Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 272726 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #800 στις: 24/06/09, 20:06 »
Λοιπόν....θα σπάσω τη σιωπή μου πάνω στο θεμα..... :P δεν ήθελα να πιστέψω κανένα σενάριο που τον στέλνει στον παναθηναικο.....ήταν απο τους αγαπημένους μου παίχτες....όταν τον είχαμε πάρει απο παναχαική δεν ξερω γιατι...τον πίστευα πάρα πολύ και δικαιώθηκα (ίσως να με επηρεασε το γκολ που χε βάλει με τον παναχαικη κόντρα στον ¨ΟΦΗ απο το κέντρο...ήμουν και μικρός...με ειχε εντυπωσιάσει σαν γκολ)....λοιποοοοον.....τα χρόνια που πέρασε στην ΑΕΚ ήταν δύσκολα.....και ήταν Αρχηγος...με Α κεφαλαίο......μπήκε στην καρδιά του Αεκτσή.....έφυγε για την Μπενφίκα...προσωπικά είχα χαλαστεί πολύ άσχημα....αλλα ναι...εκανε ότι καλύτερο γι'αυτον επαγγελματικα.....

Συνεχίζουμε......πέρυσι το καλοκαιρι αυτος ο ανθρωπος (αυτός)....στην ερώτηση αν θα γύριζε ποτέ στην ελλάδα απαντησε: "δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω στο ελληνικο πρωτάθλημα...επιθυμώ να τελειώσω την καριέρα μου στο εξωτερικο"..κλασσική απάντηση κατσουράνη....αλλα εκεινη την μερα συμπλήρωσε..."ΑΝ γύριζα....όλοι ξέρετε για ποιά όμαδα θα το εκάνα..." Μπράβο κωστάκη.....μπράβο.....συγχαρητήρια......σου εύχομαι να τα πάρεις μαζί σου τα φράγκα......

Υ.Γ.1 ναι παιδια...ειναι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής......αλλά σε εναν φίλαθλο που αγαπάει και πονάει την ομάδα του δεν υπάρχουν επαγγελματισμοί....υπάρχει μόνο συναισθημα.....

Υ.Γ.2 αυτό δεν αναιρεί ότι ήταν, είναι και θα είναι ένα απο τα καλύτερα αμυντικά χαφ που έβγαλε η Ελλάδα.......

Υ.Γ.3 η ανικανότητα αυτής της διοικησης δεν περιγράφεται..........απλά δεν περιγράφεται....


edit.....ανακοινώθηκε ο Μακος και έγινε επίσημη προταση για τον Λεονάρντο........αχ μωρή ΑΕΚάρα......άκου παίχτες......Καράμπελας, Μάκος, Λεονάρντο........Βαλ'τε τον μπάγιεβιτς να παίξει γ**ώ την παρακαταθήκη μου....καλύτερος θα ναι....
« Τελευταία τροποποίηση: 24/06/09, 20:11 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #801 στις: 24/06/09, 20:12 »
Σεβαστή κάθε άποψη! Απλά πιστεύω ότι στη θέση του όλοι μας στον Παναθηναικό θα πηγαίναμε...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #802 στις: 24/06/09, 20:14 »
Σεβαστή κάθε άποψη! Απλά πιστεύω ότι στη θέση του όλοι μας στον Παναθηναικό θα πηγαίναμε...

Δεν μπορούμε να μαστε στη θέση του....μιλάμε όλοι ως φίλαθλοι....

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #803 στις: 24/06/09, 20:17 »
Αυτό λέω κι εγώ, δηλαδή ας προσπαθήσουμε να σκεφτούμε τι έπαιξε ρόλο στην απόφασή του και όχι να πούμε ένα "α τον μ@λάκα πήγε στον βάζελο αντί να έρθει στην ΑΕΚΑΡΑ!"

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #804 στις: 24/06/09, 20:21 »
Αυτό λέω κι εγώ, δηλαδή ας προσπαθήσουμε να σκεφτούμε τι έπαιξε ρόλο στην απόφασή του και όχι να πούμε ένα "α τον μ@λάκα πήγε στον βάζελο αντί να έρθει στην ΑΕΚΑΡΑ!"

δεν ανέφερα κάτι τέτοιο....οικονομικα (και όχι επαγγελματικά...) καλώς έκανε και πήγε στον Παναθηναικό......

