Αποστολέας Θέμα: ΠΑ.ΜΑΚ VS ΑΠΘ  (Αναγνώστηκε 5060 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΠΑ.ΜΑΚ VS ΑΠΘ
« στις: 11/06/16, 22:16 »
Λοιπον...μιας και σε λιγο καιρο πλησιαζουν οι πανελλαδικες εξετασεις των ειδικων μαθηματων και ελπιζοντας οτι θα τα περασω, σκεφτομουν, παμακ η απθ?Εχω ακουσει να λενε οτι το παμακ ειναι λιγοτερο θεωρητικο και εχει πιο πολλα οργανα κτλ, και μου κεντρισε την προσοχη καθως η αγαπη μου για την κιθαρα κ τα οργανα γενικως ηταν αυτη που με εκανε να θελω να ασχοληθω ''σοβαρα'' με αυτο.Παρολ΄αυτα εχω ακουσει επισης οτι για να μπορεσεις να ανταπεξελθεις στα μαθηματα προυποθεση ειναι να ασχολησε πολλα χρονια με οργανα και να εχεις παει σε ωδειο.Εγω ασχολουμε με την κιθαρα 2 χρονια(χωρις δασκαλο ή ωδειο) και με αρμονία κ λιγο πιανο (για τα ειδικα) 1 χρονο(νωρις το θυμηθηκα).Πολλοι απο εσας θα πουνε : ''Που πας μωρη να σπουδασεις μουσικη με 1 χρονο μαθηματα?'' και σε ολους εσας θα απαντησω οτι το αγαπω πολυ και κανω τεραστια προσπαθεια για να τα καταφερω και οταν κατι το θελεις πολυ κανεις τα παντα για να το καταφερεις.Και τελος παντων θελω να μαθω τις ουσιαστικες διαφορες μεταξυ των δυο αυτων σχολων καθως και τα ''προαπετουμενα'' που εχει η καθε μια.
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.  :)
The future is uncertain and the end is always near

Check my vids: https://www.youtube.com/channel/UCyQHEGl6X_ElPB1SkHjnt2A

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: ΠΑ.ΜΑΚ VS ΑΠΘ
« Απάντηση #1 στις: 11/06/16, 23:16 »
Κοιτα.Επειδη στο τελος ειναι το χαρτι που μετραει,εγω θα διαλεγα αυτο με το ισχυροτετο πτυχιο.Βεβαια αν σε ενα απο τα 2 εοναι καποιος καθηγητης συγκεκριμενος που θες να τον παρακολουθισεις αλλαζει το πραγμα.Απλα σκοπευεις για την "μετα" σταδιοδρομια.
anyway.Καλη επιτυχια στις εξετασεις
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος vasot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΑ.ΜΑΚ VS ΑΠΘ
« Απάντηση #2 στις: 11/06/16, 23:25 »
Ευχαριστώ πολύ
The future is uncertain and the end is always near

Check my vids: https://www.youtube.com/channel/UCyQHEGl6X_ElPB1SkHjnt2A

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Απ: ΠΑ.ΜΑΚ VS ΑΠΘ
« Απάντηση #3 στις: 13/06/16, 14:24 »
Είναι σαν εκείνη την φωτογραφία που κυκλοφορεί εδώ και χρόνια "C'mon guys, it's not rocket science/C'mon guys it's not music theory". Αν και εγώ βρίσκομαι πλέον σε άλλο τομέα τελείως (μηχανολόγος), δεν θεωρώ ότι θα είναι απίθανο να τελειώσεις τις σπουδές σου με την προετοιμασία που έχεις κάνει. Θα είναι δύσκολο, αλλά όχι εφιαλτικά δύσκολο ή ακατόρθωτο.


Από την άλλη συμφωνώ με αυτό που λέει ο Δημήτρης από πάνω, ότι δηλαδή θα πρέπει να κοιτάξεις ποιο από τα δυο δίνει ισχυρότερο/πιο ευρύ πτυχίο. Πολλοί περνάνε σε κάποια σχολή μόνο και μόνο για να βγουν από αυτή κάποια μέρα στην αγορά εργασίας και να συνειδητοποιήσουν πόσο περιορισμένες είναι οι δυνατότητές τους.


Εύχομαι καλή τύχη!
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος vasot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΑ.ΜΑΚ VS ΑΠΘ
« Απάντηση #4 στις: 13/06/16, 21:13 »
Eυχαριστω πολυ  :)
The future is uncertain and the end is always near

Check my vids: https://www.youtube.com/channel/UCyQHEGl6X_ElPB1SkHjnt2A