Αποστολέας Θέμα: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247  (Αναγνώστηκε 26485 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #50 στις: 22/01/09, 20:31 »
φιλε παρτους τηλ.εγω τους πηρα και μου το στειλαν την ιδια μερα και μου ζητησαν συγνωμη...μου ηρθε μετα απο 3 μερες σε τελεια συσκευασια(βεβαια μικρο κουτακι ηταν αλλα καλα προστατευμενο με αεροφουσκες μαυρες :P)...ολα καλα.βασικα μαλ***α που δεν ενημερονουν για το στατους αλλα τι να πεις...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #51 στις: 26/01/09, 02:29 »
Βρηκα αυτο το σαιτ το οποιο κανει αναζητηση προιοντων σε ολη την αγγλια. Μοιαζει με το δικο μας το skroutz.gr.
Γραψτε στην αναζητηση καποιο μοντελο απο κιθαρα ή οτι αλλο εξοπλισμο θελετε και θα σας βγαλει διαφορα μαγαζια μαζι με τις τιμες τους. Εκανα μερικες δοκιμες και ειδα μεγαλες διαφορες σε μουσικα ειδη!

http://www.shopwiki.co.uk/
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #52 στις: 26/01/09, 04:59 »
την jeff loomis την εχει πολυ ακριβα παντως, Γερμανια την εχει πιο φθηνα πως και ετσι
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #53 στις: 26/01/09, 14:58 »
Βρηκα αυτο το σαιτ το οποιο κανει αναζητηση προιοντων σε ολη την αγγλια. Μοιαζει με το δικο μας το skroutz.gr.
Γραψτε στην αναζητηση καποιο μοντελο απο κιθαρα ή οτι αλλο εξοπλισμο θελετε και θα σας βγαλει διαφορα μαγαζια μαζι με τις τιμες τους. Εκανα μερικες δοκιμες και ειδα μεγαλες διαφορες σε μουσικα ειδη!

http://www.shopwiki.co.uk/


υπαρχει και το kelkoo, το οποιο υπαρχει και σε πολλα κρατη και κανει και καλη δουλεια  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #54 στις: 26/01/09, 15:17 »
Για να επιστρέψουμε on-topic, νιώθω την υποχρέωση να ανακοινώσω στους συνκιθαρίστες που ενδιαφέρονται για λαμπάτο ενισχυτή ότι το dv έφερε επιτέλους όλον τον λαμπάτο θίασο της Marshall, και μάλιστα σε τιμές.... :o :o :o :o :o
http://www.dv247.com/invt/61160/
http://www.dv247.com/invt/61251/

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #55 στις: 26/01/09, 15:52 »
Για να επιστρέψουμε on-topic, νιώθω την υποχρέωση να ανακοινώσω στους συνκιθαρίστες που ενδιαφέρονται για λαμπάτο ενισχυτή ότι το dv έφερε επιτέλους όλον τον λαμπάτο θίασο της Marshall, και μάλιστα σε τιμές.... :o :o :o :o :o
http://www.dv247.com/invt/61160/
http://www.dv247.com/invt/61251/



Φοβερη τιμή οντως! Χρόνια τον λιγουρευομαι αυτον τον ενισχυτη αλλα παντα στα ελληνικα μαγαζια μου απαντουσαν από 950€ και άνω! Μπηκα σε πειρασμους τωρα !!!!!   :-\
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #56 στις: 26/01/09, 15:58 »
Για να επιστρέψουμε on-topic, νιώθω την υποχρέωση να ανακοινώσω στους συνκιθαρίστες που ενδιαφέρονται για λαμπάτο ενισχυτή ότι το dv έφερε επιτέλους όλον τον λαμπάτο θίασο της Marshall, και μάλιστα σε τιμές.... :o :o :o :o :o
http://www.dv247.com/invt/61160/
http://www.dv247.com/invt/61251/


Ναι αλλα δεν εχουν ENGL...
να παρει >: >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #57 στις: 26/01/09, 16:19 »
Και να είχαν νομίζω ότι πάλι θα ήταν πιο ακριβοί από thomann, musicstore κλπ μιας και οι ENGL είναι Γερμανικοί, και made in Germany, και κατα συνέπεια τους αγοράζουν από ευρώ. Οπότε.. τσεκάρετε marshall, peavey, orange (εκεί και αν είναι ξεφτίλα οι τιμές, ο rocker 30 950€ στον thomann, 550κατι στο dv)..