απλά και ο εγώ και ο Macmisias εκφράζουμε την πίκρα μας γι'αυτήν την απόφαση....ως άτομα που αγαπάμε την ΑΕΚ....

τεσπα.....ο κατσουράνης σε 3-4 χρόνια θα σβηστεί απο τον ποδοσφαιρικο χάρτη.....η ΑΕΚ θα συνεχισει να υπάρχει...(λέμε τώρα...)

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #805 στις: 24/06/09, 20:28 »
Παιδιά καταρχάς να σας πω ότι σαν Παναθηναϊκός είμαι κατευχαριστημένος με τη μεταγραφή Κατσουράνη ;D.. Κατά δεύτερον όμως θα ήθελα να πω ότι μεταξύ ΑΕΚ και ΠΑΟ (ή μάλλον από ΠΑΟ σε ΑΕΚ) έχουν γίνει ουκ ολίγες μεταγραφές.. Να θυμίσω ενδεικτικά Σαραβάκος, Καλιτζάκης, Δώνης, Μάρκος, Λυμπερόπουλος και πολλοί άλλοι.. Επομένως δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια "έχθρα" μεταξύ αυτών των 2 ομάδων.. Νομίζω ότι ο Κατσουράνης ποτέ δεν είχε δηλώσει ότι είναι βαμμένος ΑΕΚτζής, ούτε είχε πουλήσει οπαδιλίκι οπότε δεν νομίζω ότι έκανε κάποιο τεράστιο σφάλμα.. Anyway..

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #806 στις: 24/06/09, 20:36 »
Παιδιά καταρχάς να σας πω ότι σαν Παναθηναϊκός είμαι κατευχαριστημένος με τη μεταγραφή Κατσουράνη ;D..

Αυτό έλειπε......


Κατά δεύτερον όμως θα ήθελα να πω ότι μεταξύ ΑΕΚ και ΠΑΟ (ή μάλλον από ΠΑΟ σε ΑΕΚ) έχουν γίνει ουκ ολίγες μεταγραφές.. Να θυμίσω ενδεικτικά Σαραβάκος, Καλιτζάκης, Δώνης, Μάρκος, Λυμπερόπουλος και πολλοί άλλοι.. Επομένως δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια "έχθρα" μεταξύ αυτών των 2 ομάδων..

Άκυρο.....  :P

Νομίζω ότι ο Κατσουράνης ποτέ δεν είχε δηλώσει ότι είναι βαμμένος ΑΕΚτζής, ούτε είχε πουλήσει οπαδιλίκι οπότε δεν νομίζω ότι έκανε κάποιο τεράστιο σφάλμα.. Anyway..

Ποιο post απο τα παραπάνω που λένε ότι μιλάμε ως φίλαθλοι δεν καταλαβες? δεν μίλησε κανείς για τεράστιο σφάλμα.......Λέμε ότι μας πείραξε εμάς...προσωπικά....που είμαστε ΑΕΚτσήδες......

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #807 στις: 24/06/09, 20:50 »
Εγώ πολύ απλά είπα ότι η σχέση μεταξύ των ομάδων ΑΕΚ - ΠΑΟ είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από τη σχέση ΠΑΟ - ΟΣΦΠ.. Δηλαδή, μια ενδεχόμενη μετακίνηση ενός παίχτη από την ΑΕΚ προς ΠΑΟ και αντίστροφα δεν φαντάζει τόσο "προδοσία" όπως φαντάζει μια μετακίνηση ενός παίχτη του ΠΑΟ προς ΟΣΦΠ.. Αυτό φαίνεται άλλωστε και από τις πολλές μετακινήσεις παιχτών του ΠΑΟ προς ΑΕΚ (αυτό που χαρακτήρισες δηλαδή άκυρο, αλλά εγώ νομίζω ότι είναι 100% σχετικό με αυτό που συζητάμε), σε σχέση με τις λιγοστές μετακινήσεις παιχτών μεταξύ των 2 αιωνίων..

