Αποστολέας Θέμα: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.  (Αναγνώστηκε 47899 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #50 στις: 06/12/09, 01:10 »
... στη γνωστή αστική φυλλάδα "Το Βήμα" που θα κυκλοφορήσει σήμερα, υπάρχει ένα άρθρο που λέει τι ΔΕΝ ήταν η "εξέγερση" του Δεκέμβρη του 2008, και μεταξύ άλλων γράφονται τα παρακάτω :
1. ΔΕΝ ήταν μια "εξέγερση" της νεολαίας και ΔΕΝ ήταν μαζική (συμμετοχή περίπου 8000 διαδηλωτών και μερικών εκατοντάδων που μετείχαν στις καταστροφές)
2. ΔΕΝ ήταν αυθόρμητη (παρόλο που οι πρώτες συγκεντρώσεις ήταν, ο σκληρός πυρήνας των βανδάλων ήταν συντονισμένος μέσω διαδικτύου και κυρίως κινητών)
3. ΔΕΝ εμπεριείχε ίχνος ρίσκου, αυτοθυσίας ή γενναιότητας (η συμμετοχή στις καταστροφές ήταν σαφώς εκ του ασφαλούς)
4. ΔΕΝ ήταν αποτέλεσμα της Διεθνούς Κρίσης
5. ΔΕΝ ήταν προοίμιο διεθνούς κύματος εξεγέρσεων
6. ΔΕΝ ήταν και τόσο πρωτόγνωρη
και κυρίως
7. ΔΕΝ αμφισβήτησε τις κυρίαρχες Νεοελληνικές αρχές και αξίες (και γενικά μάλλον ενδυνάμωσε το καθεστηκύιο σύστημα αξιών)
8. ΔΕΝ παρήγαγε καμιά καινούργια ιδέα, κανένα νέο αίτημα, κανένα νέο πολιτικό λόγο
9. ΔΕΝ άφησε ίχνος πίσω της ...






... και όλα τα υπόλοιπα για Δεκέμβρηδες που συντάραξαν τον κόσμο, τσάμπα μαγκιές, παγκόσμιες εξεγέρσεις και λοιπές επαναστατικές ..... μάλλον "ανάκρουσαν πρύμνα" λόγω βροχής και Χρυσοχοϊδη ...   ::)

/nEwBiE  8)

« Τελευταία τροποποίηση: 06/12/09, 11:46 από nEwBiE »
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #51 στις: 06/12/09, 11:58 »
Το πιο ωραιο απο ολα παντως ειναι οτι καποιοι που ας πουμε οτι δεν ηταν κατι απο ολα αυτα τα περσυνα γεγονοτα χαιρονται! 8)
1.Δεν ηταν της νεολαιας ηταν των γερων κατα βαση.Συσσωμα τα ΚΑΠΗ κατεβηκαν σστους δρομους για την καταργηση των καθιτηρων αφοδευσης.Ποσο μου αρεσει η παραπληροφορηση των ΜΜΕ..
2.Ναι οι διαδηλωτες εχουν ξεχασει πλεον πως να λειτουργουν με το ενστικτο.Αφου τα ειπαμε.Γεροι ανθρωποι επρεπε να υπαρχει υπενθυμιση.
3.Ξεχασα οτι επιστρεψαμε στην ελληνικη αντισταση.Και ξεχασα επισης πως η αστυνομια κυκλοφορει με οπλα και αρματωμενη σαν να παει για πυρηνικο πολεμο
4.Οχι δεν ηταν αποτελεσμα διεθνους κρισης.Τα σαψαλα τι τα ενδιαφερει η κριση αφου σε λιγο θα ναι ανασκελα.Σιγα μην εισαι αβεβαιος για το μελον σου για την ανεργια για τα 700 ευρω κλπ
5.οχι ισχυει
6.καθε χρονο εχουμε παρομοια γεγονοτα
7,8,9.Πως τα ξερουμε ολα..Για αυτο μαλλον θα πρεπει να αναρωτηθει ο καθενας μονος του

