Αποστολέας Θέμα: Η εξωτερική εμφάνιση...  (Αναγνώστηκε 30360 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #50 στις: 20/11/05, 17:54 »
Σ ευχαριστω που υπερασπιζεσαι την γνωμη μου last dying wish!Εσυ που εισαι πιο κοντα στην ηλικια μου πιστευω με καταλαβαινεις απολυτα!Θα το 'χεις παρατηρησει σιγουρα απο φιλους σου αυτο!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #51 στις: 21/11/05, 14:20 »
Συγνωμη μαλλον ηταν χοντρωδης ο χαρακτηρισμος αλλα ηθελα να δειξω μ αυτο οτι τουλαχιστον τα αγορια της ηλικιας μου κυριως επηρεαζονται πολυ απο τα προτυπα και τις συμπεριφορες που προβαλλονται στην τηλεοραση με αποτελεσμα να θεωρουμαστε πλεον κομματια κρεας και οχι ατομα με συναισθηματα γι αυτο και πλεον βρισκουμε ολο και περισσοτερες κοπελες μονες η πληγωμενες!Και με το σκεφτειτε τι λεν αγορια οταν περνα κοπελα απ κοντα παιρνω παραδειγμα και απο τους φιλους μου πως μιλαν!Γενικοτερα για τις κοπελες της ηλικιας μου ειναι πολυ δυσκολο να βρεις σοβαρο αγορι!

oink oink oink (γρυλισμός γουρουνιού)



Μετάφραση:
Έχεις δίκιο. Ενώ όλα ανεξαιρέτως τα κορίτσια στην ηλικία των 19 ετών χαρακτηρίζονται από σοβαρότητα και ωριμότητα. Και φυσικά δεν έχουν κανένα πρόβλημα με την εξωτερική εμφάνιση των αγοριών, διότι ενδιαφέρονται μόνο για το χαρακτήρα, τα ψυχικά χαρίσματα, τη νοημοσύνη, την ευαισθησία... ::)

Καιρός να ξυπνήσεις κούκλα μου και να καταλάβεις ότι δεν είναι όλοι οι άντρες γουρούνια και όλες οι γυναίκες θύματα. Εκτός αν αποφασίσεις εσύ ότι είσαι θύμα, πράγμα το οποίο είναι δικαίωμά σου. Εγώ προσωπικά αποφάσισα να είμαι γουρούνι, οπότε δέχομαι αδιαμαρτύρητα κάθε χαρακτηρισμό. Κάποιοι άλλοι άντρες που αντιστέκονται ακόμα στα μάγια της Κίρκης (γυναίκα ήταν κι αυτή), ΙΣΩΣ να μην αξίζουν τις κατηγορίες που εκτοξεύεις ελαφρά τη καρδία.

