Αποστολέας Θέμα: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009  (Αναγνώστηκε 53640 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #100 στις: 25/05/09, 13:07 »
Ρε Garvin, δήλωσες συμμετοχή και δε σε πήρανε?

Και συγνώμη δλδ αλλά η επιλογή του opening act ήτανε του ίδιου του Klaus Meine... Αυτούς ήθελε το παλικάρι (παλικάρι...λέμε τώρα... :P) αυτούς έβλαλε...

Εξάλλου και την Έφη Σαρρή να βάζανε το εισιτήριο ο κόσμος θα το αγοράσει λόγω Scorpions και Παπακωνσταντίνου...

Σα πολύ φασαρία για το τίποτα μου φαίνεται η φάση...


αμφιβαλλω αν ο klaus meine ξερει τον Παπ και μαλιστα τον επελεξε ο ιδιος..και ναι,ειχα δηλωσει κι εγω συμμετοχη με 7 διαφορετικα συγκροτηματα και δεν με πηρανε και απλα δε μπορω να το χωνεψω..τι μου λειπει δηλαδη...νταξει εχουν αρχισει να πεφτουν τα μαλλια μου (και καποια αλλα) λογω ηλικιας,αλλα η μουσική μετραει βρε παιδια.. ;D

και περα απο την πλακα,δεν ξερω πού έχετε βρει κοινά μεταξύ των spitfire των scorps και του παπακωνστανινου και μου την λετε ολοι. και οι ιδιοι να τους επελεξαν τι σημαινει; ντε και καλα οτι ειναι η καλυτερη επιλογη;!
« Τελευταία τροποποίηση: 25/05/09, 13:21 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #101 στις: 25/05/09, 13:08 »
Mαλωνουμε για τη χαζομαρα ορισμενων που χωρις να ξερουν κανουν θεμα το καθετι. ;)

Την επομενη φορα σας παρακαλω support στους scorpions ειτε πειραματικη μπαντα μεταλ η οχι που ανανεωνει τον ηχο με jazz fusion kai industrial επιρροες ειτε μπαντα που θα αγαπαει το κοινο των scorpions(παραδειγμα-ονιραμα)...

Τωρα μπαινω παλι σε τριπακι συζητησης μαζι σου και ειναι κακο..Αλλα στο φεστιβαλ λογικα για τους Σκορπιονς θα πας οποτε καθυστερησε λιγο την αφιξη σου.

ναι ρε εννοειται..για τους scorpions θα παω! πρωτη φορα ερχονται στην ελλαδα αλλωστε,αμαρτια να τους χασω...δε θα παω και δε θα πηγαινα στους τελειωμενους και να με πληρωνανε. και οταν αλλη φορα λες ''για τη χαζομαρα ορισμενων'' να λες garvin σε παρακαλω. εχω και ονομα,ενταξει; 8)

σου λεω βρε πουλι μου οτι τα βρισκω ψιλοακυρα τα bands μεταξυ τους και οτι δεν μου αρεσουν οι spitfire,εστω και αν το ειπα "αλητικα". Μπορει να ήμουν και off-topic αλλά εσυ εκει,να το γυρισεις σε προσωπικό επιπεδο και να κανεις ειρωνειες του κωλου. Τωρα να δεις που θα με βλεπεις και καθε μερα...θα γινεις κι εσυ δικος μου..θα σε φτιαξω καλα εγω (η απειλη ξερω γω)
« Τελευταία τροποποίηση: 25/05/09, 13:19 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #102 στις: 25/05/09, 13:14 »
Εξάλλου και την Έφη Σαρρή να βάζανε το εισιτήριο ο κόσμος θα το αγοράσει λόγω Scorpions και Παπακωνσταντίνου

Μην το λες, αρκετοι φιλοι δεν ειχαν σκοπο να πανε αλλα αλλαξαν γνωμη μολις μπηκαν και οι spitfire στο γλεντι.
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #103 στις: 25/05/09, 14:33 »
Σημειωση οι τυρανοσαυροιΣκορπιονες εχουν ερθει τουλαστιχον 3 φορες Ελλαδα !! με πρωτη εαν θυμαμαι καλα το 91 και ηταν απο τους πρωτους ¨μεγαλους (οχι σε ηλικια) ροκαδες¨που ηρθαν τοτε ! Στο ΣΕΦ ηταν η συναυλια και ηταν σουπερ !!

Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #104 στις: 25/05/09, 17:19 »
Βασικα δεν ξερω προιστορια αλλα εχουν ερθει σιγουρα 2005,2006,2007 οποτε απο το 91 μαλλον ειναι αρκετες περισσοτερες.

Τελος παντων για να τελειωνει η ιστορια..Δεν πας σε rockwave αλλα στην ουσια σε συναυλια Scorpions.Αν ειναι να γκρινιαζουμε για το τριτο σαπορτ σε αυτους..Η βραδια μια χαρα ταιριαζει.Θα ξεκινησει με 80s χεβι απο μια απο τις καλυτερες 80s ελληνικες μπαντες,θα συνεχισει με τον αγαπημενο των ελληνων παπακωσταντινου και θα αποκορυφωθει με τους επισης αγαπημενους Σκορπιονς..Ειναι τοσο τοσο μα τοσο κλισε.Απο την αλλη ομως ειναι ετσι οπως επρεπε να ηταν..Ενταξει τις υπολοιπες χαζομαρες που ειπες τις μαζεψες στη πορεια.

Αφου ξερεις σε αγαπαω τοσο που δενα ντεχω να μη το γυρισω εκει.Αλλα σε παρακαλω οι ειρωνιες μου δεν ειναι του κωλου >:(..Με χαρα να σε δεχτω στο πολυπαθο παντειο.Αρκει να μη λες τετοιες μπαρουφες και εκει ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #105 στις: 25/05/09, 20:55 »
Βασικα δεν ξερω προιστορια αλλα εχουν ερθει σιγουρα 2005,2006,2007 οποτε απο το 91 μαλλον ειναι αρκετες περισσοτερες.

Τελος παντων για να τελειωνει η ιστορια..Δεν πας σε rockwave αλλα στην ουσια σε συναυλια Scorpions.Αν ειναι να γκρινιαζουμε για το τριτο σαπορτ σε αυτους..Η βραδια μια χαρα ταιριαζει.Θα ξεκινησει με 80s χεβι απο μια απο τις καλυτερες 80s ελληνικες μπαντες,θα συνεχισει με τον αγαπημενο των ελληνων παπακωσταντινου και θα αποκορυφωθει με τους επισης αγαπημενους Σκορπιονς..Ειναι τοσο τοσο μα τοσο κλισε.Απο την αλλη ομως ειναι ετσι οπως επρεπε να ηταν..Ενταξει τις υπολοιπες χαζομαρες που ειπες τις μαζεψες στη πορεια.

Αφου ξερεις σε αγαπαω τοσο που δενα ντεχω να μη το γυρισω εκει.Αλλα σε παρακαλω οι ειρωνιες μου δεν ειναι του κωλου >:(..Με χαρα να σε δεχτω στο πολυπαθο παντειο.Αρκει να μη λες τετοιες μπαρουφες και εκει ;)

ρε θα σε κανω να φορεσεις μπλουζα manson... ;D

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #106 στις: 26/05/09, 02:11 »
 Λυπαμαι που θα σας το πω αλλα... ειστε ολοι ασχετοι και εχετε απολυτο αδικο!!! Ο Garvin μια χαρα τα λεει!!!

 Γιατι συμφωνα με την τελευταια αναθεωρηση του Ελληνικου Hard/Heavy συνταγματος www.syntagmaellhnwnrokadometalladwn.gr στα πρωτα αρθρα αναφερει πως "...οποιαδηποτε μπαντα εχει δημιουργηθει πριν απο το 1990, της απαγορευεται η εισοδος και δραση εντος της χωρας και τα μελη τους, οσα εχουν ξεπερασει το 40ο ετος της ηλικιας τους συλλαμβανονται και εκτελουνται επιτοπου με συνοπτικες διαδικασιες"

 Επισης: "...απαγορευεται ρητως να ακουει καποιος τη μουσικη των εν λογω συγκροτηματων, ανεξαρτητως ποιοτητας και αξιας οπως και να εχει στην κατοχη του αντιτυπα της δισκογραφιας τους (δισκοι βινυλιου 45/90 στροφων, κασσετες,CD's), και λοιπα ειδη που να τους απεικονιζουν (αφισες, μπλουζακια, παλια περιοδικα με συνεντευξεις τους) ενω προβλεπονται αυστηρες κυρωσεις στους παραβατες μεχρι και περιορισμο σε νησι οπως Μακρονησος, Γυαρος κ.α."
 
