Αποστολέας Θέμα: ΑΝΙΜΕ!!  (Αναγνώστηκε 32939 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #25 στις: 31/12/06, 09:41 »
κατεβασα το blood the last vampire
ωχ ηταν στα γερμανικα....

ο morpeus μπορεί να το δεί πάντως! να μας φτιάξεις υπότιτλους και να μας το μεταγλωτίσεις στα Ιαπωνικά να το δούμε κι εμείς!!!
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #26 στις: 31/12/06, 11:20 »
μπ@ μπορουμε να βρουμε ετοιμους υποτιτλους αλλα μεχρι να κανω τις ρυθμισεις στο προγραμμα για να φαινονται σωστα θα εχει κατεβει η αγγλικη εκδοση...dsl στα 2048 ειναι αυτη....

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #27 στις: 31/12/06, 15:07 »
κατεβασα το blood the last vampire
ωχ ηταν στα γερμανικα....

ο morpeus μπορεί να το δεί πάντως! να μας φτιάξεις υπότιτλους και να μας το μεταγλωτίσεις στα Ιαπωνικά να το δούμε κι εμείς!!!
τιιιιιιι??στα ιαπωνικα το θες???μη μου πεις οτι τα καταλαβαινεις??


Λοιπον ειμαι στο 9ο επεισοδιο απο το elfen lied!!!Ουτε μαγεια, ουτε τιποτα το ιδιαιτερο.Θα το δω μεχρι το τελος μιας και το αρχισα αλλα ελεος δεν ζητησα κατι τετοιο :-\

Παράθεση
Μηπως εχετε να προτεινετεκανα anime με πολυ μαγεια (σαν το FMAlchemist ή ακομα περισσοτερο),μαγους, μαυρη μαγεια, πολλα συμβολα αλλα χωρις διαστημοπλια κτλ.?
Λοιπον αν ξερει κανεις τπτ περιμενω
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #28 στις: 31/12/06, 15:34 »
κατεβασα το blood the last vampire
ωχ ηταν στα γερμανικα....

ο morpeus μπορεί να το δεί πάντως! να μας φτιάξεις υπότιτλους και να μας το μεταγλωτίσεις στα Ιαπωνικά να το δούμε κι εμείς!!!
τιιιιιιι??στα ιαπωνικα το θες???μη μου πεις οτι τα καταλαβαινεις??




Λοιπον ειμαι στο 9ο επεισοδιο απο το elfen lied!!!Ουτε μαγεια, ουτε τιποτα το ιδιαιτερο.Θα το δω μεχρι το τελος μιας και το αρχισα αλλα ελεος δεν ζητησα κατι τετοιο :-\

Παράθεση
Μηπως εχετε να προτεινετεκανα anime με πολυ μαγεια (σαν το FMAlchemist ή ακομα περισσοτερο),μαγους, μαυρη μαγεια, πολλα συμβολα αλλα χωρις διαστημοπλια κτλ.?
Λοιπον αν ξερει κανεις τπτ περιμενω

δεν εχει το elfen lied μαγεια??και ολες αυτα τα μαγικα που κανουν οι diclonius τι ειναι??δεν ειναι γεματο οπως το full metal alchemist αλλα δεν μπορεις να πεις οτι δεν εχει!

πες τι ειδους μαγεια θελεις και θα σου βρω...το hellsing εχει αλλα ειναι μαγεια βρυκολακα αμα σου κανει, μεταμορφωνεται, αναστενεται αλλα δεν ειναι τοσο μαγεια οσο οι κλασικες ικανοτητες ενος βρυκολακα...


που λες για τα ιαπωνικα...το να βλεπεις μια ταινια στα γερμανικα ειναι λιγο αηδια...σορρυ κιολας...να ακους την κοπελια που κανονικα εχει την κλασικη ψιλη ιαπωνικη φωνη να μιλαει γερμανικα? μπ@...

Αποσυνδεδεμένος Theo.gr

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #29 στις: 31/12/06, 15:40 »
Μαγεία πρέπει να έχει το Maho Shoujo Tai Aruru.

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #30 στις: 31/12/06, 15:43 »
μπορεις να μου βρεις καποιο link για το Maho Shoujo Tai Aruru γιατι δεν το βρισκω πουθενα, για να δω πως ειναι οχι να το κατεβασω

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #31 στις: 31/12/06, 15:45 »
Αυτο δεν ηταν μαγεια, αλλα ατομα με τροποποιημενο DNA ;D
Εγω θελω κανονικη μαγεια ξορκια,μαγους,ξωτικα κτλ κτλ
Ακομα και το Naruto εχει περισσοτερο μαγεια απο οτι το elfen lied
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος Theo.gr

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #32 στις: 31/12/06, 15:58 »

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #33 στις: 31/12/06, 16:03 »
μαγεια με αυτον τον τροπο υπαρχει στο bleach http://www.animenfo.com/animetitle,1582,wkkkkd,bleach.html
αν και κυριως δινεται βαση στη δυναμη του πρωταγωνιστη που δεν σκαμπαζει μια απο μαγικα

