι κάποιος θεοποίησε κάποιο συγκρότημα και ούτε ειπαμε ότι τέτοιοι μουσική δεν έχουν ξαναβγει. Αλλά σίγουρα έκανα κάτι το διαφορετικο όπως λέει και ο kiseichukan και κατάφεραν να φτάσουν ψηλά με το δικό τους ξεχωριστό στυλ. Μακάρι να βγουν άλλες 300 πάντες στα επόμενα χρόνια που να έχουν την ίδια επιτυχία. Όσο για το διάλειμα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να άκούει μόνο ένα πράγμα εκτός κι αν είναι τόσο κολυμένος. Προσωπικά ακούω τα πάντα αλλά έχω ξεκάθαρη προτήμησει στη ροκ και γι αυτό το λόγο περιμένω κάτι καλό στο μέλλον.
Things gonna change I heard
by the time I 'm gonna be dead

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #63 στις: 07/03/05, 08:58 »
Πριν βγει ο Σιδηρόπουλος και οι Τρύπες και όλοι οι μετέπειτα,ποιος παραπονιόταν για ροκ στην Ελλάδα;;;
Rock (με την σημερινή μορφή που αναφέρουμε) πριν από αυτούς? Εννοείς τον Σαββόπουλο ή τους Socrates ή τους Nemo?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

nick_rocks

  • Επισκέπτης
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #64 στις: 08/03/05, 21:13 »
Οι περισσότεροι λέγοντας ροκ νομίζουν ότι είναι τα πολλά κιλά παραμόρφωσης.
Η νοοτροπία του ροκ(για τους πραγματικούς ροκάδες, όχι για τους δήθεν) ήταν και θα είναι η ίδια.
Το μόνο που αλλάζει είναι ο ήχος.
Βέβαια τότε δεν υπήρχε τόσο εξελιγμένη τεχνολογία που να έβγαινε το κομμάτι από το στούντιο τέλειο.
Οι υπολογιστές επηρέασαν τον ήχο και τα πάντα γύρω από το ροκ και όχι μόνο.
Ναι αυτοί που αναφέρεις είναι ροκ. Τους Nemo δεν τους ξέρω, αλλά οι άλλοι 2 ναι και πολλοί ακόμα που απλώς δεν έκαναν τίποτα συναρπαστικό για τα δεδομένα εκείνης της εποχής και δεν έγιναν γνώστοι(γνωστοί αρκετά για να τους θυμόμαστε και να τους ξέρουμε πολλά χρόνια μετά)

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #65 στις: 23/03/05, 20:06 »
Ρε παιδιά τι λέτε ??? στην εποχή όπου στην μουσική κυριαρχούν οι Τσαλήκιδες και οι Φοίβοι πως θέλετε να ακούσετε νέα συγκροτήματα και ειδικά στην ροκ.... Υπάρχουν πολλά συγκροτήματα στην Ελλάδα όπου δεν μπορούν να βγάλουν cd διότι η θέση τους στην δισκογραφηκή εταιρία έχει καταληφθεί από την Πολυξένη και τα Ζουζούνια... :'( Αν δείτε στην Αγγλία έχει επικρατήσει ένα νέο κύμα με κάποια συγκροτήματα που τα πιο πολλά δεν ξεπερνούν την μετριότητα με ελάχιστες εξαιρέσεις και κάποια συγκροτήματα στην Ελλάδα είναι πολύ καλύτερα από αυτά....

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #66 στις: 24/03/05, 08:31 »
Αν δείτε στην Αγγλία έχει επικρατήσει ένα νέο κύμα με κάποια συγκροτήματα που τα πιο πολλά δεν ξεπερνούν την μετριότητα με ελάχιστες εξαιρέσεις και κάποια συγκροτήματα στην Ελλάδα είναι πολύ καλύτερα από αυτά....
Καλύτερα να μην κάνουμε την σύγκριση αυτή. Δεν γνωρίζω τι συγκροτήματα κυκλοφορούν την Αγγλία αλλά γνωρίζω ότι αυτή η ήπειρος έχει βγάλει τις μεγαλύτερες μπάντες, έχει σχολή rock. Για μένα (όπως το φαντάζομαι), το να πεις σε Άγγλο να σου παίξει rock είναι σαν να λες σε Έλληνα να παίξει λαϊκά.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #67 στις: 24/03/05, 10:42 »
... Δεν γνωρίζω τι συγκροτήματα κυκλοφορούν την Αγγλία αλλά γνωρίζω ότι αυτή η ήπειρος έχει βγάλει τις μεγαλύτερες μπάντες, έχει σχολή rock...