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #58 στις: 26/01/09, 16:20 »
Για να επιστρέψουμε on-topic, νιώθω την υποχρέωση να ανακοινώσω στους συνκιθαρίστες που ενδιαφέρονται για λαμπάτο ενισχυτή ότι το dv έφερε επιτέλους όλον τον λαμπάτο θίασο της Marshall, και μάλιστα σε τιμές.... :o :o :o :o :o
http://www.dv247.com/invt/61160/
http://www.dv247.com/invt/61251/



Φοβερη τιμή οντως! Χρόνια τον λιγουρευομαι αυτον τον ενισχυτη αλλα παντα στα ελληνικα μαγαζια μου απαντουσαν από 950€ και άνω! Μπηκα σε πειρασμους τωρα !!!!!   :-\

Και εγώ άσε.. αλλά, ποιόν από τους 2??

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #59 στις: 27/01/09, 23:15 »
Γεια σας παιδια σημερα υστερα απο πολλες ωρες που εκανα browse το dv και αποφασισα τι θα παρω ειδα οτι δεχεται μονο πιστωτικη. Τους εστειλα mail αν γινεται να τους βαλω τα λεφτα στην τραπεζα με εμβασμα οπως με τον Thomman.
Αν δε γινει αυτο λεω να παω στην τραπεζα μου να συννενοηθω.
Επισης ξερεται αν την καρτα αναληψης που εχω μπορω να την χρησιμοποιησω για συνναλαγες μεσω νετ? Λεει Visa πανω κανονικα και εχει και τους τρεις αριθμους απο πισω αλλα δε τη δεχτηκαν. Το μονο που λειπει βασικα ειναι η τζιφρα μου πανω στην καρτα.
Ελπιζω ολα να πανε καλα γιατι θελω να παρω αυτο:
http://www.dv247.com/invt/35010/
A! και αυτο: http://www.dv247.com/invt/56871/ :P:P

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #60 στις: 28/01/09, 10:11 »
Δεν μόνο είναι η τζίφρα που κάνει τη διαφορά φίλε μου. Είναι άλλο πράγμα η κάρτα αναλήψεων και άλλο η πιστωτική. Δυστυχώς με την κάρτα αναλήψεων δεν μπορείς να κάνεις αγορές όπως με μια πιστωτική.
Αν δεν δεχτούν έμβασμα προκαταβολικά των χρημάτων (πράγμα απίθανο και παράλογο κατά τη γνώμη μου), μίλησε με την τράπεζά σου για πιθανές λύσεις γιατί υπάρχουν πολλές όπως η προπληρωμένη κάρτα, κλπ.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #61 στις: 28/01/09, 19:43 »
Τέλος παντων δε τα ξερω καλα αυτα με τις καρτες..

Σημερα μου απαντησε ενας απο το dv και μου λεει ολα οκ γινεται να πληρωσω με εμβασμα, το μονο πραγμα που με αγχωσε ειναι οτι μου ζητησε το ΑΦΜ μου. Τον ρωτησα για ποιο λογο και περιμενω απαντηση.. Μεχρι στιγμης ολα φαινονται οκ...

Αν δεν δεχτούν έμβασμα προκαταβολικά των χρημάτων (πράγμα απίθανο και παράλογο κατά τη γνώμη μου)...

Δεν καταλαβα γιατι σου φαινεται παραλογο παλι λεφτα δε θα τους δωσω?:P

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #62 στις: 28/01/09, 22:18 »
...το μονο πραγμα που με αγχωσε ειναι οτι μου ζητησε το ΑΦΜ μου. Τον ρωτησα για ποιο λογο και περιμενω απαντηση...

Μερικές φορές (αν είναι πολύ τυπικοί) ζητούν ΑΦΜ. Είναι οδηγία της ΕΕ για αποφυγή διακίνησης μαύρου χρήματος.