 Επισης σε επομενο αρθρο αναφερει πως "... επιεικεια δειχνεται μονο σε οσους υπογραψουν δηλωση μεταμελειας, καταστρεψουν ολο το παρανομο υλικο και αποκαλυψουν ονοματα αλλων παρανομουντων" Εχει και καποιες αλλες αυστηροτερες διαταξεις για συγκεκριμενα συγκροτηματα που το ονομα τους αρχιζει απο "SPI" και τελειωνει σε "TFIRE" αλλα δεν εχει νοημα να τις αναλυσω περισσοτερο...

 Αν λοιπον εσεις ολοι εχετε αγνοια του συνταγματος και των νομων, δε σας φταιει ο αγαπητος Garvin με τις πολυ ορθες αποψεις και τη βαθεια του γνωση της νομοθεσιας! Ζητηστε του ολοι συγγνωμη (πρωτος εγω) και δειξτε μεταμελεια γιατι τα ονοματα και η κατοικια σας ειναι ηδη γνωστα και δε θα ξεφυγει κανενας σας απο την τσιμπιδα του νομου!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 26/05/09, 02:14 από Vaiking »
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #107 στις: 26/05/09, 09:34 »
χεχε...σιγά ρε Βενιζέλε! :P

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #108 στις: 26/05/09, 13:31 »
καταλαβατε λοιπον;

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #109 στις: 26/05/09, 21:08 »
εγώ ναι!
περιμένω να πείτε ημερομηνία που θα δοθεί στο λαό το Garvinειο σύνταγμα....
λοιπόν?  :-\

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #110 στις: 26/05/09, 21:11 »
Λυπαμαι που θα σας το πω αλλα... ειστε ολοι ασχετοι και εχετε απολυτο αδικο!!! Ο Garvin μια χαρα τα λεει!!!

 Γιατι συμφωνα με την τελευταια αναθεωρηση του Ελληνικου Hard/Heavy συνταγματος www.syntagmaellhnwnrokadometalladwn.gr στα πρωτα αρθρα αναφερει πως "...οποιαδηποτε μπαντα εχει δημιουργηθει πριν απο το 1990, της απαγορευεται η εισοδος και δραση εντος της χωρας και τα μελη τους, οσα εχουν ξεπερασει το 40ο ετος της ηλικιας τους συλλαμβανονται και εκτελουνται επιτοπου με συνοπτικες διαδικασιες"

 Επισης: "...απαγορευεται ρητως να ακουει καποιος τη μουσικη των εν λογω συγκροτηματων, ανεξαρτητως ποιοτητας και αξιας οπως και να εχει στην κατοχη του αντιτυπα της δισκογραφιας τους (δισκοι βινυλιου 45/90 στροφων, κασσετες,CD's), και λοιπα ειδη που να τους απεικονιζουν (αφισες, μπλουζακια, παλια περιοδικα με συνεντευξεις τους) ενω προβλεπονται αυστηρες κυρωσεις στους παραβατες μεχρι και περιορισμο σε νησι οπως Μακρονησος, Γυαρος κ.α."
 
 Επισης σε επομενο αρθρο αναφερει πως "... επιεικεια δειχνεται μονο σε οσους υπογραψουν δηλωση μεταμελειας, καταστρεψουν ολο το παρανομο υλικο και αποκαλυψουν ονοματα αλλων παρανομουντων" Εχει και καποιες αλλες αυστηροτερες διαταξεις για συγκεκριμενα συγκροτηματα που το ονομα τους αρχιζει απο "SPI" και τελειωνει σε "TFIRE" αλλα δεν εχει νοημα να τις αναλυσω περισσοτερο...