και στο death note
http://www.animenfo.com/animetitle,3755,jpxpss,death_note.html
που ειναι η ιστορια ενος παιδιου που βρισκει ενα τετραδιο οπου μπορει να γραψει οποιο ονομα θελει και, αμα εχει δει το προσωπο αυτου του ατομου, αυτος πεθαινει
αποφασιζει λοιπον να καθαρισει ολους τους εγκληματιες και ταυτοχρονα να κοροιδεψει τον πατερα του που ειναι αρχηγος της ερευνας εναντιον του

αλλα και παλι το μονο μαγικο ειναι η ικανοτητα του να σκοτωνει απλα γραφοντας το ονομα...α!και η υπαρξει των θεων θανατου (Shinigami) που υπαρχουν (τελειως διαφορετικοι) και στο bleach

τωρα με εβαλες σε προβληματισμο, παω να δω αυτα που εχω να βρω κανενα με ΠΟΛΛΑ μαγικα...


Να ένα review:
http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=1335


ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #34 στις: 31/12/06, 17:00 »
κατεβασα το blood the last vampire
ωχ ηταν στα γερμανικα....
ο morpeus μπορεί να το δεί πάντως! να μας φτιάξεις υπότιτλους και να μας το μεταγλωτίσεις στα Ιαπωνικά να το δούμε κι εμείς!!!
τιιιιιιι??στα ιαπωνικα το θες???μη μου πεις οτι τα καταλαβαινεις??

μα όχι, δεν τα καταλαβαίνω. γι αυτό ζήτησα και υπότιτλους και μεταγλώτιση.  μου αρέσει να ακούω ιαπωνικά κι ας μην τα καταλαβαίνω (αντιθέτως τα γερμανικά με "χαλάνε" κάπως σε anime)
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #35 στις: 31/12/06, 17:03 »
κατεβασα το blood the last vampire
ωχ ηταν στα γερμανικα....
ο morpeus μπορεί να το δεί πάντως! να μας φτιάξεις υπότιτλους και να μας το μεταγλωτίσεις στα Ιαπωνικά να το δούμε κι εμείς!!!
τιιιιιιι??στα ιαπωνικα το θες???μη μου πεις οτι τα καταλαβαινεις??

μα όχι, δεν τα καταλαβαίνω. γι αυτό ζήτησα και υπότιτλους και μεταγλώτιση.  μου αρέσει να ακούω ιαπωνικά κι ας μην τα καταλαβαίνω (αντιθέτως τα γερμανικά με "χαλάνε" κάπως σε anime)

που λες εγω κοντευω να αρχισω να μιλαω που λεει ο λογος, εχω μαθει απ'εξω ιαπωνικες λεξεις, εχω μαθει να γραφω αρκετες, ειναι πολυ ωραια γλωσσα...

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #36 στις: 31/12/06, 17:08 »
που λες εγω κοντευω να αρχισω να μιλαω που λεει ο λογος, εχω μαθει απ'εξω ιαπωνικες λεξεις, εχω μαθει να γραφω αρκετες, ειναι πολυ ωραια γλωσσα...

κι εγώ! ορισμένες λέξεις τις ακούω πολύ συχνα και έτσι αναπόφευκτα τις έμαθα!  μου αρέσουν πολύ τα Ιαπωνικά!

μπράβο πάντως! δεν περίμενα τόσους ANIME-φίλους!
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #37 στις: 31/12/06, 17:10 »
που λες εγω κοντευω να αρχισω να μιλαω που λεει ο λογος, εχω μαθει απ'εξω ιαπωνικες λεξεις, εχω μαθει να γραφω αρκετες, ειναι πολυ ωραια γλωσσα...

κι εγώ! ορισμένες λέξεις τις ακούω πολύ συχνα και έτσι αναπόφευκτα τις έμαθα!  μου αρέσουν πολύ τα Ιαπωνικά!

μπράβο πάντως! δεν περίμενα τόσους ANIME-φίλους!


Ομενασόι νίισαν, αλλα ειμαστε αρκετοι!
(αν μου βρεις τι ειναι το πρωτο εισαι αληθινος animακιας!!)


Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #38 στις: 31/12/06, 17:33 »
Μαγεία έχει το Slayers και το lodoss war (καλύτερα δες το επόμενο,Record of Lodoss War: Chronicles of the Heroic Knight).

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #39 στις: 31/12/06, 17:54 »
Παράθεση
Ομενασόι νίισαν

δεν ξέρω τί είναι και ούτε μου θυμίζει κάτι έτσι όπως το βλέπω ???
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #40 στις: 31/12/06, 18:20 »
Παράθεση
Ομενασόι νίισαν

δεν ξέρω τί είναι και ούτε μου θυμίζει κάτι έτσι όπως το βλέπω ???