ΑΝτε γεια σας. 8)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #52 στις: 06/12/09, 14:02 »
Και δλδ επειδη αυτα γραφει το Βημα η οποιαδηποτε εφημεριδα κτλ, αυτη ειναι και η αποψη του λαου; Οι γενικοτερα εντεταλμενοι μισθοφοροι δημοσιογραφοι και εκδοτες απλα παρουσιαζουν την αποψη του λαου για το οποιοδηποτε θεμα; Με λιγα λογια αυτοι αποφασιζουν για εμας; Ακομα και για το πως νιωθουμε για οτιδηποτε συμβαινει;
Ας γραφουν οτι θελουν, ο καθενας ξερει πως ενιωσε.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #53 στις: 06/12/09, 15:52 »
Και δλδ επειδη αυτα γραφει το Βημα η οποιαδηποτε εφημεριδα κτλ, αυτη ειναι και η αποψη του λαου; Οι γενικοτερα εντεταλμενοι μισθοφοροι δημοσιογραφοι και εκδοτες απλα παρουσιαζουν την αποψη του λαου για το οποιοδηποτε θεμα; Με λιγα λογια αυτοι αποφασιζουν για εμας; Ακομα και για το πως νιωθουμε για οτιδηποτε συμβαινει;
Ας γραφουν οτι θελουν, ο καθενας ξερει πως ενιωσε.

Για την ακρίβεια το άρθρο το υπογράφει ένας καθηγητής κοινωνιολογίας του Yale.. http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=114&artId=303459&dt=06/12/2009

Παρόλα αυτά, ο τρόπος με τον οποίο εκφράζεται και ο σχολιασμός που κάνει, δεν σου αφήνει και πολλά περιθώρια από το να τον χαρακτηρίσεις "πιασμένο"..

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #54 στις: 06/12/09, 18:19 »
... στη γνωστή αστική φυλλάδα "Το Βήμα" που θα κυκλοφορήσει σήμερα, υπάρχει ένα άρθρο που λέει τι ΔΕΝ ήταν η "εξέγερση" του Δεκέμβρη του 2008, και μεταξύ άλλων γράφονται τα παρακάτω :
1. ΔΕΝ ήταν μια "εξέγερση" της νεολαίας και ΔΕΝ ήταν μαζική (συμμετοχή περίπου 8000 διαδηλωτών και μερικών εκατοντάδων που μετείχαν στις καταστροφές)
2. ΔΕΝ ήταν αυθόρμητη (παρόλο που οι πρώτες συγκεντρώσεις ήταν, ο σκληρός πυρήνας των βανδάλων ήταν συντονισμένος μέσω διαδικτύου και κυρίως κινητών)
3. ΔΕΝ εμπεριείχε ίχνος ρίσκου, αυτοθυσίας ή γενναιότητας (η συμμετοχή στις καταστροφές ήταν σαφώς εκ του ασφαλούς)
4. ΔΕΝ ήταν αποτέλεσμα της Διεθνούς Κρίσης
5. ΔΕΝ ήταν προοίμιο διεθνούς κύματος εξεγέρσεων
6. ΔΕΝ ήταν και τόσο πρωτόγνωρη
και κυρίως
7. ΔΕΝ αμφισβήτησε τις κυρίαρχες Νεοελληνικές αρχές και αξίες (και γενικά μάλλον ενδυνάμωσε το καθεστηκύιο σύστημα αξιών)
8. ΔΕΝ παρήγαγε καμιά καινούργια ιδέα, κανένα νέο αίτημα, κανένα νέο πολιτικό λόγο
9. ΔΕΝ άφησε ίχνος πίσω της ...






... και όλα τα υπόλοιπα για Δεκέμβρηδες που συντάραξαν τον κόσμο, τσάμπα μαγκιές, παγκόσμιες εξεγέρσεις και λοιπές επαναστατικές ..... μάλλον "ανάκρουσαν πρύμνα" λόγω βροχής και Χρυσοχοϊδη ...   ::)

/nEwBiE  8)


