Αποστολέας Θέμα: JOHN MAYER!!  (Αναγνώστηκε 23284 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
JOHN MAYER!!
« στις: 07/01/09, 21:10 »
Αυτός μωρε...αυτός που πηδαει τη δικη μας...την ελληνιδα μωρε... τελος παντων αυτος  ο ανθρωπος ειναι μουσικαρα και με εχει πορωσει τους τελευταιους μηνες!...ποια η γνώμη σας;

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #1 στις: 07/01/09, 21:50 »
Από τα λίγα που έχω ακούσει από αυτόν, δε μου αρέσει.. Πολύ φλώρος ρε παιδί μου... Και γενικά, χωρίς να αμφισβητώ τις μουσικές του γνώσεις, γράφει εύκολα στο άκουσμα (όχι απαραίτητα κακό) και φλώρικα (με την κάκιστη έννοια) τραγουδάκια...


Ποιά ελληνίδα #$^%&@* ο Μayer? ;D

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #2 στις: 08/01/09, 00:50 »
Ναι οντως κι εγω σκαλωσα εκει: Ποια πηδαει ο Mayer?  ;D (βασικα, οντως του αρεσουν οι γυναικες? :P)

Σαν μουσικος, σιγουρα ξερει κιθαρα, εχω ακουσει αυτοσχεδιασμους του και εντυπωσιαστηκα.
Η μουσικη που γραφει ομως ειναι το λιγοτερο γλυκαναλατες φλωριες. Μου αφηνει ιδια γευση με το να ακουω ONE... (οχι, δεν ακουω ONE ;D)

Αποσυνδεδεμένος ed_hunter

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Child in time
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #3 στις: 08/01/09, 00:58 »
off...

Mayer began dating actress Jennifer Aniston in April 2008,[83] and they broke up four months later.[84] They have since resumed dating
 wikipedia........

end off...
Charvel model 4 '88 - Prs Tremonti se
........XANIA............

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #4 στις: 08/01/09, 01:04 »
Ναι οντως κι εγω σκαλωσα εκει: Ποια πηδαει ο Mayer?  ;D (βασικα, οντως του αρεσουν οι γυναικες? :P)

Σαν μουσικος, σιγουρα ξερει κιθαρα, εχω ακουσει αυτοσχεδιασμους του και εντυπωσιαστηκα.
Η μουσικη που γραφει ομως ειναι το λιγοτερο γλυκαναλατες φλωριες. Μου αφηνει ιδια γευση με το να ακουω ONE... (οχι, δεν ακουω ONE ;D)
Asta ayta,exw fotografia pou xtupiese  se sunaulia tous  :P

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #5 στις: 08/01/09, 01:59 »
καλος κι8αριστας αλλα πολυ υπερτιμιμενος.....  ;D
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #6 στις: 08/01/09, 02:19 »
Καλός κιθαρίστας (βγάζει ηχάρα!) και καλός συνθέτης.
Τώρα σαν τραγουδιστής είναι λίγο ιδιόμορφος και όχι ακριβώς πολύ υψηλών δυνατοτήτων αλλά αυτό συνέβαινε και θα συμβαίνει πάντα με αυτούς που ονομάζουμε με μια λέξη τραγουδοποιούς (το να τους αποδέχεται δηλαδή ο κόσμος έστω κι αν η φωνή τους δεν είναι κάτι το εξαιρετικό...)

Καλό είναι πάντως να υπάρχει στην αμερική mainstream popular music που δεν είναι για τα μπάζα, οπότε μάλλον με καλό μάτι τον βλέπω τελικά τον κύριο John...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #7 στις: 08/01/09, 17:00 »
Από τα λίγα που έχω ακούσει από αυτόν, δε μου αρέσει.. Πολύ φλώρος ρε παιδί μου... Και γενικά, χωρίς να αμφισβητώ τις μουσικές του γνώσεις, γράφει εύκολα στο άκουσμα (όχι απαραίτητα κακό) και φλώρικα (με την κάκιστη έννοια) τραγουδάκια...