Καλή σου νύχτα

Απόδοση: Νατάσα Συρεγγέλα

Δεν ειπα εγω οτι ολες οι γυναικες-κοπελες της ηλικιας μου ψαχνουν καλους χαρακτηρες και τετοια!Υπαρχουν αρκετες τετοιες αλλα δεν αποτελουν την πλειοψηφια παλι!Ειναι εξαιρεσεις!Και ναι μαλλον ειμαι θυμα γιατι παντα εγω εχω τις καλυτερες προθεσεις και παντα με δουλευουν και δε μ αρεσει να ειμαι θυμα!Ουτε μ αρεσει οι αλλοι να ειναι γουρουνια!Ειναι κακο που θελω ολα "να λειτουργουν οπως πρεπει"?Γιατι δηλαδη να μετρα για τον συντροφο που θα επιλεξουμε μονο η ομορφια?Δηλαδη εσυ π.χ. θελεις να εχεις διπλα σου μια κοπελα που να ειναι ωραια αλλα μολις ανοιξει το στομα της να τρεχεις να καλυφθεις?Δε νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #52 στις: 28/11/05, 19:39 »
Το να γενικεύεις ότι όλοι οι άντρες νοιάζονται μόνο να είσαι "κορμάρα" και ας φεύγουν μαρούλια μόλις ανοίγεις το στόμα σου, είναι σα να λές ότι όλες οι γυναίκες ενδιαφέρονται να έχει ο δικός τους super αυτοκίνητο/μπράτσα/λεφτά, κι ας είναι πιο χαζός κι από τις πέτρες. Υπάρχει φυσικά και αυτή η κατηγορία ανθρωπων, αλλά οι γενικεύσεις είναι επικίνδυνες. Κυρίως επειδή συνήθως είναι λάθος. Το τί ανθρώπους καταλήγουμε να έχουμε δίπλα μας εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τα δικά μας κριτήρια όταν "ψάχνουμε".... κοινώς.... αν κάποιος έχει ως μόνο κριτήριο η κοπέλλα του να εχει ωραίο (εχμ) μπούστο, θα βρει μια κοπέλλα με ωραίο μπούστο, αλλά δεν τον παίρνει να διαμαρτύρεται εάν μόλις ανοίξει το στόμα της του πέφτει ο ουρανός στο κεφάλι. Αν κάποια ενδιαφέρεται μόνο ο δικός της να έχει ωραία μάτια/χαμόγελο/αυτοκίνητο κλπ, ε με μαθηματική ακρίβεια μόνο αυτό θα πάρει και κακώς διαμαρτύρεται εάν της προκύψει ηλίθιος/καθίκι/whatever. Οπότε μήπως να αναθεωρούσες κι εσύ τα δικά σου κριτήρια όσον αφορά τους άντρες που σε ελκύουν..? Λέω εγώ τώρα...

(Προσωπικά ξέρω πολύ περισσότερους πληγωμένους άντρες παρά γυναίκες... ίσως να είναι τυχαίο).
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #53 στις: 28/11/05, 20:13 »
Το να γενικεύεις ότι όλοι οι άντρες νοιάζονται μόνο να είσαι "κορμάρα" και ας φεύγουν μαρούλια μόλις ανοίγεις το στόμα σου, είναι σα να λές ότι όλες οι γυναίκες ενδιαφέρονται να έχει ο δικός τους super αυτοκίνητο/μπράτσα/λεφτά, κι ας είναι πιο χαζός κι από τις πέτρες. Υπάρχει φυσικά και αυτή η κατηγορία ανθρωπων, αλλά οι γενικεύσεις είναι επικίνδυνες. Κυρίως επειδή συνήθως είναι λάθος. Το τί ανθρώπους καταλήγουμε να έχουμε δίπλα μας εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τα δικά μας κριτήρια όταν "ψάχνουμε".... κοινώς.... αν κάποιος έχει ως μόνο κριτήριο η κοπέλλα του να εχει ωραίο (εχμ) μπούστο, θα βρει μια κοπέλλα με ωραίο μπούστο, αλλά δεν τον παίρνει να διαμαρτύρεται εάν μόλις ανοίξει το στόμα της του πέφτει ο ουρανός στο κεφάλι. Αν κάποια ενδιαφέρεται μόνο ο δικός της να έχει ωραία μάτια/χαμόγελο/αυτοκίνητο κλπ, ε με μαθηματική ακρίβεια μόνο αυτό θα πάρει και κακώς διαμαρτύρεται εάν της προκύψει ηλίθιος/καθίκι/whatever. Οπότε μήπως να αναθεωρούσες κι εσύ τα δικά σου κριτήρια όσον αφορά τους άντρες που σε ελκύουν..? Λέω εγώ τώρα...

(Προσωπικά ξέρω πολύ περισσότερους πληγωμένους άντρες παρά γυναίκες... ίσως να είναι τυχαίο).

