Αποστολέας Θέμα: Τέλος οι R.E.M.  (Αναγνώστηκε 3491 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Τέλος οι R.E.M.
« στις: 25/09/11, 23:02 »
Μετά από 31 χρόνια διαλύθηκαν οι R.E.M.
Δημιουργήθηκαν το 1980 στην Αθήνα της Georgia από τους Bill Berry, Peter Buck, Mike Mills και Michael Stipe και το 83 κυκλοφόρησαν το 1o τους album (Murmur). To 98 αποχωρεί από το σχήμα ο drummer Bill Berry o οποίος ποτέ δεν αντικαταστάθηκε επισήμως. Κυκλοφόρησαν συνολικά 15 album, το τελευταίο (Collapse into now) πρίν μερικούς μήνες. Διαλύθηκαν όπως κάθε υγιές group όταν πλέον δεν είχαν να δώσουν κάτι φρέσκο.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι R.E.M.
« Απάντηση #1 στις: 26/09/11, 14:45 »
Ναι τελος οι REM και εντελως συμπτωματικα κυκλοφορουν δισκο με ανεκδοτα τραγουδια....και αλλα παλια!!
Τα ιδια και τα ιδια να μαζευουμε παραδες  ;) ;)   ΒΟΥΡ για την συνταξη παιδια χαχαχα
 
http://www.rockradio.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=57:rem-new-album&catid=20:2011-01-02-22-01-25&Itemid=21
 
(καπου ειδα κι αλλα λινκακια ,,,θα ανεβασω με περισσοτερο ινφο) 
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι R.E.M.
« Απάντηση #2 στις: 29/09/11, 00:10 »
I'll take the rain...  :(


Ναι τελος οι REM και εντελως συμπτωματικα κυκλοφορουν δισκο με ανεκδοτα τραγουδια....και αλλα παλια!!
Τα ιδια και τα ιδια να μαζευουμε παραδες  ;) ;)   ΒΟΥΡ για την συνταξη παιδια χαχαχα
 
http://www.rockradio.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=57:rem-new-album&catid=20:2011-01-02-22-01-25&Itemid=21
 
(καπου ειδα κι αλλα λινκακια ,,,θα ανεβασω με περισσοτερο ινφο) 


Η συλλογη ειχε αποφασιστει να κυκλοφορησει προτου αποφασισουν οι REM τη διαλυση τους...

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι R.E.M.
« Απάντηση #3 στις: 29/09/11, 02:02 »
Όποτε και να αποφασίστηκε αυτά τα βγάζει η δισκογραφική. Σχεδόν ποτέ δεν μπορούν οι μπάντες να αρνηθούν ή να αλλάξουν τέτοιες κυκλοφορίες.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι R.E.M.
« Απάντηση #4 στις: 29/09/11, 08:57 »
Δηλαδη οι κακοοοομοιροι δε θα παρουν φραγκο απο το καινουριο σιντακι.....κριμααααα....!!!
Παιδια ολα ειναι μαρκετινκ και πωλήσεις...Απλα φευγουν μελετημενα και με το τελευταιο σιντι στα καπακια να σηματοδωτει το τελος του γκρουπ...!!
Μια χαρα ...
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι R.E.M.
« Απάντηση #5 στις: 29/09/11, 20:38 »
Ναι, τι ακριβώς θες να πεις ρε vagtanplan? Είτε διαλύονταν είτε όχι, θα έπαιρναν "φράγκα από το καινούριο σιντάκι".. Και κατά τη γνώμη μου, οι R.E.M. ήταν από τις λίγες μπάντες με τόσα χρόνια παρουσίας στο χώρο και τόσους δίσκους που -τονίζω, άποψή μου- συνέχισαν να βγάζουν δισκάρες μέχρι τέλος!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι R.E.M.
« Απάντηση #6 στις: 03/10/11, 21:00 »
Δηλαδη οι κακοοοομοιροι δε θα παρουν φραγκο απο το καινουριο σιντακι.....κριμααααα....!!!
Παιδια ολα ειναι μαρκετινκ και πωλήσεις...Απλα φευγουν μελετημενα και με το τελευταιο σιντι στα καπακια να σηματοδωτει το τελος του γκρουπ...!!
Μια χαρα ...

To 80% της περιουσιας της μια μπαντα το βγαζει απο τα lives και τα συμβολαια με τις εταιρειες κι οχι απο τις πωλησεις των albums και των συλλογων...παιρνουν bonus με βαση τις πωλησεις αλλα ειναι αστειο να λεμε οτι διαλυθηκαν γι' αυτο.

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Τέλος οι R.E.M.
« Απάντηση #7 στις: 04/10/11, 11:11 »
Δηλαδη οι κακοοοομοιροι δε θα παρουν φραγκο απο το καινουριο σιντακι.....κριμααααα....!!!
Παιδια ολα ειναι μαρκετινκ και πωλήσεις...Απλα φευγουν μελετημενα και με το τελευταιο σιντι στα καπακια να σηματοδωτει το τελος του γκρουπ...!!
Μια χαρα ...

To 80% της περιουσιας της μια μπαντα το βγαζει απο τα lives και τα συμβολαια με τις εταιρειες κι οχι απο τις πωλησεις των albums και των συλλογων...παιρνουν bonus με βαση τις πωλησεις αλλα ειναι αστειο να λεμε οτι διαλυθηκαν γι' αυτο.

Eμεις τα βγαζουμε απο τους δισκους !!!  :-* :-* :P :P :P
 
Αυτο που λεω ειναι αυτο που οοοοολοι ξερετε και αυτο που συνεχεια γινεται....βλεπε απο πιξ βλαξ μεχρι Σκορπιονες κλπ....ολο τα παρατανε και οταν σκασουν  τα δυσκολα τα ξαναβρισκουν ή κυκλοφορουν κανα δισκακι νεο...
Δεν τιθεται αξια περι της αξιας των REM τους οποιους παρακολουθω πριν απο τους περισσοτερους εδω μεσα ηλικιακα και μονο....εχοντας πληρη δισκογραφια κλπ κλπ....
Το μονο σχολιο που εκανα γιατι απλα με ψιλοχαλασε ηταν η κυκλοφορια του σιντι αμεσως μετα την διαλυση γιατι μου εκανε πολυ μαρκετινιστικο και πολυ για τα φραγκα...αυτο και μονο.
 
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2557 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/05, 12:49
από Desert Rose
4 Απαντήσεις
2711 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/07, 11:06
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
4 Απαντήσεις
2769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 00:48
από ilianthos-Kanlis
3 Απαντήσεις
2297 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/09, 16:30
από mantinada
3 Απαντήσεις
2745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/12, 13:29
από rodort1
1 Απαντήσεις
2367 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/14, 05:48
από Lo.Lee.Ta
3 Απαντήσεις
2447 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/14, 04:11
από ΠΟΙΟΣ
2 Απαντήσεις
10319 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/15, 20:49
από Guitar Fan
1 Απαντήσεις
2635 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/15, 20:00
από AderfiTouEleous
2 Απαντήσεις
3971 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/17, 15:00
από MARIOS F