Ποιά ελληνίδα #$^%&@* ο Μayer? ;D

δηλαδη οτι δεν ειναι metal ειναι φλωρικο? ο ανθρωπος παιζει jazz blues και τετοια..!
Καλός κιθαρίστας (βγάζει ηχάρα!) και καλός συνθέτης.
Τώρα σαν τραγουδιστής είναι λίγο ιδιόμορφος και όχι ακριβώς πολύ υψηλών δυνατοτήτων αλλά αυτό συνέβαινε και θα συμβαίνει πάντα με αυτούς που ονομάζουμε με μια λέξη τραγουδοποιούς (το να τους αποδέχεται δηλαδή ο κόσμος έστω κι αν η φωνή τους δεν είναι κάτι το εξαιρετικό...)

Καλό είναι πάντως να υπάρχει στην αμερική mainstream popular music που δεν είναι για τα μπάζα, οπότε μάλλον με καλό μάτι τον βλέπω τελικά τον κύριο John...

τι λετε ρε παιδιά; δεν εχει φωνη ο mayer/?

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #8 στις: 08/01/09, 17:05 »
Καταρχας κανεις δεν ειπε οτι "ο,τι δεν ειναι μεταλ...." κλπ...

Δευτερον, αυτοαποκαλειται jazz/blues παικτης, αλλα ασχετως αν μπορει η οχι να παιξει αυτα τα ειδη, η μουσικη που γραφει ειναι ποπ.

Οσο για τη φωνη του, ουτε αφωνος ειναι, ουτε περιπτωση. Δεν με ενοχλουν οι δυνατοτητες της φωνης του, αλλα η χροια του. Τραγουδαει καπως...κοριτσιστικα.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #9 στις: 08/01/09, 18:50 »
Βασικα εμενα μου φερνει στο μυαλο, αγορακια με ξανθιες ανταυγιες που κατεβαινουν με μυτες μπροστα απο το ενα ματι (οχι emo, καταλαβατε τι θελω να πω), που τραγουδανε κατι τραγουδακια γλυκαναλατα σε κατι φωτισμενα stages κιετς,  και απο κατω τα κοριτσακια να πετανε αρκουδακια, καρδουλες κτλ.

Μπορει να λεει οτι παιζει μπλουζ, αλλα δεν ειναι αυτα τα μπλουζ που ξερω εγω  ???

Δεν μου αρεσει ουτε η φωνη του...

Προς θεου δεν λεω οτι δεν ειναι καλος παικτης/συνθετης. Εχει αλλωστε και sig κιθαρα απο την fender.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #10 στις: 08/01/09, 20:46 »
Από τα λίγα που έχω ακούσει από αυτόν, δε μου αρέσει.. Πολύ φλώρος ρε παιδί μου... Και γενικά, χωρίς να αμφισβητώ τις μουσικές του γνώσεις, γράφει εύκολα στο άκουσμα (όχι απαραίτητα κακό) και φλώρικα (με την κάκιστη έννοια) τραγουδάκια...


Ποιά ελληνίδα #$^%&@* ο Μayer? ;D

δηλαδη οτι δεν ειναι metal ειναι φλωρικο? ο ανθρωπος παιζει jazz blues και τετοια..!
[quote
Γιατί ήμουν ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι θα το έλεγε κάποιος αυτό? ::)

Garvin δεν ακούω μόνο μέταλ, αντιθέτως, προσπαθώ να έχω όσο το δυνατόν περισσότερα ακούσματα.. Ωραίος ο Mayer αλλά το ''blues'' που παίζει μου θυμίζει κάτι από το ''rock'' των... 3 doors down!! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 08/01/09, 21:35 από gers »

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #11 στις: 08/01/09, 20:53 »
Βασικα εμενα μου φερνει στο μυαλο, αγορακια με ξανθιες ανταυγιες που κατεβαινουν με μυτες μπροστα απο το ενα ματι (οχι emo, καταλαβατε τι θελω να πω), που τραγουδανε κατι τραγουδακια γλυκαναλατα σε κατι φωτισμενα stages κιετς,  και απο κατω τα κοριτσακια να πετανε αρκουδακια, καρδουλες κτλ.