Αν αναφερεσαι σ εμενα και εννοεις οτι εγω ψαχνω για εναν ωραιο,με καλο αμαξι και φοβερο χαρακτηρα,κανεις λαθος!Τις περισσοτερες φορες εμενα αυτοι που μου αρεσαν,κι αυτος συγκεκριμενα που ενδιαφερομαι τωρα,δεν ειναι κουκλος,για μενα ναι αλλα δεν ειναι αντικειμενικα ωραιος,ουτε διπλωμα και αμαξι εχει και ειναι καλος ανθρωπος και χαρακτηρας!Μπορει για μενα προσωπικα ενας να μου φαινεται ωραιος αλλα αν ο χαρακτηρας του δεν ειναι καλος τοτε δε μ αρεσει και κοιτω αλλου κι ας ειναι και ο πιο ομορφος!Οποτε δε νομιζω οτι χρειαζεται να αναθεωρησω τα κριτηρια μου!Και προς θεου δε γενικευω ποτε!Υπαρχουν εξαιρεσεις παντοτε!Αλλα μη με τρελανετε τωρα οτι οι περισσοτεροι αντρες δε κρινουν συμφωνα με την εξωτερικη εμφανιση!?Ολοι ετσι λετε οτι δεν κρινετε συμφωνα μ αυτο αλλα ολοι μολις δειτε μια κουκλα η μια μ ολα τα προσοντα εξω κατευθειαν το ματι σας γαριδα!Προσοχη,ειπα οι περισσοτεροι δεν ειπα ολοι!!!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #54 στις: 28/11/05, 21:54 »
Όχι, δεν αναφερόμουν προσωπικά σε εσένα. Δεν σε ξέρω, και αποφεύγω να βγάζω αυθαίρετα συμπεράσματα για τους άλλους. Διαφωνώ ότι οι περισσότεροι άντρες κρίνουν με βάση την εξωτερική εμφάνιση, όπως επίσης και με τα αντίστοιχα στερεότυπα για τις γυναίκες. Άλλο το να εκτιμάς το ωραίο σαν θέαμα, και άλλο να κρίνεις/επιλέγεις ποιόν θέλεις να έχεις δίπλα σου με βάση την εμφάνιση.

Και είμαι γυναίκα.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #55 στις: 29/11/05, 21:07 »
Εγω θα ειμαι ωμος αλλα ετσι τα βλεπω τα πραματα..
Οσο ωραια και να ναι ψυχικα αν δεν τρωγεται απεξω δεν υπαρχει νοημα..
Επισης αν εχει μυαλο μαιμους και ειναι κουκλαρα θα μου θυμιζει κατι ξανθιες απο τα εργα οποτε παλι δεν εχει νοημα..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #56 στις: 19/04/06, 02:30 »
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το θέμα βρίσκεται στον Κάδο ???

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #57 στις: 07/06/06, 12:54 »
α...παιδια δεν ξερω τι κανετε εσεις...

αλλα εγω το πρωτο πραγμα που κοιταζω σε μια γυναικα ειναι η εξωτερική της εμφανιση...

νομιζω τα σχολια περισσευουν...

Βεβαια ειναι μόνο το πρωτο πραγμα...γιατι σιγουρα δεν ειναι το σημαντικότερο...

με αλλα λογια : εφόσον πληρείται η 1η συνθήκη...προχωράμε στις πιο ουσιαστικές.. :)

και αν οι ουσιαστικες συνθήκες δεν ανταποκρινονται στην 1η τοτε χανεται αυτοματως και η 1η... ;D