 Αν λοιπον εσεις ολοι εχετε αγνοια του συνταγματος και των νομων, δε σας φταιει ο αγαπητος Garvin με τις πολυ ορθες αποψεις και τη βαθεια του γνωση της νομοθεσιας! Ζητηστε του ολοι συγγνωμη (πρωτος εγω) και δειξτε μεταμελεια γιατι τα ονοματα και η κατοικια σας ειναι ηδη γνωστα και δε θα ξεφυγει κανενας σας απο την τσιμπιδα του νομου!!!!
xaxaxaxaxa.........

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #111 στις: 27/05/09, 11:39 »
« Τελευταία τροποποίηση: 27/05/09, 12:13 από Vaiking »
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #112 στις: 27/05/09, 11:54 »
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #113 στις: 27/05/09, 12:07 »
Άντε, κάφροι, σοβαρευτείτε. ;D

Αφού ξέρετε ότι (και) οι απόψεις για τη μουσική είναι υποκειμενικές τι "τρώγεστε";
Προσωπικά, δεν θα με χάλαγε να ακούσω Παπακώτσο και Scorpions την ίδια μέρα. Για Spitfire δεν μπορώ να πω, δεν έχω ακούσει...

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #114 στις: 27/05/09, 13:13 »
εγω παλι μονο τους spifire θα ηθελα να δω λογω του παιδικου φιλου και γειτονα Ηλια....που κλασσικα εχουμε χαθει με τα χρονια

 >:D >:D
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Apatsi

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαρέθηκα να απογοητεύω...
    • Προφίλ
    • Myspace με τη μουσικη μου!
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #115 στις: 27/05/09, 14:05 »
Διαβαζω τοσα ποστ τοση ωρα και απορω για ενα πραγμα...Αφου δεν ξερετε για τα περισσοτερα θεματα οι περισσοτεροι γιατι εχετε τη  μανια να γραφετε και να καταθετετε αποψεις για πραγματα που δεν ξερετε;;;
Ο ενας λεει οτι μετα απο 4 (!!!)  δισκους οι σκορπιοι το γυρισαν στις μπαλαντες για να πουλησουν (???) - ψαξε ρε φιλε βρες ποσες ειναι πια αυτες οι μπαλλαντες και τα αλλα κομματια στους δισκους που κυκλοφορησαν τι στυλ ηταν.
Μετα γραφει ο αλλος οτι απο το 91 οι σκορπιοι ξαναεπαιξαν στο σεφ το 2001 ενω παιξανε και το 96.
Ο αλλος λεει οτι ο Michael Schenker δεν εχει παιξει ποτε στην Ελλαδα ενω εχει ερθει με τους MSG και ο Uli μας εχει επισκεφτει τουλαχιστον  2 φορες.
Τωρα οποιος απο εσας με το που ακουει Scorpions του ερχεται στο μυαλο τα send me an angel και Holiday αποκλειστικα και μονο και δεν ξερει τιποτα απο Virgin Killer,Fly to the Rainbow,Lovedrive,Blackout κτλ κτλ και δεν ξερει και ποιοι ειναι οι κυριοι Uli και Michael καλυτερα να μην παει στην συναυλια και να φυλαξει τα λεφτα...εχει και κριση αλλωστε...ΒΑΣΙΛΗ μπορειτε να δειτε και στο φεστιβαλ της ΚΝΕ με 3 ευρω...και πολλα του ειναι...
Respect to all musicians!!!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #116 στις: 27/05/09, 15:16 »
Καλα... δεν πατησατε το σχετικο link; Παραθετω επισης τα:
www.oksooigeroimetalladesapothnellada.com
www.mimoumilategiaspitfire.gr
www.ogarvineinaitheoskaidegoustareitologginidh.jp
www.klausmeineeisaihlithiospoudialeksestousspitfire.de
www.icarbonarakaitometaltrwgontaifreska.it
Αυτα σας φτανουν; :P :P :P

τοσο χαλια humor ουτε εγω δεν εχω.  ::)

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #117 στις: 27/05/09, 18:39 »