Δεν καταλαβα γιατι σου φαινεται παραλογο παλι λεφτα δε θα τους δωσω?:P

Μάλλον εσύ δεν με κατάλαβες :) Παράλογο θα ήταν να ΜΗΝ δεχτούν τα χρήματα.
Αν πληρώσεις με PayPal ή πιστωτική, το dv247 χάνει ένα μικρό ποσό από τα χρήματα που θα στείλεις, το οποίο πάει σαν προμήθεια στο PayPal ή στην τράπεζα. Αν τα στείλεις με έμβασμα πάνε όλα στην τσέπη τους. Απλά με το έμβασμα θα πληρώσεις ΕΣΥ και κάποια τραπεζικά έξοδα.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/01/09, 22:21 από indie-anos laternative »
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #63 στις: 28/01/09, 22:36 »
Σοβαρα ε? Ευχαριστω ρε συ γιατι ειχα ενα αγχος τι το θελουν το ΑΦΜ. Οσο για το περι παραλογου ναι λαθος καταλαβα. Αντε να δουμε :P

Αποσυνδεδεμένος ed_hunter

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Child in time
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #64 στις: 29/01/09, 17:04 »
Ηρθε εχθες  η τρεμοντι...
μου φανηκε παντως πιο καλα πακεταρισμενη απο οτι ηταν η epiphone απο το thoman...ΕΙχε το κλασικο περιτυλιγμα απο εξω με τις φουσκες και μεσα στην κοιτα η κιθαρα ηταν μεσα στην θηκη της ,που την προστατευε περισσοτερο ,εκτος και αν απο το εργοστασιο ηταν η κιθαρα στην θηκη....
(πω πω η κιθαρα ειναι γ@μ@τη!!!!!)
Charvel model 4 '88 - Prs Tremonti se
........XANIA............

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #65 στις: 08/02/09, 16:03 »
φιλε παρτους τηλ.εγω τους πηρα και μου το στειλαν την ιδια μερα και μου ζητησαν συγνωμη...μου ηρθε μετα απο 3 μερες σε τελεια συσκευασια(βεβαια μικρο κουτακι ηταν αλλα καλα προστατευμενο με αεροφουσκες μαυρες :P)...ολα καλα.βασικα μαλ***α που δεν ενημερονουν για το στατους αλλα τι να πεις...
τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι δεν είχαν στο στοκ την ίδια μέρα το βράδυ μπαίνω να δω τα μέιλ μου και βλέπω ότι μου έστειλαν δύο μέιλ(order confirmed,order shipped) αλλά και στα δύο μου έχει λινκ που από κάτω λέει κάνε κλικ για επιβεβαίωση(click to verify).Πάτησα στο λινκ και με βγάζει σε ένα σάιτ που λέγεται ISIS(Internet Shopping Is Safe) τι παίζει με αυτό ξέρει κανείς,είναι σαν το paypal?

Αποσυνδεδεμένος stand3

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #66 στις: 08/03/09, 19:19 »
Σκεφτομαι να παρω ενα ζευγαρι μονιτορς απο κει κ μια κονσολα αλλα εχω μια απορια σχετικα με τα μεταφορικα, στο checkout πριν πληρωσεις μου βγαζει 17.42 ευρω, αυτο ειναι και για τα 2 κομματια η για το καθενα? Επισης με τις εγγυησεις τι παιζει γιατι δεν γραφουν κατι στις σελιδες των προιοντων... Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει... Thnx

Αποσυνδεδεμένος NickP

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #67 στις: 01/04/09, 10:11 »
H δική μου εμπειρία.....