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #808 στις: 24/06/09, 20:58 »
Παιδιά καταρχάς να σας πω ότι σαν Παναθηναϊκός είμαι κατευχαριστημένος με τη μεταγραφή Κατσουράνη ;D.. Κατά δεύτερον όμως θα ήθελα να πω ότι μεταξύ ΑΕΚ και ΠΑΟ (ή μάλλον από ΠΑΟ σε ΑΕΚ) έχουν γίνει ουκ ολίγες μεταγραφές.. Να θυμίσω ενδεικτικά Σαραβάκος, Καλιτζάκης, Δώνης, Μάρκος, Λυμπερόπουλος και πολλοί άλλοι.. Επομένως δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια "έχθρα" μεταξύ αυτών των 2 ομάδων.. Νομίζω ότι ο Κατσουράνης ποτέ δεν είχε δηλώσει ότι είναι βαμμένος ΑΕΚτζής, ούτε είχε πουλήσει οπαδιλίκι οπότε δεν νομίζω ότι έκανε κάποιο τεράστιο σφάλμα.. Anyway..
Ο Σαραβάκος έφυγε 2 χρόνια από τον ΠΑΟ γιατί δεν ήθελε να τον κρατήσει ο ΠΑΟ επειδή τον θεώρησε τελειωμένο λόγω ηλικίας. Ο Καλλιτζάκης τα ίδια. Για τους Δώνη ,Μάρκο πάλι ο ΠΑΟ δεν εξέφρασε επιθυμία να τους επανεντάξει. Τέλος και ο Λυμπερόπουλος διώχθηκε κακήν κακώς. Ο τελευταίος μάλιστα είναι ίσως και η μοναδική περίπτωση που τον λατρεύουν και οι φίλοι του ΠΑΟ και της ΑΕΚ , γιατί ο άνθρωπος έχει ήθος που ξεχωρίζει. Ο Κατσουράνης όμως είναι τελείως διαφορετική περίπτωση. Ήταν ηγέτης και αρχηγός στα δύσκολα και οι φίλοι της ΑΕΚ ταυτίστηκαν με αυτόν σε τεράστιο βαθμό. Ποίός μπορεί να ξεχάσει τη γκολάρα κατά του ΟΣΦΠ στις καθυστερήσεις μέσα στη Ριζούπολη, ας πούμε.Και δεν νομίζω ότι τώρα που ήθελε να φύγει από τη Μπενφίκα, η ΑΕΚ δεν τον ήθελε...Ας βγει να το πει ,αν έχει συμβεί αυτό να βρίζουμε άλλους. Ο Κατσουράνης απέδειξε ότι είναι ελάχιστος σαν προσωπικότητα και αυτή είναι η ουσία. Οι φίλοι του ΠΑΟ να τον χαίρονται.Πόιός ξέρει, με την ίδια ευκολία μπορεί αύριο να πάει και στον Ολυμπιακό.
Και τέλος και οικονομικά να το δεις, που το 1 εκατομμύριο και που τα 5 της ρήτρας...Με 1 εκατομμύριο σωθήκαμε;
Τέλος να απαντήσω και σε κάποιον που είπε ότι όλοι το ίδιο θα κάναμε στη θέση του. Ας μιλάει ο φίλος για λογαριασμό του...Εγώ δεν θα έκανα το ίδιο πράγμα ούτε για όλα τα λεφτά του κόσμου, στο λόγο της αντρικής μου τιμής. Ο Ντέμης που τώρα τον βρίζουνε δεν το έκανε ενώ θα έπαιρνε τα τριπλά από τον Κόκκαλη.Είπε είμαι ΑΕΚτζής και πάω και τσάμπα...Έτσι φέρονται οι άντρες!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #809 στις: 24/06/09, 21:08 »
Ο Ντέμης που τώρα τον βρίζουνε δεν το έκανε ενώ θα έπαιρνε τα τριπλά από τον Κόκκαλη.Είπε είμαι ΑΕΚτζής και πάω και τσάμπα...Έτσι φέρονται οι άντρες!