Μπορει να λεει οτι παιζει μπλουζ, αλλα δεν ειναι αυτα τα μπλουζ που ξερω εγω  ???

Δεν μου αρεσει ουτε η φωνη του...

Προς θεου δεν λεω οτι δεν ειναι καλος παικτης/συνθετης. Εχει αλλωστε και sig κιθαρα απο την fender.
και η avril lavigne έχει signature απο την fender αλλά αυτό δεν την κάνει καλή στην κιθάρα ;D

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #12 στις: 08/01/09, 20:58 »
λοιπον,επειδη ακουω πολλα ακυρα εδω μεσα...
ο τυπος ειναι πολυ καλος μουσικος..
τον ακουω κανα χρονο τωρα...
πολυ ωραια μουσικη κατ εμε,και πολυ καλος και ΣΤΑΘΕΡΟΣ κιθαριστας...ιδιαιτερα τεχνικος οχι,αλλα αυτα που παιζει τα κατεχει πληρως...και εχει πολυ ωραιες blues/jazz εκφρασεις..εχει επηρεασει το παιξιμο μου κατα καποιο τροπο..
τον συμπαθω πολυ...
μπορει να εχει γλυκαναλατες συνθεσεις μεν,αλλα πιστευω αξιζει....

το κλασσικο του κομματι,ειναι το belief,τσεκαρετε το στο youtube...

« Τελευταία τροποποίηση: 08/01/09, 21:11 από Spell@lchemist! »
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #13 στις: 08/01/09, 23:18 »
Ο John Mayer είναι άσχετος.
Ο Eric Clapton είναι πολύ άσχετος επίσης που τον κάλεσε το 2004 στο Crossroads Festival.Αφού δεν ξέρει από Blues...για κανά ποπάκι είναι.
Ο Buddy Guy πάλι (κι αυτόν για ψιλοάσχετο τον κόβω) γιατί έκανε τόσα live με αυτόν τον φλώρο  ??? ??? ???

Τι να πεις??????
Έβγαλε δηλαδή ένα Berklee αφήνει και αχτένιστο το μαλλί και νομίζει ότι είναι κάποιος????
Και οι άλλοι άσχετοι εκεί στην Fender του έβγαλαν και signature κιθάρα?
Ποιος είσαι ρε μεγάλε  :o ???
Έλα ρε μια τσάρκα Ελλάδα να σου μάθουμε κανά lick...φλώρε!!!!!!
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος xTitan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #14 στις: 08/01/09, 23:31 »
Ο John Mayer είναι άσχετος.
Ο Eric Clapton είναι πολύ άσχετος επίσης που τον κάλεσε το 2004 στο Crossroads Festival.Αφού δεν ξέρει από Blues...για κανά ποπάκι είναι.
Ο Buddy Guy πάλι (κι αυτόν για ψιλοάσχετο τον κόβω) γιατί έκανε τόσα live με αυτόν τον φλώρο  ??? ??? ???

Τι να πεις??????
Έβγαλε δηλαδή ένα Berklee αφήνει και αχτένιστο το μαλλί και νομίζει ότι είναι κάποιος????
Και οι άλλοι άσχετοι εκεί στην Fender του έβγαλαν και signature κιθάρα?
Ποιος είσαι ρε μεγάλε  :o ???
Έλα ρε μια τσάρκα Ελλάδα να σου μάθουμε κανά lick...φλώρε!!!!!!