ναι είναι καθυστερημένος αυτός που το έγραψε στο Βήμα!συγχαρητήρια στο ζώο και σε ΟΛΑ τα ζώα που τον στηρίζουν σ αυτα που λεει!
 8)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #55 στις: 06/12/09, 18:42 »
Τα γεγονότα του περσινού Δεκέμβρη ήταν για γελια και για κλάμματα ταυτόχρονα.
Απο τη μία η αδικαιολόγητη πράξη ενός αστυνομικού και απο την άλλη το αυθόρμητο τάχα και στην πραγματικότητα υποκινούμενο ξέσπασμα οργής της νεολαίας.
Υποκινούμενο, γιατί τα πραγματικά αυθόρμητα ξεσπάσματα παράγουν πολιτικό λόγο ,νεες ιδέες και νέα οράματα και συμπαρασύρουν και την υπόλοιπη κοινωνία σε μια νέα κατευθυνση. Τίποτα απο ολα αυτά δεν συνέβη φίλοι μου. Αντί να καθήσουμε να συζητήσουμε για τα πραγματικά προβλήματα της χώρας μέσα στα πανεπιστήμια μας (υπογεννητικότητα, μετανάστες ,ναρκωτικά,εγκληματικότητα) που είναι θεωρώ η πηγή όλων των άλλων προβλημάτων, τα κλείνουμε παραβιάζοντας πρώτοι εμείς το άσυλο.
Ε λοιπόν, δεν λύνουμε έτσι τα πρόβλήματά μας. Αθελά μας τα διαιωνίζουμε.



Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #56 στις: 06/12/09, 19:08 »
Απο οτι ακουσα στις ειδήσεις,αντιεξουσιαστές ξυλοκόπησαν τον πρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών το απόγευμα. Ο άνθρωπος έπαθε και καρδιακό επεισόδιο εκτός των άλλων και είναι στην εντατική.
Αυτή είναι η επανάσταση της νεολαίας??

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΟΥ ΑΣΥΛΟΥ ΤΩΡΑ

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #57 στις: 06/12/09, 19:13 »
ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΟΥ ΑΣΥΛΟΥ ΤΩΡΑ
Απο οτι εζησα, Ζητας χτυπησε μια γυναικα με την μηχανη του την ωρα που ωρμουσε εν ειδη ραμπο μεσα στους διαδηλωτες και βρισκεται τωρα στην εντατικη.

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΤΩΡΑ.

Δε χρησιμοποιουμε υβριστικους χαρακτηρισμους στο forum.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/12/09, 19:24 από freemind »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #58 στις: 06/12/09, 19:20 »
Καλα, εννοειτε οτι το ασυλο εχει ξεφτυλιστει τελειως...μπαινει ο καθε αλητης μεσα κ δν τον πειραζουν...απο τη στγιμη που προκαλεις φθορα στο κτιριο-θεσμο το οποιο χρησιμοποιεις για ασυλο, πρεπει να μπουν μεσα και να σε μαζεψουν...απλα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #59 στις: 06/12/09, 19:25 »
Θα παρακαλεσω να μη χρησιμοποιουμε υβριστικους χαρακτηρισμους στο forum. Ευχαριστω.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #60 στις: 06/12/09, 19:25 »
Ευτυχως που τα πραγματα σε αυτη τη ζωη δεν ειναι τοσο απλα φιλε καμελοτ.Ευτυχως.Εκτος αν υπαρχει καπου ενας ανωτατος κριτης που βλεπει τα παντα και κρινει συμφωνα με καποιου ειδους ανωτατη αληθεια.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #61 στις: 06/12/09, 19:28 »
Ευτυχως που τα πραγματα σε αυτη τη ζωη δεν ειναι τοσο απλα φιλε καμελοτ.Ευτυχως.Εκτος αν υπαρχει καπου ενας ανωτατος κριτης που βλεπει τα παντα και κρινει συμφωνα με καποιου ειδους ανωτατη αληθεια.

Συμφωνω εν μερη, αλλα ρε συ, τι χρωσταω εγω ως φοιτητης κι ο καθε φοιτητης και οι φορολογουμενοι γονεις του που ο καθε ενας που τα σπαει (κ καλα αντιεξουσιαστης) κανει γης μαδιαμ το πανεπιστημιό του?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #62 στις: 06/12/09, 19:29 »
Α, σε παρακαλω..ειπαμε...δεξιες τσεπες, αριστερες αποψεις ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #63 στις: 06/12/09, 19:34 »
Ευτυχως που τα πραγματα σε αυτη τη ζωη δεν ειναι τοσο απλα φιλε καμελοτ.Ευτυχως.Εκτος αν υπαρχει καπου ενας ανωτατος κριτης που βλεπει τα παντα και κρινει συμφωνα με καποιου ειδους ανωτατη αληθεια.