Συγνωμη που θα παρεμβω στην ηρεμη συζητηση σας, αλλα δεν μου φαινεται καμια τρομερη λογικη αυτη, ουτε περιεχει κατι το "αντρικιο" και μαγκιορικο. Δηλαδη νταξει, τι ειναι η ομαδα? Θρησκεια? Σημαια? Λες πλεον εχουν κατι το ιδιαιτερο και διαφορετικο η μια ομαδα απο την αλλη ή οι φιλαθλοι της μιας ομαδας απο την αλλη. Εγω πιστευω οτι ο Ντεμης αν δεν ηταν ποδοσφαιριστης, αλλα ειχε το ιδιο παθος με την μπαλα, πιο πιθανο ειναι να ηταν χουλιγκανος των original πραγμα που δεν το βρισκω τοσο "αντρικιο"
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #810 στις: 24/06/09, 21:13 »
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κατα τη γνώμη μου είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να λες ότι κάποιος είναι ανθρωπάκι, ελάχιστος και χωρίς ήθος επειδή κοίταξε το συμφέρον του αντί να ικανοποιήσει τις οπαδικές προσδοκίες κάποων φιλάθλων...Δεν βλέπω τίποτα το αντρίκιο σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #811 στις: 24/06/09, 21:15 »
Φίλε Μάκη, δεν θυμάμαι ποτέ τον Κατσουράνη να πανηγυρίζει έξαλλα στη Σκεπαστή, να φυλάει τον αετό και όλα αυτά τα σαχλά που κάνουν οι ποδοσφαιριστές αλλά 1 στους 10 τα εννοεί.. Ο Κατσουράνης ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στην ΑΕΚ και τίποτε άλλο.. Τα ίδια συνέβησαν με τον Κυριάκο.. Ο Κυριάκος εξέφραζε πάντοτε τα αντι-ολυμπιακά του αισθήματα αλλά ποτέ τα φιλο-παναθηναϊκά του.. Πιστεύω πως δεν έχει σχέση το αν ήθελε ο ΠΑΟ να εντάξει τους ποδοσφαιριστές που ανέφερα.. Εδώ εξετάζουμε περιπτώσεις όπου παίχτες του ΠΑΟ μεταγράφηκαν στην ΑΕΚ.. Αν είχαν ηθικούς ενδοιασμούς.. Δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα στον Κατσουράνη.. Αν μου έλεγες Νικολαϊδης, θα πέφταμε μαζί από τα σύννεφα, αλλά για τον Κατσουράνη δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι ανάλογο.. Την γκολάρα στη Ριζούπολη τη θυμάμαι.. Το γκολ αυτό έφερε πιο κοντά ΑΕΚτζήδες και Κατσουράνη, αλλά νομίζω ότι η έλξη δεν ήταν αμφίδρομη..

Τώρα για την ρήτρα που ανέφερες, χωρίς να γνωρίζω τις νομικές προεκτάσεις της υπόθεσης και με βάση μόνο αυτά που ακούγονται, οι οπαδοί της ΑΕΚ έχουν δίκιο να παραπονιούνται.. Μάλλον πρέπει να προτάθηκε μια συμβιβαστική λύση η οποία έγινε δεκτή από την ΑΕΚ, κακώς κατά τη γνώμη μου.. In any case, με τις δεδομένες συνθήκες, η ΑΕΚ δεν θα μπορούσε να τον εντάξει στο δυναμικό της με βάση τα οικονομικά της, οπότε προτίμησε από το τίποτα (δλδ να χαλάσει η μεταγραφή μεταξύ ΠΑΟ-Μπενφίκα) το € 1 εκατ..

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #812 στις: 24/06/09, 21:38 »
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κατα τη γνώμη μου είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να λες ότι κάποιος είναι ανθρωπάκι, ελάχιστος και χωρίς ήθος επειδή κοίταξε το συμφέρον του αντί να ικανοποιήσει τις οπαδικές προσδοκίες κάποων φιλάθλων...Δεν βλέπω τίποτα το αντρίκιο σε αυτό.
Δηλαδή το να κοιτάς το συμφέρον σου είναι η ηθική και αντρίκεια συμπεριφορά...O tempora o mores...Έχεις δίκιο τι να πω....
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #813 στις: 25/06/09, 12:34 »
Το θέμα που αφορά ομάδα-παίκτη-οπαδό-χρήματα χωράει συζήτηση.

Συγκεκριμένα για τον Κατσουράνη αυτό που πείραξε περισσότερο εμένα είναι ο τρόπος που θέλησε να απαλλαγεί από την δέσμευση του με την ΑΕΚ. Ας πάει να παίξει όπου θέλει, ιδίως αφού είναι Παναθηναϊκός από μικρός. Όχι ότι είναι και το πιο ευχάριστο να βλέπεις τον συγκεκριμένο να πηγαίνει σε ανταγωνιστή, αλλά το ακόμα χειρότερο είναι τα ντιλ κάτω απ΄το τραπέζι. Και στην υπόθεση μπλέκονται και άλλοι "ΑΕΚτζήδες" απ' ό,τι τουλάχιστον μαθαίνω εγώ.