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #119 στις: 28/05/09, 00:35 »
Διαβαζω τοσα ποστ τοση ωρα και απορω για ενα πραγμα...Αφου δεν ξερετε για τα περισσοτερα θεματα οι περισσοτεροι γιατι εχετε τη  μανια να γραφετε και να καταθετετε αποψεις για πραγματα που δεν ξερετε;;;
Ο ενας λεει οτι μετα απο 4 (!!!)  δισκους οι σκορπιοι το γυρισαν στις μπαλαντες για να πουλησουν (???) - ψαξε ρε φιλε βρες ποσες ειναι πια αυτες οι μπαλλαντες και τα αλλα κομματια στους δισκους που κυκλοφορησαν τι στυλ ηταν.
Μετα γραφει ο αλλος οτι απο το 91 οι σκορπιοι ξαναεπαιξαν στο σεφ το 2001 ενω παιξανε και το 96.
Ο αλλος λεει οτι ο Michael Schenker δεν εχει παιξει ποτε στην Ελλαδα ενω εχει ερθει με τους MSG και ο Uli μας εχει επισκεφτει τουλαχιστον  2 φορες.
Τωρα οποιος απο εσας με το που ακουει Scorpions του ερχεται στο μυαλο τα send me an angel και Holiday αποκλειστικα και μονο και δεν ξερει τιποτα απο Virgin Killer,Fly to the Rainbow,Lovedrive,Blackout κτλ κτλ και δεν ξερει και ποιοι ειναι οι κυριοι Uli και Michael καλυτερα να μην παει στην συναυλια και να φυλαξει τα λεφτα...εχει και κριση αλλωστε...ΒΑΣΙΛΗ μπορειτε να δειτε και στο φεστιβαλ της ΚΝΕ με 3 ευρω...και πολλα του ειναι...


πάλι καλά που ήρθες να δώσεις φως στην άσχετη ζωή μας...... :P


Καλα... δεν πατησατε το σχετικο link; Παραθετω επισης τα:
www.oksooigeroimetalladesapothnellada.com
www.mimoumilategiaspitfire.gr
www.ogarvineinaitheoskaidegoustareitologginidh.jp
www.klausmeineeisaihlithiospoudialeksestousspitfire.de
www.icarbonarakaitometaltrwgontaifreska.it
Αυτα σας φτανουν; :P :P :P

τοσο χαλια humor ουτε εγω δεν εχω.  ::)
καλά....
:P

κατι μου έρχεται στο μυαλό....... :P

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #120 στις: 28/05/09, 09:57 »
Διαβαζω τοσα ποστ τοση ωρα και απορω για ενα πραγμα...Αφου δεν ξερετε για τα περισσοτερα θεματα οι περισσοτεροι γιατι εχετε τη  μανια να γραφετε και να καταθετετε αποψεις για πραγματα που δεν ξερετε;;;
Ο ενας λεει οτι μετα απο 4 (!!!)  δισκους οι σκορπιοι το γυρισαν στις μπαλαντες για να πουλησουν (???) - ψαξε ρε φιλε βρες ποσες ειναι πια αυτες οι μπαλλαντες και τα αλλα κομματια στους δισκους που κυκλοφορησαν τι στυλ ηταν.
Μετα γραφει ο αλλος οτι απο το 91 οι σκορπιοι ξαναεπαιξαν στο σεφ το 2001 ενω παιξανε και το 96.
Ο αλλος λεει οτι ο Michael Schenker δεν εχει παιξει ποτε στην Ελλαδα ενω εχει ερθει με τους MSG και ο Uli μας εχει επισκεφτει τουλαχιστον  2 φορες.
Τωρα οποιος απο εσας με το που ακουει Scorpions του ερχεται στο μυαλο τα send me an angel και Holiday αποκλειστικα και μονο και δεν ξερει τιποτα απο Virgin Killer,Fly to the Rainbow,Lovedrive,Blackout κτλ κτλ και δεν ξερει και ποιοι ειναι οι κυριοι Uli και Michael καλυτερα να μην παει στην συναυλια και να φυλαξει τα λεφτα...εχει και κριση αλλωστε...ΒΑΣΙΛΗ μπορειτε να δειτε και στο φεστιβαλ της ΚΝΕ με 3 ευρω...και πολλα του ειναι...

πολυ σωστα τα ειπες ρε φιλε....