Συμφωνω εν μερη, αλλα ρε συ, τι χρωσταω εγω ως φοιτητης κι ο καθε φοιτητης και οι φορολογουμενοι γονεις του που ο καθε ενας που τα σπαει (κ καλα αντιεξουσιαστης) κανει γης μαδιαμ το πανεπιστημιό του?
Ευχαριστως να πεταχτεις ως το πανεπιστημιο να μου πεις που ειανι οι απολυτες καταστροφες που συμβαινουν (εκτος αν θεωρεις τα λουκετα της πορτας τοσο μεγαλη φθορα και "γης μαδιαμ").
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #64 στις: 06/12/09, 19:39 »
Ευτυχως που τα πραγματα σε αυτη τη ζωη δεν ειναι τοσο απλα φιλε καμελοτ.Ευτυχως.Εκτος αν υπαρχει καπου ενας ανωτατος κριτης που βλεπει τα παντα και κρινει συμφωνα με καποιου ειδους ανωτατη αληθεια.

Συμφωνω εν μερη, αλλα ρε συ, τι χρωσταω εγω ως φοιτητης κι ο καθε φοιτητης και οι φορολογουμενοι γονεις του που ο καθε ενας που τα σπαει (κ καλα αντιεξουσιαστης) κανει γης μαδιαμ το πανεπιστημιό του?
Ευχαριστως να πεταχτεις ως το πανεπιστημιο να μου πεις που ειανι οι απολυτες καταστροφες που συμβαινουν (εκτος αν θεωρεις τα λουκετα της πορτας τοσο μεγαλη φθορα και "γης μαδιαμ").

Προφανως κανεις πλακα, ετσι? Δεν ξερω τι συμβαινει στο πανεπιστημιο σου, ουτε σε αλλα πανεπιστημια φετος, αλλα μη μου πεις οτι αυτο που γραφω δεν εχει γινει 15.000 φορες...

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #65 στις: 06/12/09, 19:43 »
Εκτός των άλλων κατέβασαν την ελληνική σημαία απο το πανεπιστήμιο και ύψωσαν την αναρχική.... ;D
Τι να πω ρε παιδιά...Εχουμε ξεφύγει.
Απο τη στιγμή που  οι ίδιοι οι φοιτητές δεν μπορούν να προστατέψουν το πανεπιστήμιο και τον...πρύτανη ας το κάνει η αστυνομία..
Αυτή η πράξη των ψευτοαναρχικών φανερώνει τα πραγματικά τους κίνητρα και τα συμφέροντα που εξυπηρετούν! Ας ξυπνήσουμε επιτέλους
Αίσχος και ντροπή και στον ξεφτιλισμένο για μια ακομη φορά ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ (αριστερή ιδεολογία,δεξιές τσέπες ;D) που βουλευτές του έσπευσαν σε ρόλο Ζορό να απελευθερώσουν συλληφθέντες στην πορεία που είχαν στην κατοχή τους μολότωφ,πέτρες και σφυριά!! (Τι γίνεται ρε παιδιά, ο ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ είναι πάνω από το νόμο??)
« Τελευταία τροποποίηση: 06/12/09, 19:45 από Germ1984 »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #66 στις: 06/12/09, 19:45 »
Ε, μα ποτε δε γινονται αυτα στο indymedia ΚΑΜΕΛΟΤ 0:)... Τις καταστροφες τις κανουν οι κακοι ασφαλιτες που μπαινουν στις ταξεις των φοιτητων με σκοπο τη σπιλωση του ονοματος των φοιτητων και του φοιτητικου κινηματος ( ποιου; ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ..με ποια συγκεκριμενη ιδεολογια και με ποια εκπροσωπηση; ).

Αχ, ειμαστε χαζουληδες ολοι εμεις βρε ΚΑΜΕΛΟΤ! Η αληθεια ειναι εκει εξω, αλλα μονο λιγοι την κατεχουν.... ( θεμα απο τα X FILES )!