Όσο για το αν πούλησε οπαδιλίκι, σαφώς δε το έκανε αλλά φρόντισε να δείξει ότι θα γυρνούσε για την ΑΕΚ. Τέλος πάντων, πιστεύω ότι πολύ ασχοληθήκαμε έτσι κι αλλιώς με το θέμα (ως φίλοι της ΑΕΚ), πάμε με αυτούς που έχουμε. Εγώ δε βιάζομαι να απαξιώσω παίκτες. Πιστεύω ότι θα τα πάμε καλύτερα απ' ό,τι νομίζουμε.

They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος mesimeriaris

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #814 στις: 25/06/09, 13:25 »
Ακυρο το ολο ηθικο θεμα με τον Κατσουρανη.Ο Κατσουρανης δεν επελεξε τον Παο σε σχεση με την Αεκ,αφου η Αεκ δεν του εκανε (σοβαρη) προταση.
Αν η ΑΕΚ ειχε διαθεση να τον παρει,εκανε παρομοια προταση με αυτην του Παναθηναικου,αυτος μαλλον την ΑΕΚ θα προτιμουσε.
Η ΑΕΚ ουτε καν προσπαθησε...και τζαμπα να της τον εδιναν δεν νομιζω να θελαν να πληρωσουν το συμβολαιο του.
Ηθικο φαουλ υπαρχει στο θεμα της ρητρας:
1.λιγοτερο απο τον κατσουρανη γιατι η ρητρα δεν ειναι δικο του θεμα
2.Καθολου απο τον Παναθηναικο-εχθρικο club ειναι- τι περιμενατε???Για τον Παναθηναικο καλητερα να καιγανε τα λεφτα παρα να τα εδιναν στην ΑΕΚ.
3.Πολυ απο την Μπενφικα-μεταξυ της ΑΕΚ και της Μπενφικα ηταν η συμφωνια κ η μπενφικα την παραβιασε

 Α και ο Κατσουρανης ποτε δεν υπηρξε αφοσιωμενος αεκτζης.Αφοσιωμενος και πιστος φιλος του ντεμη υπηρξε.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #815 στις: 25/06/09, 13:33 »
Α και ο Κατσουρανης ποτε δεν υπηρξε αφοσιωμενος αεκτζης.Αφοσιωμενος και πιστος φιλος του ντεμη υπηρξε.

+1
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #816 στις: 25/06/09, 13:34 »
Και για να συμπληρωσω κατι τελευταιο στα οσα σωστα ειπε επανω ο φιλος.
Ακομα και η ΑΕΚ να του εκανε προταση καλυτερη απο τον ΠΑΟ και αυτος να προτιμουσε τον ΠΑΟ παλι κανενα ηθικο θεμα δε θα ειχαμε.
Να σας πω γιατι?
Γιατι πιστευω πως οι αξιες που δεν πρεπει να προδιδουμε ειναι οι φιλοι, η οικογενεια κτλ. Τι σχεση εχουν ολα αυτα με το αν πηγε στην Α ή Β ομαδα για να τον κρινουμε ως ανηθικο ανθρωπο??


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #817 στις: 25/06/09, 13:49 »
Και στην τελικη ρε παιδια ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ολοι λιγο (Ολυμπιακοι, Παναθηναικοι, Αεκτζηδες) με το αν πηγε ο ενας παικτης εκει και ο αλλος εδω.
Εγω ξερω οτι εμεις καθομαστε και τρωγομαστε και αυτοι βγαζουν λεφτα να ζουν και τα εγγονια τους.

Αυτη η δραματοποιηση των καταστασεων στο ποδοσφαιρο σιγουρα δεν ειναι ελληνικο φαινομενο. Π.Χ. στην Αγγλια δε νοειται παικτης της Liverpool να παει στην Everton. Αλλα εκει εχουν ενα επιπεδο στα γηπεδα, δε θελει ο ενας να σκοτωσει τον αλλο...