Ελα τι ειναι αυτα?  ??? ενταξει γνωμη σου ειναι αλλα... "hater" δεν ειναι αυτο που κανεις?
More guitars please!!!

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #15 στις: 08/01/09, 23:35 »
Δεν είμαι και φαν του, αλλά αμα κάτσει ακούω. Έχει να κάνει με τη διάθεσή μου..
Δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά το ότι γράφει πολύ "γλυκανάλατα", αργά, γλυκά, πείτε τα όπως θέλετε κομμάτια δεν το θεωρώ αρνητικό.. Ο καθένας γράφει ότι μουσική τον εκφράζει. Με ποιό κριτήριο είναι "φλωριές" τα τραγούδια του..?
Ακόμη και εγώ που είμαι πιο πολύ του μέταλ και του χαρντ ροκ κάποιες φορές νιώθω έτσι και θέλω να ακούσω τέτοια τραγούδια.
Η φωνή του είναι ΟΚ, και στην κιθάρα επίσης μια χαρά για αυτά που παίζει.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #16 στις: 08/01/09, 23:58 »
τα τραγούδια του δεν με χαλάνε...μπορει αν τύχει να ακούσω χωρίς πρόβλημα....αλλα η φωνή του....ειναι λίγο....γελοία....δεν ξέρω....γούστα ειναι αυτά....

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #17 στις: 09/01/09, 00:08 »
Καλός κιθαρίστας (βγάζει ηχάρα!) και καλός συνθέτης.
Τώρα σαν τραγουδιστής είναι λίγο ιδιόμορφος και όχι ακριβώς πολύ υψηλών δυνατοτήτων αλλά αυτό συνέβαινε και θα συμβαίνει πάντα με αυτούς που ονομάζουμε με μια λέξη τραγουδοποιούς (το να τους αποδέχεται δηλαδή ο κόσμος έστω κι αν η φωνή τους δεν είναι κάτι το εξαιρετικό...)

Καλό είναι πάντως να υπάρχει στην αμερική mainstream popular music που δεν είναι για τα μπάζα, οπότε μάλλον με καλό μάτι τον βλέπω τελικά τον κύριο John...

τι λετε ρε παιδιά; δεν εχει φωνη ο mayer/?

Δεν είπα αυτό...για διάβασε προσεχτικά.  ;)

Έχει φωνή ,όπως φωνή έχει και ο Knopfler, o Dylan, ο J.J.Cale...
Την φωνή του δηλαδή την αναδεικνύει ο χαρακτήρας της και η ιδιομορφία της, όχι η τεχνική της ή η τελειότητα της.

Δεν είναι καθόλου βέβαιο δηλαδή οτι θα μπορούσε ο Mayer να κάνει καρριέρα απλού εκτελεστή, τραγουδώντας δηλαδή συνθέσεις που θα έγραφαν άλλοι γι'αυτόν...

(τώρα τα άλλα περί κοριτσίστικων-αγορίστικων-φλωριάς-μη φλωριάς κλπ είναι μάλλον έτσι για να γελάμε και λίγο ε?...)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #18 στις: 09/01/09, 00:25 »
Αγαπητοί ακροατές... Μείνετε συντονισμένοι για να συμμετάσχετε στον διαγωνισμό μας...

Βρείτε πού ανήκει ο John Mayer και στείλτε την απάντηση στο 0123 γράφοντας John4ever (κενό) A ή B..


Τζονάρας!!


Group A!!

group1

group2


Group B!!

ποιός είναι αυτός ρε παιδιά?

αυτός πάλι?