...ε ρε κοροϊδια που θελετε κυριοι! :D

Μ' αρεσει που επιτελους υπαρχουν φωνες αντιδρασης απεναντι στον παραλογισμο των ψευτοιδεολογων μας... ;D Ωρα για μαχη κυριοι!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #67 στις: 06/12/09, 19:50 »
Α, σε παρακαλω..ειπαμε...δεξιες τσεπες, αριστερες αποψεις ;)
Να ναι καλα ο βιομηχανος πατερας μου(δεν υπηρχαν μανατζερς στην εποχη του).Κατσε να παρω πτυχιο και θα ακολουθησω το δρομο που χαραξε.


Οι ψευδο-αναρχικοι(οι αναρχικοι σημερα καθησαν στα ζεστα σαλονια τους :P) εξυπηρετουν συμφεροντα Σκοπιανων,Αμερικανων,Τουρκων.Πορσπαθουν να οργανωσουν το πρωτο μαυροκοκκινο αστικο κρατος.
Το Συριζα θα πρεπει να μαζευτει λιγακι και να φτιαξει τη φοδρα και στις αριστερες του τσεπες γιατι βαρεθηκαμε την ψευδολογια κυριοι!


Φρημαιντ πρεπει να σαι τρελα περηφανος για φωνες σαν και αυτες του germ(ενταξει αν δεν γελας με ποστς του σε αλλα θεματα κατατασεσαι και συ στην ιδια κατηγορια).Επισης ευχαριστουμε για την προσπαθεια σου να φτασεις να κλειδωσεις και αυτο το θεμα οπως ειχες κανει και με εκεινο το θεμα που ειχε ανοιχτει περυσι επειδη απλα ΓΟΥΣΤΑΡΕΣ.Τελικα το μαθημα σου απο τα ΜΜΕ το χεις παρει πολυ καλα.Θα μου πεις εισαι και μεγαλυτερος.Περισσοτερα δελτια ειδησεων.Περισσοτερη πλυση.Λογικα δεν διορθωνεται.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #68 στις: 06/12/09, 19:51 »
Και οι αστυνομια δεν ειναι αθωα...εχει γινει αρκετες φορες να τα σπανε ασφαλιτες, αλλα μην τρελαθουμε, δεν ειναι παντα αυτοι και κυριως, μονο αυτοι...

Ως νεολαια, εχουμε χασει το δρομο μας...αντι να κοιταμε να πεταξουμε στα σκουπιδια τις μαλακιες των παλαιων, εχουμε γινει χειροτεροι...βαραμε ο ενας τον αλλο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #69 στις: 06/12/09, 19:52 »
Ειμαι παιδι του Ευαγγελατου! Το παραδεχομαι :D

Παντως εγω οταν λεω τη λεξη 'ΣΥΡΙΖΑ' πλενω το στομα μου...μετα :D

Αντε, καλη συνεχεια! Συγνωμη που χαλασα το παιχνιδι σας! Ο χουντικος moderator σας αφηνει και φευγει για παντα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #70 στις: 06/12/09, 19:54 »
Εκτός των άλλων κατέβασαν την ελληνική σημαία απο το πανεπιστήμιο και ύψωσαν την αναρχική.... ;D
Τι να πω ρε παιδιά...Εχουμε ξεφύγει.
Απο τη στιγμή που  οι ίδιοι οι φοιτητές δεν μπορούν να προστατέψουν το πανεπιστήμιο και τον...πρύτανη ας το κάνει η αστυνομία..
Αυτή η πράξη των ψευτοαναρχικών φανερώνει τα πραγματικά τους κίνητρα και τα συμφέροντα που εξυπηρετούν! Ας ξυπνήσουμε επιτέλους
Αίσχος και ντροπή και στον ξεφτιλισμένο για μια ακομη φορά ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ (αριστερή ιδεολογία,δεξιές τσέπες ;D) που βουλευτές του έσπευσαν σε ρόλο Ζορό να απελευθερώσουν συλληφθέντες στην πορεία που είχαν στην κατοχή τους μολότωφ,πέτρες και σφυριά!! (Τι γίνεται ρε παιδιά, ο ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ είναι πάνω από το νόμο??)
Εισα τουλαχιστον αστειος :D