Παραγγελια :
  • PRS SE Custom 24 Electric Guitar, Black Cherry, Tremolo.....485 euro
  • Roland Cube 30X Guitar Amp..........................................193 euro
  • μεταφορικά................................................................14,76 euro
   Απο ότι υπολόγισα το ΦΠΑ ήταν 15,37% άρα είναι το Αγγλικό (Subtotal: 592.89 euro, VAT: 91.14 euro)
   Πρωτού παραγγείλω έστειλα email για να ενημερωθώ για τη διαθεσιμότητα των προιόντων (μου απάντησαν μέσα σε μια ώρα) και πήρα τηλέφωνο επίσης (τους έβγαλα αμέσως, πολύ καλή εξυπηρέτηση)! Πλήρωσα με prepaid card της τράπεζας Κύπρου στις 23/03/2009 και την αμέσως επόμενη ημέρα το πρωί μου έστειλαν email και με ενημέρωσαν και στο account μου στη σελίδα τους οτι η πληρωμή έγινε δεκτή και η διακίνηση της παραγγελείας ξεκίνησε με UPS standard delivery. Αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης 01/04/2009. Με τον αριθμό αποστολής κάθε δέματος μπορούσα ανα πάσα στιγμή να ενημερωθώ για το που βρίσκεται μέσω του site της UPS αλλα και τηλεφωνικά στο 210 9984000. Μετά απο ένα πέρασμα απο Ιταλία (Μιλάνο, Μπάρι) έφτασαν στην Ελλάδα (Αθήνα) το βράδυ της Δευτέρας 30/03/2009. Απο'κει και πέρα αναλαμβάνει η Speedex (πληροφοριες 801 11000 11). Σήμερα το πρωί (01/04/2009) επικοινώνησα με την speedex της περιοχης μου (Καλαμάτα) και μου είπανε οτι τα πράγματα είναι ήδη φορτωμένα στο αυτοκίνητο τους και έχει ξεκινήσει η διανομή! Μέχρι το μεσημέρι θα τα έχω σπίτι μου (Αχχχ πως περνάνε αυτές οι 3 ώρες..)
   Απο θέμα εξηπηρέτησης, τιμής, συνέπειας και ακρίβειας παράδοσης οι άνθρωποι πέρνουν 10 στα 10 απο εμένα! (Κάτσε να δω βεβαια τι θα έχει το κουτί μέσα! Μην το ανοίξω και βρώ καμιά λατέρνα, ψιψιψίνια και κοκοψόψαρα!)

   Επιστρέφω με εντυπώσεις μόλις λάβω και ανοίξω το δέμα!!!

==============================================

   Οκ με την παραλαβή! Όλα καλά!!
   100% ψήφος στο dv247!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 03/04/09, 22:28 από NickP »

Αποσυνδεδεμένος jeffpapadopoulos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #68 στις: 07/09/10, 22:52 »
Γινεται να τους παρω απο στα8ερο ??? Ποιοι τροποι υπαρχουν ν επικοινωνησουμε??? Αν παραγγειλω σ ποσο καιρο 8α ερ8ει 1 κι8αρα??? Πρεπει ν εχω κ πιστωτικη καρτα ??? Αν δεν εχω ???

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #69 στις: 08/09/10, 17:53 »
Αυτός ο φίλος είναι υπεύθυνος στο DV για την Ελλάδα:

Theodore Stournaras
| European Sales| Greek Market


+44 (0) 1708 771942
   

theostournaras@digitalvillage.co.uk

Εϊναι πολύ βοηθητικός τύπος και καλό παιδί, κάνε του τις ερωτήσεις σου, όμως επειδή συνήθως πνίγεται, διατήρησε ένα μέτρο, και σαφώς αφού πρώτα διαβάσεις ότι μπορείς μόνος σου από το site σχετικά με πληροφορίες μεταφοράς, πληρωμών, κλπ.. εδώ:

http://www.dv247.com/customerservice
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
5022 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/03, 14:12
από delfinaki
13 Απαντήσεις
7726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/09, 13:55
από Dr Bluz (G.K.)
2 Απαντήσεις
4056 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/10, 23:45
από Stinky
10 Απαντήσεις
6883 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/12, 15:35
από Υπνοβάτης...
5 Απαντήσεις
6412 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/12, 20:10
από guitalele
0 Απαντήσεις
1996 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/12, 00:00
από Απόλλων
0 Απαντήσεις
13049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/13, 10:55
από Archangel
3 Απαντήσεις
31743 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/18, 22:02
από nik1982
0 Απαντήσεις
4188 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/15, 17:28
από FotisPetkov
1 Απαντήσεις
24560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/15, 00:30
από Βραζίλης