καλα ρε δεν ξερω να το γραφω και στα ιαπωνικα...
ειναι πολυ κλασικες λεξεις και οι δυο...
σημαινει "συγγνωμη αδερφε"

ειδικα αμα εχεις δει full metal alchemist το nee-san αποκλειεται να μην το εχεις πετυχει..

αλλη λεξη ωραια ειναι το shininkami (shinigami ) που σημαινει θεος θανατου, παρατηρηση οτι το kami υπαρχει και στην λεξη kamikaze που εκτος απο τους γνωστους τυπαδες με τα αεροπλανα σημαινει ανεμος θεου...

πλακα δεν εχουν?

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #41 στις: 31/12/06, 19:15 »
α! ναι! δεν έχω δεί ακόμα το full metal alchemist (αν και θα έπρεπε,ε?)

πάντως τις 2 αυτές λέξεις τις συνάντησα σε κάθε anime! γκομένασαι!(στο evangelion δεν θυμάμαι αν τις λέει πουθενά)


αλήθεια δε σου άρεσε το evangelion? εκτός από τα επεισοδια έχει βγεί και το end of evangelion αυτό να δείς! ΠΟΛΥ αρρωστο! μιλάμε δεν πήγαινε καλά όταν το έγραφε ο Hideaki!

επίσης έχουν 82 τρόπους να πούν κάτι σχετικό με τη λέξη αδερφός σύμφωνα με αυτό το site!  :o

http://linear.mv.com/cgi-bin/j-e/dosearch?sDict=on&H=PS&L=E&T=brother&WC=none&FG=w&BG=b&S=26
« Τελευταία τροποποίηση: 31/12/06, 19:25 από penoktonos »
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #42 στις: 31/12/06, 21:24 »
82??παω να το δω!!!


niisan (n) older brother; (P)
 
Τι σου ελεγα?? χεχε...

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #43 στις: 01/01/07, 03:15 »
82??παω να το δω!!!


niisan (n) older brother; (P)
 
Τι σου ελεγα?? χεχε...

niisan ναι. πάντως το έχω ακούσει και ονίτσαν!
αυτό με τους 82 τρόπους το διάβασες? πολύ κουφό έ?
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #44 στις: 01/01/07, 03:16 »
ΙΔΕΑ!!! να κάνουμε όλοι λίστα με τα anime που έχουμε δεί και μια βαθμολογία για να πάρουμε όλοι μια ιδέα/πρόταση!!! θα κάνω κι εγώ μια λίστα με τις προτάσεις μου!!
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #45 στις: 01/01/07, 19:49 »
82??παω να το δω!!!


niisan (n) older brother; (P)
 
Τι σου ελεγα?? χεχε...

niisan ναι. πάντως το έχω ακούσει και ονίτσαν!
αυτό με τους 82 τρόπους το διάβασες? πολύ κουφό έ?


μα δεν το ειδες? υπαρχει και ονιτσαν αλλα ειναι ο "cute way to say older brother"...

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #46 στις: 01/01/07, 19:56 »
ΙΔΕΑ!!! να κάνουμε όλοι λίστα με τα anime που έχουμε δεί και μια βαθμολογία για να πάρουμε όλοι μια ιδέα/πρόταση!!! θα κάνω κι εγώ μια λίστα με τις προτάσεις μου!!

φτιαξε λιστα αλλα να το κανουμε σαν κανονα εκει μεσα να στελνουμε σαν απαντηση μονο συνεχεια της λιστας οχι αποριες

τις αποριες να τις ριχνουμε εδω! τι λες?

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #47 στις: 01/01/07, 20:15 »
ΙΔΕΑ!!! να κάνουμε όλοι λίστα με τα anime που έχουμε δεί και μια βαθμολογία για να πάρουμε όλοι μια ιδέα/πρόταση!!! θα κάνω κι εγώ μια λίστα με τις προτάσεις μου!!

φτιαξε λιστα αλλα να το κανουμε σαν κανονα εκει μεσα να στελνουμε σαν απαντηση μονο συνεχεια της λιστας οχι αποριες

τις αποριες να τις ριχνουμε εδω! τι λες?

λές να ανοίγαμε νέο topic?? οκ θα αρχίσω να γράφω τη λίστα μου. αν έχεις έτοιμη λίστα και θέλεις ξεκίνησε εσύ το νέο θέμα.
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος [a dream for the blind]

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #48 στις: 01/01/07, 20:23 »
να σου πω νυσταζω παρα πολυ οποτε δεν το βλεπω να κανω κατι μεχρι αυριο...sorry...

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΙΜΕ!!
« Απάντηση #49 στις: 01/01/07, 20:25 »
να σου πω νυσταζω παρα πολυ οποτε δεν το βλεπω να κανω κατι μεχρι αυριο...sorry...

οκ no problem εγώ στο πρότεινα μήπως και το βιαζόσουνα επειδή κι εγώ δε ξέρω πότε θα ανοίξω το θέμα. κάποια στιγμή θα το οργανώσουμε.
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"