Για να μην παρεξηγηθώ, το κομμάτι των 3 doors down το έχω ακούσει αρκετές φορές σε κάποιες φάσεις.. Αλλά rock μια φορά δεν είναι.. Το θέμα με τον Mayer δεν είναι το αν παίζει ωραία μουσική ή όχι (προσωπικά την απεχθάνομαι αλλά απ ό,τι βλέπω, σε άλλους αρέσει)... Απλά η μουσική που συνθέτει δεν είναι ούτε blues, ούτε jazz ούτε (...) αλλά pop!!
« Τελευταία τροποποίηση: 09/01/09, 01:02 από gers »

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #19 στις: 09/01/09, 00:32 »
Αγαπητοί ακροατές... Μείνετε συντονισμένοι για να συμμετέχετε στον διαγωνισμό μας...

Βρείτε πού ανήκει ο John Mayer και στείλτε την απάντηση στο 0123 γράφοντας John4ever (κενό) A ή B..


Τζονάρας!!

Group A!!

group1
group2

Group B!!

ποιός είναι αυτός ρε παιδιά?
αυτός πάλι?



Για να μην παρεξηγηθώ, το κομμάτι των 3 doors down το έχω ακούσει αρκετές φορές σε κάποιες φάσεις.. Αλλά rock μια φορά δεν είναι.. Το θέμα με τον Mayer δεν είναι το αν παίζει ωραία μουσική ή όχι (προσωπικά την απεχθάνομαι αλλά απ ό,τι βλέπω, σε άλλους αρέσει)... Απλά η μουσική που συνθέτει δεν είναι ούτε blues, ούτε jazz ούτε (...) αλλά pop!!

εχεις ακουσει τα προσωπικα του album??
οχι...
γι αυτο στο λεω...;) απ ολα αυτα παιζει ο john!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #20 στις: 09/01/09, 12:44 »
αυτός πάλι?

Το θέμα με τον Mayer δεν είναι το αν παίζει ωραία μουσική ή όχι (προσωπικά την απεχθάνομαι αλλά απ ό,τι βλέπω, σε άλλους αρέσει)... Απλά η μουσική που συνθέτει δεν είναι ούτε blues, ούτε jazz ούτε (...) αλλά pop!!


Να μαντεψω??? Φοραει ημυψηλο, αρα ειναι ο σλας! ;D :D

Παιδια ο τζερς εχει δικιο... ποσες φορες πρεπει να μαλωνουμε και σε ποσα θεματα, οτι αμα λεμε οτι δεν μας αρεσει κατι δεν παει να πει οτι το βγαζουμε και αχρηστο.....
Εγιναν καποιοι χαρακτηρισμοι σχετικα με το λοοκ και την φωνη του τυπου, αλλα δεν τον βγαλαμε και φολα. Ειπαμε οτι ειναι παικτης, εχει ταλεντο κτλ. Ασχετα αμα μας αρεσει ή οχι.

Το κεντρικο θεμα ειναι το στυλ μουσικης που παιζει, που δεν βλεπω να διαφωνουμε... πιο πολυ ποπ. Μπορει να μου απαντησει καποιος γιατι μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι ο τυπος λεει οτι παιζει μπλουζ?

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #21 στις: 09/01/09, 13:25 »
Από τα λίγα που έχω ακούσει από αυτόν, δε μου αρέσει.. Πολύ φλώρος ρε παιδί μου... Και γενικά, χωρίς να αμφισβητώ τις μουσικές του γνώσεις, γράφει εύκολα στο άκουσμα (όχι απαραίτητα κακό) και φλώρικα (με την κάκιστη έννοια) τραγουδάκια...


Ποιά ελληνίδα #$^%&@* ο Μayer? ;D

δηλαδη οτι δεν ειναι metal ειναι φλωρικο? ο ανθρωπος παιζει jazz blues και τετοια..!
[quote
Γιατί ήμουν ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι θα το έλεγε κάποιος αυτό? ::)

Garvin δεν ακούω μόνο μέταλ, αντιθέτως, προσπαθώ να έχω όσο το δυνατόν περισσότερα ακούσματα.. Ωραίος ο Mayer αλλά το ''blues'' που παίζει μου θυμίζει κάτι από το ''rock'' των... 3 doors down!! ;)