Ποια ηπειρος?????Η Αγγλια????? :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :P :P :P :P :P :P :P ;D ;D ;D ;D ;D ;D
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #68 στις: 24/03/05, 12:28 »
Χαχαχα.. σόρρυ. Χώρα εννοώ, δεν ξέρω πως μου ήρθε και έβαλα ήπειρος..  ;D ;D ;D
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #69 στις: 24/03/05, 16:14 »
Στην Αγγλία φίλε μου, τη στιγμή που μιλάμε διενεργούνται μερικές δεκάδες (αν όχι εκατοντάδες) συναυλίες συγκροτημάτων, τοπικών και διεθνών, του rock κι όχι μόνο μουσικού χώρου, σε μια πληθώρα από μουσικά στέκια και ζωντανές σκηνές. Η κοσμογονία που συντελείται εκεί, δεν μπορεί καν να γίνει αντιληπτή απο το δικό μας μίζερο μικρόκοσμο, που μέτρια συγκροτήματα παίζουν ενώπιον 10 ανθρώπων και λένε κι ευχαριστώ.

Υπάρχει μια διαφορετική κουλτούρα στο συγκεκριμένο ζήτημα. Ο εκάστοτε πελάτης αντιμετωπίζεται με σεβασμό σε χώρους που δεν αποτελούν άθλια καταγώγια. Και κλιματισμός υπάρχει και καλή ακουστική και νορμάλ τιμές κι απ' όλα. Εδώ πας σε μια μουσική σκηνή και κρατάς τα μάτια σου από το τσιγάρο που πασχίζει να δραπετεύσει και το ίδιο από τα αεροστεγή κουτιά που μας στιβάζουν. Σου 'ρχεται να πιάσεις τη σκούπα και να βάλεις ένα χεράκι μπας και καθαρίσει από τη λέρα και το πουρί που έχει πιάσει (στο rock βλέπεις είμαστε χύμα και δε θέλουμε μέγαρα και ξενέρωτους καθωσπρεπισμούς).

Μην την ψάχνεις...άλλο universe!
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #70 στις: 24/03/05, 16:16 »
Και να φανταστείτε το θέμα είχε να κάνει με το αν θα γίνει καμία συναυλία των Κρίνων στη Θεσ/νικη ;D ;D ;D

nick_rocks

  • Επισκέπτης
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #71 στις: 24/03/05, 16:21 »
Καλά που μου το θύμισες.
Είδα πριν 2 μέρες αυτό

Σάββατο 7 Μαίου τα Διάφανα Κρίνα στο Ρόδον, Αθήνα.
Ξέρετε επειδή κλείνει φέρνουν μεγάλα ονόματα για τις μεγάλες συναυλίες.
Σχετικό άρθρο στο
www.greekrock.net

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #72 στις: 24/03/05, 16:25 »
Καλά που μου το θύμισες.
Είδα πριν 2 μέρες αυτό

Σάββατο 7 Μαίου τα Διάφανα Κρίνα στο Ρόδον, Αθήνα.
Ξέρετε επειδή κλείνει φέρνουν μεγάλα ονόματα για τις μεγάλες συναυλίες.
Σχετικό άρθρο στο
www.greekrock.net


Πλάκα με κάνεις?? Τίποτα για Θεσσαλονίκη...? Ε ρε γ**ώτο τι χάνουμε κι εμείς οι βόρρειοι...

Αποσυνδεδεμένος frikarismene

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #73 στις: 26/03/05, 16:22 »
Τι λέτε μωρέ παιδιά. Μόνο αν τους αφήσουμε θα σταματήσουν να υπάρχουν. Βέβαια αφου όλοι τουσ γράφουν δεν θα έχουν και άδικο. Ξυπνίστε ρεεεεεε!!!!!!!!!!
 Δεν το βλέπετε ολοι αφου ακούσουν 10 λεπτα Ροκ μετα πανε στα μπουζούκια.
Οι άγγελοι πέθαναν και εμείς βλεπουμε οπτασίες με ζωή με νόημα.

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Απ: Διάφανα Κρίνα
« Απάντηση #74 στις: 30/03/05, 17:16 »
Για να μην λειτουργούμε μονάχα ως μάντεις κακών, αλλά να πάρουμε και τη δουλειά του φίλτατου Χίου (άντε και Καμπούρη), από έγκυρη πηγή (μέλος του συγκροτήματος) γνωστοποιήθηκε πως δουλεύουν πάνω σε ένα project-έκπληξη, γεγονός που αποδεικνύει πως όχι μόνο δεν τα έχουν παρατήσει, αλλά παραμένουν δημιουργικότατοι.

Χαρμόσυνα μαντάτα που φαντάζομαι πως αφήνουν την αισιοδοξία να κυριαρχήσει στους κόλπους των ακροατών. ;)
Woman was God's second mistake

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
4511 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/11/08, 11:55
από Σκίρων
34 Απαντήσεις
11404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/05, 11:49
από echo
47 Απαντήσεις
28819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/09, 12:55
από corpse_bride
20 Απαντήσεις
8149 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/07, 23:29
από ship_me_out!!!
7 Απαντήσεις
5855 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/09, 22:05
από Τζογαδόρος
16 Απαντήσεις
6048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/06/09, 06:07
από radiator 66
62 Απαντήσεις
26771 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/09, 21:58
από schizm
0 Απαντήσεις
1701 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/10, 19:49
από markos_geo
0 Απαντήσεις
5027 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/09/15, 13:21
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
4258 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/17, 17:29
από Greg S.