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #58 στις: 07/06/06, 16:11 »
Γενικα...προσωπικα...Με ενοχλούν καποια πράγματα κυριως στον χαρακτηρα τα οποία μολις παρουσιαστουν, κόβεται ο χυλος επιτόπου...Οσον αφορά την σημασία της εξωτερικής εμφάνισης ναι..Κακα τα ψέμματα παίζει μεγάλο ρόλο. Αλλα σαν Τιμιος έλληνας, πιστευω οτι το παν μετρον άριστον συμβαδίζει και εκει. Δλδ το τελειο μωρο με τις 5 πλαστικες και το πλατινε μαλλι δνε με τραβαει ρε γμτ..τι να κανω...Ουτε και το ξυλάγγουρο. κατι νορμαλ μεσογειακο. Οπως και εγω άλλωστε δεν αγγίζω ούτε με σφαιρες την σφαίρα του τέλειου, τουλαχιστον εξωτερικα. Ετσι δνε μπορω να αναμένω κατι διαφορετικό απο την απένανιο πλευρα. Παντως Ευα , πρεπει ακόμα και μετα απο αρκετό καιρο να διαφωνήσω μαζί σου και να σου πω οτι  αν υπάρχουν τόσοι αντρες - γουρούνια , υπάρχουν εξαιτία σας. Γαιυτο και ολες λετε οι ανδρες δεν υπάρχουν πια....Πώς να υπάρξουν, αφου τα προτυπα που αποζητάτε στον μεγιστο βαθμό είναι ολα αυτα που περιγράφει το κοσμοπολιταν. εμ δεν πάει ετσι. Γαιτι και εγώ εκει που ήμουν νορμαλ παιδι και ρομαντικό και γλυκό και ξερω γω...νορμαλ, τωρα η προσοχη μου περιορίζεται στο πόσες γυναικες θα γυρίσουν να με κοιτάξουν αν αλλάξω κατι στο μαλλί. Ξέρεις ποσες φορές μου έχουν πει και φίλες μου ακομα..μα γιατί δεν βάζες ζελε; και μόλις απαντήσω γιατι βαριέμαι, παιρνουν μια φάτσα λες και εχουν καταπιει βατραχο ζωντανο... Και μετα σου λεει, θέλω τον αντρα αποφασιστικο. Ε, ο όποιος αποφασιστικος δει αυτην την εκφραση, παει να βρει τα πορτοκάλια σε αλλες πορτοκαλιες...πιο γυναικειες...και ας λέτε ότι θέλετε οι γυναικες.
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #59 στις: 08/06/06, 10:03 »
οι γυναικες ειναι σαν και τα μουσικά είδη..... μπορει να ελκουν τρελά  οταν ειναι ομορφα τον απλό κοσμο αλλά μονο λίγοι θα καταλαβουν τι κρύβουν.....οσο κ σπεις η γκλιτερ να ειναι μια κιθαρα τον ηχο θα τον βρεις αλλου ;D ;D ;D...
κ για ποιο ακραιο παραδειγμα   οι φτηνοι κομπρεσορες 100-4000 Ε ειναι πανεμορφοι  αλλά η πραγματική μαγεια βρισκεται σε κατι κακασχημα κατασκευασματα των 20,000 Ε ;D ;D ;D  που οταν τα βλεπεις νομιζεις πως ειναι παλιες θήκες καπνου :P..



παν μετρον αριστον ,παν τρολευ αργον , κ παν ταξι επικινδυνον ;D ;D ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #60 στις: 08/06/06, 12:55 »
Σε άλλους ανθρώπους παίζει ρόλο η εμφάνιση, σε άλλους το περιεχόμενο, σε άλλους κανένα από τα 2, σε άλλους και τα 2.  :)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #61 στις: 08/06/06, 16:55 »
Οσοι λενε οτι παιζει μονο το περιεχομενο ψευδονται ασυστολα.
Οσο εξυπνος και να ειναι ο αλλος αν ειναι ασχημος δεν δενει το σοροπι..Και μενα μ αρεσει οι κοπελες να μην ζωα(ουτε βεβαια και να κανουν τις εξυπνες συνεχεια"αυτο το ξερω και κεινο και τ αλλο..") αλλα να εχουν μια αποψη για διαφορα θεματα να εχουν ακουσει λιγο μουσικη να εχουν διαβασει να μπορεις να συζητησεις μαζι τους κλπ.Αλλα αν ειναι χαλια δεν γινεται.Οσο ασχημος και αν ειμαι(μεταφορικα μιλαω :-*) παντα θα μου αρεσει το ωραιο.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος delfinaki

