Ψηφοφορία

Θα υποστηρίζατε έναν τέτοιο σύλλογο ως ενεργά μέλη του;

Ναι. Όλοι μαζί μπορούμε να καταφέρουμε κάτι περισσότερο από τον καθένα μόνο.
Όχι. Μου είναι παντελώς αδιάφορη μια τέτοια κίνηση.
Ίσως. Αναλόγως με το αν ο σύλλογος θα είχε θέσεις που θα ταίριαζαν στα θέλω μου.
Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

Αποστολέας Θέμα: Ελληνική Ενωτική Κίνηση Ερασιτεχνών Μουσικών  (Αναγνώστηκε 48132 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Τα μηνήματα προσωπικών διαφωνιών διαχωρίστηκαν και μεταφέρθηκαν στον κάδο.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Kay

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Η Ελληνική Ενωτική Κίνηση Ερασιτεχνών Μουσικών είναι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσει ότι αγοράστηκε ο χώρος (1GB) και το domain του ιστοτόπου που θα υποστηρίζει την Ε.Ε.Κ.Ε.Μ. και θα λειτουργεί ως κύριος φορέας ενημέρωσης και επικοινωνίας μεταξύ των ερασιτεχνών (και όχι μόνο!).

H εκδήλωση ενδιαφέροντος για τον ερασιτεχνικό σύλλογο απλοποιήθηκε και απαιτείται από εσάς η συμπλήρωση του ονοματεπώνυμου και του e-mail σας, σε ειδική φόρμα που θα βρείτε στην διευθυνσή μας http://www.freemuse.gr

Αποσυνδεδεμένος Kay

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
- ΕΕΚΕΜ (OFFICIAL SUPPORTING SITE)

H Ελληνική Ενωτική Κίνηση Ερασιτεχνών Μουσικών υποστηριζόμενη από την online ανεξάρτητη διαδραστική μουσική κοινότητα για ερασιτέχνες δημιουργούς FreeMuse.Gr και το CD του Φοιτητή – βρίσκονται στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουν την εκκίνηση της μεταξύ τους συνεργασίας και την δημιουργία μιας νέας ενότητας στo CD του Φοιτητή φέρουσα τον τίτλο FreeMuse. Απώτερος σκοπός μας:

  • η ενημέρωση & ευαισθητοποίηση της ελληνικής μουσικόφιλης φοιτητικής νεολαίας γύρω από θέματα που αφορούν στα ελληνικά μουσικά δρώμενα,

    η ενίσχυση των ερασιτεχνών δημιουργών

Για περισσότερα επάνω στην πρώτη κίνηση/δράση: http://www.freemuse.gr

« Τελευταία τροποποίηση: 19/09/06, 17:21 από Kay »

Αποσυνδεδεμένος zephyrous

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
κλειστό είναι το σάιτ μάστορα...πότε θα το δουλέψεις?
Αν ήμουν εγω κάποιος άλλος κι εσύ σαν εμένα θα είχα μιαν άλλη εικόνα τελείως για 'σένα...

Αποσυνδεδεμένος Kay

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Η 1η ελληνική μουσική κοινότητα που απευθύνεται σε ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ μουσικούς είναι γεγονός από 23/3/2007!
Το FreeMuse είναι μια απολύτως ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ, ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΗ κοινότητα ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ μουσικών που θέλουν να κάνουν το επόμενο βήμα και να κάνουν την αγάπη τους για τη μουσική - ΚΑΡΡΙΕΡΑ!

Tο FreeMuse Δεν είναι ΜΟΝΟ ένα site στο Internet! Το FreeMuse θα είναι υπαρκτό και δίπλα σας, στην πραγματική ζωή!

Στα πλαίσια της υποστήριξης της Ελληνικής Ενωτικής Κίνησης Ερασιτεχνών Μουσικών - σας προσκαλούμε ΟΛΟΥΣ στο νεοσύστατο site.

Απευθύνουμε επίσης έκκληση για συντονισμό της προσπάθειας με το Kithara.gr με στόχο την καλύτερη δυνατή δική μας ενότητα ώστε να προωθηθούν τα συμφέροντα των ερασιτεχνών μουσικών και ΜΟΝΟ. Είμαστε ανοιχτοί για επικοινωνία ώστε να δούμε πως μπορούμε από κοινού να ενισχύσουμε τη θέση των Ερασιτεχνών στην ελληνική κοινωνία.

Για περισσότερα http://www.freemuse.gr

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Δεν είθελα τόσο καιρό να πάρω μέρος στην συζήτηση,αλλά δεν άντεξα άλλο.Πολύ καλές όλες οι προσπάθειες ,αλλά αυτός ο στόχος που είδα παραπάνω ,με ξενίζει και μου βάζει στο μυαλό ,άλλες σκέψεις .

Το FreeMuse είναι μια απολύτως ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ, ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΗ κοινότητα ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ μουσικών που θέλουν να κάνουν το επόμενο βήμα και να κάνουν την αγάπη τους για τη μουσική - ΚΑΡΡΙΕΡΑ!

Πολύ άκαιρος ο στόχος ,αν μπαίνει μάλιστα και σαν πρωταρχικός ,απ' ότι είδα.

Αλλο το να είναι κάποιος ερασιτέχνης ,δηλαδή άμισθος εραστής της τέχνης ,χωρίς να είναι το επάγγελμά του η μουσική και άλλο επαγγελματίας ,που θα ζει απο την μουσική.Οταν αρχίζουν αυτά τα πράγματα να μπλέκουν ,πάμε αλλού.
Αυτό το λέω με την εμπειρία του ερασιτέχνη μουσικού και τραγουδιστή (σοβαρά και με σπουδές ) για πάνω απο 30 χρόνια.Οταν κάποιος θέλει να ασχοληθεί επαγγελματικά με την τέχνη κάνει τις ανάλογες σπουδές και το διαλέγει σαν κύρια δουλειά.Τότε δεν χωράει το ερασιτέχνης και κρίνεται με άλλα κριτήρια.
Βέβαια το ιδανικό για κάποιον ερασιτέχνη ,είναι να βλέπει το μεράκι του για την τέχνη (όποια είναι αυτή ),με επαγγελματική (με την καλή ένοια του όρου)νοοτροπία και αντίληψη.
Ελπίζω να βοήθησα λίγο στο να ξεκαθαριστούν λίγο τα πράγματα.Ισως κάποιος να πεί -στην Ελλάδα είμαστε και ότι δηλώσεις είσαι -,αλλά όσοι αγαπάμε πραγματικά την μουσική πρέπει κάποτε αυτό να το αλλάξουμε.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
4743 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/02, 18:31
από marios009^
55 Απαντήσεις
23705 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/03, 14:43
από astrios
0 Απαντήσεις
2373 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/06, 02:44
από nekys
11 Απαντήσεις
12448 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/08, 20:41
από ScullShot
10 Απαντήσεις
7368 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/10, 15:44
από Μητσάκος
7 Απαντήσεις
3874 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/11, 10:32
από Υπνοβάτης...
0 Απαντήσεις
1727 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/12, 12:40
από STEFANOS604
2 Απαντήσεις
4476 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/15, 19:50
από steve165
2 Απαντήσεις
7089 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/17, 14:32
από saved
3 Απαντήσεις
1155 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/22, 12:59
από adr1anos