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #121 στις: 28/05/09, 13:28 »
Διαβαζω τοσα ποστ τοση ωρα και απορω για ενα πραγμα...Αφου δεν ξερετε για τα περισσοτερα θεματα οι περισσοτεροι γιατι εχετε τη  μανια να γραφετε και να καταθετετε αποψεις για πραγματα που δεν ξερετε;;;
Ο ενας λεει οτι μετα απο 4 (!!!)  δισκους οι σκορπιοι το γυρισαν στις μπαλαντες για να πουλησουν (???) - ψαξε ρε φιλε βρες ποσες ειναι πια αυτες οι μπαλλαντες και τα αλλα κομματια στους δισκους που κυκλοφορησαν τι στυλ ηταν.
Μετα γραφει ο αλλος οτι απο το 91 οι σκορπιοι ξαναεπαιξαν στο σεφ το 2001 ενω παιξανε και το 96.
Ο αλλος λεει οτι ο Michael Schenker δεν εχει παιξει ποτε στην Ελλαδα ενω εχει ερθει με τους MSG και ο Uli μας εχει επισκεφτει τουλαχιστον  2 φορες.
Τωρα οποιος απο εσας με το που ακουει Scorpions του ερχεται στο μυαλο τα send me an angel και Holiday αποκλειστικα και μονο και δεν ξερει τιποτα απο Virgin Killer,Fly to the Rainbow,Lovedrive,Blackout κτλ κτλ και δεν ξερει και ποιοι ειναι οι κυριοι Uli και Michael καλυτερα να μην παει στην συναυλια και να φυλαξει τα λεφτα...εχει και κριση αλλωστε...ΒΑΣΙΛΗ μπορειτε να δειτε και στο φεστιβαλ της ΚΝΕ με 3 ευρω...και πολλα του ειναι...


ριχτα ρε παιχτη!!!! παρεξηγημενο συγκροτημα οι scorpions τουλαχιστον απ τους ημιμαθεις... Φταινε κ οι ιδιοι λιγο βεβαια που εθαψαν τη πρωτη περιοδο τους που κατ εμε ειναι περα για περα αξιολογη!!!!!
Παρολα αυτα ακομα κ ετσι ειναι μια ευκαιρια για να ψαξουν μερικοι (αν θελουν) κ να δουν οτι scorpions δεν ειναι το wind of change....
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος Apatsi

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαρέθηκα να απογοητεύω...
    • Προφίλ
    • Myspace με τη μουσικη μου!
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #122 στις: 29/05/09, 03:40 »
Ευχαριστω ρε παιδια οσους συμφωνουν μαζι μου γιατι εγω ακουω Scorpions απο τα χρονια του Hip Hop (ναι υπηρξαν!)που ολοι λεγανε οτι οι μεταλλαδες ειναι ειδος προς εξαφανιση και τους ψαχνουμε με το κυαλι και αλλα τετοια ωραια...Υπηρχανε και περιπτωσεις οπου αν φορουσες απλο τζιν -και οχι φαρδυ- ησουν δακτυλοδειχτουμενος,αμα ηταν και  σε συνδυασμο με κανα t-shirt  των maiden εκει υπηρχε μεχρι και κινδυνος!Τουλαχιστον εδω που μενω εγω...
Στο Βικιπαιδεια δειτε τι γραφει για τους Scorpions .Ξεκιναει λεγοντας οτι ειναι heavy metal - hard rock band...με τα κατσαμπακια καμμια σχεση!
Εγω βαρεθει το ιδιο σκηνικο τοσα χρονια που παιζουν στο γηπεδο Καραισκακη...Να παιζουν κανα Dynamite ή Coming Home και να λενε απο :"κατω ποιο ειναι αυτο;" ή "που με εφερες μωρο μου ;παμε να φυγουμε!" (γυναικεια ατακα!)
Πολλοι χορευουν μπλουζ (χαμουρεμα και κουνημα) το In Trance αλλα οταν αγριευει (λιγο) πανε να μαζεψουν τα ασυμμαζευτα...
Αλλοι εμαθα δεν γνωριζαν περσι τον Uli (ρωταγανε ποιος ειναι αυτος) και κανανε πλακα για το αλλοκοτο της εμφανισης του -ντυσιμο κτλ επηρεασμενοι μαλλον απο την κριτικη που κανουν στα ντυσιματα του κοσμακη ξεφτιλισμενες τηλεοπτικες εκπομπες...
Ακουσα μεχρι και να λενε καποιοι οτι ο Βασιλης παιζει σκληρη μουσικη -οταν βγουν οι Scorpions θα ηρεμησουμε...
Για μενα ειναι ο χειροτερος συνδυασμος του καλοκαιριου αυτη η συναυλια.Το παιδι(?)του ΚΚΕ (δεν εχω κανενα προβλημα με το κομμα αυτο -δεν θιγω τιποτα πολιτικα) δεν εχει καμμια σχεση να βρισκεται εκεινη τη μερα στο Ν.Φαληρο αλλα αυτο ειναι αλλο ΜΕΓΑΛΟ θεμα...
Προτιμω να παω μεχρι την Κρητη να τους δω με Dokken και Firewind (ΩΡΑΙΟΙ!)-αφου θα εχουμε παρει εναν υπνακο με τους Diary of Dreams.
Τελικα καλυτερα καποιος να σταματα στο αποκορυφωμα της καριερας τους και να γινεται θρυλος- οπως αλλες μεγαλες μπαντες -παρα να διασυρεται με τα χρονια.
Υ.Γ. Το Wind of change δεν ειναι ερωτικο τραγουδι μιλαει για συναισθηματα - αποτελεσματα του Β παγκοσμιου και το When the smoke is going down ειναι κομματι αφιερωμενο στους οπαδους που τοσο γουσταρε αυτη τη μπαντα στα 80ς
Υ.Γ.2.Τσεκαρετε και κανα στιχο -οτι ειναι μπαλαντα(με το δικο μας ορισμο!) δεν ειναι παντα ερωτικο κομματι!
Respect to all musicians!!!