  • Αρχόντισσα των Θαλασσών
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουδέν κρυπτόν
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #62 στις: 16/11/07, 14:15 »
Πως μου ξέφυγε αυτό το θέμα?
Πολλοί άντρες και γυναίκες, ψάχνουν κάτι σε Μπραντ Πιτ ή Ατζελίνα Τζολί, άντε και με κάτι λιγότερο σε εμφάνιση και στο τέλος διαλέγουν αυτόν ή αυτή που θα είναι "καλλονοί" σε εσωτερική εμφάνιση.
Μην την ψάχνετε, χρόνια τώρα γίνεται αυτό και θα συνεχίσει και θα συνεχίσει...

Προσωπικά, με όσους ήμουν μέχρι τώρα, αν τους βλέπατε, θα λέγατε: καλά, μυωπία έχεις? Πάντα με ενδιέφερε να έχει χιούμορ και γενικά τα μυαλά του να τα έχει μέσα στο κεφάλι του και όχι έξω ή να αιωρούνται από αυτό

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #63 στις: 20/11/07, 17:01 »
στανταρ μετραει η εξωτερικη εμφανιση αλλα αν ο αλλος/αλλη ειναι κωλοχαρακτηρας τι να τον/την κανεις??? ???
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #64 στις: 23/11/08, 22:58 »
Αν παίζει λέει, ειδικά στις καθαρά σεξουαλικές σχέσεις... ;)

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #65 στις: 23/11/08, 23:08 »
Φυσικά και παίζει σημαντικό ρόλο. Όμως κάτι που ισχύει επίσης είναι και το "αν είχατε τα μάτια τα δικά μου, θα βλέπατε γιατί την αγαπώ..." Δηλαδή κάποιος ή κάποια που δεν θεωρείτε "αντικειμενικά" όμορφος ή όμορφη, δεν σημαίνει ότι δεν θα αγαπηθεί από κάποιον ή κάποια που θα βλέπει μόνο με τα δικά του/της μάτια...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #66 στις: 23/11/08, 23:14 »
Φυσικά και παίζει σημαντικό ρόλο. Όμως κάτι που ισχύει επίσης είναι και το "αν είχατε τα μάτια τα δικά μου, θα βλέπατε γιατί την αγαπώ..." Δηλαδή κάποιος ή κάποια που δεν θεωρείτε "αντικειμενικά" όμορφος ή όμορφη, δεν σημαίνει ότι δεν θα αγαπηθεί από κάποιον ή κάποια που θα βλέπει μόνο με τα δικά του/της μάτια...

συμφωνώ, αλλά γι' αυτό μίλησα για καθαρά σεξουαλικές σχέσεις... ;)