Ωρα για μαχη κυριοι!
Εκει εσυ. Επιμενεις. Μπραβο. Εμεις μετα παραλογιζομαστε. Δηαλδη οταν καποιος γραφει σε ενα φορουμ "πωπω, γουσταρω flames" "ας αρχισουν τωρα τα  flames"  "εγω ξεκιναω τα flames" ειναι μια νορμαλ αντιδραση πολυ λογικη για να γινει κουβεντα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #71 στις: 06/12/09, 19:55 »
Με αποστομωσες...αποχωρω!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #72 στις: 06/12/09, 19:58 »
Παρε και το βραβειο σου φευγοντας.Αν το αφησεις εδω θα βρομισει. :-*
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #73 στις: 06/12/09, 20:02 »
Εκτός των άλλων κατέβασαν την ελληνική σημαία απο το πανεπιστήμιο και ύψωσαν την αναρχική.... ;D
Τι να πω ρε παιδιά...Εχουμε ξεφύγει.
Απο τη στιγμή που  οι ίδιοι οι φοιτητές δεν μπορούν να προστατέψουν το πανεπιστήμιο και τον...πρύτανη ας το κάνει η αστυνομία..
Αυτή η πράξη των ψευτοαναρχικών φανερώνει τα πραγματικά τους κίνητρα και τα συμφέροντα που εξυπηρετούν! Ας ξυπνήσουμε επιτέλους
Αίσχος και ντροπή και στον ξεφτιλισμένο για μια ακομη φορά ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ (αριστερή ιδεολογία,δεξιές τσέπες ;D) που βουλευτές του έσπευσαν σε ρόλο Ζορό να απελευθερώσουν συλληφθέντες στην πορεία που είχαν στην κατοχή τους μολότωφ,πέτρες και σφυριά!! (Τι γίνεται ρε παιδιά, ο ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ είναι πάνω από το νόμο??)
Εισα τουλαχιστον αστειος :D

Ωρα για μαχη κυριοι!
Εκει εσυ. Επιμενεις. Μπραβο. Εμεις μετα παραλογιζομαστε. Δηαλδη οταν καποιος γραφει σε ενα φορουμ "πωπω, γουσταρω flames" "ας αρχισουν τωρα τα  flames"  "εγω ξεκιναω τα flames" ειναι μια νορμαλ αντιδραση πολυ λογικη για να γινει κουβεντα.


Χαίρομαι που σου προκαλώ γέλιο, αλλά θα προτιμούσα αντί να με χαρακτηρίζεις να απαντήσεις με προτάσεις και επιχειρήματα. Ετσι κάνουν οι σωστοί δημοκράτες. Αμα δε θές να καταργήσουμε το άσυλο, τι προτείνεις έτσι ώστε να μη δυσφημίζονται οι φοιτητές? Τι πρέπει να κάνουμε ώστε να προστατεύσουμε τις βιβλιοθήκες μας, τα εργαστήρια μας και τον πρύτανη. Δεν πρέπει να ανοίξουμε επιτέλους αυτό το θέμα?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ο Δεκέμβρης που συντάραξε τον κόσμο.
« Απάντηση #74 στις: 06/12/09, 20:05 »
Παρε και το βραβειο σου φευγοντας.Αν το αφησεις εδω θα βρομισει. :-*

To παιρνω κι αντε γεια! :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
13 Απαντήσεις
5356 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/06, 01:20
από efswmos
6 Απαντήσεις
39587 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/12, 02:11
από hot_sauce (φλουτσ)
51 Απαντήσεις
17932 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/08, 14:43
από hot_sauce (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
4827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/07, 14:34
από Stergios Kourou
14 Απαντήσεις
4067 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/09, 22:55
από συννεφάκι
14 Απαντήσεις
4518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/08, 20:49
από ΓΙΩΡΓΟΣ Τ.
2 Απαντήσεις
1898 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/09, 03:23
από mr_giorgos
66 Απαντήσεις
18703 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/09, 01:20
από Snowy
19 Απαντήσεις
8656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/12, 21:59
από kkmspm (φλουτσ)
20 Απαντήσεις
8088 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/18, 22:16
από Uriah