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #123 στις: 29/05/09, 04:56 »
Κοιτα δω να δεις αναταραχη για το Βασιλη...Δηλαδη ας πουμε το λαιν απ του ροκγουειβ που ειναι οι motley crue με τους arch enemy απο κατω που εχουν τοσο μεγαλη σχεση μεταξυ τους οσο ο Χουλκ(sic) :D με την κοπτοραπτικη δεν σας πειραξε..επισης τι σας ενοχλει που ερχονται καθε χρονο..?αν δε γουσταρετε μην πατε..κ στο λονδινο παιζουν καθε χρονο αλλα δε νομιζω να γκρινιαζουν οι αγγλοι..Το οτι οι heaven and hell παιζουν με τους gojira απο κατω κ τους mencea το προσεξε κανεις?Τεραστια σχεση μεταξυ τους ε?Μονο σε οσα κανουν μπαμ ξερουμε να λεμε οτι να ναι...Οσο για το Βασιλη αν κ δεν ακουω ιδιαιτερα πλεον οποιος εχει παει σε λαιβ του ξερει ποσο κοσμο μαζευει και τι γινεται απο κατω...εδω ειχε παιξει ο ρακιντζης με το γκιλαν ;D καθε φορα ο κλασσικος ο ελληνας κατι θα βρει να γκρινιαξει..ουτε μενα μου αρεσαν οι ανσερ που επαιζαν σημερα σαπορτ εισιντισι αλλα δν εχει να λεει τπτ..τεσπα ειχα πολυ καιρο να ποσταρω κ μαλλον θα κανω κ αλλο τοσο γιατι θα αρχισω να τσαντιζομαι κ ο γιατρος μ εχει πει να προσεχω.. ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος exapodic