εαν oi three doors down γραφουν κομματια σαν το gravity τοτε τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #22 στις: 09/01/09, 13:26 »
Βασικα εμενα μου φερνει στο μυαλο, αγορακια με ξανθιες ανταυγιες που κατεβαινουν με μυτες μπροστα απο το ενα ματι (οχι emo, καταλαβατε τι θελω να πω), που τραγουδανε κατι τραγουδακια γλυκαναλατα σε κατι φωτισμενα stages κιετς,  και απο κατω τα κοριτσακια να πετανε αρκουδακια, καρδουλες κτλ.

Μπορει να λεει οτι παιζει μπλουζ, αλλα δεν ειναι αυτα τα μπλουζ που ξερω εγω  ???

Δεν μου αρεσει ουτε η φωνη του...

Προς θεου δεν λεω οτι δεν ειναι καλος παικτης/συνθετης. Εχει αλλωστε και sig κιθαρα απο την fender.
και η avril lavigne έχει signature απο την fender αλλά αυτό δεν την κάνει καλή στην κιθάρα ;D

το avrilaki εχει signature απο squier...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #23 στις: 09/01/09, 13:29 »
αυτός πάλι?

Το θέμα με τον Mayer δεν είναι το αν παίζει ωραία μουσική ή όχι (προσωπικά την απεχθάνομαι αλλά απ ό,τι βλέπω, σε άλλους αρέσει)... Απλά η μουσική που συνθέτει δεν είναι ούτε blues, ούτε jazz ούτε (...) αλλά pop!!


Να μαντεψω??? Φοραει ημυψηλο, αρα ειναι ο σλας! ;D :D

Παιδια ο τζερς εχει δικιο... ποσες φορες πρεπει να μαλωνουμε και σε ποσα θεματα, οτι αμα λεμε οτι δεν μας αρεσει κατι δεν παει να πει οτι το βγαζουμε και αχρηστο.....
Εγιναν καποιοι χαρακτηρισμοι σχετικα με το λοοκ και την φωνη του τυπου, αλλα δεν τον βγαλαμε και φολα. Ειπαμε οτι ειναι παικτης, εχει ταλεντο κτλ. Ασχετα αμα μας αρεσει ή οχι.

Το κεντρικο θεμα ειναι το στυλ μουσικης που παιζει, που δεν βλεπω να διαφωνουμε... πιο πολυ ποπ. Μπορει να μου απαντησει καποιος γιατι μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι ο τυπος λεει οτι παιζει μπλουζ?


γιατι ποπ παιζει η madonna και η britney spears. μην μπερδευουμε το easy listening με το ποπ ή το radio-friendly με το pop. ενας ποπ καλλιτεχνης δε θα επαιζε με τον bb king...με την ιδια λογικη και o kravitz ειναι ποπ.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #24 στις: 09/01/09, 13:32 »



ναι,easy listening.
ναι,θα μπορουσαμε να το ακουσουμε στο ραδιοφωνο.
αλλα οχι και ποπ...


« Τελευταία τροποποίηση: 09/01/09, 13:35 από Garvin »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2655 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/02, 12:55
από John Sarh
1 Απαντήσεις
2487 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/07, 02:16
από KostasVap
0 Απαντήσεις
1780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/07, 11:10
από Μαργαρίτα Π.
0 Απαντήσεις
1692 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 20:34
από Μαργαρίτα Π.
7 Απαντήσεις
3433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/08, 16:34
από Joevaicci
11 Απαντήσεις
5050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/09, 02:00
από Jim_Gkountonas(Arpeggiator)
0 Απαντήσεις
1567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/09, 20:29
από Garvin
8 Απαντήσεις
5975 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/10, 10:54
από guitalele
12 Απαντήσεις
3654 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 10:27
από Dimitris12345
7 Απαντήσεις
9203 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/15, 01:39
από Μητσάκος