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #67 στις: 24/11/08, 00:11 »
Το κατάλαβα.Αλλά και στο sex πολλές φορές δεν είναι η πρώτη επιλογή. Οι άντρες ας πούμε καμμιά φορά μπορεί να θέλουν ένα one night stand για ένα συγκεκριμένο σημείο του σώματος που τους αρέσει και όχι για το σύνολο της εμφάνισης. Οπότε το βλέπουν οι άλλοι και λένε ότι αυτός είναι "σαβουρο...." ;) . Δεν είναι, απλά κάνει focus κάπου... :D . Εγώ πάντως είμαι της "συνολικής σχολής", με προτεραιότητα το πρόσωπο,( όχι δηλαδή ότι δεν πέφτει το ματάκι μου κι αλλού... >:D ;D)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #68 στις: 24/11/08, 21:07 »
Φυσικα και παιζει ρολο η εξωτερικη εμφανιση αρκει να μην σε αποθει η εμφανιοση του αλλου βεβαια..Οταν δε εισα ερωτευμ,ενος,προσπερνας καθε ατελεια
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #69 στις: 24/11/08, 21:16 »
Βασικά πιστεύω ότι αρχικά για να σε τραβήξει ένας άνθρωπος, θα πρέπει να έχει κάτι πάνω του που να το βρίσκεις εντυπωσιακό/γοητευτικό κ.λπ. Στην πορεία γνωρίζοντάς τον καλύτερα θα μάθεις και τον εσωτερικό του κόσμο, αυτό δν μπορεί να το ανακαλύψει κανείς απλα κοιτώντας τον άλλον. Εγώ προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι να βρω κάποιον που θα είναι ο "απόλυτος θεός", άλλωστε όπως τα περισσότερα πράγματα στη ζωή έτσι κ αυτό είναι υποκειμενικό. Συνήθως οι άνθρωποι που με γοητεύουν, με γοητεύουν επειδή έχω μιλήσει έστω και λίγο μαζί τους και μου αρέσουν οι απόψεις τους, ο τρόπος που μιλάνε κ.λπ. Τους άλλους που είναι απλώς όμορφοι τους έχω για οφθαλμόλουτρο και δεν με τραβανε να κανω και κάτι αλλο...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #70 στις: 01/12/08, 19:59 »
δεν μπορώ παρά να πεταχτώ και να πώ
καλά θέμα του 2004 ξεθάψατε?πριν πεθάνει κάν ο dimebag??
 ;D
οκ μερικά θέματα αξίζουν να τα θυμόμαστε και αν ξανασυμμετέχουμε σε αυτά φέρνοντάς τα στην επιφάνεια καθώς είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον
απλά ψιλοσοκαρίστικα :P
μα..2004..?τεσπα.. ::)
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #71 στις: 05/12/08, 07:03 »
αυτα είναι διαχρονικά θέματα! χεχε...

Αποσυνδεδεμένος e.t.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
  • First we'll take Manhattan, then we'll take Berlin
    • Προφίλ
    • trafficjam
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #72 στις: 06/12/08, 15:57 »
περα το οτι ειμαι διμετρη καστανομαλλα με πρασινα ματια(διδυμη της jolie με σωμα bellucci)

θα ελεγα οτι ..........

ποιος χεζει την εμφανιση!!!

 ;D ;D ;D ::) 0:) 0:)

« Τελευταία τροποποίηση: 11/12/08, 15:04 από e.t. »

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #73 στις: 06/12/08, 20:59 »
περα το οτι ειμαι δυμετρη καστανομαλλα με πρασινα ματια(διδυμη της jolie με σωμα bellucci)

θα ελεγα οτι ..........

ποιος χεζει την εμφανιση!!!

 ;D ;D ;D ::) 0:) 0:)


φτιαξτα με τονμ χλαπατσα... :P
γτ υπαρχουν διπλα και ριπλα θεματα;..(ρητορικη ερωτηση...)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Η εξωτερική εμφάνιση...
« Απάντηση #74 στις: 07/12/08, 02:16 »
περα το οτι ειμαι δυμετρη καστανομαλλα με πρασινα ματια(διδυμη της jolie με σωμα bellucci)

Mπορώ να έχω μια δίδυμη της Bellucci με το σώμα της Βellucci?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3029 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/07, 18:18
από Βραζίλης
13 Απαντήσεις
5128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/07, 15:06
από Baroness
20 Απαντήσεις
10171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/08, 10:03
από indie-anos laternative
6 Απαντήσεις
3581 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/09, 00:41
από groovymood
6 Απαντήσεις
7957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/09, 13:55
από Ntemis
1 Απαντήσεις
3124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/10, 21:56
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
5032 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/11, 12:46
από freemind
2 Απαντήσεις
28748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/11, 10:15
από Μelexdy
0 Απαντήσεις
2219 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/13, 23:45
από staraflur
5 Απαντήσεις
36403 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/17, 23:43
από Muselove