Πριν απο 2 περιπου μηνες ειχα παει για 10 μερες Αμερικη και αδραξα την ευκαιρια να παρακολουθησω ενα παιχνιδι ΝΒΑ (New Jersey - Orlando)
Πηγα με φανελα της ομαδας που υποστηριζω (Phoenix Suns).
Οταν καθισα μου πιασαν διαφοροι φιλαθλοι συζητηση για το μπασκετ γενικοτερα και για τους λογους που υποστηριζω αυτη την ομαδα.
Οπαδοι των φιλοξενουμενων (Orlando) καθονταν μαζι με τους γηπεδουχους. και ολοι χειροκροτουσαν τις καλες προσπαθειες.  ;)
Ντραπηκα να πω οτι οταν στην Ελλαδα γινονται παιχνιδια απαγορευεται η μετακινηση οπαδων της φιλοξενουμενης ομαδας.
Λαχταρω για τη μερα στην οποια θα μπορουμε να κανουμε τα μισα απο οσα σας εξιστορησα...

Παντως με τετοιες συμπεριφορες (να αισθανομαστε προδομενοι επειδη ενας παικτης πηγε σε αλλη ομαδα) πιστευω πως το να κανουμε λογο για τετοια ειναι απλα μια ουτοπια.
Ολα τα παραπανω τα λεω με φιλικη διαθεση και χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν (οποιαδηποτε ομαδα κι αν υποστηριζει)
« Τελευταία τροποποίηση: 25/06/09, 13:51 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #818 στις: 25/06/09, 15:02 »
Σήμερα θα κάνω μιά πιο ψύχραιμη τοποθέτηση. Καθένας έχει το δικαίωμα να ακολουθεί το δρόμο του επαγγελματικά.Αυτό είναι μιά πραγματικότητα.Από εκεί και πέρα σε τομείς όπως το ποδόσφαιρο , τη πολιτική, ακόμα και τη μουσική, επειδή είναι τομείς που θα συζητιούντε και σε ένα ιστορικό επίπεδο αργότερο, υπάρχει και ένας παράγοντας που λέγεται υστεροφημία. Υπάρχουν πάμπολλα παραδείγματα σε όλους τους τομείς, ανθρώπων που πρόδωσαν το κοινό τους και αυτό τους γύρισε μπούμερανγκ.Τρανό και πρόσφατο το παράδειγμα του Τσιάρτα. Ενώ υπήρξε ο καλύτερος Έλληνας κεντρικός ποδοσφαιριστής των δεκαετιών 90 και 2000 ( προσωπική άποψη από τους καλύτερους όλων των εποχών και σε Ευρωπαικό τουλάχιστον επίπεδο), αυτό που έμεινε ήταν ο στυγνός επαγγελματισμός του και μιά υπερβολική φιλοχρηματία που τον έχει κάνει αντιπαθή σε όλο το ποδοσφαιρικό χώρο.
Αυτή η ιστορία λοιπόν , είναι ένα σοβαρό πλήγμα στην υστεροφημία του Κατσουράνη σε σχέση με το μέχρι τώρα λαμπρό πέρασμά του από το Ελληνικό ποδόσφαιρο. Και όχι γιατί πήγε στον ΠΑΟ. Γιατί δεν έχει βγει ακόμα να κάνει γνωστό στο ποδοσφαιρικό κοινό, τις αιτίες αυτής της επιλογής. Να πει δηλαδή " ήθελα να γυρίσω στην Ελλάδα , αλλά η ΑΕΚ δεν μου έκανε καμμιά προσφορά, σε αντίθεση με τον ΠΑΟ". Η να πει " Υπέροχα τα χρόνια στην ΑΕΚ ,αλλά εγώ πάντα ήμουνα Παναθηναικός και τώρα είναι η ευκαιρία να πάω στην ομάδα που πραγματικά πάντοτε υποστήριζα". Επίσης να εξηγήσει γιατί συναίνεσε ή όχι στο να ζημιωθεί οικονομικά η ΑΕΚ , με τη ρήτρα να κατεβαίνει από 5 εκ. στο 0.85 εκ. Τέλος να εξηγήσει τι εννοούσε όταν έλεγε ,ότι "γιά μιά ομάδα θα γύριζα". Μήπως εννοούσε από τότε τον ΠΑΟ;
Οι ποδοσφαιριστές, όσο και επαγγελματικό να είναι το ποδόσφαιρο, δεν είναι απλά στελέχη της Χλωρίνης Κλινέξ, ή της Κολγκέιτ...Έχουνε να κάνουνε και με το κόσμο, που στο κάτω κάτω είναι και αυτός που τους δίνει λόγω ύπαρξης. Αν ο κόσμος παρατήσει το ποδόσφαιρο, το μαγαζί θα κλείσει. Και αυτή η σχέση έχει και συναισθηματικές παραμέτρους, όσο και να λέμε κυνικά ότι είναι και αυτό ένα επάγγελμα σαν όλα τα άλλα. Γιατί δεν είναι...

ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΙΕΣΤΗΡΙΟΥ.
Μόλις έμαθα ότι βάζει υποψηφιότητα ο Θανόπουλος για Πρόεδρος της Σούπερ Λίγκας, με ισχυρές πιθανότητες να εκλεγεί...Άλλη μιά παράμετρος αυτής της μεταγραφής ίσως;
« Τελευταία τροποποίηση: 25/06/09, 15:30 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #819 στις: 25/06/09, 15:33 »
Συγνωμη αλλα το ποδοσφαιρο πλεον ΕΙΝΑΙ απλως ενα επαγγελμα. Οταν τα παντα παιζονται κατω απο το τραπεζι και απο μεγαλο μετοχους και με ποσα τα οποια ιενια αστρονομικα, συγνωμη εγω δεν μπορω να βρω πουθενα που χωραει η ηθικη εκει μεσα ωστε να κατηγορεις εναν παιχτη ως ανηθικο γιατι επελεξε διαφορετικη εταιρια για να δουλεψει. Σιγουρα μπορει να σημαινει και καλα και κακα για την καριερα του περα απο το χρηματικο αλλα μην τρελαθουμε οτι προκειται περι καποια ηθικης λες και η ομαδα ειναι καποια αξια.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #820 στις: 25/06/09, 15:45 »
Δηλαδή ο Μάκος είναι μαλ**ας που χάρισε 265.000 ευρώ που του χρώσταγε ο Πανιώνιος για να έρθει στην ΑΕΚ. Ο Ντέμης  το ίδιο που δεν πήρε τα τριπλά από τον Κόκκαλη και ήρθε στην ΑΕΚ.Και τόσοι άλλοι. Δεν είναι έτσι τα πράγματα φίλε Άρη. Υπάρχουνε κάποιες ηθικές αξίες ακόμα και πίστεψέ με κάποιοι εξακολουθούν να τις αναγνωρίζουν.
Το θέμα είναι απλό. Ας πει ο Κατσουράνης ότι γουστάρει Παναθηναικό και το θέμα έχει λήξει. Τώρα μας λέει ότι τα κάνει όλα για τα φράγκα, με τη στάση του ως τώρα. Αυτού του τύπου τους ανθρώπους , εσύ τους εκτιμάς;
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #821 στις: 26/06/09, 15:41 »
όπως και να έχει παιδιά, σημαία της ΑΕΚ ποτέ δεν ήταν ο κατσουράνης, σιγά το μεγάλο αρχηγό και τα χρόνια που ήταν στην ΑΕΚ.Καλός ποδοσφαιριστής ήταν, πλέον δεν τον θεωρώ κάτι (για μένα καλύτερα που τον πήρε ο ΠΑΟ).Και προς το τέλος,με την μπενφίκα δεν έκανε και τα τρελά παιχνίδια.Αλλά μιας που μιλάμε για σημαίες, ούτε Μανωλάς ήταν, ούτε Μαύρος ούτε Νικολαίδης.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #822 στις: 26/06/09, 15:43 »

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #823 στις: 26/06/09, 15:46 »
ούτε Νικολαίδης.
::)
Ο ντέμης φίλε μου ήταν σημαία,έχει σκοράρει, έχει πανυγητίσει με τον κόσμο, κλπ... ο κατσου όχι.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #824 στις: 26/06/09, 15:47 »
ούτε Νικολαίδης.
::)
Ο ντέμης φίλε μου ήταν σημαία,έχει σκοράρει, έχει πανυγητίσει με τον κόσμο, κλπ...
Έχει καρφώσει και τον Άγη επίσης