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: SCORPIONS ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 2009
« Απάντηση #124 στις: 29/05/09, 05:21 »
Αν κάνω quote τις πόσες φορές μιλήσατε για το πιο πάνω post μου, δεν με φτάνει μια σελίδα...Ακούστηκαν πολλά, στέκομαι στα ακόλουθα...
Δυστυχώς δεν ακούω μόνο μουσική αλλά παίζω και μουσική, οπότε μπορώ και να κρίνω αν ένα κομμάτι είναι έυκολο ή δύσκολο...Σίγουρα η πλειψηφία των κομματιών του Βασίλη ΔΕΝ είναι δύσκολα τραγούδια στο να παιχτούν, αλλά και των scorpions δεν επίσης δύσκολα...Κάτι always somewhere(που για όσους δεν γνωρίζουν το συγκεκριμένο τραγούδι είναι των Lynyrd Skynyrd (μακλαρι να υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που ακούνε skynyrd) -με αλλαγμένους στίχους και solo-το Simple Man
και για να μην αρχίσετε συγκρίνετε με αυτό των scorpions
)κάτι when the smoke is going down και άλλα πολλά είναι το η ίδια μελωδία από την αρχή μέχρι το τέλος και πραγματικά πολύ απλά να παιχτούν...
Ακούστηκε επίσης πως όταν ακούμε οι πιο πολλοί scorpions τους συνδέουμε με wind of change κτλ ενώ άμα ακούσουμε virgin killer, blackout κτλ δεν ξέρουμε τι είναι...Υπάρχουν άλλα πόσα τραγούδια που ξεχωρίζω των scorpions και σε αυτά είναι το life is like a river(μακάρι να το ακούσω κάποτε live στη ζωή μου), το You and I που είναι από τις καλύτερες μπαλάντες, In your park, We'll Burn the Sky καλύτερα σε live όχι τόσο στην κανονική του που βάζω το ίδο ψηλά που θα έβαζα μεγάλες επιτυχίες του συγκροτήματος...
Μπήκαμε σε μια διαδικασία σύγκρισης του Βασίλη,και λάθος που το κάναμε και πρώτος από όλους εγώ,με scorpions και πήρα αμυντική στάση γιατί διάβαζα πράγματα που μείωναν τον καλύτερο ροκά εν ζωή που έχουμε...Έναν τον έχουμε...
Που θέλω να καταλήξω...Για την Ελλάδα ο Βασίλης είναι μεγάλος για τον κόσμο είναι μικρός...Οι scorpions είναι απλά μεγάλοι για όλο τον κόσμο...Ο Βασίλης παίζει εντός έδρας καλά...Οι scorpions παντού...
Το άκουσμα του Βασίλη μου αρέσει σαν άκουσμα και η Ελλάδα δεν έχει να δείξει κάτι καλύτερο από τον Βασίλη(δυστυχώς αυτό-δεν μας επαινώ), ωστόσο η ερμηνεία που δίνει στα τραγούδια του είναι μοναδική όπως μοναδική είναι και αυτή που δίνει ο κάθε διαφορετικός καλλιτέχνης...
Τέλος το ότι θα βγει στη σκηνή μαζί τους είναι μαγκιά του,το ότι θα ανοίξει τη συναυλία πάλι μαγκιά του(εκτός αν περιμένατε να ανοίξουν τη συναυλία οι scorpions και να θεωρούσαν και οι ίδιοι πως ο Βασίλης είναι το τιμώμενο πρόσωπο  :D)
Αυτά τα ολίγα,εύχομαι να έβαλα τα πράγματα στη θέση τους για όσους βιάστηκαν να σταθούν στο προηγούμενό μου post που όπως είπα ήταν επιθετικό (ίσως και πολύ φιλόδοξο για τον Παπα) γιατί διάβαζα αδικίες...
Οι scorpions μου αρέσουν όσο αρέσουν και σε όσους θα πάνε και φέτος καραϊσκάκη να τους ακούσουν-και δεν έχουν βαρεθεί τα τελευταία χρόνια (πότε Λυκαβητό πότε καραϊσκάκη να τους βλέπουν)...
Τα ξαναλέμε στις 6 του Ιούλη...Μέχρι τότε καλή συνέχεια!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
13169 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/03, 08:18
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
17421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 15:14
από get down
61 Απαντήσεις
42271 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/09, 14:55
από PapaRoach
13 Απαντήσεις
5252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/07, 23:20
από ilianthos-Kanlis
111 Απαντήσεις
45180 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 23:41
από Mrs Brightside
17 Απαντήσεις
11928 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/08, 14:54
από gers
3 Απαντήσεις
3148 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/08, 22:40
από morpheas
25 Απαντήσεις
11348 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/09, 10:12
από philip the great
16 Απαντήσεις
12372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/09, 14:56
από felecaster
28 Απαντήσεις
11208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/14, 02:43
από roussos